To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Fauly: 17 : 17

Žluté karty: 1 : 2

Červené karty: 0 : 0

Držení míče: 55% : 45%
Vítězem druhého osmifinále se tedy stává Kolumbie, která ve čtvrtfinále, v zajímavém jihoamerickém souboji vyzve domácí Brazílii!
Zákroky gólmana Muslery (URU) – 3.
Zákroky gólmana Ospiny (KOL) – 5.
90+3
Ale míč nikdo nezasáhl, Muslera pohotově rozehrává.
90+2
Jsme přesně v polovině nastavených tří minut, Kolumbie má k dispozici volný kop z pravé strany.
90+1
Sudí Kuipers se rozhodl nastavit ještě 180 sekund do konce zápsu.
90
Poslední minuta tohoto zápasu, je ale jasné, že rozhodčí rozhdně něco nastaví.
89
Muslera musí, po předchozí "malé domů", rozehrávat, hlavně nezdržovat, to by byla zbytečná karta!
87
Kolumbijci velmi takticky zvládají ty závěrečné minuty a vteřiny, Uruguay se v útočné fázi hodně trápí.
86
Zúñiga s míčem na levé straně, ale je tam přesila hráčů v bílo-žluté kombinaci a o míč přichátí.
85
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Adrián Ramos.
85
Cavani nyní z ničeho nic pálí, ale Ospina skvělým reflexem vyráží mimo branku.
83
Z hlediště se ozývá pískot, diváci rozhodně nemohou být spokojeni s průběhem hry.
82
Kolumbijci se dostávají pod tlak, před vlastní vápnem jsou v devíti!
81
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Fredy Guarín.
80
Poslední desetiminutovka tohoto zápasu, Maxi Pereira se dostává ve vápně ke střele, další fantastický zákrok Ospiny.
78
Mezitím se na trávník, po předchozím ošetřování, vrací před okamžikem faulován Pablo Armero.
77
Žlutou kartu dostává Diego Lugano (Uruguay) za to, že srazil zezadu k zemi Pabla Armera.
76
I tato akce končí ztrátou míče, Ospina nespěchá s výkopem. Nakonec pálí, míč však přelétl celé hřiště, Muslera bude rozehrávat.
75
Cavani s míčem před vápnem Kolumbie, vrací ještě C. Rodríguezovi, který "z první" napálil míč před branku soupeře.
74
Sledujeme útočnou akci Urugaye, která však končí hned po přechodu přes střed hřiště, ale Uruguay zůstává.
72
Kolumbijci v blízkosti vápna soupeře, Cuadrado si nevšímá naběhnutého Zúñigu, zkouší centrovat před branku soupeře, ovšem chybí tomu přesnost.
71
Uruguay nyní sice ovládá střed hřiště, na vstřelení dvou gólů je to ale, zatím, málo.
70
Poslední dvacetiminutovka, Kolumbijci již pomalu slaví postup!
69
Ramírez rozehrává z pravé strany, míč letí do vápna, ke hlavičkuje Cavani, ale pouze nad branku.
69
Šance C. Rodrígueze, který se ve vápně dokázal zorientovat, ale než stačil vystřelit, vrhl se proti němu bránící Yepes, od jehož nohy se míč odráží na roh.
68
A již to neplatí, střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Teófilo Gutiérrez, přichází Alexander Mejía.
68
Uruguay již v této fázi zápasu vyčerpala všechny možnosti střídání, Kolumbie naopak, nestřídala ani jednou!
67
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Álvaro González, přichází Abel Hernández.
66
Pablo Armero sprintuje po levém křídle za míčem, ale nakonec při souboji s obráncem soupeře fauluje.
65
Více, než střelu C. Rodrígueze zpoza vápna, však z této útočné akce Uruguay nevytěžila.
64
Ani z tohoto rohu se Kolumbijci prosadit nedokázali, míč má soupeř, který se žene směrem k bráně Ospiny.
63
Zúñiga se probíjí do vápna soupeře, ale dobrým zákrokem tam zasáhl obránce Uruguaye, rohový kop pro Kolumbii.
62
Ale to nebyl dobře rozehraný volný kop z pravé strany, Uruguay odvrací, ale nezískává míč.
61
Arévalo fauluje na vlastní půli, Cuadrado rozehraje volný kop na polovině soupeře.
60
Je za námi hodina hry, Kolumbie vede nad Uruguayí o dva góly a byť nyní přenechává iniciativu soupeři, zatím nemusí čelit šancím či nějakému výraznému tlaku.
59
Arévalův pokus zpoza vápna Ospina v pohodě chytá, to nebyla nebezpečná střela.
58
Vysoký míč však míří na polovinu Uruguaye, mezitím lavička Kolumbie připravuje střídání.
57
Cavani neudržel míč na hrací ploše, ale Uruguay bude mít alespoň autové vhazování.
56
Volný kop rozehrál James Rodríguez, ale trefil pouze dobře postavenou zeď.
55
Žlutou kartu dostává José Giménez (Uruguay), který ostrým skluzem podrazil Gutiérezze, zasloužená karta.
54
Dvojí střídání Uruguaye, uvidíme, jak se to projeví na hřišti, zatím byla hra modročerných hodně rozpačitá, zejména směrem dopředu.
53
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Álvaro Pereira, přichází Gastón Ramírez.
53
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Diego Forlán, přichází Christian Stuani.
52
Uruguay to nyní bude mít hodně těžké, soupeř je v pohodě a dohánět dvoubrankové manko, to může být nadlidský úkol!
50
Kolumbie právě vstřelila branku!
Povedená akce Kolumbie, z levé strany nacentroval do vápna Armero, na zadní tyči vrátil míč před branku hlavou Cuadrado, kde si z "druhé vlny" nabíhá JAMES RODRÍGUEZ a pohotovou střelou z malého vápna trefuje přesně doprostřed branky!
49
Ten z pravé strany rozehrává Cuadrado, ale defenziva soupeře si s touto situací poradila, Arévalo odhlavičkovává.
48
James Rodríguez rozehrává volný kop z levé strany, míč letí do vápna a sudí Kuipers ukazuje, že je to rohový kop.
47
Pro míč si ale "došel" gólman Ospina, který bude moci rozehrát.
46
Rohový kop pro Uruguay, který rozehraje z levé strany Forlán.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 23:02 hodin.

Držení míče: 63% : 37%
Nezáživný první poločas končí, lépe se do šatny odchází Kolumbijcům, kteří vedou díky gólu Rodrígueze 1:0. Uruguay se soustředí hlavně na defenzivu, dopředu je to zatím spíše slabší, utkání nese jasné znaky tuhého taktického boje! Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase.
45+1
45+1
Pouze jednu minutu bude sudí Kuipers nastavovat nad rámec hrací doby prvního poločasu, Kolumbijci s míčem ve středu hřiště.
44
Uruguay se pokouší o rychlou kombinaci na polovině soupeře, ale chybí tomu více klidu a přesnosti, míč končí mimo hrací plochu, odkop od branky.
44
Pas na Gonzáleze, ten "zkrotil" míč na polovině Kolumbie.
42
Probíhá poslední pětiminutovka první půle, Kolumbie vede o gól a tempo utkání je opět spíše uspávací, hráči doslova pochodují po hřišti.
40
Jackson Martínez pokazil přihrávku na levém křídle, Pablo Armero se k míči nedostal, Muslera rozehrává od vlastní brány.
39
Kolumbijci se snaží trochu uklidnit hru a drží míč na svých kopačkách, Cuadrado na levé straně.
38
Álvaro Pereira vhazuje z levé strany a je tu šance Gonzáleze, který pálí z pravé strany, míč skvělým zákrokem Ospina vyráží!
37
Dva veteráni svých výběrů, Yepes (KOL) a Forlán (URU) se nyní trochu pošťuchují před pokutovým územím Kolumbie.
35
Série nepřesností ve středu hřiště, Kolumbijci vhazují z pravé strany.
33
Ano, je to tak, posílá míč zhruba metr nad branku, Ospina rozehrává.
32
Po faulu Aguilara mají nyní Uruguayci k dispozici volný kop u pokutového území soupeře, stojí tam Cavani, který rozehraje.
31
Rohový kop pro Uruguay, Forlán rozehraje z pravé strany.
30
Věřme, že tento gól pomůže trochu pozvednout úroveň dnešního utkání, nyní musí hrát Uruguay.
28
Jak je to jednoduché! Velká paráda v podání JAMESE RODRÍGUEZE, který si nádherně před vápnem zpracoval prsama pas Aguilara a z druhého dotyku střílí přesně, nádherný gól!
26
José Giménez vhazuje, ale prostor na nějakou pořádnou kombinaci není.
25
Nepřesnost C. Sáncheze, míč končí mimo hrací plochu, Uruguay má autové vhazování z pravé strany, na vlastní polovině.
23
Zúñigův pokus ze střední vzdálenosti, žádná práce pro Musleru, míč končí vedle branky.
22
Míč letí z pravé strany na zadní tyč, kde hlavičkoval Jackson Martínez, k dorážce se pak dostal Zapata, ale nakonec je z toho pouze odkop od branky.
21
A po obranné hlavičce Godína je tu rohový kop Kolumbie.
20
Zúñiga přešel přes A. Pereiru, dokázal i vystřelit, ale míč končí v autu.
18
Uruguay se nikam zatím nežene, hráči v modrém hrají spíše na jistotu, nyní sledujeme zajímavý nákop na Cavaniho, který to měl ale na "dlouhou nohu".
16
Hraje se ve středu hřiště, Kolumbijci drží míč.
14
Spolupráce Cavani – Forlán, druhý jmenovaný pálí ze střední vzdálenosti, míč letí vysoko nad branku, Ospina bude moci vykopávat.
13
Nepovedenou přihrávkou končí další útočná snaha Kolumbie, která má v úvodu tohoto zápasu mírnou převahu.
12
Zúñiga si to namířil středem k pokutovému území soupeře, z nějakých zhruba sedmadvaceti metrů se odhodlal ke střele, míč skočil před Muslerou, nepříjemný pokus, ale není nikdo ve vápně, kdo by případně dorážel.
10
A. Pereira vhazuje z levé strany, v blízkosti vápna Kolumbie. Uruguay se drží na polovině soupeře.
10
Volný kop z velké dálky rozehrál Diego Forlán, míč letí do vápna soupeře, kde ale úřadují Kolumbijci.
9
Uruguay snad vůbec poprvé drží delší dobu míč a zůstane tomu tak i nadále, po faulu Aguilara.
8
Dobrá střela Cuadrada z velké vzdálenosti, také on pálil přímo na branku, míč nakonec končí nad brankou, Muslera a další hráči Uruguaye si mohou oddechnout.
7
Cavani stáhl k zemi Zúñigu, na vlastní půli, další volný kop pro Kolumbii, ovšem nikoliv z tak výhodné pozice, jako v předchozí situaci.
6
Pokus o rychlý brejk v podání Uruguaye, ale vše končí nepřesným pasem a hrát tak může soupeř.
5
James Rodríguez to z pravé strany zkouší technicky přímo na branku, míč se stáčí k brance, ale Fernando Muslera výborně vyráží.
4
A pozor, Cuadrado faulován v blízkosti pokutového území Uruguaye a je z toho velmi zajímavá standardní situace!
4
Je z toho autové vhazování pro Kolumbii, z levé strany, ale postupně se hra vrací až do obrany a Kolumbijci to zkusí opět z vlastní půle.
3
Zatím velmi opatrný úvod zápasu, nyní Ospina vykopává od vlastní branky, míč na polovině soupeře získává James Rodríguez.
2
Juan Cuadrado na trávníku po souboji s Pereirou a Rodríguezem, uprostřed hřiště, míč získává Kolumbie.
1
Utkání začne za malý okamžik.

Kolumbie: Ospina – Zúñiga, Zapata, Yepes, Armero – C. Sánchez, Aguilar – Cuadrado, Rodríguez, Martínez – Gutiérrez.
Náhradníci: Vargas, Mondragón – Arias, Valdés, Álvarez, Carbonero, Guarín, Mejía, Ibarbo, Bacca, Ramos, Quintero.

Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Pereira – Pereira, González, Arévalo, C. Rodríguez – Cavani – Forlán.
Náhradníci: Muñoz, Silva – Lugano, Fucile, Coates, Gargano, Lodeiro, Pérez, Ramírez, Hernández, Stuani.

Rozhodčí: Kupiers – van Roekel a Zeinstra (vš. NED).

• Kolumbie postoupila do vyřazovacích bojů tohoto šampionátu po vítězství ve skupině C, kde ve třech zápasech neztratila ani bod

• základní skupinu Kolumbijci ovládli s naprostou lehkostí a pětibodovým náskokem před druhým Řeckem; právě Řekové byli prvním soupeřem Kolumbie na šampionátu a nepředstavovali velký problém, což dokazuje konečný výsledek 3:0; ve druhém utkání se již Kolumbijci natrápili s Pobřežím slonoviny, ale díky vítězství 2:1 si nakonec již po dvou zápasech zajistili postup, jenž zpečetili snadným vítězstvím 4:1 nad jasně posledním Japonskem

• Příběh:
Bez Falcaa – do turnaje vstupovala Kolumbie citelně oslabena o svého nejlepšího útočníka Radamela Falcaa. Čekalo se, jak se s tím vyrovná a zda ztráta klíčového muže nebude rozhodujícím faktorem při případném neúspěchu. Ovšem pohromám nebylo konec, na poslední chvíli se zranil i "náhradník" za Radamela, Bacca, a Los Cafeteros čelili dost velkému problému! I přes tyto objektivní problémy se ale Kolumbijci skvěle "přenesli" a díky týmovému výkonu se nakonec střelecky prosadilo hned šest hráčů sestavy!

• Uruguay si postup do osmifinále zajistila druhým místem ve skupině D, kde společně s vítěznou Kostarikou odsunula mimo postupové pozice dva evropské giganty, Itálii a Angliii

• v základní skupině MS nasbírala Uruguay ve třech zápasech šest bodů, když jedinou porážku zaznamenala v úvodním utkání skupiny s Kostarikou (1:3); další dva zápasy pak Uruguay zvládla a po vítězství 2:1 nad Anglií a 1:0 nad Itálií mohla slavit postup

• Příběh:
Luis Suárez – skvělý útočník chyběl svému týmu v úvodním utkání skupiny proti Kostarice, aby pak nastoupil do klíčového zápasu s Anglií a svými dvěma góly poslal Rooneyho a spol. domů! V zápase s Itálií však tento hráč předvedl neuvěřitelný kousek – zakousl se do Chielliniho ramene, za což si nyní musí odpykat tvrdý trest. Svému týmu tak bude nejen v dnešním utkání opět chybět.
Hlavním rozhodčím je dnes Nizozemec Björn KUIPERS

Dnešní souboj se odehraje na jednom z největších stadionů v historii mistrovství světa Maracanã – Estádio Jornalista Mário Filho. Po rozsáhlé rekonstrukci je právě Maracanã centrem dění tohoto šampionátu a právě zde se odehraje také strhující finále MS 2014! Jedno finále se zde již ale hrálo, bylo to v roce 1950, kdy se z titulu mistra světa radovala Uruguay, která ve finále, před rekordní návštěvou 199 854 diváků, udolala domácí Brazílii 2:1! Návštěva téměř dvou set tisíc diváků na fotbalovém zápase je dodnes nepřekonána a vzhledem k nižším "bezpečnostním" kapacitám světových arén je jasné, že zůstane zřejmě nepřekonána i nadále. Aktuální kapacita je 78 838 míst a je důsledkem totální rekonstrukce původního stadionu, z něhož zůstalo prakticky jen torzo vrchních částí železobetonových tribun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.