Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Nantes - 14. května 2023   16:30

0:0
(0:0)
Toulouse
Dupé (C) – Desler, Rouault, Nicolaisen, Kamanzi – Spierings, Sierro (69. van den Boomen) – Onaiwu (61. Chaibi), Genreau (68. Dejaegere), Ratão (82. Birmančević) – Dallinga.
Haug – L. Costa, Mawissa, Keben Biakolo, Traoré.
Brisard – Auger, Pasqualotti
Stadium Municipal, Toulouse
27 033 diváků
Nantes
Lafont – Pallois, Castelletto, Centonze – Mollet, Moutoussamy (C), Girotto, Merlin (83. C. Traoré) – Blas – Simon (74. M. Sissoko), Coco (61. Guessand).
Descamps, Petrić – Corchia, Hadjam, Diaz.

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:13.
Utkání končí bezgólovou remízou, když veškeré gólové možnosti v první půle brankou neskončili. Největší příležitost měl Moutoussamy, když poslal balon pouze do břevna.

Bod vychází pozitivně pro obě družstva. Toulouse FC má definitivu dalšího ročníku Ligue1. Remíza pomohla i Nantes, jenž díky tomu je stále ve hře o udržení s konkurencí AJ Auxerre, Stade Brestois a RC Štrasburk.
90+3'
90+3'
Hráči Nantes taktéž neuspěli z poslední situace po rohovém kopu v tomto utkání.
90+2'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Maxime Dupé) za zdržování hry.
90+1'
Hráči Toulouse v nastavení drží míč ve smé moci a pravděpodobně jsou smířeni i s bezgólovou remízou.
90'
Roh Toulouse nebyl dostatečně kvalitně zahrán.
89'
Veljko Birmančević byl při své snaze úspěšný a bude to další roh pro Toulouse.
88'
Guessand se provinil v osobním souboji s protihráčem útočným faulem.
87'
Toulouse stále držením míče určuje tempo hry, i když utkání pomalu, ale jistě směřuje k bezgólové remíze.
85'
Ve slušné pozici se sice ocitl Chaibi, jenže v této přiležitosti selhal, jelikož velmi slabou střelou odevzdal balon jistému brankáři Lafontovi.
84'
Defenzíva Nantes bez úhony přežila další atak v podobě rohu Toulouse.
83'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Charles Traoré.
82'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Veljko Birmančević.
80'
Zvyšující se tlak Toulouse zatím platí pouze ve smyslu navyšování počtu rohových kopů.
77'
Ani další roh domácích nebyl zahrán patřičně kvalitně.
75'
Centr po rohu Toulouse končí pouze v rukavicích bezchybného brankáře Lafonta.
74'
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Moussa Sissoko.
71'
Faul Casteleltta znamená přímý kop pro hráče Toulouse.
69'
ze hřiště odchází Vincent Sierro, přichází Branco van den Boomen.
68'
ze hřiště odchází Denis Genreau, přichází Brecht Dejaegere.
67'
Bezgólový stav nevyhovuje ani jendomu z týmů, chystá se tedy v brzké době k dalším změnám v kádrech obou celků.
65'
FC Nantes sice dnes hraje líbivěji než soupeř, ale stejně neúčinně.
63'
Rohový kop Toulouse žádnou nebezpečnou situaci před branku Nanzes nepřineslo.
61'
ze hřiště odchází Ado Onaiwu, přichází Fares Chaibi.

ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Evann Guessand.
61'
Dalšího faulu v tomto utkání se dopustil spoluhráč Girotta ofenzivní záložník Florent Mollet.
58'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Andrei Girotto) za faul.
57'
O minutu později stejný hráč tentokráte volil přízemní střelu a ta jen o decimetry míjí pravou tyč branky Lafonta.
56'
Bývalý hráč Slovanu Bratislava Rafael Ratão se dostal k hlavičkovému zakončení, jenže nemířil přesně a branku Nantes minul.
55'
Hráči Toulouse přidávají dalěí procenta co se týče držení míče.
52'
Akce na založená na doteku z první byla zahrána rychle zejména uásluhou Denise Genreau, ale končí záhy vzhledem díky perfektnímu čtení hry brankáře Lafonta.
50'
Brisard odpískal pohotově nedovolený zásah útočníka Marcuse Coca.
48'
i začátek druhé půle se odehrává v opatrném duchu stejně jako většina prvního poločasu.
46'

Fauly: 3:7
FC Nantes mělo sice více příležitostí ke skórování, ale Simon nedokázal překonat Dupého a navíc Moutoussamy napálil míč pouze břevno!

Za Toulouse měl slušnou příležitost skórovat v závěru první půle Ado Onaiwu.
45+3'
45+2'
Ani nastavení zřejmě nepřinese změnu skóre v tomto utkání.
45+1'
Coco se po ošetření vrací zpět do hry.
43'
Marcus Coco si žádá lékařské ošetření.
42'
Hlavičku Ludovica Blase dokázal dokázal pohotově uzemnit brankář Dupé.
40'
O poznání lepší střelu předvedl jeho spoluhráč Ado Onaiwu, jenže brankář Lafont předvedl své výtečné kvality.
38'
Vincent Sierro sice dokázal umístit své zakončení mezi tři tyče, jenže mělo pouze propagační charakter.
37'
Centr z rohu bezchybně odehrála mimo své pokutové území obrana Toulouse.
35'
Útočného faulu se při svém ofenzivním snažení dopustil zástupce Nantes Marcus Coco.
34'
Zdvižený praporek asistenta rozhodčího nad hlavou znamena odpískaný ofsajd Vincenta Sierra.
32'
Hraje se zatím velmi čistě.
29'
Více možností ke skórování mělo sice družstvo Nantes, ale během první půlhodiny žádná branka v Toulouse nepadla.
26'
Rozhodčí Brisard odpískal nedovolený zákrok Jean-Charlese Castelletta, který místo balonu trefil nohu protihráče.
24'
Rohové kopy se zatím nedaří ani jednomu z týmů. O čemž se nyní přesvědčli hráči Nantes.
21'
Největší šanci Nantes měl záložník a kapitán Samuel Moutoussamy jenž napálil míč do břevna!
19'
Po zásahu bránících hráčů Toulouse budou mít k dispozici roh fotbalisté Nantes.
16'
Denis Genreau se snažil zakončit, ale jeho snaha byla zbytečná, všemu předcházel odpískaný ofsajd.
14'
Další slušnou pozici měl k dispozici ofenzivní záložník Nantes Ludovic Blas, ale jeho střleecký pokus jen těsně minul levovu tyč.
11'
Další dva rohy měli k dispotizi fotbalisté Toulouse, jenže ani jeden nebyl zahrán patřičně kvalitně, aby obrana soupeře byla zaskočena.
9'
Kromě úvodní možnosti Mosese Simona se hraje zatím velmi opatrný fotbal.
7'
Centr z rohu zahraný Vincentem Sierrem končí pouze v rukavicích připraveného brankáře Lafonta.
6'
Hráči Toulouse budou rozehrávat rohový kop, první v tomto duleu.
4'
Úvod utkání patří zatím spíše o něco aktivnějšímu týmu z Nantes.
2'
Moses Simon prokázal své individuální kvality propracoval se dokonce do koncovky, ale jeho pokus mířil pouze doprostřed branky, kde našel pozorného brankáře Dupého, kterého nemohl zaskočit!
1'
Úvodní výkop utkání rozehrají hráči FC Nantes.

Toulouse FC: Dupé (C) – Desler, Rouault, Nicolaisen, Kamanzi – Spierings, Sierro – Onaiwu, Genreau, Ratão – Dallinga.
Náhradníci: Haug – L. Costa, Mawissa, van den Boomen, Dejaegere, Keben Biakolo, Birmančević, Chaibi, Traoré.
Trenér: Philippe Montanier

FC Nantes: Lafont – Pallois, Castelletto, Centonze – Mollet, Moutoussamy (C), Girotto, Merlin – Blas – Simon, Coco.
Náhradníci: Descamps, Petrić – Corchia, Hadjam, Diaz, M. Sissoko, C. Traoré, Guessand.
Trenér: Pierre Aristouy

Rozhodčí: Brisard – Auger, Pasqualotti.
Nyní byl definitivně potvrzen opožděný start tohoto utkání na 16:30 hodinu.Diváci oproti prvotním předpokladům již mohou vstupovat na stadion.
Utkání bude z bezpečnostních důvodů odloženo zatím na 16:30 hodinu.
Přístup na tribuny by měl být zprístupněn divákům od 15:30 hodin.

Doucet (nespecidikované zranění)
Toulouse FC naopak díky svému prvnímu, historickému triumfu v Coupe de France zažívá velmi povedenou sezónu. Podpořenou klidnou účástí bez sestupových starostí. Z posledních dvou duelů má Toulouse pouze bod za remízu a již více než dvěstě minut nedokázalo vstřelit branku. Naváží hráči ve fialových dresech na svůj debakl, který před nedávnem ustědřili v Paříži svému soupeři z Nantes?
Jak již bylo napsáno FC Nantes nedokázalo obhájit svůj triumf v Coupe de France. Což značí dvě věci, neúčast v evropských pohárech a že se nepovede vylepšit jinak naprosto nezdařenou sezónu. Která klidně může vyvrcholit sestupem. Hráči Nantes čekají přesně tři měsíce na vítězství v Ligue1. To jest přesně jedenáct zápasů a ni v duelu proti Toulouse nebudou samozřejmě bráni jako favorité.
Toulouse FC (13) hrající v poklidu středu ligové tabulky se utká na svém hřišti s kandidátem na sestup v podobě týmu FC Nantes (17). Na který má také pohodlný náskok deseti bodů.

Vzájemné utkání:

FC Nantes – Toulouse FC 3:1 (0:1)

Branky: 50. Guessand, 55. Mohamed, 61. Simon – 15. Abúchlál

ŽK: 37. van den Boomem, 45. Dejaegere, 87. Nicolaisen (všichni Toulouse)

Ve finále Coupe de France se vše obrátilo a hráči Toulouse výsledkově neskutečně seřezali svého protivníka z Nantes!

FC Nantes – Toulouse FC 1:5 (0:4)

Branky: 75. (penalta) Blas – 4. a 10. Costa, 23. a 31. Dallinga, 79. Abúchlál

ŽK: 26. Joao Victor, 38. Pallois, 43. Descamps – 58. Dejaegere, 88. Desler
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.