Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lille - 24. dubna 2024   21:00

Majecki – Vanderson, Maripán, Kehrer, Diatta – Akliouche (87. M. Coulibaly), Zakaria, Yo. Fofana, Minamino – Balogun (68. Embolo), Ben Yedder (83. Mo. Camara).
Köhn – C. Henrique, E. Diop, Magassa, Ouattara, Salisu.
Lille
Chevalier – T. Santos, Yoro, B. Diakité, Ismaily – André (57. Bouaddi), bin Tálib – Gomes, Haraldsson (66. Žegrova), Gudmundsson (66. Yazıcı) – David (66. Cabella).
Mannone – A. Ribeiro, Cavaleiro, Morais, Burlet.

Youssouf Fofana je jediným střelcem zápasu, díky jeho ráně k tyči berou body z tohoto zápasu domácí.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 9:9.
90+6'
90+6'
Takumi Minamino nedokázal nic vymyslet.
90+5'
Domácí vybojovali ještě rohový kop.
90+5'
Domácí hrají takticky velmi dobře, to už začala poslední minuta hry v nastavení.
90+3'
Více než polovina nastaveného času je pryč a domácí fotbalisté se zatím nedokázali prosadit a navýšit náskok.
90+2'
Fotbalisté v červeném se pokouší něco vymyslet na polovině soupeře, ale mají problémy s přechodem do finální fáze.
90+1'
Tiago Santos to vzal na sebe, jeho rána končí vysoko nad brankou. Gólman nyní zasahovat nemusel.
90+1'
Do délky nastavení se podle všeho promítla střídání i několik drobných ošetření.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
Vanderson byl celý zápas prakticky neviditelný, až nyní se dostal do zakončení, se kterým si snadno poradil brankář soupeře.
88'
Domácí fotbalisté kontrolují hru a míří za výhrou v tomto zápase. Lille se jen těžko dostává do šancí.
87'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Mamadou Coulibaly.
85'
Nakonec je z toho jen rohový kop, který rozehrává Edon Žegrova. Následně nebyla akce přesná.
85'
Hostující fotbalisté se po nepřehledné situaci v pokutovém území soupeře dožadují odpískání pokutového kopu. Sudí ale má odlišný názor.
83'
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Mohamed Camara.
82'
Domácí trenér má připravené další střídání, uvidíme, kdo půjde ze hry.
81'
Po rychlé kombinaci na útočné polovině se do zakončení dostal Rémy Cabella. Střídající hráč však vůbec nedokázal trefit branku.
80'
To už začala poslední desetiminutovka zápasu, Monaco se blíží k výhře v tomto duelu.
79'
Edon Žegrova viděl volný míč, získal ho a z hranice vápna vypálil. Pokus to nebyl špatný, ale Radosław Majecki byl připravený.
78'
Lille se pokouší hrát co nejdelší čas na polovině soupeře, ale domácí hráči se velmi dobře vracejí po ztrátě balonu a jsou pozorní.
75'
Do konce utkání zbývá zhruba patnáct minut, domácí fotbalisté stále drží vedení, které jim přisoudil Fofana.
74'
Tlak domácího celku byl nyní korunovaný střelou, kterou vyslal Denis Zakaria. Jeho pokus velmi snadno kryje brankář Lucas Chevalier.
74'
Hostující celek nyní zkoušel zahrozit. Rémy Cabella se sice propracoval do zakončení, ale jeho střílená přihrávka byla zblokovaná.
72'
Wissam Ben Yedder mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, se kterou neměl brankář mnoho práce. Balon totiž míří mimo branku.
70'
Domácí měl možnost rohového kopu, centr se snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme klidnější pasáž hry. Optickou převahu mají sice domácí, ale od branky Fofany na příležitost čekají.
68'
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Breel Embolo.
67'
Na hrací ploše leží a je ošetřovaný domácí hráč. Podle všeho byl to měl být autor úvodní branky Youssouf Fofana.
67'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Ayyoub Bouaddi).
66'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Rémy Cabella,
ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Yusuf Yazıcı,
ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Edon Žegrova.
65'
Na inkasovanou branku budou podle všeho reagovat hosté dalším střídáním.
64'
Ismaily hledal zajímavým pasem spoluhráče, ale na jeho přihrávku nedokázal nikdo reagovat.
63'
Fotbalisté AS se pokouší dál hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nyní čekají na nějakou výraznější příležitost.
62'
Monaco právě vstřelilo branku!
Hostující celek přišel o míč, získal ho YOUSSOUF FOFANA. Vypracoval si střeleckou pozici, dostal se do lepší šance, a pak střelou k tyči nedal brankáři šanci. Domácí celek se pohodě hry dostává do vedení.
61'
Domácí fotbalisté vybojovali díky aktivní hře vhazování na útočné polovině hrací plochy.
60'
Youssouf Fofana hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Lille byla pozorná a nedala soupeři mnoho prostoru.
59'
Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do nějaké příležitosti. Obrany hrají velmi dobře.
58'
V tomto zápase stále platí bezbrankový stav, zatím čekáme na nějakou výraznější příležitost. Mnoho zajímavých momentů divákům fotbalisté nenabídli.
57'
ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Ayyoub Bouaddi.
56'
Rozcvičují se hráči, podle všeho brzy uvidíme střídání.
55'
Maghnes Akliouche to vzal na sebe, jeho pokus z hranice vápna mířil pouze do střelu branky, kde byl připravený gólman.
54'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Jonathan David). Youssouf Fofana chtěl hrát, ale soupeř ho fauloval. Zasloužená žlutá karta. Nemohlo to být jinak.
52'
Youssouf Fofana se sice dostal k zakončení, ale jeho pokus byl hodně zbytečný, protože akci předcházel ofsajd.
51'
Domácí vybojovali rohový kop. Maghnes Akliouche nakrátko rozehrál. Následný cent byl zblokovaný obranou. K šanci se Monaco nedostalo.
50'
Podle všeho bude taktická bitva z prvního poločasu pokračovat i ve druhém.
49'
Centr se snesl před branku do prostoru, kde kraloval brankář.
48'
Hostující celek díky aktivní hře vybojoval rohový kop hned v úvodu druhého poločasu. Nyní čekáme na nějakou výraznější šanci.
48'
Gabriel Gudmundsson se propracoval do zajímavé střelecké pozice. Po centru se opřel do míče hlavou. Jeho pokus se však do branky nevešel. Trefil z dobré pozice tyč.
46'
Zápas pokračuje druhým poločasem a zdá se, že oba kluby pokračují ve stejném složení jako končili ten první.
46'
Mnoho fotbalové krásy úvodní poločas nenabídl, sledujeme nepříliš atraktivní fotbal. Zatím bez branek.
45+1'
45'
V poklidném tempu se dohrává úvodní poločas, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec prvních pětačtyřiceti.
43'
Více ze hry mají aktuálně fotbalisté Lille, ale oni ani domácí nedokázali své příležitosti proměnit.
42'
Hosté měli další příležitost, ale ve vyložené střelecké pozice Hákon Arnar Haraldsson minul branku. Vůbec nezakončil dobře.
40'
Pět minut a nějaké nastavení nás dělí od konce poločasu, stále platí bezbrankový stav.
38'
Žlutá karta pro tým AS Monaco (Maghnes Akliouche).
38'
Hodně důrazně se nyní domácí fotbalisté po hře rukou dožadovali pokutového kopu, ale sudí tento moment vyhodnotil jinak. Hra pokračuje dál.
36'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky v prvním poločase. Na výraznější střelecký pokus v tomto zápase zatím čekáme. Mnoho fotbalové krásy divákům hráči nenabídli.
35'
Nabíl bin Tálib se po faulu soupeře dostal k rozehrávce volného kopu, jeho povedený centr mířil před branku, ale obrana Monaca si dokázala poradit.
33'
Gabriel Gudmundsson se jako obránce dostal do zakončení. Jeho střelecký pokus mířil k tyči, ale tam byl brankář.
31'
V dosavadním průběhu zápasu jsme mnoho výraznějších šancí neviděli. Ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat před branku soupeře.
30'
Hosté měli po půlhodině možnost rohového kopu. Centr se snesl před branku, ale nikdo z hráčů nedokázal přesněji zakončit. Tato příležitost nebyla proměněná.
29'
Nabíl bin Tálib dokázal odcentrovat před branku, ale domácí obrana byla dobře postavená a dokázala balon zastavit.
28'
Wissam Ben Yedder si sice nabíhal do volného prostoru, ale nezvládl akci, sudí přerušuje hru pro jasný ofsajd.
27'
Youssouf Fofana se před brankou dokázal dobře zorientovat, prodloužil míč na spoluhráče, ale následná hlavička míří vedle branky. Zajímavý moment.
27'
Maghnes Akliouche vybojoval pro své spoluhráče možnost rohového kopu. Uvidíme nějakou výraznější šanci?
23'
Maghnes Akliouche to zkoušel z podobné pozice, ale jeho pokusu chyběla přesnost, trefil pouze střed branky.
22'
Denis Zakaria to vzal na sebe, domácí střelu dobře viděl brankář, který velmi snadno zasáhl.
21'
Ze střední vzdálenosti pálil bez přípravy domácí Takumi Minamino. Jeho pokus nebyl špatný, ale branku trefit nedokázal.
20'
Taktický souboj pokračuje dál, brankáři zatím žádnou výraznější situaci řešit nemuseli.
18'
Domácí fotbalisté poslali centr před branku, ale tam byl dobře postavený Lucas Chevalier. Vyskočil a získal balon do své moci. Následně rozehrál na spoluhráče.
16'
Denis Zakaria hledal před brankou spoluhráče, ale obrana Lille si dokázala poradit.
15'
Úvodních patnáct minut žádnou výraznější šanci nenabídlo, a tak zde platí stále bezbrankový stav.
14'
Souboje o balon se odehrávají na polovině hrací plochy, kde střídavě vyhrávají domácí a hosté.
12'
Hosté to nyní sehráli velmi dobře před vlastní brankou. Do zakončení se dostal Folarin Balogun, ale jeho pokus o zakončení byl rychle zblokovaný.
10'
Benjamin André má podle všeho nějaké drobné zdravotní problémy. Vypadá to však, že bude moci v utkání pokračovat.
9'
Youssouf Fofana to vzal na sebe, ale jeho zakončení nebylo příliš povedené a především důrazné.
8'
Hra je nyní přelévá ze strany na stranu a zatím čekáme na nějakou výraznější šanci na jedné či druhé straně.
6'
Úvodní minuty zápasu naznačily, že budeme sledovat především takticky vedenou fotbalovou bitvu.
5'
Hostující celek vybojoval rohový kop, centr se sice snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
3'
Pěkná individuální akce z dílny Lille. Gabriel Gudmundsson se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána nebyla příliš důrazná. V pohodě zasáhl brankář.
2'
Lucas Chevalier kryje balon po nepříliš důrazné střele soupeře. Rychle rozehrál na obránce, kteří se pokouší dostat hru na polovinu soupeře.
1'
Zápas začal, sledujeme klidnější pasáž hry v první minutě utkání.
1'
Domácí nastoupí v červeném, hosté mají modré dresy.

AS Monaco: Majecki – Vanderson, Maripán, Kehrer, Diatta – Akliouche, Zakaria, Yo. Fofana, Minamino – Balogun, Ben Yedder.
Náhradníci: Köhn – C. Henrique, Mo. Camara, M. Coulibaly, E. Diop, Embolo, Magassa, Ouattara, Salisu.

Lille OSC: Chevalier – T. Santos, Yoro, B. Diakité, Ismaily – André, bin Tálib – Gomes, Haraldsson, Gudmundsson – David.
Náhradníci: Mannone – A. Ribeiro, Bouaddi, Cabella, Cavaleiro, Morais, Yazıcı, Žegrova.
V tomto zápase předních celků soutěže budeme sledovat souboj dobrých obran i útoků. Lze očekávat atraktivní fotbal plný zajímavých momentů.
Lille je aktuálně v tabulce na čtvrté pozici a také prožívá povedenou sezonu. Z 29 zápasů má 52 bodů. Z posledních pěti duelů bodovalo ve všech a navíc poslední tři vyhrálo. Naposledy porazilo Štrasburk 1:0, navíc v posledních třech zápasech inkasovalo pouze dvě branky.
Monaco je aktuálně v tabulce na druhé pozici, z 29 zápasů má 55 bodů a na vedoucí PSG ztrácí 11 bodů. Klubu se daří, z posledních pěti zápasů bodoval ve všech, navíc čtyři z toho vyhrál. Naposledy porazil Brest 2:0. V posledních dvou zápasech Monaco nedostalo ani gól.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase 29. kola proti sobě nastoupí AS Monaco a Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.