MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rosice : Brno - 5. září 2018   17:00

0:2
(0:2)
Brno
Brno
13' Pavlík   • 19' Zezula (vl.)
Rosice
Zádrapa – Zezula, Praks (80. Moučka), Novák, Kugler, Černý, Malata (C) (32. Kršák), Selinger, Vítámvás, Šíp (73. Chyla), Trtílek.
Dočekal – Kršák, Moučka, Dutka, Kozel, Chyla.
Dubravský – Pelikán, Dobrovolný.
Rosice
1568 diváků
Brno
Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu (79. Štěpanovský), Bariš (71. Sedlák), Krejčí, Kříž, Lutonský (57. Jambor) – Magera (C)
Mrázek – Gomes, Vraštil, Sedlák, Jambor, Štepanovský, Zikl.

To je vše, díky za pozornost a někdy u fotbalu napočtenou.
Střely na bránu: 4:6
Střely mimo: 1:6
Rohy: 8:9
Je tu konec zápasu. Rosice na domácí půdě prohrávají 0:2. První poločas rozhodl o tom, že Zbrojovka postupuje do dalšího kola MOL Cupu. Nejprve se trefil Pavlík, poté vlastním gólem Zezula. Další obrovské šance Brna nikdo nedokázal využít. Rosice se ve druhém poločase zlepšily, ale gólový efekt to nepřineslo.
90+2'
90'
Vysoká návštěva sleduje poslední minuty tohoto duelu. Rozhodl první poločas, ve kterém byla Zbrojovka jasně lepší. Ve druhém se hra malinko srovnala, ale rozdíl byl i tak patrný.
90'
Nastavují se dvě minuty nad rámec utkání.
89'
Navíc si hosté vytvořili velkou šanci. V závěru zápasu pálil Krejčí a Zádrapa míč vyráží na roh.
88'
Duel se prakticky dohrává. Rosice ve druhém poločase zlepšily herní projev, ale na Zbrojovku to nestačí. Ta ve druhém poločase hraje přesně to, co potřebuje.
86'
Blíží se konec zápasu, nyní centroval Eismann a před Magerou zasáhl brankář Rosic. Poté je útok Brna zastaven pro ofsajd.
84'
Žlutou kartu dostává Černý (FC Slovan Rosice).
83'
Černého tvrdá pumelice nadělala Melichárkovi starosti, ale zkušený gólman si věděl rady a míč vyrazil před sebe, kde už nikdo nebyl. Následoval brejk Zbrojovky, Magera se však k zakončení nedostal. Zádrapa byl u míče včas.
81'
Žlutou kartu dostává Sukup (FC Zbrojovka Brno).
80'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Praks, přichází Moučka.
79'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Bartolomeu, přichází Štěpanovský.
78'
Míč plachtil kolem Melichárkovy brány, Pavlík pro jistotu poslal míč za lajnu. Po dalším rohu už se brněnský tým ubránil.
77'
Rosice se ještě nevzdávají, vybojovaly další roh.
75'
Divácký rekord z roku 2010 padl. Dnešnímu utkání přihlíží 1568 diváků.
73'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Šíp, přichází Chyla.
71'
Žlutou kartu dostává Selinger (FC Slovan Rosice).
71'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Bariš, přichází Sedlák.
70'
Krásná střela Bartolomea, který se uvolnil na levé straně hřiště, dostal se až na hranici velkého vápna odkud poslal parádní střelu. Ale vyznamenal se i Zádrapa, jenž míč vytáhl mimo tři tyče.
69'
Dobrá šance Nováka, který měl možnost snížit. Rosický fotbalista prodloužil drobným trknutím míč na Melichárkovu bránu a ten musel jít do výskoku a míč konečky prstů vytěsnit nad bránu.
67'
A Krejčí zůstává ležet na hřišti, ve výskoku upadl nepříjemně na záda, chvilku byl otřesen, ale bude moct pokračovat.
66'
Bariš přiťukl míč na Krejčího, jehož střela šla nad bránu. Pozice dobrá, zakončení horší.
65'
Brňané hrají v klidu a to co potřebují. Častěji také drží míč.
63'
Je sice vidět, že se Rosice ve druhém poločase zvedly, ale vyloženě žádnou gólovku si nevypracovaly
62'
Ofsajd Rosic končí další možnost k překonání jisté brněnské obrany.
60'
Dlouhý aut Rosic a poté Pavlíkovo uklizení do bezpečí znamená čtvrtý roh v zápase.
58'
Žlutou kartu dostává Šíp (FC Slovan Rosice).
57'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Lutonský, přichází Jambor.
56'
Centr Eismanna hledal Mageru, který byl připravený na hlavičku ve vápně, k ní se však nedostal.
54'
Před Melichárkovou bránou bylo hodně těsno, ale zkušený gólman Zbrojovky míč dokázal vyboxovat pryč z nebezpečného území.
52'
Rosice zahrávaly roh, Pavlík musel jít do hlavičky a míč odvrátit do bezpečí.
50'
Centr Bartolomea proletěl do vápna, ale tam byl připravený brankář Zádrapa.
49'
Další změna v sestavě Rosic nebo Zbrojovky se nekonala, stále platí pouze jedno střídání, když ve 32. minutě odešel Malata.
48'
Sympatický vstup Rosic do druhého poločasu. Novák poslal centr na hranici velkého vápna, kde byl střídající Kršák a diváci mohli po jeho střele zatleskat. Byť šel pokus mimo, střela to nebyla špatná.
46'
Střely na bránu: 2:4
Střely mimo: 0:4
Rohy: 1:8
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Je za námi první poločas, ve kterém zcela jasně dominovala Zbrojovka. Ta prakticky 40 minut nepustila soupeře do zakončení. Již ve 13. minutě otevřel skóre Pavlík, poté si dal Zezula vlastní gól. Nicméně Zádrapa ještě svůj tým několikrát podržel při jasných tutovkách. Rosice hrozily dvakrát a dvakrát z toho bylo břevno. Výsledek se ale neměnil a hosté vedou zaslouženě 2:0.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Obrana Zbrojovky jistým způsobem zakročila, Rosice ale dál pokračují v sympatickém náporu.
44'
Rosice se v posledních minutách osmělily, začaly hrozit po centrech, nyní budou zahrávat po Pavlíkově bloku rohový kop.
43'
Ale pozor, prakticky z ničeho se dostaly Rosice do největší šance zápasu. Po centru přišla hlavička Prakse, který orazítkoval břevno Melichárkovy brány. Dnes už podruhé. V prvním případě to bylo po rohu.
42'
Blíží se závěr prvního poločasu a mnohem spokojenější mohou být fanoušci Zbrojovky. Jejich tým zcela zaslouženě vede 2:0 a to je ještě milosrdný výsledek pro domácí.
40'
Žlutou kartu dostává Praks (FC Slovan Rosice).
39'
Černého centr hosté dokázali odvrátit naprosto bez problémů.
38'
Standardka pro Rosice, kterou vybojoval Novák. Pozice to není vůbec špatná.
36'
Přetažený centr Zádrapa pustil, ale pomohla mu domácí obrana, která Bartolomea nepustila k hlavičce.
34'
Kanonýr Rosic Petr Malata dohrál, těžko říct důvod, ale na zranění to vyloženě nevypadalo. Každopádně teď si na chvíli může přetížená obrana Rosic odpočinout.
32'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Malata, přichází Kršák.
31'
Máme za sebou přes třicet minut hry a pánem na hřišti je jednoznačně Zbrojovka, která nastoupila v nejsilnější sestavě a je to vidět. Hraje velmi povedený duel.
29'
Další vyloženě tutovka pro Brno. Eismann nacentroval z dalšího rohu a míč se po něm odrazil k připravenému Barišovi, jehož pumelice z voleje pořádně protáhla Zádrapu. Ten předvedl skvělý zákrok a jasně podržel svůj tým.
27'
Šestý roh Zbrojovky, opět to před rosickou brankou hořelo, nicméně Rosice se dokázaly ubránit.
25'
Obrovská šance a v ní Bartolomeu. Po centru Eismanna si tento šikovný fotbalista naběhl na hlavu a chybělo jen pár centimetrů.
24'
Lukáš Magera se dostal do ideální pozice na malém vápně, ale nakonec místo zakončení volil ještě přihrávku.
22'
Velká šance také pro Rosice. Černý kopal roh a míč se dostal až na Melichárkovo břevno. Přímé ohrožení brány hostující brány.
19'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka vede po necelých dvaceti minutách již 2:0. TADEÁŠ ZEZULA si dává hlavičkou vlastní branku. Byl to pravděpodobně Bartolomeu, který přihrával z levé strany a rosický fotbalista si smolnou brankou dává vlastence.
19'
Po něm se už situace před bránou Slovanu uklidnila, domácí se konečně mohou trochu osmělit do útoku.
19'
Tlak Zbrojovky pokračuje. Hlavně Bartolomeu je hodně nebezpečný. Jeho pumelice z dálky pořádně protáhla Zádrapu, který konečky prstů vyrazil míč na roh.
19'
Velká šance Zbrojovky a znovu u toho byl obránce Pavlík. Po rohu Bartolomea si naskočil do vzduchu a jeho pokus jen těsně minul horní tyč Zádrapovy svatyně.
17'
Brno je i nadále lepším týmem, vybojovalo v pořadí již čtvrtý roh.
15'
Rosice zatím působí hodně zakřiknutě, nedostali se prakticky za svou útočnou polovinu.
13'
Tlak hostů je zhodnocen úvodní brankou. Kryštůfek poslal přízemní míč na malé vápno, kde byl připravený PETR PAVLÍK a jeho teč znamená úvodní gól Zbrojovky. Zádrapa neměl šanci reagovat.
11'
Bartolomeu zahrával dva rohové kopy v řadě, Selinger musel hlavičkou odvracet, následně si svůj prostor před brankovištěm pohlídal gólman Rosic
10'
Stále se hraje na jedné straně hřiště, Zbrojovka se do svého soupeře ihned od začátku zakousla.
8'
Centr z levé strany vyslal Bartolomeu, ale Zádrapa byl včas na svém místě.
4'
Následuje prudká střela Krejčího, která však končí vysoko nad. Trefila jen střechu zdejšího stadionu, respektive jejího zázemí.
3'
Po centru Lutonského hlavičkoval hodně mimo slovenský fotbalista Bariš.
2'
Zbrojovka začala velmi aktivně, centr Lutonského musel brankář Zádrapa lapit. Posléze vybojovali hosté standardku.
1'
Hráči za bouřlivé atmosféry vstupují na hrací plochu místního stadionu, který je po strop zaplněný. Dá se očekávat návštěva přes 1000 diváků.

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Praks, Novák, Kugler, Černý, Malata (C), Selinger, Vítámvás, Šíp, Trtílek.
Náhradníci: Dočekal – Kršák, Moučka, Dutka, Kozel, Chyla.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu, Bariš, Krejčí, Kříž, Lutonský – Magera (C)
Náhradníci: Mrázek – Gomes, Vraštil, Sedlák, Jambor, Štepanovský, Zikl.

Rozhodčí: Dubravský – Pelikán, Dobrovolný..
V derby dvou klubů z Brněnska se očekává bouřlivá kulisa a na spadnutí bude rekord z roku 2010, kdy na pohárový souboj Rosic se Zbrojovkou dorazilo 1350 diváků, kteří viděli výhru favorita 2:1. "Nemůžeme myslet na nic jiného než na postup. Pohár je pro nás možnost vyzkoušet si věci, které v tréninku cvičíme,“ řekl brněnský kouč Pavel Šustr.
Ve středu od pěti hodin odpoledne nastoupí s druholigovou Zbrojovkou doma v Rosicích jako soupeř ve druhém kole domácího poháru Mol Cupu. „Strašně se těším, dlouho jsem tady nehrál, naposledy na střídavý start, když jsme s Patrikem Šustrem pomáhali vykopat vyšší soutěž. Jsem zbrojovák a jedeme vyhrát, ale Rosice mám rád, je to můj domov,“ líčil devatenáctiletý záložník Krejčí.
Hezký den z Rosic. Dnes je na programu dohrávka utkání 2. kola MOL cupu mezi domácími Rosicemi a brněnskou Zbrojovkou. Do městečka vzdáleného nedaleko Brna se chystá velký počet fanoušků, kteří jistě vytvoří bouřlivou kulisu. Očekává se vysoká návštěva a útok na rekord zdejšího stadionu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.