Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Le Havre : Nantes - 14. dubna 2024   13:00

0:1
(0:0)
Nantes
90+3' A. Bamba  (Chirivella)
Le Havre
Desmas – Négo (46. Casimir), Sangante (C), Salmier, Youté, Operi – Kuzjajev (88. Ebonog), A. Touré, Kechta (71. Ngoura) – Sabbi (88. Bayo), Ayew (88. Grandsir).
Gorgelin – Confais, el-Hadžám, Gomis.
Ben El Hadj – Mouysset, Mugnier
Stade Océane, Le Havre
Nantes
Lafont – Amian, Castelletto, Pallois, Duverne – M. Sissoko, Chirivella (C), Moutoussamy (79. Augusto) – Mollet (79. A. Bamba), Mohamed (66. B. Traoré), Abline.
Petrić – Appuah, Coco, Cozza, Mahamoud, Zeze.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:12.
Šílená koncovka utkání rozhodla o vítězi tohoto zápasu, kterým se stává FC Nantes díky gólu Abdoula Kadera Bamby ze třetí nastavené minuty! Dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu, šance byly na obou stranách, ale nikdo se nedokázal prosadit. V závěrečných 15 minutách byli však rozhodně lepším týmem hosté a taky se tato jejich aktivita přetavila ve vítězný gól. Nantes si tak připisují důležité tři body a odskakují Le Havru na rozdíl tří bodů. Tato výhra může znamenat hodně v boji o záchranu, ve kterém se Nantes ale i Le Havre nachází. S pohledem na statistiky se s vámi loučím a přeji krásný zbytek víkendu!
90+6'
90+4'
Právě Bamba také viděl žlutou kartu za nesportovní chování, tedy svlečení dresu při oslavě gólu.
90+3'
Nantes právě vstřelili branku!
Sissoko skvěle vybojoval míč na vlastní polovině a předal míč Chirivellovi. Ten vyslal do útoku ABDOULA KADERA BAMBU, který umístěnou střelou k pravé tyči překonal Desmase a nejspíše bude hrdinou dnešního utkání!
90+2'
Skvělá rozehrávka této standardky! K míči se dostal osamocený Augusto na hranici šestnáctky a vypálil na branku Desmase, který se musel vyznamenat skvělým zákrokem!
90+1'
Faul Grandsira těsně před pokutovým územím si vysloužil žlutou kartu a navíc je tu zkrácený roh pro hosty.
89'
Okamžitě se Bayo dostal do obrovské šance, když Grandsir dostal míč pod sebe právě na Baya a Lafont skvěle zakročil proti této střele z bezprostřední blízkosti!
88'
Trojité střídání domácích. ze hřiště odchází Ayew, Sabbi a také Kuzjajev a nich přichází Grandsir, Bayo a také Ebonog.
87'
Hosté se teď snaží ohrozit branku soupeře a tlačí se na polovinu domácích.
85'
Velká šance domácího celku! Lafont nevyběhl úplně nejlépe a Sabbi dokázal odcentrovat pod sebe a Ayew zakončoval ve skluzu, ovšem Pallois skvěle na brankové čáře uklízel míč na rohový kop.
83'
Po faulu Kuzjajeva přichází také žlutá karta pro tohoto ruského hráče.
83'
Operi nenahrál přesně a hosté jsou opět u míče.
82'
Domácí drží míč a snaží se kombinací dostat blíže k pokutovému území domácího celku.
81'
Po faulu na Chirivellu budou pokračovat hosté.
79'
Dvojité střídání hostů. Ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy a Florent Mollet, místo nich přichází Douglas Augusto a Abdoul Kader Bamba.
78'
Hosté opět přecházeli do protiútoku, ale ztratili míč a dopředu se dostal Le Havre, konkrétně Ayew, který dokázal ze šestnáctky zakončit a jeho střela skončila jen kousek vedle pravé tyče hostujícího celku.
77'
Operiho centr na přední tyč nenašel spoluhráče, Nantes se osvobodilo, ale opět je u míče domácí tým.
76'
Rohový kop pro domácí tým po dalším slibném protiútoku. Ngoura centroval na zadní tyč a Castelleto odklidil míč na rohový kop.
75'
Aut pro Nantes na polovině domácích.
74'
Nantes vybojovali rohový kop, který však nebyl zahrán ideálně a k míči se dostávají domácí.
73'
Velká šance Le Havru! Salmier se skvěle dostal před brankáře, ale Pallois opět pokryl míč pro brankáře Lafonta a hosté míří do protiútoku.
72'
Pallois skvěle vytlačil z palebné pozice Ngouru a odklidil míč na roh.
71'
Další střídání Le Havru. Ze hřiště odchází Yassine Kechta, místo něj nastupuje Steve Ngoura.
69'
Největší šance Nantes v zápase! Sissoko skvěle posunul míč za obranu na Matthise Ablina a ten se dostal před brankáře Desmase, kterého sice přeloboval, jenže rozvlnil jen boční síť.
68'
Z přímého kopu se dostal ke střele Abdoulaye Touré, ale trefil jen vyběhnuvšího obránce a Nantes se dostává do útoku.
66'
první střídání na straně Nantes. Ze hřiště odchází Mustafa Mohamed. Místo něj na hřiště přichází Bénie Traoré.
66'
Po faulu těsně před šestnáctkou vidí Nicolas Pallois žlutou kartu a je tu zajímavá standardka pro domácí tým.
66'
Abline však míč ztratil a do protiútoku se dostali také domácí.
65'
Zblokovaný centr Kechty šel na branku Lafonta, ten si však míč pohlídal a založil protiútok.
64'
Domácí drží míč na polovině Nantes a dostávají se k šestnáctce soupeře.
62'
Ayew vybojoval alespoň aut z levé strany hřiště.
61'
Nepříjemná tečovaná střela Kechty na přední tyč prověřila Lafonta, který si musel připsat těžký zákrok a vyráží míč do strany kde jej získává domácí celek.
60'
Centr na přední tyč odklidil Mustafa Mohamed a další centr končí v rukavicích Lafonta, který ihned rozehrává dopředu.
59'
Přízemní centr Operiho byl odklizen, ještě centroval Sabbi, ale i tento míč byl zblokován a domácí zahrávají rohový kop.
58'
Po faulu Amiana znovu hrají domácí, kteří mohou nadále útočit.
57'
Touré ztratil míč před šestnáctkou soupeře a dopředu se dostávají také hosté.
56'
Po faulu na Casimira se však domácí vrací k míči.
55'
Přišla však ztráta a trochu se uvolnil tlak Le Havru.
54'
Kechta udržel míč před šestnáctkou soupeře a domácí skvěle pokračují v útoku.
53'
Casimir se dostal k zakončení, ale Pallois skvěle míč uklidil do bezpečí.
53'
Po nepřesné rozehrávce však znovu útočí domácí.
52'
Centr Casimira nedokázal Sabbi hlavičkovat a míč proletěl do zámezí.
51'
Domácí skvěle vybojovali míč a okupují polovinu Nantes.
50'
Po faulu na Ablina budou hosté pokračovat u míče.
49'
Přetažený centr Ayewa proletěl šestnáctkou Nantes, kteří mohou dopředu.
48'
A je tu další ošetřování domácího hráče. Na zemi zůstává Abdoulaye Touré, který nešikovně spadl a poranil si záda.
47'
Hned na začátku druhé půle došlo k ošetřování po střetu Duverna a jednoho z útočníků domácího celku.
46'
O poločase střídali domácí jednoho hráče a to Loïca Néga, místo kterého přichází Josué Casimir.
46'
V první polovině jsme branku neviděli, ač měli hosté blízko ke vstřelení branky. Jinak ale sledujeme velice vyrovnané utkání s minimem šancí. Druhý poločas nám snad nabídne alespoň nějaký gól. Ten začne zhruba za minutu.
45+2'
45+2'
K zakončení z voleje se dostal Mustafa Mohamed, ale branku netrefil a o poločase je tak skóre bezbrankové.
45+1'
Rozehrávka se domácím nepodařila a Lafont rozjel rychlý protiútok, během kterého byl faulován Abline a ještě mají šanci ohrozit branku soupeře hosté.
45'
Kechta je ještě ošetřován a má nějaký problém se zády. Uvidíme, jestli nastoupí do druhé půlky zápasu.
44'
Po faulu na Kechtu budou mít domácí k dispozici zajímavou příležitost k centru do šestnáctky.
43'
Centr našel Mustafu Mohameda, ale hlavičkou netrefil branku a od branky rozehrává Desmas.
42'
Rohový kop pro hosty po zblokované střele Ablina.
41'
Teď ovšem domácí získali míč a Nego dostal míč do vápna, ovšem pro centr si došel Lafont.
40'
Po dobré obraně Duverna opět hrají hosté, kteří se postupným útokem dostávají dopředu.
40'
Po faulu na Sanganteho rozehrávají domácí.
39'
Hosté stále zůstávají u míče a rozhodně jsou teď lepším celkem.
38'
Po nepřesné přihrávce na Sabbiho rozehrávají opět hosté.
37'
K hlavičce se dostal Mustafa Mohamed, ovšem na branku tohle zakončení nešlo a od branky rozehrává Desmas.
35'
Florent Mollet se dostal k zakončení, které neudržel v rukavicích Desmas a vyrazil míč před sebe. K míči dobíhal Mustafa Mohamed, ale jeden z obránců odkopl míč do rohu a zachránil Le Havre od obdrženého gólu.
34'
Aut pro hosty na polovině Le Havru.
33'
Kechta si teď vyříkával jednu situaci s rozhodčím, ale už se opět hraje.
31'
Do brejku se dostal Abline, ale byl zastaven a nedostal se ani k zakončení.
31'
Operiho centr byl zblokován a Le Havre může rozehrávat autové vhazování.
31'
Domácí se znovu ubránili a dostávají se do protiútoku.
30'
Útočný faul odpískán Sangantemu a rozehrávka pro Nantes.
29'
Sabbi vybojoval rohový kop pro Le Havre.
29'
Další nepřesná přihrávka, po které dopředu míří domácí.
28'
Po faulu na Ablina rozehrává tým hostů.
27'
Florent Mollet byl taktéž v offsidu a bohužel pro Nantes nemohl pokračovat v akci, kterou si hosté vytvořili.
25'
V offsidu teď byl přichycen jeden z hráčů domácích a hosté tak mohou rozehrávat.
24'
Po dalším faulu letěl centr do vápna, k míči se nikdo nedostal a centr tak propadl až do zámezí.
24'
Přetažený centr na zadní tyč hlavičkovat Salmier pod sebe, ale touto hlavičkou nenašel spoluhráče v modrém dresu a Nantes se ubránili.
23'
Christopher Operi šel k zemi kousek za šestnáctkou po faulu Moutoussamyho a je tu zajímavá standardka pro Le Havre.
22'
Domácí vhazují na polovině Nantes a přibližují se vápnu hostů.
21'
Hosté už neudrželi míč na hrací ploše a pokračovat může domácí tým.
20'
Zajímavá situace i pro Nantes! Matthis Abline vyzkoušel zakončit zpoza šestnáctky a brankář Desmas se musel vrhnout po míči, který vyrazil na rohový kop.
19'
Nego se nedostal k míči a vhazují hosté.
18'
První velká šance domácích! Po vhazování za obranu se před brankáře dostal Emmanuel Sabbi, Lafont však skvěle pokryl svoji přední tyč a zabránil gólu.
17'
Po faulu Sissoka pokračují domácí.
16'
Žlutou kartu vidí Emmanuel Sabbi za zmiňovaný faul na Moutoussamyho, který už rozbíhal útočnou akci Nantes.
16'
Lafont musel z branky a vyboxoval míč daleko za šestnáctku. Samuel Moutoussamy navíc byl poté faulován a vidíme první žlutou kartu v zápase.
15'
Ayew skvělým krytím míče vybojoval rohový kop pro domácí.
14'
Nantes vybojovalo míč, ale nepřesná přihrávka ukončila tuto útočnou akci hostů. Dopředu míří opět domácí.
12'
Brankář Desmas byl donucen odkopnout míč do autu, ale rozehrávka se hostům nepovedla a opět kombinují domácí.
11'
Ayew dokázal hlavičovat, ale jeho střela hlavou branku Lafonta neohrozila.
10'
Za obranu skvěle zaběhl Mustafa Mohamed a dokázal předat míč pod sebe, ovšem jeho přihrávka nedošla ke spoluhráči a domácí opět mohou dopředu.
9'
Křižný pas na Sabbiho byl moc dlouhý a končí v autu.
8'
Emmanuel Sabbi šel ve vápně k zemi, ale nepíská se a hra pokračuje dále. Míč na kopačkách mají stále domácí.
8'
Míč šel od Mustafy Mohameda do zámezí a od branky rozehrával Desmas.
7'
Yoann Salmier poslal míč do zámezí a Nantes vhazují na polovině Le Havru.
6'
Étienne Youté nestihl míč na hrací ploše a vhazují hosté.
5'
Teď se ovšem dopředu dostal Mustafa Mohamed, utekl po křídle, ovšem k zakončení se nedostal a hrají opět domácí.
5'
Sissoko se snažil dostat míč na druhou stranu hřiště, ale domácí dobře zasáhli a vybojovali míč.
4'
Centr do vápna šel k Lafontovi, který si pokryl míč a rozehrává směrem dopředu.
4'
Le Havre vhazuje na polovině hostů po hlavičce Moutoussamyho.
3'
Faul i na druhé straně. Hráči Nantes kombinují na vlastní polovině.
2'
Po faulu jednoho z útočících hráčů může poslat dopředu dlouhý míč Desmas.
1'
Dobrý tlak hráčů hostů dotlačil brankáře Desmase k chybě a míč skončil v autu.
1'
Utkání začíná. Rozehrávali hosté, ovšem míč už má v moci domácí tým.
1'
Oba celky už nastupují na hrací plochu a za pár minut započne utkání.

Le Havre AC: Desmas – Négo, Sangante (C), Salmier, Youté, Operi – Kuzjajev, A. Touré, Kechta – Sabbi, Ayew.
Náhradníci: Gorgelin – Bayo, Casimir, Confais, Ebonog, el-Hadžám, Grandsir, Ngoura, Gomis.
Trenér: Luka Elsner

FC Nantes: Lafont – Amian, Castelletto, Pallois, Duverne – M. Sissoko, Chirivella (C), Moutoussamy – Mollet, Mohamed, Abline.
Náhradníci: Petrić – Appuah, Augusto, A. Bamba, Coco, Cozza, Mahamoud, B. Traoré, Zeze.
Trenér: Antoine Kombouare

Rozhodčí: Ben El Hadj – Mouysset, Mugnier.
Zdravím fanoušky evropského fotbalu! 29. kolo francouzské Ligue 1 nám nabídne nedělní souboj dvou trápících se týmů a to domácího Le Havre a hostů z Nantes. Týmy jsou sousedy v tabulce, Le Havru patří 14. místo, Nantes 15. příčka a dělí je jen skóre, oba týmy totiž zatím získaly 28 bodů a od sestupových příček je dělí jen pouhé 2 body. jak už jsem zmiňoval, ani jednomu z týmů se zrovna nedaří a to potvrzuje i forma obou celků. Le Havru se v posledních pěti utkáních podařilo získat 4 body a to za cennou remízu s Lens a výhru nad Toulouse. Hosté získali za posledních pět utkání ještě o bod míň a to jen díky výhře nad Nice. první vzájemné utkání těchto celků skončilo bezbrankovou remízou, snad tomu tak nebude i zítra. Sledujte tento zápas společně se mnou v tomto přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.