Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Ajaccio - 18. září 2022   15:00

0:1
(0:0)
Ajaccio
65' Hamouma  (Nouri)
Stade Brest
Bizot – Belqebla, Brassier, Chardonnet (C), Darí, Fadiga (32. Duverne) – Pereira Lage (70. Del Castillo), Camara II (54. Cardona), Lees-Melou (70. Magnetti) – Slímání (70. Mounié), Honorat.
Blázquez – K. Dembélé, Hérelle, Uronen.
Stéphanie Frappart – Huseyin Ocak, Steven Torregrossa (Louis Lungeri)
Stade Francis Le Blé, Brest
Ajaccio
B. Leroy (9. Quilichini) – I. Diallo, Cimignani, Avinel, Alphonse – Gonzalez (55. Vidal), Coutadeur (C), Marchetti, Bayala (59. Nouri) – Hamouma (75. Mangani), Túzghár (59. El Idrissy).
Y. Koné, Laci, Moussiti-Oko, Youssouf.

To je ode mě vše. U dalších zápasů Ligue 1 se těším na počtenou!
Statistiky:

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:12.
Hráči i lavička Ajaccia slaví, na Korsiku totiž míří první tři body! Jedinou branku, která o celém osudu tohoto utkání rozhodla, vstřelil v 65. minutě po rychle sehrané akciRomain Hammouma. Hosté tak potvrdili svojí pozitivní bilanci proti Brestu a na svého soupeře v tabulce ztrácejí už pouhý jeden bod.

Byl to velmi bojovný zápas plný ostrých střetů na obou stranách, viděli jsme nosítka, dokonce i krev v obličeji, každopádně je důležité, že byl k vidění i gól, byť jen jeden. Doufejme, že odnesení na nosítkách budou co nejdříve v pořádku, aby mohli za svůj celek opět nastoupit.
90+5'
Magnetti se snažil zakončit centr z levé strany, balón však vůbec netrefil.
90+5'
Brest se žene do útoku, času mu už moc nezbývá.
90+4'
A pomáhají si k tomu i nedovolenými zákroky, tak jako třeba nyní v případě Coutedeoura.
90+4'
Hosté se soustředí hlavně na ubránění výsledku. První vítězství v této sezóně mají na dosah, musí už jen dvě minuty vydržet.
90+3'
Už se ale zapojil zpět do hry, tudíž je v pořádku. Následný útok Brestu končí málo razantní střelou, kterou Quilichini sebral.
90+1'
Další srážka hlavami při hlavičkovém souboji, Tentokráte to odnesl zejména El Idrissy, jenž zůstal s bolestivou grimasou na trávníku.
90+1'
Ve druhé půli se bude nastavovat 5 minut.
90'
Další šance Del Castilla prakticky ze stejného místa! Proti jeho ráně se však Quilichini vytáhl.
90'
Quilichini zachytil balón do rukavic a na chvíli jej podržel, aby ušetřil drahocenné vteřiny. Vysloužil si okamžitý pískot tribun.
89'
Domácí se přesto nevzdávají. Po centru zleva zakončoval Cardona, ani on však fanoušky nerozradostnil.
88'
Její rozehrání se však domácím nepovedlo. Centr obrana Ajaccia s klidem odvrátila.
88'
Nyní ovšem přichází standardka po faulu na Cardonu.
87'
Teď však mohl vyrovnat Del Castillo, jenž obdržel ideální přihrávku na pravou stranu. Jeho rána ale nakonec skončila mimo tři tyče.
85'
Ajaccio začalo trochu, jak se říká, "tlačit na pilu". Brest nemá moc kudy se dostat dopředu.
84'
Alphonse předvedl na levé straně čistý zákrok. Mezitím se Vidal vrátil do hry s obvazem přes hlavu.
83'
Tak to je velmi nepřjemné. Jeden z domácích útočníků, nejspíše to byl Mounié, se srazil hlavou s Vidalem. Hostující stoper má na hlavě velký krvavý šrám. vypadá to ale, že po obvázání bude schopen ve hře pokračovat. Zatím hraje Ajaccio v deseti.
82'
Další nadýchaný balón od Duverneho, avšak ani tentokráte z toho nebylo přesně zakončení.
81'
A opět – místo nebezpečného zakončení přichází útočný faul. Domácí fanoušci toto nesou ve velké nelibosti.
80'
Hezký centr z pravé strany připravil Duverne. Problémem však bylo že nikdo z jeho spoluhráčů nestál v pokutovém území, a tak vše řešil Alphonse. Bude z toho roh.
79'
Cardonnet byl faulován, a tak mohou hráči Brestu rozehrát v klidu z vlastní poloviny.
78'
Místo nebezpečného zakončení však přišel další útočný faul. Domácí už začínají být podráždění směrem k hlavní sudí, avšak její výrok byl v tomto případě zcela správný.
78'
Domácí budou mít k dispozici další standardku, a to zhruba ze třiceti metrů.
77'
Alphonse chtěl rychle rozehrát vpřed, místo toho však poslal svíci nad sebe, která nakonec skončila za autovou čarou.
76'
Diallo předvedl dobrou defenzivní činnost, přihrávky mu ale už tolik nejdou. Míč je opět v zámezí.
75'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Thomas Mangani.
74'
Další pokus o rychlý kontr ze strany domácích, vepředu si nabíhal Mounié. Přihrávka na něj však byla až příliš dlouhá. Vše tak řeší Quilichini.
73'
Na druhé straně zachytil Quilichini pas z levé strany do svých rukavic.
73'
O střelu z hrany vápna se pokoušel El Idrissy, míč však ideálně netrefil, a tak vysoko přestřelil.
72'
Dobrý obranný zákrok Magnettiho znamená roh pro Ajaccio.
71'
Nouri se teď sám ukličkoval, takže balón končí v autu.
70'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Steve Mounié,
ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Romain Del Castillo,
ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Hugo Magnetti.
68'
Brest se snaží o okamžitou odpověď, dlouhé pasy dopředu však zatím nic nepřináší.
67'
Následovaly dva fauly, po jednom na každé straně. Se vstřelenou brankou se dá očekávat, že se ještě víc přiostří.
65'
Ajaccio právě vstřelilo branku!
A prakticky hned z protiakce jdou hosté do vedení! Rychlou akci po pravé straně založil Nouri, jenž následně odcentroval před branku. k míči se dostal ROMAIN HAMOUMA, jenž poslal z první míč do sítě! Celou situaci ještě kontrolovalo video kvůli potenciálnímu ofsajdu, avšak nakonec bylo vše v pořádku. Asistence: Riad Nouri.
64'
Tak verdikt je změněn! Penalta se nekoná, navíc Darí obdržel žlutou.
64'
Pozor, pozor, zdá se, že domácí budou mít k dispozici pokutový kop! Darí byl stažen ve vápně. Ale ještě uvidíme, jelikož ještě hlavní sudí komunikuje s videem.
63'
Hráči Brestu se dostali do zajímavé útočné akce. Centry létaly z jedné strany na druhou, střela ale nakonec nepřišla. Chardonnet byl obrán o míč těsně před ní. Bude to roh.
61'
Stažení Chardonneta El Idrissym nezůstalo bez povšimnutí. Domácí budou rozehrávat z vlastního vápna.
60'
Pereira Lage zastavil průnik Nouriho. Ajaccio bude pokračovat autovým vhazováním.
59'
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Riad Nouri,
ze hřiště odchází Júhán Túzghár, přichází Mounaïm El Idrissy.
58'
Chardonnet během hlavičkového souboje dostal ránu do hrudníku. Držel se sice za obličej, avšak ruka Contadeura, která jej zasáhla, jej trefila do hrudní kosti. Hra je i tak přerušena, jelikož se o faul jednalo.
56'
Deverne v souboji s Cimiganim upadl, čímž si chtěl vysloužit penaltu. Hlavní sudí ale udělala přesný opak. Všimla si totiž, že Duverne spadl kvůli zaháknuté noze pod tou Cimiganimovou. Byl z toho tak útočný faul.
55'
Na trávníku se opět ocitl Gonzáles. Trenér hostí na to reague jeho střídáním. Do hřiště přichází Vidal.
54'
ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Irvin Cardona.
53'
Nepovedený odkop mohl znamenat šanci domácích, ti však nabídnutou příležitost odmítli.
53'
Alphonse před dotírajícím protihráčem odpálil balón do autu.Brest bude vhazovat.
52'
Nyní už je ale opět vše v pořádku. Rozehrávat bude Bizot.
51'
Další hráč hostů v bolestech na hřišti. Konkrétně je to Bayala, který byl před hlavičkovým soubojem přišlápnut tak, až mu to zulo kopačku. Hra byla přerušena.
50'
Žádnou větší příležitost jim ale centr od rohového praporku nepřinesl. Domácí obrana zareagovala včas.
49'
Bressier odvrátil centr zprava, hosté budou mít k dispozici roh.
48'
Zajímavý centr do šestnáctky zakončoval Camara. Srazil se ale přitom s Marchettim, jenž pak zůstal na hrací ploše. Po chvilkovém pokračování ale bude v pořádku.
46'
Na druhé straně se dostával do výhodné pozice Slímání, opět to ale přehnal s důrazem, a tak je mu pískán útočný faul.
46'
Ajaccio se ihned po rozehrávce pokusilo dostat dopředu, avšak vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:12.
Máme za sebou prvních 45 minut zápasu mezi Brestem a Ajacciem, které zatím místo fotbalového duelu připomíná demoliční derby. Hráči obou celků chodí do soubojů ostře, což mimo jiné zapříčinilo i to, že museli být hned dva z nich odneseni na nosítkách. Pokud to takto bude pokračovat dál, určitě se dočkáme nějaké červené karty.

Kromě tohoto byly ale k vidění i dvě velké šance. A obě na straně domácích. Ani Slímání a ani Pereira Lage ovšem skóre neotevřeli. Zatím tedy platí bezbranková remíza.
45+9'
45+9'
Duverne zkusil vyslat dopředu Honorata, pro něhož však byl pas až příliš dlouhý. Vše tak vyřešil Alphonse razantním odkopem.
45+8'
Centr do šestnáctky zachytil Bizot do svých rukavic. Následně zvolil krátkou rozehrávku na Brassiera.
45+7'
Tentokráte nebyl výjimečně důvodem přerušení faul. Bayala při zaseknutí míče nepříjemně podklouzl a nejspíše si podvrtnul kotník. Vážné to ale asi nebude, jelikož se po chvíli zvedl a bude dál pokračovat.
45+6'
A agresivní hra z obou stran pokračuje. A byl to opět Hamouma, kdo fauloval. Přitom se musí mít na pozoru, jelikož jednu žlutou v tomto zápase již obdržel.
45+5'
Hamouma byl nedovoleně zastaven Darím.
45+4'
Hráči Brestu byli aktivním napadáním vyhnáni až k vlastnímu pokutovému území. Darí si raději pomohl s Bizotem, jenž poslal balón daleko od svojí branky.
45+3'
Honorat byl v době přihrávky v ofsajdu. Akce domácích je tak přerušena.
45+2'
Další kartu do mariáše obdržel Hamouma, jenž zezadu podrazil Leese-Meloua
45+1'
Vzhledem ke všem obstrukcím se bude v první polovině nastavovat devět minut.
45'
Gonzáles je dnes opravdu obětním beránkem. Nyní si ho opět vyhlédl Slímání, který jej podrazil.
45'
Hráči Ajjacia snad poprvé v tomto duelu delší dobu kombinují. Činí tak ale na půlce, a tak z toho velké ohrožení pro Bizotovu branku zatím není.
44'
Nyní už je ale hostující záložník na nohou a bude pokračovat ve hře.
43'
Gonzáles je dalším ošetřovaným hráčem. Zdravotníci mají dnes velké množství práce.
42'
Můj předchozí příspěvek nyní potvrzuje Duverne, který přišlápl Gonzálese. Odměnou mu byla žlutá karta.
42'
Faul i na druhé straně. Nedovolené zákroky zatím bohužel převažují nad pohlednými akcemi.
41'
Slímání se s Gonzálesem moc nepáral. během hlavičkového souboje jej poslal tvrdě k zemi. Zatím obdržel od hlavní sudí jen varování.
40'
Z rohového kopu nakonec domácí nic nevytěžili, jelikož spáchali útočný faul.
39'
To na druhé straně přišla šance jako hrom! A opět u toho byl Pereira Lage, který dostal ideální pas na hranu vápna, odkud vyslal utaženou střelu k pravé tyči. Quilichini se ale vytáhl a jeho ránu vyrazil. Následně se pokoušel dorážet Slímání, avšak i on ztroskotal na hostujícím gólmanovi.
38'
Pokus Bayaly Bizot bez problémů lapil. Domácí brankář zatím nemá žádné vážnější starosti.
38'
Domácí se dopustili faulu, Ajaccio bude rozehrávat od půlky.
37'
Duverne předvedl elegantní kličku na pravé straně, načež poslal dlouhý centr do vápna. Tak dlouhý, že na něj nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. Míč končí za brankou, Quilichini bude rozehrávat.
35'
Po následném rohu upadl jeden z domácích hráčů v pokutovém území. Píšťalka sudí ale zůstala němá.
35'
A Pereira Lage mohl otevřít skóre. Na poslední chvíli se však vrátil Brassier a zakončení mu znemožnil.
34'
Hra opět pokračuje, obrana Ajaccia zvládla odvrátit centr. Vhazovat bude Pereira Lage.
32'
Je jasné, že Fadiga už v dnešním duelu pokračovat nebude. Místo něj nastupuje na hřiště Duverne. Stejně jako v případě Leroye i nyní je hlavně důležité, aby byl Fadiga v pořádku.
31'
Fadiga už ale tak dobře nevypadá. Na scéně jsou opět nosítka.
30'
Diallo už je v pořádku, přičemž byl následně posouzen jako viník celé situace. Obdržel proto žlutou kartu.
29'
Velmi ostrý střet mezi Diallem a Fadigou! Oba hráči šli po balónu, načež se bolestivě srazili. Vypadá to, že přijde na řadu další ošetřování, jelikož oba po inkriminované situaci dále leží na trávníku.
28'
Ani jeden z týmů zatím kombinačně nevyniká. Tentokráte chybovali hráči Brestu, což zapříčinilo další autové vhazování.
27'
Nepovedený pas Fadigy znamená aut pro hosty.
26'
Bizot má za sebou první "zákrok". Marchetti se dostal do dobré pozice na levé straně a vystřelil. Razance ovšem nebyla velká, a tak se k Bizotovi míč doslova dokutálel.
25'
Diallo nechtěl ztratit míč podruhé v krátké chvíli, a tak raději poslal malou domů na Quilichiniho.
24'
Bayala zkoušel dlouhým autem najít své spoluhráče v pokutovém území, obrana domácích ale byla připravena.
23'
Chardonnet tušil, že by soupeř v případě jeho zaváhání mohl jít do nebezpečné protiakce, a tak raději zahrál do autu.
22'
A to se jim nedaří, Honolat pas nezpracoval. Hosté ale následnou rozehrávku taktéž pokazili, a tak to Brest může zkusit znovu.
21'
Diallo ztratil míč na hranici šestnáctky, domácí se ale zatím ke střele nedostávají. Zkoušejí celou situaci vyřešit kombinačně.
21'
Podle hlavní sudí byl zákrok Camary na Marchettiho čistý. Brest tak může pokračovat v rychlém kontru.
20'
Alphonse se dostal do úzkých, jelikož na něj zezadu dotíral Lees-Melou. Nakonec to ale bek Ajjacia, byť s obtížemi, zvládl.
19'
Ne však na dlouho, Diallo poslal svůj pas do autu.
19'
Oba týmy předvedly nepřesnosti v rozehrávkách, nyní však mají míč v pevném sevření hráči hostí.
18'
Slímání si nepohlídal své postavení, a tak asistentu sudí nezbývalo nic jiného, než zvdnout praporek.
17'
Pereira Lage chtěl poslat centr z první, balón mu ovšem nesedl na nohu tak, jak by potřeboval, a tak z toho byl pouze pozdrav divákům za brankou.
16'
Po pravé straně se zkoušel prosadit Bayala, narazil však na trojnásobnou přesilu soupeře.
15'
Tentokráte už měl hostující gólman klidnější práci. Nepovedenou vzdušnou přihrávku zachytil do svých rukavic.
14'
První centr nebyl nikterak nebezpečný, zato ten druhý už ano. Lees-Melou poslal balon do vápna a Quilichini měl co dělat, aby jej vyrazil před dotírajícími útočníky.
13'
Nedovoleného zákroku se dopustil Hammouna, když poslal k zemi Brassiera. Brest bude mít k dispozici standardku z levé strany.
12'
Chardonnet si narazil s Bizotem, načež poslal pas směrem na polovinu hřiště. Hráči Ajjacia jsou zatím zalezlí na své půlce a vyčkávají na to, co soupeř vymyslí.
10'
Marchettiho pokus o přenesení hry skončil balonem za autovou čarou. Domácí budou vhazovat.
10'
Nyní už se pokračuje ve hře, Quilichini si poprvé sáhl na balon, když si poradil s nevýrazným zakončením.
9'
Nosítka jsou v pohybu, za potlesku diváků je Leroy odnášen mimo hrací plochu. Quilichini nastupuje.
8'
Leroy je přenesen na nosítka, Quilichini je připraven naskočit. Doufejme, že bude co nejdříve v pořádku.
6'
Ošetřování nadále trvá, Qulichini je už pomalu ale jistě připraven jedničku Ajaccia nahradit.
5'
Dle opakovaných záběrů dostal nejspíše Leroy zásah do oblasti hlavy, Nyní se k němu dokonce dostali i zdravotníci s nosítky. Doufejme, že bude v pořádku.
4'
S Leroyem to nevypadá dobře, zdravotnický personál se o hostujícího gólmana stále stará, na lavičce se raději rozcvičuje náhradník Quilichini.
2'
První velká šance na konci druhé minuty! Slimání se ocitl před brankou osamocen, načež zkoušel ihned zakončit centr z pravé strany. Branku ale netrefil, a navíc se srazil a brankářem Leroyem, jenž je nyní ošetřován.
1'
Hráči Brestu se vrhli do první útočné kombinace, vystřelit se jim ale zatím nedaří.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Belqebla, Brassier, Chardonnet (C), Darí, Fadiga – Pereira Lage, Camara II, Lees-Melou – Slímání, Honorat.
Náhradníci: Blázquez – Cardona, Del Castillo, K. Dembélé, Duverne, Hérelle, Magnetti, Mounié, Uronen.
Trenér: Michel Der Zakarian

AC Ajaccio: B. Leroy – I. Diallo, Cimignani, Avinel, Alphonse – Gonzalez, Coutadeur (C), Marchetti, Bayala – Hamouma, Túzghár.
Náhradníci: Quilichini – El Idrissy, Y. Koné, Laci, Mangani, Moussiti-Oko, Nouri, Vidal, Youssouf.
Trenér: Olivier Pantaloni

Rozhodčí: Stéphanie Frappart – Huseyin Ocak, Steven Torregrossa (Louis Lungeri).
Vzájemné zápasy:

Oba celky se v nedávných letech potkávaly zejména ve druhé lize. Poslední dva duely ze sezóny 2018/2019 skončily výhrou Brestu 2:0. To byla ale spíše rarita. Celková bilance od roku 2006 totiž jednoznačně vyznívá pro Ajaccio. Řečí čísel se jedná z 22 duelů o 4 vítězství Brestu, 7 remíz a hned 11 vítězství Ajaccia. Uvidíme tedy, jak to dopadne dnes.
AC Ajaccio:

Klub z Korsiky se do nejvyšší soutěže podíval po osmi sezónách. Start ovšem neměl valný. Jak je již uvedeno níže, na kontě má pouze jeden bod za bezbrankovou remízu s Lens ve druhém kole. Ostatní duely skončily porážkou.

Takzvaným kamenem úrazu je pro svěřence Oliviera Pantaloniho velmi slabá produktivita. Za sedm zápasů vstřelili pouze tři branky. Ve čtyřech duelech vyšli gólově naprázdno. Přitom kdyby se jim podařilo alespoň jedenkrát skórovat, měli by minimálně o dva body navíc. V posledních dvou kolech proti Lorientu a Nice totiž padli nejtěsnějším možným rozdílem. Uvidíme, zdali se jim proti Brestu, se kterým mají historicky dobrou bilanci, podaří zaseklý gólostroj rozjet.
Stade Brestois 29:

Brest si v prvních třech kolech vyzkoušel všechny typy výsledků zápasu. Nejprve prohrál s Lens, následně remizoval s Marseille, a nakonec zvítězil nad Angers. Poté však přišla studená sprcha v podobě výprasku od Montpellieru. V domácím prostředí obdržel Brest sedm branek, zatímco nevstřelil jedinou. Po další porážce s Rennes přišlo alespoň malé pozitivum v podobě remízy ze Štrasburku.

Sympatický výkon pak hráči Brestu předvedli i v posledním kole proti PSG. S pařížským gigantem dokonce mohli pomýšlet i na bodový zisk, jelikož měli za stavu 1:0 k dispozici penaltu. Islam Slimani ovšem neproměnil, a tak i z tohoto duelu nakonec vyšel Brest s prázdnou.
Situace v tabulce
Oba celky začaly sezónu prachbídně. Domácí zatím nahráli pouze 5 bodů, a jsou tak až sedmnáctí. Ajaccio je na tom ještě hůře. Po návratu do nejvyšší soutěže má na kontě jeden jediný bod. Svěřenci Oliviera Pantaloniho, stejně jako jejich soupeři, jsou tedy zatím na nejlepší cestě k sestupu. Situace se ovšem může rychle změnit, přeci jen je stále velké množství duelů před námi.
Zdravím vás u sledování francouzské Ligue 1! Dnes budeme společně sledovat zápas osmého kola mezi Brestem a Ajacciem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.