Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Lens - 15. dubna 2023   21:00

Paris SG
31' Mbappé (Vitinha) • 37' Vitinha (N. Mendes) • 40' Messi (Mbappé)
3:1
(3:0)
Lens
60' Frankowski
Paris SG
Donnarumma – Marquinhos (C) (88. Zaïre-Emery), Ramos, D. Pereira – Hakimí, Soler, Vitinha, Ruiz, N. Mendes (78. Bernat) – Messi, Mbappé.
Letellier, Rico – Bitshiabu, Ekitiké, Gharbi, Housni.
Delajod – Jeanne, Finjean
Parc des Princes, Paříž
Lens
Samba – Gradit (84. D. Costa), Danso, Medina – Frankowski, Samed, S. Fofana (C), Machado (73. Haidara) – Thomasson (46. Sotoca), Openda, Fulgini (46. J. Onana).
Leca – Boura, Claude-Maurice, Labeau Lascary, Poręba.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:8.
Je konec. PSG zvítězilo nad Lens 3:1 a upevňuje si první pozici.
V 19. minutě se ale Salis Abdul Samed dopustil zcela zbytečného faulu a uviděl červenou kartu. Ta změnila zcela vše a hrálo se pouze na jednu bránu. Ve 31. minutě otevřel brankový účet Mbappé. O šest minut později skvělou dělovkou zvýšil vedení Vitinha a ve 40. minutě se prosadil také Messi. V 60. minutě hosté získali pokutový kop, ke kterému se postavil Przemysław Frankowski a proměnil jej. Následně se hosté snažili něco vytěžit z výpadů, ale Paříž si zápas pohlídala.
90+3'
90+3'
Paris Saint-Germain sice ještě získalo rohový kop, ale ten nepřinesl nic moc nebezpečného.
90+2'
Lionel Messi se ještě v závěru utkání dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zblokován.
90+1'
Loïs Openda se opřel do míče nůžkami, ale míč letěl jen nad bránu soupeře.
88'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Warren Zaïre-Emery.
88'
Nakonec z toho byl signál přihrávkou na Mbappého, ale jeho pokus z otočky zblokoval skluzem Florian Sotoca.
87'
Massadio Haidara uviděl kartu žluté barvy.
87'
PSG získalo volný kop z pravé strany, ke kterému se staví Messi, ale tohle bude spíše na centr.
85'
A další nedovolený zákrok ze strany Lens, které se snaží, ale nejde to.
84'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází David Costa.
83'
Seko Fofana se sice snažil prodrat středem hrací plochy, ale dopustil se faulu na Vitinhu.
82'
Paris Saint-Germain se vydala dopředu z levé strany, ale tam zapracovala opět hostující obrana.
80'
Nyní se navíc Loïs Openda dopustil faulu na Marquinhose.
79'
Loïs Openda znovu předvedl svou velkou dravost, ale nakonec mu míč utekl do zámezí.
78'
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Juan Bernat.
77'
Chyba v hostující defenzívě a Ašraf Hakimí se dostal do velké šance, ovšem Brice Samba předvedl dobrý zákrok!
76'
Seko Fofana připravil míč pro Przemysława Frankowského, který to měl proti noze a jeho nebezpečnou střelu musel Gianluigi Donnarumma vyrazit nad bránu.
75'
Nyní se opět Racing Club de Lens snaží něco vymyslet, ale má to velmi těžké proti přesile.
74'
Kylian Mbappé dostal přihrávku Mendese, ale opět se nedostal ke střele.
73'
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Massadio Haidara.
72'
Przemysław Frankowski zfauloval Mbappého, který se dostával dopředu po levém křídle.
71'
Paříž nyní uklidňuje hru a drží balón na svých kopačkách.
70'
Zbývá nám posledních dvacet minut a Lens stále dotahuje dvoubrankovou ztrátu a to v deseti hráčích.
68'
Hosté nyní hrají rozhodně svou nejlepší pasáž ve druhé části zápasu a získali další roh.
67'
A opět se Loïs Openda dostal ke střele přes Marquinhose. Brazilský stoper jeho pokus zblokoval a následuje další roh.
66'
Posléze sice Lens získalo rohový kop, ale nebylo z toho nic vážnějšího. Domácí se navíc odhodlali k brejku, ale žádné zakončení nepřišlo.
65'
Loïs Openda se znovu dostal do zakončení z pravé strany, ale Gianluigi Donnarumma byl znovu připraven.
64'
Jean Emile Onana to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl hodně špatný.
63'
Vitinha dostal míč od Messiho a snažil se vlézt do vápna, ale to se mu nepovedlo. PSG ovšem stále drží balón.
62'
Ašraf Hakimí sice byl zfaulován, ale sudí ponechal výhodu domácímu celku, který kombinuje pár metrů od vápna soupeře.
61'
Paříž tak opět musí trochu zapnout, protože se až příliš ukolébala tříbrankovým vedením.
60'
Lens právě vstřelilo branku!
PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI se postavil k exekuci pokutového kopu, který poslal razantně do levé části brány, zatímco gólman Donnarumma šel na druhou stranu. Lens tak snižuje na 1:3.
59'
Rozhodčí u videa pokutový kop potvrdil a Lens tak může snížit stav zápasu a pokusit se o začátek zázraku.
58'
Byla nařízena penalta pro Racing Club de Lens! Fabián Ruiz měl zahrát rukou po centru z rohu. Vše ale ještě zkoumá videorozhodčí.
57'
Loïs Openda opět dokázal vyčichnout správný moment a dostal se ke střele, ale Gianluigi Donnarumma byl připraven.
56'
Fanoušci se v Parcu des Princes baví a atmosféra není vůbec špatná. PSG sice letošní sezónu má problémy uvnitř klubu, ovšem dnes to nejde vůbec znát.
55'
Lionel Messi byl čistě odzbrojen Fofanou a následně se dopustil nedovoleného zákroku.
54'
Velká pohodička na straně Paris Saint-Germain, které stále drží balón na polovině soupeře.
52'
Lens po další nepřesnosti získalo autové vhazování, ovšem tempo ve druhé půli samozřejmě není nijak vysoké.
51'
Kylian Mbappé se dostal k balónu na levém křídle, ale jeho centr se vůbec nepovedl a skončil jen v zámezí.
49'
Domácí mužstvo bezpečně drží balón na polovině soupeře a Ašraf Hakimí se snažil sklepnout míč se spoluhráčem, ovšem Deiver Machado si poradil.
47'
Deiver Machado nebyl pozorný při zpracování a míč mu podjel pod nohou, čímž daroval autové vhazování soupeři.
46'
ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Florian Sotoca,
ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Jean Emile Onana.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
První půle je za námi a PSG vede 3:0. Vstup do zápasu byl ze strany domácích velmi vlažný a Lens mělo více ze hry. V 19. minutě se ale Salis Abdul Samed dopustil zcela zbytečného faulu a uviděl červenou kartu. Ta změnila zcela vše a hrálo se pouze na jednu bránu. Ve 31. minutě otevřel brankový účet Mbappé. O šest minut později skvělou dělovkou zvýšil vedení Vitinha a ve 40. minutě se prosadil také Messi.
45+1'
45+1'
Loïs Openda sice dostal centr z pravé strany na kopačku, ale z voleje vypálil vedle domácí svatyně.
43'
Poté šlo Lens do brejku, ale ten faul přerušil Ašraf Hakimí.
42'
Lionel Messi se znovu dostával do zajímavé příležitosti, ale se střelou váhal a nakonec upadl uvnitř vápna.
40'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Tak tohle byla velká nádhera a pravděpodobně máme hotovo už v první půli! LIONEL MESSI si sklepl míč s Mbappém směrem do vápna, kdy mu Francouz balón posunul luxusní patičkou mezi obránce a Messi zakončil precizně ke vzdálenější tyči. Asistence: Kylian Mbappé.
39'
Lens se pokouší o nějaký zázrak a rychlou odpověď, ovšem bude to mít nesmírně těžké.
37'
Domácí mužstvo jde do dvoubrankového vedení a tohle už se bude v oslabení velmi těžce dohánět! Rohový kop byl rozehrán nakrátko a následně to zkusil z dálky VITINHA, jehož dělovka skončila v bráně. Asistence: Nuno Mendes.
37'
Kylian Mbappé znovu vytasil svůj dynamit, ale jeho dělovka k levé tyči skončila na skvělém zákroku Briceho Samby!
36'
Znovu to Paris Saint-Germain zkouší uspávající tempem. Následně přišel centr z levé strany, ale ten byl přetažený.
34'
Následně Lens získalo rohový kop, ale ten nepřinesl nic moc vážnějšího.
33'
Šance na srovnání! Loïs Openda dokázal dostat míč do oblasti pokutového puntíku, ale zakončení Przemysława Frankowského zblokoval Nuno Mendes!
31'
Domácí celek se ujímá vedení! KYLIAN MBAPPÉ nejprve dostal přihrávku od Messiho, posunul míč Vitinhovi, který mu jej vrátil do vápna a francouzská megastar zakončila z otočky o levou tyč. Asistence: Vitinha.
30'
Míč se z chumlu hráčů odrazil mimo vápno k Vitinhovi, ale jeho rána letěla jen nad bránu Lens.
29'
Kylian Mbappé převzal míč nějakých pět metrů před vápnem, ale jeho zakončení zblokovala hostující obrana. Následuje rohový kop PSG.
28'
Loïs Openda si sběhl za obranu a dostal se do zakončení, ovšem jeho pokus vyrazil Gianluigi Donnarumma. Následně se sice odmával ofsajd, ovšem ten dle zpětných záběrů nebyl.
27'
Kevin Danso následně po souboji zůstal ležet na trávníku, ale nakonec bude moct pokračovat bez ošetření.
26'
Nuno Mendes předvedl excelentní sólo, kdy se dostal snad přes pět hráčů, ale jeho zakončení zpoza vápna skončilo vedle pravé tyče!
25'
Hosté se sice dostávali dopředu středem hrací plochy, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
23'
PSG uspávajícím tempem drží balón na polovině soupeře a pomalu se dostává hlouběji.
22'
Lens tak zcela zbytečnou chybou rozhodně usnadnilo následujících sedmdesát minut svému soupeři.
21'
Domácí krajní obránce je nadále ošetřován, ale vypadá to, že nakonec bude moct pokračovat v utkání.
19'
Tak tohle je obrovská komplikace pro hosty! Salis Abdul Samed totiž zcela zbytečně přišlápl kotník Ašrafa Hakimího a uviděl červenou kartu!
18'
Loïs Openda byl atakován Ramosem, ale sudí faul neodpískal. Posléze Lens vybojovalo míč na hranici vápna, ale nevytvořilo si žádnou šanci.
17'
Tempo domácího mužstva je zatím velmi pomalé, takové na padesát procent. Lens má více ze hry a snaží se vstřelit úvodní branku.
16'
Angelo Fulgini poslal nebezpečný centr ze standardní situace, ale obrana PSG si poradila a dostala balón do zámezí.
15'
Deiver Machado si skvěle posunul balón na levém křídle, ale jeho centr odvrátil Danilo Pereira. Následně se Carlos Soler dopustil faulu a Lens bude zahrávat volný kop.
14'
Nyní se argentinský mistr světa dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.
12'
Kylian Mbappé nastartoval své motory po levém křídle a dával míč proti levé noze Lionela Messiho, kterou nemusím představovat, ale jeho zakončení zblokoval Facundo Medina.
11'
Standardní situace ale nepřinesla nic podobného jako ve třetí minutě utkání. Lens ale zůstává na míči.
10'
Posléze to byla taková překopávaná ze strany na stranu. Následně se Danilo Pereira dopustil velmi špatné malé domů a PSG může být rádo, že je z toho pouze rohový kop, neboť míč skončil těsně vedle brány.
9'
Kylian Mbappé hledat na hranici vápna sběhnutého Ašrafa Hakimího, ale ten si nedokázal zpracovat balón.
7'
Domácí velkoklub má ale zatím velké problémy s držením balónu. Presink Lens je velice účinný a například Lionel Messi je zatím zcela ze hry.
6'
Tentokrát přišel faul hostů ve středu hrací plochy. Paris Saint-Germain se tak snad poprvé dostal v kompletní sestavě na polovinu soupeře.
5'
Hosté vybojovali další rohový kop z pravé strany, ale Sergio Ramos odvrátil balón z malého vápna. Další centr už skončil v zámezí.
4'
Racing Club drží balón na domácí polovině a snaží se vytvořit cestičku k další střele.
3'
Gianluigi Donnarumma musel předvést reflexivní zákrok po teči spoluhráče Danila Pereiry, od kterého se balón odrazil mezi tři tyče!
2'
Ašraf Hakimí byl pod tlakem při rozehrávce díky vysokému presinku Lens, které získalo rohový kop z levé strany.
1'
Domácí mužstvo se postaralo o úvodní výkop tohoto utkání, ale kombinace přes levou stranu nebyla správná volba.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira – Hakimí, Soler, Vitinha, Ruiz, N. Mendes – Messi, Mbappé.
Náhradníci: Letellier, Rico – Bernat, Bitshiabu, Ekitiké, Gharbi, Housni, Zaïre-Emery.
Trenér: Christophe Galtier

Racing Club de Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, Samed, S. Fofana (C), Machado – Thomasson, Openda, Fulgini.
Náhradníci: Leca – Boura, Claude-Maurice, D. Costa, Haidara, Labeau Lascary, J. Onana, Poręba, Sotoca.
Trenér: Franck Haise

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean.
Racing Club de Lens

Lens se naopak těší skvělé formě, s čtyřmi po sobě jdoucími ligovými vítězstvími, což je blízko vyrovnání své nejlepší série výher z této sezóny. Klub má historicky nejlepší výsledek v této fázi Ligue 1 s 63 body na svém kontě. Lens se daří zejména v prvních poločasech, protože v této sezóně prohrával o přestávce jen ve dvou případech (nejméně v lize) a během prvních dějství inkasoval jen devět ligových gólů, což je nejlepší výkon v soutěži.

Lens se tak bude snažit využít případné nervozity PSG na jeho domácím hřišti a snížit náskok na tři body, což by mu stále udržovalo naději na zisk prvního titulu v nejvyšší soutěži od ročníku 1997/98. Utkání mezi PSG a Lens tak slibuje zajímavou a vyrovnanou bitvu o body v boji o mistrovský titul ve francouzské Ligue 1.
Paris Saint-Germain

PSG momentálně vede tabulku Ligue 1 se šestibodovým náskokem, se zdá být favoritem v boji o titul. Pokud by PSG získalo mistrovský titul, byl by to již jedenáctý titul v historii klubu, což by znamenalo nový rekord v počtu získaných trofejí v nejvyšší francouzské soutěži. Nicméně, PSG bude mít v utkání proti druhému Lens důvod k obavám, neboť v posledních třech ligových zápasech s Lens nevyhrál ani jednou.

PSG navíc prohrálo poslední dva domácí ligové zápasy a ani v jednom z nich neskórovalo. V minulém střetu s Lens dokonce prohrálo 1:3. PSG by tedy mělo zájem ukončit tuto nepříznivou domácí sérii. Nicméně, v poslední době nemá PSG na svém domácím hřišti přátelskou atmosféru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.