Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Saúdská Arábie : Ukrajina - 23. března 2018   20:00

Saúdská Arábie
38' Mowalad
1:1
(1:1)
Ukrajina
Ukrajina
32' Kravec
Al Mosailem – Al Shahrani (90+1. Fallatah), Othman, Hawsawi, Al Harbi – Otayf, Al Jassim (80. Asiri) – Al Mowalad (72. Al Kuwaykibi), Al Shehri (61. Al Mogahwi), Al Dawsari (90+1. Al Fiqi) – Al Sahlawi (85. Al Moasher).
Alberto Undiano Mallenco
Estadio Municipal de Marbella, Marbella (ESP)
Ukrajina
Lunin – Karavajev, Chačeridi (70. Ordec), Rakickij, Matvijenko (65. Sobol) – Stěpaněnko (46. Rotaň) – Cygankov (46. Bujalski), Zinčenko (65. Malinovsky), Marlos (85. Besedin), Konopljanka – Kravec.

Fotbalisté Ukrajiny v nádherném zápase bohatém na šance remizovali se Saúdskou Arábií, se kterou se střetli ve Španělsku. Ukrajina se po půlhodině hry ujala vedení zásluhou Artema Kravece, jenže za šest minut později vyrovnal k radosti hráčů účastníka mistrovství světa Saeed Al Mowalad. Po přestávce zabránil obratu skvělým zákrokem Andriy Lunin, zatímco v samotném závěru podržel Saúdskou Arábii brankář Yasser Al Mosailem, který v rozmezí dvou sekund předvedl dva fantastické zákroky. Konečný výsledek v Marbelle. Saúdská Arábie 1 Ukrajina 1.
90+3'
90+2'
Nad rámec zápasu byly zřejmě nastaveny 3 minuty.
90+1'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Yasir Al Shahrani, přichází Hassan Muath Fallatah.
90+1'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Salem Al Dawsari, přichází Ahmed Al Fiqi.
89'
Ukrajina zasypala bránu soupeře sprchou střel, z nichž poslední dvě přišly z bezprostřední blízkosti, jenže Yasser Al Mosailem hlavičku po centru z levého křídla a i následnou dorážku hráčů Ukrajiny fantasticky vyrazil!
87'
Ruslan Malinovsky doslova zatáhl za záchranou brzdu a za přidržení protihráče viděl žlutou kartu.
85'
Artem Besedin se dostal po centru z rohového kopu uprostřed šestnáctky k hlavičce a zamířil těsně nad!
85'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Mohammad Al Sahlawi, přichází Salman Al Moasher.
85'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Marlos, přichází Artem Besedin.
84'
Marlos se dostal na hranici šestnáctky k přízemní střele, která zamířila pouze doprostřed brány, a Yasser Al Mosailem ji vyrazil! Jevhen Konopljanka už se k dorážce nedostal, protože míč se mu na hranici malého pokutového území zamotal pod nohy.
83'
Vitalij Bujalski fauloval ve středu hřiště Abdullaha Otayfa a také on si odnese ze zápasu žlutou kartu.
81'
Do konce zápasu zbývá odehrát deset minut a po přestávce jsme zatím i přes řadu šancí gólu svědky nebyli.
80'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Taisir Al Jassim, přichází Abdulfattah Asiri.
79'
Hussain Al Mogahwi předvedl ve středu hřiště ostrý faul a hlavní rozhodčí ho potrestal žlutou kartou.
79'
Střídající Ruslan Rotaň napřáhl zpoza šestnáctky k prudké přízemní střele pravačkou, která byla zablokována.
78'
Mohammad Al Sahlawi si naběhl na přední tyči na centr z levého křídla a zřejmě hlavou chtěl prodloužit míč před bránu, což se mu sice podařilo, jenže před ní nebyl nikdo.
77'
Jevhen Konopljanka na levé straně šestnáctky krásně zalepil míč ve vzduchu po dlouhém kolmém pasu za obranu na levé noze a poté prudce vypálil, jeho rána z úhlu ovšem nabrala opačnou faleš a o hodně minula přední tyč brány.
76'
Yasir Al Shahrani to hodně přehnal s důrazem a ve středu hřiště zezadu fauloval Jevhena Konopljanku.
75'
Do konce zápasu zbývá odehrát 15 minut a Saúdská Arábie hraje v přípravném utkání s Ukrajinou nerozhodně 1:1.
73'
Hra je hodně kouskována zásluhou tvrdých osobních soubojů, po jednom z nichž se zranil Jevhen Chačeridi.
72'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Saeed Al Mowalad, přichází Mohammed Al Kuwaykibi.
70'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Jevhen Chačeridi, přichází Ivan Ordec.
68'
Mohammad Al Sahlawi se po centru z pravého křídla na vzdálenější levé tyči pohotově opřel do míče, jeho rána ale zamířila nad bránu ukrajinské reprezentace.
65'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Mykola Matvijenko, přichází Eduard Sobol.
65'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Oleksandr Zinčenko, přichází Ruslan Malinovsky.
64'
Mohammad Al Sahlawi se dostal uprostřed šestnáctky po centru z rohového kopu do zakončení, jeho střela ale byla slabá a Andriy Lunin si připsal snadný zákrok.
61'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Yehya Al Shehri, přichází Hussain Al Mogahwi.
60'
Salem Al Dawsari si naběhl v šestnáctce mezi dvěma protihráči na kolmou přihrávku od Mohammada Ala Sahlawiho a málem otočil skóre na stranu Saúdské Arábie, Andriy Lunin ale rychle vyběhl z brány a pravou nohou míč vyrazil!
59'
Vitalij Bujalski odcentroval z pravého křídla a jeho sražený centr se málem ze vzduchu snesl do brány, Yassera Ala Mosailema ale zachránilo břevno, od kterého se míč odrazil do hry!
58'
Fotbalisté z východní Evropy se dostali na pravém křídle k střílenému centru a míč byl na přední tyči odvrácen.
57'
Taisir Al Jassim si nabíhal na levém křídle na přihrávku podél postranní čáry, která mířila do ofsajdu.
56'
Salem Al Dawsari se snažil na levém křídle probít k míči a v blízkosti šestnáctky zezadu přistrčil Jevhena Chačeridiho, který skončil na trávníku, a pískal se faul.
55'
Ze druhého poločasu je odehráno téměř deset minut a hra se odehrává převážně mezi oběma šestnáctkami.
51'
Účastník mistrovství světa se dostal na levém křídle k centru, po kterém míč stáhl ze vzduchu Andriy Lunin.
49'
Rohový kop Ukrajiny z levé strany hřiště nic kloudného nepřinesl a Saúdská Arábie se ubránila.
48'
Mykola Matvijenko posílal před bránu z levé strany šestnáctky přízemní centr, který byl zablokován, a poté, co se k němu míč vrátil, napřáhl z úhlu k prudké přízemní střele mířící pod břevno, Al Mosailem ji ale vyrazil na roh!
46'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Artem Cygankov, přichází Vitalij Bujalski.
46'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Ruslan Rotaň.
46'
Ukrajina rozehrála druhých pětačtyřicet minut a o přestávce připravila dvojité střídání, ke kterému se dostaneme.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:06.
Alberto Undiano Mallenco ukončil na sekundu přesně první poločas, během něhož jsme byli svědky dvou gólů. Ukrajina šla po půlhodině hry do vedení zásluhou Artema Kravece, jenže za pouhých šest minut bylo vyrovnáno, když se v dresu Saúdské Arábie po rohovém kopu prosadil Saeed Al Mowalad. Skóre po prvním poločase utkání. Saúdská Arábie 1 Ukrajina 1.
45'
44'
Marlos si naběhl na krásnou zpětnou přihrávku Jevhena Konopljanky z levého křídla a přízemní střelou levačkou bez přípravy zpoza šestnáctky těsně minul přední levou tyč brány!
42'
Taisir Al Jassim fauloval ve středu hřiště a poté si musel dávat velký pozor, aby nedostal kartu za zbytečné řeči.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a skóre je nerozhodné poté, co Saúdská Arábie rychle odpověděla na gól Ukrajiny.
38'
Saúdská Arábie právě vstřelila branku!
Yehya Al Shehri rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a po jeho přetaženém centru vznikl na vzdálenější pravé tyči zmatek, během něhož se nejlépe zorientoval SAEED AL MOWALAD a z blízkosti napálil míč do brány! Vyrovnáno 1:1!
37'
Salem Al Dawsari napřáhl zpoza šestnáctky levačkou k prudké střele, která byla tečována a zamířila nad bránu.
35'
Andriy Lunin si snadno poradil s centrem Saúdské Arábie z pravé strany hřiště a stáhl míč ze vzduchu do svých rukavic.
34'
Ukrajina mohla rychle přidat druhý gól, střela ze střední vzdálenosti ale byla zablokována a Yasser Al Mosailem zůstal v klidu.
32'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Jevhen Konopljanka krásně odcentroval z levé strany hřiště a na přední tyči se prosadil ARTEM KRAVEC, který přesnou hlavičkou zamířil k levé tyči! Ukrajina vede po půlhodině zápasu 1:0!
31'
Jevhen Konopljanka se dostal ke střele na levé straně šestnáctky, která byla zablokována, stejně jako následné nůžky v podání hráče Manchesteru City Oleksandra Zinčenka.
31'
Ukrajina se pokusila na pravém křídle z rychlit hru, jenže kolmý pas skončil pouze na kopačce jednoho z protihráčů.
30'
Rozeběhla se třicátá minuta utkání a Ukrajina zatím hraje s účastníkem Mistrovství světa 2018 v Rusku bez branek 0:0.
29'
Mykola Matvijenko z levé strany krásně pronikl do šestnáctky, jeho přihrávka pod sebe ale byla odvrácena za postranní čáru. Osama Hawsawi odvedl v obraně dobrou práci.
28'
Hra se v pravidelném rytmu přelévá ze strany na stranu, jenže ani jeden z týmů se není schopen dostat do šance. Ukrajina má sice územní převahu, ale kromě jedné nepřesné střely se k ničemu nedostala.
27'
Oleksandr Zinčenko se rozeběhl podél levé postranní čáry a nabíhal si na dlouhý kolmý pas, jenže se ocitl v ofsajdu.
26'
Kolmá přihrávka evropského týmu byla na pravém křídle nepřesná a Yasser Al Mosailem mohl v klidu rozehrávat.
25'
Taisir Al Jassim rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a jeho centr byl na přední tyči odhlavičkován do bezpečí.
24'
Mykola Matvijenko zrychlil hru na ose hřiště kolmou přihrávkou a Jevhen Konopljanka chtěl mezi dvojicí protihráčů uvolnit kolmým pasem jednoho ze spoluhráčů, který měl na pravé straně šestnáctky k míči dále, a Saúdská Arábie nebezpečí přečkala.
23'
Jevhen Konopljanka s vypětím všech sil dokázal u levého rohového praporku udržet míč na hrací ploše a poté se rozhodl pro zpětnou přihrávku, aby Ukrajina zůstala na míči.
22'
Othman Hawsawi ve středu obranné poloviny stáhl jednoho z hráčů Ukrajiny k zemi a viděl žlutou kartu.
22'
První poločase se za pár okamžiků přehoupne do své druhé poloviny a zatím marně čekáme na nějakou velkou šanci.
21'
Další faul jednoho z hráčů Ukrajiny. Ve středu hřiště byl faulován pronikající Taisir Al Jassim.
20'
Salem Al Dawsari podstoupil ve středu hřiště tvrdý osobní souboj, během něhož nepříjemně narazil do Jevhena Chačeridiho a oba fotbalisté zůstali ležet na hrací ploše.
19'
Jevhen Chačeridi zastavil útok soupeře a Ukrajina se po rychlém protiútoku dostala na pravém křídle k střílenému centru, který na přední tyči trefil jednoho z hráčů Saúdské Arábie.
18'
Abdullah Otayf si nabíhal ve středu hřiště na míč a zezadu mu nepříjemně přišlápl nohu Jaroslav Rakickij.
17'
Ukrajina vyrazila do přečíslení 4 na 2 a Jevhen Konopljanka na levém křídle z úhlu napřáhl k přízemní střele pravačkou, která byla nepřesná a minula přední tyč brány.
16'
Fotbalisté Saúdské Arábie vybojovali na levém křídle autové vhazování, následná kombinace ale nic kloudného nepřinesla.
15'
Ukrajina se dostává do náznaků šancí, zatím si ale žádnou vylouženou brankovou příležitost nevytvořila.
13'
Jevhen Konopljanka poslal do šestnáctky z levého křídla nebezpečný centr a na vzdálenější pravé tyči se dostal k hlavičce Artem Kravec, jeho pokus byl ale slabý a Yasser Al Mosailem bez problému míč ukryl ve svém náručí.
12'
Oleksandr Zinčenko se vtrhl do šestnáctky jako utržený ze řetězu a už se chystal vystřelit, jeho rána ale byla odvrácena na rohový kop, který vzápětí z levé strany hřiště nic kloudného nepřinesl.
11'
Nerad bych se pletl, ale Saúdská Arábie se kvalifikovala na mistrovství světa podruhé ve své historii.
10'
Kombinační akce Saúdské Arábie neměla dlouhého trvání a Ukrajina v současné chvíli kombinuje ve středu hřiště.
9'
Saúdská Arábie tahá v úvodu zápasu za kratší konec lana, zatím ale Ukrajinu do žádné slibné příležitosti nepustila.
8'
Ukrajina táhla další akci opět podél levé postranní čáry, kde její akci zastavil pozorný obránce Osama Hawsawi.
7'
Jevhen Konopljanka z levého křídla poslal do šestnáctky krásný pas, na který si naběhl Marlos, jenže míč se mu zamotal pod nohy a ve slibné šanci se nakonec do zakončení nedostal.
5'
Jaroslav Rakickij byl faulován ve středu hřiště a následnou útočnou akci Ukrajiny na levém křídle zastavil ofsajd.
4'
Artem Kravec si na pravém křídle nabíhal na kolmý pas, jenže jeden z hráčů Saúdské Arábie se mu včas vrhl skluzem pod nohy a odvrátil míč za postranní čáru. Ukrajina mohla vhazovat.
3'
Saeed Al Mowalad si na pravé straně obranné poloviny dobře pokryl míč tělem a jeden z ukrajinských fotbalistů ho fauloval.
2'
Ukrajina po nebezpečném centru z levého křídla vybojovala rohový kop, Saúdská Arábie se ale ubránila v úvodu zápasu.
1'
Utkání mezi Saúdskou Arábií a Ukrajinou začalo poté, co byla opravena síť v jedné z bran. Účastník mistrovství světa se ihned vrhl směrem vpřed, útok ale zhatila nepřesná kolmá přihrávka.
1'

Saúdská Arábie: Al Mosailem – Al Shahrani, Othman, Hawsawi, Al Harbi – Otayf, Al Jassim – Al Mowalad, Al Shehri, Al Dawsari – Al Sahlawi.
Náhradníci: Al Qarni – Aseri, Asiri, Al Kuwaykibi, Muath Fallatah, Kanoo, Al Mogahwi, Ghaleb, Alkhaibari, Hawsawi, Al Moasher, Al Fiqi.

Ukrajina: Lunin – Karavajev, Chačeridi, Rakickij, Matvijenko – Stěpaněnko – Cygankov, Zinčenko, Marlos, Konopljanka – Kravec.
Náhradníci: Bojko, Pjatov – Bujalski, Besedin, Butko, Sobol, Rotaň, Malinovsky, Šepelev, Kovalenko, Ordec.

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco.
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni v tunelu Estadio Municipal de Marbella a za pár okamžiků přijdou na hrací plochu. Ve Španělsku panuje deštivé počasí.
Ačkoliv se česká reprezentace na letošní mistrovství světa nepodívá, v září si zahraje nově vzniklou UEFA Nations League, evropskou soutěž na mezinárodní úrovni, která má být náhradou systému přípravných utkání. Soupeřem Lvíčat v jedné ze trojčlenných skupin bude sousední Slovensko a Ukrajina, která se v pátek večer představí v přípravném zápase proti Saúdské Arábii. Utkání se odehraje na Estadio Municipal de Marbella ve Španělsku, kde se letos připravovali na jarní část sezóny fotbalisté pražské Sparty a Viktorie Plzeň. Ukrajinu čeká zápas proti účastníkovi nadcházejícího Mistrovství světa 2018.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.