Rakousko - Maďarsko | ONLINE | 14.6.2016 18:00 | Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu brzy nashledanou!
Je konec! Maďaři se na ME představili po dlouhých 44 letech, nicméně hned ve svém prvním zápase ve Francii si připisují tříbodovou výhru! Jejich vítězství se však nerodilo lehce...

Hned v úvodní minutě zápasu se opřel do míče David Alaba, jehož rána orazítkovala tyč! Rakouská reprezentace pokračovala v náporu a další šanci si vypracoval Alaba, tentokrát už zasáhl Király. Poté se přihlásili ke slovu také Maďaři, avšak do žádné vážnější šance se nedostali. Za zmínku stojí rána Junuzoviće z 35. minuty, kterou však Király dokázal vyrazit. Závěr poločasu byl na šance podstatně bohatší, avšak Harnik ve velké šanci netrefil míč ideálně a Dzsudzsák zase mířil mimo rakouskou branku.

Ve druhém poločase už měli navrch Maďaři, kteří zahrozili v 55. minutě. Krásnou ránu Dzsudzsáka musel vytáhnout nad břevno Almer. V 62. minutě přišel moment, který musel rozveselit každého Maďara. Kleinheisler krásně našel Adama Szalaie, který si ve vápně dokázal poradit a poslal svůj tým do vedení! Rakušané se pokoušeli dostat do tlaku, to se jim však vůbec nedařilo. V samotném závěru se navíc Zoltán Stieber dostal do úniku, který krásně zakončil a pečetil maďarské vítězství!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:16.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Robert Almer si v poslední nastavené minutě vybral slabší chvilku a nepřesnou rozehrávkou daroval míč Maďarům!
90+4'
Rakušané se hnali do dalšího protiútoku, který táhl středem hřiště neúnavný David Alaba. Jeho průniková přihrávka hledala ve vápně Okotieho, ale ten na míč nedosáhl.
90+3'
Exekuce standardní situace se ujal David Alaba, který překvapil přihrávkou na hranici pokutového území, kam si naběhl Arnautović. Útočník Stoke se opřel do míče, avšak trefil pouze prostor, ve kterém se nacházel Gábor Király!
90+2'
Martin Hinteregger zvolil z vlastní poloviny dlouhý nákop na útočnou polovinu, kterým našel na útočné polovině Sabitzera. Záložník Lipska byl faulovaný a Rakousko má ještě k dispozici standardní situaci!
90+1'
Rakouská reprezentace se tentokrát usadila na útočné polovině. Do středu hřiště dostal přihrávku Schöpf, který to zkusil, avšak jeho rána mířila mimo.
90+1'
Naděje pro Rakousko? Hlavní rozhodčí nastavuje celkem pět minut nad rámec základní hrací doby!
90'
Rakušané se ještě pokoušejí něco s výsledkem udělat, avšak v oslabení se nemohou dostat do tlaku na útočné polovině. Fuchs poslal dlouhý centr do vápna na Arnautoviće, avšak ten se k míči neprodral.
89'
V samotném závěru dnešního zápasu provádí kouč Bernd Storck své poslední střídání. Ze hřiště odchází Krisztián Németh, který odvedl velmi dobrý výkon. Na poslední minutky se podívá na hřišti Ádam Pintér.
87'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Máme na 99% rozhodnuto o vítězi dnešního utkání! Maďarsko tentokrát provedlo svůj protiútoku parádně a tři minuty před koncem základní hrací doby navyšuje své vedení! Střídající ZOLTÁN STIEBER se dostal do samostatného úniku, který využil mazácky, přeloboval Almera a mohl se jít radovat společně se svými spoluhráči!
86'
Christian Fuchs předvedl na pravé straně hodně ostrý zákrok v souboji s Attilou Fiolou, který po souboji s obránce Leicester zůstal ležet na trávníku. Maďarský obránce právě odchází za podpory lékařského týmu za postranní čáru a nejspíš pro něj dnešní zápas skončil.
85'
Maďarsko si opět krásně poradilo na polovině hřiště, kde se uvolnil Németh. Jeho následný pas směřoval do středu hřiště, kde si jej zpracoval Stieber. Velmi rychle u něj byl Schöpf, který míč vybojoval a Rakousko míří vpřed!
84'
Následného rohového kopu se ujal Christian Fuchs, jehož centr nebyl špatný, avšak míč zalétl přímo do rukavic Gábora Királyho, který s rozehrávkou rozhodně nespěchá!
84'
Rakouská reprezentace se po delší době dostala do postupné kombinace na útočné polovině. Klein vhazoval aut, kterým našel Alabu. Jeho rána sice mířila nad branku, avšak byla tečovaná a bude z toho roh.
83'
Maďaři se opět velmi snadno dostali k míči, čehož se pokoušeli využít a vyrazili do rychlého protiútoku. Priskin vyhrál na levé straně souboj s Kleinem, po kterém dostával míč do vápna. U toho byl však první Almer!
82'
David Alaba dostal ve středu hřiště od bránícího hráče dostatek prostoru, a tak hledal na levé straně Arnautoviće. Útočník Stoke však míč špatně zpracoval, a ten mu utekl do zámezí.
81'
Maďarsko předvádí v posledních minutách velmi dobrý týmový výkon. Momentálně maďarská reprezentace drží míč v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.
80'
Hlavní sudí dnes rozdal pouze dvě žluté karty, obě obdržel Alexandar Dragović. Třetí žlutý kartonek dostal Krisztián Németh, který předvedl ostrý zákrok v souboji s Schöpfem.
80'
To německý trenér Bernd Storck střídá podruhé v tomto zápase. Lászlo Kleinheisler se podílel na zatím jedné brance dnešního zápasu, na jeho místo přichází Zoltán Stieber.
78'
Rakouský výběr provádí své poslední střídání v tomto zápase. Martin Harnik v dnešním zápase nepředvedl vůbec dobrý výkon, a tak střídá. Na jeho pozici přichází Alessandro Schöpf.
77'
Dzsudzsák si vyběhl z pravé strany s míčem a krásnou přihrávkou našel na hranici vápna Priskina. Střídající maďarský útočník se však nacházel v těšném ofsajdu!
77'
Maďaři postupovali do dalšího protiútoku, který táhl středem hřiště Németh. Ten následně prostrkával míč na střídajícího Priskina, avšak ten nabíhal do zcela odlišného prostoru.
76'
Do konce základní hrací doby nám zbývá necelých patnáct minut. Rakušané se zatím do žádného tlaku tedy rozhodně nedostávají. Ba naopak, Maďaři často hrozí z nebezpečných protiútoků...
75'
Úvodní centr Dzsudzsáka odvrátil na další rohový kop Fuchs. Záložník Bursasporu si rozehrávku rohového kopu zopakoval z druhé strany. Tentokrát míč skončil v náruči brankáře Roberta Almera.
74'
Maďarsko opět vyrazilo do jednoho z protiútoků, který táhl středem hřiště Lászlo Kleinheisler, jehož následnou ránu ještě tečoval bránící Baumgartlinger a bude z toho roh!
73'
Christian Fuchs si snad poprvé v dnešním zápase dokázal udělat prostor na levém křídle, kde odcentroval přes Fiolu. Centr obránce Leicesteru našel ve vápně Sabitzera, avšak jeho pohotová střela mířila vysoko nad břevno!
72'
Následného rohového kopu se ujal Bálasz Dzsudzsák, kterému se však rozehrávka nepovedla a Rakušané vyrazili do protiútoku. Arnautoviće však na levé straně zastavil Guzmics. Maďarský stoper to udělal tak šikovně, že neobdržel ani žlutou kartu.
71'
Tamás Priskin je po svém příchodu opravdu velmi aktivní. Nyní zahájil maďarský protiútok přihrávkou na levou stranu, kde si udělal prostor Németh. Maďarský záložník vyslal krásnou střelu, na kterou si Almer sáhl a vyrazil míč na rohový kop!
70'
Tamás Priskin se hned po svém přichodu zapojil do protiútoku, nicméně přes Hintereggera neprošel. Maďaři však zůstali u míče a ze střední vzdálenosti to poté zkoušel Nagy. Jeho střela mířila nad branku Roberta Almera!
69'
Maďarský hrdina dnešního zápasu střídá! Adam Szalai splnil to, co mě a odchází po necelých 70 minutách střídat. Na jeho místo přichází na posledních dvacet minut Tamás Priskin.
68'
Na pravé křídlo dostal povedený pas Okotie, který přízemním centrem hledal ve vápně Arnautoviće. Jeho centr však dokázal zblokovat Kádár!
67'
Rakousko má tedy ještě větší problém, než mělo před pěti minutami. Prohrávají 0:1 a navíc budou celé utkání dohrávat bez vyloučeného Dragoviće. Je otázka, jak si výběr Marcela Kollera s touto situaci poradí...
66'
Tak, pozor! Alexandar Dragović dostává za zákrok ve vápně maďarského týmu druhou žlutou kartu! Stoper Dynama v pokutovém území kopl Kádára, sudí Turpin byl nemilosrdný a Dragovićovi udělil druhou žlutou kartu! Rakousko tak bude dohrávat v oslabení...
65'
Marcel Koller skutečně podruhé v tomto zápase střídá. Ze hřiště odchází Marc Janko, kterému se dnešní zápas příliš nepovedl. Na jeho místo přichází Okotie!
64'
Celý rakouský tým je z aktuální situaci viditelně překvapený, nicméně stále má skoro půl hodiny na vyrovnání. Marcel Koller již střídá druhé střídání v tomto zápase...
62'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Celé Maďarsko je právě v tento moment na nohou, neboť se Maďaři dostávají po hodině hry do vedení! Lászlo Kleinheisler odvedl ve středu hřiště parádní práci, narazil si míč s ADAMEM SZALAIEM, kterému míč vrátil do vápna a útočník Mohuče si v pokutovém území Rakouska dokázal poradit!
62'
Exekuce následného rohového kopu se ujal Christian Fuchs, jehož centr hledal na zadní tyči Marcela Sabitzera. Mladý záložník však není zrovna vyhlýšeným hlavičkářem, což také názorně předvedl v souboji s Langem.
61'
Svěřenci trenéra Marcela Kollera se usadili na útočné polovině, z pravé straně odcentroval Klein, jehož centr byl sice přetažený, avšak posledním, kdo se dotkl míče, byl Fiola, a tak z toho bude roh!
59'
A je tomu skutečně tak! Zlatko Junuzoviće nepustí dál jeho zranění, které si přivodil v šestnácté minutě prvního poločasu. Na jeho místo přichází Marcel Sabitzer, hráč druholigového Lipska, které si v letošní sezoně zajistilo postup do nejvyšší německé soutěže!
58'
Rakušané však budou muset řešit jiný problém! Janko je již v pořádku, nicméně pro Junuzoviće zřejmě utkání brzy skončí, neboť si obnovil zranění z prvního poločasu.
57'
Hlavní rozhodčí Turpin tentokrát musel přerušit hru, neboť na trávníku zůstal ležet Marc Janko. Útočník švýcarského Basileje inkasoval úder ve vzdušném souboji s Guzmicsem.
56'
Maďaři z následného rohového kopu nezahrozili, avšak poté si vypracovali standardní siutaci, kterou rozehrál Dzsudzsák. Jeho centr však dokázala rakouská obrana odvrátit.
55'
A teď zahrozila také maďarská reprezentace, jmenovitě Balázs Dzsudzsák. Bývalý záložník PSV natáhl ve středu hřiště ke střele a názorně ukázal, že má silnější levou nohu. Jeho jedovatou ránu však dokázal Almer vyrazit na rohový kop!
54'
Arnautović se dostal ve středu hřiště k míči a vymýšlel zajímavou přihrávku na nabíhajícího Junuzoviće. Těsně před rakouským záložníkem však přihrávku vystihl Nagy.
54'
Hinteregger však velmi rychle přesunul míč na Floriana Kleina, který si míč pohotově zpracoval a odcentroval. Obránce Stuttgartu však našel pouze rukavice Királyho.
53'
Rakouská reprezentace se usadila na útočné polovině a dlouho dobu kombinovala. Následně poslal Dragović dlouho přihrávku, kterou zahnal Hintereggera až na obrannou polovinu.
52'
Zoltán Gera, bývalý záložník West Bromwiche nebo Fulhamu, dostal prostor ve středu hřiště, a tak napřáhl ke střele. Jeho přízemní střelu však branku Roberta Almera minula.
51'
Martin Hinteregger předvedl chybnou přihrávku při rozehrávce a Maďaři postupovali do protiútoku. Obránce Gladbachu však dokázal svou chybu napravit, to když vystihl přihrávku Nagyho.
49'
Arnautović podržel míč na levé straně a poslal do úniku Christiana Fuchse, jehož pomalý, přízemní centr prošel přes Langa a rázem z toho bylo před maďarskou brankou velké nebezpečí! Guzmics však pohotově míč odkopl!
48'
Junuzović na levém křídle dokázal zakombinovat s Alabou, který poslal přízemní centr do středu vápna, kam si naběhl Marc Janko. Útočníkovi Basileje však střela nesedla a maďařští hráči dostali míč do bezpečí.
47'
Rakouská reprezentace rozehrávala z vlastní poloviny. Zodpovědnost vzal na sebe Dragović, kterému se však odkop příliš nepovedl a míč skončil u Kleinheislera.
46'
Hned na začátku prvního poločasu se Maďaři dostali do kombinace na útočné polovině. Ve středu hřiště dostal prostor Fiola, který napřáhl ke střele. Jeho rána mu však nesedla a Almer si připsal jednoduchý zákrok.
46'
Začal druhý poločas.
Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše! Za pár vteřin začne druhý poločas.
Tak, doufejme, že se ve druhém poločase dočkáme nějakých branek. Druhá půlka začne přibližně v 19:02!
První poločas sice branku nenabídl, avšak k vidění byl krásný fotbal se šancemi na obou stranách!

Hned v úvodní minutě zápasu se opřel do míče David Alaba, jehož rána orazítkovala tyč! Rakouská reprezentace pokračovala v náporu a další šanci si vypracoval Alaba, tentokrát už zasáhl Király. Poté se přihlásili ke slovu také Maďaři, avšak do žádné vážnější šance se nedostali. Za zmínku stojí rána Junuzoviće z 35. minuty, kterou však Király dokázal vyrazit. Závěr poločasu byl na šance podstatně bohatší, avšak Harnik ve velké šanci netrefil míč ideálně a Dzsudzsák zase mířil mimo rakouskou branku.

První poločas rozhodně nenudil. Ba naopak, k vidění byl vidět pohledný fotbal. Jen ty góly zatím chybějí...
45+1'
První poločas skončil.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
45'
Florian Klein si dělal prostor na pravé straně, odkud nakonec odcentroval. Obránce Stuttgartu však svůj centr přetáhl, a míč tak skončil v zámezí.
44'
Rakušané se velmi rychle přesunuli na útočnou polovinu, kde táhl celou akci Baumgarltinger. Jeho nákop měl najít Janka, avšak ten prohrál vzdušný souboj se stoperem Langem.
43'
Na druhé straně se ozvali také Maďaři! "Hostující" celek se krásně dostal do protiútoku, který táhl středem hřiště Nagy. Jeho krásná přihrávka našla ve vápně Dzsudzsáka, jenž střílel z úhlu na zadní tyč, avšak branku Almera netrefil!
42'
David Alaba obdržel přihrávku ve středu hřiště, zrychlil krok, přesunul se na útočnou polovinu a následnou přihrávkou hledal na pravé straně Junuzoviće, avšak tomu nesedlo zpracování.
41'
Z tlaku rakouského týmu vzešla další velká šance, která opět nekončí gólem! Arnautović si na levé straně narazil míč s Junuzovićem a postupoval po levé straně sám do vápna. Jeho následná přihrávka sice Janka nenašla, avšak k Harnikovi míč doputoval. No jo, ale ten v rozhodujícím okamžiku podklouzl a míč skončil mimo!
40'
Ospalou rozehrávku rakouské reprezentace se pokoušel probrat Dragović, který zrychlil hru přihrávkou na Martina Harnika, avšak ani záložník Stuttgartu dnes nehraje zrovna svůj životní zápas...
39'
Maďarsko předvedlo povedenou akci a po přihrávce Kleinheislera postupoval po pravé straně osamocený Fiola. Jeho následný centr však skončil přesně v rukavicích Roberta Almera.
38'
Rakušanům se v posledních minutách daří držet svého soupeře na útočné polovině. Harnik poslal přízemní centr do pokutového území, který se odrazil k Arnautovićovi, avšak tomu zpracování opět nesedlo.
37'
Marko Arnautović dnes nehraje dobrý zápas... Útočník Stoke si sice naběhl na pravou stranu na přihrávku od Harnika, avšak pomalu si zpracoval míč a hned u něj byl bránící Gera!
36'
Následného rohového kopu, prvního v tomto zápase, se ujal právě Zlatko Junuzović, jehož centr našel na přední tyči Hintereggera, avšak obránce Mönchengladbachu mířil mimo branku.
35'
Další velká šance rakouské reprezentace! Marc Janko před pokutovým územím krásně sklepl míč pro Zlatka Junuzoviće, který se opřel do míče, avšak jeho povedenou střelu dokázal legendární Király vyrazit na rohový kop!
34'
Rozehrávky volného přímého kopu se ujal Balázs Dzsudzsák, který krásným centrem našel ve středu vápna zcela volného Szalaie, který však špatně zkoordinoval svůj pohyb a hlavička mířila úplně mimo branku!
33'
Teď však dostal exkluzivní centr na levou stranu Adam Szalai, který si míč ještě lépe zpracoval a mohl postupovat vpřed. Celou situaci zachránil na poslední chvíli faulem Dragović, který zcela logicky obdržel žlutou kartu!
33'
Maďarsko opět přepnulo na úsporný režim... V posledních minutách je jednoznačně aktivnější Rakousko, které momentálně kombinuje na útočné polovině.
32'
Exekuce standardní situace se zhostil David Alaba, jehož rána měla ideální rychlost, avšak neměla ideální výšku, a tak střelu dokázala zablokovat maďarská zeď!
31'
Zlatko Junuzović své zranění z šestnácté minutě vůbec nedává znát. Ve středu hřiště si naběhl na povedenou přihrávku od Baumgartlingera, avšak nakonec byl faulovaný a Rakušané mají ze vzdálenosti 30 m zajímavou standardní situaci.
30'
Julian Baumgartlinger zabrnkal na nervy rakouských fanoušků, když ztratil míč ve středu hřiště. Záložník Mohuče však zabojoval a po souboji s Kleinheislerem míč vybojoval zpět!
29'
Hra je na malou chvilku přerušena, neboť Ádam Nagy po jednom ze soubojů ztratil své jednu kopačku, bez které to prostě nejde...
29'
Arnautović si nabíhal do středu hřiště na přihrávku od Harnika, avšak útočníkovi Stoke se vůbec nepovedlo zpracování a míč skončil v zámezí.
28'
Výběr Marcela Kollera se dostal kombinace před pokutovým územím. Z levé strany přilétl centr z kopačky Fuchse, který hledal Arnautoviće. Od maďarského beka se odrazil k Harnikovi, který upadl po souboji s Fiolou, avšak penalta se v žádném případě kopat nebude!
27'
Szalai na levé straně svedl souboj s Davidem Alabou, po kterém maďarský útočník upadl a domníval se, že bude odpískán faul. Rozhodčí měl však jiný názor! Szalai si navíc vzal míč do ruky, za což mohl klidně dostat žlutou!
26'
Rakušané se po delší době dostali do kombinace na útočné polovině a hned z toho mohlo být nebezpečí pro maďarskou branku. Baumgartlinger povedenou narážečkou dostal míč před vápno pro Alabu, avšak tomu míč při zpracování odskočil!
25'
Guzmics se pokoušel najít dlouhým nákopem za obranou útočníka Szalaie, avšak toho centr přelétl. Maďarského útočníka navíc pozorně hlídal obránce Dragović.
24'
Po delší době registrujeme střelecký pokus maďarské reprezentace. Defenzivní štít, Zoltán Gera, napřáthl ze střední vzdálenosti a jeho střela mířila mezi tři tyče. Robert Almer však dokázal podruhé v tomto zápase zasáhnout!
23'
Marc Janko v letošní sezoně zářil v dresu Basileje, kde vstřelil celkem šestnáct branek. V dnešním utkání však zatím zkušený útočník, který zkoušel štěstí i v australském Sydney, vidět není.
22'
Rakušané se po delší době dostali do kombinaci na vlastní polovině. Alexandar Dragović, stoper Dynama Kyjev, posílal dlouhý nákop na Janka, avšak útočník Basileje nebyl ve vzdušném souboji s Langem úspěšný.
21'
Arnautović se na malou chvilku dostal na útočné polovině k míči, avšak po dobrém napadáním Kádára o něj velmi rychle přišel. Dopředu tak míří opět maďarská reprezentace.
21'
Svěřenci německého trenéra Bernda Storcka mají stále míč pod kontrolou na vlastní polovině. Rakušané se pokoušejí napadat, avšak stále se jim nedaří dostat se k míči.
20'
Maďarská reprezentace se opět usadila na útočné polovině, avšak kombinace mezi Neméthem a Kleinheislerem nebyla ideální a míč skončil v zámezí.
19'
Maďarské se po nepovedeném vstupu do zápasu výrazně zvedlo a v posledních minutách svého soupeře přehrává. Németh na levé straně posunul patičkou míč na Nagyho, avšak u toho byl však Florian Klein.
17'
Po zhruba minutové pauze se konečně hraje fotbal! Junuzović to zjevně rozchodil a je zpět na trávníku. Uvidíme, zdali se Junuzović bude schopen zapojil naplno do hry.
16'
Zlatko Junuzović teď ve středu hřiště nepřijemně došlápl a vypadá to, že rakouský záložník bude muset střídat. Doktorský štáb se pokouší Junuzoviće ještě dát dohromady, avšak nevypadá to příliš dobře.
15'
"Hostující" celek však následně pokračoval v aktivním pohybu na útočné polovině. Kleinheisler posunul před vápnem míč pro Szalaie, který pohotově vypálil, avšak jeho ránu zblokoval Dragović.
15'
Maďarský tým skvěle napadal na útočné polovině a dokázal vybojovat míč. Németh roztáhl hru na levou stranu, odkud centroval Kádár. Jeho centr hledal Szalaie, avšak ten se k hlavičce prodrat nedokázal.
14'
Alexandar Dragović si pomohl ve vzdušném souboji s Szalaiem nedovoleným zákrokem, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího, který odpískal nedovolený zákrok.
13'
Adam Szalai se zatím statečně pere na hrotu maďarského útoku. Tentokrát útočník Mohuče sklepl míč na levou stranu pro Németha, po jeho souboji s Kleinem však míč skončil v autu.
12'
Junuzović to tentokrát přehnal s důrazem na pravé straně, kde zajel pod nohy Kádára. Maďarského obránce souboj jistě hodně bolel, nicméně měl by pokračovat ve hře.
11'
Na druhé straně se pokoušel zahrozit Lászlo Kleinheisler, který se uvolnil ve středu hřiště, avšak maďarskému záložníkovi střela vůbec nesedla a míč letěl vysoko nad branku Roberta Almera.
10'
Rakouská reprezentace se však po aktivním napadáním dostala velmi rychle k míči a kombinovala na útočné polovině. Arnautović se uvolnil přes Fiolu a krásnou přihrávkou našel ve vápně Davida Alabu, který se dostal do další gólovky, avšak tentokrát zasáhl Király!
9'
Kristián Németh se krásně uvolnil na levé straně, nicméně postup maďarského záložníka zastavil nedovoleným zákrokem Martin Harnik. Turpin faul odpískal a Maďaři zůstanou u míče.
9'
Kádár dostal na levou stranu povedený pas, který si ideálně zpracoval a míč ihned servíroval na hranici vápna pro Szalaie. Útočník Mohuče však špatně načasoval svůj náběh a míč odkopl pozorný Dragović!
8'
Poprvé v dnešním utkání sledujeme postupnou kombinaci maďarského výběru. Ten má však velké problémy s aktivním napadáním svého soupeře, a tak byl zahnán zpět na vlastní polovinu.
7'
Alaba ve středu hřiště lehce zaváhal, avšak Junuzović dokázal zaváhání svého spoluhráče hravě napravit a Rakušané zůstávají u balonu.
6'
Rakouská reprezentace pokračuje v aktivním výkonu. Martin Hinteregger zrychlil hru povedenou přihrávku na levou stranu, kam si naběhl Christian Fuchs. Na kapitána Rakouska si však počkal Fiola, jenž svého soupeře dokázal čistým zákrokem zastavit.
5'
Zlatko Junuzović si naběhl na hranici vápna na přihrávku od Harnika. Rakouského záložníka však dokázala zastavit pozorná maďarská obrana.
4'
Na levou stranu dostal povedený centr Kádár, který předvedl ještě lepší zpracování a s trochou štěstí dostal míč do středu hřiště pro Kleinheislera, který zkusil vystřelit, avšak Almer byl pozorný a připsal si první zákrok v tomto zápase!
3'
Alaba se pokoušel zakombinovat ve středu hřiště s Junuzovićem, avšak do kombinace se vložil Nagy, který chtěl založit rychlý protiútoku. Jeho přihrávka na Szalaie však nebyla příliš přesná a u míče je znovu "domácí" celek.
2'
Rakouská reprezentace zatím potvrzuje papírové předpoklady a kontroluje hru na polovině hřiště. Maďaři zatím neměli žádnou možnost ukázat své fotbalové umění.
1'
Uplynula sotva půl minutka dnešního utkání a Rakušané mohli jít do vedení! David Alaba dostal prostor ve středu hřiště, napřáhl ke střele, tu však zastavila až tyč maďarské branky! Alaba potvrdil své kvality hned v úvodní minutě dnešního zápasu!
1'
A je to tady! Hlavní rozhodčí Clément Turpin právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté Rakouska, kteří zahajují zápas kombinací na vlastní polovině!
1'
Utkání právě začalo.
Teď už nic nebrání úvodnímu výkopu dnešního duelu! Samotný zápas každým momentem začne!
Nyní přichází na řadu rakouská hymna.
Hlavní rozhodčí Clément Turpin přivedl oba týmy na hrací plochu. Jako první zazní maďarská hymna.
Ještě jednou přeji příjemný podvečer při sledování dnešního prvního zápasu programu ME! Na zaplněném Stade de Bordeaux se představí Rakousko v zápase s Maďarskem.
Úvodní sestavy:

Rakousko: Almer – Klein, Dragović, Hinteregger, Fuchs (C) – Baumgartlinger, Alaba – Harnik, Junuzović, Arnautović – Janko.
Náhradníci: Lindner, Özcan – Garics, Ilsanker, Okotie, Suttner, Prödl, Wimmer, Schöpf, Hinterseer, Sabitzer, Jantscher.

Maďarsko: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera – Németh, Nagy, Kleinheisler, Dzsudzsák (C) – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Gulácsi – Korhut, Lovrencsics, Böde, Pintér, Nikolić, Stieber, Priskin, Bese, Elek, Juhász.

Rozhodčí: Clément Turpin – Cano, Danos (vš. Francie).
Příjemné úterní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Mistrovství Evropy ve Francii má dnes na programu svůj pátý hrací den, který obsahuje dva zápasy skupiny F! My se společně zaměříme na pikantní souboj Rakouska s Maďarskem. Souboj se odehraje na jihu Francie v Bordeaux a jeho začátek je stanoven v 18:00. U textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
Rakouská cesta na šampionát vedla přes skupinu G, ve které na výběr trenéra Kollera čekalo mj. Rusko a Švédsko. Rakouská reprezentace svými výkony překvapila fotbalovou Evropu a po skvělých výkonech ovládla svou skupinu se ziskem 28 bodů! V kvalifikačních bojích zazářil především zkušený útočník Marc Janko, který mířil přesně celkem sedmkrát. Útočníkovi Basileje zdatně sekundoval také David Alaba, jenž se z pozice obránce dokázala prosadit čtyřikrát.

Rakušané absolvovali před šampionátem celkem dva přípravné zápasy, které však rozhodně nedopadli dle představ trenéra Marcela Kollera. V prvním přátelském duelu se střetli v Klagenfurtu s Maltou a hned v osmnácté minutě vedla rakouská reprezentace rozdílem dvou branek. V samotném závěru Malta snížila, to když si dal David Alaba vlastní gól, avšak výsledek 2:1 zůstal až do závěrečného hvizdu. V druhém přípravném duelu si Rakušné pozvaliá na vyprodaný Ernst Happel Stadion Nizozemsko, které se na závěrečný šampionát neprobojovalo. 48000 natěšených fanoušků však museli skousnout prohru 0:2, která trenéra Kolllera před blížícím se šampionátem jistě nepotěšila...

Hlavním tahounem rakouské reprezentace je mladý David Alaba, který po celou sezonu podával v Bayernu velmi působivé výkony a zcela zaslouženě obdržel pozvánku na závěrečný šampionát. Dalším jménem, které stojí za zmínku, je Marko Arnautović, jenž prožil skvělou sezonu ve Stoke. V anglické nejvyšší soutěži se trefil celkem jedenáctkrát a trenér Koller věří, že si střeleckou formu přivezl i do Francie!

RAKOUSKÁ NOMINACE
Brankáři – Robert Almer (Austria Vídeň), Heinz Lindner (Frankfurt), Ramazan Özcan (Ingolstadt)

Obránci – Aleksandar Dragović (Dynamo Kyjev), Christian Fuchs (Leicester), Martin Hinteregger (Mönchengladbach), Florian Klein (Stuttgart), Sebastian Prödl (Watford), Markus Suttner (Ingolstadt), Kevin Wimmer (Tottenham)

Záložníci – David Alaba (Bayern Mnichov), Julian Baumgartlinger (Mainz), György Garics (Darmstadt), Martin Harnik (Stuttgart), Stefan Ilsanker (Lipsko), Jakob Jantscher (Luzern), Zlatko Junuzović (Bremen), Marcel Sabitzer (Lipsko), Alessandro Schöpf (Schalke)

Útočníci – Marko Arnautović (Stoke), Lukas Hinterseer (Ingolstadt), Marc Janko (Basilej), Rubin Okotle (1860 München)
Maďarská fotbalová reprezentace se na ME probojovala po dlouhých 44 let! Maďarsko bylo nalosováno do papírově slabší skupiny F, kde se střetlo mj. s Řeckem a Severním Irskem. Výkony maďarské reprezentace nebyly úplně ideální, nicméně výběr Bernda Storcka obsadil konečné třetí místo, díky kterému si zajistil místo v baráži. V té se Maďarsko utkalo s Norskem, a v tomto souboji nebylo považováno za favorita. Důležitý krok směrem k účasti na závěrečném šampionátu Maďarsko udělal jednobrankovou výhrou na hřišti Norska. V následné odvětu Maďaři zvítězili 2:1 a oslavy postupu mohly propuknout naplno!

Maďarsko odehrálo před světovým šampionátem rovněž dvě přípravná utkání. V prvním duelu parta kolem Balázse Dzsudzsáka se utkala s výběrem Pobřeží slonoviny, avšak utkání skončilo bezbrankovou remízou. V generálce na ME se svěřenci trenéra Storcka představili na půdě silného Německa. Z Gelsenkirchenu nakonec Maďaři odjížděli po porážce 0:2! Stejně jako Rakušanům, ani Maďarsku generálka na šampionát rozhodně nevyšla dle představ...

Tahouny maďarské reprezentace jsou Balázs Dzsudzsák, který si udělal jméno v PSV, v letošní sezoně působil v tureckém Bursasporu. Druhou oporou výběru trenéra Storcka je útočník Ádam Szalai, který v letošní sezoně oblékal dres německého Hannoveru.

MAĎARSKÁ NOMINACE
Brankáři – Dénes Dibusz (Ferencváros), Péter Gulácsi (Lipsko), Gábor Király (Haladás)

Obránci – Barnabás Bese (MTK), Attlla Fiola (Puskás Akadémia), Richard Guzmics (Wisla), Roland Juhász (Videoton), Tamás Kádár (Lech), Mihály Korhut (Debrecen), Ádam Lang (Videoton), Ádám Pintér (Ferencváros)

Záložníci – Ákos Elek (Diósgyör), László Kleinheisler (Brémy), Gergö Lovrencsics (Lech), Ádám Nagy (Ferencváros), Zoltán Stieber (Norimberk)

Útočníci – Dániel Böde (Ferencváros), Balász Dzsudzsák (Bursaspor), Zoltán Gera (Ferencváros), Krisztán Németh (Al-Gharafa), Nemanja Nikolić (Legia), Tamás Prisklin (Slovan Bratislava), Ádám Szalai (Hannover)
Články odjinud