MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Liberec - 7. března 2018   17:00

Slavia
Slavia
25' Škoda  • 35' Frydrych
2:0
(2:0)
Liberec
Liberec
Slavia
Kolář – Frydrych, Jugas, Pokorný, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Hromada, Sobol – Škoda.
Kovář – Danny, Tecl, Bucha, Van Buren, Deli, Necid.
Berka – Pelikán, Kubr
Eden Aréna, Praha-Vršovice
4967 diváků
Liberec
Nguyen – Coufal, Karafiát, Kačaraba, Kerbr – Oscar, Folprecht, Breite, Potočný – Pulkrab, Bosančić.
Hladký – Bartl, Da Silva, Havelka, Köstl, Mikula, Ševčík.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Užijte si zbytek večera a zase brzy na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:3.
Střely mimo: 4:3.
Rohy: 3:3.
Čtvrtfinále MOL Cupu mezi Slavií a Libercem je minulostí. Slávisté si pomohli k postupu dvěma standardními situacemi v prvním poločase. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už domácí utkání kontrolovali, téměř k ničemu svého soka nepustili a po výsledku 2:0 postupují.
90+3'
90+3'
Ještě jedna žlutá karta pro Frydrycha za zakopnutí balonu. O vítězi je ale rozhodnuto.
90+3'
Necid přidal třetí branku svého celku po samostatném úniku. Kvůli ofsajdu ale platit nebude.
90+2'
Libereckým na druhé straně míč utekl do zámezí. Kolář bude vykopávat.
90+1'
Hušbauer se opřel do padajícího balonu, trefil ale jen protihráče do zad.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Fotbalisté z Podještědí získali míč, stále se ale hostům nepodařilo dostat svého soka pod tlak.
88'
Necid možná až zbytečně ostře sestřelil rozehrávajícího Karafiáta a inkasuje žlutou kartu.
87'
Na žádný zvrat v závěru to nevypadá. Červenobílí drží míč na svých kopačkách.
86'
Po několika hraničních střetech na polovině hřiště se píská proti Libereckým.
85'
Rozhodnout navíc mohl Souček, jenž se zjevil sám před Nguyenem, z bezprostřední blízkosti se po Dannyho přihrávce prosadit nedokázal.
84'
Liberec se nemůže dostat za obranný val Slavie. Domácí zatím brání dobře.
83'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Pokorný, přichází Deli.
82'
Pokorný vypadá, že toho má tak akorát dost a v doprovodu lékaře odchází za postranní čáru. Bude se střídat.
81'
Do rychlého brejku mohl jít Sobol, jemuž nevyšlo zpracování a míč mu utekl do zámezí.
80'
Liberec se chystá na závěrečný tlak. Naopak sešívaní čekají na vlastní polovině, čím je jejich sok překvapí.
79'
Pražané postupovali do otevřené obrany. Hušbauer svou skrytou přihrávkou nikoho nalézt ale nezvládl, a tak míč proskákal až do autu.
78'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Oscar, přichází Folprecht.
77'
Bosančić nasimuloval faul u rohového praporku a rozhodčí píská faul bránícího slávisty. Následovat bude zkrácený roh.
76'
Bartl neprošel na levém křídle přes Součka. Hosté budou moci nadále útočit, uvidíme roh.
75'
Rozehrávka přímého volného kopu se Karafiátovi vůbec nevyvedla, míč skončil vysoko nad.
74'
Bořil zpracoval míč jen Oscarovi do běhu, a tak nezbylo krajnímu bekovi Slavie nic jiného než sestřelit unikajícího protihráče – jasná žlutá karta.
73'
Míč mají na svých kopačkách fotbalisté Liberce, kteří nadále čekají na svou šanci.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Škoda, přichází Necid.
71'
Tentokrát se už ubránili Liberečtí úplně, záhy fauloval Jugas, jenž inkasuje žlutou kartu.
70'
Pražané rozehráli nakrátko a následně odcentroval Stoch, jehož balon dokázali modří odvrátit jen na další roh.
69'
Sešívaní budou moci rozehrávat další roh.
68'
Nguyen si připsal další výborný výběh. U míče byl jako první a dokázal ho odvrátit do bezpečí.
67'
Sobolovi centr od rohového praporku nevyšel. Hrát mohou hosté.
66'
Trochu netradičně nyní centroval Škoda a hlavičkoval Sobol. Pokus druhého jmenovaného je sražen na roh.
65'
Oscar se rozeběhl za nahrávkou za obranu sešívaných, je mu ale odpískán ofsajd.
64'
Na hřišti po souboji s Pulkrabem zůstává ležet Pokorný, který bude muset být ošetřen.
63'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Potočný, přichází Bartl.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Breite, přichází Da Silva.
62'
Pulkrab potřetí v utkání nebezpečně hlavičkoval. Míč jen o kousek minul vzdálenější tyč.
61'
Holoubkovi svěřenci drží míč. Slávisté ale nezmatkují a v poklidu čekají, co hosté vymyslí.
60'
Souček zahrál na vlastní polovině rukou. Fotbalisté z Podještědí se ale na míči příliš dlouho udržet nedokázali.
59'
Kolář zpackal rozehrávku, když míč poslal jen k Oscarovi. Druhý jmenovaný se šance trochu zalekl a záhy zase balon ztratil.
58'
Pražané rozehráli nakrátko. Nic kloudného ale nevymysleli, a tak mohou jít kupředu Liberečtí.
57'
Danny skákavý míč hezky prostrčil na Škodu, který si zpracovával balon příliš dlouho, a tak ho Kerbr odpálil na roh.
56'
Pulkrab ve snaze vybojovat nakopnutý míč na polovině soupeře ostře fauloval Jugase a dostává žlutou kartu.
55'
Danny se opřel do míče z hodně velké dálky, bránu ovšem minul.
54'
Pražané si roh zopakovali. Podruhé letěl míč na přední tyč, kde ho hosté odvrátili.
53'
Stoch zatáhl míč po křídle a ve vápně přesně našel Kačarabu, jenž nechtěně nepovedeným skluzem donutil Nguyena k výbornému reflexivnímu zákroku.
52'
Útočná akce Liberce skončila u Folprechta. Sešívaní poslali míč do autu.
51'
Na druhé straně se pokoušel za obranu prodrat Sobol, kterého v rozhodujícím momentu zradilo zpracování.
50'
Kačaraba se pokoušel vyslat míč na křídlo. Tento nákop dokázali sebrat sešívaní beci.
49'
Sobol přetaženým míčem pořádně prohnal Stocha, jenž přes veškerou svou snahu nezvládl udržet míč na hrací ploše.
48'
Danny oslovil Stocha, který zvládl jen tak tak nacentrovat. V šestnáctce Liberce se k míči probili hosté.
47'
Oscar dostal pěkný dloubáček za obranu, dokázal přehodit i Koláře, za nějž ale zaskočili jeho beci.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Hromada, přichází Danny.
46'
Slávistům pomohly dvě standardní situace. Díky brankám z penalty a z volného přímého kopu Pražané jdou do kabin s dvoubrankovým vedením. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhém poločase. Pokračovat by se mělo zhruba v 18 hodin.
45+1'
45+1'
Z rohu nakrátko se žádné nebezpečí neurodilo. Do kabin se půjde za stavu 2:0.
45'
Uvidíme ještě jeden roh hostí.
44'
Hraje se kolem poloviny hřiště. Na míči jsou momentálně Liberečtí.
43'
Nevypadá to na žádný hurá fotbal v závěru první půle. Ani jeden z celků nechce udělat zbytečnou chybu.
42'
S míčem kombinují hráči v modrém. Pražané ale svého soka vytlačili na jeho polovinu.
40'
Kolář dosud v podstatě neměl žádnou práci. Nyní ale předvedl dva parádní zákroky. Po centru z volného přímého kopu byl balon tečovaný jedním ze slávistů a gólman Slavie měl co dělat, aby konečky prstů míč vytáhl mimo. Záhy se musel sešívaný brankář zase přesunout na druhou stranu, kde výborně dokázal lapit dorážku hostů.
39'
Hušbauerova slabá hlavička se k libereckému brankáři nedostala a navíc se píská ofsajd, takže budou hrát hosté.
38'
Další akce sešívaných vedla po pravém křídle a vyústila v rohový kop.
37'
Breite vyvrátil má slova, neboť se opřel do balonu zpoza šestnáctky. Svou přízemní střelu mezi tři tyče nevměstnal.
36'
Hosté jsou v podstatě od první inkasované branky bezzubí. K balonu se sice dostanou, do střelecké pozice už ale nikoliv.
35'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia vede 2:0! Stoch přetaženým míčem našel až za zadní tyčí Bořila, který vrátil hlavou míč zpět do ohně, kde ho jednoduše uklidil do sítě MICHAL FRYDRYCH.
34'
Breite fauloval Součka. Za malou chvíli uvidíme zkrácený roh. Breite navíc dostává žlutou kartu.
33'
Do vápna Liberce se pokoušel vyslat další míč Bořil. Balon z jeho kopačky však šestnáctku týmu z Podještědí přelétl.
32'
Hušbauer obral soupeře o balon a pokoušel se kombinovat se Sobolem. Druhý jmenovaný se příliš daleko nedostal, balon doskákal po souboji do autu, který budou rozehrávat červenobílí.
31'
Hromada byl sražen k zemi nedovoleně. A tak jsme byli svědky dalšího centru Stocha, jenž našel přesně Škodu, který prověřil brankáře Nguyena z bezprostřední blízkosti. Hlavní sudí ovšem záhy odpískal útočný faul, a tak bylo vzrušení zbytečné.
30'
Nguyen nakonec odkopl míč jen do autu a slávisté mohou otočit hru.
29'
Hráči v modrém znovu na míči. Pražané hodně aktivně napadají, a tak se nemohou dostat Liberečtí na polovinu soupeře.
28'
Severočeši dlouho kombinovali na vlastní půli, až přišel dlouhý nákop, který dokázali domácí beci ve spolupráci s brankářem Kolářem vyřešit.
27'
Frydrych svým centrem našel jen Karafiáta. Hrají Liberečtí.
26'
Sešívané úvodní branka povzbudila. Stoch dostal pas za obranu, míč ale nedostihl.
25'
MILAN ŠKODA potvrdil svou pověst kanonýra a zacílil přesně k tyči. Nguyen zůstal stát na místě, a tak jdou Pražané do vedení!
24'
Žlutou kartu dostává Kačaraba (FC Slovan Liberec).
23'
Kačaraba srazil Hromadu v pokutovém území – penalta!
22'
Pulkrab se snažil usměrnit centrovaný míč mezi tři tyče, o hodně však minul. Záhy sudí signalizoval rohový kop, právě mladý útočník Pulkrab se přiznal, že balon šel za brankovou čáru od něj, a tak uvidíme výkop od brány.
21'
Stoch dostal pas do běhu za obranu. Nguyen zvládl vystartovat ze své svatyně včas a míč odkopl do bezpečí.
20'
Škoda se opřel do přihrávky vzduchem zpoza vápna a pořádně protáhl brankáře Nguyena, jenž si dokázal poradit.
19'
Karafiát míč na jistotu odehrál do autu před dobíhajícími hráči Slavie. Domácí tedy budou rozehrávat.
18'
Kerbrovi poskočil balon těsně před snahou o centr, a tak krajní bek celku z Podještěbí míč poslal jen na tribunu.
17'
A hostům se to daří. Postupně se fotbalisté v modrém posunuli až na půli soupeře.
16'
Další přihrávky domácího celku do šance nevedly. Po delší době budou moci Liberečtí v poklidu rozehrát.
15'
Sobol z ostrého úhlu našel ve vápně Škodu, který ale musel udělat pár kroků zpět, aby míč dostihl, a svou následnou střelu z první poslal jen do bránícího hráče.
14'
Kačaraba vyskočil ze všech nejvýše a centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečí. Sešívaní nadále mohou hrát na polovině soupeře.
13'
Rohový kop bude rozehrávat Slavia.
12'
Oscar z obtížné pozice vykouzlil parádní přihrávku do vápna Slavie a jeho spoluhráči na hrotu chyběl opravdu malý kousíček, aby se dostal do jasné gólovky.
11'
Stoch našel nabíhajícího Součka, jenž hlavičkou poslal míč těsně vedle vzdálenější Nguyenovy tyče.
10'
Oscar poslal nedovoleně k zemi Sobola, a tak už si Stoch chystá míč, aby mohl centrovat do vápna.
9'
Hra se zase trochu uklidnila. Sešívaní hrají s míčem teď už na půli Liberce, ale zatím v bezpečné vzdálenosti od brány.
8'
Pražané kombinují s balonem na své polovině a pomalu se posouvají kupředu.
7'
Pulkrab se dokázal prodrat k centrovanému míči a uklidit ho do sítě. Branka ale neplatí, neboť si dle sudích liberecký útočník pomohl faulem.
6'
Další akci Slavie táhl Hušbauer, na půlce soupeře byl ovšem osamocený, a tak přišel o míč.
5'
Hosté rozehrávali rohový kop. Centr na přední tyč ale zvládli Pražané odvrátit a nechybělo moc, aby mohli zahrozit z rychlého brejku.
4'
Liberečtí se vysunuli na polovinu soupeře a obléhají vápno Slavie.
3'
Hráči v modrém stále hrají s míčem, musí ale začít od vlastní branky.
2'
Začalo se opatrně, s balonem hrají Liberečtí.
1'

SK Slavia Praha: Kolář – Frydrych, Jugas, Pokorný, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Hromada, Sobol – Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Danny, Tecl, Bucha, Van Buren, Deli, Necid.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Coufal (C), Karafiát, Kačaraba, Kerbr – Oscar, Folprecht, Breite, Potočný – Pulkrab, Bosančić.
Náhradníci: Hladký – Bartl, Da Silva, Havelka, Köstl, Mikula, Ševčík..
Oba celky spojuje mnohé. Tak především v zimní pauze zamířil z Liberce do Slavie trenér Jindřich Trpišovský a spolu s ním také vedoucí mužstva Jan Nezmar a také brankář Ondřej Kolář a obránce Ondřej Kúdela. Na Liberec navíc Pražané nemají dobré vzpomínky. Při posledním vzájemném střetnutí loni na podzim se totiž fotbalisté z Podještědí stali jediným celkem, který dokázal v Edenu v rámci ligy v letošní sezóně zvítězit.

Oba celky mají za sebou tři jarní ligová utkání. Pražané nejprve prohráli zcela nečekaně v Jihlavě. Toto zaváhání dokázali záhy napravit, když udolali v derby Klokany a tento víkend zvítězili 3:0 v Mladé Boleslavi. Liberec do jara vstoupil porážkou na Spartě. Následně doma nejtěsnějším možným rozdílem porazil Mladou Boleslav a tuto sobotu remizoval s Karvinou, přičemž alespoň bod zajistil Holoubkovým svěřencům až v závěru mladík Pulkrab.

Sešívaní vstupují do tohoto čtvrtfinále jistě jako favorité. Záležet bude ovšem tak trochu tradičně i na tom, koho trenéři do bitvy pošlou a koho nechají odpočívat před ligou. Úvodní výkop je v plánu na 17 hodin, tak zůstaňte s námi!
Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtfinálového duelu mezi Slavií a Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.