Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Rennais - 6. května 2023   17:00

Nice
50' Laborde (Bouanani) • 72' Moffi
2:1
(0:0)
Rennais
77' Bourigeaud  (Toko Ekambi)
Nice
Schmeichel – Lotomba, Dante (C), Todibo, Bard – Ramsey (73. Rosario), Búdawí, Thuram – Bouanani (73. Atál), Moffi, Laborde.
Bułka – Barkley, Beka Beka, Belahyane, Bráhímí, Viti, An. Mendy.
Delajod – Jeanne, Drouet – Legat
Allianz Riviera, Nice
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Theate, Belocian – Ugochukwu (75. Salah) – Doku, Bourigeaud, Majer, Gouiri – Kalimuendo (70. Toko Ekambi).
Alemdar – Assignon, Do Marcolino, Rodon, Santamaría, Tait, Jacquet.

Toto je ode mě pro dnešní večer vše a přeji příjemný zbytek dne.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:11.
Domácí hráči vstoupili do druhého poločasu jako vyměněný a odměnou jim za to bylo brzké vedení. Hned v 50. minutě se prosadil Gaetan Laborde, který skluzem doklepl Bouananiho centrovaný míč za Mandandova záda. Hráče Rennes tento gól překvapil a následujících dvacet minut působili opařeným dojmem. Těžit z toho mohli domácí, kteří postavili silný defenzivní blok a hráli to na jednoduché brejky. Jeden z nich se podařilo využít Teremu Moffimu, který potrestal hrubku Theateho a chladnokrevně zakončil. Hostující hráče pak ještě probral snižující gól Bourigeuda, který svojí přesnou dělovkou nedal Schmeichelovi šanci. Víc už však hráči Rennes nestihli a touto prohrou se jim vzdaluje sen o evropských pohárech.
90+3'
90+3'
Maier posílal míč k zadní tyči, kam se hnal jeden z hráčů Rennes avšak míč už nestihl.
90+2'
Doku byl faulován Bardem a následovat bude přímý volný kop z pravé strany vápna.
90+1'
Bourigeuad vyslal další projektil. Tentokrát se mu rána tolik nepovedla a nevešla se ani mezi tři tyče. Schmeichel bude rozehrávat.
90'
Dnes výborně hrající Bard vybojoval faul. Hráči Nice tak šetří další sekundy.
89'
Rychlý protiútok teď Laborde vyřešil pouze centrem do vápna a ušetřil tím tak cenné vteřinky.
88'
Rennes opět kombinují před vápnem domácích. Obranný blok hráčů Nice se ale překonává jen těžko.
87'
Další šikovný pokus Atála, ovšem ani tentokrát jeho centr nenašel koncového adresáta.
86'
Kombinace Atála a Lotomby centrem neskončí. K prvnímu jmenovanému rychle přistoupil Theate a míč uzmul do svého vlastnictví.
85'
Hráčům Rennes dělá velké problémy výška domácí obrany. Jak Todibo, tak Dante se ve vzdušných soubojích jen tak nedají.
84'
Thuramův další klinč končí menším faulem. Hosté rychle rozehráli a ženou se za vyrovnáním.
83'
Atal se pokusil oklamat hostující kapitán ve vápně ale marně. Následovat bude rohový kop Nice.
82'
Pěkná kombinace hostí na konec končí v rukavicích Schmeichela. Ekambiho centr neměl přesnou trajektorii, a tak se k němu Salah nedostal.
81'
Sudí upozorňuje Lotombu, aby se neloudal při vhazování.
80'
Gouirimu se dnes nedaří. Jeho dalším centrovaný balón nikoho nenajde a rozehrávat tak bude Schmeichel.
79'
Thuram poslal k zemi Dokua, následovat bude rozehrávka Rennes.
77'
Rennes právě vstřelilo branku! Tak toto byla parádní dělovka BENJAMINA BOURIGEAUDA! U rohové čáry vybojoval míč Toko Ekambi, který se poslal přesně na Borigeuda a ten překonává Kaspera Schmeichela.
76'
Thuram to teď s Labordem překombinovali. Tak dlouho si vyměňovali přihrávky, až se dostali z ideálních střeleckých pozic. Skóre se tak nemění.
75'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Ibrahim Salah.
74'
Hosté se jen těžko dostávají přes obranný blok domácích. Hráči Nice jsou dobře rozestavěni.
73'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Badredine Bouanani, přichází Júsuf Atál,
ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Pablo Rosario.
72'
Nice právě vstřelilo branku! Obrovský hrubka Theateho, který poslal nepřesnou malou domů. Míč si následně dohnal TEREM MOFFI, který chladnokrevně obešel Mandandu a poslal míč do prázdné branky.
71'
Gouiri si opět vyměnil místo s Dokuem. Vypadá to, že mu to na druhé straně svědčí víc.
70'
Toko Ekambi se hned snažil dostat do šance, proti byl ale Todibo, který ho čistě obral o míč.
70'
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Karl Toko Ekambi.
69'
Bourigeaudova dělovka mířila dobře, ale mezi tři tyče se nevešla.
67'
Maier byl faulován na hranici vápna Dantem. Následovat bude nebezpečná standartní situace Rennes.
66'
Ramsey se stále nezvedá po jednom z předchozích soubojů a musí tak být povolána zdravotnická služba.
65'
Kalimuendo se málem dostal do výborné šance, ale nepovedlo se mu trefit míč. Opakovaný záběr nakonec ukázal, že by se stejně jednalo o ofsajd.
64'
Hosté rozehráli roh nakrátko ovšem hráčům Rennes se nepodařilo nic zásadní vymyslet a do protiútoku míří hráči Nice.
63'
Rychlá kombinace Rennes končí zblokovaným centrem Maiera. Borigeaud bude zahrávat rohový kop.
62'
Gouiri vybídl Maiera, tomu však chybělo pár kroků, aby míč stihl. Bude se odkopávat od branky Schmeichela.
61'
Bouanani vybojoval míč na pravé straně a hnal se do pokutového území soupeře. Následně však svojí snahu zazdil nepřesným centrem, který sebrali hráči Rennes.
60'
Hráči Nice se teď nikam neženou a hrají spíše na klid a přesnou rozehrávku.
59'
Dlouhý nákop Todiba končí v zámezí. Rozehrávat budou hráči Rennes z vlastní poloviny hřiště.
58'
Doku se dral do šance po pravé ose hřiště. Bard k němu dobře dostoupil a Doku nedokázal vybojovat ani rohový kop.
57'
Búdawí se dostal k odraženému míči a vypálil zpoza vápna. Jeho střela ale kompletně minula branku Rennes.
56'
Todibo krásně přenesl hru na druhou osu hřiště. Míč nakonec nestihl Bard, od kterého míč odhlavičkoval Traoré.
55'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Hamari Traoré).
54'
Rychlý protiútok hostí gólem nekončí. Ve vápně se špatně zorientoval Arnaud Kalimuendo, který nepřesně poslal finální pas na svého spoluhráče.
53'
Rennes se snaží uklidnit svojí hru a pokouší se rozehrát od kapitána Traorého.
52'
Hráči Nice jsou teď na koni a v klidu kombinují z vlastního pásma.
51'
Domácí jsou i nadále při chuti a Ramsey se teď pokusí ohrozit bránu centrem z levé strany.
50'
Nice právě vstřelilo branku! Perfektní centr teď spadl za všechny naskakující hráče a dostal se k němu až GAETAN LABORDE, který ho skluzem uklidil za bezmocného Mandandu.
49'
Traoré posílal míč do ohně. Ve vápně si na něj naskakovali hned tři hráči Rennes, ale ani jeden ho nedokázal trefit.
48'
Po faulu na Kalimuenda budou rozehrávat hosté.
47'
Po přihrávce Moffiho se dostal do dobré pozice Laborde. Z hranice vápna se pokusil vypálit ovšem včas ho dostoupil Traoré, který jeho pokus zablokoval.
46'
Oba týmy nastupují do druhého poločasu beze změn.
46'
První poločas nám skončil bez branek. Nejvíc to však může mrzet Lovra Maiera z Rennes. Chorvatský reprezentant měl totiž jako jediný tutovou gólovou šanci. Proti byl domácí gólman Kasper Schmeichel, který vytáhl parádní zákrok špičkou nohy. Celkově Rennes působili mnohem živějším dojmem než jejich soupeř. Nice se až na pár rychlých protiútoku k ničemu nezmohl. Domácím se totiž nepovedlo ani jednou vystřelit na branku a jejich první tři brejky skončili postavením mimo hru.
45+1'
45+1'
Ramsey se ještě v závěru poločasu pokoušel dostat ke gólové šanci, domácí obrana mu to však nedovolila a dobře ho dostoupila.
45'
U míče opět Rennes, kteří nechtějí odejít do šaten za vyrovnaného stavu.
44'
Nice se zápas kombinačně příliš nedaří. Budiž tomu svědkem i zahozený míč, po nedorozumění Ramseyho a Lotomby.
43'
Danteho dlouhý nákop, kterým se pokusil přenést hru na pravou stranu, správného adresáta nenašla.
41'
Lovro Maier teď zahodil tutovku! Jeho hlavička mířila do protipohybu Schmeichela, který vytáhl úžasný zákrok špičkou kopačky. Skóre se tak nemění.
40'
Hosté se velmi rychle dostali před vápno domácích. Doku si vyměnil místo s Gouirim a z levém strany posílal míč na teč před branku. Domácí obrana měla co dělat, aby nepadl vlastní gól.
39'
Ramseyho centr nebyl příliš přesný, a tak se k míči dostal Traoré.
38'
Bardův povedené centr mířil na hlavu Moffiho, který se ve vápně dobře zorientoval a v těžké situaci se pokusil odhlavičkovat míč na bránu Mandandy. Jeho střela ale minula břevno.
36'
Hamari Traoré výborně odhlavičkoval míč u kraje pole, který i následně doběhl a rozehrál akci.
35'
Postup domácích zastavuje faul Thuram, který si nedával pozor při vzdušném souboji s Bourigeaudem.
34'
Thuram obral Maiera ve středu pole a Nice tak míří na polovinu soupeře.
33'
Další rychlý protiútok domácích. Laborde se ujal míče a ve vápně se ho pokusil předat Moffimu. Domácí obrana byla dobře zformovaná, a tak se skóre měnit nebude.
32'
Bourigeaudův centr mířil na hranici vápna, kde si ho našel Todibo, který poslal míč zpět do středu pole.
31'
Znovu u míče Doku, kterého dnes již po několikáté fauluje Bard. Následovat bude standartní situace asi 15 metrů od vápna.
30'
Nádherná kličkovaná Dokuho, který proběhl kolem tří hráčů a přenesl hru na druhou stranu, odkud zakončil Gouiri. Jeho střela se nevešla mezi tři tyče.
29'
Po sérii nepřesností uklidňují hosté hru a pomalu kombinují až z vlastního pásma.
28'
Belocian si přidržel svého soupeře. Sudí to nenechal bez povšimnutí a píská faul.
27'
Hra už nám bude pokračovat a vhazovat budou hráči Rennes.
26'
Střet u postranní čáry. Bard s Traorém se střetli ve vzdušném souboji a oba to teď nesou velmi bolestivě.
25'
Hosté byli zahnáni až ke svému vápnu a o rozehrávku se tak pokusí zkušený gólman Mandanda.
24'
Jeho pěkný centr mířil na hlavu Kalimuenda, který ale fauloval svého protihráče a rozhodčí tak vyhání Rennes z pokutového území Nice.
24'
Bourigeaud bude zahrávat další roh.
23'
Bard stáhl k zemi Dokuho a sudí pískl faul.
22'
Pro změnu se dopředu hnal Laborde s Moffim. Pro smůlu domácích stál Laborde dnes již potřetí v ofsajdu.
21'
Bourigeaudova dělovka zpoza vápna kompletně minula branku Schmeichela.
20'
Výborná Theateho přihrávka vyslala dopředu Belociana, který ve vápně ještě kombinoval s Maierem. Chorvatovu střelu stihl zblokovat Todibo.
19'
Nepřesnosti na obou stranách. Nejprve domácí o míč přišli, ale následná Maierova přihrávka jim míč zase vrátila.
18'
Rohový kop našel Omariho, který prodlužoval na zadní tyč. Bohužel pro něj u ní nikdo z jeho spoluhráčů nestál.
17'
Dantemu opět tropil problémy Doku. V samotném závěru akce mu střelu brazilský stoper stihl zblokovat. Následovat bude roh Rennes.
16'
Dante nestíhal Dokuho, který se dostal do ideální pozice, z ní trefil pouze dobře připraveného Schmeichela.
15'
Pěkná kombinace na jeden dotek hráčů Rennes však končí nepřesnou střelou Maiera.
15'
U míče zpět hráči Rennes, kteří kombinují u půlící čáry.
14'
Labordeho centr našel správný cíl, Todibo však nedokázal zakončit přesně.
13'
Po zisku míče se kupředu hnal Bard, jehož centr hledal Moffiho. Theate byl připravený a míč odvrátil do bezpečí.
13'
Ten však své pozice nevyužil a Rennes kombinují na jistotu zpět do obrany.
12'
Pěkná přihrávka od Omariho otevírá prostor pro Bourigeauda.
11'
Tlak zakončil Lotomba svým centrem do šestnáctky, který však nenašel správného adresáta a Rennes se dokázali ubránit.
10'
Domácí stupňují tlak.
9'
Búdawí dobře vystihl záměr pronikajících záložníků Rennes a sebral jim míč. Koncovka však nebyla sehrána dobře, a tak se k rozehrávce postaví Mandanda.
8'
Po vhazování se pokouší domácí uklidnit hru a kombinují od Todiba s Dantem.
7'
Theatova přihrávka našla adresáta až za hranicí hracího pole. Nice tak bude vhazovat z pravé strany.
6'
Teď jsme mohli sledovat velký rozruch v domácí obraně. Todibo však zvládl tlak, do kterého ho dostal dobrý presing hostí.
5'
Warmed Omari se pokusil o velmi chytrou přihrávku za obranu na Benjamina Bourigeauda. Jeho záměr stihla vystihnout domácí obrana, a tak jsou u míče opět domácí.
4'
Benjamin Bourigeaud se postavil k rohovému praporku a rozehrál ho. Jeho dobrý centr našel jednoho ze spoluhráčů, ale tomu se nepodařilo ideálně zakončit.
3'
Nedorozumění domácí obrany a Schmeichela ústí až k rohovému kopu pro Rennes.
2'
Hosté se také dostávají k míči. Kombinace na polovině soupeře nefungovala, a tak se Rennes zasunuli a budou kombinovat od Mandandy.
1'
Moffi si dobře nabíhal na míč svého spoluhráče, jeho akci však zastavilo jeho ofsajdové postavení.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Dante (C), Todibo, Bard – Ramsey, Búdawí, Thuram – Bouanani, Moffi, Laborde.
Náhradníci: Bułka – Atál, Barkley, Beka Beka, Belahyane, Bráhímí, Viti, An. Mendy, Rosario.
Trenér: Didier Digard

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Theate, Belocian – Ugochukwu – Doku, Bourigeaud, Majer, Gouiri – Kalimuendo.
Náhradníci: Alemdar – Assignon, Do Marcolino, Rodon, Salah, Santamaría, Tait, Toko Ekambi, Jacquet.
Trenér: Bruno Génésio

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Drouet – Legat.
První vzájemný zápas

2.1.2023
Stade Rennes FC 2:1 OGC Nice
Branky: 5. Terrier, 89. Bourigeaud – 21. Barkley
Stade Rennes FC

Klub ze severozápadu Francie postupuje dál v cestě za evropskými poháry. Rennes se momentálně nachází na šestém místě se ziskem 56 bodů. O pouhé tři body před nimi se nachází Lille, se kterým se rvou o místo v Evropské konferenční lize. Hosté vykazují střídavou formu a v poslední pěti zápasech třikrát prohráli a dvakrát vyhráli. Minulý víkend se jim podařilo doma přehrát Angers, se kterými si poradili 4:2. Výhru jim zařídil Jeremy Doku, který dvakrát skóroval ve druhém poločase. Nejlepším střelcem týmu je s 11 góly francouzský forvard Amine Gouiri.
OGC Nice

Domácí se v tuto chvíli nachází na celkovém 11. místě tabulky Ligue 1 se ziskem 48 bodů. I když v posledním kole zaznamenali úspěch a porazili Troyes na jejich půdě 1:0, tak Nice v předchozích zápasech nevykazovali bůh ví jak oslnivou formu. Před tímto zápasem totiž hned třikrát vůbec nebodovali a nepovedli se jim postoupit přes Basilej v konferenční lize. Nejlepším střelcem týmu je Terem Moffi, který v letošní sezóně nasázel dohromody 16 gólů, z toho však pouze 4 za Nice.
Dobrý večer u francouzské nejvyšší soutěže. Společně se podíváme na utkání 34. kola, kde si to rozdá OGC Nice proti Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.