Střely mimo: 9:2.
Rohy: 8:1.
Ofsajdy: 4:0.
Fauly: 7:8.
Tak přece jen to favoritky z Německa zvládly a postupují do finále po pokutovém rozstřelu, který vyhrály 3:2!
Brunnerová proměňuje, Německo postupuje do finále!
Hauglandová neproměňuje, takže nyní má postup na kopačce německá hráčka!
Bjorneboevá měla na noze postupový pokutový kop, ale selhala!
Nuskenová proměňuje! Německo stále žije, je srovnáno na 2:2.
Kosslerová proměňuje.
Birkeliová neproměňuje, takže rozhodnuto ještě není!
Tvedtenová poslala Johennesovou na druhou stranu a vstřelila druhou branku! Pokud Norka teď promění, Norsko vyhraje!
Lohmannová také neproměňuje! To už pro Německo začíná být zlé!
Rackowá neproměňuje, Norsko po dvou sériích vede 1:0.
Sundeová proměňuje, takže zde máme první proměněnou penaltu!
Bjeldeová neproměňuje. Kopat jdou opět Norky.
Wiederová neproměňuje, když Snevová vystihla směr její slabé penalty.
Střílení penalt začíná.
Základní hrací doba nám finalistky neodhalila a nyní nás tak čekají pokutové kopy!
80+4
Druhý poločas skončil.
80+4
Nejspíše poslední německý nákop končí v zámezí.
80+2
Žlutou kartu dostává Oberdorfová (Německo), která faulovala na středu hřiště.
80+1
Ne, ani tento rohový kop nepřinesl žádné větší nebezpečí pro Snevovou.
80+1
A hned v první minutě nastavení zde máme další rohový kop Německa, který může přinést rozhodnutí.
80
Hlavní rozhodčí nastaví čtyři minuty!
79
Němky se snažily v závěru vybojovat další rohový kop, ale to se nepovedlo.
77
Do konce základní hrací doby zbývá zhruba tři minutky.
75
Po autovém vhazování vystřelila Kosslerová, ale branku minula.
74
Uvidíme autové vhazování Německa na útočné polovině, na úrovni velkého vápna.
72
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Sorumová, přichází Bolvikenová.
70
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Anyomiová, přichází Rackowá.
68
Tlak Německa je velký, ale chybí tomu přesnější střelba, která by Norky dostala ještě pod větší tlak.
66
Střela Brunnerové minula branku Snevové asi tak o dva metry.
64
Norky ve druhém poločase svou obrannou polovinu opustily možná tak dvakrát, tlak Německa je obrovský.
62
Tentokrát ho Německo rozehrálo přímo do vápna, kde hlavičkovala Lahmannová, ale pouze mimo.
61
Po rohu rozehraném na krátko následuje další rohový kop.
60
Rohové kopy se Němkám zalíbily, máme zde další rohový kop.
58
Rohový kop pouze proletěl velkým vápnem a nic z toho.
57
Norské obránkyně zavařily Snevové, když jí omylem přihrály z velkého vápna a je z toho rohový kop.
55
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tennebová, přichází Hauglandová.
53
Anyomiová je možná až přemotivovaná, což značilo i poslední akce, kterou zakončila zbytečně zbrkle ukončila dlouhý nákopem.
51
Žlutou kartu dostává Nicole Anyomiová (Německo).
50
Anyomiová chtěla vybojovat další rohový kop pro Německo, ale nakonec to byla ona, kdo se poslední dotkl míče.
48
Německo vstoupilo do druhého poločasu velmi aktivně a nepouští Norsko z jejich poloviny!
46
Anyomiová mohla zvrátit vedení na stranu Německa, ovšem klička na Snevovou ji vyhnala ze střeleckého úhlu a je z toho jen střela vedle.
44
Německo právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu dochází k vyrovnání! Rohový kop rozehrála Nuskenová, která našla hlavu kapitánky SYDNEY LOHMANNOVÉ, jenž si už věděla rady a vyrovnala na 1:1.
43
Německo bude zahrávat rohový kop.
41
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
Po prvním poločase vedou Norky 1:0, když se v 7. minutě prosadila Olaug Tvedtenová, která zpracovala míč ve vápně a nasadila "jesličky" Johannesové, která již nestihla zasáhnout a lovila míč ze své branky. Po zbytek poločasu jsme sledovali vyrovnanou bitvu a do druhého poločasu je stále vše otevřené.
40+1
40
Hlavní rozhodčí nastavila jednu minutu!
39
Rozeběhla se nám poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu.
37
Centr z levé strany ve vápně nenašel žádný bílý dres, který by mohl znamenat vyrovnání na 1:1.
35
Na zemi leží jedna z hráček Německa a bude potřebovat ošetření.
33
Předchozí šance vlila Norkám novou motivaci do žil a ony jsou rázem tím aktivnějším týmem.
31
V obrovské šanci se objevila Olsenová, která vyhrála souboj s poslední stoperkou Německa a rázem se ocitla tváří tvář s Johannesovou, ale její tvrdou ránu zastavila tyč!
30
Centr z poloviny si stáhla Johannesová, která ihned zakládá další útok Němek.
28
Kapitánka Nygardová vyzkoušela své střelecké štěstí z dvaceti metrů, ale jelikož míč letí vysoko nad, tak jí štěstina moc nepřála.
27
Norská defenziva vsadila v těchto chvílích na zatažený blok, který zatím funguje.
25
Bjeldeová vypálila ze dvaceti metrů, ale pouze doprostřed branky, kde byla připravena Johannesová.
23
Máme za sebou více než polovinu prvního poločasu, zatím vede Norsko 1:0, ale v posledních minutách je lepší německý celek.
21
Přetažený centr nikoho ve vápně nenašel.
20
Německá děvčata budou zahrávat další rohový kop.
19
Kosslerová hledala na malém vápně Anyomiovou, která se pokusila o zakončení "rybičkou," ale na míč jen o kousek nezasáhla.
18
Tempo hry lehce opadlo a je to spíše takový taktický boj o každý metr hřiště.
16
Míč v zámezí, vykopávat bude Snevová.
14
Tenhle rohový kop rozhodně vyrovnání nepřinese.
13
Anyomiová nevzdala souboj o míč a vybojoval alespoň rohový kop pro Německo.
11
Po obdržené brance se Němky rychle zmátořily a nyní to jsou ony, kde určuje tempo hry.
9
A mohlo být rychle srovnáno! Wiederová chtěla sice spíše centrovat, ale míč ji sjel z nohy, ovšem ten následně trefil břevno norské branky!
7
Norsko právě vstřelilo branku!
Celkem překvapivě se vedení ujímají hráčky Norska, které se dostaly do vápna po dlouhém autu, Olsenová hlavou prodloužila na OLAUGU TVEDTENOVOU, která přízemní střelou prostřelila Johannesovou.
6
Přízemní centr Nuskenové z pravé strany končí pouze u Snevové, která dobře četla hru a došla si pro míč.
5
K brance se rvala Anyomiová, kterou zastavil zdvižený praporek pomezní rozhodčí, která celou akci zastavila nejspíše zbytečně, dle všeho se o ofsajd nejednalo.
4
Z prvního rohového kopu nepramenilo žádné nebezpečí pro Johannesovou.
3
Již téměř minutu se odehrává boj o míč na levé straně, nyní z toho Norky vybojovaly rohový kop.
2
Jako první se na útočnou polovinu tlačí Norky, které zatím ale z toho vytěžily jen sérii autových vhazování na levé straně.
1
O výkop se postaraly hráčky Německa, které mají bílé dresy, jejich sokyně z Norska oblékly červenou – černou kombinaci.
1
Dozněly nám hymny obou týmů a nic nám již nebrání zahájit dnešní druhé semifinále!

Německo: Johannesová – Hausdorffová, Tellenbrokerová, Brunnerová, Bahnemannová – Wiederová, Oberdorfová, Lohmannová (C), Nuskenová – Kosslerová, Anyomiová
Náhradníci: Willebrandtová – Schenková, Schneiderová, Rackowá, Rieplová, Schimmerová, Uebachová

Norsko: Snevová – Bjorneboevá, Aarskogová, Sundeová, Birkeliová – Nygardová (C), Bjeldeová – Tennebová, Tvedtenová, Sorumová – Olsenová
Náhradníci: Rageová – Arnesenová, Hauglandová, Bolvikenová, Holmenová, Terlandová, Griffinová

Rozhodčí: Kulmalová (FIN) – Prusová (POL), Keinersdorferová (SUI).
Norsko ve skupině prohrálo s Nizozemskem, ale jelikož Norky dokázaly porazit Angličanky i Irky postoupily z druhého místa do semifinále, kde narazí na zmiňované suverénní Němky.
Německo prošlo základní skupinou jako nůž máslem a po vítězství nad Českem, Španělskem a Francií si hráčky Německy zajistily postup z první pozice! Němky zde plní roli jasných favoritek a světových jedniček, co potvrzují každý zápas.
Penalty ABBA – Novinkou letošního šampionátu je penaltový rozstřel, který se případně nebude kopat stylem, který známe ze všech turnajů, A tým a následně B tým, zde se zkouší model, kdy první kope A tým, druhý B tým a třetí opět B tým, na který samozřejmě již navažuje A tým.
Vítám vás u semifinále Mistrovství Evropy žen do 17 let, ve kterém se utká Německo s Norskem. Výkop zápasu je od 18:00, tak si ho nenechte ujít.