Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Skotsko - 27. března 2018   20:00

Maďarsko
Maďarsko
0:1
(0:0)
Skotsko
Skotsko
48' Phillips
Maďarsko
Gulácsi – Fiola, Otigba, Lovrencsics, Hangya (46. Szabó) – Dzsudzsák (58. Németh), Pintér (46. Elek), Kleinheisler (67. Pátkai), Varga (83. Nikolić) – Gucmics, Szalai (77. Böde).
Harald Lechner – Roland Riedel, Robert Steinacher (všichni AUT)
Groupama Arena, Budapešť
Skotsko
A. McGregor – Fraser (82. Paterson), Hendry, Mulgrew, McKenna, Robertson (67. Douglas) – C. McGregor (90+3. Cummings), Armstrong (70. McLean), McGinn, Forrest (77. Christie) – Phillips (84. McBurnie).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a Maďarsko prohrálo druhý domácí zápas v řadě. Druhá půle přinesla už více fotbalových momentů a rozhodnutí padlo chvíli po návratu z kabin. Po rychlé akci a centru z pravé strany skóroval Matt Phillips. Po obdržené brance se domácí snažili o srovnání, z dálky pálil z přímého kopu Kleinheisler a ve velké příležitosti byl Szalai. Oba neuspěli, gólman Allan McGregor udržel čisté konto a zápas tak skončil výsledkem 0:1.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází C. McGregor, přichází Cummings.
90+2'
A ještě jedno střídání hostů, dolů jde Callum McGregor.
90+1'
Žlutou kartu za faul na unikajícího protihráče dostal domácí Kenneth Otigba.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Stále sledujeme neúspěšnou snahu Maďarska o ohrožení McGregorovy branky, hosté soupeře vůbec nepouští do případného zakončení.
88'
Obránce se sice zbavil, následný centr už ale tak povedený nebyl. Míč skončil za brankou a A. McGregor bude rozehrávat.
87'
Dlouhý nákop domácích, na pravé straně se o akci pokouší Lovrencsics.
86'
Další žlutá karta, za faul na Lovrencsicse ji dostal hostující John McGinn.
85'
A. McGregor volí od své branky rázný odkop, Skotsko se snaží držet míč co nejdál od své branky.
84'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Phillips, přichází McBurnie.
83'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Varga, přichází Nikolić.
82'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Fraser, přichází Paterson.
81'
Aby nebylo střídání málo, hosté nachystali ještě jedno.
80'
Domácí opět u míče, dopředu to ale moc nejde, skotská obrana pracuje opravdu velmi dobře.
79'
Do vápna Skotska mířil ostrý centr, na míč si nabíhal Böde, dopustil se ale u toho nedovoleného zákroku.
77'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Szalai, přichází Böde.
77'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Forrest, přichází Christie.
77'
Celá akce skončila nedovoleným zákrokem Guzmicse, dopředu tak půjde Skotsko.
76'
Roh pro Maďarsko, míč si na rozehrání bere Lovrencsics.
75'
Na skotské lavičce se do hry chystá Ryan Christie.
73'
Hra ztrácí na tempu i pro častější fauly, dalšího nedovoleného zákroku se dopustil domácí Elek.
71'
V obrovské šanci se objevil domácí Szalai. Ten obral obránce o míč a stál sám před A. McGregorem, kterého ovšem střelou po zemi nedokázal prostřelit.
70'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Armstrong, přichází McLean.
69'
A Skotsko bude opět střídat. Zápas teď asi častějšími změnami ztratí na tempu.
68'
Na centr od rohového praporku si naskočil hostující McKenna, byl při své hlavičce ale těsně bráněn a nemohl tak přesně zakončit.
67'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Pátkai.
67'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Robertson, přichází Douglas.
66'
Ákos Elek se pak neudržel, řekl něco sudímu a ihned si prohlédl žlutou kartu za protesty.
65'
Elek přehnal svůj důraz při zisku míče a rozhodčí okamžitě pískal.
65'
na skotské lavičce se chystá střídání, zatím se čeká na přerušení hry.
63'
A skutečně. I když to byla docela dálka, zkusil trefit prostor u tyče. McGregorovu branku ale o kousek minul.
62'
Faul na Kleinheislera, je tu tak přímý kop pro Maďarsko. Varga zřejmě zkusí přímou střelu.
60'
Z něj Maďaři nic nevytěžili, naopak to chvíli vypadalo na opravdu rychlý brejk Skotů. Ten byl zastaven ještě před případným zakončením.
60'
Z dálky pálil domácí Varga, jeho táhlý pokus dokázal A. McGregor vytěsnit na rohový kop.
59'
Dzsudzsák střídal ze zdravotních důvodů, na střídačce ihned započalo ošetřování jeho stehna.
58'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dzsudzsák, přichází Németh.
57'
Skotové mají v posledních minutách poměrně velkou územní převahu, domácí tým se pouze brání u hranice pokutového území.
56'
Varga viditelně přidržel Armstronga, tentokrát se to obešlo bez karty, rozhodčí si vystačil s odpískáním přímého kopu.
54'
Docela nám na trávníku přibylo nervozity, rozhodčí tak má docela práci, aby mu na hřišti nevznikaly rozmíšky.
52'
C. McGregor s Fraserem operovali na pravé straně, jejich kombinace ale ke kloudnému výsledku nevedla. Míč skončil v zámezí.
50'
Přímý kop si vzal na starost Dzsudzsák, tentokrát však svou ránu zakroutil mimo branku.
49'
Žlutou kartu za faul dostal hostující Charles Mulgrew.
48'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení. Po rychlé akci se míč dostal na pravou stranu, odkud odcentroval Fraser, míč se mírně odrazil k MATTU PHILLIPSOVI a ten svou střelu z první umístil mimo Gulácsiho dosah.
46'
Ádamu Szalaiovi se neodpískání pokutového kopu nelíbilo a vydal se protestovat. Od rozhodčího ale dostal pouze žlutou kartu.
46'
V pokutovém území hostů upadl Szalai, pokutový kop se ale nepískal.
46'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Hangya, přichází Szabó.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Pintér, přichází Elek.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalových momentů nepřinesl. Oba týmy se hledaly, ve výkonech bylo dost nepřesností a pokud jde o šance, na každé straně byla jedna a vždy se jednalo o standardní situaci. Domácí Dzsudzsák protáhl z přímého kopu gólmana A. McGregora a hostující Mulgrew měl k dispozici dokonce pokutový kop. Ten ale zahrál hodně nepovedeně a Gulácsi jeho střelu vyrazil. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Po centru přišla hlavička k tyči, pozorný Robertson ale dokázal zastoupit gólmana a míč vykopnout.
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Dzsudzsák sice neodcentroval, vybojoval však pro svůj tým alespoň rohový kop.
43'
Následoval centr, Szalai i nebezpečně hlavičkoval, jenže zbytečně. Byl totiž v ofsajdovém postavení.
42'
Na druhé straně fauloval Callum McGregor Szalaie a za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
40'
K penaltě se postavil Mulgrew, svou střelu ale vůbec neumístil a Gulácsi tak jeho pokus celkem hravě vyrazil!
39'
Penalta pro Skotsko. V pravém koutu pokutového území srazil Kleinheisler Frasera a rozhodčí neváhal ani okamžik!
38'
Robertson nemá komu vhodit míč, všichni jeho spoluhráči jsou buď obsazení, nebo jim schází pohyb.
36'
Velká malá domů na Gulácsiho, ten rázným odkopem poslal hru k půlce.
36'
Ofsajd hostů a v něm zachycený Forrest. Stále čekáme na akci, která by fanoušky zvedla ze sedadel.
35'
Hosté ale svou šanci nevyužili, Szalai už vyváží míč do protiakce.
34'
Přímý kop pro Skotsko. Hangya sice protestuje, ale rozhodčí odpískání zákroku na Frasera neodvolá.
32'
Skotsko pomaličku buduje svou akci, u míče je v tuto chvíli Mulgrew a přemýšlí, komu přihraje.
31'
Přibylo nepřesností, na šance naopak marně čekáme.
29'
Další přímý kop, nyní pro Maďarsko. S razancí to přehnal i Dzsudzsák, jeho centr skryl A. McGregor ve svých rukavicích.
28'
Přímý kop měli k dispozici hosté, Armstrongův centr ale nebyl vůbec přesný a prolétl vysoko nad hlavami nabíhajících hráčů.
27'
Phillips se obtočil kolem svého strážce, jenže pak už pouze nepřesně vystřelil po zemi. Gulácsi zasahovat nemusel.
26'
Střela hostujícího Forresta z vápna neměla razanci, slabý pokus Gulácsi pouze zvedl ze země.
25'
McGinn si dobře šteloval míč na střelu, prováhal ale nejlepší okamžik a poté už pouze trefil padajícího protihráče.
23'
Maďaři rozehráli další přímý kop, nyní to bylo na centr, celou akci ale zastavil pomezní rozhodčí pro ofsajd.
22'
Nyní už jde dopředu Skotsko, je to ale hodně pomalé a bez nápadu.
20'
K přímému kopu se postavil Dzsudzsák a parádně kroutil míč do horního rohu. A. McGregor se ale dokázal vymrštit a ránu vyrazit na rohový kop!
19'
Faul na Hangyu, je z toho poměrně nebezpečný přímý kop. A. McGregor si už staví pevnou zeď.
18'
Do šance se nedostal ani Szalai, toho hosté zastavili notný kus od pokutového území.
16'
V rychlém výpadu postupoval vpřed Dzsudzsák, s míčem se však dostal mimo ideální úhel a nakonec ani nevystřelil.
15'
Skvělou obrannou práci předvedl Hangya, nepustil Frasera k míči a po jeho bloku bude Gulácsi rozehrávat od vlastní branky.
13'
Lovrencsicsův centr z pravé strany byl sražen, zbytek si už hostující obrana pohlídala.
11'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, a Lovrencsics i vystřelil. Ani on ovšem nebyl přesný.
11'
Hezký ťukec Skotů, který měl vyvrcholit střelou z vápna měl malou chybičku – nabíhající hráč byl v těsném ofsajdu.
10'
Skotsko začíná přidávat na tempu, opět se snaží překonat maďarskou obranu.
9'
Viděli jsme první střelu. K odraženému míči se dostal hostující Forrest, jenže jeho pokus postrádal přesnost a skončil o notný kus vedle Gulácsiho branky.
8'
Centr C. McGregora zkrotil připravený Gulácsi a ihned rozehrál na své nabízející se spoluhráče.
8'
No a teď po faulu na Frasera to bude přímý kop. Takže uvidíme centr z pravého křídla.
7'
Akce Skotska pravou stranou skončila v zámezí, hosté pokračují autovým vhazováním.
6'
Druhý centr už nebezpečný nebyl, skotská obrana se zcela bez problémů ubránila a dostala míč pryč z vápna.
6'
Hned vzápětí následuje repete, po McGregorově vyboxování se o to postará Varga.
5'
Je tu první roh utkání, pro domácí jej vybojoval Lovrencics. Rozehrávat bude Dzsudzsák.
4'
Máme tu malou pauzu, po střetu s Fraserem zůstal leže na trávníku domácí Hangya.
3'
Maďaři se ale velice rychle zmocnili míče, dopředu se levou stranou hnal Dzsudzsák, jeho křížný pokus však pro A. McGregora nebyl obtížný.
3'
Pintér odvrátil výpad hostů do zámezí, Skotsko vhazuje.
2'
Vysoká hlavička mířila za skotskou obranu na Szalaie, ten však byl v těsném ofsajdu.
1'
O výkop se postarali hráči Maďarska.
1'

Maďarsko: Gulácsi – Fiola, Otigba, Lovrencsics, Hangya – Dzsudusák, Pintér, Kleinheisler, Varga – Gucmics, Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Lang, Szabó, Botka, Nagy, Bese, Ellep, Ugrai, Nikolić, Németh, Elek, Stieber, Pátkai, Böde.

Skotsko: A. McGregor – Fraser, Hendry, Mulgrew, McKenna, Robertson – C. McGregor, Armstrong, McGinn, Forrest – Phillips.
Náhradníci: Archer, McLaughlin – Cairney, Christie, Cummings, Douglas, McBurnie, Paterson, Murphy, McDonald, McLean.

Rozhodčí: Harald Lechner – Roland Riedel, Robert Steinacher (všichni AUT).
Oba týmy jsou na hrací ploše, zní národní hymny, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Groupama Areně začne ve 20 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Harald Lechner, kterému budou na pomezí pomáhat Roland Riedel a Robert Steinacher. Všichni pánové jsou z Rakouska.
Skotsko

Ani hosté se v létě do Ruska nepodívají a tak i oni mohou čas využít k hledání nových tváří pro reprezentaci, přípravu na kvalifikaci pro Mistrovství Evropy a také pro nově vzniklou Ligu národů. I Skotsko hrálo v pátek přípravný zápas a ani oni neuspěli. V Glasgow přivítali Kostariku a po Ureñově trefě prohráli těsně 0:1. I zde je tak touha odčinit nezdar a potěšit fanoušky.
Maďarsko

Domácího tým se blížící se Mistrovství světa netýká a je tak v plné přípravě na nový kvalifikační cyklus a také na Ligu národů. Toto reprezentační okno mužstvo vyplnilo dvěma zápasy a v tomto druhém se pokusí odčinit páteční nezdar proti Kazachstánu. Maďaři nepotěšili své fanoušky a prohráli 2:3. Gólově se v tomto utkání prosadili Szalai a Németh.
Dobrý večer u mezinárodního přípravného utkání, ve kterém se střetnou reprezentace Maďarska a Skotska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.