Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  1. FC Kais. : Mainz - 10. srpna 2019   15:30

1. FC Kais.
1. FC Kais.
63' Starke  • 90' Pick
2:0
(0:0)
Mainz
Mainz
1. FC Kais.
Grill – Schad, Sickinger, Matuwila, Hercher – Bachmann – Hemlein (56. Skarlatidis), Starke (87. Fechner), Kühlwetter, Pick (90+3 Kraus) – Thiele.
Spahić – Fechner, Hainault, Jonjic, Zuck, Kraus, Gözütok, Skarlatidis.
Zwayer – Achmüller, Beitinger
Fritz-Walter-Stadium, Kaiserslautern
40 694 diváků
Mainz
Müller – Brosinski, Bell (67. St. Juste), Niakhate, Caricol – Baku (76. Burkardt), Fernandes, Latza (64. Maxim) – Boëtius – Onisiwo, Quaison.

Je konec! Fotbalisté Kaiserslauternu se postarali o velké překvapení, když v roli třetiligového celku porazili v 1. kole pokalu bundesligovou Mohuč 2:0. Hosté si v úvodu zápasu vytvořili pár zajímavých šancí, ale Roten Teufel postupně srovnali hru. Rozhodující momenty utkání pak přišly po změně stran. V 63. minutě byla odpískána po faulu Bella na Thieleho pro domácí penalta, kterou se štěstím proměnil Manfred Starke. Mohuč pak marně bušila do pevné defenzivy Kaiserslauternu a v 90. minutě naopak zakončil kontr do otevřené obrany zásahem na 2:0 Florian Pick. Na Fritz-Walter-Stadium nyní probíhá děkovačka domácích hráčů nadšeným divákům.
90+10'
90+10'
Běží poslední minuta nastavení, Thiele byl navíc faulován. Teď už mohu říci, že je rozhodnuto!
90+9'
Domácí brankář Lennart Grill dostává žlutou kartu za zdržování.
90+9'
Ten byl rozehrán nakrátko tak, aby mohl Caricol vystřelit. Jeho volej skončil v hledišti.
90+9'
Po sražené střele ještě následuje roh Mohuče...
90+8'
Centr Brosinskiho z pravé strany likviduje defenziva Kaiserslauternu. Fanoušci domácích jsou v euforii.
90+7'
Hosté se ještě snaží něco vymyslet, ale už opravdu mají minimum času.
90+5'
Až teď bylo rozehráno. Čtvrtý rozhodčí signalizoval, že se bude nastavovat pět minut. Myšleno asi od tohoto okamžiku.
90+3'
Střídání v týmu 1.FC Kaiserslautern: ze hřiště odchází Florian Pick, přichází Kevin Kraus.
90+2'
Florian Pick si při oslavě gólu vysvlékl dres a tak ještě obdržel žlutou kartu. Rozehráno zatím nebylo, protože domácí fanoušci stadion zahalili do mlhy z dýmovnic.
90'
Kaiserslautern právě vstřelil branku!
A je asi vymalováno! Domácí podnikli protiútok do otevřené obrany soupeře. Skarlatidis balón u šestnáctky přenechal FLORIANU PICKOVI, který obehrál Brosinskiho a tváří v tvář Müllerovi se nemýlil – 2:0.
88'
Mohlo být vyrovnáno! Míč postupně putoval z levé strany až na pravou stranu šestnáctky, kde ho pustil Onisiwo na Boëtiuse. Ten pálil po zemi na zadní tyč, ovšem Grill výtečně zasáhl a Jonathan Burkardt se nezorientoval včas na to, aby balón dorazil do prázdné brány!
87'
Střídání v týmu 1.FC Kaiserslautern: ze hřiště odchází Manfred Starke, přichází Gino Fechner.
85'
Centr Caricola z levé strany skončil jen v rukavicích brankáře Grilla.
83'
Hosté se s míčem zahnali až do zámezí. Rozehrávat bude Lennart Grill.
83'
Hráči Mohuče to zkoušejí postupným útokem. Domácí už brání v devíti hráčích.
82'
Na hostech je už patrná křeč. Na úvod sezóny určitě nechtějí prohrát na půdě outsidera.
81'
Deset minut do konce řádné hrací doby. Třetiligový Kaiserslautern má stále blíže k postupu do dalšího kola pokalu.
79'
Domácí brankář Grill si teď hodně zavařil. Chtěl pohlídat míč do zámezí, ale podcenil Burkardta, který se před něj natlačil a u brankové čáry balón vybojoval. Naštěstí pro Grilla se následně nikdo z hráčů Mohuče nedostal do střelecké pozice.
78'
Simon Skarlatidis se neohroženě vrhl do mezery v hostující obraně. Z hranice šestnáctky vystřelil, ovšem zblokovaný pokus doskákal do náruče brankáře Müllera.
76'
Z nějakých 22 metrů vypálil Edimilson Fernandes. Pokus švýcarského reprezentanta skončil nad břevnem tak o půl metru!
76'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Jonathan Burkardt.
75'
Za taktický faul ve středu hřiště dostává žlutou kartu domácí Carlo Sickinger.
75'
Domácí nechtějí jen bránit těsný náskok. Střílený centr Starkeho odkopl do bezpečí St. Juste.
73'
Boëtius si v souboji o míč odtlačil protihráče silou a byl mu odpískán útočný faul. Hostující hráč se hodně zlobí, ale sudí Zwayer ho posílá pryč.
72'
Po centru Brosinskiho se dostal do zakončení Karim Onisiwo. Balón krotí v náručí brankář Grill.
71'
Rychlý brejk domácích byl nebezpečný. Pick z levé strany servíroval míč na zadní tyč, kde byl příliš pozdě Thiele.
69'
Domácí cítí šanci na velké překvapení. Od třetiligového týmu se postup určitě nečekal.
67'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Jerry St. Juste.
66'
Stefan Bell odkulhal za postranní čáru a zdá se, že bude muset střídat.
64'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Alexandru Maxim.
63'
Domácí fanoušky rozjásal MANFRED STARKE, byť proměnil pokutový kop s obrovským štěstím! Brankář Müller totiž směr jeho penalty vystihl a vypadalo to, že míč vyrazí. Ten však proklouzl za jeho záda a dokutálel se za brankovou čáru. Kaiserslautern vede!
62'
Faulujícím hráčem byl Stefan Bell, který dostal žlutou kartu.
61'
Penalta pro domácí! Thiele se dostal za záda obránců a byl v šestnáctce stažen. Rozhodčí Zwayer měl okamžitě jasno.
59'
Onisiwo nahrál Boëtiusovi, který zpoza šestnáctky jen těsně minul vzdálenější tyč domácí brány. Míč musel být ještě tečován, sudí totiž nařizuje rohový kop.
58'
Domácí zahrozili ze standardní situace. Hlavičku Carla Sickingera ale bez větších problémů pokryl brankář Müller.
56'
Karim Onisiwo dokázal v pokutovém území přehrát čtyři bránící domácí hráče! Své sólo zakončil střelou do boční sítě!
56'
Střídání v týmu 1.FC Kaiserslautern: ze hřiště odchází Christoph Hemlein, přichází Simon Skarlatidis.
55'
Po zpětné přihrávce Caricola se dostal ke střele z hranice pokutového území Jean-Paul Boëtius. S míčem, který směřoval do středu brány, si Grill poradil.
54'
Po přihrávce Bakua se ocitl v ofsajdu Boëtius. Balón uvede do hry domácí brankář Grill.
53'
Florian Pick se dostal do hostujícího pokutového území z levé strany. Defenzivu Mohuče ale nepropálil a brankář Grill tak zasahovat nemusel.
52'
Z hostujícího rohu nic velkého nebylo. Po nepovedeném centr Fernandese budou domácí kopat od brány.
51'
Baku napravo prostrčil míč na Onisiwa. Jeho centr srazil na roh stoper domácích Matuwila.
50'
A nakonec vypálil z dálky mimo Edimilson Fernandes.
50'
Jean-Paul Boetius si na levé straně šestnáctky nenašel prostor ke střele. Hosté ale ještě zůstávají u míče.
48'
Rozhodčí počkal, až se opar trochu rozptýlí a nyní už dal domácím pokyn k opětovnému zahájení hry.
47'
I v Německu se můžeme dočkat pyrotechniky. Stadion zahalila rudá mlha z odpálených dýmovnic.
46'
Fotbalisté se už vracejí zpět na hrací plochu. Za malou chvíli budeme pokračovat.
Po prvním poločase, v němž jsme gól neviděli, vyprovází hráče Kaiserslauternu do kabin potlesk. Mohuč byla v úvodu lepší, ale domácí přežili dvě šance Quaisona a s přibývajícím časem dokázali vyrovnat hru. Do vyložené příležitosti se zatím nedostali, ale rozhodně ukázali, že se bundesligového favorita nemusejí bát.
45+1'
45+1'
Sudí nastaví jednu minutu. Onisiwo si odstavil bránícího hráče jen za cenu útočného faulu a jeho následná střela nad tak už byla zbytečná.
44'
V pokutovém území spadl Thiele, ale nebylo to po zákroku, který by měl být penaltový. Následné zakončení Christoph Hemleina si cestu mezi tyče nenašlo.
43'
Tohle mohlo být pro domácí nebezpečné. Quaisonse totiž zbavil dvou bránících hráčů a pokud by prostrčil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče, jednalo by se už o tutovku. Míč ale přes posledního obránce v červeném neprošel.
42'
Dobrá kombinace hostí. Tu zakončoval střelou z pravé strany pokutového území Karim Onisiwo. Mířil ale do středu brány a Grill balón vyboxoval zpět do pole.
40'
Jose-Junior Matuwila dostal žlutou kartu za stažení Boëtiuse. Stejný trest za protesty obdržel také domácí trenér Sascha Hildmann.
39'
Karim Onisiwo to chtěl vzít na sebe. U šestnáctky si míč navedl na pravačku, ale jeden z domácích obránců mu vložil do střely kopačku.
38'
Z velké dálky vypálil hostující Daniel Brosinski. Brankář Grill balón nadvakrát zkrotil v rukavicích.
36'
Kühlwetter balón vodil na pravém křídle. Nakonec si ho přehodil na levačku a odcentroval. V pokutovém území byl z domácích ale pouze Thiele a toho míč přeletěl.
36'
Standardní situace pro domácí po faulu Fernandese. Ten si vyslechl kázání od rozhodčího, kartu zatím neviděl.
35'
Hosté se ubránili. Míč je ale opět na kopačkách hráčů Kaiserslauternu, kteří hru minimálně vyrovnali.
34'
Dobrý centr na zadní tyč, kde číhal Hemlein. Náběh domácího křídelníka si pohlídal Caricol, který balón odkopl na roh.
32'
Danny Latza zajel do domácího kapitána Hemleina. Žlutá karta pro hráče Mohuče.
31'
Thiele teď udržel míč v souboji s Niakhatem a předal ho Christianovi Kühlwetterovi. Ten ale ke své smůle trefil spoluhráče Starkeho, od něhož se balón odrazil do zámezí. Kope se od brány Mohuče.
29'
Domácím se zalíbilo hrát na svůj kotel, který sídlí za bránou Mohuče. Najednou začínají napadat rozehrávku soupeře hned v zárodku a ze strany hostí přicházejí nepřesné přihrávky. Nyní to ale Hercher přehnal, u rohového praporku mu byl odpískán útočný faul.
27'
Domácí se osmělují. Zahrávali roh, poté ještě zůstali u míče. Centr z levé strany lízl naskakující Thiele, jenž však balón neusměrnil mezi tyče.
26'
Balón z kopačky Manfreda Starkeho ale defenziva Mohuče uklízí do bezpečí.
25'
Domácí přestáli i další roh a vyrazili do rychlého kontru. Thiele byl faulován vracejícím se Onisiwem a standardku si kopnou také Rudí ďáblové. Navíc žlutá karta pro hříšníka v dresu Mohuče.
24'
Caricol ji zahrál na bližší tyč, míč se odrazil do zámezí. Rozhodčí nařídil rohový kop, po němž se Kaiserslautern ubránil.
23'
Onisiwo si hodil na levé straně míč kolem Herchera a přepadl mu přes nohu. Další standardka pro hosty.
22'
Nápor hostujícího týmu je už značný. Kaiserslautern se věnuje výhradně defenzivě.
20'
Levý bek Mohuče Aron Caricol opět zahrozil. Na své straně si naběhl na pozici křídla a jeho přízemní nahrávka málem oslovila před bránou číhajícího Boëtiuse. Po zákroku obránce z toho bude další roh pro hosty.
19'
Po rohu Caricola se domácí dokázali ubránit.
18'
Přímý kop zahrával Aaron Caricol. Zamířil jen do zdi, ale odražený míč si našel opět on. Tentokrát balón před bránou blokoval jeden z obránců, ale udělal to tak, že se balón snášel na bránu. Brankář Lennart Grill se na poslední chvíli ještě zvedl ze země a balón vyboxoval na roh!
16'
Christoph Hemlein zasáhl ve výskoku loktem Latzu a dostal za to žlutou kartu. Navíc výhodná standardní situace pro Mohuč.
15'
Postupně se začíná ukazovat větší fotbalovost hostujícího týmu. Rozdíl mezi třetiligovým a prvoligovým týmem by měl být přeci jen někde znát.
13'
Robin Quaison přebral míč od Boëtiuse a jeho bomba z půlkruhu před šestnáctkou prosvištěla těsně nad břevnem! Druhá dobrá možnost švédského forvarda Mohuče.
11'
Hosté se zase usadili s míčem na své útočné polovině. Pokoušejí se překvapit obranu K'lauternu trpělivou kombinací.
10'
Hosté postupně získávají územní převahu. Hráči Kaiserslauternu ale nyní vybojovali míč a na pravé straně získali autové vhazování.
8'
Další pokus Quaisona. Tentokrát měl Grill jednodušší úlohu. Přízemní střelu lapil do rukavic.
7'
První velká šance zápasu, kterou si vytvořili hosté! Po narážečce u pokutového území se ocitl sám před brankářem Robin Quaison. Grill mu však stačil zmenšit střelecký úhel a švédský útočník zamířil jen do něho!
5'
Výborný pas přes půl hřiště málem oslovil nabíhajícího Jeana-Paula Boetiuse. Ten místo toho, aby si zkusil srovnat míč do střelecké pozice, ještě zkoušel nahrávat a to nebylo dobré řešení. Míč mají domácí Roten Teufel.
4'
Domácí se o dvě soutěže výše hrajícího soupeře nezalekli. Od začátku se snaží hrát přímočaře dopředu a také odvážně napadají rozehrávku Mohuče.
3'
Na druhé straně zkoušel napálit odražený míč na bránu Danny Latza. Záložník Mohuče trefil jen obránce.
2'
Nyní už jsme viděli první střelecký pokus. Míč propadl ke Timmymu Thielemu, který to z 20 metrů zkoušel z první. Zamířil nad bránu Mohuče.
1'
Po střetu s Dannym Latzou skončil na trávníku domácí Florian Pick. Podle sudího to však bylo čisté a tak se bude kopat od hostující brány.
1'
Zkušený sudí Felix Zwayer právě přivádí aktéry zápasu na trávník. Fritz-Walter-Stadium je téměř zaplněn a v ochozech panuje bouřlivá atmosféra.

1.FC Kaiserslautern: Grill – Schad, Sickinger, Matuwila, Hercher – Bachmann – Hemlein, Starke, Kühlwetter, Pick – Thiele.
Náhradníci: Spahić – Fechner, Hainault, Jonjic, Zuck, Kraus, Gözütok, Skarlatidis.

1. FSV Mohuč 05: Müller – Brosinski, Bell, Niakhate, Caricol – Baku, Fernandes, Latza – Boëtius – Onisiwo, Quaison.
Náhradníci: Zentner – Burkardt, Malong, Maxim, Awoniyi, St. Juste, Öztunali, Hack, Barreiro.

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Beitinger.
Oba týmy se naposledy utkaly v přátelském utkání v roce 2014. Tehdy druholigový Kaiserslautern podlehl Mohuči 1:2. Poslední soutěžní duely se pak odehrály v rámci bundesligové sezóny 2011/12. Tehdy Rudí Ďáblové doma zvítězili 3:1. Svou půdu pak uhájila i Mohuč, která si připsala vysokou výhru 4:0.
1.FC Kaiserslautern:
Kaiserslautern je čtyřnásobným německým šampiónem. Bundesligu opanoval dvakrát v devadesátých letech. Současnost ale zdaleka tak veselá není. Naposledy hráli Rudí ďáblové Bundesligu v sezoně 2011/12 a před dvěma lety pak dokonce sestoupili do 3. ligy. Pokus o okamžitý návrat i kvůli finančním problémům nevyšel a celek se slavnou historií tak obsadil ve třetí nejvyšší soutěži až devátou příčku. V této sezóně už má Kaiserslautern za sebou čtyři ligové zápasy, z nichž jeden vyhrál dvakrát remizoval a jednou prohrál. To zatím stačí na průběžnou desátou pozici. Naposledy svěřenci kouče Saschy Hildmanna padli 2:3 na půdě Münsteru.
1. FSV Mohuč 05:
Mohuč je pravidelným účastníkem Bundesligy od sezóny 2009/10. Nejlépe se umístila na páté pozici v ročníku 2010/11, loni obsadila dvanácté místo. Hráči Mohuče v přípravě nezaháleli a odehráli v ní hned osm zápasů. Začali dvěma vysokými výhrami nad amatérskými německými celky a 2:0 nad španělským Vallecanem. Poté padli 1:2 s druholigovým Regensburgem a vysoko 0:5 se španělskou Sevillou. Pak ale přišlo cenné vítězství 3:1 nad anglickým Evertonem a dvě výhry 1:0 v dvojzápase s francouzskými Méty.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Týden před startem Bundesligy se odehraje úvodní kolo DFB Pokalu, nebo-li německého poháru. V sobotu odpoledne se utkají Kaiserslautern s Mohučí. Pokud bychom oba celky porovnávali z historického hlediska, vyšli by z toho lépe domácí Rudí ďáblové. Současnost ale jednoznačně favorizuje hosty, kteří jsou v posledních letech pravidelnými účastníky Bundesligy. To Kaiserslautern se propadl až do 3. ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.