Přenos se aktualizuje automaticky

O prvním postupujícím je v této skupině už skoro rozhodnuto. Kolumbie postoupí, pokud Řecko bude bodovat v utkání s Japonskem. Pobřeží slonoviny nemusí smutnit, jelikož má postup stále ve svých rukou a rozhodne se tak v posledním utkání. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera.
Druhé dějsvtí nám nabídlo úplně jinou podívanou, než první poločas. Viděli jsme celkem tři góly a mnoho šancí. První branky jsme se dočkali ve 64. minutě, když se po rohovém kopu prosadil Rodríguez. Krátce na to přidal druhou branku Kolumbijců Quintero a vypadalo to, že si jihoamerický tým dokráčí bez potíží po vítězství. Jenže "Slonům" stačily pouze 4 minuty na snížení, když se v 74. minutě dokázal krásnou akcí prosadit Gervinho. Následný čas už ale Pobřeží slonoviny nedokázalo přetavit v kýženou vyrovnávací branku.
Statistiky po druhém poločase:

Držení míče: 45% – 55%
Střely na branku: 8 – 11
Střely mimo branku: 3 – 4
Fauly: 11 – 14
Přihrávky: 281 – 360
Konec zápasu.
90+4
Už se ale pravděpodobněě nic nestane. Drogba fauloval před velkým vápnem Yepese a Kolumbie bude rozehrávat.
90+4
Posledních pár vteřin do konce! Pobřeží slonoviny zůstává na útočné polovině!
90+3
Drogbovi scházelo pár centimetrů k tomu, aby ukořistil míč a upaloval s ním sám na branku. Rychlejší byl ale Ospina, který vyběhl z branky a balón svému soupeři odkopl.
90+2
Po velmi dlouhé době se Kolumbie dostala na útočnou polovinu, kde takticky šetří čas.
90+1
Ze středu hrací plochy přilétl dalekonosný pas až před branku Ospiny. Tam zády k brance hlavičkoval aktivní Drogba, ale jeho zakončení nebylo nikterak nebezpečné.
90
Ještě čtyři minuty! Tolik nastaví rozhodčí k základní hrací době.
89
Tioté fauloval Cuadrada a v závěru utkání tak dostává za svůj prohřešek žlutou kartu.
88
Jenže Tourému se centr vůbec nevyvedl. Hledal sice Drogbu, nicméně ten na přetažený pas nedosáhl.
87
Chytrým tahem si Aurier došel pro faul. Další velmi slibná šance pro africký celek!
86
Krátké přerušení se Afričanům samozřejmě příliš nelíbilo. Už se ale opět hraje a Pobřeží slonoviny je u balónu!
85
Po nepříjemném souboji zůstal na zemi ležet Yepes, který se srazil s Bokou. Naštěstí po chvíli vstal a po svých odchází za postranní čáru.
84
Tioté se snažil překvapit gólmana ranou přes obránce. Ospina ale číhal u tyče a přízemní střelu dokázal bez potíži lapit do rukavic.
83
Avšak hráči Pobřeží slonoviny jsou opět u balónu a kombinují před vápnem soupeře. "Sloni" mají velký tlak!
82
Skvělý Drogba si tentokrát neporozuměl se svými spoluhráči. Nepřesnou přihrávkou poslal míč pouze z hrací plochy.
81
Aurier dostal přihrávku od Tiotého. Na nic nečekal a okamžitě centroval do pokutového území. Centr se mu ale nevyvedl a skončil pouze v náruči Ospiny.
79
Kolumbie přichystala poslední střídání. Z trávníku je stažen Agulilar. Na hrací plochu se místo něj podívá Mejia.
79
Takticky to ale zvládá Kolumbie dobře. Momentálně se vysunula více k půlící čáře, aby se jejich soupeř nedostával snadno k protějšímu pokutovému území.
78
Od postranní čáry hledal Boka svým dlouhým nákopem nabíhajícího Drogbu, který sice dokázal odhlavičkovat, avšak míč jen lehce tečoval, čímž branku neohrozil.
76
Drogba se pokoušel na hranici velkého vápna tečovat centrovaný balón. To se mu nepovedlo, a tak se kulatý nesmysl dostal až k Ospinovy.
75
Tohle bude ještě hodně zajímavý závěr zápasu! Afričané samozřejmě ožili a tlačí se dopředu. Kolumbijci se brání zuby nehty.
74
Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla nádherná individuální akce v podání GERVINHA! Ten předvedl krásný průnik, když si v šestnáctce poradil hned s několika stopery. Poté překvapil všechny rychlou střelou k pravé tyči na kterou nestihl Ospina včas zareagovat.
73
Krátce na to mění hráče také prohrávající tým. Odchází Die, zahraje si Mathis Bolly.
72
Přichází další výměna hráčů. Z trávníku odstupuje Armero, kterého nahradí ve zbylé části hry Santiao Arias.
71
Tak tato situace bude pro africký tým už hodně těžká. Do konce zápasu zbývá 20 minut + nějaké nastavení. Uvidíme, jak se s tím Pobřeží slonoviny v čele s Drogbou popere.
70
Kolumbie právě vstřelila branku!
Velká hrubka Pobřeží slonoviny způsobila druhý gól v jejich síti! Vedoucí tým se totiž dostal do rychlého přečíslení. JUAN QUINTERO to vzal na sebe, naběhl si blíže do vápna, kde s velkým přehledem usměrnil míč přízemní střelou za vybíhajícího Barryho.
69
Po rozehrání měl u zadní tyče zajímavou šanci Touré, jenže tomu se nepodařilo usměrnit balón mezi tři tyče.
68
Touré to vzal na sebe a rozhodl se přímo vypálit. Napálil ale jen zeď. Tak či tak. Pro "slony" přichází rohový kop.
67
Odstupuje Gradel, který svou pozici přenechá pro příchozího Kaloua.
67
Po faulu na Drogbu dostane Pobřeží slonoviny hodně zajímavou šanci ze standardní situace z hranice velkého vápna!
66
Fanoušci jihoamerického týmu jsou samozřejmě v eufórii a na stadiónu vytvářejí perfektní kulisu.
65
Tak uvidíme, jak se s tímto dokáže prohrávající tým vyrovnat. Na vyrovnání ale má ještě dost času a stát se může opravdu cokoliv.
64
Kolumbie právě vstřelila branku!
Kolumbijci zahrávali rohový kop. K němu se postavil Cuadrado, který balón přesným centrem naservíroval na hlavičku JAMESE RODRÍGUEZE, jenž přeskočil Drogbu a nekompromisně usměrnil míč za záda Barryho. Ten si na něj sice sáhl, avšak z prostoru tří tyčí ho vytěsnit nedokázal.
62
Gradel hledal naběhnutého Gervinha. Ten se k míči sice dostal, jenže k následné střele už neměl čas a ani prostor.
61
Kolumbijci zahrávali rohový kop. Z něj si ale žádnou šanci nedokázali připravit, avšak "Sloni" pod tlakem soupeři míč vrátili odkopem k půlící čáře.
60
Bony Wilfried má pro dnešek již odpracováno. Bohužel za nepřílši velké podpory, ale pískotu odchází na lavičku. U postranní čáry ho nahradí Drogba.
59
To je úplně jiný fotbal, než v první části! Cuadrado dokázal zpracovat hodně těžký míč. Ze strany si poté sběhl do velkého vápna a z úhlu tvrdě vypálil. Barry v poslední chvíli míč vytěsnil do břevna!
58
Další šance Pobřeží slonoviny! Gradel už už napřahoval ke střele v malém vápně, když mu v poslední chvíli vypíchl kulatý nesmysl skvělým skluzem Yepes.
57
Wilfried si sběhl mezi dva obránce do pokutového území na zajímavý pas. Balón se pokoušel trefit zády k brance, ale to se mu nepovedlo a míč promáchl.
56
Gutierrez sice dostal hezkou přihrávku od Rodrígueze, nicméně prvně zmiňovaný stál v ofsajdu, a tak bylo pískáno.
55
Předvedená hra se ale momentáýlně fanouškům líbí. Ti totiž evidentně ožili a místo pískání podporují své svěřence na trávníku.
54
A také vidíme první žlutou kartu. Tu dostane Zokora, který ostrým zákrokem poslal k zemi protihráče.
53
Přichází první střídání. Ze hřiště odstupuje Ibarbo. Na hrací plochu se podívá Quintero.
52
Hraje se velmi tvrdě a Afričané získali další volný přímý kop. K němu se opět postavil Touré, který dokázal obstřelit zeď, jenže míč zamířil pouze vedle tyče.
51
Před brankou Barryho vyčkával osamocený Gutierrez. Toho hledal Ibarbo, nicméne ten svou přihrávkou našel pouze Zokoru.
50
Tak zatím se hraje nahoru-dolu. Na protější straně se prohnal Gervinho do pokutového území, kde upadl a dožadoval se penalty. Jednoznačně ale simuloval a může být rád, že nedostal žlutou za simulování.
49
Ibarbo se zajímavé propracoval až do velkého vápna, kde si ale neporozuměl s Rodríguezem a balón tak skončil na kopačkách hráčů Pobřeží slonoviny.
48
Na druhé straně ale vzápěti přišla standardní situace. Tu rozehrával Touré, který odcentroval pouze přímo do náruče číhajícího Ospiny.
47
Touré se až příliš vehementně pokoušel dostat k míči a při své akci fauloval Sáncheze.
46
Začal druhý poločas.
Za malý okamžik vypukne druhý poločas. Hráči již přicházejí na hrací plochu.
Je za námi úvodní dějství, které nám toho moc nenabídlo. Ze začátku byla Kolumbie lepším týmem a tlačila se aktivně dopředu, nicméně se jim střelecky nedařilo. Až ve 28. minutě mohl rozvlnit sít Gutierrez, jenže v pokutovém území střelecky selhal. Ve zbylé pasáži bylo ale Pobřeží slonoviny aktivnějším týmem, čemuž svědčí i poměr střel mezi tři tyče.
Statistiky po prvním poločase:

Střely celkem: 4 – 6
Střely na branku: 1 – 5
Střely mimo branku: 3 – 1
Držení míče: 45% – 55%
Počet přihrávek: 167 – 187
45+1
První poločas skončil.
45+1
Ve velmi dobré pozici se objevil Bony Wilfried, který ale v pokutovém území promáchl zajímavou přihrávku ze strany.
45
K úvodnímu dějství se nastaví jedna minuta.
44
Afričané se ještě v závěru pokouší o něco zajímavého, jenže "Sloni" se velmi těžce dostávají přes perfektně postavený obranný val Kolumbie.
42
Gervinho se uvolnil v pokutovém území, avšak nevypálil. Následně se k odraženému míč dostal Gradel, který ale trefil jen stojícího protihráče.
41
Gradel hledal od postranní čáry na vzdálenější tyči své spoluhráče. Nákop se mu ale vůbec nevyvedl a dočkal se pouze pískotu z publika.
40
Jenže Bamba musel řešit nebezpečné chvíle ve svém pokutovém území, když mu míč proklouzl mezi nohami a málem se dostal k útočícímu Gutiereezovi.
39
S blížícím se závěrem poločasu to ale vypadá, že Pobřeží slonoviny má větší chuť a africký celek v posledních minutách zůstává převážně na útočné půlce.
38
Naštěstí je ale již v pořádku a na nohou. Ve hře tak bude moci pokračovat.
37
Po nepovedeném rohu mohli jít Kolumbijci do útoku. Hra je ale přerušena, jelikož Zokora po odkopu špatné došlápl a zůstal v bolestech na zemi.
36
Wilfried dostal na pár vteřin více prostoru, ale okamžitě byl obklíčen několika stopery, a tak musel bývalý hráč Sparty míč vrátit bezpečně ke svým spoluhráčům.
34
Z přibližné hranice 30 metrů poslal centr ke vzdálenější tyči, kam si na hlavičku nabíhal Sánchez, který se ještě pokoušel vracet míč před branku, nicméně bez úspěchu.
33
Vzápětí už ale anglický rozhodčí píská. Bude se kopat proti brance Pobřeží slonoviny. K balónu se staví Rodríguez.
32
Chvíli na to se předvedl Touré, který zapl na plné obrátky a krásně se prokličkoval mezi několika protihráči. Poté byl stažen k zemi, ale Webb nechává hru pokračovat.
31
Aurier se krásně protlačil k velkém vápnu, v němž následně prověřil pozornost Ospiny rychlou přízemní střelou k levé tyči.
30
Nutno dodat, že Bony Wilfried zatím nedostává tolik prostoru, jako v prvním zápase. Kolumbijci ho drží hodně zkrátka. Naopak jeho útočící protějšek Gutierrez je velmi vidět.
29
Střely na branku: 1 – 1
Držení míče: 48% – 52%
28
To se ale změnilo pár vteřin na to, když Rodriguez krásným pasem mezi dvěma obránci našel zcela osamoceného Gutierreze, který ale v pokutovém území selhal, když míč nedokázal poslat mezi tři tyče!
27
Diváci už začínají pískat. Předvedená hra se jim příliš nelíbí. Na nějakou většíš šanci totiž stále čekáme a to se blíží jíž 30. minuta.
26
Rodríguez na druhé straně centroval z prostoru rohu. Svým přetaženým centrem ale nepřipravil pro své spoluhráče žádnou příležitost.
25
Z dálky se pokustil Ospinu překvapit tvrdou střelou Tioté, který dostal překvapivě dost místa. Rána mu však moc nesedla a gólman Kolumbie nemusel ani zasahovat.
23
A vzápětí měli hráči afrického týmu zajímavý protiútok, jenže volného prostoru na útočné polovině nevyužili a o míč přišli.
22
Kolumbijci teď zkoušeli překvapit protihráče rychlou rozehrávkou na rohovém praporku. To se jim ale nepovedlo a roh se opakoval. Následně Barry míč dokázal zneškodnit s menšími potížemi.
21
Bohužel zatím vidíme fotbal mnoha nepřesností. Oba celky hrají hodně opatrně a nechtějí udělat sebemenší chybu.
20
Gradel se hezky propasíroval mezi dvěma záložníky a na hranici hřiště stihl ještě odcentrovat. Své spoluhráče ale ve vápně soupeře nenašel.
19
Volný přímý kop se prvně naskytl také pro Kolumbii. Rodríguez vymyslel sice hezký pas, jenže Aguilar se dopustil útočného faulu a navíc stál v ofsajdu.
18
Z něj sice Kolumbijci dokázali vymyslet střelu ze střední vzdálenosti, avšak ta Barrymu žádné potíže nenadělala.
17
Cuadrádo se to pokusil změnit chvíli na to, když dostal více prostoru na levé straně. Odcentroval ke středu šestnácky, kde v poslední chvíli hasil nebezpečí Zokora, který odkopl míč za cenu rohového kopu.
16
Další nepřesnost Kolumbijců. Ti se snaží hrát aktivně dopředu, jenže se jim nedaří vyprodukovat nějakou zajímavější akci.
15
Krátce na to si tentýž hráč sbíhal za obranu soupeře. Přesné přihrávky se ale nedočkal, a tak bude Barry opět kopat od své svatyně.
14
Krásná kombinace Kolumbijců na jeden dotek skončila poté, co Cuadrado nedokázal usměrnit kulatý nesmysl na nabíhajícího Rodrígueze.
13
Balón si na kopačku připravil Gradel. Ten zvolil tažný pas do středu pokutového území. V něm si ale výborně poradil Ospina a letící míč vyboxoval pryč.
12
Pro Pobřežní slovoniny se naskýtá zajímavá standardní situace nedaleko velkého vápna!
11
Další útok afrického týmu pokazil Gervinho, který svou nepřesnou přízemní přihrávku našel pouze kopačku Sáncheze.
10
Gervinho vybojoval roh. Ten rozehrál Grabel, když si s prvním zmiňovaným rychle přihrál. Poté odcentroval ke vzdálenější tyči kde Gervinho hlavičkoval jen do stopera.
9
Celek Pobřeží slonoviny ale zatím nepůsobí vůbec jistě. Především v zadních řadách jsou hráčí hodně nejistí a nervózní.
8
Aurier musel předvést obranný zákrok prti Sanchezovi. Míč raději poslal za cenu vhazování pro soupeře.
7
Aktivnějším týmem je zatím Kolumbie, které svého soupeře nepouští téměř vůbec ke svému vápnu.
5
První útočná akce. Ibarbo sklepl balón na hranici velkého vápna pro nabíhajícího Gutierreze, jenž se do míče opřel levačkou. Ten však zamířil jen těsně vedle Barryho branky.
4
Kolumbijci mají momentálně kulatý nesmysl ve své moci a postupnou kombinací od své obranné poloviny zakládají útočnou akci.
3
Boka si nabíhal na zajímavý pas podél postranní čáry. Centr směřující na něj byl ale přetažený, a tak z toho žádná šance nevzešla.
2
První útok Kolumbie neskončil ničím zajímavým a balón zamířil mimo hrací plochu. Barry bude odkopovát od své svatyně.
1
Utkání právě začalo.
Hymny jsou už také za námi, a tak zápas může začít. Úvodního výkopu se zhostí kolumbijský celek.
Zaplněný stadión vítá fotbalisty na hrací ploše. Kolumbie nastoupí ve žluté kombinaci. Jejich soupeř z Pobřeží slonoviny navlékne zelenou kombinaci.
Ještě jednou krásný podvečer. Dnešní velmi napínavý duel vypukne už za pár minut. Vítěz tohoto zápasu si zajísti postup do osmifinále mistrovství světa.
Úvodní sestavy:

Kolumbie: Ospina – Zúñiga, Zapata, Yepes (C), Armero – C. Sánchez, Aguilar – Cuadrado, Rodríguez, Ibarbo – Gutiérrez.
Náhradníci: Vargas, Mondragón – Arias, Valdés, Álvarez, Carbonero, Guarín, Mejía, Martínez, Bacca, Ramos, Quintero.

Pobřeží slonoviny: Barry – Aurier, Zokora, Bamba, Boka – Serey, Tioté – Gervinho, Y. Touré (C), Gradel – Bony.
Náhradníci: Gbohouo, Mande – Diarrassouba, K. Touré, Akpa, Djakpa, Diomande, Bolly, Kalou, Drogba, Ya Konan, Sio.

Rozhodčí: Howard Webb (ENG) – Daren Cann (ENG), Victor Carrillo (PER).
Rozhodčí:

Zápas bude jako hlavní arbitr řídit Howard Webb z Anglie, který působí v anglické Premier League. Na svém kontě má již finále ligy mistrů v roce 2010 a v temtýž roce i finále mistrovství světa. Na čarách mu budou pomáhat Daren Cann také z Anglie a Victor Carrillo z Peru.
--- Pobřeží slonoviny ---

První zápas:

Ačkoliv Pobřeží slonoviny není velkým favoritem letošního mistrovství světa, tak v týmu vystupují velké hvězdy, které mají slibnou budoucnost. V úvodním utkání to předvedl Bony Wilfried, který se skvělým výkonem podílel na vítězství 2:1 nad Japonskem.

Góly: 65. Bony, 67. Gervinho
NOMINACE POBŘEŽÍ SLONOVINY:

Brankáři: Boubacar Barry , Sayouba Mandé, Sylvain Gbohouo

Obránci: Kolo Touré, Arthur Boka, Jean-Daniel Akpa Akpro, Serge Aurier , Ousmane Viera Diarrassouba, Didier Zokora, Constant Djakpa, Bamba Souleymane.

Záložníci: Ismaël Diomandé, Max Gradel, Yaya Touré, Ismaël Cheick Tioté, Geoffroy Serey Dié.

Útočníci: Didier Drogba, Didier Ya Konan, Gervinho (AS Řím/It.), Salomon Kalou,Bony Wilfried Giovanni Sio, Mathis Bolly.
NOMINACE KOLUMBIE:

Brankáři: David Ospina, Faryd Mondrago, Camilo Vargas.

Obránci: Pablo Armero, Camilo Zúňiga, Cristián Zapata, Éder Álvarez, Mario Alberto Yepes, Carlos Valdés.

Záložníci: Abel Aguilar, Fredy Guarín, Juan Guillermo Cuadrado, James Rodríguez, Aldo Leao Ramírez, Carlos Sánchez, Santiago Arias, Alexander Mejía, Juan Fernando Quintero.

Útočníci: Jackson Martínez, Carlos Bacca, Teófilo Gutiérrez , Adrián Ramos, Víctor Ibarbo.

Mezi největší hvězdy Kolumbie patří Zúňiga z Neapole, Rodríguez z Monaka, nebo Martínez z Porta.
Krásný fotbalový podvečer všem fanouškům fotbalu. V dnešním duelu mistrovství světa se střetne tým Kolumbie, který bude bojovat o důležité body s celkem z Pobřežní slonoviny. Dle sázkových kanceláří je mírným favoritem právě prvně zmiňovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud