Bělorusové zvládli závěr velice zkušeně a nedali Novému Zélandu ani náznak šance na vyrovnání. Naopak výsledné skóre mohlo být ještě větší, protože v závěru utkání Bělorusové nedali tak čtyři tutové šance.
Nejdůležitější informací je však to, že si Bělorusko připisuje své první tři body do skupiny a to vše díky gólu Baga z nastaveného času první půle.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších společných onlajn reportáží.
90+3
Již plyne poslední z nastavovaných tří minut.
90+2
Bělorusové zahodili další tutovky, ale mohou být klidní. Mají míč na svých kopačkách a ještě k tomu na polovině soupeře.
90+1
A právě Kornilenko jde ze hřiště. Místo něj si zahraje Zubovich.
90
Kornilenko se krásně optočil a napálil míč do břevna. Novozélanďané tak pořád žijí!
90
Běloruský brankář Gutor maří šanci Nového Zélandu už v zárodku.
89
Další neuvěřitelná šance Voronkova. Po rohovém kopu to byl právě on, který vyskočil nejvýše a opět nechal vyniknout O'Keeffeho.
87
Mohlo být rozhodnuto! Přečíslení sice Bělorusové nezahráli nejlépe, ale míč se odrazil k Voronkovovi, který vyprášil rukavice O'Keeffeho.
87
Novozélanďané začínají spěchat, což není nic divného, ale kazí tak přihrávky a vůbec si nepomáhají. Naopak jsou to Bělorusové, kteří budou hrozit z rychlých brejků.
84
Utkání se pomalu, ale jistě blíží svému závěru a každá vteřinka, která uběhne vyhovuje Bělorusům. Novozélanďané nejsou zatím schopni vypracovat si souvislejší tlak.
82
Gutor si udělal pořádek ve svém území kolem brány a nepříjemný centr stáhl do náruče.
80
Střídání připravuje i Běloruská strana. Odchází Renan a místo něj přijde Voronkov.
77
Cítí to i hlavní kouč Nového Zélandu a připravil proto střídání. Thomase nahradí McGeorge.
77
Čas na vyrovnání se Novozélanďanům nepříjemně krátí.
74
Bělorusové zahrávali rohový kop a nepříjemnou hlavičkou vystrašili O'Keeffa. Ten však byl pozorný a stál na správném místě.
73
Střídání v týmu Nového Zélandu. Odchází aktivní Rojas a na jeho post se staví Howieson.
71
Další střela Kornilenka. Tato však měla gólové parametry. Kornilenko se na hranici šestnástky krásně obtočil kolem svého strážce a donutil O'Keeffa k zákroku.
70
Štěstí zkoušel z dálky Kornilenko, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.
67
Dobře provedený protiútok Nového Zélandu. Wood se dostal k míči a měl našlápnuto, zazmatkoval však a pálil z těžké pozice - bránu netrefil.
66
Na druhé straně málem uděřili Bělorusové. Na pas do šestnástky však nikdo z hráčů v červeném nedosáhl a tak se Novozélanďané osvobodili.
65
Wood se opět řítil neohroženě do souboje s Gutorem, ten však míč bezpečně chytl do rukavic.
64
Wood se dostal k hlavičce po rohovém kopu, ale byl v záklonu a míč tak letěl nad bránu Gutora.
63
Thomas ukázal velkou bojovnost a naprvní pohled ztracený míč vybojoval a odměnou mu je rohový kop.
61
Hraje se rychlý fotbal, míč se přelévá z jedné strany na druhou - většinou však díky chybám útočících hráčů.
60
Další žlutá karta, kterou vidí Barbarouses, za faul na Gordejchuka. Z mého pohledu to vypadalo, že zasáhl míč - hlavní sudí byl však jiného názoru.
59
Bělorusům se po delší době podařilo udržet míč na vlastních kopačkách a nepokazit akci špatnou přihrávkou. Tentokrát však zklamalo zpracování.
56
Nyní se už karetnímu trestu Bělorusové nevyhnou. Odnesl to se čtyřkou hrající Politevich.
55
Gassama opět jasně ukazuje, že si případné fauly dobře ohlídá. Důkladně si jeho slova vyslechl běloruský Polyakov.
54
Solovey je prvním střídajícím hráčem, na jeho post se postaví Aleksievich.
53
Aktivněji vstoupili do druhé půle hráči Nového Zélandu.
50
Na hranici šestnástky byl v dobré pozici sestřelen McGlinchey, ale hlavní sudí zůstal ledově klidný.
48
Bojovnost Novozélanďanům nemůžeme upřít, ale k žádnému náznaku šance se ve druhé půli zatím nepropracovali.
47
Branka do šatny je vždy velice nepříjemná a my si můžeme jenom počkat, jak se s toutou situací vypořádají hráči Nového Zélandu.
46
Hráči právě přichází z útrob stadionu a druhý poločas tak za malý okamžik začne.
V prvním poločase se střídaly světlé chvilky s těmi nudnějšími. Před koncem úvodní půle se do tlaku dostávali Bělorusové a díky rohovému kopu z poslední minuty se dostali do vedení. Tento gól může utkání jenom pomoci a již teď se můžeme těšit na zajímavou druhou půli.
Ta začne přibližně v 21:46.
45+1
Se střeleckými pokusy z větší vzdálenosti se nám roztrhl pytel. Baga vystřelil a vybojoval tím rohový kop. Z této standartní situace padla úvodní branka utkání. DMITRY BAGA si skvěle vyskočil a hlavičkou rozvonil síť. Svůj podíl viny má na brance i O'Keeffe, kterého míč přelétl a Baga měl tak o dost jednodušší situaci.
44
Na druhé straně se pokusil o střelu Chris Wood, ale míč vyletěl nad břevno Gutorovi brány.
44
Před koncem prvního poločasu se přece jenom častěji drží míč na kopačkách Bělorusů - k žádné kloudnější akci jejich snažení nevede.
42
... rohový kop nevedl vůbec k ničemu a míč mají hráči Nového Zélandu.
41
Po zajímavé pasáži hra opět trošičku uvadla. Přesto se k rohovému kopu mohou připravit Bělorusové ...
38
Ani Bělorusové se nechtějí nechat zahanbit. Z podobné pozice jako před okamžikem Rojas pálil na druhé straně Kornilenko, jeho pokus šel těsně kolem levé tyče.
37
Marco Rojas vypálil jedovatou střelu z dvaceti metrů a donutil Gutora k zákroku. Velice povedené střela dvacetiletého mladíka.
35
O překvapivou střelu z dálky se pokusil Hogg, ale jeho pokus mířil hodně nahoru.
34
Míč se pohybuje převážně v půli hřiště a oba týmy se střídají v jeho držení. Tempo hry trošičku upadlo a to i díky častému přerušování, které je zapříčeněno fauly.
31
Bohužel zatím stále chybí povedená finální přihrávka, která by dostala někoho do vyložené šance.
30
Máme za sebou první půlhodinku hry a přestože je výsledek 0:0, diváci se určitě nenudí. Šance byly k vidění na obou stranách a týmy se snaží hrát ofenzivní fotbal.
27
Další ze vzdušných soubojů mezi Smeltzem a brankářem Gutorem. Opět se běloruskému brankáři nelíbil zákrok protihráče.
25
Bělorusové dostali výhodu přímého kopu a poté i kopu rohového, ani jednu ze standartních situací však nevyužili.
23
Hlavní rozhodčí Gassama dal již poněkolikáté v utkání jasně najevo, kdo je na hřišti pánem.
22
Velká šance po rohovém kopu. V pokutovém území Nového Zélandu vznikl neuvěřitelný zmatek, kterého Kornilenko a po něm ani další ze spoluhráčů nedokázali využít.
21
Rohový kop se nepříjemně kroutil do brány a O'Keeffe musel vyrazit na další roh.
20
O'Keeffe se ocitl pod tlakem a volil raději razantní odkop do autu. Následně se i Bělorusové pokusili o sttřelu, která byla tečovaná a mohou tak zahrávat rohový kop.
19
Nový Zéland je jasně aktivnější a další nebezpečný centr letěl na Gutora, ten situaci zvládl a stihl se ještě okřiknout za dotírajícím útočníkem.
15
Hezká akce Nového Zélandu. Rychlé přihrávky po zemi vyškolili obranu Běloruska, chybělo tomu jenom pořádné zakončení. Wood sice dokázal bránu ohrozit, ale střela nebyla příliš razantní.
14
Na začátku 14. minuty si na dobře kopnutou standartku vyskočil Wood, ale jeho skvělou hlavičku brankář Gutor brilantně zneškodnil.
13
Hodně tvrdý zákrok předvedl Gordejchuk a rozhodčí si ho pozval na kobereček - zůstalo to zatím bez karty.
12
Novozélanďané rozhodně aktivnější. Do vápna posílal míč Thomas, obrana Běloruska odvrátila na roh, který následně ubránila.
10
Hogg se pokusil překvapit brankáře Gutora, ale jeho pokus mezi tři tyče nemířil. Gutor si určitě oddechl.
8
Dlouhé pasy za obranu Běloruska zatím ovoce nepřináší. Na poslední z takových míčů nedosáhl Rojas.
6
Od úvodních minut se hraje pohledný fotbal nahoru-dolů. Nejdříve zkoušeli štěstí Bělorusové centrem z pravé strany a následně se o podobnou věc pokusili i hráči Nového Zélandu.
4
Poprvé se dopředu podívali i Novozélanďané, ale jejich snažení zmařila dobře pracující obrana Běloruska.
2
Kornilenko dostal přiťuknutý míč, ale střela mu nesedla a první standartní situace tak zůstala nevyužita.
1
Po třiceti sekundách hry vidí první žlutou kartu Smith, který faulem nabídl Bělorusku zajímavou standartní situaci.
1
Bělorusové se ujali úvodního výkopu. Hrají v červených dresech, Nový Zéland nastoupil v bílé.
1
-5
Oba týmy již jsou na hrací ploše a momentálně znějí hymny obou zemí.
Hlavní kouč Běloruska Georgy Kondratyev má k dispozici tyto náhradníky:
Gavrilovich, Khvashchinsky, Voronkov, Aleksievich, Zubovich, Skavysh a brankář Shcherbakov

Hlavní kouč Nového Zélandu Brit Neil Emblen má k dispozici tyto náhradníky:
Myers, Feneridis, Musa, Howieson, Lucas, McGeorge a brankář Gleeson

Bělorusko: Gutor - Dragun (C), Kuzmenok, Politevich, Baga, Kornilenko, Bardini Bressan, Kozlov, Solovei, Gordeichuk, Polyakov

Nový Zéland: O'Keeffe - Pyne, Hogg, Smith, Nelsen (C), Barbarouses, McGlinchey, Smeltz, Wood, Rojas, Thomas

Rozhodčí: Gassama - Damoo, Ogbamariam.
Základní informace

16 družstev bylo rozděleno do čtyř základních skupin (A-D), ve kterých se utkají každý s každým. Dva nejlepší týmy postoupí do vytouženého čtvrtfinále.

Na olympíjských hrách platí pro týmy věkové omezení, kdy za každé družstvo může nastoupit hráč maximálně do 23 let + tři starší hráči.
Nový Zéland

Jenže hráči Nového Zélandu jsou takovým černým koněm skupiny. Startovali na OH již před čtyřmi roky v Pekingu a dokázali uhrál jeden bod za remízu s Čínou. Od Brazílie sice dostali debakl 5:0, ale v posledním utkání podlehli těsně Belgii o jedinou branku a tak se s turnajem loučili.
Bělorusko

V této skupině to mají týmy velice těžké. Brazilci jsou totiž jasnými favority na postup a o druhé postupové místo by si to měli rozdat týmy Běloruska a Egypta a právě proto musí Bělorusové dnešní zápas zvládnout.
Krásný čtvrteční den, po včerejším odstartování ženské části olympíjského fotbalové turnaje přichází dnes na řadu muži.
Společně budeme sledovat utkání Běloruska s Novým Zélandem, které spadá do skupiny C, ve které se nachází ještě týmy Brazílie a Egypta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.