MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Nový Bydžov : Dvůr Králové - 31. července 2022   17:00

Nový Bydžov
34' Blažek  • 73' Holec  • 90+1' S. Bekera
3:1
(1:0)
Dvůr Králové
50' Močkovský
Nový Bydžov
Lehký – Novák (46. Holec), Pokorný, Mokošín (K), Vincour – Štajer – Hruška D. (74. Schober), Blažek, Voldán (88. Bekera S.), Zvěřina (61. Marek) – Bekera N.
Strýhal – Schober, Holec, Marek, Mejstřík, Bekera S.
Tryzna – Ježek, Haleš
Městský stadion Nový Bydžov
175 diváků
Matula – Picha,Hospedales (78. Zivr), Močkovský, Hruška M. (K) – Prokůpek (46. Reichl), Prokš – Riley (33. Machač), Suleiman, Allen – Vitebský
Šenfeldr – Sojka, Reichl, Machač, Formánek, Zivr, Hák

V 1. kole MOL Cupu se Nový Bydžov na domácím hřišti utká s třetiligovým týmem SK Přepeře. Hraje se s největší pravděpodobností ve středu 17. 8. od 17 hodin.

Fauly 12:12
Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a již po 5 minutách se jim podařilo vyrovnat, po akci z pravé strany se střelou na přední tyč prosadil Miloš Močkovský. Dvůr Králové se postupně dostával čím dál více do hry, měl náznaky šancí a střelecké pokusy, ale veškerou jeho snahu potopil neskutečnou chybou brankář Matula, který před vápnem podběhl nákop, nedokázal ho zasáhnout ani po druhém odskoku a Martin Holec zaznamenal jeden z nejjednodušších gólů svého života. Cidlina se vrátila zpátky na koně a svého soupeře už vůbec k ničemu nepustila. Naopak v nastaveném čase přidala ještě třetí gól, který chytrým obloučkem po přihrávce svého bratra zaznamenal další střídající hráč Sebastián Bekera. Nový Bydžov se sice ve druhém poločase téměř půl hodiny bránil, ale ze dvou střel na branku dal dva góly a s velkým přispěním soupeře slaví postup do 1. kola MOL Cupu.
90+2'
90+2'
V poslední šanci zápasu neuspěl střelou v pádu Vitebský, mířil vedle zadní tyče.
90+1'
Nový Bydžov právě vstřelil branku!
Bratrská spoluprácve nakonec slaví úspěch a definitivně rozhoduje o postupu Cidliny! Po centru Nikolase se prosazuje SEBASTIÁN BEKERA, který v zakončení prokázal chladnou hlavu a jemným obloučkem přehodil Matulu! Asistence: Nikolas Bekera.
90'
Nikolas Bekera pronikal do vápna s níčem, neuspěl, po jeho přihrávce pak obránce neobešel ani jeho bratr.
90'
Dlouhý aut Pichy odkopával před malým vápnem Blažek.
Čemuž přihlíží 175 diváků.
89'
Holec se sice rozbíhal do volného prostoru, ale byl v ofsajdu.
88'
Střídání v týmu RMSK Cidlina Nový Bydžov:
ze hřiště odchází Voldán, přichází Bekera S..
87'
Reichl centroval z pravého křídla do míst, kde neměl žádného spoluhráče.
86'
Po Holcove přihrávce se v rohu vápna pokusil uspět 1 na 1 Marek, obránce jeho kličku vystihl a od míče ho odclonil.
86'
Lehký nohama vyrazil padající centr na malé vápno.
85'
Nepříjemný střet ve středu pole, oba hráči se ale zvedají a budou pokračovat.
84'
Nevysoký centr na bližší tyč odvrátil jeden z obránců, o návrat do vápna se narážečkou pokusili Marek s Holcem, mysleli to dobře, ale nevyšlo jim to.
83'
Domácí se přesto na pravém křídle dostali k rohovému kopu.
83'
Blažek se pokoušel vysunout za obranu Holce, toho výborně pokryl Machač.
82'
Voldánův jemný centr z levé hranice vápna usměrňoval nikým nekrytý Schober, ale hlavou mířil pouze na horní síť!
81'
Pichův nákop před šestnáctku se neujal.
80'
Suleiman se ve výhodě řítil na branku, ale ne tak rychle, jak by potřeboval, takže se před něj nacpal Marek a přihrávkou brankáři hrozící nebezpečí pro Bydžov zažehnal.
80'
Picha skluzem sebral míč Schoberovi tak šikovně, že jde vhazovat.
79'
Hosté jsou poněkud opařeni laciným inkasovaným gólem a do žádného tlaku se zatím nedostávají.
78'
Allen se nedostal k míči přes clonícího Mokošína, je mu pískán faul.
78'
Střídání v týmu TJ Dvůr Králové nad Labem:
ze hřiště odchází Hospedales, přichází Zivr.
77'
Hruškův centr na zadní tyč obrana srazila pouze k Allenovi, jehož pokus zablokoval nataženou nohou jeden z ležících obránců.
76'
Levák Hruška šel do přímé střely, míč ale zakroutil přesně do náruče Lehkého, kterému hrudník pořádně zaduněl.
75'
Dvůr má k dispozici trestný kop z pravé strany, zhruba z 25 metrů.
74'
ze hřiště odchází Hruška D., přichází Schober.
73'
Neuvěřitelná chyba brankáře Matuly darovala jeden z nejjednodušších gólů v životě střídajícímu MARTINU HOLCOVI! Matula totiž před vápnem podběhl nákop, nechal se míčem přeskočit a ani ho nedokázal v nouzi odkopnout, takže Holec střílel z rohu šestnáctky do prázdné branky!
72'
Močkovský předskočil Voldána a postupoval vpřed, před šestnáctkou však neobešel Pokorného.
72'
Pokornému se nákopy do šestnáctky vůbec nedaří.
71'
Po centru domácích z levé strany zahráli u brankové čáry velmi dobře Machač s Hruškou a zabránili rohovému kopu.
70'
Blažek se pokusil posunout přihrávku patičkou do běhu Holcovi, ale buď míč vůbec nezasáhl, nebo jen tak lehce, že prakticky nezměnil jeho směr.
69'
Blažek si při narážečce po vhazování nepohlídal ofsajd.
68'
Náznak rychlé akcepo zisku míče, Suleiman však po přihrávce Vitebského míč ztratil. Následný pokus o brejk hasí hosté faulem na půlce.
67'
Pokorného nákop se snášel těsně za vápno, kde však byl připravený Matula.
66'
Štajer si na půlce pokryl míč před Suleimanem a je faulován.
65'
Machač na levé straně nezachytil přihrávku Močkovského.
64'
Vincour dostává po ostrém faulu na půlce žlutou kartu.
63'
Rychlá akce Dvora ve výhodě po pravé straně, centr ale nikoho nenašel.
62'
Po překopávané ve středu pole se dostal 25 metrů od branky ke skákajícímu míči Suleiman a vystrašil všechny na stadionu, jeho prudký oblouk se rychle snášel, ale za branku.
61'
ze hřiště odchází Zvěřina, přichází Marek.
60'
Allen tentokrát na pravém křídle nic nevymýšlel, zasekl do středu a u rohu vápna vypálil, vůbec mu to však nesedlo.
59'
Lehký teď udržel remízový stav, když dokázal vyrazit střelu Machače z bezprostřední blízkosti! Následná dorážka z těžké pozice šla mimo.
58'
Holec pronikal po levé straně, zasekl do středu a polocentrem polostřelou možná i poněkud překvapil Matulu, míč se však kroutil dva metry vedle.
58'
Další rychlá akce červených, Allen ale dostal míč příliš daleko před sebe.
57'
Allen se z pravého křídla dostal až na kraj pokutového území, přihrával na půlkruh Reichlovi, který to zkusil z první technicky, ale pouze doprostřed.
56'
Další nepodařený nákop Pokorného do země nikoho.
55'
Neurovananá hra ve středu pole s častými změnami majitele míče.
54'
Cidlina přešla na nakopávací taktiku, ta zatím k ničemu nevede.
53'
Centr z rohu odvrátil tuším Voldán, následně hosté faulovali.
52'
A hosté mohli okamžitě zápas dokonce otočit! Vitebský střílel z hranice pokutového území a jeho ránu nahoru Lehký s obtížemi vyrazil nad! Rohový kop.
50'
Dvůr Králové právě vstřelil branku!
Zničehonic je vyrovnáno! Po nesmírně jednoduché akci na pravé straně proběhl do šestnáctky s míčem MILOŠ MOČKOVSKÝ a střelou na přední tyč poněkud překvapil Lehkého, který se skládal k zemi nezvykle pomalu!
50'
Mokošín nepustil k míči Vitebského, následně odkopával Lehký.
49'
Matula těsně před vápnem hlavičkoval míč a být domácí pohotovější, mohli toho využít.
48'
Nákop na hranici vápna se neujal, úřadoval tam Mokošín.
48'
Zvěřina v souboji o míč srazil Pichu, Dvůr má trestný kop od půlky.
47'
Na ten nejvýše vyskočil Hospedales, hlavičkou však branku vysoko přestřelil.
46'
Ihned po výkopu přišel nákop do pravého křídla na Allena, jehož centr přeletěl všechny hráče na malém vápně. Z následné situace získali hosté roh.
46'
ze hřiště odchází Novák, přichází Holec.
46'
ze hřiště odchází Prokůpek, přichází Reichl.
46'
Výkop do druhé půle provedou hosté. Vše je připraveno.

bez karet
Sledovali jsme naprosto vyrovnaný první poločas, ve kterém měly oba celky několik příležitostí vstřelit branku. Hned v 1. minutě Suleimanovu ránu Lehký vyrazil, ale domácí se touto situací po vlastní chybě nenechali vylekat a už v 6. minutě zahodil storpocentí příležitost Blažek střelou nad branku. Hosté poté získali několik rohových kopů, z jednoho z nich zahrozil Hospedales, Lehký na čáře vyrazil. Před půlhodinou hry se ocitl v největší dosavadní šanci Bekera, avšak poté, co se zbavil brankáře, ani nadvakrát nedokázal dostat míč do branky. Bydžov to nakonec nemuselo mrzet, ve 34. minutě po pěkné souhře prostřelil Matulu Štěpán Blažek a určil přestávkové skóre, na kterém nic nezměnila ani další šance Suleimana, který zblízka trefil pouze tyč. Nový Bydžov má po 45 minutách k postupu do 1. kola blíže, ale vůbec nic není rozhodnuto.
45+1'
45+1'
Domácí se dožadovali rohu po souboji na pravém křídle, ale rozhodčí je jiného názoru.
45'
Centr Hrušky se neujal, Lehký bude odkopávat od své branky.
44'
Na druhé straně se před šestnáctkou opřel do míče Voldán, jeho rána po zemi byla rozhodně nebezpečnější a Matula musel na zem.
43'
Dvůr ve výhodě po faulu na vlastní polovině posunul míč na Suleimana, který se zbavil Nováka a upaloval k vápnu, kde byl zakřižován. Přesto míč udržel, ze stoje však zakončoval pouze slabým obloučkem, který Lehký nemohl propustit.
42'
Na hřišti se mezitím nic neděje, domácí kombinují na vlastní polovině.
41'
V hladišti to výrazně zašumělo, když hlasatel oznámil, že Hradec nad Slavií krátce před koncem vede.
40'
Jen centimetry chyběly Dvoru k vyrovnání! Suleiman se ocitl po centru Allena úplně sám před Lehkým, zblízka však zakončoval pouze do pravé tyče, od které se míč odrazil přesně do náruče sedícího brankáře!
40'
Lehký daleko před šestnáctkou odhlavičkoval míč před dobíhajícím Allenem.
39'
Picha odhlavičkoval Voldánův centr, následná vzdušná přihrávka zpátky do šestnáctky mířila do ofsajdu.
38'
Prudký centr na malé vápno odhlavičkoval Močkovský, ale domácí zůstávají u míče, Voldán bude rozehrávat trestný kop ze 40 metrů.
37'
Krásný pas Bekery do křídla Novákovi, toho dokázal zablokovat Hospedales, domácí kopají první roh.
36'
A Cidlina je při chuti, další útok však k zakončení nedotáhla.
34'
Krásná akce domácích otevírá skóre zápasu! Voldánův pas si posunul do běhu Bekera, z levé strany pokutového území přihrával zpátky na hranici šestnáctky, kam si naběhl ŠTĚPÁN BLAŽEK, zbavil se obránce a prostřelil brankáře Matulu! Asistence: Nikolas Bekera.
33'
ze hřiště odchází Riley, přichází Machač.
33'
Allen měl volný prostor na levé straně, ale to by musel dobře zpracovat míč.
32'
Nákop Hospedalese sklepával pod sebe Vitebský, ale v následném souboji jeden z hostů fauloval.
31'
Zatím hrají červení v deseti a opatrně kombinují.
30'
Na útočné polovině zůstal sedět Riley a je přerušená hra. Zdá se, že pro něj zápas končí a hosté budou střídat.
28'
Neskutečné, co teď Bekera dokázal nedat! Po přiťuknutí Zvěřiny se ocitl úplně sám před brankářem, zasekl mu, ale poté trefil pouze vracejícího se Hospedalese a z dorážky vůbec netrefil branku, ve které brankář stále nebyl!
26'
Hruška po přihrávce Nováka z první zakončoval mimo branku.
25'
Centr z trestného kopu téměř od půlky domácí odkopli do zámezí.
24'
Bekera se rozbíhal na pěkné posunutí Vincoura, ale i on byl v ofsajdu.
23'
Hruškův centr odhlavičkoval jeden z bránících hráčů, ale nebezpečí pro Bydžov nekončilo, průniková přihrávka na Suleimana ale šla do těsného ofsajdu.
22'
Ne na dlouho, čtvrtý roh Dvora.
22'
Vitebský nedosáhl na centr z rohu, Vincour následně napodruhé odkopl míč do bezpečí.
21'
Sražený centr Rileyho a třetí roh hostujícího celku.
21'
Bekera nedokázal dobře zpracovat míč a posunout si ho do běhu, následně navíc fauloval.
20'
Picha na pravé strsně nepřešel přes Zvěřinu a domácí vhazují.
19'
Nevybíravý zákrok Pokorného na Vitebského, Pokorný může být rád, že neviděl žlutou kartu.
18'
Cetr z rohového kopu z první zakončoval nohou Hospedales, Lehký prokázal výborný reflex a vyrazil míč tak, že se číhající hosté nedostali k dorážce! Následně je Dvoru dokonce pískán faul.
17'
Allen se snažil kouzlit u levé hranice vápna, nakonec se pokusil centrovat, Novák srazil na roh.
17'
Drobné zmatky v domácí obraně, k míči měl ale Lehký blíže než Vitebský.
16'
Hruška po přihrávce Bekery před vápnem hostů ztratil míč, ale Dvoru se pokus o brejk vůbec nezdařil už první přihrávkou.
15'
Suleiman po zisku míče vysunul do křídla Rielyho, ten se mu pokusil míč vrátit, ale přihrávku přečetl jeden z obránců, Suleiman navíc čekal a nešel míči naproti.
15'
Riley se uvolnil na pravém křídle, jeho skákavý centr zachytil do náruče neatakovaný Lehký.
14'
Voldán viděl na pravé straně rozbíhajícího se Nováka, ale ten si nepohlídal ofsajd.
13'
Bekera parádně sklepl míč na centr Hruškovi, jenže ten nezvládl první dotek a dostal se do těžké situace. Následná přihrávka zpět Bekerovi šla do ofsajdu.
12'
Voldán poslal zajímavý přízemní míč na penaltu, ale obrana se nenechala překvapit.
11'
Močkovský skvěle předskočil Bekeru, ale nic z toho nebylo. Naopak do dalšího útoku šel Bddžov, nakonec je pískán faul na Hrušku a trestný kop zhruba 30 metrů od branky, hodně z pravé strany. Tady to je spíše na centr.
10'
Další opatrná rozehrávka Cidliny na vlastní půlce, nákop na střed se poté neujal.
9'
Novák se z pravého křídla dostal hned ke dvěma cetrům, ten druhý srazil Picha před Voldána, jehož rána byla zablokována.
8'
Dlouhý nákop za domácí obranu, ale tam nikdo z červených nenabíhal.
7'
Nakopnutí Zvěřiny pískáno není, domácí pouze vhazují na půlce.
6'
Přetažený centr vracel od brankvé čáry do lepší pozice Hruška, Blažek byl na deseti metrech úplně sám, mohl si míč i srovnat na noze, stejně však prudce pálil pouze nad branku! První gólovka i na domácí straně.
5'
Allen nedokázal pořádně odcentrovat, z rychlého protiútoku po pravé straně se stejně vedlo Hruškovi.
4'
Od Lehkého poté začala akce, ze které se sice modří do pokutového území nedostali, ale zpoza vápna napřáhl Voldán, jeho pokus ale nebyl ani příliš přesný, ani příliš prudký a Matula ho v poklidu zachytil do rukavic.
3'
Mokošín pod tlakem napadajících hráčů přihrává vlastnímu brankáři.
2'
Následný roh už Bydžov ubránil, ačkoliv se Suleiman dostával do akrobatického zakončení.
1'
Cidlina opatrně kombinovala na vlastní polovině, až Allen vybojoval míč na Novákovi a byla z toho první velká šance, jenže zaskvěl se brankář Lehký a střelu ze třinácti metrů vytáhl na roh!
1'
Výkop do první půle provedou domácí.
Hráči obou celků nastupují na skvěle vypadající trávník. Domácí v bledě modrých dresech, hosté kompletně v červené barvě.
Na ploše probíhá předzápasová rozcvička obou týmů, které zatím přihlíží jen mimimum diváků. Otázkou je, kolik jich skutečně přijde, konkurence ligového zápasu nedalekého Hradce Králové se Slavií Praha určitě přiková některé potenciální návštěvnky doma u televizorů. Je to ale velká škoda, protože je nádherné fotbalové počasí, 24°C, oblačno, mírný vítr. A v Novém Bydžově se případně je kde před sluncem schovat, jsou zde hned dvě kryté tribuny.

RMSK Cidlina Nový Bydžov: Lehký – Novák, Pokorný, Mokošín (K), Vincour – Štajer – Hruška D., Blažek, Voldán, Zvěřina – Bekera N.
Náhradníci: Strýhal – Schober, Holec, Marek, Mejstřík, Bekera S.
Trenér: Petr Průcha

TJ Dvůr Králové nad Labem: Matula – Picha,Hospedales, Močkovský, Hruška M. (K) – Prokůpek, Prokš – Riley, Suleiman, Allen – Vitebský
Náhradníci: Šenfeldr – Sojka, Reichl, Machač, Formánek, Zivr, Hák
Trenér: František Šturma

Rozhodčí: Tryzna – Ježek, Haleš.
Vítěze tohoto zápasu čeká v 1. kole MOL Cupu domácí souboj s třetiligovým soupeřem SK Přepeře.
Vzájemné zápasy

V českém fotbalovém poháru se RMSK Cidlina a Dvůr Králové utkají vůbec poprvé. V tomto století se tak střetly pouze během 5leté anabáze Nového Bydžova v divizi v sezónách 2008/09 – 2012/13 a bilance je zcela vyrovnaná, oba celky si připsaly po 4 vítězstvích, 2 souboje skončily remízou.
TJ Dvůr Králové nad Labem

Tradiční divizní klub, tuto soutěž hraje nepřetržitě už 19. sezónu! Nechybělo však mnoho a neplatilo to, situace týmu byla v průběhu jarní části minulého ročníku hodně špatná a zachránil ji až zisk 13 bodů z posledních 5 kol, definitivu pak získal až v posledním kole. V Divizi C nakonec obsadil 10. místo s 34 body a bilancí 8-10-12 při skóre 41:50. Následkem je výrazné zemětřesení, kromě velké části kádru je nový i trenérský štáb, v jehož čele stojí František Šturma, v minulé sezóně trenér třetiligového Chlumce nad Cidlinou.
V MOL Cupu Dvůr Králové nikdy nedokázal překonat bránu 2. kola, ač tuto fázi hrál již 10x. Nikdy však nedokázal překvapit soupeře v podobě profesionálního celku. Naposledy se do 2. kola probojoval před 4 lety, kdy uhrál i nejlepší výsledek, druholigové Vlašimi podlehl pouze 0:2. V minulém ročníku se poroučel již v 1. kole (předkolo nehrál), třetiligovému fenoménu FK Zápy vůbec nestačil a podlehl 0:5.
V přípravě na tuto sezónu odehrál Dvůr Králové 2 utkání. Nejprve na vlastním hřišti podlehl Horním Ředicím (pardubický krajský přebor) 1:4, poté přehrál vlastní B tým 6:2.
RMSK Cidlina Nový Bydžov

Klub dlouhodobě známý velmi dobrou prací v mládežnických kategoriích je divizním nováčkem, na celostátní úroveň soutěží se v kategorii dospělých vrací po 9 letech strávených v krajském přeboru. Loňská sezóna byla pro klub zcela mimořádnou, prohrál jediné utkání ze 30, které v nejvyšší krasjé soutěži odehrál, při impozantním skóre 122:25. O góly se nejvíce starali Štěpán Blažek a Nikolas Bekera, dohromady vstřelili 56 branek. Na chod týmu dohlíží trenérská skupina v čele s ještě nedávno výborným krajským útočníkem Petrem Průchou.
Postupem do divize se také Nový Bydžov automaticky kvalifikoval do MOL Cupu, soutěže, kterou si naposledy zahrál v ročníku 2016/17 jako vítěz krajského poháru. Loučil se však už v předkole, na domácím hřišti nestačil na divizní Spartka Chrastava 1:3. Největším úspěchem Cidliny v celostátní pohárové soutěži je opakovaný postup do 2. kola, povedlo se jí to v sezónách 2006/07, kdy dostala za tento postup dárek v podobě zápasu s Jabloncem (0:7), a 2011/12, tehdejší svátek byl v podobě souboje s v té době prvoligovou Viktorií Žižkov (1:5).
Fotbalová sezóna 2022/23 se probouzí k životu, první víkend mistrovských utkání v celostátních soutěžích je zde! Konkrétně se jedná o předkolo MOL Cupu, ve kterém se utkávají vesměs pouze divizní soupeři a vítězové krajských pohárů. Jedním ze soubojů, které první pohárovou fázi uzavřou, bude i střet soupeřů, kteří se v sezóně potkají ještě dvakrát, patří totiž do stejné divizní skupiny, konkrétně skupiny C. Její nováček RMSK Cidlina Nový Bydžov na svém stadionu přivítá v krajském derby TJ Dvůr Králové nad Labem a dá se čekat vyrovnaný střet, který klidně může dojít až k penaltovému rozstřelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.