Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Reims - 11. září 2022   15:00

Toulouse
32' Abúchlál (Chaibi)
1:0
(1:0)
Toulouse
Dupé – Desler (79. Keben Biakolo), Rouault, Nicolaisen, Sylla (64. Zandén) – Spierings, van den Boomen (C) – Abúchlál (79. Genreau), Chaibi (71. Birmančević), M. Diarra – Dallinga (64. Onaiwu).
Haug – L. Costa, Dejaegere, Begraoui.
Frappart – Berchebru, Torregrossa
Stadium Municipal, Toulouse
Reims
Pentz – Gravillon (88. van Bergen), Agbadou, Abdulhamíd (C) – K. Doumbia (46. Zeneli), Munetsi, Cajuste (69. Lopy), Locko (46. Busi) – Flips – Ito (80. Mbuku), Balogun.
Diouf, Penneteau – Adeline, I. Diakité.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 9:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:11.
Souboj dvou týmů ze středu tabulky rozhodl jediný gól. Za Toulouse ho už v prvním poločase vstřelil Zakarjá Abúchlál. Ve druhém poločase byli sice aktivnější hosté, ale žádnou vyloženou gólovou šanci si nevypracovali. V 61. minutě se jim situace zkomplikovala, když Alexis Flips fauloval Abúchlála, který běžel sám na bránu, a obdržel červenou kartu. I v deseti však hosté byli aktivní, největší šanci měl v nastaveném čase Lopy, který přestřelil bránu. Domácí hrozili hlavně z brejků.
Toulouse si v neúplné tabulce polepšilo na 11. místo. Stade de Reims na ně ztrácí 2 body a pohybuje se těsně nad sestupovým pásmem na 16. místě. Oba týmy mají v příštím kole těžké soupeře. Toulouse bude hrát v Lille a Reims doma přivítá AS Monaco.
90+7'
90+6'
Fanoušky domácích teď vystrašila skvělá střela z dálky, kterou na Dupeho vyslal jeden z hráčů hostů. Naštěstí pro Toulouse bránu netrefil.
90+5'
Z nadějné akce vzešla jen Birmančevićova střela, která letěla mimo branku.
90+4'
Spierings se žene do protiútoku tři na dva.
90+3'
Hosté jsou navzdory početní nevýhodě nadále aktivnější.
90+2'
Centr Mitchella van Bergena našel na zadní tyči Diona Lopyho. Ten zakončoval ze skluzu a nemohl tak balón umístil tam, kam by potřeboval. Obrovská šance hostí končí vysoko nad brankou.
90+2'
Hosté jsou opět u balónu a spěchají dopředu.
90+1'
Standartka van den Boomena končí v náručí brankáře Pentze.
89'
Žlutou kartu obdržel hráč Stade de Reims Júnis Abdulhamíd.
89'
Další útok domácích byl veden po pravé straně. Faulem ho musel zastavit Júnis Abdulhamíd.
88'
Střídání v týmu Stade de Reims:
odchází Andrew Gravillon, přichází Mitchell van Bergen.
87'
Obrovskou šanci nevyužil Ado Onaiwu. Přihrávku mu skvěle poslal Veljko Birmančević, japonský hráč mohl tak nikým neobklopen střílet z hranice vápna, jeho přízemní střela ale branku minula.
85'
Ani další brejk domácím nevyšel, stále se tak musí bát o výsledek.
85'
Po nepřesné rozehrávce Dupeho se hosté vrací k míči. Budou vhazovat na útočné polovině.
83'
Na hře obou týmů není poznat, že Toulouse hraje přesilovku. Početní výhodu se jim nedaří využít v žádném útoku. Další akce končí střelou Birmančeviće vysoko nad branku.
82'
Útok domácích zhatil útočný faul.
81'
Hosté teď dlouhou dobu kombinovali kolem vápna soupeře. Nakonec vyslal Gravillon přihrávku do běhu, kterou ale žádný z jeho spoluhráčů na hřišti nezastihl.
80'
odchází Džunja Ito, přichází Nathanaël Mbuku.
79'
Střídání v týmu Toulouse:
odchází Zakarjá Abúchlál a Mikkel Desler, přichází Denis Genreau a Kévin Keben Biakolo.
78'
Lopy byl faulován na půlce hřiště, hosté se tedy vrátí k balónu.
76'
Zeneliho centr od rohového praporku nikoho v černém nenašel.
76'
Přichází další roh pro hosty.
75'
Na trávníku zůstal ležet Mikkel Desler. Ošetřit však nepotřebuje, takže zřejmě jen získával další cenné vteřinky pro svůj tým.
74'
Žlutou kartu obdržel hráč Stade de Reims Dion Lopy.
72'
Centr na zadní tyč našel Munetsiho, který ale nezvládl vrátit míč před bránu. Dupe bude odkopávat.
72'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
71'
odchází Fares Chaibi, přichází Veljko Birmančević.
69'
Hlavní rozhodčí přerušila hru, aby se hráči mohli občerstvit.
69'
odchází Jens Cajuste, přichází Dion Lopy.
68'
Za hosty je hodně aktivní Ito, který si často nabíhá za obranu. Potřeboval by však přesnější přihrávky. Teď mu míč sebral brankář Dupe.
66'
I v deseti si dokázali hráči Reims vypracovat útočnou akci. Balogun hlavičkoval hodně daleko od brány a Dupeho tak vůbec neohrozil.
64'
odchází Issiaga Sylla a Thijs Dallinga, přichází Oliver Zandén a Ado Onaiwu.
63'
Van den Boomen opět zkoušel z přímého kopu ohrozit branku soupeře, ale opět mířil nad.
61'
Hlavní rozhodčí správně vyhodnotila situaci a Alexis Flips dostává červenou kartu za skluz na Abúchlála, který šel sám na bránu. Hosté budou pokračovat v deseti.
61'
Na druhé straně běžel sám na bránu střelec gólu Zakarjá Abúchlál a byl faulován!
60'
Maxime Busi se skvěle uvolnil na levé straně, jeho centr však odvrací obrana na roh.
59'
Teď se ale do útoku vydali domácí. I jejich centr do vápna však sebral brankář soupeře.
57'
Po centru do vápna domácích si pro míč ve vzduchu došel Maxime Dupé. Hosté jsou ve druhém poločase velmi aktivní směrem dopředu.
56'
Ke střele z úhlu se dostal Balogun, míč však skončil jen v boční síti.
56'
Žlutou kartu obdržel hráč Toulouse Stijn Spierings.
55'
Zeneli a Ito se snažili o narážečku, první jmenovaný ale poslal přihrávku jen do autu.
54'
Po snaze odkopnout míč z vápna skončil na zemi jeden z obránců Toulouse a také Balogun. Právě ten fauloval a rozehrávat bude Dupe.
52'
Desler se hodně diví rozhodnutí hlavní rozhodčí, která nařídila roh pro Reims. Z rohu však stejně nepřišlo žádné ohrožení branky Dupeho.
51'
Další akce hostů končí útočným faulem.
49'
Poprvé ve druhém poločase se vydali do útoku hosté. Balogunova střela byla však zblokována.
48'
Branco van den Boomen to zkusil přímou střelou, mířil však o kousek nad branku.
47'
Za domácí je znovu aktivní Abúchlál. Těsně před vápnem byl faulován a Toulouse bude zahrávat přímák z nadějné pozice.
46'
odchází Bradley Locko a Kamory Doumbia, přichází Maxime Busi a Arbër Zeneli.
46'
Sledujeme vyrovnaný duel dvou týmů ze středu tabulky francouzské ligy. Ve druhé půlce poločasu si víc akcí přece jen vytvořili domácí a z jedné dokázali i skórovat. Postaral se o to Zakarjá Abúchlál, když si naběhl na přihrávku Chaibiho a poslal míč ke vzdálenější tyči. Ten samý hráč se poté dostal ještě ke dvěma střelám, obě šly ale mimo. Hosté si žádnou gólovku nevypracovali, nejvíce těží z chyb v rozehrávce Toulouse.
45+1'
45+1'
Domácí brankář Maxime Dupé vyrobil další chybu. Vyběhl až mimo vápno a musel tedy míč odkopnout. K míči se však dostal Munetsi, který se bohužel pro hosty nerozhodl pro střelu do branky, která byla víceméně odkrytá.
44'
Zakarjá Abúchlál si naběhl na Spieringsovu přihrávku za obranu. Jeho střela z úhlu však mířila vedle.
43'
Další nepřesný odkop brankáře Dupeho zachytila záložní řada Reims.
41'
Abúchlál už je schopen pokračovat ve hře. Hráči Reims vrátili domácím míč.
40'
Střelec gólu Zakarjá Abúchlál se teď skvěle vrátil a vypomohl obraně. Po obranném zákroku zůstal chvíli ležet na zemi, takže byla hra přerušena.
38'
Hosté jsou od obdrženého gólu více u míče. Ito z pravé strany poslal míč před branku, žádný z jeho spoluhráčů ho však nepochopil a následovat bude jen odkop od branky.
36'
Abúchlál měl další šanci. Z bezprostřední blízkosti branky ale mířil vedle.
34'
Hosté se hned snažili o odpověď. Po souboji před vápnem zůstal ležet Balogun, o faul se ale podle hlavní rozhodčí nejednalo.
32'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Domácí teď předvedli skvělou kombinaci po levé straně! Stijn Spierings vyslal po křídle Farese Chaibiho, ten poté hned poslal míč před bránu, kam si naběhl ZAKARJÁ ABÚCHLÁL. Marocký reprezentant si pohlídal ofsajd a přízemní střelou k zadní tyči otevřel skóre.
31'
Centr byl odvrácen a do protiútoku můžou domácí.
30'
Po faulu na Baloguna budou hosté zahrávat přímý kop z nějakých 30 metrů.
28'
Sledujeme zatím vyrovnaný zápas. Ani jeden z týmů nezůstává nijak dlouho u míče kvůli nepřesným přihrávkám. Domácí jsou aktivní hlavně po pravé straně, kde často využívají Deslera.
25'
Hlavní rozhodčí nařídila přestávku na pití.
24'
Fares Chaibi si skvěle naběhl za obranu, kam letěl dlouhý míč od Deslera. Jeho střela z voleje bohužel pro domácí mířila jen do náručí Pentze.
22'
Zakarjá Abúchlál zkoušel odvážnou kličku do vápna mezi dva hráče. Vybojoval alespoň roh.
20'
Ito stihl velmi dlouhou přihrávku do běhu až na brankové čáře. Centr před branku odkopl Nicolaisen do bezpečí.
19'
Zahraná byla na zadní tyč, kde se nacházel Marshall Munetsi. Ten ale nedokázal míč vrátit před bránu.
18'
Domácí se provinili dalším faulem, přichází standartka pro hosty.
17'
Z rohu se naskytla další šance na brejk pro Ita. Domácí ho museli zastavit faulem na půlce hřiště.
16'
Přichází už třetí roh domácích v zápase.
15'
Ito se po Balogunově přihrávce vydal do protiútoku, narazil ale na dvojici domácích stoperů.
13'
Van den Boomen měl dobrou pozici na střelu, z nějakého důvodu ale zvolil přihrávku na levé křídlo, kde se žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.
11'
Přichází další špatná rozehrávka od Dupeho. Tenrokrát se mu nepovedl výkop. Vznikla z toho útočná akce hostí, která skončila nepřesnou střelou Doumbii.
10'
Dreslerův centr přesně našel hlavu Farese Chaibiho, ten ale minul branku.
7'
Po obrovské chybě brankáře Dupeho měl velkou šanci Balogun. Měl ale střílet dříve, protože brankář domácích se stihl vrátit do branky a míč chytit.
5'
Ten zhatil útočný faul Diarry.
4'
Po zblokované střele zpoza vápna přijde další roh.
4'
První roh utkání zahraje Desler.
3'
Chybu v rozehrávce mohl potrestat Fares. Jeden z jeho spoluhráčů ale poté fauloval a akce domácích končí.
2'
Zatím kombinují především hráči Toulouse, nedaří se jim ale proniknout až do vápna soupeře.
1'
Domácí nastupují v bílých dresech, hosté v černých.
1'

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Sylla – Spierings, van den Boomen (C) – Abúchlál, Chaibi, M. Diarra – Dallinga.
Náhradníci: Haug – Birmančević, L. Costa, Dejaegere, Genreau, Keben Biakolo, Onaiwu, Zandén, Begraoui.
Trenér: Philippe Montanier

Stade de Reims: Pentz – Gravillon, Agbadou, Abdulhamíd (C) – K. Doumbia, Munetsi, Cajuste, Locko – Flips – Ito, Balogun.
Náhradníci: Diouf, Penneteau – Adeline, Busi, I. Diakité, Lopy, Mbuku, van Bergen, Zeneli.
Trenér: Oscar Garcia

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Torregrossa.
Stade de Reims

Tým ze severu bude mít do Toulouse dlouhou cestu. Bude ale dobře naladěn, protože z minulého výjezdu na hřiště Angers si odvezl 3 body. Poté remizoval s Lens, letošním největším překvapením Ligue 1. V tabulce jsou jen pozici nad Toulouse, tedy na 14. místě se 6 body.
Loni se umístili na 12. místě ligové tabulky a letos se stejně jako jejich soupeř chtějí vyhnout nebezpečnému zúžení Ligue 1. K tomu jim nejvíc zatím napomáhá Angličan Folarin Balogun, který už má na kontě 5 ligových gólů a jednu asistenci.
Toulouse

Toulouse FC se po dvou letech vrátilo do nejvyšší francouzské ligy. Vítěz loňského ročníku Ligue 2 je zatím po šesti kolech na 15. příčce tabulky. Kvůli zúžení francouzské ligy letos sestupují čtyři týmy, takže boj o záchranu bude velmi náročný. Právě tým z jihu Francie je jedním z adeptů na sestup.
Po třech kolech bez prohry přišly tři porážky v řadě. Naposledy podlehli Clermontu 0:2. Předtím doma prohráli s PSG 0:3, ale to hráčům Toulouse asi nemůžeme vyčítat. Proti Reims chtějí poprvé od 2. kola získat 3 body a oddálit se od sestupových vod.
V rámci sedmého kola francouzské Ligue 1 se střetnou týmy Toulouse a Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.