Viděli jsme úvodní zápas olympijského fotbalového turnaje skupiny D, ve kterém padlo celkem pět branek. Nezaujatý divák se tedy rozhodně nenudil. Klíčovým okamžikem celého zápasu se stal gól v 79. minutě, kdy Lozano po obrovské chybě gólmana Alžírska Chaâla poslal Honduras do vedení 3:1. Alžírsko sice vzápětí ještě snížilo, ale vyrovnat se mu již nepodařilo.
90+4
90+4
Ten ale obrana Hondurasu odvrátila a brazilský sudí následně ukončuje zápas.
90+4
Obrovský závar v samotném závěru. Ferhani se dostal z druhé vlny do vápna Hondurasu, ale jeho střela byla zblokována. Alžířané budou mít k dispozici ještě roh.
90+3
Alžírsko se ale rychle dostalo zpět k míči a ze standardní situace se dostal k hlavičce Darfalou. Míč ale poslal vedle levé tyče Lopezovy branky.
90+1
Hned na úvod nastavení si budou moci Hondurasané odpočinout, poněvadž Belkebla se dopustil faulu a vidí za něj žlutou kartu.
90
Devadesát minut již uplynulo a hlavní rozhodčí Ricci nastaví ještě čtyři minuty.
89
Hondurasané jsou zatlačení před vlastní šestnáctku a jen s těží odvracejí jeden útok Alžírska za druhým.
88
Skvělým reflexem se nyní předvedl Lopez, který zneškodnil střelu Bounedjaha z bezprostřední blízkosti. Následná dorážka od Darfaloua zamířila těsně nad břevno.
86
Honduras reaguje na inkasovanou branku střídáním záložníka a kapitána týmu Acostu střídá obránce Paz. Tým ze Střední Ameriky tak sází do posledních minut na defenzívu.
84
Alžírsko právě vstřelilo branku!
V závěru 84. minuty si BAGHDAD BOUNEDJAH spravuje chuť, když si naběhl doprostřed pokutového území na centr a po zemi ho uklidil k tyči. Alžířany teď může hodně mrzet minela jejich gólmana ze 79. minuty.
83
Standardní situaci poté zahrával Bounedjah, jenž před pár okamžiky nepropálil honduraskou obranu z bezprostřední blízkosti. Jeho střelu nad bránu ale již v klidu kontroloval Lopez, který nakonec nemusel zasahovat.
81
Velké zmatky se odehrály i na druhé straně, kdy obránci Hondurasu nedokázali odkopnout míč z malého vápna. Ani jedna střela Alžířanů ale nedokázala projít přes houšť těl.
79
Honduras právě vstřelil branku!
Obrovské chyby se dopustil brankář Alžírska Chaâl , který neudržel centr ze strany a míč mu upadl přímo pod nohy ANTONYHO LOZANA, který měl lehkou úlohu a poslal míč do prázdné branky.
77
Taktické střídaní na starěn Hondurasu kdy Banegase střídá na hrací ploše Espinal.
76
Třetí žlutou kartu na straně Alžírska vidí za nesportovní vidí Meziane.
75
Benavídez se rychle přesunul k rohovému praporku. Jeho centr do vápna ale bez potíží odvrátila alžírská obrana.
75
Benavídez zvolil přímou střelu na branáu. Trefil ale pouze zeď, od které se dostal míč za čáru.
74
Demmou ostře zajel do soupeře a skluzem a hlavnímu rozhodčímu Riccimu nezbývalo nic jiného, než vytáhnout žlutou kartu.
72
Meziane se prosmýkl podél pravé strany a jeho pokus pouze proletěl malým vápnem. Lopez však zasahovat nemusel.
71
K poslední změně se odhodlali Alžířané. Dnes neviditelný Ait-Atmane odchází ze hřiště a nahrazuje ho Darfalou.
71
Alžířané jsou pochopitelně při chuti a další střelecký pokus zpoza velkého vápna obstaral Ferhani. Zamířil však jen těsně nad barnku Hondurasu.
68
Nový hráč na placu vidí snižující branku Alžířanů. Bounedjah vyhrál hlavičkový souboj a prodloužil míč na SOFIANEHO BENDEBKU, který opět hlavou poslal mí k tyči a překonal Lopeze.
67
Poprvé v zápase střídá i Honnduras. Elise na kraji zálohy střídá Benavídez.
66
Na centr Haddoucheho si naskočil Bounedjah. Ani jeho hlavička však neohrozila Lopeze.
66
Vysoko nad končí i přímý kop Haddouche. Ten ale nadzvedla obrana Hondurasu a Alžířané budou rozehrávat roh.
65
Zajímavá situace před brankou Hondurasu. Bendebka ještě stihl odcentrovat z hranice gólové lajn a k hlavičce se dostal Meziane. Nestihl však usměrnit hlavu a míč poslal nad branku Hondurasu.
64
Hra je v posledních třech minutách hodně rozkouskovaná a je to kvůli tomu, že útočnici obou soupeřů se nacházejí při finálních přihrávkáck v ofsajdu.
61
Álvarez vystihl rozehrávku Alžírska a zprava centroval míč na hranici šestnáctky, kde h přijal Lozano. Jeho střela byla ale hodně nepřesná.
60
Alžířané podruhé v zápase střídají a Benkabliu nahrazuje Meziane.
58
První žlutou kartu v zápase vidí alžírský Bounedjah, který sundal ve vápně Hondurasu Palaciose.
56
Lopez teď měl problémy zachytit balón, a jen díky pomocí obránců dostal Honduras míč do bezpečí.
54
Pereira stáhl Benkabliu k zemi a Alžířané se z následné standardky dostali k ohrožení Lopeze. Honduraský gólman ale pohodlně zachytil míč do náručí.
53
Alžířané diktují tempo v úvodních minutách druhého poločasu a kombinují neustále na polovině soupeře. Honduras se musel nyní uchýlit k drobnému faulu ve středu hřiště.
50
V gólové šanci se objevil Abdellaoui, kterému se nadvakrát podařilo dostat míč do branky, ale ještě před tím mu byl odmáván ofsajd.
49
A pomocí něho se dostali k ohrožení Lopeze a do zakončení se dostal Haddouche, zamířil však těsně mimo.
48
Pouštní lišky nadále pokračují s míčem na polovině soupeře a po zblokované střele Bendebky budou mít k dispozici roh.
47
Haddouche centroval do vápna- Jak jeho pokus, tak i další tři Alžírska ale bez problémů obrana Hondurasu odvrátila.
46
Úvodní půle je za námi. Ačkoliv bylo Alžírsko před zápasem pasováno do role mírného favorita, tak dění na hřišti ukázalo přesný opak. Pouštní lišky sice drželi míč o něco déle na kopačkách. Nebezpečnější a efektivnější byli Hondurasané, kteří se dokázali dvakrát prosadit. Nejprve ve 13. minutě Quioto a po něm za dalších dvacet minut hlavou Pereira. Alžířané navíc přišli o svého kapitána, který musel kvůli zranění po půlhodině hry odstoupit.
45+2
45
První poločas naplnil základní hrací dobu a brazilský rozhodčí přidává ještě dalších 120 sekund.
44
Alžírsko bylo opět dlouhou dobu na míči, ale nic kloudného nevymyslelo. Nepřesná přihrávka na Haddoucheho nakonec vyústila v míč do autu.
41
Naopak málem přišel další trest od Hondurasu. Průnik po pravé straně mussel až v časným skluzem zastavit Abdellaoui.
40
Alžírsko je dlouho na polovině Hondurasu, jak přes centry, tak po zemi se ale nemůže dostat do šestnáctky Hondurasu a ohrozit tak Lopeze v brance.
39
Celku ze Střední Ameriky se povedlo bez potíží odvrátit i další rohový kop Alžírska z levé strany.
37
K centru se nyní po pravé straně dostal Benkablia, ale byl nepřesný a míč skončil na brance Hondurasu.
36
Alžírsko se s těží vzpamatovává z druhé inkasované branky a marně se snaží dostat na polovinu soupeře. Neustále kombinuje ve středu hřiště.
33
Ten sice Alžířané odvrátili, ale z druhé vlny si na centr na hranici velkého vápna naskočil MARCEILO PEREIRA a s pomocí břevna i brankáře Chaala dostal míč za brankovou čáru, byť jen těsně.
32
Hondurasané se po delší době dostali před branku soupeře a ke střele se dostal Acosta. Jeho pokus byl ale zblokován a Honduras bude mít k dispozici rohový kop.
30
Avizované střídaní je tady. Ze zápasu pro zranění odstupuje Kenniche a místo něj zaujme místo i kapitánskou pásku Abdellaoui.
30
Haddouche zvolil přímou střelu a moc mu nechybělo, aby pořádně zaměstnal Lopeze. Jeho střela ale zamířila půl metru nad břevno honduraské branky.
29
Acosta si počínal nedovoleně na vlastní polovině a Alžírsko bude mít k dispozici standardní situaci z dobrých 35 metrů.
28
Alžířané pokračují zatím bez svého kapitána a opět rozvážně kombinují na vlastní polovině. Kenniche mezitím za postranní čarou sundal pásku z ruky a bude muset opravdu střídat.
25
Alžírský kapitán se zranil a hřiště bude opouštět na nosítkách. S velkou pravděpodobností tak pro něj dnešní utkání skončilo a možná i celý turnaj.
24
Lozano si nyní zaběhl za obranu Alžírska a dostal parádní přihrávku. Celou akci si ale pokazil, poněvadž si při souboji s Kennichem pomohl faulem.
23
Alžírsko dlouho kombinuje v obranné řadě a marně se snaží dostat na polovinu soupeře. Honduras se totiž vždy zmocní míčem a půlící čáře, ale soupeři ho hned zase odevzdá nepřesnou přihrávkou.
20
Nyní se dostali na delší dobu před šestnáctku soupeře a ač Honduras zneškondil několik centrů z obou stran, tak z druhé vlny se dostal ke střele Belkebla. Jeho pokus ale Lopeze neohrozil.
18
Alžířané nechali zcela osamoceného Lozana hlavičkovat uprostřed pokutového území. Od dalšího inkasovaného gólu je zachránil pohotový zákrok Chaala.
17
Standardní situace se ale pouštním liškám moc nepovedla a Honduras bude v klidu rozehrávat od vlastní branky.
16
Středoameričané si ale nyní neporozuměli a Demmou nezorientovaně poslal míč za čáru. Roh pro Alžírsko.
15
Další honduraský útok na sebe nenechal dlouho čekal a znovu u toho byl Quioto. Jeho centr byl ale přetažený a nenašel nikoho ze spoluhráčů.
12
Středoameričané z rychlého protiútoku otevírají skóre. Lozano se uvolnil na pravé straně a jeho střelu sice ještě zablokoval Chaal s pomocí Benguita, ale na dorážku ROMELLA QUIOTA již oba neměli nárok.
12
Zasahovat už musel také Lopez, který musel vyběhnout proti Bounedjahovi, aby zastavil jeho individuální akci.
11
První střelecký pokus obstaral na konci jedenácté minuty Acosta. S jeho přízemním pokusem na hranicic velkého vápna si ale bez potíží poradil Chaal.
9
Benguit unikal po levé straně, ale přihrávka se mu nepovedla a Honduras bez problémů získal míč. Pravý obránce Alžírska navíc poté ještě fauloval když šlápl na bránícího Garciu.
8
Na druhé straně si neporozuměli při kombinaci hráči Hondurasu a od Garcii míří míč do zámezí.
6
Honduraský gólman musel k zemi, aby si poradil s přézemním centrem Acosty.
5
O první kombinaci se pokusili rovněž i Alžířané, ale centr Belkebly byl nepřesný Lopez může v klidu rozehrávat.
3
Další kombinace středomarického celku vedla přes střed hřiště. Lozana si však na poslední chvíli pohlídala alžírská obrana.
2
Elis posílal na začátku druhé minuty centr z pravé strany. Chaal si však s tím poradil a bez problémů zachytil míč do rukavic.
1
Hymny jsou již za námi a od úvodního výkopu nás dělí pár sekund.

Honduras: L. Lopez – Brayan García, Allans Vargas, Pereira, Palacios, Álvarez – Banegas, Quioto, Acosta (C) – Lozano, Elis.
Náhradníci: Fonseca – Paz, Brayan Ramírez, Salas, López, Benavídez, Elder Torres.

Alžírsko: Chaâl – Ferhani, Kenniche (C), Demnou, Benguit – Bendebka, Aït-Atmane – Haddouche, Belkebla, Benkablia – Bounedjah.
Náhradníci: Salhi – Rebiaï, Abdellaoui, Benkhemassa, Meziane, Darfalou, Draoui.

Rozhodčí: Ricci – Cravalho, Gasse (všichni BRA), Sato (JPN).
Honduras je tradiční účastník olympijských her. V Londýně se dostal až do čtvrtfinále, kde ho ovšem vyřadili fotbalisté Brazílie. Tehdy hráči ze Střední Ameriky postupovali z druhého místa ze skupiny se ziskem pěti bodů. Velkým překvapením byla výhra nad Španělském, ve kterém působily hvězdy jako David de Gea, Jordi Alba, Koke či Iker Muniain.
Alžírsko se naposled dostalo na Olympijské hry v roce 1980! Po takto dlouhé době se nyní utká v zápase s Hondurasem. Co se týče seniorské reprezentace, tak tu jsme mohli vidět na MS v Brazíli, kde byla vyřazena v osmifinále s Německem. Reprezentace, která je přezdívaná pouštní lišky, zažívá vzestup.
Mírným favoritem dnešního utkání je Alžírsko, které by mělo stát na straně vítězů. Alespoň to tvrdí sázkové kanceláře. Honduras by měl patřit k celku, který by měl spíš prohrát.
Příjemný čtvrteční večer. Už jen přibližně 25 hodin zbývá do oficiálního zahájení her. Fotbalový turnaj se ale tradičně rozehrává předem a po ženách se dnes zapojí také muži. Jako druhý v pořadí je naplánován na programu duel Honduras – Alžírsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.