MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  TJ Sokol Lanžhot : Ostrava - 28. srpna 2019   17:00

TJ Sokol Lanžhot
10' Královič
1:3
(1:3)
Ostrava
Ostrava
2' Smola   • 28' Baroš   • 35' Baroš
Klimeš – Šenk, Mikúšek, Bárta, Dobšíček – Hílek (K), Krejčíř – Královič, Bartoš, Kleiber (79. Lenhard) – Dovhanyuk (83. Lapin)
Trubač – Svitok, Simandl, Bakus, Lenhard, Lapin
Machálek – Podaný, Dobrovolný
Stadion Na Šlajsi, Lanžhot
3163 diváků
Ostrava
Budinský – Celba, Pokorný, Procházka (46. Šindelář), Granečný – Holzer, Kaloč, Jirásek (46. Jánoš), Lalkovič – Baroš, Smola (63. de Azevedo)
Laštůvka – Šindelář, Fleišman, Jánoš, de Azevedo, Reiter

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:15.
Dobojováno! Fotbalisté divizního Sokolu Lanžhot odehráli velmi kvalitní zápas s Baníkem Ostrava a byť prohráli 1:3, tak mohou odejít z trávníku se zdviženými hlavami.

Všechny branky padly již v prvním poločase. Na rychlou trefu Tomáše Smoly domácí dokázali brzy odpovědět Kralovičem, utkání pak na přelomu úvodní půlhodiny dvěma brankami rozhodl Milan Baroš.

Ve druhém poločase už bylo k vidění minimum příležitostí, po standardních situacích se neprosadili zblízka hostující Smola a pak domácí Mikúšek.
90+3'
90+3'
Dyjan de Azevedo pronikl po pravém křídle, pak připravil dobrou palebnou pozici pro Milana Lalkoviče, ten ale neprostřelil bránící domácí fotbalisty.
90+2'
Hosté v nastaveném čase kontrolují hru, drží míč na svých kopačkách ve středu hřiště.
90+1'
Rozhodčí Machálek oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Granečného šikovnou kličkou obehrál Královič, hostující fotbalista jej pak stáhl k zemi a také si prohlíží žlutou kartu.
89'
Viktor Budínský je v pořádku a už může rozehrávat.
88'
Stanislav Lapin za svůj předchozí zákrok viděl žlutou kartu.
88'
Domácí podnikli rychlý útočný výpad, Stanislav Lapin si při průniku do pokutového území příliš předkopl míč, u nějž byl dříve brankář Budínský, Lapin jej pak skluzem nepříjemně atakoval a následně mu hostující hráči dali důrazně najevo, že tohle by si neměl dovolovat.
86'
Milan Lalkovič neudržel stabilitu u postranní čáry, o míč jej obral Peter Šenk, jemuž pak Lalkovič stáhl trenýrky, Šenk se přesto udržel na nohou a běžel dopředu, pak další zákrok Lalkoviče už sice neustál, vybojoval ale pro hostujícího hráče žlutou kartu.
85'
Lalkovičově centru se domácí ubránili, taktéž se jim v defenzivě dařilo po následném centru de Azeveda.
84'
Peter Mikúšek podrazil Milana Lalkoviče, následovat bude standardní situace pro Baník nedaleko rohu pokutového území, domácí obránce navíc inkasuje žluté varování.
83'
Střídání v týmu TJ Sokol Lanžhot: ze hřiště odchází Dovhanyuk, přichází Lapin.
83'
Kaloč se pokusil o průnikovou přihrávku na Milana Baroše, ta ale byla nepřesná a balónu se ujal brankář Klimeš.
82'
Celba byl faulován ve středu hřiště, hosté už rozehráli z místa přestupku.
80'
Po individuálním průniku Šenka centroval Královič, Lenhard ale zády k brance nedokázal míč udržet a hosté jej odkopli do středu pole.
79'
Střídání v týmu TJ Sokol Lanžhot: ze hřiště odchází Kleiber, přichází Lenhard.
78'
Jánošův nákop na pravé křídlo nedokázal na hrací ploše dostihnout Adam Jánoš, rozehrávat bude Jakub Klimeš.
77'
Baník teď nějakou dobu obléhal domácí pokutové území, de Azevedův centr se odrazil k Jánošovi, jehož ránu bez přípravy kryje brankář Klimeš.
75'
Baník už pokračuje v plném počtu, na trávník se vrátil Josef Celba.
74'
Zatímco Baník už má nějakou dobu vyčerpána všechna svá střídání, tak domácí tým nadále hraje v základní sestavě.
73'
Pravý obránce Baníku by se přeci jen měl brzy vrátit zpět do boje, v němž se mezitím pokračuje.
72'
Celba už je na nohou, ovšem v předklonu za asistence hostujících lékařů, jeho stav není úplně ideální.
72'
Josef Celba musí být ošetřen, dostal nepříjemný zásah do oblasti hlavy a krku.
71'
Na Královičův přetažený centr si naskočil Radim Kleiber, ten při nepřesném zakončení zboural Josefa Celbu a je mu pískán nedovolený zákrok.
70'
Milan Baroš neustál souboj s Mikúškem, pak hlavou narazil do televizního mikrofonu, bude ale v pořádku.
69'
Pavel Dovhanyuk byl přidržen při přechodu středu hřiště, domácí rozehrávají míč z klidu.
67'
Na Bartošův centr ke vzdálenější tyči si naběhl Peter Mikúšek a hlavou jen těsně přestřelil domácí branku!
66'
Dyjan de Azevedo podkopl pronikajícího Jaroslava Hílka, následovat bude další volný kop domácích.
66'
Žlutou kartu dostává Jánoš (FC Baník Ostrava).
64'
Bartošův centr nebyl špatný, žádný z domácích hlavičkářů se ale do zakončení neprobil.
64'
Šenka u postranní čáry fauloval Granečný, domácí disponují standardní situací. K centru už se chystá Jan Bartoš.
63'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Smola, přichází de Azevedo.
63'
U postranní čáry už je připraven ke vstupu na trávník Dyjan Carlos de Azevedo, brazilský fotbalista čeká na přerušení hry.
62'
Další útočná akce Baníku je zastavena útočným faulem Lalkoviče na Šenka.
61'
Smola hledal průnikovou přihrávkou Milana Baroše, do cesty tomuto pasu ale stačil vstoupit Vítězslav Bárta.
60'
Jánoš nepřesně hledal Granečného, těžký míč se ale nepovedlo zpracovat Šenkovi a hosté budou moci vhazovat.
58'
Po rohu měl obrovskou šanci Tomáš Smola, nadvakrát ale zblízka nedokázal překonat Jakuba Klimeše!
58'
Po Holzerově centru střílel zpoza pokutového území Adam Jánoš, jeho rána je sražena mimo branku.
57'
Celbu při průniku po pravé straně hřiště nedovoleně atakoval Jakub Dobšíček, Baník bude rozehrávat standardní situaci od rohu pokutového území.
56'
Po nepřesné přihrávce Dobšíčka se autového vhazování ujme Josef Celba.
54'
Královiče důrazně odstrčil od míče Granečný, rozhodčí Machálek nechal ve hře pokračovat.
53'
Neúspěšný přechod hostů do útoku po zisku míče, Daniel Holzer nepřesnou přihrávkou jen odevzdal balón zpět domácímu celku.
51'
Po souhře s Granečným Milan Baroš připravil střeleckou pozici pro Filipa Kaloče, ten prudkou ránu ze střední vzdálenosti nasměroval výrazně mimo domácí branku.
50'
Také od praporku rozehrával Lalkovič a u přední tyče našel Tomáše Smolu, ten ale v těžké pozici hlavičkuje vysoko nad břevno.
49'
Lalkovičův centr Vítězslav Bárta prodloužil nad vlastní branku, pokračovat se bude rohovým kopem.
49'
Tomáše Smolu fauloval Jakub Krejčíř poblíž pokutového území, to by mohl být nebezpečný volný kop pro hosty.
48'
Úvod druhého dějství se odehrává zejména na polovině domácích, zatím ale před pokutovým územím. Baník se jen těžce dostává přes kompaktní obranný blok.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Procházka, přichází Šindelář.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jirásek, přichází Jánoš.
46'
Hosté připravují do druhého poločasu dvě střídání, do hry naskočí Adam Jánoš s Martinem Šindelářem.
I přes rychlou inkasovanou branku divizní Lanžhot dokázal Baníku Ostrava občas pořádně zatápět a v desáté minutě se domácí dokonce dočkali vstřelené branky díky Timoteji Královičovi.

Osud zápasu ale vzal do svých rukou Milan Baroš, jenž dvěma brankami zařídil Baníku komfortní poločasové vedení 3:1.
45+1'
45+1'
Celba byl ostře atakován Kleiberem, ten zřejmě ramenem zasáhl soupeře do obličeje, už se ale zase hraje dál.
45+1'
Rozhodčí Machálek k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Timotej Královič byl faulován Granečným u postranní čáry, domácí budou rozehrávat volný kop.
43'
Na Šenkův centr před Budínským nedosáhl Dovhanyuk, Pokorný odhlavičkoval míč z hostujícího pohledu do bezpečí.
41'
Lalkovič na levém křídle nepřelstil bránícího Šenka, ten se pak pokusil proběhnout s míčem od vlastního pokutového území až do středu hřiště, přešel přes dva hráče, třetí protivník už ale bylo příliš velké sousto.
40'
Celba sice nedokázal odcentrovat přes Dobšíčka, míč se ale odrazil zpět k hostujícímu bekovi.
39'
Celbův centr zapadl až za vzdálenější tyč, brankář Klimeš situaci nekontroloval zcela jistě, nakonec ale měl trochu štěstí, že míč nemířil na jeho branku.
37'
Baník už se zase usadil u domácího pokutového území, Holzer ale nepropasíroval svoji přihrávku na Milana Jiráska a míče se zmocnili domácí.
35'
Baník právě vstřelil branku!
Baník navyšuje své vedení! Po rohovém kopu Jakub Pokorný prodlužoval míč ke vzdálenější tyči, kde MILAN BAROŠ doklepl balón do sítě.

Kuriozitou bylo, že poblíž Pokorného se srazili tři domácí hráči najednou.
34'
Daniel Holzer se probil před Klimeše, domácí brankář mu ale výborně zmenšil střelecký úhel a pak vyrazil Holzerovu střelu.
32'
Po následné standardní situaci se do vzduchu zavěsil Vítězslav Bárta a brankář Budínský teď měl štěstí, že domácímu obránci hlavičkové zakončení příliš nesedlo, protože to byla velmi zajímavá pozice.
31'
Timoteje Královiče nesmyslně nakopl zcela bez míče Václav Procházka a hostující zadák může být rád, že vidí jen žlutou kartu.
30'
Přerušení po ostravské brance hráči obou týmů využili k hromadnému občerstvení, ve hře už se může pomalu zase pokračovat.
28'
Jiráskův nákop si na těžkém terénu trochu divoce zpracoval Lalkovič, pak se štěstím propasíroval svoji přihrávku na MILANA BAROŠE a zkušený kanonýr už si proti brankáři Klimešovi věděl rady.
27'
Po dalším svižném přechodu do útoku domácí vybojovali rohový kop a mohou se zase nastěhovat před Budínského.
25'
Kleiberův centr našel jen hlavu Václava Procházky, přesto pak domácí mohli ještě jednou zaútočit, hlavičku Vítězslava Bárty ale stahuje do svých rukavic Viktor Budínský.
24'
Jan Bartoš byl faulován v hloubi útočné poloviny, domácímu týmu se nabízí další zajímavá standardní situace.
23'
Po rohu se Jakub Dobšíček pokusil o elegantní zakončení přes hlavu, míč ale letěl vysoko nad ostravskou branku.
22'
Lanžhot nadále hraje s obrovským favoritem otevřený fotbal, další střelecký pokus domácích zapsal do statistik Jan Bartoš, jeho rána je sražena mimo branku a Lanžhot bude zahrávat svoji první standardní situaci v podobě rohového kopu.
20'
Už se zdálo, že se Baník ujal zase vedení, rozhodčí ale po poradě branku odvolali!

Granečný šikovně pronikl po levé straně pokutového území a přesnou přihrávkou naservíroval možnost k zakončení Pokornému, jeho střelu tečoval zřejmě v ofsajdu stojící Smola a byť rozhodčí zprvu nesignalizovali ofsajd, nakonec se k radosti obecenstva branka neuznává.
19'
Jiráskův centr na pravou stranu pokutového území vracel před branku Pokorný, domácí se ale ubránili.
18'
Milan Baroš byl faulován Janem Bartošem, standardní situace pro hosty.
18'
Po Calbově nákopu podél postranní čáry Smolu předskočil Dobšíček, Calba bude moci vhazovat.
17'
Z dobrých pětadvaceti metrů střílel Milan Lalkovič, brankář Klimeš ale byl u své přední tyče včas a míč lapil.
15'
Holzer si hledal prostor ke střele na hranici pokutového území, domácí jej ale dokázali zdvojit a nakonec i o míč připravit.
14'
Další nepřesnost v hostující souhře, odkopu od branky se opět ujme Jakub Klimeš.
12'
Procházkův nákop na pravé křídlo byl příliš dlouhý pro Josefa Celbu, rozehrávat se bude od domácí branky.
10'
Lanžhot právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Jaroslav Hílek parádní průnikovou přihrávkou vysunul TIMOTEJE KRÁLOVIČE vstříc brankáři Budínskému a domácí útočník jej technickým zakončením dokázal překonat!
10'
Jiráskův nákop do pokutového území nedokázal zkrotit na hrací ploše Václav Procházka.
8'
A další zajímavá souhra Královiče s Kleiberem! Druhý jmenovaný tentokrát po přihrávce svého spoluhráče míč při snaze o střelu netrefil, neboť na těžkém terénu balón před Kleiberem poskočil.
7'
Obrovská šance domácích! Přetaženého centru zleva se na pravém křídle ujal Královič, jenž pak připravil dobrou palebnou pozici pro Kleibera, jenž velmi těsně míjí vzdálenější tyč ostravské branky!
6'
První útočná aktivita domácích, ti se probojovali k pokutovému území Baníku, ohrozit Viktora Budínského ale zatím nedokázali.
6'
Lalkovičův centr domácí zadáci odrazili k osamocenému Holzerovi, tomu ale vůbec nevyšel střelecký pokus zpoza pokutového území, míč takřka promáchl.
5'
Lalkovičův centr je sražen za domácí branku, Baník bude v útočném snažení pokračovat rohovým kopem.
5'
Tomáš Smola sklepl nákop ze středu pole k Filipu Kaločovi, ten pak ale jen odevzdal balón domácímu brankáři Klimešovi.
4'
Ostravané už mají zase míč pod svoji kontrolou a přihrávají si v okolí středové čáry.
2'
Baník se ujímá rychlého vedení! Milan Jirásek ze standardní situace posadil míč na hlavu TOMÁŠE SMOLY, jenž hlavičkou o tyč překonal brankáře Klimeše.
1'
Rozehráno! Domácí hrají celí v bílém, Baník oblékl černé dresy se zlatými čísly.
1'
Hlavní rozhodčí Jan Machálek přivádí hráče na hrací plochu.

V čele hostujícího týmu je s kapitánskou páskou Milan Baroš, mimochodem poslední aktivní fotbalista z týmu Liverpoolu při památném finále Ligy mistrů v roce 2005.

TJ Sokol Lanžhot: Klimeš – Bárta, Šenk, Mikúšek – Dobšíček, Hílek (K), Bartoš, Kleiber, Krejčíř – Královič, Dovhanyuk
Náhradníci: Trubač – Svitok, Simandl, Bakus, Lenhard, Lapin

FC Baník Ostrava: Budinský – Celba, Pokorný, Procházka, Granečný – Holzer, Kaloč, Jirásek, Lalkovič – Baroš, Smola
Náhradníci: Laštůvka – Šindelář, Fleišman, Jánoš, de Azevedo, Reiter

Rozhodčí: Machálek – Podaný, Dobrovolný.
FC Baník Ostrava

Ostravský Baník přijíždí na jih Moravy v roli obrovského favorita. V samostatné české éře dokázal už jednou celý domácí pohár ovládnout, v roce 2005 zvítězil v olomouckém finále nad Slováckem. Třikrát se Baník probojoval do finále, naposledy letos v květnu, kdy rovněž na Hané podlehl Slavii Praha.

V nejvyšší soutěži Baník letos střídá velmi nevyrovnané výkony. Během úvodních čtyř kol zaznamenal dvě domácí prohry (1:2 s Libercem a 0:1 s Teplicemi) a dvě výhry na hřištích soupeřů (2:1 v Karviné a 2:0 v Opavě). Od utkání v Opavě vyhrává domácí zápasy (4:2 s Bohemians 1905 a 3:0 nad Slováckem), mezi něž vložil prohru 0:2 v Praze na Letné se Spartou.

Baník už má se stadiónem v Lanžhotu zkušenosti, v uplynulých letech zde odehrál přípravné zápasy s rakouským Mattersburgem či s Brnem.

Lanžhot v úvodu tisíciletí působil převážně v 1. A a 1. B třídě, v roce 2015 se probojoval do jihomoravského přeboru a o tři roky později také do divize, do čtvrté nejvyšší soutěže se probojoval poprvé od roku 1981.

V uplynulé sezóně tak Lanžhot působil v divizní skupině D v roli nováčka a obsadil šesté místo.

Do letošního ročníku Lanžhot vstoupil nevídaným způsobem, když úvodní tři divizní kola ovládl s celkovým skóre 16:1, přičemž hned devět branek si odvezl Havlíčkův Brod.

V MOL Cupu Lanžhot nejdříve vyřadil divizní Hodonín 3:1, pak si vyšlápl na loni druholigové Znojmo, aktuálně hrající MSFL, které vyřadil po výsledku 1:1 a následném penaltovém rozstřelu.
Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání druhého kola MOL Cupu. V Lanžhotu se dnes čeká velká sláva, neboť na souboj proti domácímu diviznímu Sokolu dorazí Baník Ostrava a dá se čekat napěchovaný stadión.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.