Je tu konec zápasu, který vyzněl lépe pro Argentinu. Jihoameričané hráli prakticky hodinu hry proti deseti a početní výhodu přetavili v tříbrankové vedení. Necelých deset minut před koncem pak snížil na konečných 1:3 Höwedes.
90+2
Utkání se již jen dohrává. O vítězi je rozhodnuto.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Chvilku se nyní nehrálo, když na hřiště vnikl fanoušek. Vše se ale odehrálo v naprostém klidu. Fanoušek si jen plácl s Lionelem Messim a poté se v poklidu vydal k postranní čáře, kde si ho převzali pracovníci bezpečnostní agentury.
88
Do vápna se dostal Agüero, jeho rána z úhlu ale mířila nad břevno.
87
Po vzoru Messiho se nyní snažil individuálně prosadit Schürrle, proti trojnásobné přesile byl ale bezmocný.
85
Po rychlém brejku se míč dostal až na pravou stranu k Higuaínovi, který z plného běhu trefil znovu jen tyč německé brány!
83
Domácí po vstřelené brance ožili a jsou nyní výrazně aktivnější než soupeř.
81
Německo právě vstřelilo branku!
Po centru Götzeho se hlavou prosazuje BENEDIKT HÖWEDES. Německu se tak podařilo necelých deset minut před koncem alespoň snížit.
79
Střídání Argentiny. Odešel Javier Mascherano, místo něj nastupuje Rodrigo Brana.
76
Messi se individuálně prosadil až do vápna a jeho rána končí na tyči!
74
Další střídání, tentokrát v podání Německa. Odešel Lars Bender, příjde Mario Götze.
74
Střídání Argentiny. Odešel střelec třetí branky Ángel Di María a místo něj se na hřiště podívá Guinazu.
73
Argentina právě vstřelila branku!
ÁNGEL DI MARÍA napřáhl zpoza vápna a jeho Messim lehce tečovaná střela končí až v síti - 0:3!
70
Do zakončení se tlačil Andre Schürrle, byl ale lapen do ofsajdu.
69
Ještě jedno další střídání. Odešel Mesut Özil a přichází Toni Kroos.
69
Domácí střídají. Odešel Sami Khedira a nastupuje Ilkay Gundoga.
68
Německo kopalo další roh, nic z něj ale nevytěžilo.
65
Velkou šanci na zvýšení měl nyní Lionel Messi, který se snažil přehodit vybíhajícího brankáře ter Stegena. To se mu sice povedlo, jenže nejlepší fotbalista planety poslal míč těsně mimo.
63
Německo se dostalo k zahrávání rohového kopu, nic z něj ale nevytěžili.
62
Domácí tým střídá. Odešel Miroslav Klose a nahradil ho Andre Schürrle.
60
Tempo hry nyní trochu opadlo. Domácí se před zaplněným stadionem snaží s výsledkem něco udělat, mají to ale velmi složité.
58
Higuaín se snažil skoro až od brankové čáry posílat míč na malé vápno, tam ale dobře zasáhl Boateng.
56
Až do zakončení se dostal Sami Khedira, mířil ale hodně nepřesně.
54
Domácí fotbalisté to budou mít teď asi už hodně těžké hrají v deseti a určitě jim budou docházet síly.
52
Agüero poslal na levou stranu míč na Higuaína, ten udělal pár kroků a následně zpětnou přihrávkou našel LIONELA MESSIOHO, jehož rána zapadla přesně k tyči.
50
Po rohu se domácí neprosadili, avšak o chvilku později parádní ranou trefil tyč Reus. Následně domácí sice dopravili míč do brány, jenže radost měla jepičí trvání, protože byl Khedirovi pískaný ofsajd.
49
Po akci Schmelzera je tu rohový kop pro domácí.
47
Po faulu na Bendera budou u míče domácí fotbalisté.
46
Argentina o poločase vystřídala. Hrát nebude Jose Sosa a nastupuje Sergio Agüero.
46
Je za námi první poločas, který byl pro domácí hodně smolný. Ve 30. minutě byl vyloučený Zieler, pak sice Messi nedal pokutový kop, avšak v samém závěru poločasu si vlastní gól vstřelil Khedira.
45+3
Argentinci jsou stále s balonem výrazně aktivnější a v závěru poločasu balon soupeři prakticky nepůjčují.
45+1
Domácí si dávají vlastní gól! Po rohovém kopu si Maríi si míč do vlastní brány poslal SAMI KHEDIRA!
45+1
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
44
V závěru poločasu mají míč na kopačkách hráči Argentiny, k ohrožení brány soupeře se ale zatím nedostávají.
42
Ke střele se dostal Lars Bende, mířil ale nepřesně.
40
Na jedné straně kopali rohový kop hosté a následně na druhé straně i domácí. Žádná šance z toho ale nebyla.
38
Zpoza vápna vystřelil di María, jeho skákavá rána ale gólmana ter Stegen nevystrašila.
36
Reus krásným kolmým pasem mezi obránci hledal rozběhnutého Özila, tomu ale chyběl kousek k zakončení. U míče byl dříve brankář Romero.
34
Argentinci jsou jakoby zaskočeni a nedaří se jim.
32
Skóre se ale nemění ani po pokutovém kopu! Lionel Messi nechal vyniknout brankáře ter Stegena, který bezpečně lapil jeho střelu k levé tyči.
31
Gólman ter Stegen jde na hřiště místo Müllera.
30
Domácí gólman fauloval ve vlastním vápně a dostává červenou kartu a následuje i penalta!
28
Zpoza vápna se ke střele dostal Reus, jeho pokus mířil jen do Fernándeze, který balon tělem odvrátil mimo vápno.
26
Na polovině hřiště zatáhl za záchranou brzdu Zabaleta a za svůj přečin dostává žlutou kartu.
25
Před rohem domácí vystřídali. Místo zraněného Hummelse nahrazuje Höwedes,
25
Argentinec di María se snažil individuálně prosadit ve vápně Německa, nakonec je z toho ale jen roh.
24
Argentinci se velmi pozvolna postupným útokem blíží k bráně soupeře.
23
Po centru do vápna mířil hlavou nad bránu Garay.
22
di María přihrával už ve vápně Messimu, míč si ale do vlastní brány málem poslal Hummels. Je z toho roh pro hosty.
21
Hummels přihrál na pravý kraj obrany Boatengovi, tomu ale v tísni utekl balon do zámezí.
19
Po centru do pokutového území zasáhl gólman Romero.
18
Bender se hezky prosadil skoro až do vápna a vybojoval roh pro Německo.
17
Higuaín se ale přeci jen ještě vrátil na hrací plochu.
16
Higuaín opouští hřiště se zavázanou hlavou a je očividně hodně otřesený.
13
Higuaín se po srážce s Badstuberem a hra je přerušena. s argentinským útočníkem to nevypadá vůbec dobře a asi pokračovat nebude.
11
Domácí fotbalisté sice pěkně zakombinovali, jenže Reus se k zakončení nedostal.
9
Po centru z levé strany byl v obrovské šanci Higuaín, z gólové pozice ale zamířil nad bránu. To měl být ale rozhodně gól!
7
Boateng nešikovně trefil balonem přímo do rozkroku spoluhráče Müllera. Ten se skácel k zemi a hra je přerušena.
5
Domácí fotbalisté dlouho drží balon na polovině hostujícího týmu, zakončení ale zatím nepřichází.
3
Po faulu na Müllera přímý kop ve prospěch domácího týmu.
2
Zieler musel skoro až na hranici vápna, aby zasáhl před Higuaínem.
1

Německo: Zieler - Boateng, Hummels, Badstuber, Schmelzer - L. Bender, Khedira - T. Müller, Özil, Reus - Klose

Argentina: Romero - Zabaleta, Fernández, Garay, Rojo - Mascherano, Gago - Sosa, di María - Messi, Higuaín

Rozhodčí: Eriksson.
Dnešním zápasem oba týmy startují novou reprezentační sezonu. Po dnešním přípravném utkání se pak oba celky v ostrých kvalifikačních zápasech představí 7. září. Němci se v evropské části kvalifikace o MS střetnou s Faerskými ostrovy, Argentince čeká v jihoamerické kvalifikaci o MS souboj s Paraguayí.
Pro domácí fotbalisty to bude první utkání po skončení mistrovství Evropy. Tým trenéra Joachima Löwa bral na Euru bronzové medaile, když v semifinále prohrál s Itálií 1:2. Argentina odehrála poslední zápas na začátku června, kdy v zajímavém utkání s Brazílií vyhrála po divokém průběhu 4:3. Hattrickem se tehdy zaskvěl nejlepší fotbalista planety Lionel Messi..
Dobrý večer při sledování atraktivního přátelského mezinárodního utkání mezi Německem a Argentinou. Dnešní utkání se odehraje ve Frankfurtu v Commerzbank-Areně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.