Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Albánie - 13. listopadu 2017   18:30

Turecko
Turecko
48' Ünder  • 61' Akbaba
2:3
(0:2)
Albánie
Albánie
25' Sadiku   • 40' Sadiku   • 56' Grezda
Turecko
Babacan – Yardmci, Söyüncü, Aziz (47. Demirok), Turan (47. Koybasi) – Özyakup, Yokuslu – Ünder, Calhanoglu, Karaman (60. Akbaba) – Tosun
Albánie

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:19.
Je konec! Turecko nezvládlo dnešní přátelské utkání a na domácí půdě podlehlo Albánii 2:3! Domácí si situaci zkomplikovali v první půli, kdy se dvakrát prosadil albánský střelec Sadiku! V závěru prvního poločasu byl vyloučen hostující Memushaj, čehož Turci využili na začátku druhé půle, kdy snížil Ünder. Turci si však nepohlídali zadní vrátka a Grezda přidal třetí hostující branku. Po hodině hry sice snížil Akbaba, jenže Turecko už další branku přidat nestihlo.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Soyuncu (Turecko).
Žlutou kartu dostává Tosun (Turecko).
90+2'
Yokuslu znovu napřáhl zpoza hranice pokutového území, nicméně jeho pokus prosvištěl vysoko nad břevnem hostujícího celku.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Albánie už dnešní utkání pouze dohrává. Hosté se nikam neženou a spoléhají na dlouhé odkopy na polovinu Turecka.
89'
Turecko už v posledních minutách vrhá všechny síly do útoku. Domácí fotbalisté přenášejí hru z jedné strany hřiště na druhou a snaží se najít mezeru v obraně soupeře.
88'
Tosun si při dalším průniku do pokutového území pomohl zatažením soupeře za dres a dopustil se zcela zbytečného útočného faulu. Albánie bude rozehrávat.
87'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Lilaj, přichází Lila.
86'
Yokuslu napadal rozehrávku Albánie na pravé straně hrací plochy. Domácí fotbalista dokonce zkusil skluz, jenže obránce stačil rychle rozehrát.
85'
Střídající Yazici si navedl míč na hranici pokutového území a vyslal prudkou střelu pravačkou. Jeho dělovka však prosvištěla kousek nad břevnem.
84'
Tosun dostal přihrávku do pokutového území, ale dotěrný obránce jej vytlačil ze střelecké pozice a domácí útočník už nedokázal zakončit.
83'
Turecko už Albánii prakticky nepůjčuje míč a snaží se najít recept na zatím kompaktní obranu soupeře. Albánci si pomáhají dlouhými odkopy.
82'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Roshi, přichází Ajdarević.
81'
Hostující záložník Eros Grezda zůstává ležet na trávníku v blízkosti pokutového území Turecka a drží se za levé lýtko. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
80'
Domácí obránce Soyuncu dlouho otálel s odkopem centrovaného míče z malého vápna. Domácí stoper se ale nenechal ošálit a vyvezl balón na polovinu soupeře.
79'
Rozehrávka přímého kopu se Albánii nepovedla. Exekuce se ujal Xhaka, který vyslal technickou střelu, která prosvištěla vysoko nad břevnem turecké branky.
78'
Následný protiútok Albánie musel hasit faulem Ozan Tufan, který vidí žlutou kartu.
77'
Turci zahrávali přímý kop z nesmírně zajímavé pozice. Do pokutového území přiletěl prudký centr, jenže nikdo z hlavičkářů v červeném nedokázal zakončit.
76'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Calhanoglu, přichází Yazici.
75'
Yokuslu se po levé straně prodral na hranici pokutového území, odkud odcentroval na značku pokutového kopu, ale Tosun přes Veseliho nedokázal zakončit.
74'
Tosun si tentokrát nezpracoval prudkou přihrávku na hranici pokutového území a po kontaktu s obráncem se poroučel k zemi. Turecko může pokračovat ve hře.
73'
Defenzíva Albánie v posledních minutách pořádně zlepšila svůj pohyb a ofenzívu domácí reprezentace prakticky nepouští do pokutového území.
72'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Under, přichází Unal.
71'
Tosun se dral za prudkou přihrávkou do pokutového území, ale obránce Veseli jeho úmysl přečetl a zakopl míč vysoko na tribunu.
70'
Turci se už ale dostali zpět k míči a ihned se tlačí do útoku. Domácí reprezentace zatlačila Albánii do pokutového území a hledá si střeleckou pozici.
69'
Albánii se po delší době podařilo uklidnit hru. Hosté se nyní usadili na polovině Turecka a střídající Aliji vybojoval přímý kop na pravé straně hrací plochy.
68'
Domácí Turecko se nadále tlačí do útoku, nicméně Calhanoglu se při napadání rozehrávky Albánie dopustil útočného faulu.
67'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sadiku, přichází Aliji.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Lenjani, přichází Ajeti.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Roshi, přichází Kamer.
66'
Eros Grezda si míč z levého křídla navedl na pravačku a poslal přízemní střelu. Jeho projektil však prosvištěl dobré tři metry vedle branky.
65'
Na stadionu nadále panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci cítí, že Turecko dnešní utkání může otočit a nadále ženou své oblíbence do útoku.
64'
Sadiku se tlačil za vysokou přihrávkou do pokutového území, jenže důrazný obránce jej tělem nepustil před sebe a vybojoval míč pro Turecko.
63'
Tosun si na hranici pokutového území zpracoval prudkou přihrávku, otočil se a ihned vypálil. Jeho pokus přizvedl jeden z obránců vysoko nad břevno.
61'
Turecko právě vstřelilo branku!
Turecko znovu snižuje a domácí celek se vrací zpátky do hry! Po krásné kombinaci a patičce od Tosuna se do míče opřel střídající EMRE AKBABA a zakončením na zadní tyč vsítil branku!
60'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Karaman, přichází Akbaba.
59'
Yokuslu se prodral do pokutového území, jenže jeho zakončení levačkou srazil obránce Veseli do rukavic hostujícího brankáře.
58'
Tosun si nabíhal na vysoký oblouček za obranu hostujícího celku, jenže domácímu útočníkovi scházaly k zakončení dva kroky. Hosté budou rozehrávat.
56'
Albánie právě vstřelila branku!
Pohroma pro Turecko je na světě! Albánie totiž z ničeho nic přidává svou třetí branku v dnešním utkání! Sadiku sice upadl v souboji, jenže EROS GREZDA prokázal důraz a střelou na zadní tyč překonal domácího brankáře!
55'
Calhanoglu vymyslel zajímavý oblouček do pokutového území, jenže útočník Tosun se rozběhl opačným směrem a Berisha si s klidem došel pro míč.
54'
Berisha musel znovu zasahovat! Zpoza hranice pokutového území napřáhl k jedovaté střele Tosun, jenže hostující brankář jeho jedovatou střelu vyrazil!
53'
Yokuslu se v pokutovém území natahoval po vysokém centru z pravé strany hrací plochy. Domácí stoper míč jen lehce tečoval a balón skončil v zámezí.
52'
Domácí zahrávali rohový kop. Střídající Koybasi měl moře volného prostoru, ale jeho centr prosvištěl nad břevnem hostující branky.
51'
Střelec úvodní turecké branky nyní sprintoval za prudkou přihrávkou mezi obránce Albánie, jenže naneštěstí pro domácí celek se pohyboval za hranicí ofsajdu.
50'
Domácí nadále pokračují v tlaku na polovině soupeře. Calhanoglu se prosmýkl do pokutového území, jenže už neprocedil míč na volného Tosuna.
48'
Turecku se vstup do druhého poločasu vydařil opravdu parádně! Tosun dostal přihrávku na levou stranu, odcentroval do pokutového území a CENGIZ UNDER snížil z těsné blízkosti na 1:2!
47'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Turan, přichází Koybasi.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Aziz, přichází Demirok.
46'
Turecko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí se ihned vydali do útoku, ale Hysaj si pohlídal nákop na pravou stranu a odkopl míč.
46'
První poločas je minulostí! Turecko sice vstoupilo do utkání aktivněji, ale domácí útočník Tosun neproměnil velkou šanci! Naopak Albánie byla v koncovce stoprocentní. Nejprve se po zpětné přihrávce prosadil Sadiku a stejný hráč přidal pět minut před přestávkou druhý zásah hlavou! Poté ještě uviděl hostující Memushaj druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Druhá půle tedy slibuje nesmírně napínavou podívanou!
45+1'
45'
V samotném závěru prvního poločasu se Turecko usadilo na polovině soupeře a Calhanoglu se pokusil o přihrávku do pokutového území. Tosun si při převzetí míče pomohl faulem.
44'
Roshi si na pravé straně zatančil s obráncem a pokusil se odcentrovat do pokutového území. Jeho pobídku však obránce zastavil už na hranici pokutového území.
43'
Turecko kombinuje na polovině svého soupeře a ještě před přestávkou se domácí fotbalisté pokoušejí alespoň o snížení nepříznivého stavu.
42'
Za nesportovní chování navíc vidí žlutou kartu také domácí stoper Serdan Aziz.
42'
Memushaj vidí za zatažení za dres druhou žlutou kartu a musí předčasně do sprch!
40'
To je obrovská ráma pro domácí reprezentaci! Albánie totiž přidává druhou branku! Roshi odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde si na jeho pobídku naběhl ARMANDO SADIKU a hlavou překonal bezmocného Babacana!
39'
Nyní se už domácí dostali do zakončení. Karaman si na malém vápně naskočil na prudký centr z pravé strany, jenže hlavičkoval v těžké pozici a daroval Berishovi snadný zákrok.
38'
Calhanoglu se z hranice pokutového území opřel do odraženého míče, jenže jeho přízemní střelu zablokoval jeden z hostujících stoperů. Turecko si na šanci musí počkat.
37'
Roshi napadal rozehrávku domácí reprezentace. Domácí fotbalisté však nadále pokračovali v kombinaci a nepustili Albánii k míči.
36'
Calhanoglu prošel s míčem až do pokutového území, jenže místo zakončení volil kličku kolem obránce a dobře postavený Veseli mu míč vypíchl.
35'
Calhanoglu měl moře času na hranici pokutového území, jenže jeho zpětnou přihrávku vystihl pozorný Veseli a hlavou odvrátil míč mimo pokutové území.
34'
Turan si sice zpracoval vysokou přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže místo průniku do pokutového území si pomohl přihrávkou zpátky k obráncům.
33'
Zraněný turecký fotbalista se na nohy zvedá jen s obtížěmi. Domácí fanoušci mezitím nadále vytvářejí elektrizující atmosféru.
32'
Hra je přerušena. Po souboji na polovině hřiště zůstává na trávníku ležet Yokusli a Memushaj za předchozí faul vidí žlutou kartu.
31'
Jenže Calhanoglu si v dalším hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy pomohl rukou a fauloval Veseliho. Domácí hráči po obdržení branky vypadli z tempa.
30'
Sadiku si při průniku do pokutového území pomohl nedovoleným zákrokem a poslal stopera Azize k zemi. Domácím fanouškům se výkon Turecka v posledních minutách moc nelíbí.
29'
Tentokrát už turecká defenzíva Roshiho nepustila do úniku a důrazný Turan jej tělem poslal za postranní čáru. Rozhodčí mu však odpískal nedovolený zákrok.
28'
Agilní Roshi si tentokrát křikl o přihrávku na pravou stranu a pohotově centroval do pokutového území. Pozorný obránce Aziz jeho pobídku zastavil.
27'
Albánie je po vstřelení úvodní branky opravdu aktivní. Roshi se po pravém křídle dral do pokutového území, nicméně důrazný Turan jej tělem odstavil od míče.
25'
Albánie se hned ze své první šance dostává do vedení! ARMANDO SADIKU si v pokutovém území počkal na zpětnou přihrávku z pravé strany, srovnal si tělo a pohotovou střelou pod břevno otevřel skóre!
24'
Po následném rohovém kopu ještě hlavičkoval Yardimci, jenže jeho zakončení mířilo jen do míst, kde číhal připravený brankář Berisha.
23'
Další možnost domácích! Tosun si zpracoval vysokou přihrávku na hranici pokutového území a pohotově vypálil. Jeho dělovku vytěsnil Berisha nad břevno!
22'
Tosun si tentokrát na malém vápně nabíhal na prudkou přihrávku z pravé strany hrací plochy, jenže ve skluzu míč nezasáhl a obrana Albánie tentokrát odolala.
21'
Mavraj uspěl v hlavičkovém souboji s Tosunem a odhlavičkoval míč daleko od pokutového území Albánie. Hosté mohou po dlouhé době uklidnit hru.
20'
Následný rohový kop se Albánii vůbec nepovedl. Centrovaný míč přiletěl na hranici pokutového území, kde však nehlavičkoval nikdo v bílém dresu.
19'
Roshi operoval s míčem na pravé straně hrací plochy, jenže po rychlé kličce na pravou stranu si míč ukopl daleko od nohy a Turan jeho centr srazil na aut.
18'
První obrovská šance Turecka! Karaman si tentokrát navedl míč do pokutového území, odkud prudce vypálil, jenže Berisha jeho dělovku dokázal vyrazit!
17'
Turci se krásnou kombinací na jeden dotek dostali až na hranici pokutového území, jenže Karaman nedokázal procedit přihrávku do pokutového území.
16'
Turecko nyní zahrávalo přímý kop ze zajímavé pozice. Jeho exekuce se ujal Calhanoglu, který našel rozběhnutého Azize, jehož hlavička prolétla kolem branky.
15'
Turecko se v posledních minutách přeci jen osmělilo a tlačí se do útoku. Hosté se usadili na polovině soupeře, jenže Hysaj zakopl míč do autu.
14'
Sadiku si však po rohovém kopu pomohl rukou a dopustil se útočného faulu. Hlavní rozhodčí jeho prohřešek viděl a odpískal nedovolený zákrok.
13'
Grezda dostal moře volného prostoru ve středu hrací plochy a napřáhl z dobrých třiceti metrů. Jeho ránu ještě tečoval obránce Turecka a Albánie získala rohový kop.
12'
Tentokrát se Tosun v pokutovém území dostal k odraženému míči, jenže přes blok dvou obránců nedokázal procedit míč mezi tři tyče a Berisha nemusel zasahovat.
11'
Turecko se poprvé v utkání dostalo do zakončení. Aktivní Tosun si z levé strany navedl míč na hranici pokutového území, ale jeho přízemní střelu schoval Berisha do rukavic.
10'
Turan pohlídal vysoký oblouček na pravou stranu, tělem odstavil aktivního Sadika a pustil míč do zámezí. Volkan Babacan bude odkopávat od branky.
9'
Na stadionu panuje od úvodního hvizdu parádní atmosféra. Turečtí příznivci si dnes našli cestu na ochozy a své oblíbence podporují hlasitým skandováním.
8'
Snad poprvé se brance soupeře přiblížilo také Turecko. Na pravé straně se uvolnil Yardimci, jehož nadýchaný centr skončil v rukavicích brankáře Berishy.
7'
Turan nepřesným vhazováním odevzdal míč soupeři. Stopeři Albánie nyní uklidňují hru kombinací na vlastní polovině hrací plochy a nikam se neženou.
6'
Albánie se v úvodních minutách soupeře vůbec nezalekla a snaží se aktivně útočit. Lilaj dostal přihrávku na pravou stranu, obešel Turana a vybojoval aut.
5'
Exekuce přímého kopu se ujal Lenjani, který poslal přihrávku na značku pokutového kopu, jenže pozorný obránce Aziz včas vystoupil a odkopl balón do bezpečí.
4'
Xhaka neustál souboj s jedním z domácích obránců a nakonec se poroučel k zemi. Hlavní rozhodčí souboj viděl a nařídil přímý kop pro Albánii.
3'
Rychlonohý Yokuslu se prodral kolem obránce Veseliho a hnal se do pokutového území. Domácí fotbalista však neustál jeden ze soubojů a upadl.
2'
Calhanoglu poslal prudkou přihrávku na pravé křídle, jenže jeho spoluhráč si míč nedokázal zpracovat a balón mu uskočil do zámezí.
1'
Albánie obstarala výkop do dnešního utkání. Hosté se ihned vydali do útoku, jenže přihrávku na pravou stranu hřiště pustil pozorný obránce do zámezí.
1'
Obě země už nastupují na trávník. Turci budou hrát v červeném, zatímco Albánie bude hrát v bílých dresech.

Turecko: Babacan – Yardmci, Söyüncü, Aziz, Turan – Özyakup, Yokuslu – Ünder, Calhanoglu, Karaman – Tosun
Náhradníci: Inan, Unal, Malli, Turuc, Akbaba, Yazici, Alkan, Kocuk, Tekin, Koybasi, Demirok, Tufan

Albánie: Berisha – Hysaj, Veseli, Mavraj, Lenjani – Lilaj, Grezda, Xhaka, Roshi – Sadiku, Memushaj
Náhradníci: Ahmedi, Ajdarević, Ajeti, Aliji, Balliu, Djimsiti, Hoxha, Lila, Llullaku, Qaka, Ramadani.
Společně dnes budeme sledovat souboj dvou reprezentací, které se neprobojovaly na následující mistrovství světa. Albánie ale neodehrála vůbec špatnou kvalifikaci a v silné skupině obsadila třetí pozici za Španělskem a Itálií. Naopak pro Turky dopadla kvalifikace zklamáním. Ve své skupině zaostali za Islandem a Chorvatskem a dokonce obsadili až čtvrtou pozici za Ukrajinou. Před dnešním duelem navíc absolvovali přátelské utkání v Rumunsku, kde prohráli 2:0.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z přátelského utkání mezi Tureckem a Albánií. Výkop je stanoven na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.