Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Troyes - 13. listopadu 2022   15:00

Stade Brest
55' Del Castillo  • 77' Mounié
2:1
(0:0)
Troyes
60' Chardonnet (vl.)
Stade Brest
Bizot – Fadiga (68. Hérelle), Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Camara (78. Belqebla), Lees-Melou, Pereira Lage (68. Mounié) – Del Castillo (84. K. Dembélé), Slímání (84. Le Douaron), Honorat.
Blázquez – Magnetti, Cardona, Arconte.
R. Buquet – F. Gonçalves de Araujo, M. Berchebru
Stade Francis Le Blé, Brest
Troyes
Lis – Palmer-Brown, Salmier (C), Conté – Bruus, Kouamé, Chavalerin, Larouci (79. Dingomé) – Ripart (65. Odobert) – Rony Lopes (85. Ugbo), M. Baldé.
Michel – Porozo, Rami, Palaversa, Moreno, Yade.

Druhé dějství už góly nabídlo, diváci se dočkali tří zásahů a o všechny se postarali domácí hráči. Ti šli nejprve do vedení po proměněné penaltě, následně si dali smolný vlastenec, aby vzápětí opět z pokutového kopu strhli vedení znovu na svou stranu. Troyes dohrávalo od 80. minuty o deseti hráčích a nezmohlo se na žádný odpor, Brest si tak celkem v poklidu dokráčel pro tři body.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:12.
90+6'
90+5'
Domácí drží míč na útočné polovině a jdou si pro vítězství.
90+3'
Marco Bizot nikam nepospíchá a pozdržuje opět rozehrávku.
90+2'
Ofsajd zastavuje domácí tým, který ale ušetřil nějaké vteřiny.
89'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Marco Bizot). Domácí brankář až příliš oddaloval rozehrávku.
88'
Jeden z hostů rozehrál přímý kop, střela to nebyla špatná, ovšem míč letí vzduchem vedle vzdálenější tyče.
86'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Brendan Chardonnet). Po jeho ataku leží na trávníku Wilson Odobert, hosté rozehrají přímý kop.
85'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Ike Ugbo.
84'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Karamoko Dembélé.
84'
ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Jérémy Le Douaron.
83'
Islám Slímání odchází v doprovodu zdravotníka za postranní lajnu po předchozím faulu soupeře. Zřejmě bude nutné střídání.
80'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Christophe Hérelle).
80'
Červená karta pro tým ESTAC Troyes (Mama Baldé). Celkem zbytečné vyloučení, které znamená problémy hostů v cestě za vyrovnáním.
79'
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Tristan Dingomé.
78'
ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Harís Belqebla.
77'
Brest právě vstřelil branku!
Tentokrát šel pro jistotu kopat jiný hráč, a sice STEVE MOUNIÉ, jenž provedl exekuci o poznání lépe a svou střelu poslal ze svého pohledu přesně k pravé tyči, kam brankář Troyes nedosáhl.
75'
Islám Slímání provedl exekuci velmi špatně, k míči nabíhal pomalu a pravačkou jej usměrnil lehce na levou stranu, brankář hostů směr vystihl a rukavicemi míč vyrazil. Penalta se ale bude opakovat.
73'
Druhá penalta pro domácí celek, Romain Del Castillo skončil po kontaktu s protihráčem za hranicí vápna na trávníku, hlavní arbitr stál poblíž a ihned zapískal.
71'
Dva hráči Brestu se snažili dostat do zakončení, ovšem na přihrávku z pravé strany nedosáhl skluzem ani jeden z nich.
70'
Mateusz Lis zasahovat nemusel, střelu protihráče zblokovala jeho obrana, ale následovat bude roh.
68'
ze hřiště odchází Noah Fadiga, přichází Christophe Hérelle.
68'
ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Steve Mounié.
67'
Rony Lopes parádní střelou prověřil domácího brankáře, ten však předvedl výborný zákrok, včasným pádem na trávník vyrazil balón včas mimo svou svatyni.
65'
ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Wilson Odobert.
64'
Jean-Kévin Duverne zblokoval přihrávku z pravého křídla, míč končí na rohovém kopu.
63'
Domácí si před velkým vápnem nepřesně přihráli, míč se vzduchem dostal k hostujícímu brankáři.
60'
Troyes právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají smolným zásahem domácího fotbalisty. Mama Baldé zavedl míč po levé straně, přihrál do klubka těl před bránou, kde tečoval míč BRENDAN CHARDONNET do své svatyně.
58'
Domácí si špatně přihráli a odehráli na útočné straně míč za postranní čáru.
55'
ROMAIN DEL CASTILLO zachoval chladnou hlavu, levačkou poslal míč po zemi do levého dolního rohu brány, zatímco brankář hostů volil opačný kout.
53'
Mathias Pereira Lage se po kontaktu s protihráčem ve vápně hodně ochotně skácel k zemi, ale hlavní arbitr přesto píská penaltu.
52'
Mahdi Camara připravuje faulem svůj tým o míč, rozehrává Troyes.
51'
Andreas Bruus střílel velmi dobře po zemi do vzdálenějšího dolního rohu brány a jen vynikající zásah brankáře Brestu, který konečky prstů vyrazil míč do zámezí, zabránil gólu.
50'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez větších možností, domácí faulovali a u míče zůstává hostující tým.
47'
Renaud Ripart tečoval skluzem přihrávku z levé strany mimo, dožadoval se rohového kopu, ale není mu vyhověno.
46'
Domácí se prosadili hned v úvodu, ovšem jejich gól nebyl později VAR vinou ofsajdu uznán. Poté měli hráči Brestu několik dalších dobrých možností, ale žádnou už využít nedokázali. Hosté se dostávali do zápasu postupně, avšak nakonec i oni byli nebezpeční, leč také oni si vylámali zuby v zakončení a ani jednou síť za domácím brankářem nerozvlnili. Dočkáme se gólu ve druhém dějství?
45+2'
45'
První střelu dokázal Mateusz Lis vyrazit, ovšem následovala další rána, tentokrát z dálky, která proletěla jen kousek vedle levé tyče jeho svatyně. Štěstí stálo při hostujícím mužstvu.
44'
Domácí rozehrají volný z pravého křídla, v závěru tak mají šanci otevřít skóre.
44'
Mathias Pereira Lage v mnohém napodobil svého spoluhráče, rozdíl byl v tom, že s míčem sám naběhl k vápnu soupeře, ale také střílel z dálky a rovněž vysoko nad bránu.
41'
Noah Fadiga se dostal před hranicí vápna k odraženému balónu, na nic nečekal a střílel, jenže střela mu vůbec nesedla a míč končí daleko v zámezí.
40'
Hosté už míč na hrací ploše nedokázali udržet a Marco Bizot se postará o rozehrávku.
39'
Faulem na obranné polovině se provinil i domácí tým, Renaud Ripart se těžce zvedá z trávníku.
36'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Rony Lopes). Další žlutá pro hostující tým, Mahdi Camara byl hráčem, kterého Rony Lopes poslal k zemi u středové lajny.
34'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Rominigue Kouamé). Nyní už hlavní arbitr neváhal a kartu tasí.
34'
Pohledná kombinace hostů, která však posílá míč pouze na stranu soupeře, hodně zbytečně ztracený balón.
33'
Mathias Pereira Lage zůstává po ataku soupeře na trávníku, ani v tomto případě to karta není, třebaže by si ji Rominigue Kouamé zasloužil.
31'
Mama Baldé byl ve velké šanci ve vápně čistým způsobem odstaven od míče, tady je třeba domácího hráče pochválit.
29'
Rominigue Kouamé si zpracoval přihrávku na střed míč si dal na levačku a vystřelil z dálky, leč příliš vysoko nad.
27'
Yasser Larouci vyslal dobře do šance Mamu Baldého, jehož centr končí zblokován na rohovém kopu.
26'
Hosté nyní nadělali svému soupeři v pokutovém území nemalé problémy, ale do šance se ve finále nedostali.
24'
Islám Slímání zkusil zatočit svou střelu z dálky do vzdálenějšího horního rohu brány, ale dalece bránu hostů minul.
22'
Oba zmínění aktéři pokračují dál ve hře, střídání nutné není.
21'
Marco Bizot vyběhl po balónu a srazil se s jedním ze spoluhráčů. Na trávníku zůstává ležet nejen on, ale i Mama Baldé, jenž byl obránci Brestu atakován, ale penalta se pískat nebude.
19'
Mama Baldé si udělal prostor v pokutovém území, svou ránu ale adresoval vedle bližší tyče.
18'
Poprvé zahrozili také hosté a hned z toho bylo nebezpečí opravdu velkého rozměru, Renaud Ripart ale prováhal správný okamžik pro zakončení a jeho slabý pokus po zemi zbokoval Brendan Chardonnet, jenž obětavě padl na zem.
17'
Dobrá příležitost pro domácí tým, jeden z jeho hráčů měl před sebou odkrytý prostor, ale svou střelu bez přípravy adresoval mimo tři tyče.
15'
Dlouhý míč se snesl do rukavic gólmana Troyes, který uklidňuje hru.
15'
Mahdi Camara stihl doběhnout míč před postranní čárou a nakonec získal svým barvám roh.
14'
Troyes toho směrem dopředu ještě moc nepředvedlo, prakticky nic. Nyní kombinuje u svého vápna.
12'
Domácí si špatně přihráli za středovou lajnou a o míč přichází.
10'
Hosté faulovali ve středovém kruhu. Pierre Lees-Melou zůstává ležet na trávníku a tady měla být nejspíš udělena karta.
8'
Franck Honorat je zatím hodně vidět, ale není mu přáno, dlouhý míč nestačil dostihnout před postranní lajnou, za kterou mu balón unikl.
6'
Hosté míč odvrátili, akce soupeře však pokračovala, Franck Honorat si nabíhal na přihrávku z pravé strany, ale ta mu šla přímo pod nohy, kterými domácí hráč balón tečoval do zámezí.
5'
Domácí rozehrají rohový kop z pravé strany.
3'
První šanci ještě brankář hostů zneškodnil, ovšem na dorážku Francka Honorata byl už krátký. Hlavní arbitr ale po poradě s VAR gól pro ofsajd neuznává.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Fadiga, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Camara, Lees-Melou, Pereira Lage – Del Castillo, Slímání, Honorat.
Náhradníci: Blázquez – Hérelle, Belqebla, Magnetti, Cardona, Mounié, K. Dembélé, Le Douaron, Arconte.
Trenér: B. Grougi.

ESTAC Troyes: Lis – Palmer-Brown, Salmier (C), Conté – Bruus, Kouamé, Chavalerin, Larouci – Ripart – Rony Lopes, M. Baldé.
Náhradníci: Michel – Porozo, Rami, Dingomé, Palaversa, Ugbo, Moreno, Yade, Odobert.
Trenér: C. Robin.

Rozhodčí: R. Buquet – F. Gonçalves de Araujo, M. Berchebru.
Posledních pět vzájemných zápasů

Brest – Troyes 5:1
Troyes – Brest 1:1
Brest – Troyes 1:1
Troyes – Brest 1:2
Troyes – Brest 1:0

Vzájemné zápasy dnešních soupeřů bývají vždy velmi vyrovnané a jen málokdy končívají rozdílem vyšším, než o dvě branky.
Troyes

Hosté jsou sice na třinácté pozici, ovšem před svým dnešním soupeřem drží jen čtyřbodový náskok. Mimo svůj stadion odehráli dosud sedm mačů a přivezli si šest bodů díky dvěma výhrám, zaznamenali patnáct gólů a o tři více inkasovali. Dva poslední venkovní duely prohráli, vždy o gól, nejprve 2:3 v Nice a potom hokejově a po velké bitvě 3:4 na hřišti giganta PSG.
Se sedmi brankami kraluje tabulce střelců Mama Balde z Guiney.
Brestois

Domácímu celku náleží v tabulce nelichotivá předposlední pozice s deseti body, ovšem na soupeře nad sebou příliš bodů neztrácí. Na svém hřišti se však hráčům Brestu vůbec nedaří, ze šesti utkání si odnesli tři body za tři remízy, ještě ani jednou nezvítězili, vstřelili pouhé tři góly, zato dvanáct inkasovali. V posledním domácím duelu se rozešli smírně bez branek s týmem Reims.
Nejlepšími střelci týmu jsou se třemi zásahy Francouzi Romain Del Castillo a Jeremy Le Douaron.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.