MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Sparta - 18. května 2022   17:00

Slovácko
Slovácko
11' Jurečka  • 33' Reinberk  • 43' Reinberk
3:1
(3:1)
Sparta
Sparta
42' Hancko
Slovácko
Nguyen – Reinberk (46. Tomič), Hofmann, Kadlec /C/, Kalabiška – Daníček, Sadílek (90+3. Šimko) – Petržela (67. Holzer), Havlík, Jurečka (85. Vecheta) – Cicilia.
Borek – Ljovin, Kohút.
Szikszay – Nádvorník, Hájek
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
7991 diváků
Sparta
Heča – Suchomel (68. Minčev), Vitík, Hancko, Højer (68. Dočkal) – Krejčí ml. /K/, Souček (46. Sáček) – Pešek, Karabec (46. Haraslín), Hložek – Čvančara.
Holec – Vydra, Pavelka.

Zatímco fotbalisty Slovácka čeká předávání poháru a zřejmě i bujará noc plná oslav úspěšné sezóny, já se z Uherského Hradiště rozloučím a těším se zase na počtenou u dalších přenosů z nového ročníku MOL Cupu, který se předkoly rozběhne opět v létě.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:8.
Český pohár zažil poprvé v historii odložené finále kvůli počasí a v náhradním termínu se zapisuje rovněž poprvé mezi jeho vítěze klub z Uherského Hradiště, který uspěl při své čtvrté finálové účasti proti pohárovému hegemonu. Pražská Sparta zůstává na 22 trofejích a podesáté ve finále prohrává.
Nutno dodat, že naprosto zaslouženě, až na překrásný gól Hancka na 2:1 ze 42. minuty byla neškodná, za domácími zaostávala ve fotbalovosti, taktice i nasazení a výše porážky je pro ni ještě milosrdná. Slovácko kontrolovalo výsledek z prvního poločasu a neproměněné příležitosti po přestávce je mrzet nemusí. Životní zápas, či spíše poločas, si prožil obránce Petr Reinberk, který letenský klub zničil před svým zraněním dvěma góly.
90+3'
90+3'
Sparta je naprosto nemohoucí a jen bezradně vyčkává na definitivu další sezóny bez trofeje.
90+3'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Patrik Šimko.
90+2'
Sadílkův centr končí v rukavicích Heči, který okamžitě rozehrává na Dočkala. Ten vysunul Čvančaru, domácí sparťanský hrot rozhodili drobným faulem.
90'
Místo závěrečného náporu se Letenští znovu stahují před vlastní území, když si Pešek pomohl faulem na půlící čáře proti Havlíkovi.
89'
Klasická zdržovací rozehrávka dvojice u praporku končí rychlou ztrátou, míč je za čarou a Milan Heča si chystá odkop od brány.
88'
Tomičův pokus z těžkého úhlu letí vysoko na tribunu. Díky teči získává Slovácko roh.
88'
Zato teď loučící se kapitán zapracoval v obraně a vypíchl kličku Vechetovi. Po rychlém přenesení hry se však neprosadil Haraslín.
87'
Bořek Dočkal ve skluzu rozehrává dopředu na kopačky protihráčů.
85'
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Filip Vecheta.
84'
Žádný nápor Sparty se zatím nekoná. Slovácko kombinuje na útočné polovině, povzbuzované skvělou kulisou.
83'
Ladislav Krejčí již bez kapitánské pásky, kterou předal Bořku Dočkalovi, rychle rozehrává po ofsajdu Václava Jurečky.
81'
Sáček místo Minčevovi přihrává hráčům na střídačce.
80'
Na Sadílkův přímý kop vyskočil nejvýše Stanislav Hofmann, zády k bráně hlavičkuje nad břevno.
79'
Tomičův průnik zastavuje taktickým faulem ze strany Bořek Dočkal (AC Sparta Praha) a dostává žlutou kartu.
78'
Hosté zvládli poměrně riskantní kombinaci ve vlastní šestnáctce s malou domů. Kousek za půlící čarou však Spartě míč utíká do zámezí.
76'
Dnešní utkání sleduje 7991 diváků. Asi dvě stovky policistů se mezi ně nepočítají, ti stojí se svými psy rozestaveni zády ke hřišti a sledují případné nepokoje na tribunách.
75'
Kdo by neznal skóre a přišel na stadión teprve teď, musel by nabýt dojmu, že Slovácko prohrává a snaží se dohnat ztrátu. Takový je jeho nápor proti statické Spartě.
74'
Sadílek dostal míč od Jurečky a hledal nalevo Holzera, jeho úmysl vystihl skluzem Sáček.
74'
Po následném rohu je urostlému forvardovi z karibského Curacaa pískán útočný faul.
73'
Následoval dlouhý nákop na Ciciliu, který posunul hlavou na Holzera, jehož střelu přes obránce vytlačil Heča do boční sítě.
73'
V přerušené hře po útočném faulu Sparty tvoří policejní těžkooděnci kordon před oběma sektory vlajkonošů.
71'
Sparťanský brankář pokryl i střelu Václava Jurečky z těžkého úhlu.
69'
Jan Kalabiška se zjevil v šestnáctce úplně sám před Milanem Hečou, který mu dobře zmenšil střelecký úhel a nenechal se prostřelit.
68'
Sparta Praha už hraje na maximální riziko, Michal Horňák stahuje ze hry oba krajní obránce a posiluje ofenzívu.
Casper Højer a Martin Suchomel dohráli, přicházejí Martin Minčev a k poslednímu zápasu své kariéry Bořek Dočkal.
67'
Střídání v mužstvu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází jiný bývalý sparťan Daniel Holzer.
67'
Hložek se uvolnil kolem Havlíka, skákavá střela zpoza šestnáctky však míří neškodně vedle brány.
66'
Pražané rozehráli kombinaci kolem domácí šestnáctky a u míče po faulu Tomiče na Højera zůstanou.
65'
Žlutou kartu dostal Tomáš Čvančara (AC Sparta Praha). Těžko říct, zda za faul na Kadlece, nebo až za následný výlev vůči sudímu.
64'
Václav Jurečka vysunul do strany Kalabišku, který z první přihrával po zemi Ciciliovi. Tomu zakončení placírkou úplně nevyšlo a míč se obloučkem snesl do Hečových rukavic.
61'
Stadión je zahalen do dýmu z domácího kotle, rozhodčí Szikszay musel znovu přerušit hru. Na dýmovnice ze sektoru hostů reagovali diváci pokřikem "pražské k...", k těm svým jsou asi smířlivější.
60'
Suchomelův centr po náběhu z pravého křídla se snáší za domácí bránu.
59'
Filip Nguyen se představil za velkým vápnem i v roli hlavičkáře.
58'
Peškův centr do kapsy sebral Nguyen a vyhání Čvančaru, který se skláněl nad ležícím protihráčem a zřejmě ho vyzýval, aby vstal a hrál. Pravdou je, že Stanislav Hofmann po srážce s vlastním brankářem filmoval a zjevně tahá čas.
57'
Ani rozjetému Slovácku se nepodaří úplně vše. Petrželův nákop směřuje beznadějně do zámezí.
55'
Sparťanský ťukes zastavil nepohlídaný ofsajd vracejícího se Jakuba Peška.
53'
Suchomelův křížný pas nedoskočil Haraslín, je z toho odkop od domácí brány.
52'
Milan Petržela našel zprava na malém vápně Rigina Ciciliu. Útočník z Curacaa zakončoval velkou příležitost skluzem do dobře postaveného Milana Heči.
50'
Cicilia utekl do volného prostoru na pravém křídle. Rozhlédl se a z nabíhajících spoluhráčů přihrál Petrželovi, který po otočce střílel do obránce. Ciciliova dorážka zpoza šestnáctky prošla až před Heču, který chytá s pomocí odrazu o trávník.
48'
Čvančara prodloužil míč na Ladislava Krejčího mladšího, který hlavičkuje těsně mimo, zatímco někteří fanoušci Sparty již zvedali ruce.
47'
Žlutou kartu viděl Milan Petržela (1.FC Slovácko).
46'
V celku 1.FC Slovácko dohrál pro zranění dvougólový hrdina Petr Reinberk, do druhého poločasu na jeho místo přichází Michal Tomič.
46'
AC Sparta Praha nastupuje se dvěma změnami:
na hřišti scházejí Adam Karabec a Filip Souček, nahrazují je Lukáš Haraslín a Michal Sáček.
46'
Fotbalisté z Uherského Hradiště jsou po prvním poločase na velmi dobré cestě k zisku první velké trofeje v klubové historii. Na Spartu od začátku vletěli a od 11. minuty nepustili vedení. Trápící se hosty sice povzbudil v závěru poločasu nádherný gól Hancka, ale chaotický výkon obrany Sparty vzápětí potrestal podruhé Reinberk.
Slovácko je herně o třídu lepší, kromě tří branek ještě nepotrestalo dvě chyby dánského obránce Højera v rozehrávce.
45+4'
45+4'
Třetí přímý kop Sparty z místa, kde by se pomalu mohl kreslit puntík. Obrana Slovácka odolala.
45+4'
V poslední minutě nastavení postrčil Petržela zezadu Součka.
45+2'
Ze stejného místa jako před chvílí rozehrála Sparta další přímý kop. Højer tentokrát našel přímo hlavu Hancka, kterého však domácí obrana zablokovala.
44'
Hrdina zápasu má potíže se stehenním svalem, dost možná si ho natáhl právě při své gólové střele.
43'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Dvougólové vedení vrací do Uherského Hradiště PETR REINBERK, který napálil zpětnou přihrávku Václava Jurečky dělovkou z pokutového oblouku, která div neprotrhla síť za zkamenělým Hečou.
42'
Sparta právě vstřelila branku!
Højerův přímý kop z dálky domácí obrana odhlavičkovala jen před Peška, který přistrčil míč DÁVIDU HANCKOVI a ten se nádherně trefuje z 23 metrů o břevno.
41'
Před rozehráním sparťanské standardky rozhodčí roztrhává od sebe strkající se hráče.
39'
Sparta je bezradná a vrcholem či spíše dnem je výkon Højera, který kazí doslova každý dotyk s míčem.
37'
Znovu se hraje, Čvančara vepředu podržel míč a sklepl ho pod sebe pro Peška, který se neprosadil kličkou proti dvojnásobné přesile.
35'
Fanoušci hostů naházeli na plochu světlice, rozhodčí Ladislav Szikszay musel přerušit hru.
33'
Předchozí nepovedený přímý kop napravil Havlík nejlepším způsobem. Zakroutil pas za strnulou obranu Sparty, míč ještě prodloužil hlavou Václav Jurečka a zcela volný PETR REINBERK rovněž hlavičkou o břevno zblízka překonává sparťanského brankáře. Ten si na míč jen sáhl.
33'
Havlíkovi se trestný kop z 18 metrů nepovedl, trefil jen chrániče hráčů ve zdi.
32'
Hložek s Krejčím vzali do kleští domácího Havlíka na pokutovém oblouku. To je jedinečná příležitost pro Slovácko.
31'
Bolestivou ránu do choulostivých míst schytal od Marka Havlíka míčem Martin Suchomel.
30'
Přes Ciciliu a Havlíka se dostal do otevřené obrany Letenských domácí Jan Kalabiška, zpětnou přihrávku však adresoval na kopačky soupeře.
30'
Penaltovým faulem poznamenaný mladíček Suchomel zakopává míč zbytečně do autu.
28'
Hrubkou Caspera Højera se dostal k míči Lukáš Sadílek, trochu ukvapenou křížnou střelou za běhu pak minul sparťanskou bránu.
27'
Cicilia se vyšrouboval na rohový kop na malém vápně nejvýše, hlavičkou o půl metru přestřelil bránu Sparty.
27'
Dlouhý aut Lukáše Sadílka byl sražen na roh.
24'
Čtvrtý rohový kop získala Sparta po zaváhání brankáře Nguyena. Rozehrál ho asi proti své vůli skákavě Pešek, jeden z bránících hráčů ovšem promáchl na rozdíl od Hložka, který z velkého vápna trefil Ciciliu do boku.
23'
Sadílkův dlouhý aut vystihl hlavou Souček. Míč získal Krejčí, ale jeho nákop na Čvančaru nebyl přesný.
23'
Cicilia prodloužil nakopávaný míč hlavou do šestnáctky Pražanů, kde v tísni odkopává za postranní čáru Vitík.
21'
Petrželova zpětná patička Reinberkovi končí na sparťanských kopačkách.
20'
Po rohu chytá Heča u tyče Reinberkovu střelu.
19'
Faulovaný Milan Petržela dokázal prostrčit kolmicí na Václava Jurečku, který v poskytnuté výhodě přehodil dloubákem Milana Heču. Na brankové čáře však zastoupil sparťanského brankáře odkopem do bezpečí Martin Vitík.
18'
Slovácko se ubránilo a zakopává míč až před Milana Heču.
18'
Zpětnou hlavičku před bránu raději vyhlavičkoval na další roh Reinberk.
17'
Hložek se nenechal na levé lajně odstavit od míče a vybojoval roh pro Spartu.
16'
Jurečka naskočil na záda Součkovi, který uhnul a domácí kanonýr dopadl bolestivě na plná záda.
15'
K Reinberkovu centru se neprotlačil ve výskoku Cicilia, míč ještě zachytil Havlík, ale centruje z opačné strany jen do Hečovy náruče.
14'
První roh Sparty neprošel, je z něj jen odkop od brány Slovácka.
13'
Z uctivé vzdálenosti napálil skákavý míč krásně k tyči Ladislav Krejčí a Filip Nguyen měl plné ruce práce, aby stačil vyrazit na roh.
11'
Z pokutového kopu trefuje šibenici VÁCLAV JUREČKA. Místní odchovanec Milan Heča neměl proti takto umístěné ráně nárok, ani kdyby uhodl směr.
11'
Žlutou kartou byl napomenut Martin Suchomel (AC Sparta Praha).
10'
Penalta pro domácí! Reinberk poslal za obranu krásný oblouček a Suchomel zezadu podrazil Kalabišku, který mohl zakončovat sám tváří v tvář brankáři.
9'
Suchomel vhodil aut na Peška, který s míčem zaběhl do zámezí a odkopává se od brány Filipa Nguyena.
6'
Za krátké přesilovky Slovácka při ošetřování Hancka za postranní čarou přiletěl před bránu dlouhý aut, rozhodčí však ukazuje ruku jednoho z útočících fotbalistů.
5'
Před bránou Sparty leží na malém vápně Dávid Hancko, jeho případné zranění by byla velká komplikace pro hosty. Na lavičce náhradníků není do obrany adekvátní náhrada.
4'
Po signálu s rozehrávkou nakrátko uvízl centr ve velké tlačenici před bránou Sparty, kde se Pražané ubránili.
4'
Jurečkův průnik po levé straně zablokoval sparťanský mladík Suchomel na první roh zápasu.
2'
Úvodní akce Sparty po křídle je zastavena Peškovým ofsajdem.
1'
Stadión se pomalu zaplňuje, na rozdíl od původního termínu se bude hrát za krásného počasí, ale před stejně skvělou kulisou.
V sestavě Sparty je oproti vítěznému derby jedna vynucená změna, vykartovaného Wiesnera nahradil v základu Casper Højer.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška – Daníček, Sadílek – Petržela, Havlík, Jurečka – Cicilia.
Náhradníci: Borek – Šimko, Tomič, Holzer, Ljovin, Kohút, Vecheta.
Trenér: Svědík

AC Sparta Praha: Heča – Suchomel, Vitík, Hancko, Höjer – Krejčí ml. (C), Souček – Pešek, Karabec, Hložek – Čvančara.
Náhradníci: Holec – Vydra, Sáček, Dočkal, Pavelka, Haraslín, Minčev.
Trenér: Horňák

Rozhodčí: Szikszay – Nádvorník, Hájek.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se utkají v letošní sezoně počtvrté, přičemž Slovácko porazilo Spartu ve dvou případech. Nejprve ji na podzim deklasovalo 4:0, když Milan Petržela 437. ligovým startem překonal rekord Stanislava Vlčka. Následně sice v závěru základní části padlo na Letné 1:3, nicméně před týdnem zvítězilo v hlavním městě v nadstavbě po obratu ve druhé půli 2:1.
Posledních devět utkání vždy poznalo vítěze: pětkrát se radovala Sparta a čtyřikrát Slovácko.
AC Sparta Praha
Nejúspěšnější klub pohárové historie bude útočit na 23. český triumf (k tomu získal osmkrát Československý pohár a naopak devětkrát neuspěl ve finále) po roční odmlce, když v roce 2020 úspěšně otáčel proti Liberci.
Do finále se Letenští probojovali se štěstím přes Jablonec. V páté nastavené minutě si vynutil prodloužení Čvančara a v něm vsítil vítězný gól Hložek.
Spartě se v posledních týdnech úplně nedaří. Zatímco před čtrnácti dny přicestovala do Uherského Hradiště s Pavlem Vrbou, dnes ji povede Michal Horňák, podruhé povolaný od druholigového béčka.

Hosté se na dnešní finále naladili třetím vyhraným derby nad Slavií v letošní sezoně. Rozhodl ho nádhernou trefou z volného přímého kopu Adam Hložek a kdo ví, jestli to nebyl jeho poslední gól za Spartu.
Finále poháru by mělo být také derniérou kapitána Bořka Dočkala, který v pouhých 33 letech oznámil konec profesionální kariéry.

Cesta pohárem:
Líšeň (II) – Sparta 0:3
Teplice – Sparta 0:2
Slavia – Sparta 0:2
Sparta – Jablonec 4:3 po prodloužení

Nejlepší střelci:
12 – Hložek, 9 – Pešek, Hancko, Krejčí ml., Čvančara.
1. FC Slovácko
Klub z Uherského Hradiště hrál finále národního poháru třikrát, pokaždé jako účastník jiné soutěže, ale trofej zatím nezískal. V roce 1990 podlehla třetiligová Slovácká Slavia v boji o Český pohár pražské Dukle 3:5, 2005 prvoligové Slovácko Baníku Ostrava 1:2 a o čtyři roky později, kdy hrálo druhou ligu, pro změnu Teplicím 0:1.
Také domácí si zajistili předkola evropských pohárů čtvrtým místem v lize. O víkendu doma v posledním kole zdolali Hradec Králové 3:0.

Trenér Svědík pošetřil Václava Jurečku, který se mohl prát na dálku s plzeňským Beaugelem o korunu nejlepšího ligového střelce. Stejně tak nenastoupil exsparťan Michal Kadlec. Před odloženým finále se vyrojily spekulace, že je Svědík dohodnutý na angažmá ve Spartě. To ale včera odmítl s dodatkem, že se jedná pouze o způsob, jak Slovácko rozhodit. Kouč může počítat i s Milanem Petrželou, který se kvůli odloženému pohárovému finále nemohl zúčastnit včerejší rozlučky Davida Limberského.

Zbuzany (III) – Slovácko 1:2
Slovácko – Karviná 3:1 po prodloužení
Olomouc – Slovácko 1:1, na penalty 2:4
Hradec Králové – Slovácko 0:1

19 – Jurečka, 8 – Cicilia, 5 – Holzer, 4 – Petržela, Kalabiška.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z finále MOL Cupu mezi Slováckem a Spartou. To se mělo uskutečnit již před dvěma týdny, ale kvůli průtrži mračen bylo odloženo na dnešek. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.