MSFL - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Uničov - 11. dubna 2018   16:30

Prostějov
Prostějov
33' Fládr  • 71' Koudelka
2:0
(1:0)
Uničov
Uničov
Prostějov
Jícha – Rus, Pernatskyi, Schuster (C), Sečkář – Koudelka, Machynek, Pančochář, Fládr, Langer – Hapal
Zhykol, Zapletal, Hirsch, Neoral
Gasnárek – Tomanec, Grečmal
Za místním nádražím, Prostějov
512 diváků
Uničov
Markovič, Rajnoha, Vasiljev, Kasal, Dostál, Studený

To je z dnešního přenosu vše, děkuji vám za jeho sledování, přeji hezký zbytek středečního večera a budu se těšit zase u dalších přenosů.
Tři body z toho utkání dnes zůstávají v Prostějově. Domácí si zkušeně pohlídali závěr tohoto utkání a nepřipustili žádné drama.

Byli jsme svědky relativně vyrovnaného zápasu, ve kterém byli domácí mnohem efektivnější v koncovce. O první branku se postaral z přímého volného kopu Fládr a druhou branku utkání přidal střelou zpoza vápna Koudelka.

Domácí tímto vítězstvím odskakují Velkému Meziříčí v čele tabulky MSFL na pětibodový rozdíl. Velké Meziříčí má však zápas k dobru. Z pohledu domácích jsou tak tyto tři body opravdu důležité.
90'
88'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Koudelka, přichází Zapletal.
87'
Za zákrok ve zdi při přímém volném kopu hostů vidí žlutou kartu hostující Dušan Dostál.
86'
Domácí kapitán teď musel zastavovat dobře rozběhnutého Vasiljeva a vidí zaslouženě žlutou kartu. Hosté mají navíc šanci z přímého volného kopu.
83'
Z dobrých třiceti metrů vyzkoušel své štěstí uničovský Binar, jeho pokus končí nad brankou Jíchy.
82'
Za faul na polovině hřiště vidí první žlutou kartu utkání domácí Zdeněk Fládr.
82'
Binar na levém křídle vymotal domácího obránce, svým centr však trefil dalšího z nich.
80'
Hosté si vypracovali další rohový kop. Přetažený centr vracel hlavou Krč, v závaru na hranici šestnáctky si našel míč Dostál, jehož střela však končí mimo branku.
79'
Domácí se dostávali do nadějného brejku, Zhykol však ve vápně Hapala nenašel.
77'
Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Jeřábek, přichází Dostál.
77'
Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Purzitidis, přichází Rajnoha.
75'
Pomocí dlouhého míče se domácí dostávají na útočnou polovinu.
73'
Po akci z levé strany se do zakončení z hranice malého vápna dostal Krč, jehož střelu domácí obrana zablokovala na roh. Z něj pak hlavičkoval nad branku Vasiljev.
71'
Prostějov právě vstřelil branku!
JAN KOUDELKA se dostal k míči za hranicí pokutového území, napřáhl ke střele a ta končí v levém dolním rohu hostující branky. Na dobrou střelu domácího hráče byl Uvízl krátký.
69'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Langer, přichází Zhykol.
68'
Aktivní Hladík teď dvakrát centroval do vápna domácích. Jeho první centr odvrátil Schuster, druhý byl přetažený a doputoval až za brankovou čáru.
66'
Sledujeme sérii dvou volných kopů Uničova. První ještě rozehráli nakrátko, druhý směřovali do šestnáctky. Nebezpečný centr si nedokázal najít nikoho z nabíhajících hráčů a končí v Jíchově náruči.
64'
Centr Purzitidise si ze vzduchu stál Jícha. Dává tak svému týmu šanci si chvilku odpočinout z tlaku hostů. Domácí by potřebovali více držet míč na svých kopačkách.
62'
Hosté dostávají možnost volného přímého kopu z ještě lepší pozice než před chvílí. Nyní si vzal exekuci na starost Krč, ale trefil pouze zeď. Z následného závaru se ve velké šanci zjevil Hladík, jehož volej však končí velmi vysoko nad brankou.
61'
Bača z něj však přestřeluje domácí branku o dobré tři metry.
60'
Z podobné pozice, z jaké se v prvním poločase fantasticky trefil z přímého kopu domácí Fládr, dostává nyní příležitost v podobě volného kopu také Uničov.
59'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Sečkář, přichází Hirsch.
57'
S míčem na přední tyč si domácí obrana poradila.
57'
Hladík však z pokračující hry vybojoval pro svůj tým rohový kop.
56'
Nyní byl stejný hráč úspěšnější, na křídle našel Hladíka, kterému se však klička nepovedla a akce hostů tím končí.
55'
Hosté zvyšují obrátky, nyní je však brzdí nepřesný dlouhý míč Vasiljeva.
53'
Binar se ve vápně dostal do dobré šance. Jeho pokus na zadní tyč vykopává Schuster. Tahle střela by zřejmě zapadla na zadní tyč, Schuster si tak připisuje dobrý obranný zákrok.
52'
Nádherná akce hostů. Binar našel padesátimetovým pasem na hranici velkého vápna, který z voleje hned z první míří zhruba metr od šibenice branky, kterou střeží Jícha.
50'
Koudelka se dostal do vápna, žádného ze spoluhráčů ale nenašel a poslal míč jen do rukou Uvízla.
48'
Nový hráč na hřišti Vasiljev dostal míč k pravému rohovému praporku, jeho snažení si však zkušené pohlídal Schuster.
47'
Koudelka se hned zkraje druhého poločasu dostal ke střele z vápna, zamířil však vedle.
46'
Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Komenda, přichází Vasiljev.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:35.
První poločas nám v Prostějově přinesl jednobrankové vedení domácího týmu. Z trestného kopu z levé strany se o jediný gól prvního poločasu postaral výstavní střelou Fládr

Obě mužstva si mimo brankovou situaci připsali po jedné vyložené šanci. Domácí Hapal ve své šanci trefil pouze tyč, únik dvou hostujících hráčů na osamoceného brankáře Krč s Jeřábkem nevyřešili dobře a míč na poslední chvílí zablokoval vracející se obránce.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu. Ve které mají hosté šanci z rohového kopu.
45'
Hosté se dostali do levého křídla, odkud posílali míč na přední tyč. Tam však nikdo nebyl a míč si pohodlně sebral Jícha.
44'
Na dobrý míč za obranu teď těsně nedosáhl Langer, který se jinak mohl řítit do dobré šance.
43'
Dlouhý míč hostů končí až za brankovou čáru a domácí brankář Jícha má čas na uklidnění divoké hry od obou týmů.
42'
Hosté se dostali k rohovému kopu, který však rozehrávají po zemi a domácí obrana je vytlačuje ven.
41'
Brejk domácích zazdil nepřesným centrem do vápna Langer.
39'
Nepochopitelné selhání hostů. Po nedorozumění a srážce domácích na půlce hřiště se řítili Krč s Jeřábkem sami na brankáře. Krč přihrál Jeřábkovi, jehož střelu do prázdné branky fantasticky zablokoval vracející se obránce.
38'
Míč teď poskakoval v pokutovém území hostů, nikdo z domácích však nedokázal zakončit. Nakonec domácí získávají další rohový kop.
36'
Hapal se řítil z pravé strany sám na Uvízla. Svou dělovkou trefil pouze přední tyč branky. Domácí mohli během tří minut odskočit do dvoubrankového vedení.
33'
Volný kop z pravé strany trefil ZDENĚK FLÁDR opravdu nádherně a míč zaplul až do vzdálenější šibenice hostující branky. Opravdu krásná branka.
32'
Dobrý míč do vápna odklízí hlavou Krayzel, k odraženému míči se však dostal jeden z domácích a vykoledoval si Binarův faul.
32'
Pančochářův centr na zadní tyč odklízí hlavou Jeřábek. Domácí teď drží hosty kolem pokutového území. Z jejich snahy pramení rohový kop.
29'
Schuster skvělým obranným zákrokem rozjel akci domácích. Vypadalo to na zisk rohového kopu, ale rozhodčí nařizuje odkop od branky.
26'
Z protiútoku poslal do vápna velmi nebezpečný centr Koutek. Z malého vápna na poslední chvíli před dobíhajícími hráči odhlavičkoval Rus.
26'
Hapalův náběh za obranu si dobře pohlídal Krayzel.
24'
Komenda dobře sklepl míč Jeřábkovi, kterému zakončení levou nohou nesedlo a míč doskákal za postranní.
23'
Rozehrávku po zemi hosté přečetli a odkopávají míč.
22'
Po kombinaci na pravé straně hřiště vybojovali domácí další rohový op.
21'
Krč se následně dostal k zakončení z voleje z hranice šestnáctky, míč však trefil nepřesně a jeho zakončení končí mimo.
20'
Krčovi po dobrém míči do vápna od Binara úplně nepovedlo zpracování, z toho ale mohla být dobrá šance hostů.
17'
Fládr vymýšlel chytrou přihrávku do vápna, před nabíhajícím hráčem však míč sbírá Uvízl.
15'
Koudelka zatočil míč přes zeď, Uvízl si však nepříliš prudkou střelu pohlídal.
15'
Fo faulu Binara na Pančocháře kopou domácí volný přímý kop z nějakých 21 metrů od Uvízlovi branky.
14'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem za obranu, míč však nakonec končí v zámezí.
12'
Po rychlé akci na pravé straně a přenesení míče na levou střelu zakončuje ve vápně velmi nepřesně hostující Hladík.
10'
Vejvoda ve výskoku zasáhl loktem Hapala, domácí budou mít volný přímý kop. Centr z něj zakončují hlavou nedůrazně mimo branku. Dorážející hráč nezasáhl míč dobře.
9'
Koutkův přetažený centr z levé strany doskákal až za autovou čáru.
7'
Odkop od brány dobře prodloužil Fládr, do úniku za obranu se dostal Hapal, svým volejem levou nohou však zhruba o dva metry míjí hostující branku.
5'
Rusův vysoký centr z levé strany si ze vzduchu pohodlně stáhl Uvízl.
4'
Z protiútoku a přízemní přihrávky do vápna zakončoval nepřesně Hladík.
3'
Z něj se k zakončení Schuster s Pernatskyim, který hlavičkoval mimo.
2'
Domácí se po kombinaci na vlastní půlce a dlouhém nákopu do strany dostali až k rohovému kopu.
1'
Domácím v dnešním zápase bude chybět třetí nejlepší střelec celé soutěže Karel Kroupa. Není ani na lavičce náhradníků.

1. SK Prostějov: Jícha – Pernatskyi, Schuster (C), Rus, Sečkář – Koudelka, Machynek, Pančochář, Fládr, Langer – Hapal
Náhradníci: Zhykol, Zapletal, Hirsch, Neoral

SK Uničov: Uvízl – Purzitidis, Vejvoda, Krayzel, Koutek – Hladík, Binar, Bača, Jeřábek – Krč, Komenda
Náhradníci: Markovič, Rajnoha, Vasiljev, Kasal, Dostál, Studený

Rozhodčí: Gasnárek – Tomanec, Grečmal.
Vzájemné zápasy

V posledním vzájemném zápase na podzim se týmy rozešly smírně po bezbrankové remíze.

Celková bilance vzájemných zápasů je od roku 1998 celkem vyrovnaná. Prostějov se z celkového počtu 12 zápasů radoval v šesti případech, dvakrát zápas skončil remízou a čtyřikrát byli úspěšnější hráči Uničova.
SK Uničov

Vítěz předchozího ročníku MSFL neprožívá v tomto roce úplně nejlepší sezónu. Tým, který se dlouhodobě pohybuje v TOP 5 týmů MSFL, nyní okupuje až 10. pozici se ziskem 22 bodů za 5 výher, 7 remíz a 7 porážek. Potenciál tohoto mužstva je však značně vyšší a z Prostějova si jistě Uničov bude chtít přivézt nějaké body s cílem posunout se tabulkou vzhůru.

Během dvou jarních zápasů Uničov získal 4 body za domácí vítězství 4:0 nad Otrokovicemi a remízu 2:2 v Rýmařově.

Nejlepšími střelci týmu jsou shodně s 8 brankami Aleš Krč a Pavel Jeřábek.
1. SK Prostějov

Aktuální lídr MSFL potřebuje sbírat body jako sůl. Uvažuje-li Prostějov o návratu do druhé nejvyšší soutěže, potřebuje začít pravidelně sbírat body na domácím hřišti. Venkovní bilance Prostějova je v tuto chvíli skvělá (7 výher a 2 remízy). kdežto doma Prostějov vyhrál jen polovinu z 8 odehraných zápasů, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál.

V prozatím odehraných dvou jarních kolech dokázal vyhrát vysoko 4:1 v Hulíně a doma pouze remizoval s Uherským Brodem.

Nejlepší střelcem Prostějova je kanonýr Karel Kroupa, který dokázal v tomto ročníku MSFL vstřelit 12 branek.
Vítám vás u odloženého zápasu mezi aktuálně prvním týmem MSFL, Prostějovem, a vítězem předchozího ročníku MSFL Uničovem. Dnešní počasí je mnohem fotbalovější než to, které panovalo v době původního termínu utkání. Čeká nás tak jistě zajímavý zápas.
Zápas Prostějovu s Uničovem byl kvůli špatnému počasí odložen. Náhradní termín byl stanoven na středu 11. dubna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.