Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Panama - 23. března 2019   18:00

Brazílie
Brazílie
33' Paquetá
1:1
(1:1)
Panama
Panama
37' Machado
Brazílie
Ederson – Fágner, Militao, Miranda, Telles – Arthur (73. Anderson), Casemiro (C), Paquetá (62. Everton) – Coutinho, Firmino (63. Jesus), Richarlison
Panama
Mejía – Machado (C), Cummings, Escobar – Murillo (88. Blackman), Cooper (84. Walker), Godoy (90+3. Vargas), Davis – Quintero (87. Browne), Torres (75. Fajardo), Rodríguez (90. Arroyo)
Mosquera – Fajardo, Blackman, Walker, Browne, Arroyo, Vargas

Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 14:19.
Panama slaví senzační remízu! V přátelském duelu hraném v Porto uhráli Brazilci s velkým outsiderem jen výsledek 1:1!

Favorizovaní Brazilci se dlouho nemohli dostat do tempa. Obrana Panamy byla hluboko na vlastní polovině. Změna přišla až po půlhodině hry, kde po fantastické přihrávce Casemira do pokutového území dopravil balon s lehkou dávkou štěstí Lucas Paquetá. Odpověď Panamy na sebe ale nenechala dlouho čekat. Již po čtyřech minutách přišel vynikající pas Davise do vápna, kde byl zcela osamocený Adolfo Machado a parádní hlavičkou překonal bezmocného Edersona.

Po změně stran se hra výrazně nezměnila. Svěřenci trenéra Titeho marně dobývali pokutové území svého soupeře. Richarlison trefil jen břevno, poté do stejného místa hlavičkoval Casemiro a následně zazdil obrovskou šanci znovu Richarlison. V samém závěru měli šanci také fotbalisté Panamy, ale k senzačnímu vítězství chyběl po střele Walkera metr.
90+5'
90+5'
Panama nebyla daleko od vedoucí branky! Cummings přihrával pod sebe, z hranice vápna pálil z prvního doteku Walker, ale povedenou ránu namířil jen do boční sítě.
90+5'
Po faulu Brownea rozehrávali Brazilci zkrácený rohový kop. K hlavičce se sice dostal ve středu vápna Gabriel Jesus, ale míč nasměroval jen vysoko nad branku.
90+4'
Ani v nastaveném čase se nemůže Brazílie usadit před branou Panamy. Fajardo přihrával na pravou stranu, ale balon pro velkého outsidera zápasu neudržel.
90+3'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Godoy, přichází Vargas.
90+3'
Po Coutinhově rozehrávce se dostal k míči na přední tyči Militao. Balon však skončil jen vedle branky Panamy.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90+1'
Adolfo Machado skončil na trávníku po souboji v pokutovém území. Kapitán Panamy se ale rychle zvedl z trávníku a tlak Brazilců mohl pokračovat. Casemirova rána z úhlu se do branky nevešla.
90'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Rodríguez, přichází Arroyo.
90'
Po obranném zásahu Machada rozehrávali Brazilci rohový kop. Po něm přišel centr do vápna, ale k míči se dostal jen brankář Panamy Mejía.
89'
Nově příchozí Omar Browne obral o míč Coutinha. Následně ale nepřihrál přesně Rodríguezovi a Panama se musí znovu stáhnout do obranného bloku.
88'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Murillo, přichází Blackman.
87'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Quintero, přichází Browne.
86'
Davis nerozehrál na levé straně ideálně. Míče se ujal Felipe Anderson, následně přihrával střídajícímu Evertonovi, ale to už byl Davis zpět na své pozici v obraně.
85'
Casemiro musel skousnout nepříjemný střet s Rodríguezem. Brazílie ihned po odpískání faulu rozehrála, ale po centr do vápna hlavičkoval jen Escobar.
84'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Cooper, přichází Walker.
83'
Zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Panama i nadále drží senzační remízu proti Brazílii.
82'
Richarlisonova pobídka na Jesuse byla až příliš dlouhá. Míč skončil až za koncovou lajnou a brankář Panamy Luis Mejía tak bude moci rozehrávat od své branky.
81'
Po rohovém kopu Coutinha se pokoušel míč tečovat na první tyči Gabriel Jesus. Nejenom, že se balon nedostal k bráně, ale skončil za koncovou lajnou právě od útočníka Manchesteru City.
80'
Kanárci stále obehrávají pokutového území Panamy ze strany na stranu. Coutinho přihrával k levé straně Evertonovi, ten poté vracel zpět Fágnerovi.
79'
Panama nemyslí jen na obranu. Cooper přihrával po pravé postranní lajně ke Quinterovi, ale útočník Panamy se do zakončení přes Tellese nedostal.
77'
Se závěrem zápasu se Brazilci přece jen napevno usazují před vápnem Panamy. Mirandova přihrávka skrz střed trávníku ale skončila pouze u Cummingse.
76'
Střídající Felipe Anderson přihrával Fágnerovi, následně se dostal k míči také Richarlison, ale přes Escobara se tentokrát neprotáhl.
75'
Střídání v týmu Panama: ze hřiště odchází Torres, přichází Fajardo.
74'
Z pětatřiceti metrů napřáhl ke střele Casemiro. Záložník Realu Madrid poslal na branku povedenou ránu, ale u své tyče byl včas Mejía.
73'
Žlutou kartu dostává Mejía (Panama).
73'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Arthur, přichází Anderson.
72'
Richarlison je nyní u všeho. Opět zamotal hlavu dvěma obráncům, ale prudký pas zblokoval Cummings. Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval do břevna Casemiro a poté spálil stoprocentní šanci Richarlison.
71'
Richarlison předvedl vynikající individuální akci. V pokutovém území si obhodil hned tři protihráče, ale s míčem se dostal až příliš blízko brankáři Panamy.
70'
Philippe Coutinho centroval tentokrát od rohového praporku na přední tyč, kde si ale pohlídal nabíhajícího Jesuse hlavičkou Armando Cooper.
69'
Machado si pohlídal dlouhou přihrávku do pokutového území. Obrannou hlavičkou ale poslal míč pouze na rohový kop.
68'
Luis Mejía si ale v souboji s Richarlisonem přivodil zdravotní problémy. Brankář Panamy musí být ošetřován na hrací ploše.
67'
Brazílie se navíc ve druhém poločase nemůže dostat do pořádného tlaku. Coutinhovu přihrávka za obranu si pohlídal vynikajícím vyběhnutím Mejía.
66'
Richarlison si postrčil míč do vápna, poté se ale nedokázal zbavit bránícího Escobara. Panama tak i nadále drží senzační nerozhodný výsledek.
65'
Fágner si zaběhl z pravé strany za obranu, poté ještě přihrával pod sebe, ale spoluhráče už nenašel. Následně byl u postranní čáry faulován Richarlison.
64'
Cummings měl na hlavě druhou branku Panamy. Po hlavičce do břevna se však pískal ofsajd a Ederson tak mohl být v klidu.
63'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Firmino, přichází Jesus.
62'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Paquetá, přichází Everton.
61'
Lucas Paquetá se dostal do ideální pozice v pokutovém území. Po přihrávce Firmina však pálil záložník AC Milán jen do středu branku do náruče Mejía.
60'
I po hodině hry je stav zápasu nerozhodný. Favorizovaní Brazilci mají s defenzivně laděnou Panamou velké potíže.
58'
Casemiro přihrával na pravou stranu Militaovi, který sice proklouzl do vápna, ale prudký pas už poslal jen do obránce před sebou. Panama se snadno brání.
57'
Po faulu Fágnera rozehrávali panamští fotbalisté standardní situaci. Davisův centr však tentokrát hlavu Machada nenašel. Balon pouze proletěl do zámezí.
56'
Brazílie obehrává pokutového území Panamy ze strany na stranu. Na zdlouhavou kombinaci už se nemohl dívat Lucas Paquetá, který vypálil z velké dálky, ale branku o pořádný kus minul.
55'
Coutinho spolupracoval s Firminem, do kombinace se zapojil také dnešní kapitán Brazilců Casemiro, ale k balonu se dostal jen bránící Escobar.
54'
Zničehonic ale přišlo zakončení Richarlisona do břevna! Fágner našel svého spoluhráče v pokutovém území, Richarlison jen nastavil kopačku a od ní se míč odrazil do břevna.
53'
Druhý poločas zatím navazuje na ten první. Ani jeden z týmů si nemůže vytvořit brankovou příležitost.
52'
Militao zkoušel přenést hru před celou šířku trávníku na Paquetu, ale míč se sklouzl po zemi a skončil jen daleko v zámezí. Rozehrávat může od své branky Mejía.
51'
Ederson musel vytáhnout povedený zákrok u své tyče. Po odraženém balonu pálil pořádně nebezpečně José Rodríguez. Panama ještě pokračovala rohovým kopem, po kterém je ale pískán ofsajd.
50'
Paquetá si říkal o přihrávku do pokutového území, Telles dal ale míči přílišnou razanci a střelec první dnešní branky nedokázal balon dostihnout.
49'
A znovu byl v akci Coutinho. Prudký pas do pokutového území ale rázně odkopl do bezpečí Fidel Escobar. Brazílie však sbírá míč pro sebe.
48'
Ani do druhého poločasu nevstoupil Coutinho ideálně. Přihrávka útočníka Barcelony vylétla až za postranní lajnu, Richarlison byl téměř bez šance.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Roberto Firmino. Na pravém kraji okamžitě sprintoval Fágner, ale Panama začíná v hlubokém bloku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Coutinho se stále snaží tvořit hru, ale opět byl nepřesný. Tentokrát chtěl útočník Barcelony najít Richarlisona, ale balon si vzal pro sebe pouze Godoy.
44'
Lucas Paquetá si naváděl míč na pravou nohu, už už se chystal z hranice vápna vypálit, ale do střelu mu skočil skluzem bránící Fidel Escobar. Balon se navíc odrazil za koncovou lajnu právě od Brazilce.
43'
Kanárci se ještě snaží před koncem prvního poločasu přidat druhou branku. Firminova hlavička neměla žádnou šanci na úspěch, k odkopu se dostal Cummings.
41'
Gabriel Torres povalil ve středu pole Casemira. Po rychlé rozehrávce cpal míč do vápna Coutinho, ale před Richarlisonem si sebral balon do rukavic Mejía.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Panama dokázala vyrovnat a nyní se dokonce tlačí opět do útoku. Brazilci jsou inkasovaným gólem viditelně zaskočeni.
39'
Paquetá se uvolnil na levé straně, poté centroval do malého vápna na zadní tyč, kde se protlačil k hlavičce Richarlison, ale míč skončil jen vedle branky.
37'
Panama právě vstřelila branku!
Vedení Brazílie netrvalo ani pět minut! Po faulu Richarlisona rozehrávali hráči Panamy volný přímý kop. ADOLFO MACHADO sice vybíhal z mírného ofsajdu, ale pomezní rozhodčí praporek nezvedl a tak mohl kapitán Panamy srovnat krok parádní hlavičkou. Brankář Manchesteru City se za míčem jen bezmocně ohlédl.
36'
Také Panama se dostala po dlouhém autu do pokutového území. Už se zdálo, že jsou Brazilci u balonu, ale poté přišel žlutý faul Richarlisona na Coopera.
35'
S přibývajícím časem se přece jen dostává Brazílie do tlaku. Firmino byl v pokutovém území před obráncem, ale míč se mu zasekl pod nohama.
33'
Brazílie právě vstřelila branku!
Teď už se Brazilci radují z vedoucí branky! Casemiro našel neskutečnou přihrávkou do pokutového území LUCASE PAQUETU, který předskočil obránce a z prvního doteku propasíroval míč do sítě. Mejía si sice na balon sáhl, ale první brance Paquety v národním dresu nezabránil.
32'
I po půlhodině zápasu se pokračuje bez většího tempa. Miranda musel dlouho čekat, než se mu někdo ze spoluhráčů nabídne do kombinace.
31'
Panama pokračovala rohovým kopem. Po obranné hlavičce Casemira pálil z prvního doteku zpoza vápna José Rodríguez. Místo Edersona ale ohrozil jen diváky nad brankou.
30'
Po hodině hry je stav zápasu stále bezbrankový. Panama se také poprvé vydala do pokutového území, ale Quinterovu střelu srazil rukou Militao.
28'
Ani nyní se ale Philippe Coutinho příliš nepředvedl. Standardní situaci zahrával téměř z hranice vápna, ale míč poslal vysoko nad branku Panamy.
27'
Od Mirandy putoval míč na pravou stranu k Tellesovi. Brazilský tým pokračoval do blízkosti pokutového území soupeře, poté byl těsně před šestnáctkou faulován Firmino. Cummings navíc dostává žlutou kartu.
26'
Panama se nemůže na útočné polovině udržet u balonu na delší dobu. Godoyova přihrávka skončila u Arthura a do útoku mohou jít opět Brazilci.
25'
Kanárci pomalu nacházejí skuliny v obraně soupeře. Casemiro pálil zpoza pokutového území, míč proletěl hned mezi několika hráči, ale poté prosvištěl také kolem tyče.
24'
Brazilci snad poprvé v zápase šli do rychlého protiútoku do otevřené obrany. Na Fágnerův centr si naskočil pouze bránící Escobar, následně po odraženému balonu pálil bez přípravy těsně vedle Arthur.
23'
Escobar získal míč na Tellesovi, poté se chtěl prosmýknout kolem postranní lajny alespoň na útočnou polovinu, ale právě krajní obránce Porta ho fauloval.
21'
I tentokrát kroutil míč do pokutového území Coutinho. Richarlison se sice dostal k hlavičce, ale místo pro zakončení si udělal rukou a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu.
20'
Ani dvacet minut slibnější šanci u jedné z branek nenabídlo. Telles našel povedeným centrem v pokutového území Firmina, ale útočník Liverpoolu hlavičkoval zcela mimo.
19'
Po zásahu Davise rozehrávala Brazílie další rohový kop. Philippe Coutinho však opět v pokutovém území nikoho ze spoluhráčů nenašel.
18'
Když už se Arthur pokusil o průnikovou přihrávku na svého kolegu z Barcelony Coutinha, tak míč sklouzl po trávníku až k brankáři Panamy Mejíovi.
17'
Brazilci sice stále drží balon pod kontrolou, ale daleko od panamské branky. Paquetá společně s Tellesem dokonce museli sáhnout k přihrávce až k Edersonovi.
16'
S Fágnerem se vydal do útoku Richarlison, na pravém kraji byl připraven k obrannému odkopu Escobar. Telles už se následně dostal s míčem do zámezí.
15'
O dlouhý aut až do pokutového území se pokusil Adolfo Machado. Před Edersonem se ale prezentoval parádní obrannou hlavičkovou Éder Militao. Následná rána už byla tečována v ofsajdu.
14'
Na řadu přichází další faul. Coutinho nestíhal unikajícího Quintera a tak si pomohl přidržením za dres. Panama může pokračovat v útoku.
13'
Armando Cooper musel skousnout na levé straně skluz Richarlisona. Hlavní rozhodčí ale ukazuje, že budou panamští hráči pouze vhazovat.
12'
Brazilci se nemohou proti zatažené obrany Panamy prosadit. Fágner se musel s míčem vrátit až na vlastní polovinu, kde už mohl přihrát Mirandovi.
11'
Ani další Coutinhův centr do pokutového území nebyl přesný. Obrana Panamy se mohla spolehnout na hlavičku Harolda Cummingse.
10'
Po deseti minutách sestřelil k zemi panamský kapitán Machado Firmina, který skončil s bolestivou grimasou na trávníku.
9'
Už už to vypadalo na nadějný zisk míče pro Arthura na útočné polovině. Záložník Barcelony si však pomohl v souboji s Cooperem lehkým přidržením.
8'
Nebezpečná situace před brankou Panamy. Richarlison sice vyhrál hlavičkový souboj pro Paquetu, ale ještě před tím byl pískán faul. Následná rána Paquety už byla zbytečná.
7'
Tellesův centr do pokutového území byl zblokován Murillem na rohový kop. I od rohového praporku rozehrával Coutinho, ale Brazilci skončili s míčem v kombinaci.
6'
Telles ještě podržel míč na útočné polovině. Richarlison si došel pro přihrávku více do hloubky pole, následně se však musel stáhnout proti dotírajícímu Davisovi.
5'
Godoy poslal k zemi Arthura. Brazílie rozehrávala volný přímý kop z nadějné pozice, ale Coutinhův centr do pokutového území skončil pouze u obrany Panamy.
4'
Miranda si vyměnil míč s Militaem, následně se zapojil do postupné rozehrávky také Philippe Coutinho. Brazílie ale v úvodních minutách nikam nespěchá.
3'
Brazilci se velmi rychle přesunuli s míčem až do pokutového území soupeře. Fágnerovi se otevírala nadějná možnost na pravém kraji, ale míč mu utekl za koncovou lajnu.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Panamy. Murillo ale okamžitě přihrával pouze ke kopačkám napadajícího Richarlisona.
1'

Brazílie: Ederson – Fágner, Militao, Miranda, Telles – Arthur, Casemiro, Paquetá – Coutinho, Firmino, Richarlison
Náhradníci: Weverton, Alisson – Silva, Marquinhos, Neres, Fabinho, Anderson, Allan, Jesus, Sandro, Everton, Danilo

Panama: Mejía – Machado, Cummings, Escobar – Murillo, Cooper, Godoy, Davis – Quintero, Torres, Rodríguez
Náhradníci: Mosquera – Fajardo, Blackman, Walker, Browne, Arroyo, Vargas.
Brazílie

Svěřenci trenéra Titeho mohou brát souboje s Panamou a českou reprezentací jako malou zkoušku před Copou Américou, která začne pro Brazilce v domácím prostředí 14. června.

Po loňském světovém šampionátu zavládlo v Brazílii velké zklamání, když jedni z největších favoritů na zlato ztroskotali již ve čtvrtfinále s Belgičany. V základní skupině ještě Neymar a spol. dokázali přehrát 2:0 shodně Kostariku i Srbsko a remizovat se Švýcary. V prvním kole playoff poté "kanárci" vyřadili Mexiko 2:0.

Velezkušený kouč Tite vede Brazílii již od roku 2016, ale k přípravným duelům s Panamou a Českem nemá rozhodně nejsilnější sestavu. Mimo hru je stále ještě zraněný útočník Neymar, z nominace se omluvili obranné hvězdy v čele s Marcelem, Filipe Luísem nebo Dani Alvesem. V záložní řadě bude chybět William, Paulinho i Fernandinho. Zraněný je také další hvězdný útočník Vinícius z Realu Madrid.

Šanci tak například forward Ajaxu David Neres, záložník Lucas Paqueta nebo dvojice obránců z Porta Alex Telles a Éder Militao.
Nominace Brazílie

Brankáři: Alisson (Liverpool/ENG), Weverton (Palmeiras/BRA), Ederson (Manchester City/ENG)

Obránci: Thiago Silva (PSG/FRA), Miranda (Inter Milán/ITA), Marquinhos (PSG/FRA), Alex Teller (Porto/POR), Alex Sandro (Juventus/ITA), Danilo (Manchester City/ENG), Fagner (Corinthias/BRA), Éder Militao (Porto/POR)

Záložníci: Casemiero (Real Madrid/ESP), Arthur (Barcelona/ESP), Lucas Paquetá (AC Milán/ITA), Philippe Coutinho (Barcelona/ESP), Fabinho (Liverpool/ENG), Felipe Anderson (West Ham/ENG), Allan (Neapol/ITA)

Útočníci: David Neres (Ajax/NED), Gabriel Jesus (Manchester City/ENG), Everton (Gremio/BRA), Roberto Firmino (Liverpool/ENG), Richarlison (Everton/ENG)
Panama

Fotbalisté Panamy v minulém roce senzačně proklouzli na svůj první světový šampionát. V roli velkých outsiderů však neuhráli v těžké základní skupině ani bod. Na úvod padli s Belgií 0:3, poté přišel na řadu výprask od Angličanů 1:6 a na závěr již bez šance na postup prohráli po boji 1:2 také s Tuniskem.

Letos mají za sebou panamští hráči za sebou jeden mezistátní zápas. Na konci ledna změřili síly se Spojenými státy, ale odešli poraženi jednoznačně 0:3.

Po mistrovství světa ukončila reprezentační kariéru řada hráčů. Brankář Jaime Penedo, obránce Felipe Baloy nebo útočná dvojice Blas Pérez a Luis Tejada, všichni shodně odehráli v reprezentačním dresu více než 100 zápasů!

V aktuální nominaci na souboj s Brazilci je pouze pět hráčů, kteří nehrají domácí soutěž. Hlavní hvězdou je poté jednatřicetiletý středopolař Armando Cooper, který obléká na klubové úrovni dres izraelského Maccabi Petah Tikva. Útočníkem číslo jedna by měl být Abdiel Arroyo, který se v národním týmu prosadil již šestkrát.
Nominace Panamy

Brankáři: Eddie Roberts (La Chorrera/PAN), Orlando Maquera (Tauro/PAN)

Obránci: Fidel Escobar (San Miguelito/PAN), Francisco Palacios (San Francisco/PAN), Iván Anderson (Tauro/PAN), Guillermo Benítez (Atlanta/USA), Édgar Góndola (Costa del Este/PAN), José Garibaldi (Árabe Unido/PAN)

Záložníci: Armando Cooper (Maccabi Petah Tikva/ISR), Adalberto Carrasquilla (Tauro/PAN), Rolando Botello (Tauro/PAN), Omar Browne (La Chorrera/PAN), Ángel Orelién (San Miguelito/PAN), Luis Caňate (Árabe Unido/PAN), Carlos Harvey (Tauro/PAN), Edson Samms (Costa del Este/PAN), Ernesto Walker (LA Galaxy/USA)

Útočníci: Abdiel Arroyo (Árabe Unido/PAN), Ricardo Buitrago (Deportivo Municipal/PER), Ernesto Sinclair (Costa del Este/PAN)
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Největší ligové soutěže mají pauzu a my se tak zaměříme na souboj Brazilců, kteří si přizvali k přípravnému utkání do Porta fotbalisty Panamy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.