MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Argentina : Saúdská Arábie - 22. listopadu 2022   11:00

Argentina
Argentina
10' Messi
1:2
(1:0)
Saúdská Arábie
48' aš-Šahrí  (al-Burajkán) • 53' al-Dawsarí
Argentina
Em. Martínez – Molina, C. Romero (59. Li. Martínez), Otamendi, Tagliafico (71. Acuňa) – de Paul, Paredes (59. Fernández) – Di María, Messi (C), A. Gómez (59. J. Álvarez) – La. Martínez.
Rulli, Armani – Foyth, Montiel, Pezzella, Mac Allister, E. Palacios, Gui. Rodríguez, Almada, Á. Correa, Dybala.
Vinčić – Klančnik, Kovačič – Ndiaye.
Lusail Iconic Stadium, Lusail.
al-Uwajs – Abdulhamíd, Tambaktí, al-Bulajhí, aš-Šahrání (90+9. al-Brajk) – al-Burajkán (89. Asírí), Kanú, al-Málkí, al-Farádž (C) (45+4. al-Ábid, 88. al-Amrí), al-Dawsarí – aš-Šahrí (78. al-Ghanám).
ar-Rubají, al-Aqídí – ad-Dawsarí, Mádú, an-Nadžií, Báhibrí, al-Abúd, Utajf, al-Hassan.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek fotbalového dne a všem Cecíliím vše nejlepší k svátku!

Fauly: 7:21
První velké překvapení šampionátu je tady! Argentina doplatila na to, že především první poločas odehrála na půl plynu, kdyby tehdy byla při útočení preciznější, mohla nastřílet víc platných gólů než jen jeden. Brzká vyrovnávací branka ve druhé polovině Argentinu zcela zaskočila, druhý gól Saúdské Arábie pak velkého favorita naprosto rozebral. Po zbytek druhé půle bílomodří jen marně dobývali branku Muhammada al-Uwajse, minimum nápadů argentinských útočníků zkrátka nestačilo. Saúdové si za celé utkání zaslouží velkou pochvalu, protože ho perfektně zvládli po pohybové stránce. Svému soupeři nenechali na hřišti moc prostoru a vítězí zcela zaslouženě.
90+14'
90+13'
Několik minut se samozřejmě nehrálo kvůli ošetření hostujícího hráče, teď už ale sudí přidává asi zbytečně moc času.
90+12'
Náhodný nákop dopředu Argentincům ani tentokrát nevyšel, míč končí za al-Uwajsovou bránou.
90+11'
Hlavní rozhodčí ještě nechává hru běžet, Saúdové drží míč na útočné polovině a je téměř jasné, že dnešní zápas vyhrají.
90+10'
Ángel Di María ještě stihnul dost dobrý balón k levé tyči, pomalé hlavičkové zakončení ale nenadělalo al-Uwajsovi problémy.
90+9'
Střídání v týmu Saúdská Arábie:
ze hřiště odchází Jásir aš-Šahrání, přichází Muhammad al-Brajk.
90+8'
Aš-Šahráního budou muset odnést na nosítkách, ale saúdský obránce dal najevo, že bude snad jakžtakž v pořádku.
90+7'
Střet to byl opravdu tvrdý, takže saúdští lékaři rychle ukazují, že bude třeba střídání.
90+6'
Tím, kdo se srazil s gólmanem, byl Jásir aš-Šahrání, který od al-Uwajse dostal strašidelný knockout kolenem přímo do hlavy. Sudí si toho hned nevšiml, po přerušení ale samozřejmě okamžitě přiběhli ošetřovatelé.
90+5'
Al-Uwajs se tentokrát při výskoku srazil s jedním ze svých spoluhráčů a byl mimo pozici, jenže Lionel Messi pak totálně prováhal příležitost pro zakončení do volné brány. Uvnitř vápna se naprosto zbytečně ukličkoval.
90+4'
Moc času Saúdové nezdrželi, protože se dostali do krátkého ofsajdu.
90+3'
Hosté se díky otevřené argentinské obraně dostali až k Martínezově brance a vybojovali rohový kop. Ten zřejmě využijí především k držení míče.
90+2'
Žlutá karta pro tým Saúdská Arábie (Muhammad al-Uwajs).
90+2'
Otamendi se při pokusu o hlavičku srazil s gólmanem al-Uwajsem, následnou dorážku pak z brankové čáry odklízel al-Amrí. I tak byl nakonec odpískán ofsajd Argentiny.
90+1'
Domácí si s centrem před bránou neporadili, nicméně budou zahrávat od rohového praporku.
90'
Argentině se naskytla ještě jedna příležitost v základní hrací době, z pravé strany bude Messi rozehrávat volný přímý kop.
89'
ze hřiště odchází Firás al-Burajkán, přichází Hajtham Asírí.
88'
Žlutá karta pro tým Saúdská Arábie (Nawáf al-Ábid).
88'
ze hřiště odchází Nawáf al-Ábid, přichází Abdulilláh al-Amrí.
87'
Akce Argentiny v celém utkání nejsou nijak nápadité. Klasická nabídka z pravého rohu před brankou skončila v náručí připraveného al-Uwajse.
86'
Firás al-Burajkán zůstal na zemi, je jasné, že hostující hráči toho po obětavém výkonu budou mít dost.
85'
Přízemní nákop dopředu byl pro Di Maríu příliš prudký, míč končí za brankovou čárou.
84'
Dobrý balón z pravé strany mířil přesně na Messiho, který z bezprostřední vzdálenosti před brankou hlavičkoval, jenže nepříliš razantně. Al-Uwajs si připisuje jednoduchý zákrok.
83'
Samozřejmě Saúdové při přerušení s ničím nespěchají, ale Argentinci vypadají čím dál bezradněji.
82'
Acuňův centr z levého rohu byl chutným soustem pro hostujícího gólmana, který si pro něj rád vyskočil a stáhnul ho ze vzduchu.
82'
Žlutá karta pro tým Saúdská Arábie (Saúd Abdulhamíd).
81'
Saúdové už jen odkopávají balóny přes polovinu hřiště a soustředí se pouze na obranu.
80'
Lionel Messi tentokrát neuspěl, směr střely nebyl špatný, problémem byla výška – míč o dost přeletěl bránu.
79'
Žlutá karta pro tým Saúdská Arábie (Sálim al-Dawsarí).
79'
Rozhodčí přerušil hru kvůli faulu na Lionela Messiho těsně před pokutovým územím Saúdské Arábie. Nebyl to příliš tvrdý zákrok, každopádně pro Argentinu je to dobrá příležitost, protože Messi z takové pozice umí skórovat.
78'
ze hřiště odchází Sálih aš-Šahrí, přichází Sultán al-Ghanám.
77'
Po delší době se hosté drželi hluboko v útočné polovině, sice tam nakonec přijdou o balón, protože faulovali, nicméně uběhlo několik cenných sekund.
76'
Marcos Acuňa rozehrával zleva rohový kop, pevná obrana Saúdské Arábie z něj nedovolila ohrožení své brány.
75'
Žlutá karta pro tým Saúdská Arábie (Alí al-Bulajhí).
74'
Průnikový pas byl určen pro Lautara Martíneze, gólman al-Uwajs proti němu ale včas vyběhl a odkopnul míč pryč.
73'
Hosté jsou celkem pochopitelně staženi k vlastní šestnáctce ve velkém počtu a zatím jim to vychází.
72'
Ángel di María dvakrát zprava přízemně centroval, jednou míč proletěl až do protějšího rohu, podruhé ho v klidu sebral Muhhamad al-Uwajs.
71'
Střídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Nicolás Tagliafico, přichází Marcos Acuňa.
70'
Jeden z obránců Saúdské Arábie si vyžádal ošetření po pádu v pokutovém území před vlastní bránou.
69'
Messiho rohový kop z levé strany mířil na bližší tyč, odkud jeden z jeho spoluhráčů zakončil nepřesně.
68'
Al-Burajkán se dobře vrátil hluboko na svou polovinu, kde sice faulem, ale účelně, zbrzdil útočné snažení Argentiny.
67'
Abdulilláh al-Málkí pozdě dojel skluzem do souboje s Otamendim, kterého tím nepěkně fauloval a vysloužil si žlutou kartu.
66'
Argentinci dokázali přepnout do útočného módu, nicméně cestu za vyrovnáním či obratem budou mít trnitou. Lautaro Martínez nedosáhl hlavičkou na vysoký centr z levé strany, míč ze vzduchu sbírá hostující gólman.
65'
Druhý rohový kop se Argentincům nepovedl vůbec, budou muset založit akci z vlastní poloviny.
64'
Otamendi zprava dával míč před bránu, kde zakončovalo několik jeho spoluhráčů. Jako poslední se před gólmanem míče dotkl Tagliafico, jenže neusměrnil balón za al-Uwajsova záda.
63'
Di María krásnou šajtlí centroval na Lautara Martíneze, který na míč těsně nedosáhl. Následuje rohový kop Argentiny.
62'
Messi chtěl vysunout za obranu jednoho ze svých spoluhráčů, ten byl ale bráněn kleštěmi v podobě dvou obránců.
61'
Hráči Saúdské Arábie nadále dokazují, že jejich vedení není náhodné, výborně presují a nenechávají soupeři na trávníku ani trochu prostoru.
60'
Lautaro Martínez dobíhal do vápna nešikovně, takže při tom fauloval. Na míč by ovšem stejně nedosáhl.
59'
ze hřiště odchází Cristian Romero, přichází Lisandro Martínez,
ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Julián Álvarez,
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Enzo Fernández.
58'
Trenér Argentiny Lionel Scaloni ví, že je třeba něco změnit, takže už chystá trojnásobné střídání.
57'
A další pokračování argentinské akce zastavuje útočný faul. Hostujícímu hráči se nechce zvednout, je jasné, že teď Saúdové nebudou spěchat.
56'
Lautaro Martínez na hranici pokutového území prostrčil míč doleva Messimu, který už byl připraven na střelu, v poslední chvíli mu ji ale znemožnil skvělý skluz Tambaktího.
55'
S tímhle Argentinci rozhodně nepočítali, takže jsou teď velmi podrážděni.
53'
Saúdská Arábie právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné, hosté v útoku předvedli takovou akci, jakou bychom čekali spíš od Argentinců. První střelu zprava zblokoval Romero, ale míč se odrazil k SÁLIMU AL-DAWSARÍMU. Ten se nalevo uvnitř šestnáctky vymotal ze zajetí tří obránců Argentiny a parádně zakončil k protější tyči.
52'
Střelec vyrovnávacího gólu chtěl zabránit Messiho odkopu uprostřed hřiště, kde mu Messi omylem přišlápl nohu.
51'
Emilianu Martínezovi hrozilo další nebezpečí, akci hostů však zastavil útočný faul.
50'
Hráči Saúdské Arábie svého soupeře překvapili a najednou působí mnohem sebevědoměji.
49'
Gól zřejmě musel být přezkoumán, tady ale nebylo o čem spekulovat. Argentina rozehrává ze středového puntíku.
48'
Cristian Romero vůbec nezachytil náběh SÁLIHA AŠ-ŠAHRÍHO, jenž dostal skvělou přihrávku středem hřiště. Povodil si míč na levou stranu, odkud ho poslal přesně k protější tyči, Emiliano Martínez na střelu po zemi nedosáhl. Asistence: Firás al-Burajkán.
47'
Di María je asi v pohodě, teď už stíhal nákop na pravou stranu, ale v ofsajdu.
46'
Ángel di María kličkoval na vlastní polovině mezi několika hráči, zvládl to perfektně, ale pak ho zazlobila zřejmě bolest svalu.
46'
Argentina vstoupila do utkání velmi aktivně, v prvních deseti minutách saúdskou obranu jednoduše přehrávala a vypadalo to na jasnou záležitost. Poté domácím pomohl pokutový kop proměněný Lionelem Messim, nicméně po zbytek poločasu se nedá mluvit o nějaké velké převaze bílomodrých. Sice vstřelili další tři branky, jenže všechny z ofsajdu. Naopak Saúdská Arábie také dokázala hrozit, takže je zápas stále otevřený.
45+7'
45+6'
Argentinci ještě kombinují v zadních řadách, rozhodčí však překvapivě zatím neukončuje poločas.
45+5'
Ke konci poločasu si ještě Saúdové dovolili efektní kousky za půlicí čarou, kde Muhammad Kanú nasadil jesle Leandru Paredesovi. Hosté končí první půli rozhodně se vztyčenou hlavou.
45+4'
ze hřiště odchází Salmán al-Farádž, přichází Nawáf al-Ábid.
45+3'
Hostující kapitán kvůli bolestem očividně nebude moci pokračovat, uprostřed hřiště se v bolestech svalil na zem. Už několik posledních minut na něm bylo vidět, že má zdravotní problém.
45+2'
Paredes vymyslel krásnou přihrávku vzduchem doprava za obranu, kde ve výskoku zkoušel zakončit Ángel di María. Balón sice trefil, ale nedalo se tomu říct ani střela. Muhammad al-Uwajs ochotně sebral míč do rukavic.
45'
Argentina se tentokrát jednoduše dostala na druhou stranu až k al-Uwajsově bráně. Nahuel Molina chtěl zprava dostat míč doprostřed, tam ovšem bylo plno.
44'
Po vhazování argentinská obrana ve vlastní šestnáctce nepůsobila vůbec jistě, míč nakonec sebral Emiliano Martínez.
43'
Hostům se podařil rychlý přechod do útoku, na levé straně hluboko na polovině Argentiny vybojovali alespoň out.
42'
První centr saúdská obrana odvrátila jen na hranici vápna, z osy hřiště tam ihned dorážel Rodrigo de Paul. Nedokázal ale zkrotit skákající balón a poslal ho do některé z vyšších řad tribuny za bránou.
41'
Vlevo vedle pokutového území al-Málkí nepěkně fauloval Alejandra Gómeze, takže bude následovat dobrá příležitost pro Argentinu z přímého kopu.
40'
Ángel di María naservíroval zprava parádní oblouček, který se snášel ke vzdálenější tyči na nohu Lionela Messiho. Jeho zakončení na poslední chvíli výborným zákrokem znemožnil Saúd Abdulhamíd, jenž poslal míč na rohový kop.
39'
Kombinaci Saúdů na útočné polovině přerušuje jejich v podstatě útočný faul na Lautara Martíneze.
38'
Kapitán Saúdské Arábie Salmán al-Farádž cítil nějakou bolest, takže musel na chvíli opustit hřiště. Následně ale ukazuje, že bude v zápase pokračovat.
37'
Otamendi poslal přihrávku doleva Tagliaficovi příliš prudce, levý bek Argentiny na míč nedosáhl. Saúdská Arábie bude na vlastní polovině vhazovat.
36'
Hostující kapitán Salmán al-Farádž startoval do protiútoku, který mohl být dost nebezpečný, jenže sudí přerušuje hru kvůli faulu al-Farádže na Papua Gómeze.
35'
A během chviličky tady byl další gól Argentiny, který zkrátka nemůže platit. Messi pozdě poslal míč skrz obranu Lautaru Martínezovi, který sice kličkou obelstitl al-Uwajse, avšak v ofsajdu.
34'
Alejandro Gómez dlouho míč neudržel, musí se zase vracet a bránit protiútok Saúdské Arábie.
33'
V posledních minutách sledujeme zase dobrou pasáž ze strany Saúdské Arábie, která skvělým presinkem nepouští soupeře do útoku.
32'
Oblouček se točil směrem k brance, ovšem přesně do náručí Emiliana Martíneze, jenž bude chtít hru uklidnit.
31'
Otamendi fauloval na kraji hřiště, tentokrát budou hosté zahrávat volný přímý kop naopak od levé čáry.
30'
Nakrátko rozehraný kop Saúdům nevyšel, nicméně v útoku na Martínezovu bránu se bude pokračovat.
29'
Saúdové se poměrně rychle dostali na útočnou polovinu a znovu ukazují, že s nimi argentinská obrana musí počítat. Budou rozehrávat rohový kop zprava.
27'
Už už to vypadalo, že to tentokrát domácím vyšlo. De Paul krásně prostrčil míč po ose hřiště na Lautara Martíneze, jenž přehodil al-Uwajse mazáckým dloubáčkem. VAR ale nakonec ukázal velmi těsný ofsajd, kvůli kterému ani tentokrát gól nebude platit.
26'
Saúdové opět aktivně napadají, a tak je Argentina při zakládání akce velmi obezřetná. Raději přichází i přihrávka gólmanu Martínezovi.
25'
Rodrigo de Paul ztratil na vlastní polovině balón, skvěle ho ale zastoupil Nicolás Otamendi, jenž včas odkopnul míč do bezpečí a navíc na sebe vybojoval faul.
24'
Poslední minuty jsou ve znamení útočných přihrávek Argentinců, kteří nečasují své náběhy ideálně. Další postavení mimo hru.
22'
Lionel Messi utekl saúdské obraně, skvěle si zpracoval míč a poslal ho za záda al-Uwajse. Pomezní rozhodčí však neváhal a znovu zvedl svůj praporek. Gól platit nebude.
21'
Centr z levé strany mířil na Messiho, což není zrovna typický hlavičkář. Nakonec to vůbec nevadilo, protože byl předtím odpískán ofsajd.
20'
Alejandro Gómez zkusil technickou střelu zpoza vápna, poslal ji o kousek nad horní tyč.
19'
Po několika minutách se tým vedený jako domácí dostal hlouběji na útočnou polovinu, chce ho tam udržet co nejdéle.
18'
Lautaro Martínez utekl za obranu, jenže byl v jasném ofsajdu.
17'
Saúdská Arábie ztratila ostych, aktivně napadá a nepouští teď Argentinu za polovinu hřiště.
16'
Akci hráčů v zeleném zhatil útočný faul, druhý pokus o chvíli později ale nebyl vůbec špatný. Byl to právě Abdulhamíd, kdo po zemi zprava posílal míč před bránu, Emiliano Martínez ho musel ukrýt v náručí.
15'
Faul uprostřed poloviny Argentiny na Abdulhamída dává hostům příležitost zahrozit ze standardní situace.
14'
Saúdové už se trochu dostali do zápasu a působí v obraně o něco sebevědoměji než v prvních minutách.
13'
Rychlý vstřelený gól Argentince zjevně uklidnil, takže si obránci přihrávají balón ve středu hřiště a nikam nespěchají.
12'
Pokus o rychlý protiútok Argentině nevyšel, hosté ho ubránili a bílomodří musí začínat zase z vlastní poloviny.
11'
Hned po inkasovaném gólu hosté ukazují, že také mohou být útočnou hrozbou. Sálim al-Dawsarí se ale nakonec z levé strany nedostal ke střele.
10'
Argentina právě vstřelila branku!
LIONEL MESSI si poradil velmi zkušeně. Dal si pomalý rozběh, počkal, až al-Uwajs skočí doprava, a poté poslal balón na druhou stranu.
9'
Lionel Messi si rovná míč na rohový puntík a připravuje se na 25. penaltu v argentinském dresu.
8'
Lionel Messi už rozehrál volný přímý kop, když rozhodčí odběhl k obrazovce. Zkoumal situaci v pokutovém území a nařídil penaltu pro Argentinu!
7'
Rodrigo de Paul si dobře pokryl míč nalevo vedle šestnáctky a vybojoval standardní situaci.
6'
Saúd Abdulhamíd bránil Papua Gómeze u rohového praporku, zvládl míč posunout alespoň na rohový kop Argentiny.
5'
Další pokusy o nákop dopředu Saúdové zvládli zachytit, Argentina kombinuje kolem půlící čáry.
4'
Lautaro Martínez ve středovém kruhu dostal nepříjemnou ránu, ze strany hostujícího hráče nešlo o úmyslný zákrok.
3'
Muhammad al-Uwajs chce uklidnit svůj tým po pár minutách, a tak si s odkopem od branky dává načas.
2'
Hned ve druhé minutě Lionel Messi prověřil al-Uwajse nebezpečnou střelou po akci di Maríi a Lautara Martíneze. Kdyby Messi poslal míč o kousíček více doleva, saúdský gólman by na něj nedosáhl.
1'
Saúdská Arábie rozehrála dnešní utkání, ale rychle o míč přišla. Argentinci se poprvé mazlí s míčem na vlastní polovině, zahrál si i Emiliano Martínez.
1'
Na hřišti bude dnešní zápas řídit slovinská trojice: hlavní rozhodčí Slavko Vinčić, pomezní Toma Klančnik a Andra Kovačič. Čtvrtým sudím bude Maguette Ndiaye.

Argentina: Em. Martínez – Molina, C. Romero, Otamendi, Tagliafico – de Paul, Paredes – Di María, Messi (C), A. Gómez – La. Martínez.
Náhradníci: Rulli, Armani – Li. Martínez, Foyth, Montiel, Pezzella, Acuňa, Mac Allister, E. Palacios, Fernández, Gui. Rodríguez, Almada, Á. Correa, Dybala, J. Álvarez.
Trenér: Lionel Scaloni.

Saúdská Arábie: al-Uwajs – Abdulhamíd, Tambaktí, al-Bulajhí, aš-Šahrání – al-Burajkán, Kanú, al-Málkí, al-Farádž (C), al-Dawsarí – aš-Šahrí.
Náhradníci: ar-Rubají, al-Aqídí – al-Amrí, al-Ghanám, ad-Dawsarí, Mádú, al-Brajk, an-Nadžií, Báhibrí, al-Abúd, Utajf, Alobud, al-Hassan, Asírí.
Trenér: Herve Renard.

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič – Ndiaye.
Půjde o vůbec první zápas turnaje na Lusail Iconic Stadium, tedy největším katarském stadionu s kapacitou až 86 250 míst. Právě tam se 18. prosince odehraje i finálový zápas.

Jak již bylo naznačeno, Saúdská Arábie bude ve všech třech skupinových zápasech velkým outsiderem. V kvalifikaci na šampionát sice skončila před dalšími dvěma účastníky Japonskem a Austrálií, avšak to jsou týmy, od kterých se toho v Kataru také mnoho nečeká.

Generálkou na MS byl pro Saúdy minulou středu zápas s Chorvatskem, které tehdy zvítězilo 1:0. V utkáních Saúdské Arábie celkově padá málo branek, v posledních 19 případech padly maximálně dvě. I podle toho lze dnes očekávat defenzivní styl a čekání na zázrak při protiútocích.
Argentina

Posledním týmem, který vyhrál fotbalový zápas proti argentinské reprezentaci, byla Brazílie 3.7.2019. V semifinále turnaje Copa América tehdy Kanárci vyhráli 2:0, Argentina poté skončila na třetím místě. O dva roky později Bílomodří všechno Brazílii vrátili výhrou 1:0 ve finále stejného turnaje a hvězdný Lionel Messi se konečně radoval z velké reprezentační trofeje.

V rámci 17 zápasů kvalifikace na MS Argentina 11x vyhrála a 6x remizovala. Celková šňůra bez porážky trvá již neuvěřitelných 36 zápasů, i proto Argentincům v Kataru spousta fotbalových expertů věří. Na šampionát se reprezentanti druhé největší jihoamerické země naladili minulou středu pohodlným vítězstvím 5:0 proti Spojeným arabským emirátům.
Skupina C

Jestliže je Argentina jedním z favoritů na celkové vítězství v turnaji, pak logicky musí být i favoritem na vítězství ve vlastní skupině. Snadné to ale mít nebude, protože Mexiko a Polsko jsou týmy, které ji klidně mohou obrat o nějaké body. Svou formu ukáží v 17:00, kdy začíná jejich vzájemný duel. Saúdská Arábie papírově jen doplňuje skupinu do počtu, a pokud vybojuje vůbec nějaký bod, bude to velké překvapení.
Krásné dopoledne přeji všem fotbalovým fanouškům! Skupinu C dnes na světovém šampionátu rozehraje Argentina, jeden z největších favoritů na titul, a proti ní nastoupí Saúdská Arábie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.