Schmeichel – Lotomba (69. Atál), Rosario, Dante (C), Bard – Ramsey, Búdawí, Thuram – Bouanani (70. Barkley), Moffi, Laborde.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek prodlouženého víkendu a všem Blahoslavům dnes vše nejlepší k svátku!

Střely mimo: 2:10
Rohy: 3:14
Ofsajdy: 1:0
Fauly: 7:10
Nice nakonec přeci jen bere tři body ze zápasu, v němž bylo jednoznačně lepším celkem. Dost mu k tomu pomohl rychlý gól ze druhé minuty, ke kterému ve zbylém průběhu utkání přibyl nespočet obrovských šancí. Domácí celek však do poslední chvíle držel ve hře fantastický gólman Gauthier Gallon, a tak Troyes mělo až do konce motivaci ke snaze o vyrovnání. Kasper Schmeichel v bráně Nice se ovšem zahanbit nenechal, pochytal také několik velkých šancí a udržel čisté konto.
90+4'
90+3'
Ve středovém kruhu ještě jeden z hostů fauloval, takže se Gauthier Gallon chystá, aby nakopl balón z velké dálky přímo před bránu Nice.
90+2'
Další zajímavý míč krásně uvnitř šestnáctky zpracoval Mama Baldé, který z velké blízkosti zakončoval druhou obrovskou šanci svého týmu během chviličky. Schmeichel čisté konto rozhodně nemá zdarma.
90+1'
Domácí málem potrestali svého soupeře za neproměňování šancí, nyní byli velmi blízko vyrovnání. Centr zprava totiž přelétl na zadní tyč, kde se do střely opřel Xavier Chavalerin, avšak Kasper Schmeichel jeho ránu vychytal výborným zákrokem.
89'
Melvin Bard si neporadil v rohu vlastní poloviny s Thiernem Baldém, kterého neopatrně fauloval, navíc může být rád, že nedostal žlutou kartu za následné odkopnutí balónu.
88'
Júsuf Atal prokličkoval po pravém křídle do šestnáctky, kde už na něj ale čekala přesila obránců Troyes.
87'
Melvin Bard chtěl uklidnit hru odhlavičkováním vysokého balónu do rukou vlastního brankáře, ale neudělal to nejlíp. Kasper Schmeichel byl naštěstí pozorný a udržel balón na hřišti.
86'
Júsuf Atál se napravo trochu unáhlil, zbytečně střílel z dálky a napálil míč vysoko nad bránu.
85'
Gauthier Gallon musel předvést další z mnoha skvělých zákroků, tentokrát proti střele zleva na zadní tyč.
84'
Adil Rami doběhl balón před krajem hřiště u vlastní brány, aby ho posunul alespoň do outu, a zabránil tak rohu.
83'
Ike Ugbo však volným přímým kopem poslal balón na tribunu, tahle střela se opravdu nepovedla.
82'
Ihned nato na druhé straně před vlastním vápnem riskantně fauloval Dante. to je velmi nadějná pozice standardní situace pro domácí tým.
81'
Terem Moffi využil chyby v rozehrávce domácích, takže chtěl před bránou přelobovat gólmana nízkým dloubáčkem, o ten se ale postaral jeden z obránců Troyes.
80'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Andreas Bruus, přichází Thierno Baldé.
79'
Zatímco se normálně hrálo, byl Andreas Bruus za pomezní čarou ošetřován, ale je jasné, že nebude moci pokračovat.
78'
Troyes klasicky pouze odevzdalo míč soupeři, který kombinuje na útočné polovině.
77'
Ross Barkley si naváděl míč na levačku, ale při pokusu o střelu se projevilo, že to není jeho silnější noha. Anglický záložník totiž krkolomně uklouzl a jen odevzdal balón Gauthieru Gallonovi.
76'
Andreas Bruus je dalším, kdo má nějaký zdravotní problém, hra ale bezohledně pokračuje.
75'
Dvě střídání hostům očividně ještě pomohla, protože OGC opět diktuje tempo hry zcela podle svých představ.
74'
Po nedorozumění v šestnáctce domácích sice Dante hlavičkou skóroval, ale Terem Moffi předtím otravoval gólmana Gallona v ofsajdové pozici.
73'
Parádní centr z kraje pokutového území letěl před bránu přesně na hlavu Rosse Barkleyho, jenž ale v neuvěřitelné šanci nepřekonal výborného Gauthiera Gallona.
72'
Následně ale Bruus nepřetlačil Melvina Barda, který pohlídal, aby mohl Kasper Schmeichel odkopávat od brány.
71'
Andreas Bruus doběhl míč v pravém rohu útočné poloviny, odražením o obránce tam vybojoval vhazování.
70'
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Papa Ndiaga Yade.

Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Badredine Bouanani, přichází Ross Barkley.
69'
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Júsuf Atál.
68'
Jordan Lotomba zničehonic zůstal na trávníku, zřejmě má svalový problém, protože potřebuje ošetření.
67'
Xavier Chavalerin byl jediným, kdo podpořil Mamu Baldého při cestě ke Schmeichelově bráně. Baldé však na hraně šestnáctky nezachytil jednoduchý pas.
66'
Bouananiho rychlé nohy opět nikdo nestíhal, a tak hostující křídelník zatočil do vápna pěknou nabídku, kterou hlavičkou prodloužil na bránu Gaëtan Laborde.
65'
Domácí chtěli opět proniknout hlouběji na útočnou polovinu, tentokrát je však zastavuje ofsajd.
64'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Aaron Ramsey).
62'
Troyes skutečně zaútočit dokázalo, Mama Baldé byl volný v pokutovém území, jenže si příliš dlouho zpracovával pěknou přihrávku, takže následnou střelu zblokoval Jordan Lotomba.
61'
Konečně se domácím podařilo hru trochu uklidnit a možná zvládnou i zaútočit.
60'
Tlak hostů neustává, naopak jejich druhý gól je na spadnutí a domácí vůbec neví, kam se dřív otáčet.
59'
Domácí obrana je teď pod obrovským tlakem, ze kterého se ne a ne dostat. Zleva posunutý míč na zadní tyči chtěl uklízet Moffi, ale Gauthier tam byl o chviličku dřív.
58'
Po rohovém kopu hosté stále drželi míč v šestnáctce, zprava letěl krátký oblouček k Pablu Rosariovi, jehož hlavičkové zakončení vyškrábl z brankové čáry jeden z obránců Troyes.
57'
Badredine Bouanani na pravé straně útočné poloviny ukradl balón Baldému, udělal pár kroků směrem na osu hřiště a pěkně vystřelil k bližší tyči. Gauthier Gallon musel předvést solidní zákrok.
56'
Po nabídce od praporku hráči chvíli bojovali o míč před pokutovým územím, útočný faul domácích však jejich snažení zastavuje.
55'
Melvin Bard nedoběhl balón včas před koncovou čarou, což znamená, že Troyes bude zahrávat rohový kop.
54'
Na rychlý útočný výlet se vydal domácí kapitán Adil Rami, před Schmeichelovým vápnem ale sebral míč Khéphren Thuram.
53'
Míč se snášel k zadní tyči, kde čekal Dante, avšak před ním odhlavičkoval balón pryč jeden z obránců Troyes.
52'
Badredine Bouanani je dnes jednoznačně nejaktivnějším hráčem na trávníku, nyní díky němu bude Nice zahrávat rohový kop z pravé strany.
51'
První žlutou kartu utkání dostává hostující útočník Terem Moffi za přifilmovaný pád v šestnáctce Troyes.
50'
Nyní se domácím otevřel prostor pro rychlý protiútok, jejich tři útočníci si však před pokutovým územím neporadili ideálně, klíčový pas zastavuje Dante.
49'
Domácí útočníci se snaží napadat soupeřovu kombinaci, ta je ale kolem půlicí čáry velmi klidná.
48'
Hosté míč nadále drží na kopačkách a už se valí dopředu s dalším útokem.
47'
Labordeho rohový kop nebyl nejpovedenější, domácí odkopávají míč daleko od své brány.
46'
Hned v první minutě druhé půle poslal Dante nádherný pas dopředu na pravé křídlo Bouananimu, jenž vracel před branku Moffimu. Jeho zakončení z blízkosti vyrazil Gallon na rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Jeff Reine-Adélaïde, přichází Ike Ugbo.
46'
Rozhodčí nakonec nenastavil ani minutu, je pravda, že hra byla velmi plynulá. Hostům z Nice velmi pomohl rychlý gól Hišáma Búdawího, který jim dodal už ve druhé minutě dostatek klidu. Poté po většinu času tlačili a klidně mohli přidat další branky, ale jejich další zakončení většinou nebyla přesná. Ke konci poločasu občas domácí vystrčili růžky, dokonce mají ve statistikách o jednu střelu na bránu více než soupeř, ale celkově jsou zkrátka slabším celkem.
45+1'
45'
Hosté se ještě v poslední minutě snaží něco vymyslet, ale k bráně Troyes se nyní nemohou přiblížit.
44'
Spoustu prostoru měl v šestnáctce Mama Baldé, jenže byl rychlejší než přihrávka, kterou dostal na paty.
43'
Wilson Odobert chtěl provětrat hostující obranu u pravé pomezní čáry, rychle je zastaven, ale vybojoval alespoň outové vhazování.
42'
Vysoká nabídka od Bouananiho se snesla přímo do rukavic Gauthiera Gallona, jenž rychle rozehrává.
41'
A ten se bude po Rosariově snaze na pravém kraji opakovat. Badredine Bouanani si od rohového praporku zkusí druhý pokus.
40'
Teď už jsou ale znovu u slova hosté, kteří budou pro změnu zahrávat svůj rohový kop.
39'
Rohový kop domácím nic pozitivního nepřinesl, avšak poslední akce ukázaly, že jsou schopni ohrozit Kaspera Schmeichela.
38'
Yasser Larouci přetlačil Jordana Lotombu a vniknul do vápna Nice, hosté ho se štěstím ubránili, ale Troyes bude zahrávat roh.
37'
Domácí se opět dostali na útočnou polovinu, kde byl napravo jeden z jejich hráčů faulován.
36'
Andreas Bruus se zcela nečekaně dostal s balónem za obranu hostů, doběhl až do pokutového území, kde jeho přízemní ránu musel dobrým zákrokem zastavit Kasper Schmeichel.
35'
Snaha o rychlý protiútok domácích byla velmi brzy zastavena, naopak před jejich šestnáctkou střílel Hišám Búdawí, jehož technický pokus jen těsně přelétl horní tyč Gallonovy brány.
34'
Hosté nyní posílají do šestnáctky jeden míč za druhým, ten poslední letěl od Ramseyho přímo do náručí Gallona.
33'
Další centr z pravé strany se opět kroutil k Moffimu, jenž tentokrát mířil přesněji, ale Gauthier Gallon předvedl skvělý zákrok.
31'
Bouanani zabrzdil hru na pravé straně šestnáctky, počkal si na vhodný okamžik a načechral krásný oblouček před bránu. Terem Moffi skvěle naskočil, ale hlavičkou poslal míč nad břevno.
30'
Nice soupeřův roh svědomitě ubránilo, takže už se hra zase přemisťuje na polovinu domácích.
29'
Troyes ale pokračovalo v napadání a vybojovalo alespoň rohový kop z pravé strany.
28'
Wilson Odobert zachytil nepřesný pas hostů na polovině hřiště, postupoval s ním rychle vpřed a zpoza šestnáctky razantně vypálil. Kasper Schmeichel si připisuje první zákrok.
27'
Yasser Larouci tvrdým zákrokem ubránil balón před Khéprenem Thuramem, domácí budou rozehrávat od brány.
26'
Zajímavou šanci měl také Terem Moffi, jenž proniknul směrem k bráně kolem obránců po pravé straně a dostal se ke střele, s níž Gauthier Gallon neměl potíže.
25'
Bouanani ale na pravém křídle dělá domácí obraně velké problémy. Nyní si naváděl míč na střed, střela nakonec na bránu neprošla.
24'
Badredinemu Bouananimu se míč trochu zamotal pod nohy, hostující útočník měl ale štěstí, že byl faulován.
23'
Dante vymyslel krásný pas před bránu, Jordan Lotomba ale v rychlosti hlavičku poslal mimo tři tyče.
21'
Krásný křižný dlouhý pas zpracovával na hraně pokutového území Gaëtan Laborde, posunul si míč až do rohu, kde ho nakonec neudržel.
20'
Zajímavý protiútok díky své mrštnosti rozjel Mama Baldé, na útočné polovině však byl sám, takže neměl moc možností.
19'
OGC soustavně dobývá bránu domácích, zatím to vypadá, že dnes nebude mít s výhrou žádný problém.
18'
Aaron Ramsey dostal spoustu prostoru na levé straně šestnáctky, jeho nízký centr byl zblokovaný. Do bezpečné vzdálenosti pak odkopl míč Andreas Bruus.
17'
Hosté se opět rychle přesouvají na útočnou polovinu, obránci Troyes míč vždy pouze křečovitě odklízejí do zámezí.
15'
Jeff Reine-Adélaïde zkusil své štěstí střelou z velké dálky. Zakončení rozhodně nepostrádalo razanci, ale nebylo přesné.
14'
Nice zatím skutečně hraje o poznání sebevědoměji, ale rohový kop mu ani napotřetí nevyšel.
13'
Yasser Larouci na kraji vápna odhlavičkoval míč za bránu na rohový kop, protože si nebyl jistý, jak daleko je od něj aktivní Badredine Bouanani.
12'
Domácí zvládli soupeře vytlačit alespoň k půlicí čáře, převaha je ale zatím jednoznačně na straně hostů.
11'
Nice zahrávalo další rohový kop, tentokrát od levého praporku, nicméně ani v tomto případě standardní situace ohrožení Gallonovy brány nepřinesla.
10'
Kasper Schmeichel při přebírání jednoduchého pasu od Danteho nepůsobil zrovna jistě, míč mu poskočil, a tak hostující gólman před dotírajícím soupeřem na poslední chvíli stihnul balón odkopnout.
9'
Už to mohlo být 0:2, když Khéphren Thuram z levé strany narýsoval krásný pas za obránci na zadní tyč pro Bouananiho, jenž ovšem v obrovské šanci minul bránu.
8'
Badredine Bouanani proběhl po pravé straně do pokutového území, kde v souboji upadl. V žádném případě se však nejednalo o faul, Bouanani šel na zem příliš ochotně.
7'
Balón ještě poskakoval před bránou Gauthiera Gallona, jeho obránci však několik střeleckých pokusů spolehlivě zblokovali.
6'
Domácí jakžtakž situaci ubránili, ale rychle musí být připraveni na další nápor ze strany Orlů.
5'
Hráči Nice se dostali dopředu opět dost jednoduše a nyní budou z pravé strany zahrávat první rohový kop zápasu.
4'
Domácí po opětovné rozehrávce nakopli míč vzduchem na útočnou polovinu, nalevo však balón dolétl do zámezí.
3'
Gólové akci předcházel těsný přechod hostů dopředu, o ofsajd se ale na pravé straně nejednalo, branka platí.
2'
Nice právě vstřelilo branku!
Tak to je začátek! Na ose hřiště před pokutovým územím domácích si zpracoval míč HIŠÁM BÚDAWÍ, který se nerozpakoval a rovnou vystřelil. Rána zaplula přesně k levé tyči, takže na ni překvapený Gauthier Gallon nedosáhl.
1'
Výkop patří domácím z Troyes, kteří ale okamžitě o balón přicházejí a hráči Nice se s rozehrávkou vrací ke gólmanovi Schmeichelovi.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – Zoukrou, Rami (C), Palmer-Brown – Bruus, Chavalerin, Agoumé, Larouci – Odobert, Reine-Adélaïde – M. Baldé.
Náhradníci: Lis – T. Baldé, Porozo, Salmier, Rony Lopes, Mazou-Sacko, Yade, Palaversa, Ugbo.
Trenér: Patrick Kisnorbo.

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Rosario, Dante (C), Bard – Ramsey, Búdawí, Thuram – Bouanani, Moffi, Laborde.
Náhradníci: Bułka – An. Mendy, Amráwí, Nahounou, Atál, Barkley, Belahyane, Kari, Bráhímí.
Trenér: Didier Digard.

Rozhodčí: Wattellier – Aube, Viala – Delpech.
Vzájemné zápasy

09.10.2022 Nice – Troyes 3:2
24.04.2022 Nice – Troyes 1:0
17.10.2021 Troyes – Nice 1:0
01.04.2018 Troyes – Nice 0:2
11.08.2017 Nice – Troyes 1:2

Všechny tyto zápasy se hrály v rámci Ligue 1.
OGC Nice

V Nice zřejmě s letošním ročníkem také spokojeni nebudou. V Ligue 1 se OGC nachází se 45 body na 10. místě, ztráta na příčku zajišťující účast v kvalifikaci do Evropské konferenční ligy činila před tímto kolem 11 bodů. Právě z této pohárové soutěže přitom Nice minulý týden překvapivě vypadlo ve čtvrtfinále proti Basileji. Za všechno může bídná forma z poslední doby, kvůli které Orli naposledy vyhráli 16. března.

ESTAC Troyes

Troyes patří k tomu nejhoršímu, co letos francouzská liga nabízí. Za celou sezónu vyhrálo pouze čtyři ligová utkání, naposledy to bylo 2. ledna proti Štrasburku. Od té doby vybojoval ESTAC pouhé čtyři body za čtyři remízy. S bídnými 22 body je na 18. místě Ligue 1 a vzhledem k tomu, že se soutěž bude zužovat, ztrácí na udržení 10 bodů, což je v posledních šesti zápasech prakticky nemožné dohnat.

[Ligue 1] Nantes – Troyes 2:2
[Ligue 1] Marseille – Troyes 3:1
[Ligue 1] Troyes – Clermont 0:2
[Ligue 1] Auxerre – Troyes 1:0
[Ligue 1] Troyes – Brest 2:2
Zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu! V rámci 33. kola Ligue 1 se spolu střetnou ESTAC Troyes a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.