Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Troyes - 12. února 2023   15:00

Reims
10' Munetsi (Flips) • 44' Maolida (Munetsi) • 50' Balogun (Flips) • 82' Cajuste (Itó)
4:0
(2:0)
Reims
Diouf – Foket, Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet – Munetsi (64. Cajuste), Matusiwa (88. Edoa) – Itó, Maolida (72. K. Doumbia), Flips (72. Lopy) – Balogun (88. Sierhuis).
Olliero – Keita, Busi, Zeneli.
J. Pignard – A. Drouet, L. Coniglio
Stade Auguste-Delaune, Reims
Troyes
Gallon – Porozo, Palmer-Brown, Salmier (C) – T. Baldé, Reine-Adélaïde (72. Dongmo), Agoumé, Chavalerin, Larouci (29. Hamdi) – M. Baldé, Rony Lopes (73. Ripart).
Lis – Zoukrou, Kouamé, Ugbo, Tibidi, Odobert.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:14.
Také druhá půle nabídla dvě branky a obě padly znovu do brány hostujícího mužstva. Tomu se naopak nepodařilo skórovat v jediném případě a nebýt brankáře Gallona, byl by gólový příděl ještě větší. Reims dnes vítězí zaslouženě.
90+1'
88'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Valentin Atangana Edoa.
88'
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Kaj Sierhuis.
86'
Prudká rána jednoho z domácích na vzdálenější tyč gólem nekončí, Gauthier Gallon výborným zákrokem míč vyráží. Nebýt jeho, byl by náskok Reims ještě vyšší.
85'
Útok hostů končí nezdarem, míč letí do zámezí a rozehrává gólman Reims.
82'
Remeš právě vstřelila branku!
Reims přidává ještě jeden gól. JENS CAJUSTE se v pokutovém území dostal k volnému míči, popošel víc na pravou stranu a střílel na bližší tyč, kde sice stál brankář hostů, ovšem tomu se nepovedlo balón vyrazit.
81'
Stejný hráč o chvíli později střílel levačkou před hranicí vápna příliš vysoko nad.
79'
Mama Baldé byl hodně tvrdě faulován ve středovém kruhu, klidně to mohla být žlutá karta, ovšem neděje se tak.
78'
Yehvann Diouf špatně řešil situaci po malé domů, třebaže měl poměrně dost času, tak míč odehrál do zámezí.
76'
Gauthier Gallon musel být ve střehu a míč včas odkopnout do bezpečné vzdálenosti od své svatyně.
75'
Mohlo to být o tři góly, Folarin Balogun zasekl míč na levačkou, tou ovšem následně přestřelil vzdálenější horní roh brány. Tohle volalo po gólu.
73'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Renaud Ripart.
72'
ze hřiště odchází Jeff Reine-Adélaïde, přichází Danel Dongmo.
72'
ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Kamory Doumbia.
72'
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Dion Lopy.
70'
Karta udělena není, hlavní arbitr vše řeší domluvou a nechává hru pokračovat.
69'
Azor Matusiwa teď hraje hodně velké divadlo, za které by zasloužil žlutou kartu. Rozhodčí ještě konzultuje situaci s VAR.
68'
Mama Baldé si sbíhal před odkrytou část domácí brány, centr k němu však nedoletěl.
67'
Hra se otáčí a domácí rozehrají rohový kop.
65'
Hosté rozehráli přímý kop, zodpovědnost za sebe vzal Rony Lopes, který se opřel do míče a odehrál jej na bližší tyč, tam byl ovšem včas Yehvann Diouf, který balón lapil do rukavic.
64'
ze hřiště odchází Marshall Munetsi, přichází Jens Cajuste.
64'
Lucien Agoumé si v pokutovém území nedokázal zpracovat balón a ohrozit gólmana se mu tak nepovedlo.
62'
Marshall Munetsi se těžce zvedá z trávníku, zatím však pokračuje ve hře.
61'
Střela jednoho z hostů prošla po zemi kolem domácí brány, Yehvann Diouf zasahovat nemusel.
60'
Emmanuel Agbadou míč raději zakopl do autu, což byla v danou chvíli asi nejlepší možnost. Hosté tak pokračují autovým vhazováním.
57'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Lucien Agoumé).
57'
Ojedinělý zákrok domácího gólmana, Lucien Agoumé si vyskočil na letící míč a hlavou jej usměrnil zhruba na střed brány, kde byl připravený Yehvann Diouf, jenž tak snadno zasáhl.
55'
Júnis Abdulhamíd tvrdou střelou levačkou nechal vyniknout jen brankáře Troyes, jenž balón vyráží.
53'
Domácí pokračovali v aktivitě, špatně si ale přihráli před pokutovým územím a o balón tak přichází.
50'
Domácí střílí už třetí gól, Flips dlouho přihrávkou vyslal do šance FOLARINA BALOGUNA, který sám před gólmanem překonal vyběhnuvšího strážce hostující svatyně střelou do levého dolního rohu brány. Nutno říct, že předtím při zpracování zasáhl obránce do obličeje, přesto je gól uznán.
50'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, špatná přihrávka ale zabránila jejich šanci.
48'
Domácí se nyní hodně zlobí poté, co hlavní arbitr zapískal faul ve prospěch soupeře, míč však chtě nechtě musí odevzdat.
46'
Celkem slušný první poločas, ve kterém byli domácí o něco aktivnější, dokázali dvě své šance využít a klidně mohli vést větším rozdílem. Hosté si sice také pár možností vypracovali, ovšem na jejich kontě zatím svítí nula. Povede se jim duel zdramatizovat?
45+7'
45+6'
Mama Baldé mohl dát ještě před odchodem do kabin kontaktní gól, jenže příliš dlouho a zbytečně otálel se střelou.
45+6'
Špatná kombinace domácích znamená ztrátu balónu a hra se obrací.
45+4'
Gauthier Gallon nyní vyběhl po balónu a rychle jej uklidil do rukou.
45+3'
Marshall Munetsi si u postranní čáry nestačil míč zpracovat, jeho tým však pokračuje autovým vhazováním.
45+1'
Marshall Munetsi mohl přidat třetí gól, když tváří v tvář brankáři obehrál strážce hostující svatyně, jenže následně z těžké pozice levačkou poslal míč do zámezí.
44'
Těsně před koncem první půle jdou domácí do dvougólového trháku. Munetsi mohl střílet, místo toho volil přihrávku, MYZIANE MAOLIDA nic nevymýšlel a pravačkou zamířil parádně a přesně k pravé tyči.
43'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Erik Palmer-Brown). Hostující čtyřka faulovala u středové lajny.
41'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Alexis Flips). Hráč Reims šlápl na ležícího soupeře a třebaže v tom nebyl úmysl, karta je udělena po právu.
40'
Gauthier Gallon si vyběhl pro volný míč, poblíž nebyl žádný z protihráčů, takže mohl gólman Troyes v klidu rozehrát.
39'
Thomas Foket byl kousek za středovou lajnou poslán nedovoleně k zemi, jeho tým tedy pokračuje u míče.
37'
Džunja Itó prudkou přihrávku před postranní lajnou nedoběhl, rozehrává tedy Gauthier Gallon.
36'
Do šance se dostal tým Troyes, ovšem jeho hráči si nedokázali ve vápně správně přihrát a o míč tak přišli.
35'
Nebezpečná přihrávka z pravého křídla do malého vápna hostů nebyla využita, Folarin Balogun tečoval míč jen do zámezí.
32'
Mama Baldé v situaci jeden na jednoho skončil na trávníku, dle arbitra bylo vše čisté a rozehrává domácí tým.
30'
Domácí po rohovém kopu docílili druhé branky, když Myziane Maolida dokázal dostat míč do sítě, ovšem pomohl si přitom rukou a hlavní arbitr správně gól neuznává.
29'
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Mathis Hamdi.
29'
Stále se nehraje, Yasser Larouci je na nosítkách odnášen z hrací plochy.
26'
Yasser Larouci po předchozím zákroku stále leží na trávníku a odnesen bude pomocí nosítek.
25'
Vypadá to, že se chystá střídání ještě v první půle, na hřiště půjde Mathis Hamdi.
23'
Na druhé straně nejprve Gauthier Gallon vyrazil střelu z dálky, následovala hlavička, kterou poslal míč pod horní tyč Džunja Itó, ovšem i v tomto případě zasáhl gólman Troyes, jenž bravurně vyrazil balón nad břevno. Nyní zaslouží brankář hostů pochvalu.
23'
Mama Baldé předvedl rychlý sprint a málem se dostal s míčem sám před brankáře, v poslední chvíli mu v tom zabránil jeden z obránců.
21'
Myziane Maolida přišel o míc, přesto útočná akce jeho celku pokračovala a byl to právě hráč s číslem jedenáct, který si nabíhal na přihrávku do šance, ta k němu ale nedorazila.
19'
Thierno Baldé zůstává po kontaktu s protihráčem na trávníku, karta udělena nebude.
17'
Špatně řešená kombinace Reims znamená ztrátu míče, kterého se tak opět zmocňují hosté.
16'
Hosté kombinují na své polovině, dál se dostat nemohou.
14'
Alexis Flips to zkoušel střelou z dálky, míč doputoval přímo do rukou brankáře hostů.
12'
Hosté si počínali nedovoleně, rozehrávat tedy bude soupeř.
10'
Nedáš – dostaneš, domácí jdou do vedení. Džunja Itó přihrával z pravé strany před vápno, kde míč tečoval Flips a ten se dostal na levou stranu, kam naběhl volný MARSHALL MUNETSI, jenž poslal balón po zemi do odkryté části brány Troyes.
9'
Lucien Agoumé hlavičkoval v malém vápně pouze nad břevno. Tohle byla velká šance pro hosty.
9'
Mama Baldé si šel pro faul a povedlo se, rozehrávat bude jeho tým na útočné polovině.
7'
Stejný hráč o chvíli později zkoušel hlavičkovat ve vápně, k letícímu balónu se ale nedostal, ten byl odvrácen do zámezí.
5'
Z hodně velké dálky to zkoušel pravačkou Emmanuel Agbadou, jeho pokus však minul vzdálenější horní roh hostující svatyně.
4'
Rohový kop bude zahrávat domácí tým.
2'
První šance zápasu, Folarin Balogun se znenadání zjevil před hostujícím gólmanem, přízemní střelou ale minul vzdálenější tyč jeho brány.
1'

Stade de Reims: Diouf – Foket, Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet – Munetsi, Matusiwa – Itó, Maolida, Flips – Balogun.
Náhradníci: Olliero – Keita, K. Doumbia, Busi, Cajuste, Zeneli, Lopy, Sierhuis, Edoa.
Trenér: W. Still.

ESTAC Troyes: Gallon – Porozo, Palmer-Brown, Salmier (C) – T. Baldé, Reine-Adélaïde, Agoumé, Chavalerin, Larouci – M. Baldé, Rony Lopes.
Náhradníci: Lis – Zoukrou, Dongmo, Hamdi, Kouamé, Ugbo, Ripart, Tibidi, Odobert.
Trenér: P. Kisnorbo.

Rozhodčí: J. Pignard – A. Drouet, L. Coniglio.
Posledních pět vzájemných zápasů

Troyes – Reims 2:2
Troyes – Reims 1:0
Reims – Troyes 1:2
Reims – Troyes 3:1 (přátelský zápas)
Troyes – Reims 2:0

Souboje dnešních soupeřů bývají velmi vyrovnané, pokud už některý z týmů vyhrál, nebylo to nikdy o více než dva góly.
Troyes

Hostům se naopak na venkovních hřištích nedaří vůbec, z jedenácti utkání si přivezli pouhých devět bodů, když slavili tři výhry, zato osmkrát utrpěli porážku, vstřelili jednadvacet gólů a o deset víc jich inkasovali. Z posledních pěti duelů mimo svůj stadion prohráli ve čtyřech případech.
Mama Baldé z Bissau-Guiney je s devíti góly v čele střelců mančaftu.
Reims

Domácímu celku se na svém hřišti nedaří zle, z deseti klání si jeho hráči odnesli šestnáct bodů za čtyři výhry a stejný počet remíz, skórovali ve čtrnácti případech a o jednu branku méně inkasovali. Ve čtyřech z posledních pěti klání před svými fanoušky se radovali z vítězství, což značí vzrůstající formu, potvrdí ji i dnes?
Jednadvacetiletý Angličan Folarin Balogun je se čtrnácti góly v čele střelců svého celku i celé ligy.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude uzavřeno 23. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Od 15:00 se odehrají čtyři souboje, mj. i mezi Reims a Troyes, což jsou týmy ze střední a spodní části tabulky. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.