MSFL - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Blansko : Hlučín - 29. září 2019   10:15

Blansko
Blansko
45' Žák  • 60' Schwendt  • 69' Schwendt  • 71' Sedlo  • 78' Kopičár
5:1
(1:1)
Hlučín
Hlučín
24' Hudeczek
Blansko
Doležal – Huška (C), Ilko, Urbančok (46. Traore), Sedlo, Šulek (46. Přerovský), Štrbák, Buchta, Kopičár (80. Šmerda), Žák, Štrombach (46. Schwendt)
Záleský – Traore, Tulaydan, Šmerda, Fabuš, Schwendt, Přerovský
Silný Zdeněk – Richtár Jaromír, Rosický Jakub
Blansko, Údolní
948 diváků
Hlučín
Kolenko – Heiník, Rubý, Krejčí (67. Dostál), Opatřil (82. Dolba), Pyclík (73. Jančík), Dostál, Hudeczek, Štefek (C), Vengřinek, Wolf
Kodeš – Dolba, Žižka, Dostál, Gros, Jančík

Já se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek neděle.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:16.
Rozhodčí Silný ukončil trápení Hlučína. Blansko sice dostalo branku, prohrávalo, ale nakonec vítězí rozdílem čtyř branek. Po první půli byl stav, který by asi Hlučín bral, ale to se ve druhé polovině změnilo. V 60. minutě dostal do vedení domácí Matěj Schwendt. O dvanáct minut bylo v Blansku ještě víc veselo. Díky slepeným brankám Matěje Schwendta a Martina Sedla byl tak stav již 4:1! Na konečných 5:1 dorážel do prázdné brány Adrián Kopičár. Blansko tak roli favorita potvrdilo a svou neporaženost na domácím trávníku prodlužuje!
90'
88'
Dolba utíkal po pravé straně. Centr mu zblokoval Sedlo. Po vhození autu si ale hosté pomohli nedovoleně a darovali tak Blansku míč.
87'
Faul Ilka na Vengřinka mu nedovolil pokračovat ve hře.
86'
A hned dvě velké šance mělo Blansko ihned po střele Přerovského! První hlavičku neumístil do brány Sedlo, ani Schwendt míč neposlal za záda Kopičára! Teď byl pro Hlučín gólman oporou!
85'
Šmerda byl faulován na polovině Hlučína. Míč si postavil Přerovský, pokusil se o přímou střelu, která orazítkovala spojnici! Krásná střela ale nekončí v brance!
84'
Kolenko si opět nedokázal podržet míč v rukavicích, ten přešel za čáru a Blansko bude kopat roh.
83'
Chybu udělal Ilko, ale Hlučín chybu nepotrestal.
82'
Střídání v týmu Hlučína: Odešel Opatřil, nahradil ho Dolba.
81'
Nepřesná přihrávka Schwendta šla pouze do autu.
80'
Střídání v týmu Blanska: Odešel Kopičár, přišel Šmerda.
79'
Blansko pokračuje v tlaku. Teď se o individuální průnik pokusil Traore, který byl nedovoleně bráněn. Blansko bude zahrávat standartku.
78'
Blansko právě vstřelilo branku!
Z další branky se můžou domácí příznivci radovat! Střelu Přerovského sice gólman zvládl ještě vyrazit, ale pouze do míst, kde se nacházel ADRIÁN KOPIČÁR, který míč pouze uklidil do prázdné brány.
76'
Střídání v týmu Blanska: Odešel Žák, přišel Tulaydan.
76'
Žlutou kartu vidí Přerovský. (FK Blansko)
74'
Kopičárova střela byla zblokovaná a míč odskákal až za autovou čáru.
74'
Přihrávku vzduchem si před Traorem našel Wolf, který poslal míč hlavou do náruče Kolenka.
73'
Střídání v týmu Hlučína: Odešel Pyclík, nahradil ho Jančík.
71'
A hned další branka! Z rohu letěl míč do gólmanovy náruče, ale tomu míč vypadl a dorazit míč do branky nedělalo problém MARTINU SEDLOVI a zvyšuje již na 4:1!
69'
Přihrávka za obranu našla MATĚJE SCHWENDTA, který zvyšuje střelou k bližší tyči na 3:1!
67'
Střídání v týmu Hlučína: Odešel Krejčí, nahradil ho Dostál.
66'
Schwendt přihrál na Kopičára, který si o přihrávku řekl. Jeho střela šla na úroveň břevna, odkud musel míč vytáhnout Kolenko!
65'
Blansko ztratilo míč na polovině Hlučína. Hosté se snažili o rychlý přechod, ale dopustili se nedovoleného zákroku na polovině hřiště.
63'
Hra se odehrává u pravého rohového praporku Blanska.
62'
Blanenský Žák si šel z vlastní poloviny po levé straně, před vápnem se rozhodl ke střele, ale tu mu protihráči zblokovali.
60'
Blansko svůj tlak využívá a otáčí vývoj utkání! Nejvýš si vyskočil MATĚJ SCHWENDT a svou umístěnou střelou nedal gólmanovi šanci! 2:1!
59'
Faul Rubého zastavil rozběhnutého blanenského útočníka a Blansko bude u míče pokračovat rozehráním z poloviny soupeře.
57'
Domácí opět kombinují na polovině soupeře. Střela Schwendta nebyla pro hosty hrozbou, jelikož letěla mimo tři tyče.
56'
Pro vysoký centr si vyskočil Kolenko. S rozehrou si nakonec ale počkal, jelikož se mu nikdo ze spoluhráčů nenabízel.
55'
Střela Přerovskému nesedla a poslal míč vysoko nad branku Kolenka.
54'
Za ostrý faul vidí žlutou kartu Heiník. (FC Hlučín)
52'
Střela Kopičára končí v autu, ale domácí se dožadují rohu, jelikož byl podle nich s tečí jednoho z Hlučínských.
52'
Dnešní utkání sleduje 948 diváků!
50'
Kopičár zkusil střelu zhruba ze 30 metrů. Ale střela minula tři tyče.
49'
Hlučínský Dostál utíkal sám na gólmana stíhaný dvěma obránci. Jeho střela pak minula tyč asi o dva metry!
47'
Gólman Kolenko míč nechytil na jistotu, vypadl mu, ale dorážku nezvládl Žák, který přestřelil z úhlu poloprázdnou bránu!
47'
Blansko bude mít k dispozici standartní situaci.
46'
Trojité střídání na straně domácích: Odešel Šulek, přišel Přerovský. Odešel Urbančok, přišel Traore. Odešel Štrombach, přišel Schwendt
46'
Druhá půle začne přibližně v 11:20.
V prvních minutách prvního poločasu se oba celky dopouštěly laciných chyb, ale ani jeden z týmů chyby soupeře nedokázal potrestat. První branku domácí fanoušci viděli do vlastní sítě, ačkoli to prvně na branku nevypadalo. Rozhodčí přistoupil na reklamaci Hlučína, který se obhajoval, že brankář Doležal míč chytil za čarou. Gól byl uznaný a stav tak byl 0:1! V samém závěru první půle míč do sítě Hlučína poslal k pravé tyči Filip Žák a srovnal dosavadní stav na 1:1!
45'
45'
Kopičárovu přihrávku si našel FILIP ŽÁK vystřelil po zemi na vzdálenější tyč. Po první půli tak platí stav 1:1!
44'
Dostálův centr byl příliš dlouhý. Toto se Hlučínu nepovedlo.
43'
Faulovaný hlučínský záložník vybojoval standartku pro hosty. Následný centr musel boxovat Doležal na roh.
42'
Hlučín dobře vystihl myšlenku Blanska a vrhl se do útoku. Nic z toho ale nevymyslel.
41'
Blansko se snaží zatlačit soupeře na jejich polovinu a vymyslet kombinaci, jak ohrozit bránu Kolenka.
38'
Urbančok zkusil technickou střelu, která Kolenka potrápila. Následoval útočný faul a Hlučín rozehraje od vlastní brány.
37'
Blansko kombinuje před vápnem soupeře. Faul na Kopičára, domácí budou mít možnost ohrozit bránu ze standartní situace.
36'
Žlutou kartu vidí Buchta. (FK Blansko)
33'
Krok chyběl Kopičárovi, aby na míč dosáhl a doťukl ho do brány.
31'
Na centr Rubého z levé strany se nedostal ani jeden z nabíhajících spoluhráčů a míč pouze proskákal do autu na pravé straně.
29'
Za tvrdý zákrok vidí žlutou kartu Hudeczek. (FC Hlučín)
28'
Tvrdou střelu z dálky, kterou vyslal Pyclík musel Doležal chytat na jistotu.
27'
Hlučín se snaží po brance aktivně napadat. Kvůli nepřesnosti teď ale míč ztratil.
24'
Za řeči k brance vidí žlutou kartu Huška. (FK Blansko)
24'
Hlučín právě vstřelil branku!
Centr z levé strany si našel jeden z útočníku Hlučína. Svou hlavou trefil míč ideálně a gólman ač míč chytil, tak to bylo ale až za brankovou čárou, tudíž sudí ukazuje na střed hřiště a gól platí. Autorem je KRISTIAN HUDECZEK.
22'
Blansko kombinovalo na polovině soupeře. Centr Ilka ale nikoho nenašel.
21'
Střelu Kopičára gólman Kolenko vyrážel jen před sebe, odkud museli do bezpečí zakopnout obránci Hlučína.
20'
Opět hledal Rubý Krejčího, ale ten stál v ofsajdu. Rozhodčí tak zvedá ruku, Blansko bude rozehrávat.
18'
Rubý nahrával na rozběhnutého Krejčího, ale jeho centr se snesl až do autu za brankovou čáru.
17'
Po faulu na Sedla bude mít Blansko možnost rozehrát na polovině soupeře.
16'
Střelu Sedla musel Kolenko vyrážet na roh. Ten ale domácí přetáhli a nic z toho nebylo.
15'
Wolfovu přihrávku pod sebe sice nikdo z hráčů nenašel, ale tečovaný míč od blanenské obrany proskákal okolo brankáře Doležala!
15'
Buchtův centr na Štrombacha nebyl přesný. Pro míč si došel brankář Kolenko a bude moct rozehrát.
13'
Žákova hlavička letěla asi dva metry od levé tyče!
12'
Blansko ztratilo na vlastní polovině. Hudeczek se rozhodl pro centr na zadní tyč na Krejčího, který si míč zpracoval špatně a ten mu utekl.
10'
Centr si ale do rukavic sebral Kolenko.
10'
Na Sedlův centr Žák těsně nedoskočil, ale po teči jednoho z obránců bude Blansko zahrávat roh.
8'
Chyby na obou stranách. Teď mohl jednu blanenskou potrestat Hlučín z levé strany, ale přízemní centr odvrátil připravený Huška.
7'
Hlučín na vlastní polovině kombinuje. Hudeczkův centr na Wolfa mu padl pěkně na nohu, ten pak vybojoval roh.
6'
Z tribuny jsou slyšet skandující blanenští fanoušci.
4'
Nepřesné přenesení hry na Štrombacha. Hlučín bude vhazovat na vlastní polovině.
3'
Vengřinkovu střelu zblokoval Sedlo. Gólman Doležal tak zůstává v klidu.
2'
Vengřinek musel skluzem zastavit míč před rozběhnutým Štrombachem.
2'
Hlučín zkusil nákop po levé straně. Blanenští si míč vzali a utíkali po levé straně až k vápnu Hlučína, kde se ke střele ale nikdo nepropracoval.
1'
Úvodního výkopu se ujmou hosté.
Teď už ale hráči vycházejí z kabin. Za malou chvíli se začne.
Hráči se stále rozcvičují. Domácí se představí v bílých dresech. Hosté nastoupí v černožluté kombinaci. Na hřiště budou hráči doprovázeni mladými talenty.

FK Blansko: Doležal – Huška (C), Ilko, Urbančok, Sedlo, Šulek, Štrbák, Buchta, Kopičár, Žák, Štrombach
Náhradníci: Záleský – Traore, Tulaydan, Šmerda, Fabuš, Schwendt, Přerovský

FC Hlučín: Kolenko – Heiník, Rubý, Krejčí, Opatřil, Pyclík, Dostál, Hudeczek, Štefek (C), Vengřinek, Wolf
Náhradníci: Kodeš – Dolba, Žižka, Dostál, Gros, Jančík

Rozhodčí: Silný Zdeněk – Richtár Jaromír, Rosický Jakub.
Poslední vzájemné zápasy

12. 11. 2016 – Hlučín – Blansko – 2:1
6. 8. 2016 – Blansko – Hlučín – 1:2
15. 11. 2008 – Hlučín – Blansko – 1:0
9. 8. 2008 – Blansko – Hlučín – 1:2
FK Blansko

Blansko ještě před minulým kolem bylo na první pozici bez jediné prohry. Tuto kladnou statistiku ukončil tým z Rosic, který v duelu dvou nováčků soutěže MSFL porazil Blansko 1:0, když jediná branka zápasu padla brzy ve druhé minutě. Venku se Blansku sice nedaří, zato doma jsou stále neporaženi. Aktuálně se Blansko pyšní první pozicí v tabulce se ziskem 18 bodů. Důležité určitě také zmínit, že Blansko má letos v MSFL nejhojnější diváckou kulisu a zároveň drží rekord nejvyšší návštěvy na utkání MSFL. Ten padl v sedmém kole v zápasu proti rezervě Olomouce. Na tento zápas tehdy došlo 1420 diváků!

FC Hlučín

Hlučín se v sezóně zatím střelecky, ale ani bodově příliš neprosadil. Se ziskem 9 bodů a pouhými dvěma vstřelenými brankami se tak drží na 16 příčce. V posledním kole si Hlučín nedokázal poradit doma s Vrchovinou a padl rozdílem dvou branek – 0:2. Ve středu mimo jiné Hlučín odehrál 3. kolo MOL Cupu, když doma přivítal prvoligovou Viktorii Plzeň. Ačkoli Plzni podlehl, podařilo se svěřencům Marcela Meleckého alespoň vstřelit branku, díky které nebyla prohra tak hořká.
V neděli se od 10:15 utká vedoucí tým tabulky FK Blansko, který doma přivítá FC Hlučín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.