MSFL - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Hlučín - 6. května 2023   16:30

1:5
(0:2)
Hlučín
Hlučín
33' Šindler   • 44' Holzer   • 57' Zajíček   • 70' Wala   • 73' Zajíček
Vítkovice
Murin – Tamajka, Bystřičan, Vadnov, Burgo, Zogata, Richtár (K) (80. Tkáč), Chylek (74. Hloch), Repa (64. Vrbka), Krela, Raab
Košický – Vrbka, Hloch, Tkáč
Tomanec Josef – Poláček David, Šimoník David
Markvartovice
350 diváků
Hlučín
Kolenko – Wala, Holzer, Plesník (K), Kolaska – Praus (78. Hasala), Kovala – Zajíček (78. Frébort), Mládek (58. Smékal), Buchvaldek (66. Kocur) – Šindler (58. Ptáček)
Fojtíček – Hasala, Ptáček, Smékal, Frébort, Kocur

350 diváků sledovalo 27. kola MSFL, ve kterém domácí MFK Vítkovice prohrávají s lídrem tabulky 1:5. FC Hlučín předvedl na jaře určitě lepší výkony než dnes, ale i tak to na soupeře stačilo a pěti brankami rozhodl o tom, že tři body jdou právě k nim. Výsledek vypadá krutě, Vítkovicím nemůžeme upřít snahu, na Hlučín to ale bylo málo a stále se tak s osmi body krčí na posledním místě tabulky.
90+4'
90+4'
V samém závěru utkání mají domácí k dispozici rohový kop.
90+3'
Vítkovice se snaží o kosmetickou úpravu skóre, obrana Hlučína je ale proti.
90+2'
Po kombinaci na levé straně se dostal ke střele Smékal, jeho pokus k pravé tyči si Murin pohlídal.
90+1'
V první nastavené minutě se Hlučín dostal k výhodě, bude rozehrávat rohový kop.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.
90'
Střídající Ptáček se Smékalem rozhýbali na útočné polovině hru, přes pozornou obranu se ale do šestnáctky nedostali.
89'
Ani teď se domácí neprosadili, Hlučín kontroluje v obraně hru a soupeře k ničemu nepouští.
88'
Vítkovice to zkoušely přes levou stranu, Kocur ale nepustil soupeře před sebe a získává pro svůj tým míč.
87'
Přetažený centr končí v zámezí, domácí ale zůstanou u míče, neboť došlo k teči. Je tady rohový kop.
87'
Raab a Plesník nyní předvedli tvrdý souboj, oba se z trávníku zvedají velmi pomalu. Standartní situace pro Vítkovice.
86'
I přes to se hosté dostali k míči, Ptáček z pravé strany posílal centr do vápna, k výraznému ohrožení branky ale nedošlo.
86'
Domácí kombinují na své polovině, Hlučín se nějak výrazně nesnaží napadat.
85'
Nyní zahrozili i domácí, centr do šestnáctky byl ale nepřesný. Posledních pět minut zápasu, Vítkovice už by rády slyšely závěrečný hvizd.
84'
Z rohového kopu Hlučín nezahrozil a míč skončil v rukavicích Murina.
83'
Kovala mohl přidat šestou branku svého týmu, proti jeho tvrdé střele se ale vyznamenal brankář domácích, který míč vyrazil na roh.
82'
Kapitán hostů Radim Plesník byl nyní na výletě a zaútočil si, bohužel pro něj mu ale útočné snažení nevyšlo a musí se tak vrátit na svou pozici.
81'
Utkání se dohrává v poklidném tempu, o vítězi je rozhodnuto a Hlučín si upevní první místo.
80'
Střídání v týmu Vítkovic. Ze hřiště odchází kapitán Matyáš Richtár, na jeho místo přichází Jan Tkáč.
79'
Hra může pokračovat, v držení míče hosté.
78'
Hra je nyní přerušena, po střetu poblíž středového kruhu zůstává ležet jeden z domácích hráčů.
78'
Další dvojí střídaní na straně hostů. Ze hřiště odstupuje Matěj Praus a Adam Zajíček, na jejich pozice přichází Dominik Hasala a Daniel Frébort.
77'
Z velké dálky to zkoušel Wala, jeho pokus si ale brankář domácích pohlídal.
76'
Další pohledná akce Hlučína, centr na malé vápno ale nikdo z hostí netrefil.
75'
Hlučín kombinoval poblíž šestnáctky, Smékal ani Wala se ale k zakončení nedostali.
74'
Domácím nelze upřít snaha, druhý poločas byli rovnocenným soupeřem, nicméně kvalita Hlučína se projevuje a zbytek utkání se bude dohrávat z povinnosti.
74'
Střídání na straně domácích. Ze hřiště odstupuje Rostislav Chylek, na jeho pozici nastupuje Martin Hloch
73'
Hlučín právě vstřelil branku! Tohle ale pro domácí nevypadá vůbec dobře. Dostali výhodu rohového kopu, ale totálně propadli a soupeř šel do dalšího smrtícího brejku! ADAM ZAJÍČEK se v zakončení nemýlil a pravděpodobně rozhoduje o osudu dnešního utkání! – 1:5.
71'
Hra může pokračovat, domácí tým rozehrává.
70'
Následuje přestávka na občerstvení, oba týmy jsou u svých střídaček.
70'
Hlučín právě vstřelil branku! Čtvrtá branka na straně vedoucího celku MSFL a vypadá to s nimi velmi dobře. Rychlý brejk hostů vedl přes pravou stranu, následně se rychlík VOJTĚCH WALA dostal do samostatného úniku a střelou k tyči nedává brankáři šanci! – 1:4.
69'
Ani z následné akce domácí neskórovali, Kolenko uvede míč do hry odkopem od své branky.
68'
Domácí měli k dispozici standartní situaci z pravé strany, centrovaný míč do šestnáctky ale odvrátila pozorná obrana.
67'
Několik malých faulů teď kouskuje hru, Vítkovice stále u míče.
66'
Opět u míče domácí, kteří operují na polovině soupeře, ten ale poctivě brání.
66'
Ke střídání dochází znovu i na straně Hlučína. Ze hřiště odchází Tomáš Buchvaldek, na jeho místo nastupuje Jakub Kocur.
64'
Střídání na straně domácích, ze hřiště odstupuje Matúš Repa, na jeho pozici přichází Jakub Vrbka.
63'
Domácí nic nevymysleli a hosté mohou vydechnout.
62'
Vítkovice ale jsou aktivní a znovu vybojocaly míč. Rohový kop je zatím maximum, co získaly.
61'
Hlučín na míči, kontroluje hru na své polovině a čeká, až na něj soupeř vyleze.
60'
Sledujeme hru mezi šestnáctkami, oba týmy se střídají v držení míče a vstupujeme do poslední půlhodiny.
58'
Domácí znovu na míči a snaží se o rychlou odpověď.
58'
Filip Smékal připravil dvojí střídání. Ze hřiště odchází Dominik Mládek a Marek Šindler, místo nich nastupují Dominik Smékal a Jakub Ptáček.
57'
Hlučín právě vstřelil branku! Hosté nepřipouští drama a odskakují opět na rozdíl dvou branek! Po delší době se vydali hráči Hlučína do útoku, ADAM ZAJÍČEK se dostal k míči a dostává svůj tým opět do dvoubrankového vedení! – 1:3.
55'
Krom nepovedené desetiminutovky, ve které hosté dvakrát skórovali, nejde vidět rozdíl mezi týmy a náhodný kolemjdoucí by neřekl, že se jedná o souboj prvního s posledním.
54'
Hlučín brzdí nepřesnosti a neumí dostat míč pod kontrolu.
53'
Hlučín nevstoupil do druhého poločasu dobře a soupeř toho využívá. Nyní opět operuje na útočné polovině.
52'
Vítkovice právě vstřelily branku! Snaha domácích se vyplatila a snižují stav utkání! MATÚŠ REPA se nejlépe zorientoval ve vápně, z pravé strany si počkal na míč a posílá ho do sítě! – 1:2.
49'
Domácí nechtějí zápas vzdát a snaží se o drama. Hlučín ale působí v obraně jistě a nechce žádné drama připustit.
48'
Na druhé straně si řekl o pozornost brankář Kolenko, který si zařval a došel si pro míč.
47'
O první útočnou akci se postarali hráči Hlučína, kteří chvíli drželi míč na polovině soupeře. K odraženému míči se dostal Mládek, jeho střela ale mířila vysoko nad.
46'
Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.
Skončil první poločas 27. kola MSFL, ve kterém domácí MFK Vítkovice prohrávají s lídrem tabulky FC Hlučín 0:2. Poslední tým tabulky dlouho odolával soupeři, snažil se být vyrovnaným soupeřem a to se jim dařilo. Nicméně přišla 33. minuta a branka Šindlera. Od té chvíle se favorit utkání uklidnil a začal hrát svou hru, což vyústilo v druhou branku, o kterou se pěknou trefou postaral Holzer. Hlučín má tedy nakročeno k dalším třem bodům.
45+3'
45+2'
Centr z levé strany skončil v zámezí a z tohoto hosté nic nevytěží.
45+1'
Další žlutá karta na straně Vítkovic. Matyáš Richtár zajel do soupeře a nemohlo přijít nic jiného, než žluté napomenutí.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
44'
Hlučín právě vstřelil branku! Favorit utkání dává gól do šatny a navyšuje vedení! Po rohovém kopu se dostal ke střele Zajíček, kterému ale pokus nevyšel, nicméně hra pokračovala a autorem druhé branky je JAN HOLZER, který se v zakončení nemýlil! – 0:2.
44'
Hlučín ke konci poločasu vybojoval rohový kop.
43'
Centr z levé strany poletěl vápnem Vítkovic, Murin si ale následně došel pro míč a uklidnil hru.
41'
Po delší době hra na pravé straně hřiště, hostující Wala hledal svým centrem někoho ve vápně, domácí obrana ale pozorná.
40'
Hosté po vstřelené brance při chuti, nyní to zkoušel z pravé strany Zajíček, kterému ale střela příliš nesedla a domácí brankář neměl příliš práce.
39'
Aktivní Kolaska na levé straně opět posílal nebezpečný centr do vápna, Šindler se znovu dostal k zakončení, tentokrát ale nemířil přesně.
38'
Mládek zpátky na hrací ploše, mezitím Kolenko si došel pro míč a uklidňuje hru.
37'
Vítkovice u míče a pokračuje se ve hře. Hostující obrana nyní musela odkopávat míč ze své šestnáctky, neboť soupeř se tam dobře dostával.
36'
Hra je nyní přerušena, hostující lékaři jsou v akci, neboť po jednom ze souboji zůstává na hrací ploše ležel Mládek.
35'
Mládek si navedl míč na střed a pokusil se ohrozit branku, jeho pokus ale mířil vysoko nad.
34'
Důležitá branka pro Hlučín, který zatím nepředváděl přesvědčivý výkon..
33'
Hlučín právě vstřelil branku! Favorit utkání se dočkává vedoucí branky! Kolaska z levé strany poslal přesný míč do vápna, na který si naběhl MAREK ŠINDLER, a ten hlavou posílá míč na vzdálenější tyč! Murin se po míči natahoval marně. – 0:1.
32'
Dlouhý míč na pravé straně Burgo dobře zpracoval a snažil se dostat do šance, Kolaska ale byl v souboji úspěšnější a domácí tak přichází o míč.
31'
Rychlá akce v podání Vítkovic, hostující brankář ale přečetl celou situaci a pro míč si došel.
30'
Nyní to zkoušel Šindler, jeho centr byl ale přeražený a nikdo na něj nedosáhl. Murin bude rozehrávat od své branky.
29'
Kolaska poslal míč z levé strany, domácí obrana opět pozorná a odvrací míč do bezpečí.
28'
Vítkovice ztratily míč a Hlučín šel do rychlého brejku, Buchvaldek vedl míč a už mu chyběla poslední klička přes obránce, bohužel pro něj ale situaci nezvládl a domácí se ubránili.
27'
Pokračuje se ve hře, po faulu hostů bude na chvíli kontrolovat míč domácí tým.
25'
Hlavní rozhodčí nyní posílá hráče ke svým střídačkám, aby se občerstvili. Hra je tedy na malý moment přerušena.
24'
Opět je to Hlučín, který kontroluje hru, drží míč na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet.
23'
Po závaru v šestnáctce se domácí k zakončení nedostali.
22'
Po delší době Vítkovice na polovině soupeře a po akci z levé strany vybojoval poslední tým tabulky rohový kop.
21'
Z velké dálky to nyní zkusil Praus, který dostal na středu hřiště dost prostoru. Jeho střela ale neměla šanci ohrozit branku soupeře.
20'
Znovu to Hlučín zkoušel míčem za obranu, Murin ale vyběhl a nedovolil soupeři zakončit.
19'
Hlučín drží míč na svých kopačkách a snaží se najít skulinku v obraně soupeře. Vítkovice zatím bojovným výkonem nepouští favorita do výraznějších šancí.
18'
Další rychlá akce Hlučína po ztrátě soupeře, finální přihrávka ale nenašla správného adresáta a Murin byl tentokrát bez práce.
17'
Připomněl se i brankář hostů Kolenko, který si došel pro centrovaný míč a rychle rozehrál. Buchvaldek byl na konci celé akce, jeho střela z hranice vápna ale minula prostor mezi třemi tyčemi.
16'
Šindler posílal míč z levé strany do šestnáctky Vítkovic, kde se nejlépe zorientoval domácí brankář a míč ukryl.
15'
První žlutou kartu utkání vidí domácí Josef Bystřičan.
15'
Větší vzrušení nyní způsobili hráči Hlučína, kteří se řítili do šance, Šindler ale na míč těsně nedosáhl.
14'
Vítkovice teď nedokáží udržet delší dobu míč na svých kopačkách a jsou pod tlakem.
13'
Teď to Hlučín zkoušel dlouhým nákopem za obranu, ani to ale nepřineslo nic nebezpečného. Pomalu ale jistě začíná Hlučín přebírat otěže hry a snaží se o vedoucí branku zápasu.
12'
Hlučín nyní operoval ve velkém vápně soupeře, ke střele se ale nedostali díky dobrému dostupování obránců.
11'
Kolaska se snažil přes levou stranu vytvořit finální přihrávku, domácí obrana ale byla proti a Murin je bez práce.
10'
Prvních deset minut vidíme opatrnou hru na obou stranách, častěji u míče jsou hosté, ale zatím se nedostali k vážnějšímu ohrožení branky.
9'
Centr do šestnáctky propadl až na zadní tyč, Šindler ani Buchvaldek se ale k míči nedostali ideálně a Murin bude rozehrávat od své branky.
8'
Na straně domácích se snažil Richtár najít ve vápně někoho ze svých spoluhráčů, nikdo se ale k míči nedostal.
7'
Začátek utkání se nese v duchu nepřesností, Kovala nyní chtěl otočit hru na druhou stranu, nahrávka mu ale vůbec nevyšla a jeho tým tak přichází o míč.
6'
Praus vedl míč středem hřištěm, se svými spoluhráči si ale neporozuměl a míč doputoval až k domácímu brankáři. Murin tak rozehrává a uklidňuje hru.
5'
Hlučín měl k dispozici první rohový kop, který rozehrál nakrátko. Wala nedokázal dostat míč do šestnáctky a soupeř se řítil do protiútoku, ze kterého ale nevytěžil nic.
4'
Rychlá akce Hlučína, na poslední chvíli obránce odkopl míč před dotírajícím Buchvaldkem.
4'
Kolenko si došel pro míč, který směřoval do vápna a rozehrává od své branky.
3'
Na útočné polovině se objevili i domácí, kteří kombinovali poblíž vápna a po faulu budou rozehrávat zajímavou standartní situaci.
2'
První střelecký pokus na straně Hlučína. Holzer našel přesným pasem Šindlera, který ale branku přestřeluje.
1'
-1'
Do utkání vstoupí úvodním výkopem hosté, kteří jsou v roli jasného favorita a uvidíme, jak se s tím popasují.
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

MFK Vítkovice: Murin – Tamajka, Bystřičan, Vadnov, Burgo, Zogata, Richtár (K), Chylek, Repa, Krela, Raab
Náhradníci: Košický – Vrbka, Hloch, Tkáč
Trenér: Plaskura Radim

FC Hlučín: Kolenko – Wala, Holzer, Plesník (K), Kolaska – Praus, Kovala – Zajíček, Mládek, Buchvaldek – Šindler
Náhradníci: Fojtíček – Hasala, Ptáček, Smékal, Frébort, Kocur
Trenér: Filip Smékal

Rozhodčí: Tomanec Josef – Poláček David, Šimoník David.
Informace o utkání
Hlavním rozhodčím bude Josef Tomanec, na čarách mu bude asistovat David Poláček a David Šimoník.

Paradox tohoto utkání je ten, že utkání se odehraje v Markvartovicích, které je mezi Hlučínem a Ostravou a vzdušnou čarou mají k zápasu blíže hráči Hlučína, kteří prostředí velmi dobře znají, odehráli tady i několik přípravných zápasů, absolvovali sem tam nějaký trénink, takže tady se výhoda domácího prostředí, dá se říct, anuluje.
Vzájemný zápas
Oba týmy se spolu utkaly na podzim v Hlučíně a domácí si dokráčeli pro tři body. O výhře rozhodli v poslední patnáctiminutovce.

FC Hlučín 2:0 (0:0) MFK Vítkovice
Branky: 77. Lehnert, 80. Ptáček
FC Hlučín
Ambiciózní Hlučín se momentálně nachází na prvním místě tabulky, na kterém má při bilanci 18-4-4 celkem 58 bodů. Na vedoucí Kroměříž má náskok tři body, na třetí rezervu Baníku má náskok sedmi bodů, ta má ale zápas k dobru. Hlučín využil "formy" Kroměříže a dostal se před ní díky sobotní domácí výhře nad Znojmem 4:0. O týden zpět ale tak veselo v Hlučíně nebylo, neboť tým prohrál v Hodoníně 2:3. Jinak se venku Hlučínu daří, dokázal urvat povinné tři body v Hranicích za výhru 3:0, nebo uhrál cennou remízu po velmi dobrém zápase na Bazalech s Baníkem. Nejlepším střelcem týmu je Adam Zajíček s deseti brankami.
MFK Vítkovice
Celek z Moravské Ostravy se momentálně nachází na posledním místě tabulky, na kterém má při bilanci 1-5-20 celkem 8 bodů. Vypadá to, že Vítkovice budou mít brzy jistý sestup a nepomůže jim k tomu vůbec nic. Tým měl špatný vstup do jara, kdy čtyřikrát prohrál. Následovala nečekaná výhra na Apríla v Rosicích 2:0 a poté remíza v tu dobu s vedoucí Kroměříží 1:1. Poté ale přišly další tři porážky (Velké Meziříčí, Kvítkovice, Zlín B) a s týmem Radima Plaskury to už nevypadá dobře. Nejlepším střelcem týmu je Matyáš Rychtár se šesti brankami.
Moravskoslezská liga nabízí v sobotu několik zápasů. Poslední MFK Vítkovice přivítají v Markvartovicích vedoucí celek soutěže FC Hlučín. Tento zápas Vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.