Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Reims - 21. srpna 2022   13:00

Štrasburk
45+3' Djiku (Thomasson)
1:1
(1:0)
Reims
81' Balogun  (Flips)
Štrasburk
Sels – Djiku, Perrin, Le Marchand – Delaine (78. Diarra), Prcić, Bellegarde, Thomasson (78. Aholou), Liénard /C/ (64. Pierre-Gabriel) – Diallo (64. Ajorque), Gameiro (88. Mothiba).
Kawašima – Nuss, Doukouré, Jean.
Buquet – Debart, Coniglio
Stade de la Meinau, Štrasburk
25 033 diváků
Reims
Pentz – Gravillon, Faes, Abdulhamíd /C/ – Busi (76. Cajuste), Lopy (62. Zeneli), Munetsi, Locko – Ito (90+4. Touré), Balogun, Doumbia (76. Flips).
Penneteau – Mbow, Adeline, van Bergen, Mbuku.

Potřetí v řadě končí ligový souboj Štrasburku s Remeší remízou 1:1 a opět to byli fotbalisté z města šampaňského, kteří dotahovali náskok soupeře.
Štrasburk si až do poslední minuty nastavení první půle nevytvořil z platonické převahy žádnou šanci, naopak díky Selsovi i selhání hostujících střelců přežil nejméně tři tutovky hostů. Přesto dal po rohovém kopu gól do šatny.
Po přestávce se role obrátily, domácí několikrát nepřekonali rovněž výborného Pentze a z ojedinělého protiútoku vyrovnal Balogun. Domácí brankář chytil míč těsně za čarou, což musela potvrdit branková technologie.
I po třetím kole tedy obě mužstva dál čekají na první ligové vítězství.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:18.
90+5'
90+5'
Poslední šanci na zisk tří bodů měli Alsasané z rohového kopu, na přední tyči ho zakončil vedle brány Le Marchand.
90+5'
Klíčový zákrok si na poslední vteřiny schoval Pentz, když bravurně vyškrábl prudce kopnutý trestný kop Ludovica Ajorquea k tyči z velkého vápna. Jako první si s brankářem běžel plácnout kudrnatý Faes, viník faulu.
90+4'
Taktické střídámí Remeše: Džunja Ito přepouští své místo v sestavě El Bilalu Tourému.
90+3'
Čtvrtou žlutou kartu hostujícího celku viděl Wout Faes (Stade Remeš) za faul na Aholoua v nebezpečné blízkosti velkého vápna.
90+1'
Perrin vyhlavičkoval Zeneliho trestný kop z dálky a do brejku se rozběhl Diarra. Na půlící čáře ho však čistým skluzem zastavuje Cajuste.
88'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Lebogang Mothiba.
88'
Žlutou kartu obdržel Jens Cajuste (Stade Remeš).
87'
Zeneli opět unikal po pravém křídle, tentokrát však albánský záložník přihrál zpětně přímo na kopačky domácího Djikua.
86'
Bellegarde dovedl sólo za postranní čáru, vhazují hosté.
84'
Dnešní utkání sleduje 25 033 diváků.
83'
Čekalo se na potvrzení platnosti gólu brankovou technologií, která potvrdila dobré oko rozhodčího na hřišti.
81'
Remeš právě vstřelila branku!
Vzhledem k celému průběhu zasloužené vyrovnání, i když paradoxně po hlušším úseku hostů. Zeneli skvěle podebral plochý křížný pas napravo Flipsovi, který vracel skluzem z voleje před bránu. FOLARIN BALOGUN střílel trochu za nohou, Sels zachytává míč až když byl celým objemem těsně za brankovou čarou.
78'
Další dvojice střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odcházejí Thomas Delaine a Adrien Thomasson, nastupují Habib Diarra a Jean-Eudes Aholou.
77'
Střídající Flips vhodil aut jen k Le Marchandovi, který ho hlavou přiťukává brankáři Selsovi.
76'
V mužstvu Remeše střídá vyčerpaného Doumbiu Alexis Flips a místo Busiho si zahraje rekonvalescent Jens Cajuste, autor vyrovnávací branky v minulém vzájemném utkání.
75'
Hosté díky spolupráci Locka s Faesem rychle přenesli hru přes celé hřiště, několikrát si přihráli v šestnáctce, kde ovšem Arbër Zeneli neprošel jeden na jednoho přes Ronaëla Pierre-Gabriela.
74'
Matz Sels byl včas u nakopnutého míče a rozehrává nakrátko.
73'
Thomassonův průnik zastavil Locko, míč vyletěl do vzduchu a zpět se ho snažili sklepnout hlavou Pierre-Gabriel. Locko byl opět na místě a nakonec Balogun z nebezpečného prostoru uklízí míč za postranní čáru.
72'
Odražený míč napálil zpoza šestnáctky vedle remešské klece Sanjin Prcić.
71'
Žlutou kartu vidí Marshall Munetsi (Stade Remeš). Rozhodčí trestá jeho vehementní okopávání kotníků protihráče.
68'
Opět uprostřed poločasu probíhá spíše překopávaná od vápna k vápnu.
67'
Po nepřesném nákopu Štrasburku vykopává Pentz od své brány.
64'
Dvojnásobné střídání v mužstvu RC Štrasburk:
ze hřiště odcházejí Habib Diallo a Dimitri Liénard, přicházejí Ludovic Ajorque a Ronaël Pierre-Gabriel.
62'
Střídání v týmu Stade Remeš:
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Arbër Zeneli.
61'
Gameiro střílel mezi penaltovou značkou a velkým vápnem, z otočky trefil jen kotníky bránícího hráče Remeše.
60'
Následný roh si Pentz bez potíží stahuje ze vzduchu.
59'
Remešského brankáře Pentze pro změnu štípla Gameirova utěšená dělovka z 20 metrů pod břevno.
58'
Znovu Ito, který snadno na pravém křídle obehrál Le Marchanda, kličkoval směrem na střed, ale nakonec nastřelil jen Perrina.
57'
Trestný kop z hloubi pole posílá Ito jen Selsovi do rukavic.
56'
Sels se vrhl na čáře po levici a vyškrábl hlavičku úplně volného Džunji Ita zblízka. Fotbalisté Remeše se dnes předhánějí ve spalování šancí.
55'
Gravillon vyvezl míč po pravé straně, načež ho jako několik předchůdců jen nakopl do rukavic Matze Selse.
54'
Rohový kop trkl hlavou Thomasson, mírným obloukem se míč snesl na horní síť.
53'
Sérií rychlých přihrávek kolem velkého vápna završil Gameiro ladnou narážečkou o patu s Diallem, do střely z úhlu mu však vložil nohu Gravillon a tečoval ji na roh.
52'
Z šestnáctky vyhlavičkoval míč Bellegarde a hosté nakopávají zpět jen k brankáři Selsovi.
51'
Po rychle vhozeném autu získává Remeš rohový kop.
49'
Bellegarde rozehrál narážečkou s Prcićem a jejich akci přerušil Doumbiův faul.
47'
Faulu na brankáře se dopustil domácí Diallo.
46'
Nesmírně krutý závěr poločasu pro hosty, kteří po sérii neproměněných tutovek inkasovali prakticky v jeho poslední vteřině z nepohlídaného rohového kopu. Do šaten jdou paradoxně spokojenější fotbalisté Štrasburku, kteří do třetí minuty nastavení neměli ani náznak šance.

Statistiky první půle:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 1:3, střely mimo 3:2, rohy 2:3, ofsajdy 1:3, fauly 3:6.
45+3'
45+3'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Rohový kop prodloužil šikovně hlavou Thomasson a ALEXANDER DJIKU za strnulým bíločerným blokem napálil propadlý míč ze dvou kroků do nikým nestřežené sítě remešské brány.
45+3'
V poslední minutě nastavení z protiútoku vybojovali roh domácí.
45+2'
Doumbia se z otočky uvolnil kolem Prciće, v pokutovém území mu však vletěl pod nohy skluzem Perrin a čistě ho o míč obral.
45'
Džunja Ito utekl domácí obraně, tváří v tvář však v obrovské příležitosti nedokázal obstřelit výborného Selse.
44'
Sels se vyznamenal skokem po pravici, kterým vyrazil pod břevno mířící trestný kop Folarina Baloguna téměř z velkého vápna.
43'
Zůstává při žluté kartě, štrasburský stoper si oddechl a teď je potřeba ještě ubránit velmi nebezpečnou standardku z 18 metrů.
41'
Abdulhamíd skvěle přiťukl míč do běhu Lopymu, kterého Djiku zatáhl za ruku těsně před velkým vápnem. Rozhodčí řeší s VAR asi spíše případnou červenou kartu než penaltu.
41'
Žlutou kartu dostal Alexander Djiku (RC Štrasburk).
40'
Ito si na velkém vápně vyměnil míč s Balogunem a zpětně ho nabídl Lopymu, jehož průnikovku však nikdo z bílo-černých nezachytil a kope se od štrasburské brány.
38'
Delaine uviděl na pravém křídle volného Perrina, který poslal vysoký padáček jen do natažených rukou brankáře Pentze.
36'
Ito vybojoval třetí rohový kop pro Remeš.
35'
Delaine si zpracoval míč ve vzduchu elegantně patičkou, ovšem jeho zpětnou přihrávku zachytil Faes. Sám pak chtěl založit protiútok, ovšem poslal pro změnu příliš dlouhý pas.
33'
Dvě prostrčené přihrávky do vápna z různých stran v rozpětí 20 vteřin vystihli hostující zadáci.
32'
Remeš je teď oproti úvodu utkání častěji na míči, ovšem spíše se hra přelévá mezi šestnáctkami.
30'
Naopak v obranné fázi zapracoval Delaine při průniku hostujícího Locka čistě.
29'
Dalekonosný pas Thomase Delainea směřuje přímo do nastavených Pentzových rukavic.
27'
Výborně hrající Ito se uvolnil na pravém křídle a odcentroval do skrumáže před bránou. Tam se Nunetsi ve výskoku nedostal do zakončení a až odraženým míčem z otočky vysoko přestřelil Doumbia.
25'
Vzápětí ovšem v obrovské šanci japonský útočník Remeše Džunja Ito nastřelil jen dobře postaveného brankáře Matze Selse.
25'
První rohový kop Remeše zpacifikovali štrasburští hlavičkáři bez větších potíží na další stejnou situaci.
24'
Zápas se přehoupl do druhé čtvrtiny, zatím ani jedno z mužstev netrefilo bránu.
21'
Habib Diallo se v kleštích dvou protivníků neprotlačil k nakopávanému míči, který tak skočil do náruče Patricka Pentze.
20'
Balogun se rozběhl po pravém křídle a centroval jen do Selsových rukavic.
18'
Sledujeme nepříliš kvalitní pasáž uprostřed hřiště...
16'
Za ostřejší výměnu názorů mezi lavičkami ukazuje rozhodčí žlutou kartu oběma trenérům, Julienu Stéphanovi i Oscaru Garcíovi.
15'
Žlutou kartu dostává Maxime Busi (Stade Remeš).
15'
Rozhodčí rázně varuje domácího trenéra Stéphana, který reklamoval údajný útočný faul před předchozí šancí.
14'
Ito vběhl do vápna, kde sebral míč váhajícímu Djikovi a předložil před bránu ideální přihrávku na Lopyho, kterému však ve vyložené šanci vůbec nesedla střela.
12'
Busi si ve vysoké rychlosti posadil na zadek Le Marchanda a poslal kolem něj zpětnou přihrávku Doumbiovi, který si však před střelou nedovoleně odstrčil protihráče.
11'
Štrasburk zesiluje tlak a tráví většinu času na polovině soupeře, kterému téměř nepůjčuje míč.
9'
Z protiútoku získali Alsasané roh, který i rychle rozehráli a z úhlu pálil Liénard nad břevno.
8'
Trestný kop Remeše opět zhatil odmávaný ofsajd, past sklapla za Lockem.
7'
První odpískaný faul zápasu má na svědomí také Thomasson.
6'
Le Marchand vysunul po levé čáře Liénarda, jeho centr však spoluhráči nezachytili.
4'
Protiútok Remeše však končí nahrávkou na Baloguna do ofsajdového postavení.
4'
Štrasburský kapitán Liénard na levém křídle lacino odevzdal míč a domácí se stahují do obrany.
2'
O první střelecký pokus utkání se postaral po průniku do šestnáctky domácí Adrien Thomasson, zatím se ovšem pouze zastřeloval.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili před zaplněný stadión v modrých dresech a bílých trenýrkách, hosté budou hrát v bílo-černé kombinaci.

RC Štrasburk: Sels – Djiku, Perrin, Le Marchand – Delaine, Prcić, Bellegarde, Thomasson, Liénard (C) – Diallo, Gameiro.
Náhradníci: Kawašima – Nuss, Pierre-Gabriel, Doukouré, Diarra, Aholou, Jean, Mothiba, Ajorque.
Trenér: Stéphan.

Stade Remeš: Pentz – Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C) – Busi, Lopy, Munetsi, Locko – Ito, Balogun, Doumbia.
Náhradníci: Penneteau – Mbow, Adeline, Cajuste, Zeneli, Flips, van Bergen, Mbuku, Touré.
Trenér: García.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Coniglio.
Vzájemné zápasy
Štrasburk čeká na vítězství od února 2020. Oba zápasy předloňské sezóny prohrál o gól (0:1 doma a 1:2 venku), loni pro změnu obě měření sil skončila remízami 1:1.
Stade Remeš je na tom ještě hůře, v obou kolech inkasoval čtyřky a podlehl Marseille 1:4 i Clermont-Ferrandu doma 2:4. To byl velký průšvih, protože po poločase fotbalisté z kraje šampaňského vedli dvougólovým rozdílem po dvou proměněných penaltách. Remeš mimochodem prohrála i poslední jarní kolo doma s Nice 2:3 a zakončila ligový ročník na 12. místě.
Ve Štrasburku bude hostům chybět pro zranění střelec vyrovnávací branky z jarního vzájemného utkání Jens Cajuste.
RC Štrasburk Alsace začal nový soutěžní ročník domácí porážkou 1:2 s Monacem, první bod uhrál za remízu 1:1 v Nice. Tedy poměrně rozpačitý start poté, co na jaře teprve v posledním kole přišel o evropské poháry prohrou 0:4 v Marseille.
Trenér Julien Stéphan touží po první výhře nad Remeší, kterou neporazil na lavičce Rennes ani nyní Štrasburku na šest pokusů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.