Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Nantes - 31. března 2024   15:00

72' Moffi
1:2
(0:1)
Nantes
19' Abline  (Amian) • 77' Mohamed
Nice
Bułka – Lotomba (84. A. Baldé), Todibo, Dante (C), Perraud (60. Bard) – Búdawí, Louchet (60. A. Mendy), Claude-Maurice – Cho (60. Guessand), Moffi, Boga (78. Laborde).
Dupé – Doumbouya, Rosier, D. Traoré.
Dechepy – Parinet Le Tellier, Haulbert
Allianz Riviera, Nice
21 142 diváků
Nantes
Lafont – Cozza, Castelletto, Cömert, Amian – Augusto (90+6. Zeze), Chirivella (C), M. Sissoko – Mollet (87. Moutoussamy), Mohamed (87. Coco) – Abline (80. Kadewere).
Petrić – A. Bamba, Duverne, Pallois, B. Traoré.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:19.
FC Nantes vytěžilo veledůležité tři body z horké půdy z Nice, kde neuspěli soupeři kvalitnějšího formátu!

Bojovnost, píle a kolektivní výkon vedl k vítězství 2:1! hráčům Nice dnes nevyšlo skoro nic a prohlubují období nepříliš dobrých výkonů a výsledků.

Druhou půli můžeme s klidem nazvat penaltovou. Nejdříve se o vyrovnání postaral se skvěle zahranou penaltou Moffi, ale již o pět minut později vrátil vedení Nantes Mohamed umístěnou střelou k tyči.
90+9'
90+8'
Rohový kop Nantes byl dle očekávání rozehrán pouze nakrátko.
90+7'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Gaëtan Laborde) za držení protihráče.
90+6'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Douglas Augusto, přichází Nathan Zeze.
90+6'
Brejk s odkrytou brankou soupeře hráči Nantes nedokázali patřičně využít.
90+6'
Tak to byla zajímavá situace! Claude-Maurice poslal centr z rohu a do souboje s edostali oba brankáři. Bułka z něj sice vyšel vítězně, ale měl by lépe potrénovat zakončení hlavou!
90+4'
Antoine Mendy z přímého kopu vymyslel zajímavý centr, ale ten následně pouze proletěl kolem branky Nantes.
90+2'
Claude-Maurice ani tentokráte svým centrem z rohu nepřelstil obranu ve žlutých dresech.
90+1'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Marcus Coco) za držení protihráče.
90+1'
Několik zrannění tam bylo plus dvě penalty.
90'
Další roh si opět pohlídal brankář Lafont a vyboxoval mičudu do bezpečí mimo pokutové území.
89'
A ani další centr z rohu v podání Claude-Maurice nebyl z těch nejúspěšnějších.
88'
Antoine Mendy svým pokusem po zemi umístěným k tyči donutil k zásahu brankáře Lafonta, jenž míč vyrazil na rohový kop!
87'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Marcus Coco,
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Samuel Moutoussamy.
86'
Mostafa Mohamed svůj dalekonosný projektil nedokázal navést správným směrem.
85'
Po rozehrání přímého kopu budou mít hráči Nice k dispozici rohový kop, který rozehraje Claude-Maurice.
84'
Florent Mollet se ocitl v ofsajdovém postavení.
84'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Aliou Baldé.
83'
Ani jeden ze dvou rohů Nice v krátkém časovém sledu nebyl rozehrán dostatečně kvalitně.
82'
Lotomba vybojoval pro Nice rohový kop.
82'
Lotomba byl dle rozhodčího faulován čerstvým Kadewerem, ale ani rychlá rozehrávka Nice nevedla k žádnému úspěchu.
81'
Hráči Nantes si příliš nechtějí komplikovat svůj život a uchylují se k odkopům na tribunu.
80'
ze hřiště odchází Matthis Abline, přichází Tino Kadewere.
78'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Matthis Abline) za údajné držení protihráče.
78'
ze hřiště odchází Jérémie Boga, přichází Gaëtan Laborde.
77'
Nantes právě vstřelili branku!
Autorem branky z pokutového kopu je MUSTAFA MOHAMED, když si při rozběhu poskočil a umístil míč přesně k levé tyči a i když Bułka správně vystihl směř střely, na míč nemohl dosáhnout – 1:2!
76'
Mohamed bude rozehrávat pokutový kop.
75'
Rychlý Abline šel do tří protihráčů a obránce Mendy ho již v pokutovém území nešikovně postrčil – pokutový kop!
74'
Další dslouhé ošetření se nyní koná kolem záložníka Nantes Mohameda Sissoka.
72'
Nice právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je TEREM MOFFI, když mazácky napálil míč doprostřed branky s dostatečnou razancí – 1:1!
72'
Hvizd sudího již umožní zahrát pokutový kop.
71'
Sudí vrací Moffiho a ten musí s penaltou ještě počkat.
70'
Navíc lavička Nice chtěla žlutou kartu pro Cömerta, aby byl vyloučen.
70'
A je tomu tak i v tomto případě!
69'
Souboj Cömerta s Búdawím je důvod proč VAr zavolal rozhodčího k obrazovce, a ve většině případu to znamená, že by měla být nařízena penalta!
68'
Zablokovaná střela vede k protiútoku pod taktovkou hráčů Nice.
67'
Brazilský hráč kulhá za postranní čáru, zjevně má problémy se stehnem.
66'
Douglas Augusto musel velmi dlouho ležet a trpět než rozhodčí sválil jeho ošetření na hrací ploše.
65'
Sissoko svůj slabý pokus ze strany pokutového území namířil z dobré pozice pouze do brankáře.
64'
Abline po zemi skvěle našel nabíhajícího Molleta, jenž ze šestnácti metrů poslal svou ránu pouze nad břevno branky, kterou střeží brankář Bułka.
62'
Guessand stáhl k zemi exspoluhráče Chirivellu a následně ještě došlo na zemi k jejich kontaktu. Což velmi nelibě nese směřem k nejistému rozhodčímu horkokrevný Chirivella.
61'
Mendyho centr pouze prolétl pokutovým územím a skončil za koncovou čárou. Domácí fanoušci se marně domáhají rohového kopu.
60'
ze hřiště odchází Tom Louchet, přichází Antoine Mendy,
ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Melvin Bard,
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Evann Guessand.
58'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Jordan Lotomba) za nesportovní chování

Žlutá karta pro tým FC Nantes (Pedro Chirivella) za nepsortovní chování.
58'
Obdobně si vedl i jeho spoluhráč Lotomba.
57'
Louchet neuspěl se svým centrem do pokutového území.
56'
Boga nepřešel přes Cozzu, který nemohl tvrdě zasáhnout, jelikož už má žlutou kartu na kontě. ale útočník domácího klubu získal alespoń výhodu rozehrávky rohového kopu.
56'
Ani na začátku druhé půle se hráči Nice nedostali do očekávaného tlaku.
55'
Rozhodčí Dechepy opět přerušuje hru kvůli nedovoleného zásahu obránce Lotomby z Nice.
53'
Po rezehrání přímého kopu bere následný centr do svých rukavic brankář Lafont.
52'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Eray Cömert) za faul.
52'
Búdawího zastavil nedovoleně Cömert a překvapivě i zde bude udělena žlutá karta.
51'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Nicolas Cozza) za faul ve formě podražení.
50'
Narážečky v přehuštěném prostoru před pokutovým územím zjevně nebudou pravým receptem jak docílit vyrovnávající branky.
48'
Pronikající Cho byl zastaven jen zásluhou evidentního držení nestíhajícího Cömerta.
48'
Vzápětí byl hostujícím hráčům u postranní čáry odpískán nedovolený zákrok.
47'
Narážečka na Molleta sice neprošla, ale i nadále jsou hráči ve žlutých dresech u míče.
46'
První poločas rozhodně nenadchl náročné fanoušky fotbalu. Hráči Nice nic nepředvedli a celkově v první půli předvedli velmi špatný výkon.

Hráči Nantes o poznání lépe pracují co se týče poctivé píle a dřiny a to zatím přineslo jedno důležité ovoce, když velmi aktivní a dobře hrající Abline hlavou zužitkoval ukázkový centr Amiana.
45+1'
45+1'
Boga byl nedovoleně postrčen, což znamená při zahrání rohového kopu setrvání hráčů Nice na útočné polovině hřiště.
44'
Dlouhý míč na Bogu opět s přehledem vyřešila obrana FC Nantes.
44'
Boga tak dlouho vyšíval jednu kličku za druhou, až byl definitivně zbaven míče i iluzí.
43'
Pracovitá včelička Lotomba byl opět nedovoleně atakován za hranou fotbalových pravidel.
42'
Centr Douglase Augusta z přímého kopu končí pouze u brankáře Bułky, který míč vyboxoval pěstí mimo své pokutové území.
41'
Rychlý brejk Molleta do otevřené obrany soupeře končí pouze zásluhou skluzu kapitána Danteho.
40'
Búdawí, hledal, hledal, ale nikoho ze svých spoluhráčů svým pasem nenašel.
39'
Hráči Nice ještě neohrozili střelecky branku soupeře, tudíž pískot náročných fanoušků je zcela na místě. Jasně se ukazuje, že většina hráčů Nice jsou z formy, jelikož zatím herně nesatčí ani na trápící se, ale poctivě pracující hráče Nantes.
38'
Dlouhý pas Kelvina Amiana z přímého kopu skončil pouze v klubku hráčů OGC Nice.
37'
Lafont opět včas přečetl kombinaic hráčů Nice a včas uzmul míč před atakujícím protihráčem.
36'
Perraud ve spolupráci s brankářem Lafontem na výtečnou zvládli další atak hráčů Nice veden po levé straně hřiště.
35'
Dlouhý pas Alexise Claude-Maurice nenastartoval správně nikoho ze svých spoluhráčů.
33'
Po dlouhé diskusi se nakonec předešlá situace obešla bez napomenutí formou žluté karty.
32'
Claude-Maurice velmi nehezky trefil kotník pronikajícího Mohameda.
31'
Zblokovaná střela ze střední vzdálenosti dolétla pouze přímo do rukavic brankáře Lafonta.
30'
Abline u rohového praporku sice ještě zachytil míč na hrací ploše, ale trefuje pouze prvního obránce.
29'
Domácí fanoušci hromově pískají a jejich nespokojenosti se nelze vůbec divit vzhledem k dosavadnímu průběhu..Lotomba pravdu nemá komu rozdat balon, hra Nice je naprosto statická bez pohybu.
28'
K odraženému míči se sice v pokutovém území dopstal Mollet, ale jeho střelu z akrobatické pozice snadno zlikvidovala pevná obrana Nice.
28'
Velmi aktivní Matthis Abline se opět řítil do pokutového území, ale přihrávkou pod sebe nenalezl nikoho ze svých spoluhráčů.
27'
Sissoko zahrál rukou a míč se navíc musí vrátit zpět na místo přestupku.
26'
Hráči Nantes nyní velmi často přerušují hru za použití nedovolených prostředků.
25'
Jordan Lotomba při svém ofenzivním výletě neuspěl v osobním souboji přes bránícího hráče.
23'
Hráči Nantes po vstřelení vedoucí branky i nadále hrají na jistotu nejvíce v oblasti středového kruhu.
21'
Lotomba se nachází v nefotbalové pozici a proto je pískán nedovolený zákrok.
20'
Abline názorn ěukázal co vše se dá stihnout během jendé minuty, střela, ofsajd, gól!
19'
Sissoko parádně přenesl hru na volného Amiana , který přesným centrem našel hlavu nejvýše vyskočšivšího MATTHISE ABLINE – 0:1! Asistence: Kelvin Amian.
19'
Následně byl Ablinemu odpískán ofsajd.
19'
Střelecký pokus Matthise Ablineho do spodní části branky stihl zastavit brankář Bułka.
17'
Rozehrávka rohového kopu skončila pouze u brankáře Lafonta.
16'
Po skvělé individuální akci Claude-Maurice nakonec pod tlakem jeho střelu sráží obránce ve žlutém dresu na rohový kop pro nice.
15'
Dante byl ve vzdušném souboji ve střu hřiště jasně faulován Mohamedem.
14'
Útok hostujícího týmu Nantes je předčasně ukončem zvednutým praporkem asistenta rozhodčího.
13'
Ali Cho se sice šikovně a pohotově otočil v pokutovém území, ale jeho pokus o střelu vzápětí likviduje obětavý obránce Nantes.
12'
Centr z následného rohového kopu jistě likviduje ve vzduchu brankář Bułka.
11'
Po neuvěřitelně lehké ztrátě míče Claude-Maurice ve středu hrací plochy pelášil na branku Abline, ale jeho střelu ztečoval pohotový obránce na rohový kop pro Nantes.
10'
Hráči Nice kombinují s míčem na své polovině hřiště.
9'
Nicolas Cozza marně svým prudkým centrem hledal před brankou číhajícího Molleta.
8'
Todibo perfektně pasem našel u postranní čáry Ali Cho, který taktéž povedeně odcentroval, ale žádný z jeho spoluhráčů v pokutovém území míč netrefil.
7'
Narážečku domácích hráčů výtečně vyřešil za pomoci skluzu obránce Perraud.
6'
Rozhodčí Dechepy odpískal velmi ostré počínání kapitána Danteho v osobním souboji, když si vypomohl svým loktem.
5'
Útočná snaha hráčů Nantes je sice trvalejšího rázu, ale je také zároveń dosti bezzubá.
4'
Boga se skvěle vrátil do defenzívy a zablokoval pas smeřující do pokutového území na rohový kop.
3'
Před nabíhajíícm Ablinem včas ukořistil míč správně předvídající brankář Bulka.
2'
Technický oblouček za obranu Nice skončil neúspěšným pokusem Molleta projít přes tři protihráče na přehuštěném středu hřiště před pokutovým územím.
1'
Hráči Nantes úvodním výkopem ze středového kruhu rozehráli toto ligové utkání.
1'
OGC Nice bude hrát v pruhovaných červenočerných dresech. Hráči Nantes se v tomto utkání objeví v tradiční žluté barvě dresů.
Hráči obou týmů při společném focení podpořili kampań proti rasismu ve fotbalovém prostředí.

OGC Nice: Bułka – Lotomba, Todibo, Dante (C), Perraud – Búdawí, Louchet, Claude-Maurice – Cho, Moffi, Boga.
Náhradníci: Dupé – A. Baldé, Bard, Doumbouya, Guessand, Laborde, Rosier, A. Mendy, D. Traoré.
Trenér: Francesco Farioli

FC Nantes: Lafont – Cozza, Castelletto, Cömert, Amian – Augusto, Chirivella (C), M. Sissoko – Mollet, Mohamed – Abline.
Náhradníci: Petrić – A. Bamba, Coco, Duverne, Kadewere, Moutoussamy, Pallois, Zeze, B. Traoré.
Trenér: Antoine Kombouaré

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Haulbert.
Předpokládané absence:

OGC Nice

Bard, Diop, Rosier (všichni nespecifikované zranění)

FC Nantes

Ganago, Meupiyou (oba poraněné koleno)
Ani OGC Nice není rozhodně v optimální formě, přesto nadále atakuje příčky zaručující účast pro příští sezónu v evropských pohárecNice dle očekávání vypadlo ve čtvrtfinále Coupé de France s Paris Saint Germain 1:3.

Bilanci pěti zápasů bez výhry v lize tento jihofrancouzský účastník utnul v posledním zápase proti Racingu Lens 3:1.
FC Nantes z posledních devíti zápasů v lize dokázalo vytěžit pouze dvě výhry (Toulouse a Lorient) a nejzajímavější je, že se jednalo o výhry venkovní. Přičemž Nantes vždy sbíralo body spíše na svém hřiště.

Aktuálně Nantes prohrálo tři zápasy za sebou s nelichotivou bilancí 1:7 a kromě Olympique Marseille, šlo o týmy ze spodní části tabulky (Méty, Štrasburk).
OGC Nice (5) vyzve na svém hřišti soupeře ze spodní části tabulky v podobě týmu FC Nantes (16). Nice má na svého soupeře osmnáct bodů náskok a je tedy papírovým favoritem.