Přenos se aktualizuje automaticky

Gratuluji Kolumbii k dnešnímu vítězství a Vám děkuji za pozornost.
Rozhodčí Geiger ukončil dnešní utkání, ve kterém Kolumbie porazila Řecko 3:0. První branka utkání padla už v 5. minutě, kdy se po chybě obránců prosadil Armero. Pak se hra vyrovnala a šance měli i Řekové, avšak do poločasu se vyrovnávací branky nedočkali. Největší šanci měl v první polovině Kone, ale Ospina vytáhl super zákrok. Řekové dostali další gól na začátku druhého poločasu a prohrávali už o dva góly. Nicméně dokázali si vytvořit zajímavé příležitosti, ale proměnit je nedokázali. Gól na 2:1 měl na hlavě Gekas, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Řekové na konci utkání zaspali a inkasovali gól na 3:0. O tuto závěrečnou branku se postaral Rodríguez, který byl dnes dost aktivní.
Konec zápasu.
90+3
Kolumbie právě vstřelila branku!
Kolumbijci rychle rozehráli standardní situaci a Řekové zaspali. Nicméně i tak těch hráčů bylo pořád dost, aby útočnou akci soupeře přerušili, avšak nestalo se. Parádní patičkou se ve vápně prezentoval Cuadrado, kterému se nabídl JAMES RODRÍGUEZ, jenž si navedl míč na levačku a přesnou trefou nedal Karnezisovi šanci.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
89
Rodríguez se s míčem dostal až do vápna, ale neměl komu přihrát a sám na své protihráče nestačil.
88
Faulovaný byl Samaras, ale sudí to vůbec neregistroval.
85
Samaras se prezentoval chytrou střelou, ale ani při něm štěstí nestálo a jeho pokus branku minul asi o metr.
83
Torosidis dostal zajímavou přihrávku do vápna, ale poté spadl na zem. Vypadalo to, že mu k zemi pomohl protihráč, ale sudí penaltu neodpískal.
82
Řecko se usadilo na soupeřově polovině, ale střela na branku stále nepřichází.
78
Aktivní Kone má dnes dohráno, na trávníku ho nahrazuje zkušený mazák Karagunis.
78
Řekové se snaží dát kontaktní gól, ale štěstí na jejich straně nestojí.
76
Ze hry odchází také autor druhého gólu Gutiérrez. Místo něj se na hřiště podívá Martínez.
75
Papastathopulos byl faulovaný a Řecko bude rozehrávat.
74
Hrací plochu opouští střelec první branky Armero, na trávníku ho nahrazuje Arias.
71
Řecko zahrávalo rohový kop, ale Fetfatzidis své spoluhráče nenašel.
70
Důležitý obranný zákrok si připsal Sánchez, který zablokoval protihráčovu nebezpečnou střelu.
70
V šanci se ocitl Mitroglu, ale Kolumbie se na poslední chvíli ubránila a balon dostala daleko od své branky.
69
V ofsajdu uvízl Mitroglu, a sudí tak hru přerušil.
69
Dohráno dnes má Aguilar, kterého vystřídal Mejía.
67
Kolumbie rozehrála rohový kop nakrátko, ale Řecko se ubránilo. Nicméně Kolumbijci u míče zůstanou a zmocní se autového vhazování.
66
Zajímavý centr do vápna poslal Torosidis, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Pozorný byl totiž brankář Ospina, který ze všech fotbalistů vyskočil nejvýše a balon si stáhl do rukavic.
65
Na levém křídle se uvolnil Armero, který byl ale osamocený a neměl komu přihrát. Kolumbijský hráč musel počkat na své spoluhráče, ale ti přišli příliš pozdě.
64
A právě Gekas opouští hrací plochu, na trávníku ho vystřídá Mitroglu.
63
V obrovské šanci se ocitl Gekas, který mohl snížit na 2:1, ale trefil pouze brankovou konstrukci.
58
Kolumbie právě vstřelila branku!
Kolumbijci dostali výhodu rohového kopu, který nejprve rozehráli nakrátko a poté zaútočili. TEOFILO GUTIÉRREZ se výborně uvolnil v pokutovém území a z bezprostřední blízkosti doklepl míč do odkryté branky. Karnezis byl bez šance, a jeho tým tak prohrává o dvě branky.
57
Dohráno má dnes Salpingidis, kterého nahrazuje Fetfatzidis.
55
A máme tu další žlutou kartu a opět na straně Řecka. Tentokrát ji obdržel Salpingidis. Faulovaný byl Armero.
54
Nepřesnou střelou se prezentoval Cuadrado, a tak se stav skóre nezměnil.
52
Faulovaný byl Ibarbo, kterého poslal k zemi Papastathopulos. Sudí tady neváhal a vytasil žlutou kartu.
49
Martínez si navedl míč na levačku a poté se prezentoval štiplavou střelou, avšak brankář Karnezis si počínal na jedničku a další gól neinkasoval.
49
Salpingidis se ocitl v šanci, ale štěstí mu nepřálo.
47
Samaras došel do velkého vápna, kde mu protihráč míč čistě odebral a Samaras poté upadl na zem. Řekové se dožadovali pokutového kopu, ale sudí byl jiného názoru a hlavně názoru správného. Tady se v žádném případě o penaltu nejednalo.
46
Menší zdravotní potíže měl Zuniga, ale už je v pořádku a pokračuje ve hře.
46
Míč do druhého poločasu uvedla Kolumbie.
46
Začal druhý poločas.
Hráči se vrací na zelený pažit, a druhý poločas tak začne za malou chvíli.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Střely na branku: Kolumbie 2:4 Řecko.
Střely celkem: Kolumbie 4:7 Řecko.
Držení míče: Kolumbie 41% ─ 59% Řecko.
V úvodních minutách byla jasně aktivnější Kolumbie, která se už v 5. minutě dostala do vedení, když se střelecky prosadil Armero. Kolumbijci vedoucí gól řádně oslavili tanečkem a hlasitým pokřikem. Pak jsme sledovali vyrovnanou hru, která probíhala převážně mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Nicméně Řecko pak dostalo odvahu a snažilo se o vyrovnávací branku, ta však prozatím nepřišla. V obrovské šanci se ve 45. minutě ocitl Kone, který měl gól na kopačce, ale Ospina si připsal výtečný zákrok.
45+1
První poločas skončil.
45
Rozhodčí nastavuje 1 minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Kone se dostal k odraženému míči a na nic nečekal ani vteřinu. Řecký muž ze své pravačky vyslal jedovatý pokus, ale Ospina si připsal výtečný zákrok a nepříjemnou střelu zneškodnil. To byla obrovská šance na vyrovnání.
42
Podle sudího dostal Gekas přihrávku do ofsajdu a rozhodčí se nemýlil.
40
Řecko se pohybovalo na útočné polovině, ale sudí musel hru přerušit, jeden z hráčů totiž uvízl v ofsajdu.
39
Holebas poslal balon ke vzdálenější tyči, ale tam našel pouze skupinku bránících protihráčů, kteří míč odvrátili daleko od své branky.
39
Teď se bude muset bránit Kolumbie, protože Řecko bude zahrávat rohový kop.
37
Napoprvé se Řecko ubránilo, ale podruhé už mělo štěstí. Ibarbo poslal centr ke vzdálenější tyči, kde se ke střele dostal Rodríguez, ale ten branku přestřelil.
37
Gutiérrez dostal zajímavou přihrávku mezi dva protihráče, avšak balon si nezpracoval podle svých představ a přišel o něj. Řecko dostane výhodu rohového kopu.
35
Kone odcentroval míč před branku, ale tam ze všech hráčů nejvýše vyskočil Cuadrado, který balon odhlavičkoval do bezpečí.
34
Armero si připsal obranný zákrok a centrovaný míč odvrátil na rohový kop. Řecko bude zahrávat standardní situaci.
31
Na levém křídle se v nelehké pozici ocitl Samaras, ale poradil si na jedničku. Ze své kopačky vyslal střílený centr, který mu protihráč ještě mírně tečoval, avšak balon do rukavic si stáhl Ospina.
28
Volný přímý kop si vzal na starost Holebas a nemyslel to vůbec špatně. Do pokutového území vyslal nadýchaný centr, kterého se zmocnil Torosidis, jenž se dostal do zakončení, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Nicméně myšlenka to byla výborná a provedení taktéž nebylo nijak špatné.
27
Další faul, tentokrát byl postižený Samaras, a rozehrávat tak bude opět Řecko.
26
Nicméně ani Kolumbie u balonu příliš dlouho nevydržela a po nepřesné přihrávce o něj přišla. Řecko se chystalo k rychlému protiútoku, ale proti pravidlům se provinil Sánchez, který svého protihráče poslal nedovoleně k zemi a sudí mu okamžitě ukázal žlutou kartu. Rozehrávat budou Řekové.
25
Řecko na útočné polovině ještě chvíli vydrželo, ale pak přišla nepřesnost v rozehrávce a balon se přestěhoval na kopačky Kolumbie.
24
Gekas obdržel zajímavou přihrávku do velkého vápna, ale přistoupili k němu dva protihráči a Gekas si sám na dva netroufl.
22
V posledních minutách sledujeme hru, která probíhá hlavně ve středu hřiště a mezi pokutovými územími. Nic zajímavého k vidění není. Doufejme, že obraz hry se zlepší.
20
Na levém křídle obdržel přihrávku Ibarbo, který se snažil obejít svého protihráče, avšak pomohl si faulem a sudí okamžitě pískal.
17
Rodríguez se napřáhl ke střele, ale mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Karnezis.
16
Kolumbie se opět dostala na soupeřovu polovinu, ale tentokrát útočnou akci zastavil ofsajd, ve kterém uvízl Gutiérrez.
15
Na levém křídle obdržel přihrávku Armero, který ustál souboj s protihráčem a poté odcentroval míč do pokutového území. Nicméně tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
14
Na pravém křídle obdržel přihrávku Salpingidis, který si při zpracování míče pomohl faulem a sudí byl u toho. Následovat bude volný přímý kop ve prospěch Kolumbie.
14
Řekové jsou u míče a Kolumbijci vyčkávají.
12
V posledních minutách sudí hru přerušoval, protože na obou stranách se hráči provinili faulem.
12
Řekové jsou rychlým gólem zaskočeni a nyní se s míčem pohybují na vlastní polovině hřiště.
6
V šanci se ocitl Kone, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
5
Kolumbie právě vstřelila branku!
Řekové bránili v sedmi hráčích a stejně svého soupeře pustili do obrovské šance, ve které nezklamal PABLO ARMERO. Výborně se rozhlédl Cuadrado, který si všiml, že ARMERO má hodně prostoru, a tak mu přihrál. ARMERO ve stoprocentní šanci nezpanikařil a přesnou trefou poslal Kolumbii do vedení. Vypadalo to, že jeden z bránících protihráčů tento pokus mírně tečoval. Nicméně střela nebyla příliš rychlá a brankář Karnezis si mohl počínat mnohem lépe.
5
Maniatis obdržel zajímavou přihrávku, ale útočnou akci nijak nerozvinul. Řecký hráč vzal vše na sebe a prezentoval se střelou z větší vzdálenosti. Nicméně brankář Ospina žádné větší potíže neměl.
4
V úvodních minutách je aktivnější Kolumbie, která má míč často na kopačkách a hodně se přesouvá na soupeřovu polovinu. Nicméně Řecko se brání velmi pozorně.
2
Ibarbo si řekl o přihrávku do velkého vápna a pro Řecko to vypadalo velmi nebezpečně. Nicméně Ibarbo se k balonu nedostal, protože na poslední chvíli výborně zasáhl Papastathopulos, který svému protihráči nic nedovolil.
1
Kolumbie zvolila dresy žluté a trenýrky bílé.
1
O úvodní výkop se postaralo Řecko. Evropský tým hraje v modrých dresech.
1
Utkání právě začalo.
-5
Následovat budou státní hymny obou zemí.
-6
Hlavní sudí Geiger přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-7
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
Úvodní sestavy:

Kolumbie: Ospina – Zúñiga, Zapata, Yepes (C), Armero – C. Sánchez, Aguilar – Cuadrado, Rodríguez, Ibarbo – Gutiérrez.
Náhradníci: Vargas, Mondragón – Arias, Valdés, Álvarez, Carbonero, Mejía, Martínez, Bacca, Ramos, Quintero.

Řecko: Karnezis – Torosidis, Manolas, Papastathopulos, Holebas – Salpingidis, Maniatis, Katsuranis (C), Kone – Samaras, Gekas.
Náhradníci: Glykos, Kapino – Tzavellas, Moras, Vyntra, Tziolis, Karagunis, Christodulopulos, Fetfatzidis, Tachtsidis, Mitroglu, Samaris.

Rozhodčí: Geiger (USA) ─ Hurd (USA), Fletcher (CAN) ─ Faghani (IRN).
Hráči Kolumbie i Řecka jsou již na místě.
Oba týmy mají za hlavní cíl postup ze skupiny. Jak už bylo řečeno, Kolumbii chybět bude zraněný Falcao, který se nestihl vyléčit, ale i přesto je jihoamerický celek papírovým favoritem. V kádru Kolumbie je totiž řada zajímavých hráčů, například záložníci Cuadrado a Rodríguez, v útoku pak Martínez. Nicméně Řekové svému soupeři nedají nic zadarmo a nejspíš se budou prezentovat defenzivním herním stylem.
Dnešní utkání se bude odehrávat na stadionu, který nese název Estadio Mineirao a sídlí ve městě Belo Horizonte, což je páté největší město v Brazílii. Kapacita tohoto svatostánku je 58 170 míst.
Kvůli červené kartě dnes do utkání nezasáhne Fredy Guarín, který hájí barvy Kolumbie.
Na zápas byli nominováni:

Kolumbie: Faryd Mondragón, David Ospina, Camilo Vargas ─ Éder Álvarez, Santiago Arias, Carlos Valdés, Mario Yepes, Cristián Zapata ─ Abel Aguilar, Pablo Armero, Carlos Carbonero, Juan Cuadrado, Alexander Mejía, James Rodríguez, Carlos Sánchez, Camilo Zúñiga ─ Carlos Bacca, Teófilo Gutiérrez, Victor Ibarbo, Jackson Martínez, Juan Quintero, Adrián Ramos.

Řecko: Panagiotis Glykos, Stefanos Kapino, Orestis Karnezis ─ José Holebas, Nikolaos Karampelas, Konstantinos Manolas, Vangelis Moras, Sokratis Papastathopulos, Vasileios Torosidis, Georgios Tzavellas, Loukas Vyntra ─ Joannis Fetfatzidis, Lazaros Christodulopulos, Georgios Karagounis, Konstantinos Katsuranis, Panagiotis Kone, Joannis Maniatis, Andreas Samaris, Panagiotis Tachtsidis, Alexandros Tziolis ─ Theofanis Gekas, Konstantinos Mitroglu, Dimitrios Salpingidis, Jorgos Samaras.
Řecko bojovalo o postup na MS v Brazílii ve skupině G, kde skončilo na 2. místě, které zajistilo postup do baráže. Tam Řecko změřilo síly s Rumunskem, které nejprve porazilo 3:1 a poté remizovalo 1:1, no a postup na šampionát se stal skutečností. Řecko ve skupině osmkrát zvítězilo, jednou remizovalo a jednou bylo poraženo. Celkové skóre bylo 12:4 a počet získaných bodů 25. Stejný počet bodů měla i Bosna a Hercegovina, ale ta měla lepší skóre i vzájemný zápas.
Kolumbie postoupila na MS v Brazílii ze 2. místa, když uhrála celkem 30 bodů. Kolumbijci devětkrát zvítězili, třikrát remizovali a čtyřikrát byli poraženi. Celkové skóre bylo 27:13. Nejlepším střelcem Kolumbie byl v kvalifikaci Falcao, který vsítil 9 branek, avšak tento hráč si na MS nezahraje, protože se nestihl uzdravit. Nicméně špatný nebyl ani Gutiérrez, ten se trefil šestkrát, a doufá, že se střelecky prosadí i na šampionátu.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mark Geiger, na čarách mu budou asistovat Mark Hurd a Joe Fletcher. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Alireza Faghani.
Jak už bylo zmíněno, Řecko i Kolumbie bojují o postup do play-off ve skupině C. V této skupině jsou další dva týmy, a to Pobřeží slonoviny a Japonsko.
Hezký večer, šampionát v Brazílii je v plném proudu a nadšeně ho sledují fanoušci po celém světě. Mimo jiné máme dnes na programu i první utkání skupiny C, ve kterém změří síly Kolumbie s Řeckem. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud