Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Marseille - 14. srpna 2022   20:45

Stade Brest
62' Lees-Melou
1:1
(0:1)
Marseille
38' Tavares  (Clauss)
Stade Brest
Bizot – Duverne, Chardonnet (C), Darí, Brassier – Lees-Melou, Belqebla, Magnetti (77. H. Mbock) – Honorat (87. K. Dembélé), Pereira Lage (46. Belaili), Le Douaron (77. Cardona).
Blázquez – Camblan II, Hérelle, Uronen.
Stinat – Mouysset, Boudikian
Stade Francis Le Blé, Brest
Marseille
Blanco – Mbemba, Gigot, Balerdi – Clauss, Rongier (C) (69. Veretout), Guendouzi, Tavares (82. Kolašinac) – Ünder (46. Sánchez), Gerson (69. Bakambu) – Milik (69. Payet).
Ngapandouetnbu – Ćaleta-Car, P. Gueye, L. Suárez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:15.
S koncem nedělního programu je v tabulce Ligue 1 pouze jeden šestibodový tým. Marseille nabrala na PSG ztrátu kvůli tomu, že na hřišti Brestu uhrála pouze remízu 1:1. Piráti odehráli skvělý druhý poločas. Lees-Melou vyrovnal krásnou dělovkou a společně s ostatními byl i u několika dalších velkých šancí domácího outsidera. Ty už zůstaly bez gólového efektu, takže to pro svěřence Michela Der Zakariana bude krapet hořká remíza se silným soupeřem. Hostům nepomohly ke zlepšení ani hvězdné posily z lavičky. Postupně se do hry zapojili Sánchez, Payet či Bakambu, leč obranu Brestu příliš nezatížili.
90+2'
90+2'
Cédric Bakambu těsně nedosáhl na centr Payeta z levého křídla. Navíc byl dopísknut ofsajd a více už se asi nestihne.
90+1'
Dembélé poprvé nastartoval své krátké nohy. Přihrávka směřující před branku byla bránícím hráčem odražena do Blancových rukavic.
89'
Belaili spolupracoval s Brassierem. Bylo to v dobrém pohybu, jenže pravý kraj hostující obrany žádný centr do šestnáctky nepustil.
88'
Belaili uhrál proti velké přesile rohový kop, po kterém si zopakoval centr z levého křídla. Duverne na jeho základě nevytvořil žádnou přesnou koncovku.
87'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Karamoko Dembélé.
86'
Bakambu efektně udělal jednoho hráče. Potom si od něj míč vzal Clauss, kterému hrubě nesedl pokus o technickou střelu z hranice vápna.
85'
Samuel Gigot překazil plány Mbocka. Míč pokračoval do náruče Blanca, který nyní sleduje rozvážnou rozehrávku jeho obránců.
84'
Náhradníci kouče Tudora se zatím moc nezaskvěli. Payet nyní přihrával nově příchozímu Kolašinacovi do postavení mimo hru.
83'
Brassier si udělal volno na levém křídle. Centr se mu začal snášet do špatného směru a tím se stal snadnou kořistí pro Blanca.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Nuno Tavares, přichází Sead Kolašinac.
81'
Po delší době si hosté užili míče uprostřed hřiště. Clauss poté pokazil první ambicióznější přihrávku do běhu Bakambua.
79'
Chardonnet se zapojil do obléhání hostující branky. Vymyslel skvělý nákop, ze kterého hlavičkoval Cardona. Rubén Blanco se blýskl tygřím skokem ke své levé tyči.
78'
Balerdi šel neohroženě do skluzu a ukončil radovánky Honorata. Brest vhazoval a nyní to zkouší přes levou stranu.
77'
ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Irvin Cardona.
77'
ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Hianga'a Mbock.
75'
Payet na několik desítek metrů hledal Sáncheze. Bizot šel ven z brány i z celého pokutového území a zakopl balon zpátky do klidnějších vod.
74'
Marseille v těchto minutách nestíhá. Důkazem budiž i žlutý faul Guendouziho, který se jinak vůbec nedostává k ofenzivním akcím.
73'
Jérémy Le Douaron se dnes nepotkal se střeleckou formou. Potom, co se Belaili obtočil kolem Balerdiho, přebíral přihrávku ve stoprocentní šanci, jenže z prvního doteku pálil velmi nepřesně.
72'
Ani na Belailiho pád u rohu vápna Stinat nereflektoval. Hra se rychle otočila, něco vymyslet se snaží Sánchez a Payet.
70'
Achraf Darí ustál těžký souboj s tankem jménem Bakambu. Ve finále to byl útočník Marseille, komu byl odpískán faul.
69'
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Dimitri Payet.
69'
ze hřiště odchází Gerson, přichází Cédric Bakambu.
69'
ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Jordan Veretout.
68'
Honorat se přes Balerdiho uvolnil k centru dovnitř malého vápna. Měl v něm Le Douarona, který však míč trochu přeběhl a ze záklonu hlavičkoval nad.
67'
Matteo Guendouzi byl odzbrojen těsně před vápnem skluzujícím Darím. Vypadalo to přinejmenším podezřele, nicméně sudí Stinat žádný faul nesignalizoval.
65'
Valentin Rongier viděl žlutou kartu za taktický faul, kterým brzdil rychlý přechod Brestu.
65'
Vše se odehrálo v klidu. Tavares zpoza vápna pálit nemohl, odražený míč mu u nohy neposedně skákal.
64'
Po přihrávce Sáncheze se jednomu z domácích zamotal míč mezi nohama, od nichž putoval na rohový kop. Ujme se ho Clauss.
63'
Balerdi šlápl Honoratovi na levé chodidlo. Hráč Brestu skončil v bolestech, nicméně sudí Stinat žádný faul neviděl.
62'
Brest právě vstřelil branku!
Fantastický moment! Obrana Marseille odklidila centr od rohového praporku jen pár metrů před vápno, kde se PIERRE LEES-MELOU opřel do luxusního voleje. Balon rychlostí světla zapadl do brány, aniž by Blanco stihl jakkoliv reagovat.
61'
Le Douarona centr z pravého křídla minul. Díky chybce Clausse se Brest přesto zmocnil výhody rohového kopu.
60'
Brassier přenesl hru přes celou šířku doprava. Duverne tam nechával balon Honoratovi, jenž záhy narazil na Tavarese.
58'
Jen o pár sekund později Brassier nakopával balon za obranu, kde byl Belaili chycen do ofsajdové pasti.
57'
Youcef Belaili byl stržen k zemi Gersonem, který za tento faul zaplatil žlutou kartou.
56'
Chardonnet kontroloval vysoký nákop a nepustil ho k hlavě Milika. Sánchezův roh Bizot vyboxoval pryč z pokutového území.
55'
Opět roh a z něj další zakončení, které se nevešlo do prostoru brány. Odražený balon napálil mimo Achraf Darí.
54'
Gigot chyboval v rozehrávce. Šanci zadarmo získal Honorat, ovšem Blanco přízemní střelu na střed vyrazil do míst, odkud nehrozila dorážka.
53'
Sánchez daroval domácím roh, ze kterého přišlo zajímavé nebezpečí. Youcef Belaili ve vzduchu nepřestřelil bránu o velký kus.
51'
Youcef Belaili se ještě pořádně nezapojil do hry a už má na kontě žlutou kartu. Místo balonu zasáhl nohou tvář Rongiera.
51'
Zpoza vápna zkoušel štěstí také Magnetti, který měl míč ideálně na pravé noze. Blanco odpovídal rutinním zákrokem.
50'
Darí odrazil Claussovu přihrávku zpět k muži se sedmičkou na zádech. Ten okamžitě pálil z osmnácti metrů nad bránu.
49'
Chardonnet se zbavoval balonu na úkor dalšího rohu. Zleva tentokrát kopal Sánchez, ale úspěch rovněž neslavil.
48'
Clauss udělal na Darímu rohový kop. Sám byl jeho strůjcem, ale domácí zadáci situaci ve vzduchu zvládli o chlup lépe.
47'
Chancel Mbemba okamžitě cílil přihrávkou k hranici vápna na čerstvého Sáncheze. Nová posila z Interu byla perfektně obsazena.
46'
ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Youcef Belaili.
46'
ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Alexis Sánchez.
46'
Marseille začala slibně, jenže Guendouzi svou šanci ze čtvrté minuty neproměnil a poté jeho tým čekal další půlhodinu, než si vypracoval možnost druhou. Ta už měla gólové parametry, když po rohu vstřelil dosud jediný gól Nuno Tavares. Mezitím se téměř prosadil Brest – Le Douaron hlavičkoval do tyče.
45+1'
45+1'
Honorat hýří aktivitou, ale ku prospěchu týmu to moc není. Nyní si vlastní technickou chybou předkopl míč do území hostů.
44'
Marco Bizot nakopl balon do Milika, od něhož se odrážel zpět mezi tyče. Ve skutečnosti to velké drama nebylo, ve vápně se pohybující Ünder byl v ofsajdu.
43'
Brestu narostla křídla. Za pomoci aktivního presinku si však uchmátl míč jen do nepřesnosti Chardonneta.
42'
Lees-Melou vyloženě dostal od Milika loktem do tváře. Tady asi měla přijít druhá žlutá a zákonitě i červená. Posila z Norwiche bude v pořádku.
40'
Arkadiusz Milik šel na hodně tenký led. Se žlutou kartou poslal k zemi Leese-Meloua a jen díky velké shovívavosti hlavního arbitra nemusel jít ven ze hřiště.
38'
Marseille právě vstřelilo branku!
Francouzskému vícemistrovi se geniálně povedl nacvičený signál! Cengiz Ünder rozjel roh přihrávkou ke Claussovi, který chirurgicky přesným centrem vytvořil gólovku pro NUNA TAVARESE. Ten se odlepil od Magnettiho a malinko krkolomným zakončením zakončil k vzdálenější tyči.
37'
Chce se říct, že Achraf Darí zbytečně nabídl hostům rohový kop. Trochu se zalekl presinku Clausse.
36'
Pierre Lees-Melou nehodlal propadnout ve středu hřiště. Sáhl tedy pro taktický faul na Rongiera a nyní z bloku přihlíží pomalé rozehrávce Marseille.
35'
Rongierova krásná průnikovka vyzvala ke sprintu Ündera, avšak o chlup dříve byl u míče Marco Bizot.
34'
Mathias Pereira Lage se angažoval centrem z levého křídla. Obětavě proti němu šel Le Douaron a hlavou orazítkoval ze svého pohledu levou tyč.
33'
Tavares přihrál Gersonovi, který se pokusil probít kupředu po ose hřiště. Pochopení s tím neměl Lees-Melou.
32'
Lilian Brassier vhazoval a hned vzápětí už sám centroval do míst, kde se zjevily pouze Blancovy dlaně.
31'
Gigotovi neprošlo, jak zezadu objímal Jérémyho Le Douarona. Honoratovi se standardka opět nevyvedla.
30'
Držení míče: 45 % – 55 %.
29'
Domácí kouč Michel Der Zakarian vyfasoval za řeči žlutou kartu.
28'
Brest už dávno zjistil, že se svým soupeřem může hrát vyrovnanou partii. Od Guendouziho příležitosti brankář Bizot nic neřešil.
27'
Levačka tureckého šikuly sice našla Mbembu, ale tomu se nepovedlo prodloužit míč k žádnému spoluhráči.
26'
Gerson se stal obětí faulu Brendana Chardonetta. Bizot se musí připravit na vzniknou standardní situaci. Exekuce se ujme Ünder.
24'
Právě Honorat rozehrával směrem před velké vápno, kde zůstal opomenutý Magnetti. Asi to od něj byla přímá střela, která se o kousek nevešla do vzdálenější šibenice.
23'
Nuno Tavares si nebyl jist s pozicí Honorata a raději zakopl příchozí centr na rohový kop.
22'
Až nezvykle brzy poslal hostující kouč Tudor na rozcvičení své ofenzivní náhradníky. Jde o Payeta a Bakambua.
21'
Dosud nevýrazný Cengiz Ünder se s příchozí přihrávkou nepotkal. Vzápětí se re-presující Tavares provinil povalením Magnettiho.
20'
Nuno Tavares poslal přihrávku jen na domácího kouče Der Zakariana. Plyne z toho Duverneho aut.
19'
Stejně to dopadlo v případě nahrávajícího Guendouziho a Milika, jenž si dělal prostor mezi Brassierem a Darím.
18'
Směr Honoratova nízkého centru se neslučoval s pohybem Le Douarona, který se zrovna vynacházel v předbrankovém prostoru.
17'
Arkadiusz Milik už podruhé fauloval rukou v oblasti Chardonnetovy hlavy. V tomto případě už to měl za žlutou kartu.
16'
Leonardo Balerdi svou malou domů pořádně prohnal Blanca. Hostující gólman musel zabrat a odkopnout balon kousek před brankovou čarou.
15'
Duverne sklepával vysoký balon před malé vápno. Gigot ho odvrátil jenom na Leese-Meloua a ten zapsal nepřesný projektil z delší vzdálenosti.
14'
Mathias Pereira Lage měl místo na levém křídle. Centr z jeho dílny zastavil před číhajícím Honoratem obránce Gigot.
13'
Rozehráno z půlící čáry bylo jednoduchým nákopem. Sprintujícímu Honoratovi chybělo málo, aby si míč zpracoval rovnou do šance.
12'
Milik si ve vzduchu pomohl faulem na Darího. Úder do hlavy si vyžádá nějaký ten čas na zotavení.
11'
Rozhodně není překvapivé, že úvodní minuty ovládají hráči Marseille. Ti domácí se věnují především hře ze zabezpečené obrany.
9'
Gigot odvedl svůj díl práce, a tak Bizotův nákop proletěl nad cílovým hráčem až na druhý konec hřiště.
7'
Z levého okraje šestnáctky spal míč do ohně Tavares. Domácí obraně se však povedlo Milika ubránit.
6'
Jean-Kévin Duverne rostáhl hru doprava, odkud přilétl neadresný centr z nohy Honorata.
5'
Jérémy Le Douaron si mezi střídačkami vynutil faul. Brest bude postupně postupovat vstříc Blancovi.
4'
Matteo Guendouzi nasadil parádní kličku Chardonnetovi a doběhl k rohu malého vápna. Bizot předvedl výtečný zásah, míč vyrazil k zadní tyči, odkud ho definitivně odkopl Brassier.
3'
Honoratův centr se znenadání začal točit směrem k brance, kterou balon přeletěl o necelý metr. Blanco vše jistil pohledem.
2'
Míč uvedli do pohybu hosté, kteří nastupují v tmavě modrých dresech. Brest je v červenobílé kombinaci.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Duverne, Chardonnet (C), Darí, Brassier – Lees-Melou, Belqebla, Magnetti – Honorat, Pereira Lage, Le Douaron.
Náhradníci: Blázquez – Belaili, Camblan II, Cardona, K. Dembélé, Hérelle, H. Mbock, Uronen.
Trenér: Michel Der Zakarian

Olympique Marseille: Blanco – Mbemba, Gigot, Balerdi – Clauss, Rongier (C), Guendouzi, Tavares – Ünder, Gerson – Milik.
Náhradníci: Ngapandouetnbu – Bakambu, Ćaleta-Car, P. Gueye, Kolašinac, Payet, L. Suárez, Veretout, Sánchez.

Olympique Marseille

Hosté jdou do zápasu jako jasný favorit. V minulé sezóně nestačili jen na PSG a obsadili fantastickou druhou příčku, ze které se kvalifikovali rovnou do základní skupiny Ligy mistrů. První ligový duel měl pro Marseille hladký průběh. Fantasticky se po přestupu z Granady uvedl kolumbijský útočník Luis Suarez, který se dvěma góly podílel na výhře 4:1 nad Remeší. V průběhu týdne se Tudorova soupiska rozrostla o zajímavé jméno. Olympique zlákal zkušeného Alexise Sáncheze.
Stade Brestois 29

Domácí tým v nové sezóně obhajuje pěkné jedenácté místo. O záchranu by pochopitelně nechtěl hrát ani letos, byť v prvním kole vyšel bodově naprázdno. Ze hřiště RC Lens si fotbalisté Brestu odvezli porážku 2:3, když třígólové manko v závěrečné půlhodině korigovali Belkebla a Del Castillo. Kvůli zranění ještě v průběhu první půle odstoupil záložník Noah Fadiga, jenž je novou posilou z nizozemského Heraclesu.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Brestem a Marseille!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.