MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Katar : Ekvádor - 20. listopadu 2022   17:00

0:2
(0:2)
Ekvádor
Ekvádor
16' E. Valencia   • 31' E. Valencia  (An. Preciado)
Katar
aš-Šíb – Ró-Ró, ar-Ráwí, Chúchí, A. Hasan, Ahmad – al-Hajdús (C) (72. Waad), Búdijáf, Hátem – Alí (72. Muntari), Afíf.
J. Hasan, Baršam – al-Hadžrí, Muhammad, Madibo, al-Hadramí, Asadalla, Salmán, Cheder, Aláildín, C. Munír, Táriq, Džábir.
Orsato (ITA) – Carbone (ITA), Giallatini (ITA)
Al Bayt Stadium, Al Khor
67 372 diváků
Ekvádor
Galíndez – An. Preciado, Fé. Torres, Hincapié, Estupiñán – Plata, J. Méndez, M. Caicedo (90. Franco), Ibarra (68. Sarmiento) – E. Valencia (C) (77. Cifuentes), Estrada (90. Kev. Rodríguez).
Ramírez, A. Domínguez – Ay. Preciado, Porozo, Reasco, Arboleda, Pacho, Arreaga, D. Palacios, Mena, Gruezo.

Utkání je u konce a Ekvádor v poklidu dokráčel k výhře a třem bodům. Ve druhé půli jsme už neviděli takovou převahu jihoamerického celku, ten si hlavně hlídal svůj náskok a snažil se dobře pracovat v obraně. Ke slovu se tak dostával i Katar a měl i dva okamžiky, které vypadaly opravdu fotbalově. Nejprve hlavičkoval vedle Ró-Ró a v 86. minutě přišel vrchol katarské snahy, když po dlouhém nákopu zakončil těsně nad břevno Muntari. Gólu jsme se tak ve druhé pětačtyřicetiminutovce neviděli a Ekvádor vyhrál 2:0.

Svůj druhý zápas sehraje Katar v pátek proti Senegalu, Ekvádor se ve stejný den utká s Nizozemskem.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 67 372 diváků.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 15:15.
90+6'
90+6'
Roh si nakonec kopli i hráči Kataru, centr byl ale snadno odvrácen a tohle bude asi poslední akce zápasu.
90+5'
Na Estupiñánův centr si ve vápně naskočil Rodríguez, hlavičkoval však několik metrů vedle aš-Šíbovy branky.
90+4'
Platův centr byl sražen na roh, ar-Ráwí schytal míčem přímo do obličeje.
90+3'
Chúchí si ve vlastním vápně při kličce vykoledoval faul na svou osobu, Katar bude rozehrávat dlouhým nákopem.
90+2'
Hincapié si nedělal problémy, pomohl si pohybem směrem dozadu a poté sám rozehrál na střed.
90+1'
Ekvádorci drží míč na své polovině a v poklidu si přihrávají.
90'
Střídání v týmu Ekvádor:
ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Alan Franco.
90'
ze hřiště odchází Michael Estrada, přichází Kevin Rodríguez.
89'
Centr na první tyč byl odvrácen, Ekvádor bude pokračovat pouze autovým vhazováním. O to se postará Preciado.
88'
Roh pro Ekvádor.
87'
Katar trochu ožil, snaží se zápas ještě zdramatizovat.
86'
Moc nescházelo a bylo sníženo! Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu zakončoval Muntari, obloučkem přehodil Galíndeze, ale střela skončila na horní síti!
85'
Sarmiento viděl rozběhnutého Estradu, poslal mu hned přihrávku, ta ale byla o něco prudší, než bylo potřeba a dostala se mimo hrací plochu.
84'
Muntari se snažil o akci levou stranou, u postranní čáry byl ovšem čistě odstaven a Ekvádor bude vhazovat.
83'
Ekvádor nikam nechvátá, přímý kop se sice nepovedl, ale jak to tak vypadá, moc ho hráče ve žlutém netrápí.
82'
Uvidíme další přímý kop Ekvádoru, tentokrát po nedovoleném zákroku Waada na Jhegsona Méndeze.
81'
Za obranu Kataru si teď nabíhal Plata, u míče byl ale o chviličku později, než gólman aš-Šíb.
80'
Plata posunul na Cifuentese, u něj ale akce skončila, protože to už byla obrana Kataru zpět a míč odvrátila.
79'
Výpad Ekvádoru mířil na Sarmienta, jenže se pískal těsný ofsajd hned v úvodu akce.
78'
Za přišlápnutí Gonzala Plata dostal žlutou kartu Akram Afíf.
77'
ze hřiště odchází Enner Valencia, přichází José Cifuentes.
76'
Valencia posedává na trávníku ve středovém kruhu a vypadá to, že dnes bude končit.
75'
Katar v útoku, od levé postranní čáry doputoval míč více na střed, kde se do něj opřel Afíf, jenže svou ránu poslal vysoko nad břevno.
74'
Ró-Ró zkusil na vlastní polovině riskantní patičku a málem to skončilo brejkem. Katařani si mohli nakonec oddechnout, míč se odrazil od hráče Ekvádoru do autu.
73'
Po dlouhých přípravách přišel slabý centr, tohle odvrátil čerstvý Muntari.
72'
Po faulu na Sarmienta tu je přímý kop, rozehrávat se bude na levé straně, kousek od hranice šestnáctky.
72'
Střídání v týmu Katar:
ze hřiště odchází Almoez Alí, přichází Mohammed Muntari.
72'
ze hřiště odchází Hasan al-Hajdús, přichází Muhammad Waad.
69'
Estrada na pravé straně nevyhrál osobní souboj proti Abdalkarímu Hasanovi, Katar jde do pozvolného protiútoku.
68'
ze hřiště odchází Romario Ibarra, přichází Jeremy Sarmiento.
67'
Na trávník se chystá Jeremy Sarmiento, čeká se na přerušení hry.
65'
Ačkoliv toho hráči Kataru zatím mnoho nepředvedli a po zásluze prohrávají, tak divákům v hledišti to nevadí a hlasitě domácí reprezentaci povzbuzují.
64'
Saad aš-Šíb včas vystartoval po volném míči a byl u něj dříve, než dotírající Estrada.
62'
Viděli jsme takovou pološanci Kataru. Na táhlý centr od levé postranní čáry si ve vápně naskočil Ró-Ró, hlavičku však poslal vedle Galíndezovy branky.
61'
Na lavičce Ekvádoru začíná být živo, rozcvičuje se hned několik hráčů.
60'
Na trávníku teď posedává Angelo Preciado a tady bude potřeba ošetření. Takže si dáme krátkou pauzu.
58'
Faul na opačné straně, Hátem trefil Gonzala Platu, tady se to obešlo bez žluté karty.
56'
Žlutá karta na straně Ekvádoru, Akrama Afífa trefil kolíky na holeň Jhegson Méndez.
55'
Přihrávku na levou stranu dostal Ibarra, přehodil si míč na pravačku a zkusil technickou střelu ke vzdálenější tyči. Saad aš-Šíb ji zvládl vyrazit.
54'
Katarská reprezentace je sice delší dobu u míče, jenže kombinace probíhá pouze na vlastní polovině. Na té útočné je osamocený Alí a toho pozorně hlídá obrana Ekvádoru.
52'
Pokračuje fotbal na jednu branku. Z dálky to zkusil Preciado, ránu však poslal na tribunu za brankou aš-Šíba.
51'
Ibarra si na levé straně udělal prostor pro příhru na střed, dal ji ale pomalou a obrana Kataru se stačila vrátit a míč zastavit.
49'
Hernán Galíndez má míč nachystán k odkopu od své branky, čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
48'
Valencia zůstal na trávníku, nestřídal a hned v úvodu se snažil o akci středem. O míč přišel těsně před vápnem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:09.
Je za námi první poločas, který přinesl fotbal na jednu branku – na tu katarskou. Ekvádor dal gól už ve třetí minutě, když se po zmatečném odvrácení přímého kopu prosadil hlavou Valencia, jenže se ještě kontrolovalo video a to odhalilo těsný ofsajd při centru. Ekvádorce to ale nijak nerozhodilo a ti pokračovali v tlaku, šancích a dali také dva góly. O oba se postaral kanonýr Fenerbahce Istanbul Enner Valencia, když nejprve proměnil penaltu za zákrok na svou osobu a poté hlavou zužitkoval Preciadův centr z pravého křídla. Katar byl směrem kupředu naprosto neškodný až do nastaveného času, kdy mohl po centru snížit Almoez Alí, jenže hlavičkoval vedle. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:2.
45+5'
45+5'
Obrovská šance Kataru na snížení. Ten podnikl výpad pravou stranou, na centr si v pokutovém území naskočil zcela volný Almoez Alí, jenže míč pouze lízl a ten skončil o velký kus vedle Galíndezovy branky.
45+4'
Faul Angela Preciada na Humána Ahmada, Katar bude rozehrávat z vlastní poloviny.
45+2'
Nastavený čas se zatím odehrává hlavně ve středu hrací plochy, Ekvádor se nikam nežene.
45'
Enner Valencia se vrátil na trávník, ale viditelně kulhá. V pořádku určitě není a ve vzduchu určitě visí i jeho střídání.
44'
A dokonce se nám na trávníku objevila nosítka, ta ale nakonec nebudou potřeba, Valencia odejde po svých.
43'
Valencia je okopáván, opět leží na trávníku a zatím se mu vůbec nechce na nohy... Probíhá jeho ošetřování.
41'
Neuspěl ani Akram Afíf, ten nevyužil volného prostoru a míč se mu zamotal mezi kopačkami.
40'
Po levé straně se prodíral Humán Ahmad, jenže přes Preciada se nedostal a míč skončil mimo hrací plochu. Galíndez odkopává od své branky.
39'
Sledujeme opravdu hodně tvrdě vedený zápas, Valencia přistrčil ar-Ráwího, Katar rozehrává z vlastní půlky.
37'
Enner Valencia si chvíli poležel, protože kopanec na jeho nohu nebyl příjemný, ale už je zase připraven pokračovat ve hře.
36'
Už třetí žlutá karta na straně Kataru, za nedovolený zákrok na Valenciu byl potrestán Karím Búdijáf.
36'
Po hodně dlouhé době si míč osahal i gólman Ekvádoru, bylo to však pouze po velké malé domů.
35'
Po centru se míč odrazil na hranici vápna, kde si zpracovával Plata, v rozhodujícím okamžiku mu ovšem míč odskočil od nohy.
34'
Ró-Ró ve vzdušném souboji sestřelil Estradu, tohle byl zákrok loktem a mohlo to klidně znamenat kartu.
31'
Ekvádor právě vstřelil branku!
A je to už o dvě branky! Ekvádorci se poměrně snadno dostali pravou stranou k vápnu, Preciado našel centrem ENNERA VALENCIU, kterého nechala obrana Kataru trestuhodně volného a hlavičkou k tyči nedal aš-Šíbovi šanci na zákrok – 0:2!
29'
Žlutí se i na straně Ekvádoru, kartu za zákrok na Ró-Róa dostal Moisés Caicedo.
28'
Po dlouhém pasu k vápnu Kataru se míč odrazil na Ibarrovu nohu, ten zakončoval z první, jenže pouze poslal pozdrav do nebe.
26'
Akci Ekvádoru, vedenou pravou stranou, zastavil dobře stojící Chúchí, jenže po jeho rozehře se Katar moc daleko nedostal.
25'
Katar hraje opravdu velmi tvrdě a přibývá nedovolených zákroků tohoto celku. Nyní se na útočné polovině provinil Humán Ahmad.
23'
Zatím je to fotbal na jednu branku, na tu katarskou. Pořadatelská země zatím vůbec neví, co hrát.
22'
Další žlutá karta pro Katar, za tvrdý zákrok na Valenciu ji dostal Almoez Alí, který šel vypomoci obraně.
21'
Nakonec byla celá situace vyhodnocena jako ofsajd Estupiñána, takže i kdyby to skončilo gólem, neplatil by.
20'
Ekvádor v další akci. Po levé straně zasprintoval Estupiñán, od brankové čáry přihrál obloučkem na Estradu a ten se ve výskoku nepříjemně srazil s gólmanem aš-Šíbem. Útočník Ekvádoru se po chvilce zvedl, hůře to vypadalo pro brankáře, ale nakonec bude i on pokračovat.
18'
Katar toho zatím na trávníku mnoho nepředvedl a pokud nechce dnes odejít s prázdnou, bude muset rozhodně přidat směrem kupředu.
16'
Míč si vzal sám faulovaný ENNER VALENCIA, dal si pomalý rozběh, gólmana poslal na opačnou stranou a poklidnou střelou po zemi k tyči dostal Ekvádor do vedení!
15'
Brankář Saad aš-Šíb navíc dostal za penaltový faul žlutou kartu.
15'
Penalta pro Ekvádor! Mezi obranu dostal přihrávku Valencia, udělal gólmanovi kličku a ten jej rukou trefil přes holeň. Tady nebylo o čem!
13'
Ekvádorci rozehráli rohový kop z pravé strany, u první tyče ale hravě odhlavičkoval ar-Ráwí.
11'
Tentokrát odcentroval k první tyči, kde ale našel pouze hráče soupeře a ti neměli problém odvrátit.
10'
Po dalším faulu katarských tu je přímý kop, u míče je nachystán Pervis Estupiñán.
9'
Ibarra nedokázal odcentrovat z levé strany, Ekvádor je ale i nadále u míče a útočí.
8'
Dlouhý a vysoký pas mířil na Valenciu, dobrou práci ve vzdušném souboji ale předvedl Humán Ahmad a dostal hru ven z vápna.
7'
Obranná řada Kataru zastavila výpad soupeře, hra se tak otáčí opačným směrem. Jde to ale do plných.
5'
Ekvádorci ani moc neprotestovali, jsou už ale zase u míče a pozvolna jdou do útoku.
4'
Pokud se o ofsajd jednalo, muselo to být hned v úvodu akce, tedy u centru, jinak bylo vše v pořádku. Nicméně branka uznána nebyla...
3'
Chvíli tu byla úvodní branka celého šampionátu. Ekvádorci rozehráli přímý kop, na táhlý centr si vyběhl gólman aš-Šíb, jenže vůbec míč netrefil, sám se tak trochu ztratil v prostoru, Torres akrobatickým způsobem posunul míč na Valenciu a ten zblízka hlavou poslal míč do sítě. Jenže následovala kontrola u videa a hlavní sudí po chvilce branku odvolal pro ofsajd.
2'
Ró-Ró tvrdě zastavil Caiceda, rozhodčí přerušil hru a hned dává hráčům najevo, aby se trochu zklidnili.
2'
Hátem dobře zamakal při zisku míče, Ekvádor se tak moc daleko nedostal a dopředu jde domácí pořadatel.
1'
Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, zní hymny, zápas za pár okamžiků začne.

Katar: aš-Šíb – Ró-Ró, ar-Ráwí, Chúchí, A. Hasan, Ahmad – al-Hajdús (C), Búdijáf, Hátem – Alí, Afíf.
Náhradníci: J. Hasan, Baršam – Muntari, Waad, al-Hadžrí, Muhammad, Madibo, al-Hadramí, Asadalla, Salmán, Cheder, Aláildín, C. Munír, Táriq, Džábir.
Trenér: Félix Sánchez

Ekvádor: Galíndez – An. Preciado, Fé. Torres, Hincapié, Estupiñán – Plata, J. Méndez, M. Caicedo, Ibarra – E. Valencia (C), Estrada.
Náhradníci: Ramírez, A. Domínguez – Ay. Preciado, Porozo, Reasco, Arboleda, Pacho, Cifuentes, Arreaga, D. Palacios, Mena, Franco, Gruezo, Kev. Rodríguez, Sarmiento.
Trenér: Gustavo Alfaro

Rozhodčí: Orsato (ITA) – Carbone (ITA), Giallatini (ITA).
Zápas na Al Bayt Stadium v Al Khor začne v 17:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zahajovací zápas bude jako hlavní řídit Daniele Orsato, kterému budou na pomezí asistovat Ciro Carbone a Alessandro Giallatini. Všichni pánové jsou z Itálie. Čtvrtým sudím byl nominován Szabolcz Kovacz z Rumunska.
Ekvádor

Pro ekvádorskou reprezentaci se letos jedná o čtvrtou účast na šampionátu. Zatím nejlepší výsledek předvedl Ekvádor v roce 2006, kdy v Německu prošel do osmifinále, kde následně vypadl s Anglií. Na letošní mundial postoupil ze čtvrtého místa jihoamerické kvalifikace společně s Brazílií, Argentinou a Uruguayí.

Příprava na mistrovství spočívala v šesti zápasech s bilancí dvou výher a čtyř remíz. Ekvádor porazil Nigérii a Kapverdy, remízy připsal proti Mexiku, Saúdské Arábii, Japonsku a Iráku.

V nominaci nalezneme Ennera Valenciu, nejlepšího střelce ekvádorské historie a současného útočníka tureckého Fenerbahce, dále je tam trio z Brightonu Pervis Estupiňan, Moisés Caicedo, Jeremy Sarmiento, a v útoku bude chtít své říci i Michael Estrada z mexického Cruz Azul.
Katar

Pro katarský nároďák je to vůbec první účast na světovém šampionátu a nebude patřit mezi favority. Přesto zaznamenává v posledních letech úspěchy na mezinárodním poli, v roce 2019 vyhrál Katar Pohár Asie a v roce 2021 skončil třetí na Zlatém poháru CONCACAF.

Reprezentace nemusela hrát kvalifikaci, proto po dlouhou dobu hrála pouze přípravná utkání. Letos jich sehrál celkem osmnáct s bilancí 8 výher, 8 remíz a pouhé dvě porážky. Nutno ale podotknout, že soupeři nebyli mnohdy zvučných jmen a našel se mezi nimi i celek TJ Partizán Domaniža, hrající pátou nejvyšší slovenskou ligu. Finální příprava spočívala v zápasech proti Guatemale, Hondurasu, Panamě a Albánii, a Katar všechny duely vyhrál. Na turnaji se bude určitě opírat o ofenzivní kvality Almoeze Alího, Akrama Afífa, či kapitána Hasana al-Hajdúse, který za národní tým odehrál již 165 zápasů.

Dnes však čeká katarskou reprezentaci, která bude mít v zápasech výhodu v podobě klimatu, na který jsou hráči zvyklí, ostrý start a nám nezbývá než doufat, že se vše odehraje ve fér rovině, neboť těsně před startem se objevily spekulace, že se pořadatelská země snažila podplatit hned osm fotbalistů soupeře.
Volba dějiště šampionátu se konala v roce 2010 v Curychu a Katar v ní porazil čtyři zbývající kandidáty z Austrálie, Japonska, Jižní Koreje a USA a už od úvodu byla tato volba velmi kritizována z mnoha důvodů. Na pořadateli se však nic neměnilo a fotbalová smetánka se tak vůbec poprvé sjíždí do arabské země a zároveň se akce poprvé koná mimo tradiční červnový a červencový termín.
Skupina A

Ve skupině A se kromě Kataru a Ekvádoru představí ještě Senegal a také jeden z možných favoritů turnaje, reprezentace Nizozemska.
Dobré odpoledne u největšího fotbalového svátku. Dnes totiž začíná 22. Mistrovství světa. Společně se podíváme na zahajovací zápas celého šampionátu, ve skupině A se utkají pořádající Katar a Ekvádor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.