Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Monaco  - 28. dubna 2024   19:00

Lyon
22' Lacazette (Benrahma) • 26' Benrahma (Tolisso) • 84' M. Fofana (Lacazette)
3:2
(2:1)
Monaco
1' Ben Yedder  (Balogun) • 61' Ben Yedder  (Yo. Fofana)
Lyon
Lopes – Maitland-Niles, Ćaleta-Car, O'Brien, Mata – Caqueret, Matić – Nuamah (65. M. Fofana), Tolisso (79. Mangala), Benrahma (65. Cherki) – Lacazette (C) (90+2. M. Baldé).
Perri – Adryelson, Henrique, Lovren, Orban.
Dechepy – Le Tellier, Haulbert
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Monaco
Majecki – Vanderson (46. Ouattara), Maripán (46. Salisu), Kehrer, Diatta – Akliouche, Zakaria, Yo. Fofana, Minamino – Balogun (46. Embolo), Ben Yedder (C).
Köhn – C. Henrique, Mo. Camara, M. Coulibaly, E. Diop, Magassa.

Sledovali jsme parádní utkání, které přineslo pět gólů a také vítězství Lyonu. Ve druhém poločase bylo Monaco mnohem lepším týmem. Jenomže si nepohlídalo jednu protiakci a Olympique vsítil rozhodující trefu.

Tímto se loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
90+5'
90+4'
Lyon se snaží tahat čas, nějakou dobu se nehrálo. Je jasné, že se bude hrát déle než čtyři minuty.
90+2'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Mama Baldé.
90'
Ainsley Maitland-Niles vytáhl míč sedmdesát metrů nahoru, aby pak přihrál na střed. Z pravé strany pak nepřesně mířil Alexandre Lacazette.
88'
Na levé straně pokutového území si balon zpracoval Rayan Cherki, jehož zakončení zamířilo jen vedle branky.
87'
Na levé straně vápna se nacházel Alexandre Lacazette, který mířil do bližšího horního rohu branky. Ovšem Radosław Majecki balon vyrazil na rohový kop.
84'
Lyon právě vstřelil branku!
Z rychlé protiakce se Lyon znovu ujal vedení! Alexandre Lacazette vyslal za obranu rychlého MALICKA FOFANU, jenž zamířil na první tyčku. Naopak Radosław Majecki počítal spíše s obstřelem, a tak je stav 3:2. Asistence: Alexandre Lacazette.
82'
Krépin Diatta a Alexandre Lacazette teď byli v rozmíšce, po které se mohlo žlutit. Hlavně hostující hráč by měl být více nad věcí, protože už byl napomenutý.
80'
Do konce normální hrací doby zbývá posledních deset minut. Hráči v černých dresech jsou ve druhém střetnutí dominantní.
79'
ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Orel Mangala.
78'
Monaco právě vstřelilo branku!
Po rozehrání centru byl na zadní tyči WISSAM BEN YEDDER, s nímž se nikdo nenavázal. Hostující kapitán byl v těsném ofsajdu, a tak hattricková branka nemůže platit.
76'
Centrem z levé strany se prezentoval Kassoum Ouattara a na zadní tyči byl další střídající hráč. Embolova hlavička ale mířila blízko brankáři, který v pohodě zasáhl.
75'
Hostující celek je znovu u balonu a kombinuje na útočné polovině. Zatím složitě hledá cestu před branku soupeře.
72'
Maxence Caqueret poslal centr na zadní tyčku, kde se nacházel osamocený Rayan Cherki. Střídající hráč halfvolejem branku přestřelil.
70'
Standardní situaci rozehrál Rayan Cherki, jehož centr byl příliš krátký, a tak ho obrana odvrátila.
69'
Dva nevybíravé zákroky v krátkém sledu vytáhl Krépin Diatta (Monaco), který za sečtení nedovolených situací uviděl žlutou kartu.
69'
Monaco je znovu u míče a žene se do útoku. Kassoum Ouattara znovu přihrával před branku, kam nestihli doběhnout hráči v černých dresech.
66'
Před branku přihrával střídající Rayan Cherki. na zadní tyči uzavíral situaci Alexandre Lacazette, jemuž chyběl krok k tomu, aby mohl zakončit.
65'
ze hřiště odchází Saíd Benrahma, přichází Rayan Cherki,
ze hřiště odchází Ernest Nuamah, přichází Malick Fofana.
64'
Ve vápně už byl Breel Embolo, který se napřáhl a zamířil do obránce. Monaco hraje ve druhém poločase opravdu skvěle.
63'
Wissam Ben Yedder měl další šanci, když si balon navedl k penaltovému puntíku. Jeho pokus pak mířil jen kousek vedle pravé tyče.
61'
Je znovu vyrovnáno! Na autové vhazování nedosáhl Maxence Caqueret. A tak mohl odcentrovat Youssouf Fofana, který našel hlavu WISSAMA BENA YEDDERA. Jeho pokus zamířil přesně do pravého spodního rohu branky – 2:2. Asistence: Youssouf Fofana.
59'
Saíd Benrahma a Alexandre Lacazette to sehráli skvěle. Když se před brankáře dostal prvně jmenovaný, jenž se snažil vystřelit po zemi na zadní tyčku. Avšak Radosław Majecki vyrazil balon nohou.
58'
Centr z pravé strany mířil znovu před branku Lyonu. Jenomže obrana domácího mužstva balon znovu odvrátila.
56'
Youssouf Fofana vnikl do vápna a vystřelil přes obránce na první tyčku. Anthony Lopes byl dobře postavený a balon vyrazil na rohový kop.
55'
Alexandre Lacazette se stále drží za břicho, které si poradil dopadem na trávník. Vůdce Lyonu rozhodčímu ukázal, že bude v pořádku.
54'
Clinton Mata odcentroval na první tyčku, kde se nacházel Alexandre Lacazette. Hlavička domácího kapitána byla nepřesná, avšak gól by pro ofsajd stejně neplatil.
53'
Kassoum Ouattara odcentroval k penaltovému puntíku, ovšem míč přeletěl Wissama Bena Yeddera i Maghnese Akliouchea.
52'
Lyon se ubránil odkopem, po kterém mohl jít do přečíslení Corentin Tolisso. Jemu nevyšlo zpracování, po kterém ztratil kontrolu nad míčem.
50'
Všech jedenáct hráčů Lyonu je pod balonem a odolává tlaku hostujícího mužstva. Kassoum Ouattara odcentroval ze strany, ale míč byl obranou odvrácený.
49'
Ve druhém poločase je Monaco více u balonu a častěji také na útočné polovině, kde vybojoval faul Breel Embolo.
47'
Alexandre Lacazette vyrazil do protiakce, kterého skluzem zastavil Kassoum Ouattara (Monaco). Vypadalo to na čistý zákrok, ale rozhodčí byl jiného názoru.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, v němž se Monaco bude pokoušet minimálně o vyrovnání stavu.
46'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Breel Embolo,
ze hřiště odchází Vanderson, přichází Kassoum Ouattara,
ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Mohammed Salisu.
46'
Monaco vstoupilo do prvního poločasu nejlépe jak mohlo. Úvodní trefu vsítil po dvaadvaceti vteřinách Wissam Ben Yedder. Ovšem po zhruba dvaceti minutách Lyon vyrovnal hru a během čtyř minut stav zápasu otočil. Nejprve se trefil Alexandre Lacazette a po něm také Saíd Benrahma. Hraje se parádní utkání, které mohlo přinést ještě více gólů.
45+4'
45+3'
Kolmá přihrávka mířila do vápna, kde byl v náběhu Ernest Nuamah. Na zem se položil Thilo Kehrer a ve skluzu míč zastavil. Hlavní sudí pak odpískal ruku domácího křídelníka.
45+2'
Ernest Nuamah balon neustále předržuje, když si s ním hraje. Nemanja Matić mu nyní pořádně vyčinil, protože Lyon už mohl pojistit své vedení.
45'
Do vápna centroval Maxence Caqueret, který hledal svého kapitána. Ovšem dobře byl postavený Guillermo Maripán.
43'
Denis Zakaria může být rád, že nešel pod sprchy a neviděl ani kartu. V emocích ještě tahal za ruku hlavního rozhodčího.
42'
Emoce planou, protože Denis Zakaria trefil Maxencea Caquereta. Domácí celek si žádá kartu, hostující hráč nesouhlasí s faulem.
39'
Další zajímavou příležitost zahodily domácí hráči! Saíd Benrahma měl na penaltě Alexandra Lacazettea. Ovšem balon mířil až příliš blízko polskému brankáři.
38'
Dalším potrestaným hráčem je Saíd Benrahma (Lyon), který ve skluzu trefil stojnou nohu Maghnese Akliouchea.
37'
Monacký centr přišel z pravé strany, ale na zadní tyči jej odvrátil Clinton Mata. Na druhou stranu se vydal Ernest Nuamah, jenž byl faulovaný.
35'
Ernest Nuamah se uvnitř šestnáctky zamotal ve svých kličkách. Není to důležité, jelikož byl avizovaný ofsajd.
33'
Maxence Caqueret vystihl přihrávku soupeře a se spoluhráči vyrazil do protiakce. Jenomže Ernest Nuamah nepřešel před obránce, a tak Lyon musí kombinovat.
31'
Přezažený míč vracel před branku Alexandre Lacazette, ale na tyči byl Vanderson. Následně pálil nepřesně Saíd Benrahma.
30'
Po rychlém přechodu vnikl do šestnáctky Ernest Nuamah, jenž se snažil oklamat obránce. Avšak Thilo Kehrer vytasil nohu a míč srazil na rohový kop.
29'
Centr mířil na levou stranu vápna, kde ho z jedné před branku vracel Saíd Benrahma. Obrana Monaca nyní zareagovala na jedničku.
28'
Ve francouzské lize se dnes už jeden bláznivý výsledek udál. Tady máme zaděláno na další, sledujeme strhující duel.
26'
Tak to je velmi rychlý obrat, na který Lyon potřeboval pouhé čtyři minuty. Clinton Mata odcentroval k penaltovému puntíku, kde Corentin Tolisso míč netrefil, a tak se k němu dostal SAÍD BENRAHMA. Ten snad zavřel oči a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Asistence: Corentin Tolisso.
25'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Takumi Minamino (Monaco), jenž nevybíravě atakoval jednoho ze soupeřů.
24'
Oba obávání střelci už se prosadili, a tak pokračujeme za stavu 1:1.
22'
Saíd Benrahma zleva odcentroval a na první tyči netrefili balon Nemanja Matić ani bránící Thilo Kehrer. Před prázdnou bankou se pak nacházel ALEXANDRE LACAZETTE, jenž měl snadnou úlohu – 1:1. Asistence: Saíd Benrahma.
21'
Rychlou protiakci Lyonu zakončoval z pravé strany Ernest Nuamah. Jeho technický pokus ale zastavil bránící hráč.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a Monaco od úvodní minuty veden. Wissam Ben Yedder se konečně trefil, trvalo mu to zhruba dva měsíce.
19'
Z velké dálky se napřáhl Youssouf Fofana, jehož pokus rychle padal a mířil do vzdálenějšího spodního rohu branky. Jelikož balon ve vzduchu zaplaval, měl Anthony Lopes plné ruce práce.
17'
Centr sice mířil daleko od branky, avšak Radosław Majecki si pro míč vyběhl a schoval jej do rukavic.
16'
Corentin Tolisso se chtěl otočit u postranní lajny, a tak ho poslal na trávník Maghnes Akliouche. Lyon pošle před branku další ze série centrů.
15'
Monaco vsítilo další branku, která nemůže být uznaná pro ofsajd. Sám na brankáře běžel Folarin Balogun, jenž zamířil do horní poloviny branky. Ovšem stav zápasu zůstává nezměněný.
14'
Corentin Tolisso poslal další centr před branku, kde byl Alexandre Lacazette. Jenomže před ním se do vzduchu pověsil Guillermo Maripán.
13'
Autové vhazování do vápna si pohlídal Jake O'Brien. Ovšem následná přihrávka jeho spoluhráče byla nepřesná, s čímž nepočítal Clinton Mata.
12'
Přihrávku do vápna dostal Alexandre Lacazette, jemuž nevyšlo zpracování. Sledujeme střetnutí, které se rychle přelévá ze strany na stranu.
11'
Maghnes Akliouche poslal centr na zadní tyč, kde se srazili Nemanja Matić a Anthony Lopes. Balon proskočil za ně, kde nestihl reagovat jeden z hráčů Monaca.
10'
Takumi Minamino chtěl postupovat do šestnáctky středem, avšak najednou měl kolem sebe pětici soupeřů. Následně byl jeden z jeho spoluhráčů faulovaný.
9'
Maxence Caqueret přenesl hru na pravou stranu vápna, kde se v ofsajdovém postavení nacházel Clinton Mata.
8'
Alexandre Lacazette přihrával na hranici vápna, kde první dotek s míčem zklamal Maxencea Caquereta. Lyon byl ještě chvíli u balonu, ale přihrávku do vápna si pohlídal polský brankář.
7'
Hostující celek poslal další balon do vápna, ovšem praporek pomezního rozhodčího mířil nad hlavu.
6'
Olympique dnes nastoupil do zápasu v bílých dresech, naopak knížecí klub hraje v černé sadě.
5'
Na hranici vápna se nacházel Alexandre Lacazette, jehož pokus přes obránce mířil jen nad branku Monaca.
4'
Jako by Lyon zaskočila pauza, která byla způsobená organizovaným pyrem přímo na hrací ploše.
1'
Dvaadvacet vteřin trvalo, než Monaco vstřelilo první branku. Takumi Minamino poslal přihrávku před branku, kde na míč ideálně netrefil Folarin Balogun. Avšak za ním hlídkující WISSAM BEN YEDDER už věděl jak zakončit. Celou situaci musel posvětit VAR.
1'
Jdeme na to, protože Bastien Dechepy dostal pokyn, že viditelnost už je lepší.
1'
Jelikož před zápasem bylo odpálené pyro, tak se čeká, až se dým zvedne a bude na zeleném pažitu něco vidět.

Olympique Lyon: Lopes – Maitland-Niles, Ćaleta-Car, O'Brien, Mata – Caqueret, Matić – Nuamah, Tolisso, Benrahma – Lacazette (C).
Náhradníci: Perri – Adryelson, M. Baldé, M. Fofana, Henrique, Cherki, Lovren, Mangala, Orban.

AS Monaco: Majecki – Vanderson, Maripán, Kehrer, Diatta – Akliouche, Zakaria, Yo. Fofana, Minamino – Balogun, Ben Yedder (C).
Náhradníci: Köhn – C. Henrique, Mo. Camara, M. Coulibaly, E. Diop, Embolo, Magassa, Ouattara, Salisu.

Rozhodčí: Dechepy – Le Tellier, Haulbert.
Střetnutí dvou francouzských gigantů začne v 19 hodin. Favoritem by mělo být Monaco, které se aktuálně nachází na druhé pozici, když získalo osmapadesát bodů. Knížecí klub v poslední čtyři zápasy ovládl. Ovšem na první PSG ztrácí dvanáct bodů, naopak na třetí Brest má náskok pěti bodů. Naopak Lyon nasbíral jednačtyřicet bodů a po špatném začátku už se probojoval na devátou příčku, odkud pošilhává po evropských pohárech. Olympique v posledním kole nestačil na PSG, ovšem před ním třikrát vyhrál a jednou remizoval.
Vítám vás u jednatřicátého kola Ligue 1 Uber Eats, v němž na sebe narazí Olympique Lyon a AS Monaco.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.