Portugalsko - Wales | ONLINE | 6.7.2016 21:00 | Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany pro dnešní večer vše, přeji dobrou noc a brzy zase na počtenou!
Je hotovo, Portugalsko se stává prvním finalistou EURO 2016! Po ospalé první půli vstoupili svěřenci Fernanda Santose do té druhé jako uragán a v rozmezí tří minut se dokázali dvakrát prosadit. Skóre otevřel přesnou hlavičkou Cristiano Ronaldo a o chviličku později ztečoval jeho přízemní projektil do sítě Nani. V závěru už si Portugalci komfortní náskok zkušeně hlídali a nepustili Velšany k většímu tlaku, k několika střelám se sice odhodlal Gareth Bale, to ale bylo ze strany svěřenců Chrise Colemana vše. Velšská pohádka tak končí před branami finále, ve kterém Portugalsko vyzve vítěze zítřejšího semifinále mezi Francií a Německem. I tento přenos vám samozřejmě přineseme, u textového přenosu se na vás bude těšit kolega Vojtěch Tůma!
90+3
Konec zápasu.
90+3
Z přímého kopu Seleção nezahrozilo a hráči v černých dresech možná naposledy v zápase míří na útočnou polovinu, to už se nám rozběhla poslední minuta nastavení.
90+2
Hráči v zeleném se prokombinovali až do pokutového území, tam ale celou akci zbytečně překombinovali. Drobný Joe Allen následně hokejovým způsobem povalil k zemi Quaresmu a následovat bude další standardka pro Santosův výběr.
90+1
Baleova přetažená přihrávka na Sama Vokese skončila v moci vyběhnuvšího Patrícia, portugalští fotbalisté už září úsměvy. O jejich postupu do finále nikdo nepochybuje.
90+1
Švédský arbitr Erikson nastavil nad rámec základní hrací doby tři minuty!
90
V prostoru před Hennesseym stáli jen tři hráči v zeleném, k míči se přesto dostal Cristiano Ronaldo. Tomu ovšem příliš nevyšlo zpracování a Wayne Hennessey ukryl balon bezpečně ve své náruči.
89
Ricardo Quaresma po pravé straně pronikl do pokutového území, Taylor mu ale zůstal viset na zádech a ve skluzu dopravil míč do zámezí. Portugalci však budou zahrávat další roh.
88
Gareth Bale to přehnal s agresitivou v souboji s Cédricem Soaresem a také velšská hvězda vidí těsně před koncem žlutou kartu.
88
Chesterův přetažený centr na Vokese si Bruno Alves pohlídal. Poté se k míči ještě dostal střídající Simon Church, jehož centr z pravé strany však portugalská defenzíva dokázala odvrátit.
87
Velšanům už se nedaří ani si přesně přihrát, pět minut před koncem se zdá být definitivně rozhodnuto. Portugalce dělí kousíček od postupu do finále!
86
Na trávník se za rozhodnutého stavu dostává žolík Ricardo Quaresma, jemuž přepustil místo další zkušený borec Nani.
86
Už to mohlo být nad nebesa jasné! V pokutovém území se zničehonic zjevil Cristiano Ronaldo, který ale udělal zbytečnou kličku navíc, Hennessey ho vytlačil mimo střelecký úhel a CR7 poté pálil do boční sítě!
85
Allenův krkolomný centr z těžké pozice nakonec doletěl až k Andymu Kingovi, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat a svěřenci Fernanda Santose se po zisku míče dokázali opět dostat do obvyklého rozestavení.
84
Bale ovšem napálil kulatý nesmysl do zdi a Bruno Alves má spoustu času na založení protiútoku. Portugalci ale nikam nespěchají a nadále drží pevný blok před vlastním pokutovým územím.
83
Walesu zbývá na zázrak deset minut. Hráči v černých dresech jsou nastěhováni na útočné polovině a Gareth Bale navíc nyní vybojoval další standardní situaci, The Dragons už to ale budou mít hodně složité.
82
Portugalská obrana nyní odvrátila centr Jonathana Williamse pouze k jeho jmenovci Ashleymu, jemuž ale příliš nevyšlo zpracování a kapitán velšského výběru navíc nešťastně napálil svého spoluhráče Vokese.
81
Kingův pas vystihl střídající André Gomes a dopravil míč alespoň do autu, svěřenci Chrise Colemana však budou moci pokračovat v akci.
80
Gareth Bale pálí ze všech pozic! Jeho jedovatice z dobrých pětadvaceti metrů ve vzduchu pořádně zaplavala, Patrício ale tygřím skokem vyrazil míč do bezpečí!
79
Deset minut před koncem se na plac dostává velezkušený João Moutinho, jemuž uvolnil pozici ve středu portugalské zálohy Adrien Silva.
78
Ojojoj, to byla šance! Máriův centr sice nebezpečí pro Wales neznamenal, poté ale Bale zbytečně ztratil míč, ke kterému se dostal Danilo Pereira a Wayne Hennessey jen tak tak udržel kulatý nesmysl před brankovou čarou!
78
Ronaldo to vzal z hranice šestnáctky na sebe a jeho štiplavice orazítkovala Neila Taylora, od nějž se balon odrazil do zámezí. Je tu další rohový kop pro výběr Fernanda Santose.
77
Gareth Bale si levou nohou parádně zpracoval míč a poté tvrdě vypálil, stejně jako v první půli ale z podobné pozice mířil přímo do středu branky. Patrício měl úlohu snadnou.
76
Před Taylorem se otevřela dálnice volného prostoru na levém křídle, krajní zadák Walesu ale neměl dostatečnou rychlost, a tak zvolil přihrávku na Vokese. Ten přenesl hru na pravou stranu, kde číhal Gunter, jehož centr však zelení dokázali zblokovat.
75
Střídající Simon Church se provinil zbytečným útočným faulem, což je samozřejmě voda na mlýn pro Portugalce, kteří s rozehrávkou vůbec nemusejí spěchat. Rui Patrício si dává pořádně záležet...
74
No a Renato Sanches po pokažené střele opouští hřiště, na jeho místo nastupuje André Gomes.
73
Do otevřené velšské obrany se po levém křídle vydal Renato Sanches, který si ale ukousl příliš velké sousto. Vzal to na sebe a Hennesseyho branku zpoza šestnáctky vysoko přestřelil.
72
S karetními tresty se doslova roztrhl pytel. Stejný metr platí i pro Cristiana Ronalda, jenž za diskuze s hlavním arbitrem vyfasoval žlutou kartu.
71
Bruno Alves poté nesmyslně poskakoval před o rozehrávku se pokoušejícím Hennesseym, což sudí Erikson potrestal žlutou kartou.
71
Wayne Hennessey měl opět plné ruce práce! Máriův centr na zadní tyč našel hlavu Josého Fonteho, jehož přesnou a razantní hlavičku velšský gólman jen tak tak stačil polapit před brankovou čarou!
70
Střídající Jonathan Williams v obležení dvou Portugalců o míč zákonitě přišel a kupředu se vydal Renato Sanches, po jehož akci s Nanim Hennessey nešťastně zasáhl míč a následovat bude další portugalský roh.
69
Baleův pas na rozběhnutého Neila Taylora byl příliš prudký a kulatý nesmysl skončil až na reklamním panelu, Rui Patrício s následným odkopem vůbec nespěchá.
68
Bruno Alves dostal nepovedenou rozehrávkou mírně pod tlak Raphaëla Guerreira, ten si ale poradil na výbornou a našel volného Sanchese, jenž si došel pro Gunterův faul.
67
Ačkoliv byl Sam Vokes podle všeho nedovoleně přidržen Fontem, dokázal se prokousat až k hlavičkovému zakončení. Jeho pokus ale nebyl pro Patrícia vůbec nebezpečný.
66
Chris Coleman sáhl pětadvacet minut před koncem k poslednímu střídání. Ofenzívu Walesu vyztuží ještě Jonathan Williams, jemuž uvolnil plac James Collins.
66
Renato Sanches si netroufl na střelu a posunul míč na pravou stranu Nanimu, jehož štiplavou a navíc tečovanou dělovku Wayne Hennessey s obrovskými problémy vyrazil přímo k Máriovi, který z předbrankového prostoru těsně minul!
65
Gareth Bale se pokusil najít v předbrankovém prostoru Jamese Chestera, jeho nákop ale přeci jen letěl příliš vysoko a Rui Patrício si celou situaci zkušeně pohlídal.
64
Cristiano Ronaldo sice pokračoval v akci Portugalska, nicméně to bylo až po odpískání faulu Joãa Mária. Wales tak bude mít k dispozici další přímý kop.
63
Hal Robson-Kanu má odpracováno, na jeho místo nastupuje Simon Church.
63
Exekuce přímého kopu se podle očekávání ujal Cristiano Ronaldo, který parádně obstřelil zeď, balon ale nakonec proletěl těsně nad břevnem Hennesseyho klece!
62
James Chester nedovoleným způsobem poslal k zemi Ronalda a navíc z toho je žlutá karta pro velšského zadáka.
62
Gareth Bale zařadil na nejvyšší rychlostní stupeň a povedeným dloubákem našel v pokutovém území střídajícího Vokese, před ním ale doslova za minutu dvanáct odvrátil míč do bezpečí Bruno Alves!
61
Gareth Bale se ovšem s portugalským mladíkem poctivě vrátil a vybojoval míč zpět pro svěřence Chrise Colemana, jejich následná akce ale k ničemu převratnému nevedla.
60
Poprvé se k míči dostal střídající Vokes, jenž ovšem pouze prodloužil dalekonosný nákop z levé strany k Pereirovi. Protiakci zelených už zakládá Renato Sanches.
59
Presující Velšané to přehnali s agresivitou, až Bale povalil na zem Danila Pereiru. Očím sudího Eriksona to neušlo, Portugalci budou mít spoustu času a prostoru na další rozehrávku.
58
Zklamaný Joe Ledley opouští hřiště, na místo defenzivního záložníka nastupuje útočník vydělávající si na chleba v Burnley Sam Vokes.
57
Zkušení Portugalci nehrají na riziko, naopak si trpělivě vyměňují míč na půlce hřiště a Renato Sanches si navíc došel pro faul.
56
Joe Allen se otočkou zbavil Ronalda, poté ale nepřihrál přesně a u míče je Fonte. V zámezí už se mezitím rozcvičuje velšský útočník Sam Vokes.
55
Baleův přízemní centr před Patríciem nepříjemně poskočil, portugalský gólman ale úlohu neměl příliš obtížnou. Danilo Pereira s Adrienem Silvou zakládají další protiakci zelených, kteří jsou pochopitelně na koni.
54
Portugalští příznivci jsou na nohou, zatímco fanoušci Walesu jsou jako opaření. Hráči v černém budou mít k dispozici další standardku – tentokrát z levé strany – a u míče je opět Gareth Bale.
53
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Smrtící tříminutovka Portugalska a naděje Walesu jsou v troskách! Další Guerreirův centr odvrátil James Chester pouze k Ronaldovi, jemuž přízemní střela sice příliš nevyšla, ve skluzu se ale k letícímu míči dostal NANI, který se trefil přesně do Hennesseyho protipohybu!
52
Baleův dalekonosný centr ze standardní situace Rui Patrício včas zmerčil a vyboxoval kulatý nesmysl do autu, Velšané se posléze zbytečnou nepřesností sami připravili o míč.
51
Zadumaný Chris Coleman má o čem přemýšlet, s brzkým inkasovaným gólem po změně stran Velšané rozhodně nepočítali. Nyní ale budou hráči v černých dresech zahrávat přímý kop.
50
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Nakonec je z toho gól! Máriův centr velšská obrana srazila do zámezí, z následného rohového kopu už se však Portugalci trefili! João Mário od rohového praporku narazil míč Guerreirovi, jehož centr přesně našel hlavu CRISTIANA RONALDA a ten parádní hlavičkou nedal Hennesseymu šanci!
49
Adrien Silva si došel pro faul Joea Allena, Portugalci tak budou zahrávat ojedinělou standardní situaci. K exekuci se ale staví João Mário, nikoliv CR7.
48
Bale nyní přepadl přes Sanchesovu nohu, sudí Erikson ale nechává ve hře pokračovat. U míče je vousáč z Crystal Palace Joe Ledley.
47
Chester vyzval povedenou kolmicí na zteč Garetha Balea, ten byl ovšem pokryt hned dvěma protihráči a o balon zákonitě přišel. Na druhé straně se ale poté nedostal daleko ani Renato Sanches.
46
Nani i Ronaldo jsou sice vysunutí hluboko na útočné polovině, s napadáním si ale příliš starostí nedělají, a tak mají Velšané spoustu prostoru na rozehrávku.
46
Začal druhý poločas.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. V dosavadním průběhu jsme sledovali taktikou svázanou bitvu, fanoušci na vyprodaném Stade de Lyon se zatím nedočkali jediné opravdu gólové příležitosti. Na obou stranách bylo k vidění několik náznaků, oba gólmani však byli v podstatě bez práce. Nechme se překvapit, zdali se na tom po změně stran něco změní, do lyonské arény se společně vrátíme ve 22:00!
45
První poločas skončil.
44
Adrien Silva si na levé straně přehodil míč na svou silnější pravačku a poté přesným centrem na zadní tyč oslovil Cristiana Ronalda, jehož hlavička ale proletěla těsně vedle!
43
José Fonte si mazácky pohlídal Hala Robsona-Kanu, jenž nakonec s míčem dokráčel až do autu. Portugalci budou dvě minuty před koncem první půle vhazovat z pravé strany.
41
Neil Taylor přesprintoval Sanchese, jeho následný centr z levé strany ale portugalská obrana přizvedla mimo pokutové území.
40
Nani ojediněle zrychlil hru ve středu hřiště a poté oslovil Guerreira, který vyzval ke střele Cristiana Ronalda. Jeho pokus byl ale zblokován, Hennessey tak i po čtyřiceti minutách na svůj první zákrok čeká.
39
Z tribun se ozývá vytrvalé skandování obou fanouškovských táborů, které ale v posledních minutách čím dál častěji doplňuje pískot. Taktická, opatrná bitva pokračuje.
38
V posledních minutách se na hřišti vlastně nic neděje, jako by už oba tábory vyčkávaly na poločasový hvizd. Po dalším nepřesném nákopu na rozběhnutého Kinga bude následovat pouze odkop od Patríciovy svatyně.
36
Svěřenci Chrise Colemana laxní rozehrávkou ztratili míč ve středu hřiště a kupředu se vydal mladík Sanches, ani on se ale daleko nedostal. Momentálně sledujeme festival lehkých ztrát...
35
Do konce první půle zbývá deset minut. Portugalští fotbalisté rozjíždí další akci z hloubi vlastní poloviny, hráči v černém je ale prakticky k ničemu nepouštějí.
34
Kolmice Joãa Mária na rozběhnutého Naniho byla příliš prudká, míč skončil v zámezí a Wayne Hennessey si ho opět chystá k rozehrávce. Velšský gólman nikam nespěchá...
33
James Collins neměl komu přihrát, a tak se dalekonosným nákopem pokusil najít Robsona-Kanua, ten byl ale pokryt hned dvěma Portugalci a pumlíč se dokutálel až do Patríciovy náruče.
32
Po pětiminutovce patřící Walesu jsou aktivnější opět svěřenci Fernanda Santose. Po přihrávce Naniho to zpoza pokutového území zkusil Adrien Silva, který ovšem o nějaký ten metr minul pravou tyč Hennesseyho klece.
31
Ani následná protiakce Walesu k ničemu převratnému nevedla, tentokrát se bude vykopávat od branky Ruie Patrícia.
30
Cédric Soares to vzal na sebe, jeho pokus z dobrých osmadvaceti metrů ale vysoko přeletěl břevno velšské svatyně. Wayne Hennessey už si chystá balon k rozehrávce.
29
Raphaël Guerreiro nic nevymýšlel a z uctivé vzdálenosti poslal další centr do pokutového území. Opět se pokusil najít Ronalda, ten se ale k balonu vůbec nedostal.
28
João Mário se vydal kupředu po levém křídle, jeho následná přihrávka na Naniho ale postrádala přesnost a James Chester celou situaci zkušeně vyřešil.
27
Cristiano Ronaldo se opět pověsil do vzduchu, další Soaresův centr adresovaný hvězdné CR7 ale skončil v moci gólmana Waynea Hennesseyho.
26
Ledleyho centr od rohového praporku nebyl vůbec špatný, míč ale nikoho v černém dresu nenašel a na druhou stranu už upaluje osmnáctiletý Renato Sanches.
25
Polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je za námi a Velšané jsou v posledních minutách vskutku nebezpeční! Centr Robsona-Kanu z pravé strany našel v předbrankovém prostoru Andyho Kinga, jehož hlavičku Fonte jen tak tak přizvedl mimo tři tyče!
24
Další centr Cédrica Soarese odvrátil James Collins před Ronaldem do zámezí, Portugalci budou zahrávat svůj první rohový kop v tomto semifinále.
23
Bale hrozí všemi možnými způsoby! Velšská hvězda se nyní vydala kupředu středem hřiště a vypálila zpoza hranice pokutového území, jeho pokus ale zamířil přímo do nastavené Patríciovy náruče.
22
Gareth Bale se výjimečně přesunul na pravou stranu a hned z toho bylo nebezpečí! Přízemní centr rychlonohého křídelníka si však Rui Patrício dokázal pohlídat.
21
Nani sice vypíchl míč Ledleymu, následovat ale bude alespoň autové vhazování pro Wales. Portugalcům se v posledních minutách nedaří ani kloudně rozehrát.
20
Po dvaceti minutách hry začínají svěřenci Chrise Colemana přebírat iniciativu, další akci The Dragons zakládá ve středu hřiště James Chester.
19
Tento signál Walesu vyšel! Ledley našel přízemním pasem v pokutovém území trestuhodně neobsazeného Garetha Balea, jehož následný pokus z otočky proletěl těsně nad!
18
Collins nic nevymýšlel a po výměně míče s Allenem vrátil kulatý nesmysl obráncům. Gareth Bale posléze utekl po levém křídle, jeho centr však dokázal zblokovat José Fonte. Je tu první roh pro Velšany!
17
Hráči v zelených dresech vystihli rozehrávku Walesu a dopravili míč až ke gólmanovi Hennesseymu, následný nákop na Robsona-Kanu pak bez problémů pohlídal Bruno Alves.
16
Asi jsem to zakřikl. João Mário vypálil ze střední vzdálenosti a ačkoliv mu střela příliš nesedla, pumlíč proletěl těsně vedle pravé tyče Hennesseyho svatyně!
15
Kulatý nesmysl je v moci kombinujících portugalských obránců, kteří očividně nechtějí udělat chybu, a tak stále sledujeme především taktickou bitvu bez žádného vzruchu.
14
Cristiano Ronaldo nyní zbytečně udělal kličku navíc, a zazdil tak nadějně se rodící akci svého týmu. Ani následný protiútok Velšanů ale neměl dlouhého trvání.
13
Hráči v černých dresech nenechávají Portugalcům ani píď prostoru, kombinace svěřenců Fernanda Santose zatím k ničemu nebezpečnému nevede. Ronaldo a spol. zatím hrají na jistotu.
12
Renato Sanches zrychlil ve středu pole a vybojoval balon pro Soarese, tomu ale centr tentokrát vůbec nevyšel. Míč je v zámezí, vhazovat bude Chris Gunter.
11
Dalekonosný nákop do pokutového území adresovaný rozběhnutému Kingovi byl příliš prudký, vyběhnuvší Rui Patrício bez problémů ukryl míč ve své moci.
10
Cédric Soares z pravé strany nacentroval míč do pokutového území, zkušený lišák Collins ale v klíčovém vzdušném souboji vyskočil výše než Ronaldo a odvrátil balon do bezpečí.
9
Portugalci jsou v úvodní pasáži hry aktivnější, defenzíva Walesu ale zatím funguje jako švýcarské hodinky a oba gólmani na svůj první zákrok stále čekají.
8
Změnit se to pokusil hvězdný Gareth Bale, opora madridského Realu ale míč ztratila – stejně jako Joe Allen, jenž navíc nedovoleně poslal k zemi Naniho a sudí Erikson už mu žlutou kartu ukázal.
7
Ronaldovu přihrávku do středu hřiště zachytil vracející se Joe Allen, který vrátil míč až Hennessemu. Svěřencům Chrise Colemana se zatím směrem dopředu příliš nedaří.
6
Osmnáctiletý Renato Sanches prodal svůj přehled na útočné polovině a šikovným pasem uvolnil na levé straně Guerreira, ten se ale daleko nedostal a kulatý nesmysl skončil až v zámezí.
5
V úvodu sledujeme opatrnou bitvu z obou stran. Raphaël Guerreiro se nyní zmohl jen na dalekonosný nákop na útočnou polovinu, kde však mladík Sanches vybojoval autové vhazování.
4
Na druhou stranu mohl okamžitě poté zamířit Hal Robson-Kanu, útočník anglického druholigového Readingu si ale při zpracování přihrávky pomohl rukou.
3
Neil Taylor si narazil míč s Balem, ten si ale na kličku netroufl a zařadil zpátečku. Ve středu pole poté ztratil míč Joe Allen a do rychlé protiakce se vydal Cristiano Ronaldo, jehož hraničním zákrokem zastavil velšský kapitán Williams, hra ale plyne vesele dál.
2
Joe Allen ve středu hřiště naložil Raphaëlu Guerreirovi, který přepadl přes nohu liverpoolského středopolaře a švédský sudí Erikson odpískal Allenův faul.
2
Chris Gunter se vydal na zteč po pravém křídle, nic kloudného ale s míčem nevymyslel a následovat bude pouze odkop od portugalské svatyně, kterou dnes opět stráží Rui Patrício.
1
První semifinále EURO 2016 právě začalo, výkopu se ujali fotbalisté Walesu a Andy King už s Robsonem-Kanu směřuje kupředu.
1
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů právě nastupují na hřiště, za pár minut jdeme na to!
Ani jeden z týmů nenastoupí v plné síle. Portugalcům bude chybět zraněný stoper Pepe, místo nějž ve dvojici s Josém Fontem nastoupí Bruno Alves. Velšané se budou muset obejít bez vykartovaného Aarona Ramseyho a také Bena Daviese, Ramseyho místo v sestavě zaujme fotbalista Leicesteru Andy King.
Úvodní sestavy:

Portugalsko: Patrício – Soares, Alves, Fonte, Guerreiro – Mário, D. Pereira, A. Silva – Sanches – Nani, Ronaldo.
Náhradníci: Eduardo, A. Lopes – R. Carvalho, Moutinho, Éder, Vieirinha, A. Gomes, R. Silva, Eliseu, Quaresma.

Wales: Hennessey – Gunter, Chester, Collins, A. Williams, Taylor – Allen, Ledley, A. King – Robson-Kanu, Bale.
Náhradníci: Fôn Williams, D. Ward – G. Williams, D. Edwards, J. Richards, Cotterill, Vokes, Jonathan Williams, Vaughan, Church.

Rozhodčí: Erikson – Klasenius, Wälnmark (všichni Švédsko).
STADE DE LYON

První semifinálové klání se odehraje na nově postaveném Stade de Lyon s kapacitou 58000 diváků, který nahradil dosluhující Stade de Gerland a nedávno se stal novým domovem fotbalistů tamního Olympiqueu. První zápas se v překrásné aréně odehrál devátého ledna letošního roku, Olympique Lyon jí pokřtil ligovou výhrou 4:1 nad Troyes.

V rámci EURO hostil tento stadion pět zápasů, dnes se na něm odehraje ten šestý – poslední. V rámci základních skupin zde změřily síly Belgie s Itálií, Ukrajina se Severním Irskem, Rumunsko s Albánií a Maďarsko s Portugalskem. Stade de Lyon hostil rovněž osmifinále mezi Francií a Irskem.
WALES

Spolu s Islandem, Maďarskem či Severním Irskem patří Wales mezi největší překvapení probíhajícího šampionátu. Svěřenci Chrise Colemana skvělými výsledky přepsali historii, jsou vůbec prvními turnajovými debutanty v semifinále od roku 1992, kdy se podobný počin podařil Švédsku. Jediným týmem, který na Balea a spol. na turnaji našel recept, zůstává Anglie, která utkání základní skupiny ovládla poměrem 2:1. Velšané si ve skupině naopak poradili s Ruskem a Slovenskem, a tak postoupili z prvního místa.

Osmifinálovým soupeřem The Dragons byl výběr Severního Irska. Toto utkání nenabídlo příliš fotbalové krásy, Velšané postoupili po výsledku 1:0 díky vlastnímu gólu nešťastníka Garetha McAuleyho. Čtvrtfinále? To už byla jiná káva. Colemanova parta sice proti Belgii záhy prohrávala po trefě Nainggolana, Wales se však posléze dokázal třikrát prosadit a bez větších problémů si zajistil postup mezi nejlepší čtyřku.

Ve Walesu v posledních dnech zavládla fotbalová euforie, Balea a spol. jsou plná veškerá tamní média a celá země již vyhlíží zápas proti Portugalcům, kteří na turnaji ještě nezvítězili v základní hrací době, a tak se zdá, že nepředstavují neporazitelnou překážku. Více napoví až samotný zápas, tak si náš textový přenos nenechte ujít!
PORTUGALSKO

Parta okolo Cristiana Ronalda se popáté v historii své země probojovala do semifinále mistrovství Evropy, letos přitom Portugalci ani jednou nezvítězili v základní hrací době. Svěřenci Fernanda Santose neměli papírově obtížnou základní skupinu, přesto postoupili až ze třetí příčky po remízách 1:1 s Islandem, 0:0 s Rakouskem a 3:3 s Maďarskem, proti němuž museli Portugalci třikrát dotahovat náskok Királyho party.

V osmifinále portugalská reprezentace narazila na favorizované Chorvatsko, které si v základní skupině mimo jiné připsalo skalp obhájců titulu ze Španělska. Zápas dospěl až do prodloužení, v jehož samotném závěru přiřkl A Selecção postup dorážkou Ronaldovy střely Ricardo Quaresma. Ve čtvrtfinále na Ronalda a spol. čekal výběr Polska. Svěřenci Adama Nawalky od samotného začátku vedli, portugalští hráči ale dokázali vyrovnat a v penaltovém rozstřelu poté rozhodnout o svém postupu. Jediným neúspěšným střelcem rozstřelu byl polský smolař Jakub Błaszczykowski.

Hvězdný Cristiano Ronaldo zůstává mírně za vysokými očekáváními, která jsou na něj konstantně kladena. Opora madridského Realu se v pěti zápasech EURO prosadila pouze dvakrát, oba góly navíc CR7 vsítil v základní skupině proti Maďarům. Kapitán portugalského výběru mohl mít na kontě minimálně o gól více, to by ale proti Rakousku musel proměnit penaltu.

Mezi překvapení turnaje naopak patří teprve osmnáctiletý Renato Sanches, jenž se ve čtvrtfinále proti Polsku stal třetím nejmladším střelcem historie EURO. V mladším věku to stihli pouze Johan Vonlanthen a Wayne Rooney.
Hezký večer všem fotbalovým příznivcům! Probíhající evropský šampionát se pomalu, ale rychle chýlí ke svému konci, dnes a zítra už jsou na programu semifinálové zápasy! V tom prvním z nich, který můžete prostřednictvím tohoto textového přenosu sledovat, změří síly reprezentace Portugalska a Walesu. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.


Články odjinud