Přenos se aktualizuje automaticky

Haghighi – 3 zákroky
Romero – čtyři zákroky
Je konec dnešního utkání. Argentina nakonec vytěžila tři body, avšak průběh byl naprosto překvapivý. Írán držel s favoritem krok a statečně zdoroval. Dokonce si Íránci vytvořili ve druhé části dvě velké šanci, avšak v 91. minutě přišel tvrdý direkt, když se největší hvězda Argentiny Lionel Messi dokázal prosadit, čímž rozhodl o osudu dnešního střetnutí.

Írán se ale rozhodně nemá za co stydět. Stále má naději na postup, avšak o tom se rozhodně až v posledním utkání. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního dne.
Konec zápasu.
90+4
Jenže Ghoochannejhad se dopustil útočného faulu, a tak je s největší pravděpodobností o vítězi již rozhodnuto.
90+4
Asijský tým má poslední možnost s výsledkem něco udělat. Bude vhazovat na útočné polvovině nedaleko vápna svého soupeře.
90+3
Přichází taktické střídání Argentiny. Ze zápasu odstupuje di María, který bude nahrazen Biglaiem.
90+1
Argentina právě vstřelila branku!
Obrovský tlak Írán nakonec neustál. LIONEL MESSI obdržel přihrávku za hranici velkého vápna. Míč si přehodil na levačku a střelou přes obránce poslal balón nádhernou tažnou ranou k pravé tyči, čímž s největší pravděpodobností rozhodnul o osudu tohoto zápasu.
90
Nastavují se čtyři minuty!
89
Balón je na polovině Argentiny, ovšem tam jsou pouze pruhovaní. Všichni hráči Íránu jsou namačkáni před velkým vápnem a brání se zuby nehty.
88
Messi po delší době obdržel míč a rychlou rozehrávkou hledal Palacia. Barcelonský útočník mu ale poslal nepřesnou přihrávku a balón skončil v zázemí.
87
Teď už to bude opravdu o každé vteřině. V poslední výměně asijského týmu nahradí R. Haghighi vyčerpaného Hajsafiho.
86
Argentina to hraje na velký risk! Téměř všichni hráči pruhovaných jsou na útočné polovině. Toho mohl využít Reja, který málem běžel sám na branku. Nakonec se střetl se dvěma stopery, ale i přes to dokázal vypálit. Opět výborný Romero ale zneškodnil ránu, která mířila k jeho levé tyči.
85
Írán přichystal další střídání. V závěru utkání si zahraje Alireza, který nahradí nejlepšího hráče Íránu Dejagaha.
83
Ghoochannejhad si únikem vykoledoval faul na útočné polovině. Tohle jsou velmi cenné vteřiny, které ušetří asijský tým.
82
Z něj si ale tým kolem Messiho nedokázal vyprodukovat nějakou závažnější šanci. Z dálky pálil Rojo, nicméně tomu rána nesedla, tak jak by obránce Argentiny představoval.
81
V individuální akci se pokoušel prosadit Lavezzi. Ten sice prošel přes jednoho stopera, ale přes toho dalšího se mu už to nevyvedlo. Bude to ale roh pro Argentice.
80
Mascherano sklepl míč na Messiho, avšak ten nedokázal vypálit mezi tři tyče, jelikož prostor před vápnem byl zahuštěn pozornými obránci Íránu.
79
Argentina má kulatý nesmysl ve své moci a drží se s ním na útočné polovině, jenže si evidentně vůbec neví rady kam dál.
78
Hned na to odstupuje další útočník jihoameričanů. Higuaín si odpočine. Zastoupí ho Palacio.
77
A krátce na to mění hráče v poli také Argentina. Ze hřiště je stažen Agüero. Toho nahrací ploše nahradí Lavezzi.
76
Až teď přichází první střídání. Ze hřiště odstupuje Shoajei, který ve zbylé části hry přenechá své místo pro Heydariho.
75
Do konce utkání zbývá 15 minut. Íránci stále drží fantastický výsledek, který by je velmi přiblížil postupu do osmifinále, což by se dalo rovnat zázraku.
74
Barcelonský útočník se pokusil ohrozit branku přímou střelou. Dokázal sice poslat míč přes zeď, nicméně jej poslat pouze do boční sítě.
73
A tohle je hodně slibná pozice pro Messiho! Ten bude z nebezpečné vzdálenosti zahrávat standarní situaci.
72
Těsně před hranicí velkého vápna byl faulován di María. Za tento prohřešek dostane Shojaei žlutou kartu.
72
Centr Dejagaha nepřinesl žádné větší pozdvižení, jelikož se Ghoochannejhad dopustil útočného faulu.
71
Dejagah je nejlepším týmem Íránu. Opět se nebál propasírovat k vápnu, kde poté centroval. Rojo se dostal k zakončení, v němž napálil stopera Argentiny. Bude to roho pro Írán.
69
Messi zahrával rohový kop. Poslal nákop ke středu šestnáctky, jenže tam se k balónu dostala obrana Íránu, která míč ihned odkopla k půlící čáře.
67
Další tutovka Íránu! Dejagah si naběhl na centr ze strany do velkého vápna, v němž vyhrál hlavičkový souboj a už už posílal míč pod břevno. Skvělý Romero ale vytasil nádherný zákrok a balón v poslední možné chvíli vytěsnil nad svou branku.
66
Írán vytěžil další rohový kop. Již třetí v zápase. K zakončení se sice dostal Reja, nicméně ten branku v sevření soupeře nedokázal trefit.
65
Držení míče: 74 % – 26%
Střely na branku: 6 – 1
64
Opravdu nevím, co Argentici dělají, ale i v obranných řadách mají obrovské potíže! Ghoochannejhad se málem dostal k zakončení v malém vápně. Až v poslední možné chvíli mu houf stoperů dokázal balón odkopnout od nohy.
63
Íráncům se ve druhé části perfektně daří odstavit od balónu Agüera i Messiho. Ti mají velké potíže se k míči vůbec dostat, natož vystřelit.
62
Další útok Messiho skončil nezdarem. Montazeri se mu postavil do cesty a čistě jej obral o balón.
61
Nutno ale pochválit fanoušky Argentiny. Ti si zápas i přes výsledek užívají zpívají a dokonce i tancují.
60
Pokusil se to změnit Messi, který nabral rychlost ve středu hřiště, naběhl si blíže s míčem k velkému vápnu, kde poté vypálil pravačkou. Útočník Barcelony minul branku jen velmi těsně.
59
Favorit dnešního klání hraje snad ještě hůře, než v úvodním poločase. Velice obtížně se dostává k vápnu soupeře. Je vidět, že se Argentina trápí.
58
V individuální akci se pokoušel prosadit di Máría. Jenže tomu se únik vůbec nevyvedl a velmi brzy o kulatý nesmysl přišel.
57
Íránci se vydali do útoku, jenže Dejagah dostal přihrávku až za postranní čáru, a tak bylo pískáno. Vhazovat budou Argentinci.
56
Tak výkon Argentiny je zatím pro mnohé překvapením. Ve druhé části je di María neviditelný. Podobně je na tom i Messi.
55
Dejagah upadl v pokutovém území a dožadoval se penalty. Do rozhodčího dokonce vrážel jako smyslu zbavený, avšak může být rád, že neinkasoval žlutou za simulování.
54
Přichází první žlutá karta v zápase. Tu inkasuje Nekounam po ostrém faulu.
53
Íránci mohli jít do vedení! Tak tohle byla největší šance utkání. Argentici zůstali ve větším množství na útočné polovině a ponechali svého soupeře jít do akce, v níž Ghoochannejhad hlavičkoval nikým nehlídán ve velkém vápně. Romero v poslední chvíli vytasil svkělý zákrok a pokus íranského hráče zneškodnil.
52
Rojo se propracoval k zajímavé centru z prostoru rohového praporku. V pokutovém území ale zůstal pouze Agüero, který míč nedokázal poslat mezi tři tyče.
50
Zajímavá akce Jihoameričanů. Messi sklepl na za Zapaletu, který poté pálil z první. Druhý zmiňovaný ale branku vůbec netrefil.
49
Dejagah výborně zakročil proti centru. Vybojoval míč a poté se s ním vydal na útočnou polovinu, kde centroval. Své spoluhráče ale nenašel.
48
Argentinci opět ve stejném duchu jako v úvodním dějství kombinují kolem branky soupeře, ale bez nějakého většího efektu.
47
Mascherano se snažil zády k brance hlavou sklepnout míč na nabíhajícího Messiho. K tomu ale přihrávka nedoputovala.
46
Začal druhý poločas.
Statistiky po prvním poločase:

Držení míče: 75% – 25%
Střely na branku: 5:0
Přihrávky: 230 – 50
Fauly: 6 – 7
Už se ale nic nestane. První poločas nám nabídl hru na jednu branku. To by nebylo překvapením, vzhledem k tomu, že Argentina je velký favorit. Jenže výsledek 0:0 překvapením je. Ačkoliv měl tým kolem Messiho navrch, nedokázal si vyprodukovat nějakou vážnější šanci, a tak jdou oba celky do kabin za nerozhodného stavu. Další poločas začne v 19:03.
45+2
První poločas skončil.
45+1
V úvodním dějství se nastavují dvě minuty k dobru.
45
Paradoxně jsou v útoku Argentíny aktivnější obránci. Po dalším rohu se Garay dostal k zakončení, ale ani on nezamířil přesně.
44
Agüero vybídl ke sprintu di Máríu, jenže k tomu se kulatý nesmysl nedostal, jelikož ho získal pozorným Teymourian
43
Asijský tým hraje to, co potřebuje. Pokud dostane míč, tak jej odkopne k protější straně hřiště. Tohle bude Íránu v závěru poločasu určitě stačit.
42
Dejagah krásně odcentroval ke středu šestnáctky, v níž se k hlavičce propracoval Nekounam. Ten zůstal nepokrytý a mohl ideálně zakončovat. Jen těsně minul břevno argentinské branky.
41
Sám faulovaný odcentroval ke středu šestnáctky, kde Rojo poslal míč ze hřiště za cenu rohového kopu.
40
Írán se zdrží na polovině soupeře. Ghoochannejhad byl totiž faulován.
39
Krátce na to vyprodukoval Rjo tažný pas ke vzdálenější tyči. Ten se mu ale vůbec nevyvedl a balón skončil v zázemí.
38
di María se pokoušel centrovat, jenže našel pouze zeď ze stojících protihráčů, který blokují vše, co se dá.
37
Jihoameričané nevědí kudy procpat balón blíže k brance. Zkoušejí to přes centry, ale obrana Íránu brání skvěle svůj prostor.
36
Opět se ke kulatému nesmyslu postavil Messi, který tentokrát zvolil centr ke vzdálenější tyči, kde Garay zůstal zcela nepokrytý, jenže hlavičkou svatyni soupeře trestuhodně minul.
35
Gago si dobrým tahem došel pro faul, když ho k zemi poslal Nekounam. Je tu další volný přímý kop pro Argentince.
34
U postranní čáry dostal Hajsafi více prostoru. Ten využil k přízemnímu centru do vápna, avšak obrana Argentíny si poradila bez problémů.
33
Favorit už začíná být pomalu, ale jistě nervózní. Je za námi více, než půlhodina hry a výsledek je evidentně pro Argentinu nečekaný.
32
Messi byl faulován na útočné polovině. K následné standardní situaci se postavil sám faulovaný, jenže svou střelou minul horní tyč velkým obloukem.
31
Držení míče: 76% – 24%.
30
di Máría to zkusil ze střední vzdálenosti. Rána mu ale vůbec nesedla a balón skončil vysoko nad brankou. Haghighi bude rozehrávat od své svatyně.
29
Nutno pochválit skvělé stopery Íránu, kteří výborně napadají svého soupeře. Messi má tak velké potíže, jelikož se k němu vždy seběhnou minimálně dva hráči.
28
Po špatné rozehrávce pruhovaných se Íránci dostali k míči a vydali se s ním do protiútoku. Ten ale nebyl vůbec nebezpečný.
27
Stále se hraje proti jedné brance. Argentinci mají velký tlak. Zatím jej ale nedokázali přetavit v kýženou brankou.
26
Velmi aktivní di Mária vybojoval po střele další roh pro Argentínu. Tentokrát se k praporku postavil Messi. Ten našel hlavičku Garaye, jenže ten se dopustil útočného faulu.
25
Hra musela být krátce přerušena. Aguëro totiž nesmyslně vyndal rohový praporek, čímž znemožnil Íránu rozehrávku. Za tohle mohl klidně inkasovat žlutou kartu.
24
Agüero napálil Hosseiniho a vybojoval rohový kop pro svůj tým. Ten poté rozehrál di María, jenž vyslal tažný centr ke středu vápna, kde se k hlavičce dostal Rojo. Ten minul levou tyč jen o pár centimetrů.
22
Následně se prezentoval velmi dobrým zákrokem Haghigi, který musel zakročit proti dobré ráně Agüera. Včasným skokem do strany jeho střelu zneškodnil.
21
Favorit dnešního utkání se snaží prosadit. Má to ale velmi těžké, jelikož Írán brání své území před brankou opravdu dobře.
20
Po delší době se předvedl Messi, který dostal přízemní přihrávku od di Maríí. Argentický útočník vypálil pravačkou, nicméně branku vysoce přestřelil.
19
Za obranou Íránců nebezpečně číhal Agüero, kterého hledal svým centrem Mascherano. Prvně zmiňovaný se k balónu sice dostal, ale k následném zakončení už neměl dostatek času.
18
A následně se Messi a spol. vydali do rychlého protiútoku. Jenže Argentici akci hodně překombinovali a Higuaín ztratil míč před velkým vápnem.
17
K tomu se postavil Dejagah, který vyprodukoval centr směřující ke středu pokutového území, kde si Argentici bez potíží poradili.
16
Po delší době se Írán vydal přes polovinu hřiště. Ke střele se sice nedostal, ale vybojoval alespoň rohový kop.
15
Zdraví je ale vždy na první místě. Naštěstí je Haghigi v pořádku a bude moci ve hře pokračovat.
14
V předchozím souboji si gólman Íránu způsobil nějaké menší zdravotní potíže a potřebuje lékařské ošetření. To se nelíbí argentickým fanouškům.
13
První vážnější nebezpečí. Higuaín dostal krásnou přihrávku do pokutového území, v němž se pokoušel útočník Neapole propálit vybíhajícího Haghighiho. Íranský gólman ale včasným výběhem z branky zmenšil střelecký úhel a ránu vytěsnil.
12
Fanoušci Argentiny vytvářejí perfektní kulisu. Dle očekavání je jich na stadiónu Estadio Mineario opravdu mnoho. Dá se říci, že Argentinci mají domácí kulisu.
11
di María se dostal k míči a okamžitě se s ním vydal směrem k šestnáctce. Tam se pokoušel patičkou najít Messiho, avšak přhrávka k němu nedoputovala.
10
To, co se očekávalo se stalo skutečností. Írán brání se všemi fotbalisty před velkým vápnem. Zatím se jim to daří bez potíží.
8
Argentina ukazuje své kvality a rychlými přihrávkami se okamžitě přesunula na útočnou polovinu, kde momentálně kombinuje s míčem ve své moci.
7
Souboj sedmiček skončil odpískaným faulem Shojaei. Avšak z opakovaného záběru to vypadalo, že fauloval spíše di María.
6
Rychlá akce Argentiny. Zabaleta posunul míč na nabíhajícího Aguëra. Ten se ale ve vápně nedokázal prosadit a balón poslal mimo hrací plochu. Bude se kopat od branky.
5
K balónu se postavil Dejagah, který poslal balón ke středu vápnu na hlavičku Shojaeia, jenž se k zakončení sice dostal, nicméně prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
4
Další akce jihoamerického týmu skončila poté, co Zabaleta zpracoval rukou přihrávku. Pro Írán se tak naskýtá standardní situace.
3
Ale u míče už jsou Argentici, kteří se rychle přemístili na útočnou polovinu. Tam centroval Agüero, avšak pouze do náruče gólmana.
2
Ghoochannejhad se pokoušel prosait individuálně, avšak v přesile protihráčů neměl nárok na úspěch a o míč přišel.
1
Utkání právě začalo.
Vyslechli jsme si hymny a teď už nám nebude nic bránit tomu, aby utkání mohlo začít. Úvodního výkopu se zhostí Írán.
Argentina dnes nastoupí ve své klasické modrobilé pruhované kombinaci. Soupeř z Íránu návlekne červené dresy.
Úvodní sestavy:

Argentina: Romero – Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo – Gago, Mascherano, di María – Messi (C), Higuaín, Agüero.

Írán: A. Haghighi – Hosseini, Sadeghi, Montazeri, Pooladi – Dejagah, Timotian, Shojaei, Nekounam (C), Hajsafi – Ghoochanneijhad.

Rozhodčí: Mažič – Djurdjevič (oba SRB), Hautata (TAH).
Rozhodčí:

Hlavním arbitrem dnešního zápasu bude Milorad Mažič ze Srbska. Ten už má za sebou duel mezi Německem a Portugalskem, ale trenér Portugalska Paulo Bento nebyl s výkonem srbského rozhodčího vůbec spokojen. Po zápase na to reagoval "Zdá se, že ve dvou případech se projevila zaujatost a obě věci byly rozhodující". Na čarách budou Mažičovi pomáhat Djurdjevič také ze Srbska a Hautata.
--- ÍRÁN ---

První zápas:

se v prvním klání střetl s Nigérii a favoritem byl druhý zmiňovaný tým. Úovdní zápas ale nabídl nervózitu a nepřesnost z obou stran. K vídění bylo málo šancí, avšak za to velká převaha s míčem ve prospěch Nigérii 64% proti 33% Íránu. Ani to ale nepřineslo branku a oba týmy se rozešly smírně po bezbrankové remíze. Bod je pro Írán ale rozhodně větším přínosem, než pro Nigérii.
--- ARGENTINA ---

První zápas:

V úvodním utkání narazila Argentina na celek z Bosny a Hercegoviny a rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem. Bosna dokonce Messiho a spol. přestřílela v poměru 6:4, avšak výsledek nakonec dopadl ve prospěch Argentiny po výsledku 2:1.

Góly: 3. Kolašinac (vla.), 65. Messi, 85. Ibišević.
NOMINACE ÍRÁNU NA MS:

Brankáři: Rahman Ahmadi, Alireza Haghighi, Daniel Davari.

Obránci: Jalal Hosseini, Amir Hossein Sadeghi, Hossein Mahini, Pejman Montazeri, Ahmad Alenemeh, Hashem Beikzadeh, Steven Beitashour, Mehrdad Pooladi.

Záložníci: Khosro Heydari, Ehsan Hajsafi, Javad Nekounam, Masoud Shojaei, Reza Haghighi, Ghasem Haddadifar, Andran Timotian, Bakhtiar Rahmani, Ashkan Dejagah.

Útočníci: Alireza Jahanbakhsh, Karim Ansarifard, Reza Ghoochannejhad.

Írán nemá ve svém týmu mnoho hvězd, které by zářili na evropské scéně. Za zmínku stojí pouze Ashkan Dejagah, který hraje za Fullham.
NOMINACE ARGENTINY NA MS:

Brankáři: Sergio Romero, Mariano Andújar, Agustín Orión.

Obránci: Pablo Zabaleta, Martín Demichelis, Federico Fernández, Ezequiel Garay, Marcos Rojo, Hugo Campagnaro, José Basanta.

Záložníci: Javier Mascherano, , Fernando Gago, Lucas Biglia, Maxi Rodríguez, Ricardo Álvarez, Augusto Fernández, Ángel Di María, Enzo Pérez.

Útočníci: Lionel Messi, Gonzalo Higuaín, Sergio Agüero, Rodrigo Palacio, Ezequiel Lavezzi.

Mezi největší hvězdy patří trojice útočníků Messi z Barcelony, Higuaín z Neapole a Agüero z Manchesteru.
Krásný fotbalový podvečer všem fanouškům dnešní duel skupiny F obstará tým Argentiny, který se střetne s Íránem. Oba týmy bojují o postup. a tak dnes čeká zajímavý duel. V tom je velkým favoritem jihoamerický tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud