Diouf – Foket, Keita (90. Maolida), Abdulhamíd (C), De Smet – Matusiwa (71. Sierhuis), Lopy (61. Cajuste) – Itó, Munetsi, Flips (61. van Bergen) – Balogun.
B. Leroy – Barreto, Avinel, Vidal, Alphonse – Bilajlí, Coutadeur (C), Youssouf, Bayala – Hamouma (65. M. Soumano), El Idrissy.
Sollacaro – Mayembo, Khelifa, Gonzalez, Chabrolle, Nouri, Spadanuda, Djitté.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 19:21.
Stade Reims si připisuje předpokládané tři body, ale po neuvěřitělné dřině! Herně byl tým lepší a aktivnější, nicméně v první půli přečjkal dvě velké šance Ajaccia. Nejlepší hráč Munetsi dvakrát skóroval pouze z ofsajdu a třetí střela skončila na tyči!

Vše tedy rozhodl až v páté minutě nastaveného času až hráč který přišel v průběhu utkání po pěkném pasu od motorové myši Ita skóroval Cajuste! Hráči Ajaccia velmi smutní, protože k zisku bodu byli opravdu neskutečně blízko.
90+7'
90+5'
Remeš právě vstřelila branku!
V poslední možné chvíli nastaveného času po přihrávce od Ita rozhodl utkání přesným zakončením ze střední vzdálenosti střídající JENS CAJUSTE – 1:0! Asistence: Džunja Itó.
90+3'
Pokus Bilajlího byl sice důrazný, ale ke vztahu razance velmi nepřesný.
90+3'
Pořádně pokopaný El Idrissy si takticky volá další ošetření v nastaveném čase se hodí každá vteřina času.
90+2'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Júnis Abdulhamíd) za faul.
90+2'
O poznání tvrdší zákrok předvedl Abdulhamíd a uvidí zblízka žlutou kartu z rukou rozhodčího Brisarda.
90+1'
Cyrille Bayala se provinil faulem proto je přerušena hra.
90'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Cheick Keita, přichází Myziane Maolida.
89'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Mounaïm El Idrissy) za faul.
89'
Pronikajícího Cheicka Keitu nehezky zezadu skluzem v podobě kosy sestřelil na polovině hřiště vracející se El Idrissy.
88'
Stade Reims stále svírá svého soupeře poblíž pokutového území.
87'
Po faulu u postranní čáry velmi podrážděně reagoval Soumana na snahu van Bergena zvednout ho z trávníku.
86'
Hrát se chvíli nebude jelikož je ošetřován obránce AC Ajaccia Clement Vidal.
85'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Jens Cajuste) taktéž za ostrý faul.
84'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Mickaël Barreto) za faul.
82'
Po faulu El Idrissyho nálednou akci nepřesně zakončil Ito.
81'
Útočníka soumana velmi těsně a zcela jasně ukázkově držel kapitán Abdulhamíd.
80'
Centrovaný míč zleva pohodlně bere do svých rukavic brankář Leroy.
79'
Tlak Stade Reims se opět v posledních minutách opět zvýšíl.
77'
Munetsi zažívá deja vu, když mu dnes již podruhé nebyl uznán druhý gól opět kvůli ofsajdu.
75'
Telenovela jak dobře nezakončit v podání Stade Reims. Centr zprava byl zablokován obráncem, následné střela v pokutovém území taktéž a vše do třetice ukončil zakončující Cajuste nepřesným pokusem vysoko nad branku asi z dvaceti metrů.
74'
El Idrissy fauloval Abdulhamída, oba hráči to berou sportovně a podali si navzájem ruce. Více takovách momentů!
72'
Centrovaný míč po rozehrání přímého kopu uzmul nejlépe pozorný brankář Diouf.
71'
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Kaj Sierhuis.
70'
Po neskutečně chybném odkopu brankáře Leroye z velké dálky bez přípravy napřáhl jeden z nejlepších hráčů Stade Reims Marshall Munetsi v tomto utkání a jeho pokus končí na levé tyči!
68'
Střela z přímého kopu Bilajlího byla zablokována pozornou zdí na rohový kop pro AC Ajaccio.
67'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Azor Matusiwa) za faul.
67'
O chvíli později velmi tvrdě dohrál Matusiwa pronikajícího El Idrissiho, který musí být na hrací ploše ošetřen.
66'
Po odpískání přímého kopu ve prospěch AC Ajaccia si zavolal hlavního rozhodčího k diskusi zrzavý a rozčílený trenér Stade Reims Will Still.
65'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Moussa Soumano.
64'
Ve druhém poločase úroveň utkání poněkuď poklesla, zmizel i výskyt vyložených šancí.
62'
Ihned po svém příchodu na hřiště se střelou ze dvaceti metrů prezentoval Mitchell Van Bergen, ale ta skončila vysoko nad břevnem branky Ajaccia.
61'
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Jens Cajuste,
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Mitchell van Bergen.
59'
Po centru z přímého kopu, který propadl velkou skrumáží hráčů před brankou velmi nepřesně z voleje zakončil Balogun.
58'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Júsuf Bilajlí).
58'
Posléze u rohového praporku velmi tvrdě dohrál Ita důsledný Bilajlí.
57'
Nájezd z pravé strany dokázali obránci Ajaccia odvrátit.
55'
O chvíli později ho napodobil svým pokusem z velké dálky Folarin Balogun jehož střela letěla kolem pravé tyče a tento útočník marně u sudího reklamoval teč brankáře Leroye a tedy rohový kop pro Stade Reims.
54'
Nepřesný pokus mimo branku soupeře vyslal kapitán Stade Reims Abdulhamíd.
53'
Flips se svým spoluhráčem se marně na levé straně snažil rozhýbat hru Stade Reims.
51'
Alexis Flips vyslal centr z přímého kopu na své spoluhráče, toto velmi dobře přečetl brankář soupeře Leroy a uzmul balon dos vé moci jako první ze všech.
49'
Ostrý centr z dílny Thomase Foketa dokázala obrana Ajaccia včas zpacifikovat.
47'
Přílíšný důraz ke své smůle při ofenzivní snaze uplatnil v osobním souboji Júsuf Bilajlí.
46'
Byl odpískán nedovolený zákrok porušující fotbalová pravidla provinilce Cédrica Avinela.
46'
Dle očekávání za nerozhodného stavu o poločase nesáhl ani jeden z trénérů ke změnám ve svém kádru.
46'

Fauly: 8:3
I přes herní převahu Stade Reims, která vyústila pouze ofsajdovou brankou Munetsího, mělo po půlhodině hry dvě velké šance hned za sebou AC Ajaccio v podobě střely Hamouma, kterou vyrazil Diouf a následného pokusu Bayaly, který skončil těsně nad břevnem!

Vzhledem k výše popsaným údalostem je poločasový stav logicky bezbrankový.
45+3'
45+3'
Další centr Ita byl přetažený a navíc skončil poměrně brzy za koncovou čárou.
45+2'
Ve středu hřiště byl faulován hráč Stade Reims pravděpodobně Munetsi.
45+1'
Centr Matusiwy byl opět odehrán bránícími hráči zpět před pokutové území.
44'
Ani tohle nebude rohový kop pro Stade Reims, alespoň hráči tohoto klubu i nádale zůstávájí na útočné polovině hřiště.
43'
Postupná kombinace ve znamení útoku začíná pro hráče Stade Reims již v oblasti středového kruhu.
42'
De Smet odbržel velmi těžce zpracovatelný balon, nicméně i nádale budou hráči v červenobílých dresech v držení míče.
41'
Ito přišel v pokutovém území o míč, což je možnost pro případný brejk hráčů v černých dresech.
40'
Ze třiceti metrů se do míče pořádně opřel svou pravačkou Azor Matusiwa,
ale jeho střela skončila nad břevnem.
39'
Hamoumovi se vůbec nelíbí, že sudí na něho již poněkolikáté neodpískal dle něj ostřejší zákrok protihráče.
38'
Centr De Smeta zleva nalezl pouze připravenou náruč brankáře Ajaccia.
36'
Centr Ita dokázala s menšími obtížemi odvrátit do bezpečí obrana Ajaccia.
35'
Pronikající hráč Ajaccia dle sudího nebyl v osobním souboji faulován.
35'
Ajaccio tak ukázalo, že si umí vypracovat slušné šance, jenže je velmi na štíru s jejich proměnováním.
34'
Vzápětí po solidním centru zleva pouze těsně branku Stade Reims přestřelil hlavou do horní sítě zakončující Cyrille Bayala!
33'
Ze sedmnácti metrů stylově vystřelila sedmnáctka Ajaccia Hamouma a brankář Diouf musel předvést své kvality!
31'
Ito obdržel ukázkový pas na pravou stranu za obranu soupeře, jenže nepochopitelně vracel míč na osu hřiště obsazenému spoluhráči na hranici pokutového území.
30'
Po ošetření hráče Ajaccia hra může dále pokračovat.
28'
Velkou smůlu má brankář Leroy při likvidaci centru De Smeta zleva byl ve mlýnici hned tří hráčů, sice stihl včas vyrazit cent, ale inkasoval ránu do halvy od aktivního Munetsiho. V minulém kole ho do hlavy nakopl Baldé.
26'
Menší oddech pro hostující obranu znamená odpískaný faul na Júsufa Bulajlího.
25'
Prudký centr zprava musle pěstí vyrážet do bezpečné zóny brankář Leroy, který včas vyběhl.
25'
Hráči Stade Reims pomalu, ale jistě utahují své šrouby a Ajaccio musí poctivě bránit v deseti lidech.
24'
Střela Alexise Flipse je pouze propagačním pokusem, který nalezl jistého a připraveného brankáře Leroye.
22'
Převaha domácích hráčů končí ziskem dalším rohovým kopem.
21'
Ito na pravé straně pokutového území předvedl pěknou narážečku se spoluhráčem, následný centr byl více než přetažený.
20'
Přímý kop ze své poloviny hřiště rozehráli hráči Ajaccia dlouhým nákopem kupředu.
19'
Obléhání připravené a zatím i soustředené obrany pokutového území Ajaccia i nadále pokračuje.
17'
Vzápětí postřehl asistent rozhodčího těsné ofsajdové postavení Hamouny.
16'
Kapitán Abdulhamíd přerušil hru jen za cenu nedovoleného prostředku.
14'
Munetsi je při chuti, nicméně v tuto chvíli přes skluzujícího soupeře rohový kop nezískla.
13'
Balogun vrátil přetažený centr do pokutového území apěkná přihrávka obelstila i brankáře Leroye, jenže zakončení Munetsiho do prázdné branky bylo již z ofsajdové pozice a branka nemůže být uznána!
13'
Nepřesné odvrácení centru zleva dostalo hostující hráče do prekérní situace.
12'
Nepřesné centry ze strany na stranu posílají hráči Stade Reims bez zjevného užitku.
11'
Cyrille Bayala prohrál několik osobních soubojů za sebou u pravé postranní čáry.
10'
Lopyho opravdu ostrým zásahem v osobním souboji nedovoleně zastavil El Idrissy.
9'
Po centru z přímého kopu byl jako první u míče ve svém pokutovém území brankář Leroy.
8'
Bayala byl nedovoleně zastaven na útočné polovině hřiště.
7'
Od začátku utkání trvá platonická převaha bez nějaké důležité události na straně Stade Reims.
6'
Po zásahu obránce Vidala budou hráči Stade Reims rozehrávat rohový kop.
5'
Vzápětí sudí Brisard odpískal útočný faul Balogunovi.
4'
Kontr na druhé straně hřiště individuálně táhl Balogun, ale v pokutovém území byl čistě připraven o míč.
4'
Moc nechybělo aby Cyrille Bayala obdržel pěknou přihrávku od svého spoluhráče.
3'
Stade Reims hraje v klasických bíločervených barvách. Ajaccio jenž vyznává stejné barvy musí dnes hrát v černých dresech.
2'
První pokus hostí o ofenzivní činnost končí předčasně vzhledem k odpískanému ofsajdu.
1'
Před utkáním bude držena minuta ticha z nedávno zesnulou legunde francouzského fotbalu Justa Fontaine, který na MS ve Švédsku 1958 zaznamenal 13 branek! Stejně zasádní gólovou produkci měl i v dresu místního klubu v letech 1956 – 1962 kdy ve 131 zápasech zaznamenal neskutečný počet 122 gólů.

Stade de Reims: Diouf – Foket, Keita, Abdulhamíd (C), De Smet – Matusiwa, Lopy – Itó, Munetsi, Flips – Balogun.
Náhradníci: Olliero, Penneteau – Busi, K. Doumbia, Cajuste, Sierhuis, Maolida, van Bergen, Zeneli, Koeberle.
Trenér: Will Still

AC Ajaccio: B. Leroy – Barreto, Avinel, Vidal, Alphonse – Bilajlí, Coutadeur (C), Youssouf, Bayala – Hamouma, El Idrissy.
Náhradníci: Sollacaro – Mayembo, Khelifa, Gonzalez, Chabrolle, Nouri, Spadanuda, M. Soumano, Djitté.
Trenér: Olivier Pantaloni

Rozhodčí: Brisard – Auger, Berchebru.
Předpokládané absence:

Stade de Reims:

Agbadou (poraněné stehno)

AC Ajaccio

Cimingani, Mangani (nespecifikované zranění)
Túzghár (svalové zranění)
Koné (poranění kotníku)
Stade de Reims sice již vypadl z Coupe de France, když nestačili na hráče Toulouse FC 1:3. Jenže od konce prosince hráčí tohoto klubu drží výtečnou bilanci deseti zápasů bez prohry s bilancí 5 – 5 – 0. Stade Reims je v naprostém klidu po výhře 4:0 nad ESTAC Troyes, přišel vhod i bod proti silnému Nice 0:0, a poslední utkání přineslo také jasnou výhru na dčerným koněm této sezóhy Toulouse FC 3:0. Navíc obrana Stade Reims drží solidní výkon v podobě přes 420 minut bez inkasované branky v lize.
AC Ajaccio po výhře nad Angers SCO čekalo plné tři utkání na bodový zisk. I utkání proti ESTAC Troyes se nevyvíjelo zrovna nejlépe. Jenže na vedoucí branku Baldého, dokazáli ve druhé půli reagovat Bilaljí z penalty a El Idrissy. Následně byl navíc vyloučen Baldé z Troyes.
Stade de Reims (10) bude mírným favoritem v duelu o záchranu bojujícím AC Ajaccio (17). Domácí tým nahrál zatím o plných šestnáct bodů více než soupeř.