Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Werder - 3. dubna 2019   20:45

0:2
(0:0)
Werder
Werder
65' Rashica   • 72' Klaassen
Schalke
Nübel – Boujellab (68. Uth), Sané, Nastasič – Mascarell – Stambouli (K), Serdar, Rudy, Oczipka – Embolo (59. Konopljanka), Burgstaller (83. Kutucu).
Riether, Uth, Bruma, Kutucu, Carls, Langer, Konopljanka.
Aytekin – Dietz, Beitinger.
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Werder
Pavlenka – Augustinsson, Veljkovič (84. Langkamp), Moisander, Friedl – Klaassen, M. Eggestein, Sahin – Kruse (K), J. Eggestein (74. Möhwald) – Rashica (88. Harnik).
Kapino, Möhwald, Langkamp, Sargent, Harnik, Osako, Johannsson.

Držení míče: 49%–51%.
Střely na branku: 1–5.
Střely mimo: 6–4.
Rohy: 4–2.
Ofsajdy: 2–2.
Fauly: 14–7.
Dnešní utkání čtvrtfinále německého poháru zvládl lépe hostující Werder Brémy, který zaslouženě postupuje díky dvěma gólům ze druhé půle. Schalke tak pokračuje ve zpackané sezoně a už nyní je jasné, že příští ročník se jejich fotbalistů evropské poháry týkat nebudou. V lize jsou totiž jen těsně nad zónou sestupu, takže pro ně byl pohár poslední šancí. Naopak Werder navázal na poslední výkony a zaslouženě slaví postup do semifinále poháru, kde doplní druholigový Hamburk, RB Lipsko a mnichovský Bayern, který dnes v málo vídané přestřelce vyřadil druholigový Heidenheim 5:4.
90+5'
90+4'
Všichni na trávníku už čekají jen na závěrečný hvizd sudího Aytekina.
90+2'
Střídající Harnik postupoval ze strany sám, ale v tísni pálil zpoza vápna a Nübel jeho razantní pokus celkem netradičně vyhlavičkoval na roh.
90'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nuri Sahin (Werder Brémy), když velmi neohrabaně zasáhl Saného kopačkou do hlavy.
88'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází autor krásné rozdílové branky Rashica, přichází Harnik.
87'
Další pokažený centr Schalke končí v zázemí. Zápas se jen dohrává a hostující fanoušci už trochu předčasně slaví zasloužený postup. Naopak domácí příznivci hromadně odcházejí.
85'
Rashica aktivním napadáním dostal obranu Schalke pod tlak a k radosti hostujícího kotle vybojoval rohový kop. S ním si Schalke poradilo, střídající Langkamp se k míči neprotlačil.
84'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází kvůli zranění Veljkovič, přichází Langkamp.
83'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Burgstaller, který měl velkou šanci za bezbrankového stavu, ale orazítkoval jen tyč, přichází Kutucu.
81'
Oczipka poslal přihrávku na Konopljanku daleko do autu. Na domácí kopačky už se dostavila křeč a zmar.
79'
Werder brání velmi kompaktně a domácí k ničemu nepouští. Schalke se vůbec nedostává na dostřel Pavlenky.
76'
Schalke kombinuje na své útočné polovině, ale zatím je to hodně stereotypní a bez myšlenky. Takhle domácí závěr zápasu nezdramatizují.
74'
Střídání v týmu Werder Brémy z kategorie defenzivnějších, hosté už se nemusí nikam tlačit – ze hřiště odchází J. Eggestein, přichází Möhwald.
72'
Werder právě vstřelil branku!

Teď už to budou mít domácí hodně složité. DAVY KLAASSEN si počkal na hraně ofsajdu na pěkný centr Augustinssona, před Nübelem zachoval chladnou hlavu a bez přípravy poslal míč na zadní tyč přímo do sítě – 0:2.
70'
Konopljanka z dálky vyzkoušel pozornost Pavlenky, ale jeho pokus nebyl příliš razantní a český reprezentant s ním neměl žádný problém.
69'
Brémy jsou teď v pohodě a potvrzují lepší aktuální formu z Bundesligy. Schalke má ale na odvrácení vyřazení ještě relativně dost času.
68'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Boujellab, přichází Uth.
65'

Tak přece jen jsme se dočkali branky a hned naprosto parádní! Oczipka nepřesně rozehrál, jeho přihrávku zachytil Friedl a posunul míč na MILOTA RASHICU, který se řídil heslem, když nevíš co s míčem, vystřel. A jeho krásná rána zpoza vápna do vzdálenější šibenice stála za to – 0:1!
63'
Burgstaller si krásně posunul míč kolem Sahina, který při tom ztratil ztratil rovnováhu a rakouský útočník přes něj přepadl. Domácí se dožadovali penalty, ale opakovaný záběr potvrdil, že Burgstaller svému pádu dost přidal a může být rád, že byl ušetřen žluté karty.
62'
Konopljanka se na hřišti uvedl nepřesným centrem a následnou ztrátou míče.
61'
Za dlouhým nákopem domácích vyběhl na první pohled trochu riskantně Pavlenka, ale byl v souboji včas a situaci nakonec před Burgstallerem vyřešil bez potíží.
59'
Střídání v týmu FC Schalke 04 – ze hřiště odchází trochu nečekaně aktivní Embolo, přichází Konopljanka.
59'
Rychlý brejk zakončoval z dobré pozice na vápně Johannes Eggestein, ale mířil velmi nepřesně.
57'
Pavlenka drží míč ve vlastním vápně, aby si jeho spoluhráči po náporu Schalke trochu oddychli a nabrali síly.
55'
Žlutou kartu dostává Rudy (FC Schalke 04) za došlápnutí Moisandera zezadu.
53'
Další pokus měl na svědomí Embolo, z otočky pálil vysoko nad. Konečně ale utkání nabírá na obrátkách. Aktivnější jsou v posledních minutách domácí.
52'
Centr od rohového praporku prodloužil Embolo a balon propadl až na zadní tyč, odkud pohotově zakončoval Burgstaller. Rakouský útočník však trefil tyč a Pavlenka zůstává nepřekonán.
52'
Oczipka si rozmyslel centr zleva a chtěl si zaseknout míč kolem Mascarella, nicméně španělský fotbalista jeho úmysl přečetl a o balon jej připravil.
50'
Centr z hloubky pole si našel na zadní tyči Sané, ale míč netrefil čistě a nezamířil do prostoru brány.
50'
Žlutou kartu dostává Sahin (Werder Brémy), kolem něhož si míč hezky do volného prostoru zpracoval Embolo a turecký fotbalista jej zezadu zastavil.
48'
První šanci ale měli domácí – Boujellab vzal míč na své polovině a vydal se na rychlou zteč. Namířil si to mezi stopery a střílel zpoza vápna, ale jeho pěkný pokus těsně přeletěl Pavlenkovu bránu.
47'
Začátek druhé půle patří Werderu, který kombinuje na své útočné polovině.
46'
První poločas asi fanoušky fotbalu příliš nepotěšil, žádnou velkou krásu jsme neviděli. Protože se čtvrtfinále poháru hraje jen na jeden zápas a není možnost nápravy v odvetách, sledujeme až příliš opatrné utkání, kdy oba celky hodně vyčkávají a nechtějí udělat chybu. První gól bude jistě velmi důležitý, ne-li rozhodující. Uvidíme, kdo v semifinále doplní Hamburk, Lipsko a Bayern. Rozluští to buď druhý poločas, nebo následné prodloužení, případně penalty.
45'
První poločas skončil, sudí neměl důvod nic nastavovat.
43'
Johannes Eggestein dostal krásnou přihrávku mezi beky a střílel po zemi k tyči. Branku Nübela však těsně minul.
42'
Zatím asi nejaktivnější hráč domácích Embolo si pomohl útočným faulem.
38'
Domácí šli ve třech proti třem obráncům, ale Embola si vystál Nuri Sahin a míč mu odebral.
37'
Ocenit musíme atmosféru v Gelsenkirchenu, oba fanouškovské tábory fandí, jak je v Německu zvykem. Ale tím asi pozitiva dnešního utkání prozatím končí.
35'
...Oczipkovu centru byl nejblíže z domácích Sané, ale obrana Werderu byla pozorná a Veljkovič balon odhlavičkoval.
35'
Rudy si vykoledoval faul na Moisanderovi a domácí budou zahrávat standardku ze slibné pozice...
33'
Oba týmy hrají zatím hodně na jistotu. Oproti prvnímu dnešnímu čtvrtfinále mezi Bayernem Mnichov a Heidenheimem (5:4) je to docela fotbalová nuda.
30'
Klaassen lobem do vápna hledal Rashicu, ale toho snad o metr přeskočil důrazný Sané a nedal útočníkovi z Kosova žádnou šanci.
27'
Mascarell pálil z dálky sice tvrdě, ale hodně nepřesně – Pavlenkovu bránu vysoko přestřelil.
25'
Gólman Nübel teď měl velké štěstí. Na první pohled celkem jednoduchá střela Friedla mu vypadla z náručí, ale jeho spoluhráči byli pozorní a odpálili míč před dobíhajícími fotbalisty Brém.
24'
Na hřišti se trochu přitvrzuje. Nastasič se provinil úplně stejným šlapákem, jako před pár okamžiky Sané, ale tentokrát se to obešlo bez karty. Standardní situaci Sahina pak domácí obrana odvrátila.
22'
První žlutou kartu dostává Salif Sané (FC Schalke 04), když vystoupil ze stopera do souboje, ale byl v něm pozdě a přišlápl nohu svého protihráče po odehrání míče.
20'
Rudy se pokusil rychle přenést hru na Burgstallera, ale jeho centr našel jen hostujícího obránce. Oba týmy zatím trápí hodně nepřesností a vidíme plno nevynucených ztrát.
19'
Agilní Rashica si naběhl doleva a zasekl si míč na střed hřiště, uvnitř vápna se pokusil o střelu, ale hráz obránců před sebou nepropálil.
17'
Werder teď pozvolna kombinuje a drží míč na svých kopačkách, aniž by se pokusil zaútočit. Míč se dokonce vrátil postupně až dozadu k Pavlenkovi, což se domácím fanouškům samozřejmě nelíbí a ozývá se pískot.
15'
Pěkný kontr v podání Schalke – Burgstaller přihrál doprava na Rudyho, ale jeho střílený centr odvrátil Friedl.
12'
Sledujeme spíše oťukávací fázi utkání, bojuje se ve středu pole bez vážnějších ohrožení obou gólmanů.
9'
První střelecký pokus pro Werder. Rashica po pěkné kombinaci střílel z 25 metrů. Pokoušel se o technický obstřel, ale zamířil doprostřed, kde byl připraven Nübel.
7'
Rudyho rohový kop domácí hráče také nenašel a pokračujeme za nerozhodného stavu.
6'
Sahin fauloval Burgstallera a domácí rozehrávali standardní situaci zhruba ze 35 metrů. Oczipkův centr odvrátil před Embolem Moisander na roh.
5'
Embolo našel přihrávkou doleva Oczipku, ale jeho přízemní přihrávku pod sebe nikdo zakončit ani nemohl. Ve vápně Werderu byli jen jeho obránci.
4'
Útočný výpad Kruse zastavila srovnaná defenzíva domácích hned v zárodku.
2'
Serdar se pěkně protáhl středem hřiště a krásnou uličkou vybízel k zakončení Embola. Český gólman Pavlenka ale dobře vyběhl a dokázal i zasáhnout míč, takže se penalta po Embolově pokusu o dlouhou kličku nepíská.
1'
První útočný pokus Werderu pokazil nepřesným nákopem do autu Veljkovič.
1'

FC Schalke 04: Nübel – Boujellab, Sané, Nastasič – Mascarell – Stambouli (K), Serdar, Rudy, Oczipka – Embolo, Burgstaller.
Náhradníci: Riether, Uth, Bruma, Kutucu, Carls, Langer, Konopljanka.

Werder Brémy: Pavlenka – Augustinsson, Veljkovič, Moisander, Friedl – Klaassen, M. Eggestein, Sahin – Kruse (K), J. Eggestein – Rashica.
Náhradníci: Kapino, Möhwald, Langkamp, Sargent, Harnik, Osako, Johannsson.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Hostující Werder Brémy je v lize aktuálně šestý, což je příčka zaručující účast v předkole Evropské ligy. Nejlepším ligovým střelcem je s deseti góly Němec Kruse, v poháru Brémy postupně vyřadily Worms 6:1, SC Weiche-08 5:1 a v osmifinále lídra ligové tabulky z Dortmundu 4:3 na penalty. V bláznivém utkání, na které německý pohár jen tak nezapomene, padly hned čtyři branky v prodloužení.
Domácí FC Schalke 04 porazilo v předcházejících pohárových kolech Schweinfurt 2:0, Kolín nad Rýnem 2:1 a Düsseldorf 4:1. V Bundeslize je až čtrnácté šest bodů od barážové příčky, v poháru se tak může pokusit napravit zpackanou sezonu. Nejlepšími ligovými střelci jsou se čtyřmi góly Caligiuri a Embolo.
Vítáme vás u on-line přenosu ze čtvrtfinále německého poháru mezi dvěma bundesligovými celky FC Schalke 04 a Werderem Brémy. V nejvyšší německé soutěži se více vede Brémám, které bojují o evropské poháry, naopak Schalke je nečekaně nad zónou sestupu. Dnešní utkání začíná ve 20.45 hodin, všichni jste srdečně zváni.