Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Česko - 10. září 2018   18:00

Rusko
Rusko
8' Jonov  • 24' Zabolotnyj  • 29' Jonov  • 78' Jerochin  • 83' Poloz
5:1
(3:0)
Česko
Česko
74' Souček
Rusko
Luněv – Fernandes (64. Smolnikov), Semjonov, Neustädter, Rausch (87. Sorokin) – Gazinskij, (85. Kambolov), Jonov – Kuzjajev, Jerochin, Čeryšev (81. Stockij) – Zabolotnyj (73. Poloz)
Agajev – Zejnalov, Mammadov (vš. Ázerbájdžán)
Rostov Arena, Rostov (Rusko)
Česko
Koubek – Coufal, Řezník, Kalas (46. Brabec), Bořil – Souček, Hořava (65. Sýkora) – Jankto, Hušbauer (82. Trávník), Zmrhal – Tecl (71. Krmenčík)

Rusové v úvodní půlhodině český tým výrazně přehrávali, čehož využili ke třem vstřeleným brankám. Po zaváháních české defenzivy Tomáše Koubka zblízka překonali Alexej Jonov a Anton Zabolotnyj, ve 29. minutě pak penaltu za faul Bořila na Zabolotného proměnil ve svoji druhou trefu Jonov.

Po změně stran Češi vyrovnali hru a v 74. minutě se dočkali i vstřelené branky Tomáše Součka, v závěru ale Rusové ještě dvakrát udeřili a vstřelené branky se dočkali i Jerochin s Polozem.
Jeden nepřesný dalekonosný pokus ještě do statistik přeci jen zapsal Jaromír Zmrhal a okamžitě po jeho střele rozhodčí Agajev ukončil zápas, v němž Rusko deklasovalo český tým 5:1 a navázalo na výborné výsledky v posledních týdnech.
90+3'
90+3'
Střelecký pokus Sýkory, který srazil Kambolov, bude zřejmě posledním v dnešním zápase.
90+1'
Po rychlém českém kontru se Jakub Jankto položil do velmi pohledného střeleckého pokusu, těsně ale minul bližší tyč ruské branky!
90+1'
Přetažený centr Kambolova vracel před branku Poloz, Zobnin ale míč v dobré pozici u penaltového bodu promáchl.
90+1'
Rozhodčí Agajev k dnešním devadesáti minutám přidává tři nastavené.
90'
Bořilův centr si v pokutovém území zády k brance zpracoval Řezník, pokusil se jej přistrčit Brabcovi, k němu už ale míč nedoputoval.
89'
Češi disponovali hned dvěma rohovými kopy v rychlém sledu, oba centry Michala Trávníka ale našly pouze ruské soupeře.
88'
Trávníka v pokutovém území nepustil do zakončení Kambolov, Češi budou pokračovat od rohového praporku.
87'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Rausch, přichází Sorokin.
85'
Zdravotní potíže trápí Konstantina Rausche, jenž zůstal ležet v bolestivé pozici před vlastní brankou, za pomoci fyzioterapeutů ale už vstal na nohy a odchází za postranní čáru.
85'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Gazinskij, přichází Kambolov.
83'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové sehráli rychlou kombinační akci, rozložili českou defenzivu a vedou 5:1!

Zobnin se krásně uvolnil ve středu pole, na levém křídle uvolnil Rausche, jehož přízemní přihrávku umístil za záda zcela bezmocného brankáře Koubka DIMITRIJ POLOZ!
82'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Trávník.
81'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Čeryšev, přichází Stockij.
78'
Rusové opět vedou o tři branky! Na centr od rohového praporku si naskočil ALEXANDER JEROCHIN a nikým neatakován zblízka snadno překonal brankáře Koubka!
77'
Do dalekonosné střely Čeryševa stačil vložit nohu Hušbauer a Rusovu pumelici odrazil mimo českou branku.
77'
Jankto se snažil svým centrem najít před brankou Krmenčíka, adresoval mu ale pas velmi nepřesně a rozehrávat bude brankář Luněv.
76'
Češi po vstřelené brance převzali iniciativu a zakládají další útočnou akci.
74'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi snižují! TOMÁŠ SOUČEK si naběhl na lobovanou přihrávku do pokutového území, využil i nešťastného přistrčení míče od Smolnikova a zblízka dorazil míč do prázdné branky.
73'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Zabolotnyj, přichází Poloz.
73'
Hušbauer u pokutového území Ruska potáhl míč kolem Gazinského, do následné střelu se mu ale postavil Neustädter a obránce tureckého Fenerbahce odrazil míč do pole.
72'
Jerochin se přízemním pasem před branku snažil vyzvat k hokejové teči Antona Zabolotného, ten ale míč špičkou kopačky jen prodloužil k Tomáši Koubkovi.
71'
Češi střídají na hrotu útoku, místo Stanislava Tecla vběhl do hry Michael Krmenčík.
70'
Češi se po zisku míče vydali na ruskou polovinu, v závěru akce Jan Bořil střílel z úctyhodné vzdálenosti, mířil ale přímo do středu branky, kde situaci kontroloval brankář Luněv.
69'
Rusové se usadili na české polovině a pozvolna kombinují s míčem na kopačkách.
67'
Češi mohli využít soupeřovy ztráty míče při rozehrávce u vlastního pokutového území, Jankto si narovnal míč na pravačku, z osmnácti metrů ale střílel vysoko nad branku.
67'
Kuzjajev získal prostor na útočné polovině, do pokutového území vysunul Čeryševa, ten ale měl míč na dlouhou nohu a nevýraznou střelou Koubka nikterak neprověřil.
65'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Hořava, přichází Sýkora.

Sýkora se stává sedmým hráčem Slavie, který je aktuálně v českém dresu na trávníku.
64'
Rusové vybojovali rohový kop, po centru Rausche ale před brankou odhlavičkoval míč do bezpečí Tomáš Souček a povedlo se mu to i přes faul Zabolotného.
64'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Smolnikov.
63'
Tomáš Souček stáhl k zemi Jerochina, bez jakéhokoliv odporu přijímá žluté napomenutí od rozhodčího Agajeva.
62'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Jonov, přichází Zobnin.
61'
Českou snahu přibrzdil až centr Zmrhala do rukavic brankáře Luněva.
60'
Hořavův centr odvrátil Semjonov, přesto Češi jsou nadále usazeni u pokutového území soupeře.
59'
Na Zmrhalův oblouček si do pokutového území naběhl Jakub Jankto, ten hlavou dokázal přehodit brankáře Luněva, míč se ale odrazil od břevna ruské branky!
58'
Gazinskij byl faulován ve středovém kruhu, Rusové rozehrávají z místa přestupku.
56'
Při dalším brejku už Rusové měli gólovou příležitost! Po zisku míče Čeryšev vysunul na pravé křídlo rozběhnutého Jonova, kterému se podařilo prostrčit míč do běhu Jerochinovi, ten ale tváří v tvář brankáři Koubkovi vysoko přestřeluje!
54'
Rusové se objevili v rychlém brejku, běželi ve dvou proti jedinému zadákovi českého týmu, Čeryšev ale vedl míč tak dlouho sám, až akci výrazně zbrzdil a Rausch následně vybojoval jen autové vhazování.
52'
Zmrhalův centr doletěl napříč pokutovým územím až k Coufalovi, ten si míč jedním dotykem zpracoval a druhým okamžitě střílel a byť mu těžká střela nevyšla úplně ideálně, tak se jednalo o první střelecký pokus českého týmu na branku. Andrej Luněv neměl se svým zákrokem moc komplikací.
50'
Mario Fernandes si u postranní čáry nedokázal zpracovat těžkou přihrávku Kuzjajeva, Češi ale brzy po autovém vhazování odevzdali míč soupeři.
48'
Po autovém vhazování Tecla na levém křídle přidržel Semjonov, rozhodčí Agajev ale počínání domácího stopera neposoudil jako nedovolené a pokračuje se rozehrávkou od branky Andreje Luněva.
47'
Češi dokázali vybojovat míč a Tecla povalil k zemi Semjonov, po odpískání nedovoleného zákroku rozehrávají svěřenci trenéra Jarolíma ze středu hřiště.
47'
Rusové v úvodu druhého dějství kontrolují hru, kombinují s míčem na kopačkách v okolí středové čáry.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kalas, přichází Brabec.

Jiné změny v sestavách se nekonaly a druhý poločas už byl rozehrán.
46'
Po přestávce vyběhl na trávník i Jakub Brabec, obránce tureckého Rizesporu by měl nahradit Tomáše Kalase.
Rozhodčí Agajev nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty úvodní dějství ukončil.

V první půlhodině na trávníku jednoznačně kralovali Rusové, kteří svoji převahu dokázali zúročit ve tři gólové zásahy, když českou defenzivu pokořili Alexej Jonov s Antonem Zabolotným, proti nimž brankář Koubek neměl sebemenší šanci a třetí branku mu Alexej Jonov vstřelil z pokutového kopu.

Český tým vyrovnal hru až v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu, ani za stavu 0:3 ale zatím nedokázal výrazněji ohrozit brankáře Luněva. Ten zatím musel zasahovat jen po hlavičce vlastního spoluhráče Gazinského.
45'
44'
Zabolotnyj se pokusil vniknout do pokutového území prostřednictvím rychlé výměny míče s Jerochinem, ten ale útočníkovi petrohradského Zenitu vracel balón do postavení mimo hru.
43'
Hušbauerův centr ke vzdálenější tyči pokryl Mario Fernandes před dotírajícím Bořilem a Rusové se následně zmocnili držení míče.
42'
Při následném rohovém kopu Luněv podskočil přetažený centr Hušbauera, Hořava v těžké pozici z úhlu nedokázal trefit branku.
41'
Po Janktově centru zprava se Tecl pokusil obelstít Maria Fernandese, v tísni ale nedokázal vystřelit, či přihrát volnému Zmrhalovi.
41'
České útočné snažení zastavil nedovolený zákrok Řezníka na Rasche, jenž se včas postavil plzeňskému obránci do cesty za vzdušnou přihrávkou Coufala.
40'
Češi pozvolna kombinují s míčem v okolí středové čáry a hledají cestu do kompaktní ruské defenzivy.
38'
Další zajímavý průnik Zmrhala po levé straně hřiště, opět ale zakončený jen centrem na ruské hlavy, tentokrát míč doletěl k Neustädterovi.
36'
Zmrhal se elegantně vyhl u rohu pokutového území Kuzjajevovi, následný centr jednoho z šesti slávistů v základní sestavě českého týmu Gazinskij srazil k brankáři Luněvovi.
34'
Po Hušbauerově centru od rohového praporku Souček neúspěšně prodlužoval míč do předbrankového prostoru, Rusové míč odvrátili za pokutové území, kde se do míče bez přípravy opřel Zmrhal a nasměroval jej do horních řad rostovské arény.
33'
Po souhře s Bořilem Jaromír Zmrhal adresoval zajímavý centr před ruskou branku, leč do míst, kam nenabíhal vůbec žádný z českých fotbalistů.
31'
Další střelecký pokus Josefa Hušbauera, také tentokrát ale mířil výrazně mimo ruskou branku a Andrej Luněv mohl míč jen kontrolovat pohledem.
29'
Míč si vzal fotbalista domácího Rostova ALEXEJ JONOV a s přehledem jej poslal k opačné tyči, než skákal brankář Koubek!
28'
Jan Bořil za svůj zákrok viděl žlutou kartu.
28'
Zabolotnyj si naběhl do pokutového území, kde byl sražen Bořilem a Rusové mají možnost vstřelit třetí branku!
28'
Penalta pro Rusko!
27'
Češi zaútočili po pravé straně hřiště, Hořava připravil zajímavou střeleckou pozici pro Hušbauera, jehož technický pokus ale proletěl nad ruskou brankou.
25'
Zabolotnyj, jenž před chvílí vstřelil svůj první reprezentační gól, už se dral do dalšího zakončení, na hranici pokutového území mu ale míč odskočil od kopačky.
24'
Rusové trestají další zaváhání české defenzivy! Po dlouhém výkopu brankáře Luněva Radim Řezník neodhadl dobře odskok míče, prohrál souboj s ANTONEM ZABOLOTNÝM, jenž obešel brankáře Koubka a zakončil i přes bránícího Kalase!
23'
Češi získali standardní situaci na útočné polovině, na přetažený centr ke vzdálenější tyči si naskočil Zmrhal a vracel balón "do ohně", před svoji brankou ale kraloval brankář Luněv a nepustil české fotbalisty ke střeleckému zakončení.
22'
Rusové zatím častěji útočí po pravé straně hřiště, tam ale teď byl Jerochin přistižen v postavení mimo hru po pozdní přihrávce Maria Fernandese.
21'
Byť dalšímu ruskému rohu se český tým ubránil, tak nadále zůstává zatlačen u vlastního pokutového území.
20'
Kuzjajev s Mariem Fernandesem sehráli velmi pohlednou kombinaci na pravém křídle, jejímž výsledkem bylo uvolnění Jonova na rohu pokutového území, následnou střílenou přihrávku na Zabolotného Kalas srazil na další ruský rohový kop.
19'
Hušbauerův centr doletěl přímo k brankáři Andreji Luněvovi, po jeho rychlé rozehrávce Rusové přenesli hru na českou polovinu.
18'
Po následném rohovém kopu ruského týmu se do zakončení dral Rausch, brankář Koubek ale po jeho nepřesné hlavičce zasahovat nemusel.
17'
Souček přišel o míč u rohu vlastního pokutového území, po následné souhře s Jonovem zpoza pokutového území zakončoval Gazinskij, jeho střelu Řezník přizvedl nad českou branku.
15'
Po rychlém útočném výpadu domácích zpoza pokutového území střílel Čeryšev, svoji slabší pravačkou ale záložník hostující ve Valencii výrazně minul českou branku.
14'
Coufal na pravém křídle prostrčil míč rozběhnutému Hořavovi, jeho přízemní přihrávka Zmrhalovi do pokutového území postrádala kvalitu a Rusové odehráli míč do bezpečí.
14'
Čeryševa srazil k zemi Hušbauer, tentokrát už rozhodčí Agajev zapískal proti českému týmu, ten ale ale snadno ubránil následné standardní situaci.
12'
Jerochin u pravé postranní čáry neudržel míč v souboji s Bořilem a marně signalizoval k ázerbájdžánskému sudímu, že byl atakován nedovoleně. Rusové se ale brzy opět zmocnili míče.
10'
Další nebezpečně vyhlížející ruská akce, Jonov dostihl na pravém křídle volný míč, našel v pokutovém území Fernandese, ten ale přihrál nepřesně rozběhnutému Kuzjajevovi a míč se odrazil za brankovou čáru.
8'
Rusové se k bouřlivé radosti publika ujímají vedení!

Česká defenziva propadla při Gazinského kolmici na ALEXEJE JONOVA, jenž zblízka snadno pokořil brankáře Koubka!
7'
První standardní situace Rusů, na centr Jonova si naskočil Jerochin, jeho hlavička se ale mezi tři tyče nevešla a na míč nedosáhl ani u vzdálenější tyče klouzající Zabolotnyj.
6'
Jerochina na pravém křídle dokázal ubránit Bořil, následně se českým fotbalistům podařilo zatlačit soupeře zpět ke středové čáře.
4'
Ruský výpad po levém křídle, Jerochin krásnou patičkou vysunul do volného prostoru Čeryševa, na jehož pas před branku si nabíhal Jonov, před ním ale stačil míč pokrýt brankář Koubek.
3'
Po dlouhém autu Kalase míč propadl uprostřed pokutového území, nikdo z Čechů ale Luněva ohrozit nedokázal.

Hořava se poté ještě pokusil opřít do odraženého míče, neprostřelil ale houštinu těl na hranici pokutového území.
2'
S obloučkem Hušbauera na hranici pokutového území si poradil Semjonov, Češi ale zůstávají usazeni na soupeřově polovině.
1'
Úvodního výkopu se ujali v červeném hrající Rusové a je rozehráno! Čeští fotbalisté bojují v bílých dresech s modrými trenýrkami.
1'
Jsou za námi státní hymny i los kapitánů Gazajeva a Hušbauera, výkop utkání už je vzdálen jen několik desítek sekund.
Ázerbájdžánští rozhodčí v čele s Alijarem Agajevem přivedli fotbalisty na velmi dobře zaplněný stadión v Rostově, avšak nikoliv zcela vyprodaný, jak bylo ruskou stranou prezentováno v minulém týdnu.

Rusko: Luněv – Fernandes, Semjonov, Neustädter, Rausch – Gazinskij, Jonov – Kuzjajev, Jerochin, Čeryšev – Zabolotnyj
Náhradníci: Guilherme, Šunin – Zobnin, Nabiullin, Poloz, Stockij, Mogilevec, Sorokin, Džikija, Smolnikov, Kambolov, Švec

Česko: Koubek – Coufal, Řezník, Kalas, Bořil – Souček, Hořava – Jankto, Hušbauer, Zmrhal – Tecl
Náhradníci: Vaclík, Kolář – Kadeřábek, Gebre Selassie, Krmenčík, Sýkora, Brabec, Trávník, Petrák, Schick.
Česko

Český národní tým prochází nesmírně těžkým obdobím a výraznou přestavbou. K postupu na světový šampionát měl tým trenéra Jarolíma daleko a nedobře vstoupil i do premiérového ročníku Ligy národů, když v Uherském Hradišti Češi prohráli 1:2 s Ukrajinou, která navíc měla na trávníku místy až výraznou územní převahu.

Při utkání s Ukrajinou Karlu Jarolímovi chyběli dlouhodobě zraněný kapitán Marek Suchý i záložníci Darida s Barákem. Dnes se navíc bude muset s jistotou obejít i bez Filipa Nováka, kterého trápí zraněná achillovka a velmi nejistý je i start Patrika Schicka s Ondřejem Petrákem, útočníka AS Řím trápí potíže s tříslem, norimberského obránce postihla viróza.

V aktuálním českém výběru pouze Theo Gebre Selassie pamatuje poslední soutěžní zápas Česka s Ruskem, prohru 1:4 na ME 2012 v Polsku, jinak se proměnila kompletně celá soupiska.

Naposledy Češi ale Rusy porazili, v přípravě před ME 2016 ve Francii, výsledkem 2:1. Ovšem i z tehdejší základní sestavy je pouze Theo Gebre Selassie v kádru, který se chystá na utkání v Rostově.
Rusko

Před světovým šampionátem se Rusům nedávaly velké naděje na výraznější úspěch, neboť v posledních sedmi přípravných zápasech před turnajem nevyhráli ani jednou.

Na mistrovství Rusové skončili druzí ve skupině A, kde deklasovali Saúdskou Arábii 5:0, v klíčovém zápase zdolali Egypt 3:1 a prohra s Uruguay 0:3 je nemusela trápit. V osmifinále Rusové v penaltovém rozstřelu nečekaně uspěli proti Španělsku a jejich cesta skončila až v dalším penaltovém rozstřelu proti Chorvatsku během čtvrtfinále.

Do éry po mundialu Rusové vstoupili výborně, když v rámci úvodního kola Ligy národů zvítězili v Trabzonu nad domácím Tureckem 2:1.

Jeden z ruských hrdinů šampionátu Denis Čeryšev otevřel skóre zápasu v 13. minutě parádním volejem a byť se před přestávkou Turecku podařilo srovnat, tak o zisk tří bodů ve prospěch ruského týmu krátce po změně stran rozhodl další z klíčových hráčů týmu na skvělé cestě mistrovstvím, Arťjom Dzjuba.

Ruský trenér Čerčesov se přitom musel obejít bez brankáře Akinfejeva i důležitých středopolařů Dzagojeva s Golovinem, tato trojice bude chybět i v dnešním utkání.
Hezký podvečer při sledování přenosu přípravného utkání českého národního týmu v Rostově proti domácímu Rusku.

Zatímco Češi nejsou v ideální pohodě, tak Rusko se může pyšnit nečekanou čtvrtfinálovou účastí na nedávném světovém šampionátu, který samo pořádalo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.