Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Reims - 30. března 2024   21:00

Lyon
65' Nuamah (Benrahma)
1:1
(0:0)
Reims
55' Okumu
Lyon
Lopes – Maitland-Niles, O'Brien, Ćaleta-Car, Henrique (89. Kumbedi) – Caqueret, Matić (62. Benrahma), Tolisso – Cherki (46. Nuamah) – Lacazette (C) (62. M. Fofana), Orban (72. M. Baldé).
Perri – Lepenant, Lovren, Mangala.
Léonard – Drouet, Luczynski
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
43 097 diváků
Reims
Y. Diouf – Okumu, Agbadou, Abdulhamíd (C), Akieme (81. Busi) – Itó, Edoa (72. A. Koné), Munetsi, Nakamura (73. Richardson) – Khadra (81. Foket) – O. Diakité (88. Mbondi).
Butelle, Olliero – Diakhon, Ya. Fofana, Koudou.

Hlavní rozhodčí Léonard ukončil utkání dvacátého sedmého kola mezi Lyonem a Reims. Hosté neudrželi vedení 1:0 po brance Okumua a o deset minut po vedoucí brance vyrovnal na 1:1 Nuamah. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+6'
Dnešní utkání sleduje 43 097 diváků.
90+5'
Ještě jedna šance Reims. Centr z pravé strany byl sražený na rohový kop.
90+5'
Pro centr si doběhl Diouf.
90+4'
Přihrávka na pravou stranu pokutového území končí rohovým kopem. Domácí by sice chtěli penaltu, ale obránce Reims zahrál míč.
90+3'
Útočné akce domácích zatím neohrozily branku Reims.
90+2'
Na útočné polovině jsou hráči domácího týmu.
90+1'
Dalším potrestaným fotbalistou je Marshall Munetsi.
90'
Mohlo být rozhodnuto! Střelu Richardsona dokázal konečky prstů vyrazit brankář Lopes na rohový kop.
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Henrique, přichází Sael Kumbedi.
88'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Oumar Diakité, přichází Christ-Emmanuel Letono Mbondi.
88'
Kapitán Abdelhamid dokázal odehrát míč tak, aby hosté vhazovali aut.
87'
Blíží se pomalu devadesátá minuta utkání a na míči jsou domácí fotbalisté.
86'
Dalekonosný pokus na branku mušek vyrážet Lopes na roh.
85'
Míč mají na kopačkách obránci Reims.
84'
Obránce Lyonu měl štěstí, že Léonard odpískal faul, protože jinak by se na domácí branku řítila útočící čtveřice Reims.
83'
Agbadou fauloval Benrahmu na půlící čáře.
82'
Míč z pravé strany posílal před branku Ito, jeho přízemní balon ale nenašel svého adresáta.
81'
ze hřiště odchází Reda Yousef Khadra, přichází Thomas Foket,
ze hřiště odchází Sergio Akieme, přichází Maxime Busi.
80'
Střela Munetsiho z nouze skončila vedle domácí branky.
79'
Nuamah udělal z levé strany kličku doprostřed hřiště a odhodlal se vystřelit, pro jeho pokus si doskočil Diouf.
78'
Amir Richardson trefil svého protihráče rukou do obličeje a za tento incident si vysloužil žlutou kartu.
77'
Budou rozehrávat hosté.
76'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Corentin Tolisso).
75'
Hosté ztratili míč a rodil se protiútok domácího družstva, který skončil tím, že domácí hráč skončil na zemi.
74'
Centr z pravé strany skončil na boční síti branky Reims.
73'
ze hřiště odchází Keito Nakamura, přichází Amir Richardson.
73'
Míč po faulu drží hráčů hostujícího týmu.
72'
ze hřiště odchází Gift Orban, přichází Mama Baldé.

ze hřiště odchází Valentin Atangana Edoa, přichází Amadou Koné.
71'
Žlutou kartu obdržel Duje Ćaleta-Car za střet se svým protihráčem.
71'
Úprk po levé straně nakonec oceněn faulem není.
70'
Centrovaný míč vracel před bránu jeden z domácích útočníků a několikrát míč poskakoval na brankovišti, ale hráči Reims ho odklidili do bezpečí.
69'
Faul před pokutovým územím a nebezpečná standardní situace pro Lyon.
68'
Domácí jsou od vyrovnání výrazně aktivnějším týmem.
67'
Domácí se řítili do rychlého protiútoku, ten zastavila až obrana Reims.
65'
Lyon právě vstřelil branku!
Trvalo to pouze deset minut a je znovu vyrovnáno! Střídání na začátku druhého poločasu trenéru Sageovi vyšlo, Saíd Benrahma odcentroval míč z hranice vápna a ERNEST NUAMAH pro něj doskočil rybičkou a překonává Dioufa – 1:1! Asistence: Saíd Benrahma.
64'
Hosté tak získali míč a budou na něm i nadále, protože při návratu do obrany fauloval jeden z domácích hráčů.
63'
Rychlý útok domácího celku nebyl zakončený střelou.
62'
ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Saíd Benrahma,
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Malick Fofana.
61'
Diouf si teď troufl na zpracování nice hrudníkem a následně odkopl míč do bezpečí.
58'
Na míči jsou momentálně domácí.
57'
Jeden z domácích padá v pokutovém území, rozhodčí zůstává v klidu.
55'
Remeš právě vstřelila branku!
Z rohového kopu se hosté dočkali první branky! První hlavičkující trefil pouze spojnici branky Lyonu, následná dorážka JOSEPHA OKUMY už končí brankou, protože Lopes na míč už nedosáhl – 0:1!
55'
Rozhodčí ještě uklidňuje emoce na malém vápně.
54'
Ze skvělého napadání hostujících hráčů vzešla střela Valentina Edoy, jeho pokus byl sražený na roh.
54'
Ten odvrátila domácí obrana a Reimes zůstanou na míči.
53'
Hosté vybojovali rohový kop.
52'
Krásná akce domácích, patička našla v pokutovém území Nuamaha, který se tlačil před Abdelhamida, který ho dokázal skvěle ubránit.
51'
Dlouhý míč po pravém křídle našel Carquereta, který ho poté poslal na Lacazetta, jenže ten se v dobré přihrávky ocitl v jasném ofsajdovém postavení.
50'
Následně se do velké šance dostal Ito, jeho střela prolétla vedle tyčky domácí branky a navíc se dopískl ofsajd.
49'
Míč má v rukách brankář Lopes. Jeho dlouhý nákop sebrala hostující obrana.
48'
Z něho domácí udeřit nedokázali, ale pokračují na míči.
47'
První velká šance druhého poločasu! Maitland-Niles předskočil obránce Reims a dostal se do vápna, odkud přihrával pod sebe, ale našel jen nohu obránce soupeře a získal pro svůj tým roh.
46'
Druhý poločas utkání rozehráli hráči domácího týmu, s prvním nákopem si dokázala obrana Reims poradit.
46'
ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Ernest Nuamah.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
První poločas večerního sobotního utkání Ligue 1 mezi Lyonem a Reims je u konce. Domácí jsou aktivnějším týmem, ale ani jeden z týmů své šance nevyužil, a tak na světelné tabuli stále svítí dvě nuly. Uvidíme, co přinese druhá půle utkání.
45+2'
45+1'
Caqueret si prvním dotykem ve vápně příliš předkopl míč, a to bylo to poslední, co se v prvním poločase stalo.
45'
Pro něj si doběhl brankář a vyrazil ho za vápno, následný pokus o střelu byl sražen do levé strany vápna, kde se k míči dostal jeden z domácích a z voleje nedokázal trefit branku.
44'
Orban byl skluzem obrán o míč, ale vybojoval aspoň rohový kop.
43'
Přihrávka směrem k pokutovému území Reims skončila sražená do autu.
42'
Hosté vybojovali míč, ale následně ho zase ztratili.
41'
Matićovi se nepovedla přihrávka a domácí přicházejí o míč.
40'
Domácí faulovali na své útočné polovině.
39'
Maitland-Niles dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud centroval po zemi před branku, ale pro jeho pokus si doskočil Diouf.
39'
Přihrávku mezi obránce Reims zastavil až Diouf dlouhým výkopem.
38'
Přetažený rohový kop na zadní tyč se snažil zakončit jeden z hostů, ale netrefil branku Lyonu. Následuje odkop od branky.
38'
Z rychlého protiútoku přišla šance Reims, centrovaný balon před branku skončil odrazem na roh.
37'
Domácí hráč byl faulovaný na polovině hřiště.
36'
Dioufův nepřesný nákop skončil v autu. Na míči bude hrát domácí družstvo.
35'
Ten rychle rozehráli na své spoluhráče a zrodil se z toho protiútok Lyonu, přihrávka na Lacazetta prošla a francouzský útočník se dostal ke střele, kterou skvěle zablokoval obránce Reims.
34'
Dlouhý míč brankáře Dioufa skončil až u Lopese.
33'
Cherki se vymotal v pokutovém území a vypálil na vzdálenější tyč, jeho rána minula branku.
33'
Lacazette přenechal míč jednomu ze svých spoluhráčů, který po souboji v pokutovém území spadl na zem, rozhodčí ukazuje, že se hraje dál.
31'
Špatná rozehrávka Lyonu zapříčinila protiútok hostů, který byl ale rychle zastaven.
30'
Krásný míč na Lacazetta byl odvrácen obranou Reims.
29'
Reims bude rozehrávat od branky.
28'
Obrovská příležitost domácího celku! Na pravé straně si na centrovaný míč naběhl úplně sám Maitland-Niles, jeho první pokus trefil pouze Lacazetta stojícího před brankou, druhý pokus byl zblokovaný! Domácí tlačí na pilu.
27'
Lacazette byl v pokutovém území obrán o míč podle rozhodčího čistým způsobem.
26'
Přihrávku do pokutového území dostal Orban, jeho střelu z otočky zablokoval jeden z hostujících obránců.
24'
Další útočné snažení domácích skončilo nezdarem a následný roh byl rozehrán poněkud rychle, domácí se z něho do výrazné šance nedostali.
23'
Při rohu došlo k útočnému faulu Alexandera Lacazetta.
23'
Centr z přímého kopu byl odkopnutý na další lyonský roh.
22'
Domácí hráč už je zpátky na nohách a hlavní rozhodčí dává pokyn k pokračování hry.
20'
Reda Khadra nejprve zablokoval dva centry z levé strany, poté došlápl na svého soupeře a po zásluze vidí žlutý kartónek. Domácí útočník je ošetřován.
19'
Druhý roh v řadě byl odvrácen do autu.
19'
Ten byl z malého vápna přizvednutý od jednoho z bránících hráčů, nápor bude pokračovat.
18'
Lacazette se dostal k míči, ale kličkou na Agbadoua nevyzrál, následuje rohový kop domácích.
17'
Přihrávka mezi záložníky Reims neprošla, ale domácí zůstávají na balonu.
16'
Z rohu se rodila pouze protiakce lyonského útoku, hosté zastavili akci faulem.
16'
Dlouhý míč našel Diakatého, který si ho zpracoval a vyzrál na jednoho z protihráčů, následně na nej vyběhl domácí brankář a dokázal mu zmenšit úhel natolik, že útočník Reims vybojoval pouze rohový kop.
15'
Teď chybu vyrobili i hráči Lyonu, následná střela jednoho z hostů byla zblokována.
14'
Zbrklá rozehrávka hostujícího týmu teď mohla pomoct Lyonu do šance, přihrávku ale Lacazette nečekal a nacházel se i v ofsajdu, takže by případná branka následně neplatila.
13'
Lacazette byl nejspíše trošku zatažený protihráčem, rozhodčí na jeho protesty nereaguje a faul nepíská.
12'
Vzdušné hlavičkové souboje vzešly lépe pro domácí mužstvo, dlouhý nákop na Orbana skončil pouze odkopem od branky.
11'
Průniková přihrávka na Diakatého skončila až v rukou Lopese.
10'
Míč si teď před vápnem vyměnili Orban s Lacazettem, ale už při prvním nákopu byl Orban v ofsajdové pozici.
9'
Henrique prodlouženou přihrávku na hrací ploše už nestihl, hosté vhazují aut.
9'
Míč mají na kopačkách hráči domácího celku.
7'
Centr na druhé straně našel Alexandera Lacazetta, který zakončil míč těsně vedle hostující branky, jenže byl přistižen v ofsajdu a asistent rozhodčího se k tomu správně vrátil.
6'
Dlouhý míč na levé straně našel Akiemeho, který si ho vyměnil s Nakamarou a následný centr levého obránce Reims se polodrážel v pokutovém území, ale větší šance z toho nebyla.
5'
Valentin Atangana Edoa naskočil při vzdušném souboji na záda soupeře a hlavní rozhodčí Léonard si toho povšiml a píská nedovolený zákrok.
4'
Přihrávku do levého křídla odklidil do autu Agbadou.
3'
Hosté ihned po vhozeném autu faulovali.
3'
Dlouhý balon na Ita skončil v zámezí.
2'
Přihrávka na Lacazetta do běhu byla zastavena jedním z obránců hostů.
1'
Výkop měli na starosti hráči Reims, kteří nastupují v černých dresech, domácí mají na sobě bílou sadu.
1'
Oba celky už nastupují na hrací plochu, za pár minutek začínáme.

Olympique Lyon: Lopes – Maitland-Niles, O'Brien, Ćaleta-Car, Henrique – Caqueret, Matić, Tolisso – Cherki – Lacazette (C), Orban.
Náhradníci: Perri – M. Baldé, Benrahma, M. Fofana, Kumbedi, Lepenant, Lovren, Mangala, Nuamah.
Trenér: Pierre Sage

Stade de Reims: Y. Diouf – Okumu, Agbadou, Abdulhamíd (C), Akieme – Itó, Edoa, Munetsi, Nakamura – Khadra – O. Diakité.
Náhradníci: Butelle, Olliero – Busi, Diakhon, Ya. Fofana, Foket, A. Koné, Koudou, Mbondi, Richardson.

Olympique Lyon

Lyon se nachází na desátém místě tabulky. V posledním kole vyhráli na hřišti Toulouse 2:3. Nejproduktivnějším hráčem Lyona je Alexandre Lacazette, na kontě má 13 branek.

Stade de Reims

Reims jsou na tom o trochu lépe, nachází se o jednu příčku výše, tzn. na devátém místě. V posledním utkání těsně zvítězili na domácím hřišti s Méty. Nejproduktivnějším hráčem je Teddy Teuma. Vstřelil 6 gólů a na 2 přihrál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.