MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Č. Budějovice - 5. dubna 2023   18:04

Sparta
Sparta
37' Minčev  • 77' Sadílek
2:0
(1:0)
Č. Budějovice
Sparta
M. Kovář – Sørensen, Vitík, Panák (C) – Mejdr (5. Jankto, 77. Mabil), Kairinen, Sadílek (77. Laçi), Zelený – Haraslín (77. Højer), Kuchta, Minčev (60. Čvančara).
Vorel – Krejčí ml..
Hocek – Kubr, Šimáček
epet Arena, Praha
11 562 diváků
Janáček – Broukal (46. Bastl), Králik (C), Čoudek – Sladký, M. Čermák (73. Škoda), Hora, Potočný (90+1. Sluka) – P. Hellebrand, Čavoš (81. Penner) – Zajíc (81. Hais).
Šípoš – Skovajsa.

Sparťané tedy postupují do finále, v němž se utkají s vítezem vršovického derby mezi Slavií a Bohemians, které se rozehráje už za nějakých deset minut. V případě vítězství favorizované Slavie by se hrálo finále na Letné, pokud budou soupeřem Sparty Bohemians, tak se bude hrát v Ďolíčku.
Sparta v semifinále MOL Cupu poráží na Letné České Budějovice 2:0, když střelecky se prosadili Martin Minčev a Lukáš Sadílek, jenž Minčevovi také první branku připravil a spolu s Lukášem Haraslínem hrál klíčovou roli při dnešní sparťanské výhře.

Zatímco první poločas nabídl poněkud nezáživnou podívanou, tak po změně stran zejména Sparta hrála ve výrazně větším tempu a měla obrovské množství příležitostí, výsledný rozdíl tak nakonec mohl být ještě mnohem vyšší.
90+4'
90+3'
Höjerův centr nedorazil až k adresátu Čvančarovi, míč se pak odrazil k volnému Jaroslavu Zelenému, jenž se do něj opřel svoji slabší pravačkou a mířil vedle tyče českobudějovické branky.
90+2'
České Budějovice budou dohrávat v deseti! Tomáš Čvančara si obhodil Martina Králika, jenž srazil Čvančaru k zemi a rozhodčí Hocek mu uděluje druhou žlutou, potažmo červenou kartu.
90+1'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Branislav Sluka.
90+1'
Rozhodčí Hocek oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Martin Sladký si prohlíží žlutou kartu za ostrý zákrok na Caspera Höjera.
89'
Awer Mabil si na levém křídle vypracoval střeleckou pozici a jeho pohotovou ránu k bližší tyči Martin Janáček vyráží na rohový kop!
88'
Jakub Hora zahrál volný kop naprosto tristně, přihrál míč přímo sparťanům a Martin Sladký v pozici posledního hráče měl plné nohy práce, aby zamezil v úniku Kuchtovi s Mabilem, což se mu nakonec i s trochou štěstí povedlo a u odraženého míče byl před Mabilem dříve brankář Janáček.
87'
Po zákroku Awera Mabila na Patrika Hellebranda budou hosté zahrávat standardní situaci z pozice poblíž rohu pokutového území.
86'
Qazim Laci vystihl přihrávku Hellebranda u pokutového území Českých Budějovic a hned pohotově pálil, ovšem jen do připraveného Janáčka.
85'
Další ze série nepřesných českobudějovických střel z dálky zapisuje do statistik Libor Bastl.
84'
Na opačné straně střílel z velké dálky nepřesně Michal Škoda.
83'
Další sparťanská možnost! Casper Höjer výbornou přihrávkou od postranní čáry našel v pokutovém území naprosto volného Kairinena, tomu ale střela bez přípravy vůbec nevyšla, míč mířil daleko vedle hostující branky.
83'
Z třetího rohu v rychlém sledu už Jihočeši nijak nezahrozili.
82'
Na Potočného rohový kop si naskočil Ondřej Čoudek, Matěj Kovář před ním stačil vytáhnout míč nad břevno.
82'
Jakub Hora rozehrál rohový kop nakrátko s Hellebrandem, pak se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Nicolas Penner, sparťané ji srazili na další roh.
81'
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Nicolas Penner.
81'
ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Daniel Hais.
81'
Hosté na levé straně vybojovali rohový kop a budou se moci natlačit před sparťanskou branku.
79'
Po Kairinenově rohovém kopu se u bližší tyče protlačil k míči Jan Kuchta, hlavičkoval ovšem mimo branku.
79'
Další sparťanská tutovka! Letenští se rozběhli ve čtyřech proti jedinému obránci Českých Budějovic poté, co Laci na levém křídle vysunul Mabila, ten předložil míč do čisté tutovky Janu Kuchtovi, jehož střelu fantastickým zákrokem vytáhl Martin Janáček!
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Casper Højer.
77'
ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Qazim Laçi.
77'
ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Awer Mabil.
77'
Sparta právě vstřelila branku! Sparťané navyšují své vedení! Na výborný centr Lukáše Haraslína si naskočil LUKÁŠ SADÍLEK a brankář Janáček na jeho hlavičku ke vzdálenější tyči nedosáhl!
75'
Přihrávka Tomáše Čvančary od postranní čáry dorazila v pokutovém území k Janu Kuchtovi, jenž se nedostal do zakončení přes Martina Sladkého.
74'
Sparta chystá hned trojité střídání, do hry přijdou zahraniční hráči Mabil, Höjer a Laci.
73'
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Michal Škoda.
72'
Hellebrandovu přihrávku si zpracoval Čavoš, pak mu ale vůbec nevyšlo střelecké zakončení, míč se dokutálel výrazně vedle sparťanské branky.
71'
Marcel Čermák dostal výbornou kolmici od Jakuba Hory za sparťanskou obranu, přihrávka z pravého křídla před branku se ale neujala a Filip Panák odkopl míč do zámezí.
70'
Sparťané nadále přitápí pod kotlem, zpoza pokutového území teď napřáhl Tomáš Čvančara, jeho přízemní střelu si pohlídal Martin Janáček. Ten si v posledních minutách připisuje jeden zákrok za druhým.
68'
Další šance Lukáše Haraslína! Ten potáhl míč po levé straně pokutového území, pak jeho ránu z ostrého úhlu Martin Janáček vykopl.
68'
Jan Kuchta se snažil vysunout Tomáše Čvančaru přihrávkou mezi nohama Ondřeje Čoudka, tomu se ale povedlo míč ztlumit a nasměrovat mimo dosah Čvančary.
68'
Aktivní Haraslín dostal přihrávku do pokutového území a našel si palebnou pozici, jeho prudkou ránu ale stačil vyrazit Martin Janáček.
67'
Lukáš Haraslín si vynutil další kartu pro hostující hráče, tentokrát jej při rychlém přechodu středu hřiště srazil k zemi Roman Potočný.
66'
Dnešní semifinále MOL Cupu na Letné sleduje 11 562 diváků.
65'
Potočný se u postranní čáry snažil obhodit Jakuba Jankta, ovšem pomohl si nedovoleným zákrokem.
65'
Po střetu Panáka s Čermákem ve středovém kruhu se píská proti Spartě, byť po srážce koleny se hůře zvedá na nohy Filip Panák.
64'
Po rohovém kopu se pak k hlavičce dostal Filip Panák, mířil ale mimo českobudějovickou branku.
63'
Lukáš Haraslín skvělou ránu z volného kopu nasměroval do břevna, míč se pak odrazil na brankovou čáru a k dorážce do prázdné branky se neprotlačil Martin Vitík!
62'
Lukáš Haraslín se protáhl za Martina Králika, ten svého slovenského krajana zezadu složil k zemi, za což si prohlíží žlutou kartu.
60'
ze hřiště odchází Martin Minčev, přichází Tomáš Čvančara.
60'
Po Sadílkově katastrofální přihrávce ve středu hřiště mohli hosté podniknout rychlou akci, Bastl si v pokutovém území zprvu dobře zpracoval dlouhý nákop, pak ale mezi dvěma soky nedokázal míč udržet.
58'
Rohový kop Jakuba Hory sice našel Marcela Čermáka, ten si ale počínal nedovoleným způsobem a rozehrávat může Matěj Kovář.
58'
Také Martin Minčev bude muset nuceně střídat, nahradit by jej měl Tomáš Čvančara.
57'
Po souhře Bastla s Čermákem budou hosté zahrávat rohový kop, ještě předtím ale musí být ošetřen Martin Minčev.
56'
Na levém křídle se teď neujal ani přízemní centr Lukáše Haraslína, který si pohlídal Martin Janáček.
56'
Rohový kop tentokrát zahrával Lukáš Sadílek, hosté nepustili rudé do zakončení.
55'
Zeleného pas do pokutového území srazil na rohový kop Martin Sladký.
54'
Jakub Jankto zatažením za dres Hellebranda přibrzdil rozvíjející se protiútok, poněkud překvapivě ale vyvázl bez žluté karty.
53'
Kairinenův rohový kop si před brankou našel Martin Vitík, hlavičkoval ale přímo do náruče Martina Janáčka.
53'
Haraslín se na levém křídle snažil obtočit s míčem kolem Čoudka, což neustál, vybojoval ale rohový kop.
51'
Trocha nedorozumění mezi rozhodčími, Lukáš Haraslín totiž dostal pas za hostující obranu a po střetu s Králikem padl k zemi, rozhodčí Hocek pak sice nařídil penaltu, ovšem vzápětí změnil své rozhodnutí na zpětně odmávaný ofsajd Haraslína, který byl opravdu veliký.
49'
Filip Panák ve středu hřiště tvrdě atakoval Marcela Čermáka, za což se stává prvním žlutě napomentuým fotbalistou tohoto zápasu.
48'
Potočný se snažil hlavou posunout míč na Tomáše Zajíce, nasměroval jej ale jen k brankáři Kovářovi.
46'
Velmi rychle se po změně stran dostal do zakončení Jakub Jankto, tomu ale technická střela vůbec nevyšla a mířila výrazně mimo branku.
46'
Hosté do druhého poločasu výrazně změnili svoji formaci, obránce Davida Broukala nahradil devatenáctiletý Libor Bastl, pro nějž se jedná o soutěžní premiéru v A-týmu Českých Budějovic.
46'
ze hřiště odchází David Broukal, přichází Libor Bastl.
46'
První poločas souboje Sparty s Českými Budějovicemi nenabídl nějakou nadprůměrnou podívanou, Sparta se přesto ujala vedení, když v 37. minutě se po výborné přihrávce Lukáše Sadílka střelecky prosadil Martin Minčev.

Hosté zahrozili především únikem Romana Potočného, jemuž ale střela slabší pravačkou vůbec nesedla, na opačné straně po drobném zaváhání brankáře Janáčka napálil míč do tyče Lukáš Haraslín, o chvíli později už ale Sparta skórovala.
45+3'
45+3'
Patrik Čavoš se po střetu s Martinem Vitíkem před pokutovým územím Sparty marně dožadoval odpískání faulu.
45+2'
Série autových vhazování pod protilehlou tribunou, míč pak pod svoji kontrolu dostali hosté.
45+1'
Rozhodčí Hocek k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
44'
Jakub Jankto si na pravém křídle zasekl míč kolem Potočného, pak se centrem ke vzdálenější tyči snažil najít z druhé vlny nabíhajícího Lukáše Haraslína, ten ale na míč nedosáhl.
43'
Sörensen ve středu hřiště zasáhl loktem do obličeje Patrika Čavoše, hosté rozehrávají z místa přestupku.
43'
Filip Panák potáhl míč po útoční polovině, pak jej přihrál volnému Haraslínovi, jenž udělal kličku bránícímu Čoudkovi, pak nasměroval míč za vzdálenější tyč českobudějovické branky.
42'
Sparťanský středopolař tentokrát volil aut nakrátko s Haraslínem, jenž se v tísni snažil vrátit míč Sadílkovi, ovšem nasměroval jej jen do zámezí.
41'
Sadílkův dlouhý aut prodlužoval před branku Sörensen, nikomu v rudém se ale nepovedlo střelecky zakončit, po odrazu míče za protější postranní čáru si pak Sadílek autové vhazování zopakuje.
39'
Po souhře Jana Kuchty s Martinem Minčevem u pravé postranní čáry se před brankářem Janáčkem objevil naprosto osamocený Lukáš Sadílek, jenž trestuhodně přestřelil hostující branku!

V případě úspěšného zásahu by se ale ještě řešilo postavení Jana Kuchty v zárodku této akce.
38'
Haraslín se snažil odcentrovat z těžké pozice u rohového praporku, což mu nevyšlo a hosté odkopli míč do pole.
37'
Sparta právě vstřelila branku! První gólová euforie na Letné! Lukáš Sadílek propasíroval svoji přihrávku za českobudějovickou obranu, kam si naběhl MARTIN MINČEV a zblízka nedal Martinu Janáčkovi nejmenší šanci zasáhnout!
36'
Českobudějovičtí vyrazili do otevřenější sparťanské obrany, Potočnému ale vůbec nevyšel centr, který mířil ke vzdálenější tyči do míst, kam měli jeho spoluhráči daleko.
35'
Janktův centr se snažil zpracovat naprosto osamocený Haraslín, pak ale promáchl při střeleckém pokusu.
34'
Jakub Jankto byl faulován Romanem Potočným, pak se obořil na rozhodčího Hocka, jenž dává Janktovi za jeho chování důrazné kázání, že tohle akceptovat nebude.
33'
Vysoký centr Kairinena od praporku vracel před brankou Zelený, po srážce hlavou s Čoudkem se pak skácel k zemi Martin Vitík a těžce se zvedá na nohy, mladý stoper Sparty by ale měl být v pořádku.
32'
Martin Minčev dostal kolmici na pravé křídlo, pak je jeho přihrávka před branku sražena na rohový kop.
32'
Martin Minčev si v souboji s Jakubem Horou pomohl nedovoleným zákrokem, hosté rozehrávají ze své poloviny.
31'
Lukáš Haraslín napřáhl od rohu pokutového území, jeho střela proletěla Janáčkovi pod rukou a hostující brankář měl velké štěstí, že se míč odrazil od tyče mimo branku!
30'
Haraslín vybojoval míč ve středu hřiště, pak si jej vyměnil s Janem Kuchtou a následně přihrál právě Kuchtovi do běhu, domácímu hroťákovi se ale nepovedlo přesně přihrát před branku na Martina Minčeva.
29'
Hosté se dostali k rohovému kopu, po něm je Ondřeji Čoudkovi pískán faul na Jana Kuchtu.
27'
Lukáš Haraslín se uvolnil na levém křídle, od Sadílka ale dostal příliš vysoký pas, na nějž neměl šanci dosáhnout.
26'
Jakub Jankto se u pravé postranní čáry dostal hned ke třem centrům v rychlém sledu, všechny ale našly jen českobudějovické hráče.
25'
První obrovskou příležitost měli Jihočeši!

Patrik Hellebrand skvělým pasem vysunul do úniku Romana Potočného, jeho rána slabší pravačkou ale postrádala potřebnou razanci a Matěj Kovář ji vykopl!
23'
Od opačného praporku centroval Sadílek, jeho centru se hosté bezpečně ubránili a Sparta musí hrát ze středu pole.
22'
Právě Kairinen pak centroval od praporku a našel Asgera Sörensena, jeho hlavičku Potočný srazil na další roh.
22'
Kairinen byl na levém křídle zdvojen, rohový kop je maximem možného, co finský záložník mohl v danou chvíli vybojovat.
20'
Haraslínovi se nepovedla klička kolem Ondřeje Čoudka, osmnáctiletý obránce si počínal výborně v souboji se slovenským reprezentantem.
19'
Po souhře Kairinena s Janktem se u rohu pokutového území nepovedla přihrávka Martinu Minčevovi, hosté se nadále bez problémů brání a nepouští Spartu do nějakého náporu.
17'
Také na opačné straně se po pádu Martina Minčeva na trávník nepíská, bude se jen kopat od branky Martina Janáčka.
16'
Čavoš teď byl atakován Haraslínem na hraně faulu, rozhodčí Hocek nechal ve hře pokračovat.
16'
Příliš dlouhý pas dostal i na opačné straně Patrik Čavoš, míč doskákal za brankovou čáru.
14'
Sörensenův nákop Lukáš Haraslín prodloužil příliš daleko před Jaroslava Zeleného, ten neměl nejmenší šanci míč dostihnout.
13'
Martin Sladký pronikl po pravé straně hřiště, pak jeho nepřesná střílená přihrávka končí u Matěje Kováře.
13'
Roman Potočný u postranní čáry nepřešel přes Jakuba Jankta, po odrazu míče do zámezí může sám vhazovat.
12'
Jakub Hora byl faulován Kairinenem při rychlejším přechodu středu hřiště.
11'
Zeleného centr přeletěl naskakujícího Martina Minčeva, bude se kopat od českobudějovické branky.
10'
Dlouhý sparťanský nákop na levé křídlo si před Zeleným pohlídal Martin Sladký, ten si navíc vynutil faul domácího fotbalisty.
9'
Tentokrát z pravého křídla centroval Jan Kuchta, jeho centr ale letěl za Lukáše Haraslína, ten navíc podklouzl a míč se mu nepovedlo zpracovat.
9'
Minčevovi se v pokutovém území nepovedlo zpracovat centr Jakuba Jankta.
8'
Marcel Čermák si na pravém křídle našel prostor k centru, ten však přeletěl všechny fotbalisty před brankou Matěje Kováře, pak se faulem provinil Roman Potočný.
8'
Martin Sladký vybojoval míč v souboji s Lukášem Haraslínem, pak jej ale zase odevzdal zpět sparťanům nepřesnou přihrávkou.
7'
Roman Potočný u postranní čáry uspěl v hlavičkovém souboji s Janktem, k odraženému míči se ale neprotlačil Tomáš Zajíc.
5'
ze hřiště odchází Jan Mejdr, přichází Jakub Jankto.
4'
Kromě Mejdra trápí značné potíže i Filipa Panáka, jenž má problémy se zadním stehenním svalem, to je velmi nepříjemný start pro Spartu. U její lavičky už se ke vstupu do hry připravuje Jakub Jankto.
3'
Mezitím rozehrál Kairinen rohový kop, po němž se do zakončení tlačil Martin Vitík, hosté se ale ve skrumáži před brankou dokázali ubránit.
3'
Značné zdravotní potíže trápí Jana Mejdra, krajní obránce Sparty zřejmě bude muset být velmi brzy stažen z trávníku.
2'
Sadílkův centr si Jakub Hora v pokutovém území srazil na ruku, to však není nedovolené počínání a o penaltě se tu mluvit nedá.
2'
Hostující brankář Martin Janáček dostal prudkou malou domů z nějakých pětadvaceti metrů, povedlo se mu ale míč zpracovat a odehrát do bezpečí.
1'
Velmi nepřesný nákop Jakuba Hory doletěl za sparťanskou branku, rozehrávky se ujímá brankář Kovář.
1'
Zahajovacího výkopu se ujaly v bílých dresech hrající České Budějovice a je rozehráno! Sparta oblékla tradiční rudou barvu.
1'
Úvodní výkop je o symbolické čtyři minuty opožděn, neboť FAČR a MOL Cup se připojily k Národnímu dni bez spěchu.
Za tónů sparťanské klubové hymny „Zpívej, kdo jsi sparťanem!“ přivádí trojice rozhodčích v čele s Petrem Hockem fotbalisty na trávník epet Areny.
Do úvodního výkopu zbývá pět minut, blíží se nástup aktérů na výborně připravený trávník letenského stadiónu.

AC Sparta Praha: M. Kovář – Sørensen, Vitík, Panák (C) – Mejdr, Kairinen, Sadílek, Zelený – Haraslín, Kuchta, Minčev.
Náhradníci: Vorel – Čvančara, Jankto, Krejčí ml., Højer, Laçi, Mabil.
Trenér: Brian Priske

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Broukal, Králik (C), Čoudek – Sladký, M. Čermák, Hora, Potočný – P. Hellebrand, Čavoš – Zajíc.
Náhradníci: Šípoš – Hais, Škoda, Sluka, Skovajsa, Penner, Bastl.
Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Hocek – Kubr, Šimáček.
SK Dynamo České Budějovice

Fotbalisté českobudějovického Dynama především kvůli vyloučení Lukáše Havla již v první minutě nezvládli svůj poslední zápas ve Zlíně, kde prohráli 1:5, čímž pomohli soupeři k prvnímu pětigólovému přídělu do soupeřovy sítě v nejvyšší soutěži po sedmdesáti letech. Především ale sami nedokázali navázat na výborné výkony z domácího prostředí, kde Českobudějovičtí vyhráli třikrát za sebou včetně výhry nad lídrem FORTUNA:LIGY Slavií Praha.

Na hřištích soupeřů se Českým Budějovicím dařilo zejména v úvodu sezóny, kdy z prvních z posledních šesti zápasů venku měli neuvěřitelnou bilanci 4-1-1, v dalších sedmi vystoupení u soupeřů ale uhráli jediný bod remízou 2:2 v Mladé Boleslavi, jinak padli 0:3 v Jablonci, 0:1 v listopadu zde na Spartě, 0:1 na Slovácku, 1:2 v Plzni, 0:3 v Olomouci a již zmíněných 1:5 ve Zlíně.

Celkově patří Jihočechům v ligové tabulce aktuálně jedenáctá pozice se ziskem 28 bodů z odehraných 25 kol, na barážovou čtrnáctou pozici mají náskok čtyř bodů, na poslední místo pak šesti.

V rámci letošního ročníku MOL Cupu zatím České Budějovice odehrály většinu zápasů doma, venku dosud musely hrát jen v úvodním zápase v Chomutově, kde vyhrály snadno 5:0, pak na svém stadiónu postupně zdolali 3:1 druholigovou Vlašim, 2:0 Hradec Králové a ve čtvrtfinále 2:1 Zbrojovku Brno.
AC Sparta Praha

Když Sparta v říjnu těžce nezvládla ligové derby na Slavii, kde po poločasovém propadáku prohrála 0:4, měla nálada na Letné k ideální daleko. Rudé to ale nakoplo k neuvěřitelným výsledkům i výkonům, od té doby už jedinou ztrátou byla remíza 1:1 v Olomouci v prvním jarním kole, jinak Sparta zcela přehrává jednoho soupeře za druhým a v tabulce už se Slavii bodově zcela vyrovnala a před blížícím se derby (sobota 15. dubna) se může těšit na skvělou bitvu o titul se svým úhlavním rivalem.

Od remízy s Olomoucí Sparta vyhrála všech osm následných ligových duelů s celkovým skóre 28:7, dokázala ustálit ideální základní sestavu a poslední výhru 3:1 nad Brnem sledovalo přes 17 tisíc sparťanských příznivců.

V domácím poháru se Sparta vůbec poprvé letos představí na svém trávníku, když postupně vyhrála 6:1 na trávníku třetiligových Domažlic, v závěru podzimu uspěla 3:2 na hřišti ostravského Baníku a v březnu po remíze 2:2 v Liberci zvládla na severu Čech penaltový rozstřel, když proměnila všech pět penaltových pokusů.
Hezký podvečer z pražské Letné, kde se odehraje semifinálové utkání MOL Cupu mezi domácí Spartou a hosty z Českých Budějovic. Utkání má obrovského favorita v pražské Spartě, která jde v posledních měsících od jedné výhry k další, zatímco České Budějovice ještě ani zdaleka nemají jistotu záchrany v nejvyšší soutěži.