Itálie - Španělsko | ONLINE | 27.6.2016 18:00 | Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany to bude všechno. Děkuji Vám za pozornost, přeji hezký zbytek pondělního večera a někdy příště u přenosu na počtenou!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:12.
Je hotovo, Itálie porazila Španělsko 2:0 a ve čtvrtfinále mistrovství Evropy se utká s Německem!

Skóre utkání dokázal ve 33. minutě otevřít Giorgio Chiellini, který po přímém kopu Édera perfektně využil přistčení od Giaccheriniho.

Itálie nadále pokračovala parádním výkonem především v obraně. Když už defenziva chybovala, byl připraven fantasticky chytající Gianluigi Buffon. Definitivní tečku za utkáním udělal v první minutě nastavení druhého poločasu Graziano Pellè, jenž tedy rozhodl o tom, že Španělsko titul neobhájí.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
David Silva se ještě provinil nedovoleným zákrokem a na závěr zápasu dostává žlutou kartu.
90+3'
Španělsko se ještě pokouší bojovat, ale už si je vědomo, že dvě branky by dokázalo vstřelit jen zázrakem. Na útočné polovině se sice drží, ale obrana Itálie už jim toho moc nepovolí.
90+1'
Itálie právě vstřelila branku!
A je zřejmě definitivně rozhodnuto o tom, že Španělsko titul neobhájí a do čtvrtfinále postoupí Itálie! Italové využili pochopitelně otevřené obrany soupeře, Matteo Darmian dostal balon před branku ke GRAZIANU PELLÈMU, jenž nekompromisně propálil Davida de Geu! Útočník z anglického Southamptonu rozpoutal obrovskou vlnu radosti na italské straně fanoušků.
90+1'
Španělsko mělo na počátku čtyřminutového nastavení k dispozici rohový kop, který ale mimo pokutové území odhlavičkoval Giorgio Chiellini.
90'
Neuvěřitelný zákrok Gianluigiho Buffona! Velezkušený italský brankář vyrazil neskutečnou šanci Gerarda Piquého, tomu opravdu chybělo málo k vyrovnání. Byl totiž zcela osamocený před gólmanem soupeře.
89'
Thiago Motta se snažil v postupu do útočné akce zastavit Lucase Vázqueze, inkasuje tedy zcela jasně a po právu žlutou kartu. Žlutou kartu ale dostává i Sergio Busquets.
89'
Thiago Motta se snažil v postupu do útočné akce zastavit Lucase Vázqueze, inkasuje tedy zcela jasně a po právu žlutou kartu. Žlutou kartu ale dostává i Sergio Busquets.
88'
Po pasu od Andrése Iniesty se k míči pokoušel probojovat Fàbregas, kterého ale bránil Matteo Darmian. A ten byl nakonec faulován, akce Španělska byla tedy zastavena sudím.
87'
Po centru Ceska Fàbregase se k odraženému míči za vápnem dostal Pedro, který ale branku vysoko přestřelil. Výkop od své branky má k dispozici Gianluigi Buffon.
86'
Dobrý centr z levé strany posílal David Silva do míst, kam si dobíhal Pedro! Naštěstí pro Itálii byl ale balon tečován a bude z toho rohový kop.
86'
Sergio Ramos s Davidem Silvou dokázali díky dobré práci u levé lajny vybojovat autové vhazování na útočné polovině. Po něm už se ale nedokázali prosadit, míč si tedy museli vybojovat znovu.
85'
Nakonec ale málem Italové rozhodli! Lorenzo Insigne vyslal velice nebezpečnou střelu poté, co dostal pas za obranu. Brankář David de Gea byl ale na místě a zachránil tak svůj celek od pohromy.
85'
Tímto střídáním Itálie jasně posiluje defenzivu. V posledních minutách bude mít hodně těžkou práci s bráněním tlaku Španělska.
84'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Matteo Darmian.
83'
Torres Juanfran mohl jít po pravém křídle dopředu, rozhodl se ale počkat na své spoluhráče a vrátil míč do obrany.
82'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Éder, přichází Lorenzo Insigne.
81'
Aritz Aduriz si před několika minutami přivodil nějaké zranění a musí odstoupit ze hry, místo něj na trávník nastupuje Pedro. Španělé tak vyčerpali všechny své možnosti na střídání.
81'
Édera v postupu do útočné akce dokázal zastavit Sergio Ramos, jehož posléze napadáním trápil Marco Parolo. Přesto to Španělé zvládli a už opět míří dopředu.
80'
Éder se pokusil o narážku s Marcem Parolem, což ale naneštěstí pro Italy nakonec nevyšlo. Přihrávka už byla moc prudká a došel si pro ni jen brankář de Gea.
79'
Itálie dostala možnost nachvilku hru uklidnit, jelikož měla autové vhazování na obranné polovině. Statistika nám zatím ukázala, že v posledních 15 minutách mělo Španělsko balon u nohy hned 75% času!
78'
Pas Juanfrana zblokoval velice dobře hrající Mattia De Sciglio, útočný tlak Španělů však může nadále pokračovat.
77'
Další parádní zákrok italského kapitána! Sergio Ramos nabil na volej Gerardu Piquému, jehož tvrdý projektil Gianluigi Buffon vytěsnil mimo tři tyče. Španělsko začíná mohutně tlačit.
76'
Marco Parolo zachyboval a k hlavičce se v pokutovém území propracoval Vázquez, což se ale vůbec nepovedlo. K míči se poté ale probojoval Andrés Iniesta, jehož parádní ránu vyrazil Buffon nad svoji branku! Dobrá šance na vyrovnání.
75'
Trenér Antonio Conte se nyní hodně rozčílil a vzteky odkopl míč, který došel do zámezí po odpískání faulu. Sudí ho okamžitě varovali, že tohle se již nesmí opakovat. Diváky to ale poměrně rozproudilo.
74'
Dobrá akce střídající hráčů, která ale skončila odmávaným ofsajdem. Pas Aritze Adurize na Lucase Vázqueze šel sice z první, nicméně druhý jmenovaný hráč byl za obranou dříve, než se jeho spoluhráč balonu dotkl.
73'
Lucas Vázquez byl zastaven v postupu dopředu nedovoleným zákrokem, jehož autorem byl Alessandro Florenzi. Španělsko to ale vůbec potrestat nedokázalo, o míč krátce poté totiž přišlo.
73'
Florenziho nízký centr odhlavičkovali bránící fotbalisté pouze ke svému brankáři, který míč bez problémů sebral a může se postarat o počátek další akce.
72'
Graziano Pellè si předkopl míč, při snaze o doběhnutí k němu byl ale faulován. Italové zahrávají na útočné polovině standardní situaci.
71'
Na centr Ceska Fàbregase si dobře naskočil kapitán Sergio Ramos, naštěstí pro Italy však hlavičkoval nad branku! Jednalo se ale o velmi dobrý roh.
71'
Vázquez se okamžitě zapojil do ofenzivní činnosti, nyní společně se svými spoluhráči vybojoval rohový kop.
70'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Lucas Vázquez.
70'
Dobrá kombinace na jeden dotek a Italům poměrně zatrnulo! Po přihrávce od Andrése Iniesty z voleje pálil Aritz Aduriz, míč však doskákal těsně vedle tyče Buffonovy branky.
69'
Morata přenechal balon Jordimu Albovi, který ale z první nedokázal přihrát přesně. Akce Španělska tak skončila již v zárodku, kouč Vincent Del Bosque už je výrazně nespokojený.
68'
Juanfranův pas na Piquého byl příliš dlouhý, a tak míč doputoval pouze do zámezí. To Španělsku vůbec nevyhovuje, čas mu totiž utíká.
68'
Nakonec z toho ale nic nebylo, autové vhazování má nyní k dispozici autor prozatím jediné branky zápasu – Giorgio Chiellini.
67'
Graziano Pellè se na vlastní obranné polovině dostal do komplikací, když ho napadali hned tři protihráči. Ti se díky přesile k míči dokázali probojovat.
66'
Torres Juanfran operoval na pravém křídle, kde ho se ho mermomocí snažil ubránit Mattia De Sciglio. Zadák z AC Milán odvedl skvělou práci a akci zabránil.
65'
Španělsko mělo možnost rychlého kontru, ale opět ji samo zahodilo zbytečnou kombinací okolo pokutového území. Tak třikrát byl prostor k centru, ale ani jeden z hráčů týmu obhájců titulu se k tomu neměl.
64'
Další střet ve středu hřiště, provinil se španělský kapitán Sergio Ramos. Utkání se začíná poměrně přiostřovat a slibuje zajímavou koncovku. Zbývá necelá půlhodinka do konce základní hrací doby.
63'
Španělsku se rozehrávka nepovedla a do protiútoku šel Giaccherini. Ten se pokusil lobovanou přihrávkou vybídnout ke skórování Pellèho, jenž si to ale neuvědomil včas. Brankář de Gea v poklidu sebral balon.
63'
Emanuele Giaccherini se podle sudího provinil nedovoleným zákrokem, který byl však odpískaný velice přísně.
62'
Velký závar před Davidem de Geou! Graziano Pellè poslal přihrávku na levou stranu k De Scigliovi, který přihrával před bránu. Emanuele Giaccherini měl na noze druhou branku svého celku, ale pas přeci jen trochu postrádal přesnost, což nakonec bylo rozhodujícím faktorem! Poměrně štěstí pro Španěly.
61'
Další nepříjemný souboj, David Silva skluzem poslal k zemi De Sciglia. Italové můžou rozehrávat krátce za středovou čárou a uklidnit hru.
61'
Aritz Aduriz čekal v pokutovém území na přihrávku v nadějné pozici, ale jako první si pro míč došel italský gólman. Ten ho sebral do své náruče a akci Španělska tím zlikvidoval.
60'
To se podařilo. K míči se propracoval Álvaro Morata, jehož střelecký pokus z dálky ale postrádal přesnost. Nyní tedy své umění výkopu předvede brankářský protějšek Gianluigi Buffon.
60'
Zpět k fotbalu. Balon u sebe aktuálně má gólman David de Gea, který se výkopem pokusí vytvořit nějakou akci svého týmu.
59'
Gerard Piqué se vůbec nesoustředil na balon a fauloval Édera, nicméně sudí se rozhodl faul neodpískat. Překvapivé rozhodnutí pro mnoho přihlížejících, které vyvolalo okamžité diskuze na hrací ploše.
58'
... Vypadá to, že není. Muž, který na trávník přišel o poločase, se již zvedá z hrací plochy a zřejmě bude schopen nadále pokračovat. To je pozitivní zpráva.
57'
Aritz Aduriz se v pokutovém území velice šikovně dostal k hlavičce, kterou ale poslal nad bránu. Při dopadu se poranil a v bolestech zůstává ležet na hrací ploše. Doufejme, že to nebude nic vážného...
56'
Nyní ale Španělé opět operují na útočné polovině, Morata si dlouho držel balon a soupeři ho o něj nemohli obrat. Dokázali to až za pomoci faulu.
55'
Chyba v obraně Španělska mohla vést k druhé inkasované brance! Graziano Pellè napravil žlutou kartu nádhernou přihrávkou, kterou vyslal do brejku Édera. Ten tváří v tvář de Geovi trefil ale pouze španělského brankáře, který zachránil svůj národní tým!
54'
Graziano Pellè se v hlavičkovém souboji provinil nedovoleným zákrokem a rozhodčí mu nekompromisně udělil žlutou kartu.
54'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Thiago Motta.
53'
David Silva obdržel dobrý pas do pokutového území, celou situaci se ještě snažil vylepšit další přihrávkou, ale ta už svůj účel nesplnila.
53'
Sergio Busquets se snažil o centr z pravé strany, bránící fotbalisté proti němu ale vyrazili a nic z toho nebylo. Itálie má ale stále v obraně plné ruce a nohy práce.
52'
Po pasu od Davida Silvy zkusil své střelecké štěstí Cesc Fàbregas. Měl ale spíše smůlu, jelikož branku Itálie přestřelil.
51'
Ten nebyl vůbec špatný, před Gianluigim Buffonem vznikl menší závar. Naštěstí pro něj se ale žádný ze Španělů k razantní hlavičce nedostal.
51'
Nyní už byl ale faul pískán, De Rossi totiž nepříjemně trefil De Rossiho a Španělsko bude rozehrávat přímý kop.
50'
Znovu byl Morata v akci, tentokráte postupoval podél levé lajny a po pádu reklamoval faul. Ten sudí však neodpískal, hra plyne dál.
49'
Výborný zákrok Buffona! Po rozehrávce nakrátko se k hlavičce z bezprostřední blízkosti dostal Álvaro Morata, který ale italského kapitána mezi třemi tyčemi nedokázal překonat. Stav zápasu se tedy nemění.
49'
Exekuci Davida Silvy přizvednul Daniele De Rossi na rohový kop pro Španělsko...
48'
Po pasu Davida Silvy centroval z pravé strany Juanfran, který ale trefil ruku Bonucciho. To neuniklo pozornosti sudího, následovat tedy bude další centr, tentokráte ze standardky.
47'
Mattia De Sciglio odhlavičkoval míč do středu hřiště jen do míst, kde stál napadající Aduriz. Celou situaci ale zachránil vracející se Marco Parolo, který se zmocnil balonu.
47'
Florenziho nebezpečný centr doletěl až před branku, kde ho naštěstí pro Španělsko odkopl Sergio Ramos daleko od vápna.
46'
Itáli zahájila druhý poločas výkopem a okamžitě se pustila do útočné akce, ze které vytěžila rohový kop! Centr Parola totiž ztečoval Piqué vedle tyče De Geovy brány.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Nolito, přichází Aritz Aduriz.
46'
Začal druhý poločas.
Italové v prvním poločase hodně běhali. To dokazují statistiky – hned pět z šesti nejvíce běhajících hráčů je z jejich týmu (Giaccherini, Parolo, De Rossi, Florenzi a De Sciglio)!
První část osmifinálového utkání mezi Itálií a Španělskem je minulostí. Italové možná překvapivě, nicméně zaslouženě vedou 1:0. Prozatím jedinou branku vsítil Giorgio Chiellini, který po šikovném přistrčení od Giaccheriniho dorazil do branky Éderův přímý kop. Uvidíme, co ve druhém poločase vymyslí obhájci titulu. Svoji hru musí jednoznačně zlepšit.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Florenziho centr z rohu se moc nepodařil, Itálie tedy nijak nezahrozila. Následně se z protiútoku už neprosadilo ani Španělsko a poločas skončí za stavu 1:0 pro Italy.
45'
Italové šli ve dvou proti pěti, přesto z toho byla skvělá akce! Pellè přenechal míč Giaccherinimu, který si ho přetáhnul na střed a tvrdou ranou zaměstnal brankáře Davida de Geu. Ten nakonec vytěsnil míč na rohový kop.
44'
Defenziva prohrávajícího mužstva nepůsobí zrovna nejjistěji, což bylo znovu poznat při akci vedené po pravém křídle. Centr Florenziho ale dokázal de Gea sebrat do své náruče, kvůli čemuž z toho nic nebylo.
43'
Na Španělsku je vidět velká snaha vyrovnat ještě před koncem prvního poločasu. Obrana Itálie je však skvěle zabezpečená a snaží se tomu zabránit.
42'
Po rozehrání standardky nakrátko se Nolito pokusil v pokutovém území vybídnout ke střele Sergia Busquetse, na což ale byli bránící hráči připraveni. Nic se tedy nestalo.
41'
Nolito s Iniestou si na útočné polovině nepočínali moc dobře. Navíc při snaze De Rossiho o odehrání míče se prvně jmenovaný provinil faulem, za který dostal žlutou kartu.
40'
A nyní to mohlo přinést dokonce i trest v podobě inkasované branky. Éder vyrazil po pravém křídle do protiútoku poté, co obránci obrali o míč Iniestu. Naštěstí pro šampiona z roku 2012 zakončení nepřišlo.
39'
Španělé si posílají jednu přihrávku za druhou, k centru se ale zatím moc nemají. Jsou hodně trpěliví, což však ne vždy přináší své ovoce...
38'
Na centr Nolita ale ze svého svatého místa dokázal vyběhnout kapitán Itálie, muž mezi třemi tyčemi. Ten se postaral o vyboxování balonu a přerušení španělské akce.
38'
Malá domů od Bonucciho nyní nebyla vůbec dobrá. Gianluigi Buffon ji totiž neměl moc šanci zachytit, a tak z toho bude rohový kop pro Španělsko.
37'
David Silva s touto situací naložil ale prachbídně. Jeho centr byl přetažený a nikdo z jeho spoluhráčů neměl sebemenší šanci míč hlavičkovat. Buffon bude vykopávat.
36'
Andrés Iniesta byl sice odzbrojen od míče, bylo to ale s faulem, takže Španělsko se do obrany vracet nemusí. Naopak bude zahrávat přímý kop a ve vápně už se musí na bránění připravovat několik Italů.
35'
Pro obhájce titulu je tato inkasovaná branka velkou ránou. Uvidíme, jestli bude i nějakým budíčkem. Prozatím Španělsko vybojovalo vhazování na vlastní polovině, když zastavilo útočícího Chielliniho.
33'
Itálie právě vstřelila branku!
Exekuce standardní situace se ujal Éder, jehož přízemní dělovku však David de Gea dokázal vyrazit. Bylo to ale k ničemu, jelikož se k dorážce po přistrčení od Emanueleho Giaccheriniho dokázal propracovat GIORGIO CHIELLINI, který otevřel skóre zápasu! Úlohu už měl lehkou – pouze dopravil míč do odkryté části španělské branky. Je to 1:0 pro Itálii.
32'
U míče stojí hned pět hráčů. Dá se očekávat přímá střela, uvidíme, kdo bude jejím autorem. Nad tím zcela jistě také přemýšlí španělský gólman z Manchesteru United.
31'
Sergio Ramos se těsně před vápnem provinil faulem na Pellèho. Výsledkem je velice nadějná standardní situace pro Itálii, brankář David de Gea už si staví několikačlennou zeď!
30'
A nyní došlo k útočnému faulu, kterým se provinil Leonardo Bonucci. A nutno uznat, že zcela jasně, v souboji s Jordim Albou si pomáhal držením.
30'
Po exekuci Florenziho se k hlavičce dostal bránící Busquets, jenž poslal balon nad bránu, situace se tedy bude opakovat.
29'
Sergio Ramos teď velice nebezpečně odkopl míč na rohový kop! Centr zleva totiž tak metr před brankou přizvedl nad břevno, naštěstí pro svůj národní tým.
28'
Andrés Iniesta vyslal střelecký pokus zpoza pokutového území, který ale zamířil přímo do prostor, kde byl připravený gólman Buffon.
28'
A ta nevypadala vůbec špatně, centr Alby byl totiž zblokovaný a bude z toho rohový kop pro Nolita.
27'
Juanfran byl zahnán z útočné poloviny zpět na tu obrannou, odkud se nyní Španělsko pokusí založit nějakou novou útočnou akci.
26'
Faul ve středu hřiště. Marco Parolo a Álvaro Morata se srazili v hlavičkovém souboji, odpískán byl faul italského hráče, který bez úmyslu trefil svého protihráče rukou do obličeje.
25'
David de Gea se ujal výkopu a míč poslal hodně daleko. Ofenzivní hráči Španělska ho však nedokázali zpracovat, nebezpečí se tedy nekonalo a nyní se něco pokusí vymyslet Itálie.
24'
Andrés Iniesta přiběhl k pokutovému území a pokusil se o centr, který se ale nevydařil. Itálie okamžitě mířila do protiútoku, jenž vypadal nadějně. Ani on ale neskončil úspěchem, jelikož Parolo hlavičkoval mimo branku.
24'
Mattia De Sciglio dostává první žlutou kartu v dnešním utkání, když se provinil faulem na levé obranné straně.
23'
Italové sice vstoupili do utkání o něco aktivněji, v posledních minutách však iniciativu hry převzalo Španělsko.
22'
Do pokutového území po rozehrávce nakrátko centroval Andrés Iniesta. Ve vápně mezitím v souboji s Chiellinim upadl Sergio Ramos, který se okamžitě snažil reklamovat penaltu. U sudího to však neprošlo.
22'
Moratův centr zprava srazil Leonardo Bonucci na rohový kop. Španělsko bude zahrávat v dnešním utkání první vážnější standardku.
21'
Fàbregas byl nyní v roli nahrávače. Na levou stranu poslal míč k Jordimu Albovi, kterému ale vůbec centr nevyšel. Nedokázali se k němu dostat jak útočící hráči, tak i ti bránící. Odkopávat bude Gianluigi Buffon.
20'
První nebezpečí před brankářem Buffonem! David Silva posunul míč k Nolitovi, který z levé strany na hranici pokutového území našel přesnou přihrávkou Ceska Fàbregase. Ten se pokusil o střelu okamžitě po zpracování, bránící hráči mu ji ale zblokovali!
19'
A málem to přineslo své ovoce. Alessandro Florenzi dělal vše pro to, aby na pravém křídle dostihl centr Chielliniho. Přesto herní předmět skákal moc rychle a skončil až za čárou.
18'
Nyní už se obhájci titulu k míči dostali, jenomže aktivní napadání Italů jim výrazně komplikuje situaci.
17'
Álvaro Morata v hlavičkovém souboji srazil k zemi Giorgia Chielliniho, zatím se to tedy Španělsku nepovede a Itálie může pokračovat v útočné hře.
17'
Přihrávku Emanueleho Giaccheriniho nedokázal na levé straně Mattia De Sciglio doběhnout včas. Španělsko tedy bude moci opět vhazovat z vlastní obranné poloviny, kterou by už rádo opustilo.
16'
Centr De Sciglia byl přetažený, nepřesný a příliš prudký. Výsledkem bylo jeho pohodové zneškodnění Davidem de Geou, který se prozatím rozhodně nenudí.
15'
De Rossi s Giaccherinim si nerozuměli při kombinaci ve středu hřiště, za což byli následně lehce potrestáni. Ztratili totiž míč, a Španělsko má tak k dispozici autové vhazování.
14'
Nepodařilo se. David Silva posílal centr na levou stranu na rozběhnutého Jordiho Albu, který ale nedokázal dostihnout míč v tu pravou chvíli. Bude z toho tedy pouze výkop od branky Buffona.
14'
Marco Parolo se ve středu hřiště provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Nolitem. Španělsko může v klidu rozehrávat a pokusit se zahrozit.
13'
Giaccherini obdržel pas na levé křídlo a mohl postupovat směrem k brance. Bránící Torres Juanfran proti němu ale vyrazil a donutil ho ke zpomalení akce, které následně vedlo k italské ztrátě míče.
12'
Španělsko má za sebou další neúspěšný pokus o útočnou akci, obrana Itálie byla pozorná. Prozatím je celek z jihu Evropy aktivnějším týmem na hřišti.
11'
Další obrovská šance Itálie! Emanuele Giaccherini se v pokutovém území odhodlal k nůžkám, které po zákroku de Gey skončily na tyčce. Vzrušení ale bylo zbytečné, jelikož sudí odpískal vysokou nohu.
10'
Utkání má zatím solidní náboj. Oba celky nějakou dobu kombinují, posléze se ale okamžitě snaží vyrážet do útočných akcí.
9'
Z něj už Itálie zahrozit nedokázala, adresátem centru se stali pouze fotbalisté Španělska, což v Giaccheriniho plánech rozhodně nebylo.
8'
Tak tohle byl parádní zákrok brankáře Španělska! Graziano Pellè obdržel nadýchaný centr a hlavičkou z bezprostřední blízkosti se pokusil překonat Davida de Geu, který ale dokázal zakročit a vyrazit balon na rohový kop.
8'
Éder to udělal opravdu odvážně, za to ale velice skvěle. Šel proti trojici hráčů, které posléze donutil k faulu. Itáli bude z levé strany zahrávat nadějný přímý kop.
7'
De Rossi obrovsky zachyboval před vlastním vápnem, ale měl velké štěstí! Obránci Barzagli s Bonuccim ho totiž zachránili a zabránili nebezpečí.
7'
Španělsko je opět na útočné polovině a rozjíždí svoji klasickou kombinační hru. Na to reagují fanoušci Itálie bučením.
6'
Daniele De Rossi mohl klidně střílet, rozhodl se však pro vytvoření kombinační akce. A ta byla velice nebezpečná, na jejím konci byl připraven Éder, nicméně jeho střela šla přímo do brankáře de Gey.
5'
Po pasu od Fàbregase se pokusil do pokutového území procpat míč Nolito, obránci k němu ale rychle přispěchali a situaci mu značně zkomplikovali.
5'
Následnou akci se pokusil výkopem od své branky založit David de Gea. Jeho spoluhráči měli menší problémy se zpracováním míče ve středu hřiště, nakonec to ale dokázali.
4'
A svěřenci kouče del Bosquea pomalu začínají kombinovat. Pokusili se projít na útočnou polovinu, zachvilku však byli vyhnáni opět do defenzivy.
4'
Do útočné akce na druhou stranu chtěl vyrazit Éder, k míči měl ovšem daleko. Z akce tedy nebylo nic a dopředu opět mohou Španělé.
3'
Álvaro Morata neměl moc příležitost dohnat přihrávku po levé straně, přesto se bránící Bonucci pro jistotu rozhodl zakopnout míč do autu. Zabránil tak jakémukoliv možnému nebezpečí.
3'
Nolito se pokoušel zpracovat míč pro Davida Silvu po centru z pravé strany, nebylo mu to ale umožněno.
2'
Parádní přihrávka od De Rossiho dorazila na pravou stranu k Florenzimu. Ten si skvěle zpracoval balon a centroval před branku, kde však byli připraveni obránci a brankář David de Gea.
1'
Gerard Piqué zachyboval v rozehrávce na vlastní obranné polovině a Italové se to pokusili potrestat. Míč do pokutového území dostali, více už však nedokázali vymyslet.
1'
Úvodního výkopu tohoto osmifinálového duelu se ujal Cesc Fàbregas, zatímco se ve Francii spustil déšť.
1'
Utkání právě začalo.
Za sebou již máme i španělskou a italskou národní hymnu. Od začátku bitvy gigantů, kteří se poperou o postup do čtvrtfinále, nás opravdu dělí jen několik okamžiků. Vítěz duelu narazí na Německo v sobotu v Bordeaux.
Hráči obou národních týmů již míří na hrací plochu stadionu v Saint-Denis! Vítá je mohutný potlesk zaplněných tribun. Repríza finále Eura 2012 je za rohem.
Náhradníci:

Itálie: Sirigu, Marchetti – Darmian, Ogbonna, Candreva, Zaza, Motta, Immobile, Sturaro, L. Insigne, Bernardeschi, El Shaarawy.

Španělsko: Casillas, S. Rico – Azpilicueta, Bartra, Koke, L. Vázquez, Pedro, Bellerín, Th. Alcântara, San José, B. Soriano, Aduriz.
Úvodní sestavy:

Itálie: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio – Pellè, Éder.

Španělsko: de Gea – Torres Juanfran, Piqué, Ramos (C), Alba – Busquets, Iniesta, Fàbregas – Nolito, Morata, Silva.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun (všichni Turecko) – Atkinson (Anglie).
Řekli před zápasem
David de Gea (brankář Španělska): „Mluvíme v kabině o všem. Samozřejmě víme, že zapsat se do historie by bylo opět super, ale bude to velmi těžké. Je tu spousta dobrých týmů. Doufáme v to, jsme silné družstvo a budeme bojovat!“

Marco Parolo (italský záložník): „Když zní italská hymna, srdce mi hodně buší. Je to emotivní okamžik, něco, o čem jste sněli od malička. Ale jsou to pozitivní emoce, které se poté snažíte prodat na hřišti.“
Repríza finále 2012
Oba týmy se před čtyřmi lety střetly až ve finále, což pouze dodá dnešnímu souboji to správné grády. Tehdy z toho však bylo jasné vítězství Španělska, které po gólech Silvy, Alby, Torrese a Maty vyhrálo 4:0 a v Kyjevě slavilo zisk titulu králů Evropy. Zápas navštívilo krásných 63 170 lidí, kteří viděli dominanci svěřenců kouče del Bosquea.
Stadion a rozhodčí
Dnešní utkání bude hostit stadion v Saint-Denis Stade de France, který byl otevřen v lednu 1997 a celkově pojme 80 tisíc diváků!

Hlavním rozhodčím bude pan Cüneyt Çakır z Turecka, na čarách mu pomohou Bahattin Duran a Tarik Ongun. Brankoví sudí budou Hüseyin Göçek s Barışem Şimşekem, jako čtvrtý rozhodčí doplní Turky Angličan Martin Atkinson.
Skupinové fáze
Španělsko je nám ze skupiny známým soupeřem. Český národní tým se s ním totiž utkal hned při svém úvodním utkání na šampionátu. Kvůli gólu v závěru ale prohrál 1:0, načež Španělé přidali vysokou výhru nad Tureckem 3:0. V posledním utkání však podlehli Chorvatsku 1:2 a do play-off se dostali z druhého místa.

Italové na tom byli podobně, přesto postoupili z první pozice. Nejprve v úvodním utkání porazili Belgii 2:0, poté Švédsko 1:0. V závěrečeném vystoupení však překvapivě podlehli Irům 0:1. S Belgií měli Italové shodný počet bodů (6), nicméně rozhodl lepší vzájemný zápas.

Díky tomu všemu na sebe dnes narazí dva favorité na celkové vítězství.
Krásný fotbalový večer dámy a pánové! Je mi ctí Vás přivítat u sledování textového přenosu z osmifinále mistrovství Evropy mezi Itálií a Španělskem. Přeji příjemné počtení, doufejme, že se budeme bavit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
Články odjinud