Přenos se aktualizuje automaticky

Fotbalisté pražské Sparty poráží v odvetě semifinále Poháru České pošty Jablonec 4:0 a i přes prohru 1:3 z úvodního zápasu na severu Čech postupují do finále.

Hosty srazili v prvním poločase krajní obránci Kadeřábek s Hybšem, kteří se postarali o dvoubrankový náskok domácích a otočili postupové misky vah. Po změně stran se k nim navíc připojili do střelecké listiny krásnými brankami i Hušbauer s Váchou a Jablonec musel vstřelit dvě branky. Severočeši ještě bojovali a nevzdali tento dvojzápas, Kysela s Čížkem dokonce i nastřelili brankovou konstrukci, ovšem skórovat už se jim nepodařilo.
Konec zápasu.
90
Rozhodčí Franěk prodlužuje také druhý poločas o jedinou nastavenou minutu.
89
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Dočkal, přichází Vacek.
88
Kopic hledal kolmicí za sparťanskou obranu rozběhnutého Beneše, blíže k míči však měl Švejdík a s jabloneckým soupeřem se po odehrání míče nepříjemně srazil.
87
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Mareček.
86
Lafatu při zpracování míče poslal k zemi za hranicí pravidel Kysela a píská se proti hostům.
86
Přikrylův prudký střílený centr zpracoval do svých rukavic jablonecký brankář Špit.
84
Další centr Severočechů už byl o poznání nebezpečnější, ovšem Čížek hlavičkoval pouze do tyče!

Podruhé tak dnes Spartu od inkasování zachránila branková konstrukce, přičemž připomínám, že právě dvě branky chybí Jablonci v postupové matematice k dosáhnutí postupového výsledku.
82
Ani centr od rohového praporku Čížkovi nevyšel, resp. jeho spoluhráči v pokutovém území byli důsledně obsazeni.
82
Čížkův centr z pravého křídla se neujal, jablonecký středopolař ve své snaze bude moci pokračovat rohovým kopem z opačné strany sparťanské poloviny.
80
Sparťanský lodivod Vítězslav Lavička dnes slaví jednapadesáté narozeniny, k čemuž mu hodně zdraví a štěstí narozeninovým chorálem přejí sparťanští fanoušci a my se k tomuto přání také přidáváme.
79
Kopic hledal v pokutovém území rozběhnutého Rossiho, před ním však měl výrazně blíže k míči Švejdík.
77
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Přikryl.
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Eliáš, přichází Fantiš.
77
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Přikryl.
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Eliáš, přichází Fantiš.
76
Doležal si pohledem u sudího Fraňka žádal odpískání pokutového kopu po souboji se Švejdíkem, arbitrova píšťalka však zůstala němá.
75
Dočkal hledal na levém křídle Matěje Hybše, ten však svůj náběh nenačasoval dobře a neměl šanci přihrávkou dostihnout.
74
Dnešnímu souboji o pohárové finále přihlíží 3 395 diváků.
73
O pár sekund později byl u středové čáry Krejčí zasažen Kyselou a jen velmi těžce se zvedá z trávníku.
73
Kubista šlapákem zasáhl odkopávajícího Váchu a jeho počínání ocenil sudí Franěk žlutou kartou.
72
Fotbalových fanoušků dnes na Letnou moc nepřišlo, přesto vytváří zápasu slušnou kulisu a nyní si domácí příznivci přejí "bůra" v jablonecké síti.
71
Po Kubistově ztrátě míče pelášil po útočné polovině Krejčí, jeho následnou ránu k bližší tyči brankář Špit vyrazil vedle své branky.
70
Dočkal získal dostatek prostoru v pokutovém území Jablonce, chtěl ještě hledat lépe umístěné spoluhráče, ovšem při snaze o krátký centr podklouzl.
69
Po rychlém kontru sparťanů se individuálním průnikem probil do zakončení Krejčí, u tyče jablonecké branky se ale v koncovce neprosadil.
68
Kopicův centr proletěl pokutovým územím až na jeho hranici k Novákovi, jenž se bez přípravy opřel do balónu a orazítkoval břevno sparťanské branky!
65
Při přerušení hry už přichází prostor pro Vojtěcha Kubistu, kterému přepouští místo na hřišti někdejší sparťanský útočník Lukáš Třešňák.
64
U jablonecké střídačky je připraven k nástupu na hřiště v dresu vysvlečený Kubista, zatím si ale na svoji pracovní aktivitu musí chvíli počkat.
63
Vaclíkův výkop si po Lafatově prodloužení nedokázal zpracovat Krejčí.
62
Třešňák na boční hranici pokutového území tančil s míčem kolem Kadeřábka, nakonec ale přes míč přepadl a sparťané mu jej odebrali.
60
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané pokračují v krásných brankách! Ligový rekordman v asistencích během jedné sezóny Dočkal znovu prokázal svůj um finálních přihrávek, našel za jabloneckou obranou rozběhnutého LUKÁŠE VÁCHU a sváteční střelec se zapisuje do gólové listiny dnešního zápasu technickým lobem přes brankáře Špita!
59
Na centr Nováka si naskočil Doležal, před ním ale brankář Vaclík stačil vyboxovat míč mimo vlastní pokutové území.
58
Krejčí hledal přízemním centrem u bližší tyče Lafatu, před ním odkopl míč do zámezí Beneš.
56
Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Hubník, přichází Doležal.
55
Sparta právě vstřelila branku!
JOSEF HUŠBAUER v dnešním utkání dosud rozhodně nepatřil ke sparťanským tahounům, teď ale vypálil z třiceti metrů parádní projektil, který se zastavil až v síti u tyče jablonecké branky!
54
Hosté výrazně zvýšili svoji aktivitu na sparťanské polovině. Tentokrát centroval ze standardní situace Čížek, za sparťanskou obranou pak Rossi prodloužil míč jen k brankáři Vaclíkovi a především byl v postavení mimo hru.
53
Eliášův centr si před sparťanskou brankou našel Kopic, hlavou ale mířil jen do středu branky a připraveného Vaclíka.
52
Kadeřábek našel v pokutovém území rozběhnutého Hušbauera, ten se ale proti dvojnásobné početní převaze v podobě Beneše s Novákem nedokázal prosadit.
52
Kopicův centr nadvakrát zkrotil brankář Vaclík.
51
Souboj Lafaty s Benešem posoudil sudí Franěk jako nedovolený ze strany domácího fotbalisty. Je to ale právě sparťanský kapitán, kdo z tohoto souboje odchází pochroumaný.
49
Kopic si vynutil faul Hybše mezi postranní čárou a pokutovým územím domácích, centr Čížka však nenašel žádného z jeho spoluhráčů před brankou.
48
Po souhře s Hušbauerem se z úhlu opřel do míče Krejčí, mířil však velmi nepřesně.
47
Krejčí se u levé postranní čáry neprosadil v souboji s Eliášem a poté, co se ocitl s míčem v zámezí, budou vhazovat hosté.
46
Do druhého poločasu má Jablonec jednu velkou jistotu, pokud chce dnes postoupit, bude muset skórovat.
46
Začal druhý poločas.
V odvetě pohárového semifinále Sparta vede nad Jabloncem 2:0, když se o její branky postarali krajní obránci Kadeřábek s Hybšem a nutno podotknout, že vzhledem k výrazné útočné aktivitě je její vedení zasloužené.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Sudí Franěk k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45
Souhra Hybše s Krejčím na levém křídle končí postavením mimo hru druhého jmenovaného.
44
Dnes už podruhé Třešňák ostrým skluzem poslal k zemi Kadeřábka a už donutil sudího Fraňka vytasit z kapsy žlutou kartu.
43
Na centr Čižka z přímého volného kopu si nebezpečně naběhl Marek Kysela, nedokázal ale na míč dosáhnout a ten poté doskákal vedle Vaclíkovy branky.
43
Dočkalův centr Špit tentokrát vyrazil pouze před sebe, na hranici pokutového území ale naštěstí pro hosty nebyl nikdo v rudém a Severočeši dostali míč do bezpečí.
41
Desítky sekund byl na hřišti ošetřován Matěj Hybš, střelec druhé branky ale bude moci pokračovat v zápase.
39
Po dlouhé době se do útočné činnosti zapojili hosté, na rohový kop si naskočil Rossi, mířil ale vysoko nad sparťanskou branku.
38
Uplynulá desetiminutovka se odehrála prakticky jen na jablonecké polovině, tentokrát Hušbauer hledal za jabloneckou obranou Krejčího, ten byl ale pomezním rozhodčím Blažejem přistižen v postavení mimo hru.
37
Sparťané jsou při útočné chuti, do Krejčího přízemního centru se na hranici pokutového území položil Kadeřábek, ovšem svoji slabší levačkou nedokázal míč dobře zasáhnout.
35
Sparta právě vstřelila branku!
Nejdříve před prázdnou brankou jen těsně nedosáhl na míč Lafata, následně Sparta zahrávala rohový kop, Dočkalův centr brankář Špit jen vyrazil ke zcela osamocenému MATĚJI HYBŠOVI, který už před zcela odkrytou brankou touto nabídkou nepohrdl a zcela mění postupovou situaci tohoto semifinále!
33
Kadeřábkovi se skluzem vrhl pod nohy Třešňák a poslal k zemi sparťanského obránce způsobem nad rámec pravidel.
30
Současný stav stále nahrává v postupové matematice Jablonci, nicméně oproti úvodu zápasu Spartě nyní stačí jedna branka k lepší pozici.
29
Sparta právě vstřelila branku!
Dočkal se probil za jabloneckou obranu, jeho ránu brankář Špit pouze ztlumil a těsně před brankovou čárou uspěl v souboji s jabloneckými beky PAVEL KADEŘÁBEK a doklepl míč za brankovou čáru!
27
Po rohovém kopu Jablonce vyrostl v pokutovém území nejvýše Beneš, jeho hlavička ale mířila do středu branky, kde byl připravený Vaclík.
26
Kopice u pravé postranní čáry vytlačil do zámezí Hybš, hosté zůstanou u míče prostřednictvím autového vhazování.
24
Krejčí se na levém křídle nedokázal prosadit v souboji s Eliášem a po jeho podklouznutí se bude odkopávat od jablonecké branky.
22
Po následném rohovém kopu Dočkala hlavičkoval Švejdík, z těžké pozice ale daleko od jablonecké svatyně.
22
Kadeřábek od postranní čáry posunul míč do běhu Váchovi, ten si připravil balón do střelecké pozice a následnou pumelicí pod břevno nechal vyniknout brankáře Špita.
20
Se skákavým střeleckým pokusem Váchy si Špit poradil jistě.
19
Centr Dočkala na vzdálenější tyč nenašel žádného ze spoluhráčů.
17
Před sparťanskou brankou se neujaly centry Rossiho ani Nováka.
14
V první obrovské šanci Jablonce neuspěl po Hubníkově přihrávce Třešňák, jehož střelu zblízka vyrazil Vaclík, následná rána Čížka byla zablokována sparťanskou obranou.
13
Krejčí si před brankou nedokázal zpracovat dlouhý pas Kadeřábka.
11
Hubník pálil nebezpečně z otočky na hranici pokutového území, sparťanský brankář si ale se střelou k tyči poradil.
8
Na druhé straně hřiště vhazoval až do pokutového území Čížek, Rossi ale hlavičkoval jen do boční sítě.
7
Na centr Váchy u vzdálenější tyče jen těsně nedosáhli Dočkal s Lafata.
6
Opět v akci Kadeřábek, ten ale u rohového praporku volil nepřesný přízemní centr.
4
Váchova kolmice do pokutového území nalezla Kadeřábka v postavení mimo hru.
3
Ve středu pole se Hybš provinil proti pravidlům v souboji s Kopicem.
2
Dlouhý nákop Kadeřábka doletěl pouze k brankáři Špitovi.
1
Utkání právě začalo.
Rozhodčí Franěk se svými kolegy již přivedl hlavní aktéry tohoto utkání na hrací plochu Generali Arény.
Sparťané k postupu potřebují zvítězit 2:0 nebo vyšším brankovým rozdílem. Při sparťanské výhře 3:1 by následoval rozstřel ze značky pokutového kopu a všechny ostatní výsledky posouvají do finále Jablonec.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš – Vácha – Dočkal, Hušbauer, Matějovský, Krejčí – Lafata
Náhradníci: Švenger, Brabec, Přikryl, Mareček, Vacek, Konaté, Schick

FK Baumit Jablonec: Špit – Eliáš, Kysela, Beneš, Novák – Čížek, Loučka, Rossi, Kopic – Hubník, Třešňák
Náhradníci: Šebek, Jablonský, Fantiš, Kubista, Moulis, Doležal, Štochl

Rozhodčí: Franěk – Blažej, Jiřík.
Příjemný podvečer z pražské Letné, kde v odvetném utkání semifinále poháru České pošty fotbalisté domácí Sparty přivítají soupeře z Jablonce.

Severočeši nastupují ve výrazně lepší startovní pozici, neboť před dvěma týdny uhráli proti ligovému suverénovi výhru 3:1 a dnes jim stačí i jakkoliv prohrát o jednu branku a postoupí do pohárového finále.

Zatímco sparťané očekávají zejména oslavy mistrovského titulu, které mohou vypuknout již v sobotu v Teplicích, kde stačí nejúspěšnějšímu celku české, potažmo československé, fotbalové historie zvítězit, tak hosté už ligu ve své podstatě dohrávají a soustředí své síly především právě do národního poháru, odkud pro ně stále vede cesta do pohárové Evropy a navíc mají šanci na zisk cenné trofeje do klubové vitríny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud