Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Montpellier - 3. června 2023   21:00

Reims
29' Balogun (Foket)
1:3
(1:0)
Montpellier
54' Wahi  (Savanier) • 59' Nordin   • 76' Wahi
Reims
Diouf – Foket (76. Busi), Keita (76. Edoa), Abdulhamíd (C), De Smet – Matusiwa (89. Sierhuis), Cajuste (76. K. Doumbia) – Itó, Munetsi, Flips (71. Diakhon) – Balogun.
Duparchy – Fall, Lopy, Zeneli.
Pierre Gaillouste
Stade Auguste-Delaune, Reims
Montpellier
Lecomte – Sacko, Estève, Jullien, Sainte-Luce (81. Tamas) – L. Leroy (64. Ferri), Chotard, Savanier (C) – Maouassa (64. Mavididi), Wahi (81. Germain), Nordin (90+2. Gueguin).
Kamara – E. Tchato, P. Mendes, Kouyaté.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:9.
Ve druhé půli se obraz hry otočil o 180 stupňů. Montpellier do ní vstoupil mnohem aktivněji a třemi brankami zvrátil nepříznivý stav. Dvě branky obstaral skvěle hrající Elye Wahi, jednu přidal Arnaud Nordin. Hosté si tak z posledního zápasu sezony vezou domů tři body za výhru 1:3.
90+3'
90+3'
Remeš měla k dispozici volný kop z pravého křídla, který Džunja Itó rozehrál centrem do vápna, který ale bez větších problémů odvrátila montpellierská obrana.
90+2'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Axel Gueguin.
90+1'
Kaj Sierhuis zahrál při napadání na útočné polovině rukou. S Remeší už to v dnešním duelu nevypadá dobře.
89'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Kaj Sierhuis.
87'
Džunja Itó se zlobí, na jeho centr na zadní totiž žádný z jeho spoluhráčů nereagoval, a Benjamin Lecomte tak při výkopu může ušetřit další čas.
86'
Stephy Mavididi zatancoval na levé straně velkého vápna a pokusil se obstřelit blok, který ale právě trefil.
85'
Hosté už jsou zataženi hodně hluboko a přihrávají si na vlastní polovině. Remeš to v posledních minutách bude mít velmi těžké.
81'
ze hřiště odchází Théo Sainte-Luce, přichází Thibault Tamas,
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Valère Germain.
80'
Maxime Estève proběhl do vápna a z jeho levé strany vystřelil, jeho projektil ale směřoval přímo do blokujícího protihráče.
76'
ze hřiště odchází Jens Cajuste, přichází Kamory Doumbia,
ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Maxime Busi,
ze hřiště odchází Cheick Keita, přichází Valentin Atangana Edoa.
76'
Montpellier právě vstřelil branku! Tohle bude patrně poslední hřebíček do remešské rakve, hosté vedou už o dvě branky! ELYE WAHI dostal dobrou přihrávku do běhu a sám se prodral přes několik obránců. Prakticky v samostatném úniku pak zakončil po zemi k levé tyči.
75'
Exekuce rohového kopu ujal sám Itó, hlavička pak ale šla přímo do gólmana.
75'
Džunja Itó teď nabral dobrou rychlost na pravém křídle a vybojoval alespoň rohový kop.
74'
Obraz hry je teď úplně jinde než v první půli. Remeš se vůbec není schopna dostat do útoku.
71'
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Mamadou Diakhon.
70'
Přesně tak se stalo, Téji Savanier se pokusil poslat střílený míč k bližší tyči, který ale bez teče proskákal až do náruče gólmana.
69'
U postranní čáry si po faulu poležel Téji Savanier, jenž za malou chvíli patrně centrem rozehraje volný kop.
68'
Théo Sainte-Luce bude pokračovat v zápase.
67'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Théo Sainte-Luce, který se přímo na hrací ploše nechává ošetřit.
66'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Arnaud Nordin).
65'
Za domácím brankářem zvonila tyč, nicméně pozdvižení bylo zbytečné, jednalo se totiž o ofsajd.
64'
ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Stephy Mavididi,
ze hřiště odchází Léo Leroy, přichází Jordan Ferri.
62'
I další rohový kop rozehrál Téji Savanier centrem, nicméně tentokrát už k žádnému ohrožení branky nedošlo.
61'
Téji Savanier kopl rohový kop k bližší tyči, kam si vyskočil gólman Yehvann Diouf, jenž vyrazil míč jen na další roh.
59'
Montpellier právě vstřelil branku! Tribuny ztichly, Montpellier obrací skóre! Obrovskou chybu ve vlastním vápně vyrobil Thibault De Smet, jenž při snaze o zažehnání nebezpečí nechtěně přiťukl míč ARNAUDU NORDINOVI a ten z pravé strany úspěšně zakončil.
58'
Marshall Munetsi si ve vápně zpracoval míč a byl zbourán skluzem. Rozhodčí ale na situaci neviděl žádné přečinění proti pravidlům, penalta se tak kopat nebude.
57'
Téji Savanier měl spoustu místa na levém křídle, útok ale příliš přibrzdil, což v důsledku vedlo k neúspěchu.
54'
Montpellier právě vstřelil branku! Jako blesk z čistého nebe zaútočili hosté a rázem máme vyrovnáno! Téji Savanier vyslal do rozhozené obrany vzdušný míč, který si na hraně malého brankoviště našel ELYE WAHI, jenž zakončil nechytatelnou hlavičkou.
53'
Marshall Munetsi vyřešil přečíslení střelou z hranice velkého vápna, ta ale směřovala přímo do náruče gólmana.
50'
Džunja Itó se jako buldok hnal po pravém křídle, čímž si udělal prostor pro centr, ten byl ale mimořádně nepřesný a nesměřoval na nikoho v červeném dresu.
49'
Remeš při svých útocích přetěžuje pravou stranu. Znovu ale bude gólman Benjamin Lecomte jen vykopávat, poněvadž domácí ofenzíva je často nepřesná.
47'
Rozhodčí Pierre Gaillouste si teď pár desítek vteřin něco vyříkával s očividně nespokojeným trenérem hostí Der Zakarianem.
46'
Marshall Munetsi se hnal za míčem na pravou stranu velkého vápna, ani mocným skluzem jej ale nestihl.
46'
Druhý poločas svým výkopem odstartovali hosté.
46'
V Remeši je to zatím poklidný letní večer, šťastnější jsou po první půli domácí. Ve 29. minutě otevřel skóre po rohovém kopu Folarin Balogun. Montpellier na skvěle hrající Remeš dosud nenašel protihru, a skóre 1:0 tak platí i na konci první půle.
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
45+1'
44'
Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Léo Leroy).
43'
Hra se teď odehrává na obranné polovině Remeše, nicméně hosté si snad za zápas nevytvořili jedinou větší šanci. Vůbec se jim přes obranu nedaří procházet.
38'
Po rohovém kopu se míč dostal kombinací na pravou stranu velkého vápna, odkud zakončoval Léo Leroy, ten ale branku vysoko přestřelil.
37'
Elye Wahi sice prohrál sprinterský souboj za dlouhým míčem, pro hosty ale vybojoval alespoň rohový kop.
36'
Džunja Itó vyslal vzdušný míč za obranu, který si našel Folarin Balogun, jeho střela z voleje ze střední vzdálenosti ale letěla úplně mimo branku.
35'
Centr z rohového kopu poslal Savanier na zadní tyč, kde ale hosty přečíslila obrana.
34'
Exekuce volného kopu se ujal hostující kapitán Téji Savanier, jehož ránu ale srazila zeď následuje rohový kop.
33'
Montpellier má k dispozici volný kop z hrany velkého vápna.
29'
Remeš právě vstřelila branku! Domácí tribuny slaví, Remeš jde do vedení! Centr z rohového kopu prodloužil Thomas Foket hlavou na zadní tyč, kde stál FOLARIN BALOGUN, jenž pravou nohou jen posunul míč za bezmocného gólmana.
25'
Džunja Itó podklouzl v samostatném úniku, nicméně praporek pomezního už byl tou dobou nahoře. Itó byl v ofsajdu.
24'
Dobrým obranný zákrokem se zaskvěl Maxime Estève, když poziční hrou odvrátil střílený centr z levé strany.
19'
Arnaud Nordin dostal skvělý pas na pravou stranu velkého vápna a levačkou obstřelil blokujícího obránce. Jeho rána ale směřovala do míst, kam Yehvann Diouf v klidu dosáhne.
17'
Rohový kop byl k vidění i na druhé straně. Jeho exekuce se ujal Téji Savanier, nicméně ani on nedopadl slavně.
15'
Z domácího rohového kopu letěl centr někam na penaltový puntík, obrana Montpellieru si s ním ale poradila.
14'
Marshall Munetsi skočil šipku do vápna a trefil vzdušný míč. Nepříliš nebezpečným zakončením vybojoval pro Remeš alespoň rohový kop.
13'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Júnis Abdulhamíd).
12'
Thibault De Smet vyslal z levé strany prudký míč do vápna, který se snažil usměrnit Džunja Itó, ten ale nastavenou kopačkou minul branku.
11'
Hosté už přeci jen svoji obranu vysunuli o trochu výš. Například Júnis Abdulhamíd byl teď donucen vrátit hru až na gólmana.
10'
Za dlouhým pasem za obrannou řadu spěchal Elye Wahi, avšak Yehvann Diouf včas vyběhl z branky a nebezpečí zažehnal.
9'
Největší šance zápasu! Folarin Balogun byl úplně osamocený na hraně vápna a z voleje se snažil trefit vzdušný míč. Jeho pokus z ložené pozice ale letěl trestuhodně vysoko nad.
8'
Thibault De Smet se na levém křídle snažil zpracovat přenesení hry. Prudký vzdušný míč mu ale přeskočil kopačku a skončil za brankovou čarou.
7'
Utkání je zatím velmi opatrné. Hosté jsou zataženi v obranném bloku a hodně hluboko čekaji, co Remešané vymyslí.
6'
Džunja Itó vyslal z pravé strany jedovatý centr do vápna, který ale jeden ze stoperů Montpellieru přiťukl do moci svého gólmana.
5'
Arnaud Nordin si dobrým pohybem s míčem otevřel prostor na útočné polovině a přihrál na pravé křídlo, kam nabíhal Falaye Sacko. Na toho byl ale pas příliš dlouhý. Yehvann Diouf bude vykopávat.
3'
Útok Remeše byl teď nepřesný a poprvé si na míč sáhne i gólman Montpellieru Benjamin Lecomte, jenž bude vykopávat.
2'
Domácí zatím nepustili míč od kopaček. Na levém křídle měl dostatek prostoru na cestu vpřed Thibault De Smet, nicméně i ten raději zasekl a hrací předmět vrátil na stopery.
1'
Úvodní výkop mají na starosti hráči Remeše, kteří nastupují v červených dresech. Montpellier obléká černobílou variantu.
1'

Stade de Reims: Diouf – Foket, Keita, Abdulhamíd (C), De Smet – Matusiwa, Cajuste – Itó, Munetsi, Flips – Balogun.
Náhradníci: Duparchy – Fall, Busi, Edoa, K. Doumbia, Lopy, Zeneli, Sierhuis, Diakhon.
Trenér: Will Still

Montpellier HSC: Lecomte – Sacko, Estève, Jullien, Sainte-Luce – L. Leroy, Chotard, Savanier (C) – Maouassa, Wahi, Nordin.
Náhradníci: Kamara – E. Tchato, Tamas, P. Mendes, Kouyaté, Ferri, Germain, Gueguin, Mavididi.
Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Pierre Gaillouste.
Oba celky už si v dnešním utkání mohou užít letní fotbal se vším všudy. Jsou totiž pevně usazeny ve středu tabulky a nehrají ani o sestup, ani o evropské poháry. V Remeši nás tak pravděpodobně čeká klidný sobotní fotbalový večer. Pojďte si ho užít spolu se mnou!
Zdravím všechny fanoušky francouzské kopané. Vítejte u přenosu z utkání posledního kola Ligue 1 mezi celky Stade de Reims a Montpellier HSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.