MSFL - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Kroměříž - 7. dubna 2023   15:00

Vítkovice
Vítkovice
2' Vadnov
1:1
(1:1)
Kroměříž
Kroměříž
36' Surynek
Vítkovice
Murin – Burgo, Vadnov, Bystřičan, Zouhar, Zogata, Žák (37. Tamajka), Richtár (C), Repa (89. Keňo), Krela (89. Tkáč), Raab (63. Chylek).
Košický – Stanimirovič, Chylek, Tamajka, Hloch, Keňo, Tkáč.
Dudek – Dedek, Proske
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
120 diváků
Kroměříž
Dostál – Zavadil, Tiahlo (83. Mlčoch), Cupák, Houser, Matoušek (C), Červenka, Surynek (65. Jambor), Jeleček, Vyhlíd (54. Chwaszcz), T. Machálek (65. Goncalves).
Lebánek – Fedorovičs, Mlčoch, M. Machálek, Chwaszcz, Goncalves, Jambor.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Vedoucí celek celé soutěže překvapivě ztratil body na půdě posledních Vítkovic! Ve druhém poločase jsme se nakonec nedočkali žádné branky, i když Kroměříž většinu času tlačila a navíc hrála proti oslabenému soupeři. Několik skvělý zákroků ale předvedl Murin, který vychytal i penaltu a hlavně díky němu berou domácí bod.
90+4'
90+2'
Kroměříž dává do závěru zápasu všechny své síly, i přesto však míč v sítí stále nekončí. Navíc hru opět uklidňuje Murin.
90'
Murin zase může rozehrávat a je jasné, že s tím nebude vůbec spěchat.
89'
Střídání v týmu MFK Vítkovice:
ze hřiště odchází Jakub Krela, přichází Jan Tkáč.
89'
ze hřiště odchází Matúš Repa, přichází Jakub Keňo.
87'
Rohový kop konečně přinesl míč, který letěl směrem na bránu, avšak zakončení bylo dost pomalé, takže Murin neměl se zákrokem žádný problém.
84'
Vítkovice se po opravdu dlouhé době vypravily na útočné polovinu, kde však útočí v malém množství hráčů, takže z toho nic nebylo.
83'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
ze hřiště odchází Orest Tiahlo, přichází Erik Mlčoch.
82'
Vítkovice brání své pokutovém území v plném počtu hráčů a víceméně jenom čekají na to, co soupeř vymyslí. Stále to není nic kloudného.
80'
Hanácká Slavia už má pouhých deset minut a ke vstřelení branky stále není o moc blíže.
79'
Ani další pokus o centr ze strany hostů nebyl úspěšný, míč ale mají pořád pod kontrolou, takže domácí nemají chvilku oddechu.
78'
Míč se opět pohyboval v domácí šestnáctce, jenže ani tentokrát ho nikdo nedostal do sítě, takže bude rozehrávat Murin.
77'
Vítkovice už jenom odkopávají a je více než jasné, že aktuální stav chtějí udržet. Tlak Kroměříže se ale každou minutou stupňuje.
75'
Čas se hostům rychle krátí, na dokončení obratu mají už jenom patnáct minut. Nyní navíc ztratí další čas kvůli útočnému faulu.
74'
Přece jen přišla střela od Hanácké Slavia, kterou však skvěle vyčapal Murin. Ten tak stále drží svůj tým nad vodou!
73'
Zápas se už nějakou dobu vůbec nikam nepohnul, protože domácí pořád neúspěšně nakopávají, zatímco hosté se nemohou dostat k žádným střelám.
71'
Ani další ofenziva Hanácké Slavii nevyšla, Murin navíc vůbec nebyl v ohrožení, takže v klidu bude rozehrávat od své branky.
69'
Čas opravdu rychle ubíhá a stále platí vyrovnaný stav. Vítkovice navíc i nadále skvěle brání a vypadá to, že mohou pomýšlet na jeden bod.
67'
Domácí přece jen hrají na útočné polovině, ale stejně to k ničemu nevedlo, protože hned po autu získala míč Kroměříž.
65'
ze hřiště odchází Martin Surynek, přichází Dan Jambor.
65'
ze hřiště odchází Tomáš Machálek, přichází Matheus Goncalves.
65'
Vítkovice i nadále úspěšně odolávají náporu soupeře, což je vlastně jediné, co mohou dělat. Dopředu se nedostaly už dlouho a nejspíše ani nedostanou, když hrají v oslabení.
63'
ze hřiště odchází Lukáš Raab, přichází Rostislav Chylek.
63'
Hosté si příliš nerozuměli na útočné polovině, soupeře tedy opět jen tak odevzdali balón a rozehrávat bude Murin.
61'
Murin chytře vyběhl až mimo své vápno, aby uklidil míč do bezpečí, což úspěšně zvládl.
60'
Po delší době se hrálo před bránou Kroměříže, hosté se ale bez problémů ubránili, takže vzápětí bude pokračovat jejich dobývání vítkovické svatyně.
58'
Surynek svou druhou penaltu nevyužívá! Přízemní střelu do levé části brány skvěle odhadl Murin, který tak zabránil jasnému gólu!
57'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým MFK Vítkovice (Filip Zouhar).
54'
ze hřiště odchází Šimon Vyhlíd, přichází Šimon Chwaszcz.
53'
Vadnov na středu hřiště nevymyslel zrovna přesnou přihrávku, ta totiž zaletěla až mimo hrací plochu, takže se hosté k zisku míče moc nenadřeli.
52'
Vítkovice snad poprvé v poločase zaútočily. Na pravé straně rozehrávaly aut, který letěl rovnou do šestnáctky, ale tam si to hosté pohlídali.
50'
I další průnik hostů končí u domácího brankáře, který s rozehrávkou vůbec nikam nepospíchá.
49'
Prakticky celý druhý poločas se zatím odehrává u brány Vítkovic, které musí bránit jeden roh za druhým. Nakonec to úspěšně zvládli a rozehrávat bude Murin.
46'
První poločas začal opravdu hodně překvapivě, protože za Vítkovice se ihned prosadil Vadnov, takže poslal outsidera do vedení. Pak už držela iniciativu Kroměříž, která sice dlouho nemohla překonat obranu soupeře, ale nakonec se to povedlo Surynkovi. Stav už se poté nezměnil, takže o případném vítězi bude muset rozhodnout druhá půle.
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
45+1'
45'
Přece jen Ostravané vybojovali ještě jednu standardku, ta přinesla zmatek před bránou hostů, ale k zakončení to nevedlo.
44'
Domácí získali míč díky dobrému napadání, ale na zakončení už moc času nemají.
43'
Ani z rohového kopu Hanácká Slavia další střelu nevytěžila, Vítkovice tak získaly aut a ještě budou moci samy zaútočit.
41'
Hosté dlouho drželi míč na hraně pokutového území, odtud se pokoušeli o zakončení, ale přes obranný val domácích balón neprošel.
39'
Hosté stále nemají dost a do přestávky chtějí zkompletovat obrat. Jejich postup se ale tentokrát zastavil na pravém křídle.
37'
ze hřiště odchází Sebastian Žák, přichází Jakub Tamajka.
36'
Kroměříž právě vstřelila branku!
Hosté se přece jen dočkali vyrovnání ještě v prvním poločase, po zbytečném faulu proměňuje pokutový kop MARTIN SURYNEK.
34'
Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Filip Zouhar).
33'
Krela se pokoušel o střelu z velké dálky, rychle ale proti němu vystoupil jeden z protihráčů, který tak míč srazil do autu.
31'
Po vstřelené brance vypadá hra stále poměrně jednotvárně. Aktivnější je určitě Kroměříž, ale ta stále pořádně nezakončila, zatímco Vítkovice občas zahrozí z brejku.
29'
Kroměříž tentokrát míří dopředu přes pravé křídlo, odtud přišel nadějný centr před bránu, který jen těsně neskočil zakončením.
27'
Richtár napadal rozehrávku soupeře téměř až u rohového praporku, hosté ale žádné zaváhání nedopustili.
26'
Domácí byli při napadání moc tvrdí a ve středu hřiště se tedy dopustili faulu. Kroměříž následně hned nakopávala dopředu, ale nic z toho nebylo.
23'
Hosté už začínají být trochu frustrovaní, protože jim stále v zápase nic nevychází. Nyní třeba soupeři zbytečně odevzdali vhazování.
21'
Další příležitost si ale vytvořili domácí, Richtár totiž na hraně malého vápna našel spoluhráče, který ale z těžké pozice mířil jen těsně vedle.
20'
Po dvaceti minutách hry stále drží vedení domácí fotbalisté, převahu už ale začíná mít Hanácká Slavia. Té schází už jenom nějaká šance.
18'
Vítkovice poměrně ohrozili soupeře z protiútoku, ale obránci Kroměříže se včas vrátili do svého vápna, odtud pak uklidili všechny nebezpečné míče.
17'
Murin výborně pomohl svým obráncům, protože chytil centr a uklidnil tak hru.
16'
Hromadný souboj ve středu hřiště nakonec vyzněl pro hosty, ti ale následně míč poměrně zbytečně odevzdali.
14'
Jeden z domácích se při svém průniku sám prokličkoval až do pokutového území, tam už ale o míč přišel, takže si do něj kopne i brankář Dostál.
13'
Domácí však mají s rozehrávkou obrovské problémy a nějakou chvíli se nedostali od své šestnáctky.
12'
Ani další nákop hostů se přes domácí obranu nedostal, vzápětí tak bude zase rozehrávat brankář Vítkovic.
10'
V prvních deseti minutách jsme viděli jedinou příležitost, kterou domácí využili. Od té doby se jenom brání, což zatím zvládají.
8'
Vítkovice se však s míček dlouho neohřály, víceméně neustále ho kontroluje Kroměříž, která opatrně začíná pomýšlet na vyrovnání.
7'
Raab v souboji u postranní čáry neměl moc možností, nakonec to ale zvládl skvěle, protože míč odrazil od protihráče do zámezí, takže získal aspoň aut.
6'
Kroměříž se k další šanci snažila dostat přihrávkou za obranu, Cupák však na vysoký pas nedosáhl.
5'
Hosté se postupně prokombinovali až k bráně, ale tam celou akci pokazili nepřesnou přihrávkou, takže rozehrávat bude Murin.
4'
Po inkasované brance se do hry pustila i Hanácká Slavia, ale ta rozhodně nikam nepospíchá. Spíše si užívá první chvíle s míček a jen tak kombinuje.
2'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí skvěla začínají proti favoritovi a hned ve druhé minutě jdou do vedení! Centr od rohového praporku byl poměrně nebezpečný, protože před brankou nadělal pořádný zmatek a navíc ho Kroměříž z této zóny nedostala. Míč tak nakonec našel DINO VADNOV, který ho doklepl do sítě.
1'
Úvodní výkop patřil domácím fotbalistům, ti se dokonce následně dostali až do pokutového území, ale tam už zasáhli hosté, kteří dali míč mimo hrací plochu.
1'

MFK Vítkovice: Murin – Burgo, Vadnov, Bystřičan, Zouhar, Zogata, Žák, Richtár (C), Repa, Krela, Raab.
Náhradníci: Košický – Stanimirovič, Chylek, Tamajka, Hloch, Keňo, Tkáč.
Trenér: Radim Plaskura.

SK HS Kroměříž: Dostál – Zavadil, Tiahlo, Cupák, Houser, Matoušek (C), Červenka, Surynek, Jeleček, Vyhlíd, T. Machálek.
Náhradníci: Lebánek – Fedorovičs, Mlčoch, M. Machálek, Chwaszcz, Goncalves, Jambor.
Trenér: Bronislav Červenka.

Rozhodčí: Dudek – Dedek, Proske.
SK HS Kroměříž
Kroměříž řeší úplně jiné a především příjemnější starosti. Hanácká Slavia totiž bojuje o postup do druhé nejvyšší soutěže, což zatím zvládá více než na dobře. Patří jí totiž první pozice v tabulce, přičemž na druhý Hlučín má čtyřbodový náskok, což už něco znamená. Také forma je poměrně dobrá, protože Kroměříž na jaře vyhrála čtyři z pěti duelů, jediným přemožitelem je zatím Hodonín. Od dnešních hostů se tedy nemůže čekat nic jiného než výhra.

Poslední tři utkání
Kroměříž vs. Znojmo – 2:0
Hodonín vs. Kroměříž – 1:0
Kroměříž vs. Frýdlant – 3:2
MFK Vítkovice
Vítkovice se nachází na beznadějném poslední místě, přičemž na předposlední tým ztrácí propastných dvanáct bodů, takže udržení už prakticky nepřipadá v úvahu. Dnešní domácí to ale rozhodně nezabalili a v posledním utkání se jim konečně zadařilo. Hodně překvapivě totiž přehráli čtvrté Rosice a zvítězili tak poprvé v sezoně. Vítkovice tato výhra možná vyhecuje k lepším výkonům, nic to ale nemění na tom, že proti vedoucímu celku tabulky jsou jasným outsiderem.

Rosice vs. Vítkovice – 0:2
Vítkovice vs. Slovácko B – 2:4
Vítkovice vs. Znojmo – 0:2
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Fotbalisté si nedopřejí klid na Velký pátek, protože budeme sledovat čtyři utkání MSFL. V jednom z nich na sebe narazí Vítkovice a Kroměříž. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.