Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Mönchengladbach - 30. října 2019   20:45

Dortmund
Dortmund
78' Brandt  • 80' Brandt
2:1
(0:0)
Mönchengladbach
71' Thuram
Dortmund
Oelschlagel, Morey, Hakimi, Guerreiro, Götze, Delaney, Dahoud, Belerdi, Alcácer
Cortus – Heft, Leicher
Signal Iduna Park, Dortmund
Grun, Traore, Strobl, Poulsen, Noss, Makridis, Herrmann, Ginter

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Druhý poločas přinesl i branky. Nakonec postupuje Borussia z Dortmundu, která porazila tu z Mönchengladbachu 2:1. V 71. minutě se hlavou trefil hostující Thuram. Vyrovnání přišlo za sedm minut z kopačky Brandta, který po centru Hazarda zařídil i výhru, když do toho centru přesně dal hlavu v minutě 80. Hosté se ještě snažili vyrovnat a jít do prodloužení, ale výběr Favreho si to pohlídal. Dortmund se příště utká 2.11. doma s Wolfsburem. Mönchengladbach příště hraje ve stejný den na hřišti Bayeru Leverkusen.
90+4'
90+4'
Hosté to zkoušeli rychlým míčem za obranu, ale Hitz vyběhl a zneškodnil ho.
90+3'
Žlutou kartu dostává Heuhaus (Borussia Mönchengladbach).
90+3'
Hádka a postrkávání na hřišti, nehraje se.
90+2'
Zleva si navedl míč do vápna Sancho a vystřelil. Jeho pokus skončil nad brankou.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90+1'
Červená karta pro hostujícího trenéra Roseho za řeči.
90'
Roh pro BVB.
89'
Hostující Stindl mohl vyrovnal, když dostal pas přímo za obranu a byl sám proti brankáři, ale z voleje Hitze jen trefil.
88'
Dlouhý míč dopředu letěl na Thurama, ale Akanji dobře vystoupil.
87'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hofmann, přichází Makridis.
87'
Götze se vydal přímo do vápna, chtěl na doleva, ale nahrávka se mu vrátila zpět, ke střele se nakonec nedostal.
86'
Lainer dostal míč k pravé lajně a centroval do vápna. Jeho centr zablokoval navracející se Sancho.
85'
Za vápnem dostal míč Brandt, ale protihráči mu možnost ke střele zablokovali, takže hattrick se zatím odkládá.
84'
Hra se teď přesunuje ze strany na stranu.
83'
Žlutou kartu dostává Zakaria (Borussia Mönchengladbach).
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Benés, přichází Traoré.
82'
Aktuální statistika střel na branku: 5:3.
80'
Dortmund právě vstřelil branku!
Na pravou stranu vápna dostal míč Thorgan Hazard a centroval do středu šestnáctky. Na jeho pas se zavěsil JULIAN BRANDT, který hlavou udeřil míč přesně k tyčce. Při radosti z branky si trenér Favre asi natáhl nějaký sval.
78'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Schulz, přichází Götze.
78'
Jadon Sancho svoji šanci neproměnil, pak míč zprava dostal do vápna JULIAN BRANDT od Lukasze Piszczeka a vystřelil. Jeho rána byla ztečovaná přímo k tyčce hostující branky.
78'
Hostující Lainer hledal po lajně nabíhajícího Thurama, ale míč na chvilku čáru přešel.
77'
Domácí ho rozehráli na blízko, nakonec centroval Hakimi, ale trefil jen soupeře.
76'
75'
Domácí Sancho vlétl do šestnáctky jako drak, ale pak neměl nabídku, takže o míč přišel.
74'
Pohyb na střídačce BVB. Do hry asi půjde Mario Götze.
73'
Na střed hřiště si míč navedl Hakimi a poprvé vystřelil. Jeho rána jen těsně minula branku Sommera.
72'
Aktuální statistika držení míče: 51%:49%-
71'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Z levé strany opět centroval Oscar Wendt. Jeho centr letěl do vápna, kde si na něho parádně naskočil MARCUS THURAM, který ho následně dokázal i poslat do sítě. Asistence: Oscar Wendt.
71'
Na levou stranu dostal míč Wendt, ale ten nadvakrát při centru trefil Akanjiho.
70'
Hostující hráči uklidňují hru, když kombinují na vlastní půlce.
69'
Žlutou kartu dostává Schulz (Borussia Dortmund).
69'
Další centr od praporku taky končí na hlavě domácího hráče, který ho dokázal odhlavičkoval do bezpečné vzdálenosti.
68'
Bénesův centr zblokoval Akanji jen na roh.
67'
Roh pro Mönchengladbach.
66'
Dlouhý míč dopředu posílal Elvedi, ale jeho centr si našel jen Akanji, který hlavičkuje míč do náručí Hitze.
65'
Jenže ani hosté nenechali presink stranou. Akanji byl donucen k odkopu až na tribunu.
64'
Dortmund vysunul presink, a tak to mají hosté těžší při rozehře.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Larsen, přichází Hakimi.
63'
Z levé strany hřiště centroval do vápna Schulz, jenže pravá noha není to nejlepší, takže míč skončil na prvním soupeři.
62'
Hofmann centroval do vápna. Do vzduchu se tam zavěsil Akanji, který jeho centr odhlavičkoval do bezpečí.
62'
Roh pro hosty.
61'
Ostrý pas do vápna z levé strany servíroval Wendt, ale o kousek Stindla nenašel.
60'
Zajímavá možnost hostí, kdy šli dva na jednoho. Jenže Thuramův pas Lainera zahnal moc do strany a pak Lainer centroval jen nepřesně.
59'
Schulz na levé straně hřiště dohnaný a faulovaný Thuramem.
58'
Středem hřiště se uvolnil Bénes a snažil se najít spoluhráče na levé straně, ale jeho pas vystihl Piszczek.
57'
Zprava centroval do vápna hostující Lainer. Jeho pas jen proletěl vápnem.
56'
Míč je nyní až u Sommera, který se bude snažit najít někoho v bílém.
55'
Odražený míč se za vápnem dostal k Witselovi, který hned střílel. Jeho tvrdá střela nártem skončila vedle branky Sommera.
54'
Zajímavá šance. Hazard míč tlačil na přední tyč, kam nohu natahoval Bruun Larsen, ale ten na míč o kousek nedosáhl, takže míč v rukavicích Sommera.
54'
Přímý kop Hazarda z levé strany.
53'
K míči se postavil Sancho. Jeho centr ovšem našel jen na přední tyčce Elvediho.
53'
Roh pro Dortmund.
52'
Po rychlém brejku dostal pas na hranici šestnáctky Angličan Sancho a střílel. Jeho obstřel pravou nohou končí jen v rukavicích Sommera.
52'
Schulz opět v akci. Tentokrát hledal Hazarda, ale u míče byl první Lainer.
51'
Schulz se uvolnil na levé straně a vepředu hledal Bruun Larsena, ale ten byl předběhnut Zakariou.
50'
Hosté hledali na hrotu Thurama, který si míč tělem zpracoval, ale pak do něho zezadu vrazil Akanji.
49'
Hosté byli vpředu, ale Lainer zkazil jednoduchý pas, takže bílí už couvají.
48'
Šance domácích. Na levé straně se uvolnil Brandt a centroval do vápna. Našel Weigla, který hlavičkoval jen vedle branky.
47'
Witsel zkazil rozehrávku, ale následně to dokázal napravit, když míč získal zpět.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
První poločas byl sice bezbrankový, ale ne nezajímavý. Šance měl hlavně Bruun Larsen, který se však prosadit nedokázal. Tu největší měl asi hostující Thuram, který dostal přesný pas do vápna zprava a v pádu zakončoval, ale trefil pouze Hitze. Na druhé straně třeba Hazard trefil z velké dálky břevno. Každopádně je situace do druhého poločasu otevřená, tak uvidíme.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 55%:45%
Střely na branku: 0:2
Rohy: 4:1
45'
45'
Další zakončení hostí skončilo až na tribuně, takže Hitz bude rozehrávat od vlastní branky.
44'
Witsel posílal v pádu dlouhý centr přes půl hřiště na Larsena, který si ho nedokázal zpracovat.
43'
Další centr hostů do vápna sbírá ze vzduchu Hitz, takže míč bude mít zase Dortmund.
42'
Ve vápně byl napravo Lainer a měl trochu místa, jenže k zakončení se přes blokující soupeře nedostal.
41'
Piszczek hledal ve vápně Larsena, který se otočil a okamžitě pálil. Jeho pokus však byl hodně mimo.
40'
Velká šance Thurama, který po centru zprava od Lainera byl sám před Hitzem, ale v pádu trefil pouze domácího brankáře.
39'
Dlouhý pas letěl z vlastní poloviny na Hazarda, jenže Sommer byl u míče první.
38'
Sancho se opět uvolnil na střed hřiště a snažil se jít do vápna. Stopku mu vystavil Beyer.
37'
Zakaria posílal dlouhý nákop středem hřiště, jenže na ten nikdo nereagoval.
36'
Hostující hráči nyní kombinují na polovině hrací plochy.
35'
Hazard si za vápnem opět chystal míč ke střele, ale rychle k němu přistoupil Beyer a míč mu sebral.
34'
Z pravé strany hřiště centroval do vápna Piszczek. Jeho pas našel Akanjiho, ale ten hlavičkoval jen nad branku.
33'
Roh kopal zprava Hazard, jeho centr našel na přední tyčce Akanjiho, který hlavičkoval jen nad sebe.
32'
Roh pro domácí.
31'
Roh letěl na přední tyč, kde však úspěšní byli domácí.
30'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Bensebaini, přichází Wendt.
30'
29'
Ze střední vzdálenosti ke střele napřáhl Hazard. Jeho dělovka orazítkovala jen břevno.
28'
Dortmund jakoby ani dopředu nechtěl. V klidu si kombinuje u vlastní branky a nikam se nežene.
27'
Domácí rozehrávají od vlastní branky.
26'
Hostující Bensebaini má zdravotní problémy, a tak odchází za postranní čáru.
25'
Hostující Bensebaini hledal na hrotu přízemní pasem Stindla, ale ten si míč špatně zpracoval.
24'
Po rychlém přechodu dostal míč na pravou stranu vápna Sancho a z voleje střílel. Jeho pokus skončil v postranní síti.
23'
Na stadionu panuje výborná atmosféra. U míče jsou hosté.
22'
Z levé strany posílal míč do vápna hostující Bensebaini. Pas však byl nepřesný a domácí odkopávají.
21'
Hosté se dopředu snažili dostat dlouhým nákopem, ale ten skončil jen u Akanjiho.
20'
Rohový kop ale domácím radost nepřinesl a Mönchengladbach se snadno ubránil. Míč míří až k brankáři Hitzovi.
19'
A další příležitost pro domácí Borussii. Svižný pas mezi obránce na Bruuna Larsena měl výborné parametry, ale na poslední chvíli si hosté poradili. Bude z toho alespoň roh pro Dortmund.
17'
Ou, tak to už vypadalo vážně. Schulz stříleným centrem hledal před brankou Bruuna Larsena a po míči se natahovalo hned několik hráčů. Po odrazu od hráče Dortmundu, ale přijde jen odkop.
16'
Akanji znovu zpět ke své brance. Následně přišel dlouhý míč za obranu, který si sesbíral Sancho. K šestnáctce se ale nedostal.
15'
Teď ale bylo horko i před Hintzem. Mönchengladbachu se povedlo dostat do pokutového území, kde ovšem nepřišla správná přihrávka. Z následné akce sice přišel centr, jenže ten nebyl ideálně přesný.
14'
Z rohového kopu ale domácí nic nevytěžili a o k ohrožení branky vůbec nedošlo. Míč směřuje daleko od Sommera.
13'
Sancho si narazil a ihned si to nasměroval k brance Sommera. Před ním na poslední chvíli zasáhl obránce, který odzbrojil anglického mladíka od míče. Rohový kop pro domácí.
12'
Akanji vrací až k Hitzovi, který si míč ještě vyměňuje se Zagadouem a zpátky. Tohle kolečko se opakuje... Dortmunt zatím vyčkává na správnou příležitost.
10'
Z domácí obrany přišel dlouhý nákop, na který si nabíhal Sancho. Sommer včas zareagoval a vyběhl proti míči, který ukryl v rukavicích.
9'
Sancho chtěl nabrat směr k brance, kterou střeží Sommer, jenže nedostal k tomu příležitost. Obrana hostů zůstala pevná.
7'
Po dvou úvodních šancích je zatím klid. Bojuje se zejména ve středu hřiště a cesta k pokutovým územím je pro oba týmy stejně vzdálená.
6'
Po nepřesné kombinaci končí míč v zámezí a Pisczek jej bude posílat do hry vhazováním.
5'
A na pozoru musel být i domácí brankář Hitz. Po pasu z levé strany se jeden z hráčů hostů tlačil před jeho branku. Ani Mönchengladbach se ale nepovedlo nakonec ohrozit prostor mezi třemi tyčemi.
4'
Bruun Larsen dostal pas za obranu Mönchengladbachu a ze strany se blížil k Sommer. Jeho nepřesné zakončení ale bylo nakonec zbytečné, protože pomezní jej nachytal v ofsajdu.
3'
Obránci Dortmundu znovu kombinují na vlastní polovině a hledají cestu, jak rozehrát na své útočníky.
2'
Piszczek chtěl odehrát míč od lajny, jenže jej tečoval hráč soupeře a polský krajní obránce, tak bude mít druhý pokus. Tentokrát bude vhazovat.
1'
Mönchengladbachu nevyšel první útok, a tak míč sbírají domácí, kteří postupně kombinují na vlastní polovině.
1'

Borussia Dortmund: Hitz – Piszczek, Akanji, Zagadou, Schulz – Weigl, Witsel – Sancho, Brandt, Hazard – Bruun Larsen.
Náhradníci: Oelschlagel, Morey, Hakimi, Guerreiro, Götze, Delaney, Dahoud, Belerdi, Alcácer.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Beyer, Elvedi, Bensebaini – Hofmann, Zakaria, Neuhaus – Bénes – Stindl, Thuram.
Náhradníci: Grun, Traore, Strobl, Poulsen, Noss, Makridis, Herrmann, Ginter.

Rozhodčí: Cortus – Heft, Leicher.
Borussia Mönchengladbach

Mönchengladbach vloni skončil na 5. místě své soutěže, získal 55 bodů za 34 zápasů se skóre 55:42. Nejlepší střelec týmu byl tehdy Alassane Plea, který dal 12 branek a na 4 nahrál. Díky 5. místu tedy šel tým do Evropské ligy, kde za tři zápasy ve skupině J získal jen 2 body a krčí se na posledním místě. Na postupovou druhou příčku má ztrátu dvou bodů. Nicméně v Bundeslize to je jiné, protože Mönchengladbach vede celou soutěž, když na druhý Bayern má náskok jednoho bodu.

Poslední tři zápasy

Mönchengladbach VS. Frankfurt 4:2
AS Řím VS. Mönchengladbach 1:1
Dortmund VS. Mönchengladbach 1:0
Borussia Dortmund

Soupeř Slavie v Lize mistrů nemá za sebou ideální, když za osm posledních zápasů vyhrál jen dvakrát. V Bundeslize je Dortmund až na 5. místě, získal 16 bodů z devíti zápasů, nejlepší střelec týmu je Španěl Paco Alcacér, který se prosadil pětkrát a na jednu branku nahrál. Ve skupině Ligy mistrů patří neměckému týmu 3. pozice, když má stejný počet bodů jako druhý Inter, na Barcelonu ztrácí 3 body a na Slavii má náskok bodů tří.

Schalke VS. Dortmund 0:0
Inter VS. Dortmund 2:0
Zdravím všechny fanoušky kvalitního fotbalu. V rámci 2. kola německého poháru se utkají týmy Borussia Dortmund a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.