MSFL - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Frýdek-Místek - 19. května 2023   17:30

Znojmo
Znojmo
0:0
(0:0)
Frýdek-Místek
Znojmo
Škugor – Baaloul (75.De Vasconcelos), Trajković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi (75.Mrkva), Dao, Kilibarda (75.Kartišovs), Suchý, Ledecký (46.Putu), Lukčo (85.Gomes De Gouveia)
Hamza – Březina
Tomáš Kostelník – Luboš Drozdy, Pavel BudovičDelegát: Václav Briksa
Městský stadion v Horním parku, Znojmo
120 diváků
Gergela – Blejchař, Massaniec, Velner (K), Nevřela, Janjuš (85.Konečný), Obuch, Střelec (85.Kohut), Martiník (75.Barkov), Hykel, Rubý
Prokel – Kostka, Zupko

Dnešní zápas nakonec žádný gól nepřinesl, neboť hosté i s územní převahou nedokázali překonat skálopevnou obranu domácích a vyložených šancí na obou stranách bylo pomálu, především v první půli, i když tyčku hosté nastřelili i v půli druhé.

Oba soupeřei se tak rozešli podobně jako na podzim smírně, tehdy ale diváci na stadionu Ve Frýdku-Místku viděli alespoň po jedné brance za deštivého počasí na obou stranách.

Z dnešního prosluněného znojemského Městského stadionu v Husových sadech se s vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit zase brzy na počtenou.
90+2'
90'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Gomes De Gouveia).
88'
Hostující síť už se třepetala, ale jen ta boční po přímém kopu z pravé strany domácího týmu.
85'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
ze hřiště odchází Lukčo, přichází Gomes De Gouveia.

Střídání v týmu FK Frýdek-Místek:
ze hřiště odchází Janjuš, přichází Konečný,
ze hřiště odchází Střelec, přichází Kohut.
85'
Další střela hostů skončila nad břevnem.
84'
Gólman Škugor si ale bez nervů došel pro centr a nebezpečí pro tu chvíli zažehnal.
83'
Trajkovič si teď až příliš hrál a kličkoval s míčem až se dopustil faulu z nebezpečného místa pro svůj tým.
82'
Po rohu se stále hraje na polovině domácích.
81'
Hosté se nadále snaží ukořistit více jak jeden bod, mají další roh.
77'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Lukčo).
75'
ze hřiště odchází Mrkva, přichází Pálfi,
ze hřiště odchází Kartišovs, přichází Kilibarda,
ze hřiště odchází De Vasconcelos, přichází Baaloul.

ze hřiště odchází Martiník, přichází Balkov.
73'
Z rohu se vyklubal domácí protiútok, který ale skončil Kilibardovým ofsajdem.
72'
Další rohový kop pro Frýdek-Místek.
71'
Tečovanou střelu Lukča hostující Gergela jen s námahou konečky prstů odklonil, aby u nešla k tyčce do brány.
69'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Ivanović).
68'
Zhruba 25 minut do konce zápasu i s nastavením, ale diváci na znojemském městském stadionu zatím žádnou branku neviděli.
65'
Faul domácích krátce za půlkou, míč mají hosté.
63'
Baaloul si teď zkoušel vymodlit penaltu, ale faul to nebyl.
61'
Na centr z rohu ale nejvýše vyskočil Gergela a vyrazil míč na druhou stranu do autu.
60'
Teď to na chvíli zkouší i domácí, nejprve Lukčo slabou střelou, pak Bartůněk střelou tečovanou a tudíž roh pro bílé.
59'
Škugor si teď efektně skočil rybičkou pro balon, který byl možná mířen ze vzdáleného přímého kopu chytrácky na branku.
59'
Převaha hostů opět narůstá a domácí nevědí, kde jim hlava stojí.
59'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Putu).
57'
Pokud by nebyl Janjuš v zakončení sobecký a nahrával by lépe postavenému spoluhráči, mohli už hosté vstřelit branku. On ale vzal odpovědnost na sebe a vystřelil zblízka hodně nad.
56'
Jak se domáím tolik nedaří, tak si třeba i přišlápnou míč, jako před chvílí jinak šikovný Dao.
55'
Martiník teď hlavičkou jen těsně minul domácí branku zprava!
55'
Hostům se dnes evidentně daří herně lépe, což je jasně vidět na trávníku.
54'
Žlutá karta pro tým FK Frýdek-Místek (Obuch).
52'
Domácí jej sice na chvilku odráili, pak se ale centr opět snesl do ápna a tam v pádu málem na zemi hlavou orazítkoval levou tyč Blejchař! Chvíli nato se ještě dostal ke střele, ale už šla vedle.
51'
Hosté mají de facto zkrácený roh.
51'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Trajković).
49'
Dnes velmi aktivní Dao provětral opět gólmana Gergela střelou z hranice vápna.
46'
Hosté hned v první minutě zahrávali rohový kop, ale skončil protiútokem a na druhé straně poměrně slabou hlavičkou Daa po centru Putua.
46'
ze hřiště odchází Ledecký, přichází Putu.
46'
Po prvních 45 minutách odchází fotbalisté za bezbrankového stavu. Aktivnější v něm byli hosté, ale vyložené šance měly oba celky. Uvidíme, jak se budou činit ve druhé půli, která začne cca v 18:36.
45+2'
45+1'
V nastavení budou zahrávat hosté rohový kop.
43'
Podle obrazu hry to zatím vypadá jakoby červení hosté hráli doma a mají větší lak, domácí v bílém naopak častěji vyrážejí do protiútoků jako před chvílí, kdy Ledeckému přihrávku těsně před ním sebral Gergela.
41'
Škugor opět rozehrává od branky před chvílí letěl míč vysoko nad.
40'
Do konce první půle nám zbývá asi pět minut, zatím je to stále bez branek, ale hosté zatím stále hrají více na polovině domácích.
39'
Frýdek-Místek nemá žádný ostych a ukazuje svou sílu.
36'
Zasloužil si potlesk, nejprve Daova střela po kličce byla zblokována a následující hlavička jeho spoluhráče mířila nad břevno.
35'
Domácí a roh – co z něj bude?
34'
Hosté střílí jako u Verdunu, ale tentokrát poměrně z dálky bez velké přípravy a dle toho to také tak dopadlo – hodně vedle, žádné vzrušení.
32'
Další dvě střely musel Šugor likvidovat. Tu první vyrazil, druhá mu se štěstím i díky jeho umění uvízla pod ním.
30'
Jejich snaha ale přerůstá i ve fauly a sudí zatím stále jen domlouvá.
29'
Domácí se přece jen více brání a hosté mají územní převahu i větší snahu, která se projevuje jejich častějším pobytem na polovině Znojma.
28'
Jeden z hostujících hráčů je napomínán zatím jen slovně, aby nefauloval.
26'
Uprostřed hřiště je ošetřován Ledecký, ale vypadá to, že bude asi pokračovat dále, i když kulhá.
25'
Zápas pokračuje odkopem od znojemské branky, hosté se snaží ihned napadat.
23'
Ten druhý ale skončil rychlým kontrem hostů bez zakončení.
22'
Dao si šikovně přebral míč a pak vystřelil nečekanou a prudkou střelu, a tak musel Gergela vyrážet na roh, po kterém vzápětí následuje další.
21'
Hosté se nyní tak vehementně snažili, až se střelec dopustil faulu tím, že kopal do míče, který už Škugor držel v rukou.
19'
Střela ale byla slabá a šla po zemi, takže Škugor byl jen pozorný a to mu stačilo k lapení míče.
19'
Volný přímý kop z pravé strany budou zahrávat na píšťalku hosté.
17'
V obrovské šanci se ocitl Lukčo, který z voleje ve vápně nohou využil přihrávku hlavičkou od Bartůňka, ale Gergela reflexivně vyrazil na roh, ze kterého už nic vážného nebylo.
16'
Hosté teď několikrát faulovali, sudí nakonec odpískal nejvzdálenější faul od branky hostů.
15'
Domácí zatím zrazuje zpracování míče.
12'
Ze třetího rohu hostů naopak vyplynul protiútok domácích, ale Ledecký ve snaze vysunout Kilibardu poslal míč příliš dopředu a došel si pro něj lehce Gergela.
11'
Hosté mají krátce po sobě druhý roh. Opět mají více ze hry.
9'
Martiník a po něm Střelec ve velkých příležitostech hned po sobě vyprášili rukavice brankáři Škugorovi!
8'
Pomalu přebírají otěže zápasu domácí, ale také bez efektu.
6'
Za krásného počasí jsou zatím aktivnější hosté, ale zatím bez brankových příležitostí.
4'
Snahu Frýdku-Místku teď přerušil zbytečný útočný faul.
3'
Hosté v červeném se bez bázně a hany pustili do domácích.
1'

1. SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul, Trajković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi, Dao, Kilibarda, Suchý, Ledecký, Lukčo
Náhradníci: Hamza – Březina, Mrkva, Kartišovs, Gomes De Gouveia, De Vasconcelos, Putu
Trenér: Rui José Capela Batista

FK Frýdek-Místek: Gergela – Blejchař, Massaniec, Velner (K), Nevřela, Janjuš, Obuch, Střelec, Martiník, Hykel, Rubý
Náhradníci: Prokel – Kostka, Barkov, Konečný, Kohut, Zupko
Trenér: Robert Pištěk

Rozhodčí: Tomáš Kostelník – Luboš Drozdy, Pavel Budovič
Delegát: Václav Briksa.

FK Frýdek-Místek

je v tabulce o jednu pozici a jeden bod před Znojmem, ale má o jeden zápas odehrán více jako Jihomoravané. Lipina (jak se týmu s dvojměstí na severu Moravy přezdívá) na podzim remizovalo se Znojmem 1:1. Její branku dal Patrik Rubý, který je se 7 góly nejlepším střelcem svého týmu.

1.SC Znojmo FK

je na dobré cestě na cestě za záchranou. V tabulce jara je na 5.místě a to má ještě zápas k dobru v Kvítkovicích 6.6. Hned sedmkrát v odvetné části vyhrálo a jen třikrát odešlo poraženo. Naposledy vyhrálo v Hranicích jasně 3:0 a předtím doma nad Vrchovinou 2:0. Aktuálně tak již 185 minut nedostal gólman Škugor branku. Z posledních 5 zápasů Znojmo hned 4krát vyhjrálo při skore 9:6. Nejlepším střelcem týmu je se šesti brankami Marko Kilibarda, který jednu branku přidal v minulém zápase.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.